Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4951) JoinR válasza Kis Bokrász (#4950) üzenetére


JoinR
senior tag

Így látatlanban hagyd ezt az üzletet. Ha most vágsz bele, gondolom nem akarsz egyből vevőcserével kezdeni, pláne nem belsőégésű motorral...önmagában az hogy 40MHz-es távot szerzel, nem biztos, hogy működni fog vele.
Vegyél egy RTR elektromosat először.

(#4952) Kis Bokrász válasza JoinR (#4951) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Volt már pár elektromosom. Középszinten értek is hozzájuk. Épitgettem is sajátot. Csak az én szememben az RC valahogy másabb. A 27MHZ Elekronikákat tuningolgattam fentebb és azokkal verettem. Ezek a komolyabb vezérlések drónoktól ismerős de máshogy van szerintem. Csatolok pár fotót az elektronikárol.

(#4953) Kis Bokrász válasza Kis Bokrász (#4952) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

(#4954) JoinR válasza Kis Bokrász (#4952) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha komolyabban akarsz vele foglalkozni, előbb-utóbb úgyis váltasz 2.4GHz-re, szóval szerintem hagyd a távirányító keresést ehhez. Nekem egy Flysky FS-GT3C van, teljesen belépőszint, de nekem mindent tud, amit kell (lehet firmware-ezni is több csatornáért, stb.).
És ezekhez a vevők már $ körül vannak. Persze vehetsz sokkal komolyabbat is.

(#4955) Kis Bokrász válasza JoinR (#4954) üzenetére


Kis Bokrász
csendes tag

Nézegetek egy ideiglenes megoldást. Etronix Pulse 2.4GHz Menni fog ?

(https://www.autorc.ro/telecomenzi/4878-telecomanda-automodel-2-canalea-etronix-pulse-24ghz.html) Innen venném.

(#4956) h_benjamin


h_benjamin
aktív tag

Sziasztok foglalkozik valaki FPV verseny dronokkal? Kellene egy kis segítség.

i5 10600KF + Z590 + MSI GTX 980 + 32GB + 1 TB SSD + 120GB SSD + 2TB HDD // iPhone 14

(#4957) üszök válasza h_benjamin (#4956) üzenetére


üszök
őstag

Drón topik.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4958) elektrotank


elektrotank
tag

Hali mindenkinek!

Régebben sokat néztem az RC modelleket, most 1-2 videót megnéztem és újból megjött hozzá a kedvem: [link] | [link] | [link]

Az első videóban szereplő példányt szívesen magaménak tudnám :D

[ Szerkesztve ]

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4959) dionaea válasza elektrotank (#4958) üzenetére


dionaea
őstag

Hát minden csak pénz kérdése :D ezek mind megvehetőek

(#4960) SoulReaver válasza elektrotank (#4958) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez van az első linken. Ezek csak trial verdák.

(#4961) elektrotank válasza SoulReaver (#4960) üzenetére


elektrotank
tag

És ez mit jelent pontosan?

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4962) SoulReaver válasza elektrotank (#4961) üzenetére


SoulReaver
veterán

Az, hogy csak trial verdák?

Az annyit tesz, hogy a fő területe a sziklás, durva terep. Nem arra van, hogy 70km/h val csapasd vele :)

Volt egy ilyenem, teljesen más stílus, mint egy buggy vagy sct. ITT A csatornámon láthatsz pár másik ágat is. Csak a driftet, és onroadot nem próbáltam eddig.

(#4963) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4962) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Én már mindet. ;] Igaz jelenleg csak drift vázaim vannak, és valszeg csak azok is maradnak. (kizárólag szönyegen megyünk)
De a trx 4 sport amúgy ajánlott, versenyző haverom is mst cmx után trx4 sportra váltott.
Elektronika cserés benne de jó cucc.

(#4964) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4963) üzenetére


SoulReaver
veterán

A sport bőven elég. Nekem tactical volt, de azt jobban át kellett alakítani, hogy ne akadjon fel. A difi zárakon kívül a sebesség váltót nem nagyon használtam. A sportban annyival van kevesebb... Alapból zárt difi, egy sebesség, de ha nem túrára használja, akkor teljesen jó.

(#4965) elektrotank válasza SoulReaver (#4962) üzenetére


elektrotank
tag

Igen, arra gondoltam, köszönöm a választ! :D
Első sorban valóban ilyen trial verdát akarok, nem 70-el akarok velük száguldozni. :D
Egyszer volt régebben egy RC autónk, de nem olyan, mint amit a videóidban láttam (többet is megnéztem ;) ), ha jól emlékszem sima gumik voltak rajta, valószínűleg inkább aszfaltra tervezték. 4 kerék meghajtásos volt és hát ja, ment rendesen, még fűben is.
Jó móka a száguldás, ha lesz a jövőben 1-2 ilyen autóm, biztos lesz közte gyorsabb fajta, de egyenlőre a terepezés jobban mozgatja a fantáziámat, mint a gyorsulási verseny vagy az ugratás. Az ördögmalom túra videódban (amit linkeltél) az egy Jeep? Egy másik videóban a TRX-4 Defender is nagyon jól néz ki.
Bár ahogy látom ezek a trial autók egész drágák. Szóval, ha belevágok, akkor jövőre fogok venni valamit, idén az igazival kell foglalkozni :D

Az a szóbeszéd járja Amerikában, hogy két intelligens faj létezik a földön: emberek és magyarok. - Isaac Asimov

(#4966) SoulReaver válasza elektrotank (#4965) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen, az egy jeep rubicon wrangler kaszni volt. Nekem az tetazik nagyon :)

Elég drágák, főleg a trx4-ek, de a sport az ilyen arany közép út.

[ Szerkesztve ]

(#4967) WunderKinder


WunderKinder
tag

Sziasztok!
1 cellás Li-Po aksik töltéséhez keresek töltőt. A kapacitásuk 2200-3700 mAh között van. Az akkukon van védőáramkör túltöltés és túlmerítés ellen.
A töltő jó lenne ha tudna kisütni is, illetve közben mérni a kapacitást.
Erre a célra jó lehet egy Imax B6? Mert az van kéznél, csak a védelem miatt nem mertem eddig kipróbálni.

[ Szerkesztve ]

(#4968) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Sziasztok

Ez miért ilyen olcsó?
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4969) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4968) üzenetére


SoulReaver
veterán

Talán, mert kefés elektronika van benne, és hátsókerék hajtásos.

(#4970) enginev3.0 válasza SoulReaver (#4969) üzenetére


enginev3.0
félisten

De egy E-revo vxl-t érdemes rá lecserélni? Lehet áttenném az e-revoból a kefe nélküli motort és szabályzót
A lényeg az lenne, hogy nagyobb akksit tudjak rátenni, meg hogy kicsit nagyobb legyen az egész modell, mert már unom ezt az 1:16-ot

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4971) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4970) üzenetére


SoulReaver
veterán

HA eddig 4wd-d volt, összkerék hajtás, akkor nem fog tetszeni a hátsókerék hajtás. Rctuning.eu-n, van sok traxxas modell, ha ragaszkodsz a márkához.Ez pl, kefés 4x4 rustler.

(#4972) enginev3.0 válasza SoulReaver (#4971) üzenetére


enginev3.0
félisten

De meg akarom kímélni magam az ekkora kiadástól

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4973) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4972) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor facebook-on, rc adok veszek oldalakon, sok használt 4x4 verda van :) Kétes előélettel.

(#4974) enginev3.0 válasza SoulReaver (#4973) üzenetére


enginev3.0
félisten

Vagy megvenni a 2ezer forintos spur kereket az enyémhez és játszani vele

De a kis akksi nagyon zavar, mini autó, mini akksi :(((

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4975) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4974) üzenetére


SoulReaver
veterán

Minél nagyobb méret arányú a verda, annál strapabíróbb.

Nekem 2db 1/8 verdám van, nagyon ritka, valami bajuk esik, pedig egyik sem polcos verda, és nem is kímélem őket.

(#4976) enginev3.0 válasza SoulReaver (#4975) üzenetére


enginev3.0
félisten

Jó lenne egyet beszerezni, de sajnálom rá a száz ezreket, 40-50ezerig még oké, akár csak egy motor és szabályzó nélküli darab is, mert másnem átszerelem, úgy is erős motor van az enyémbe, de valahogy rá kéne vennem magam

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4977) gainwardgs válasza enginev3.0 (#4976) üzenetére


gainwardgs
addikt

[link]

Ez kell neked, 1/10, egyszerű szerkezet, olcsó hozzá az alkatrész, elég fun főleg murvásabb talajon, és még bankot sem kell robbantani :DD

(#4978) üszök válasza enginev3.0 (#4976) üzenetére


üszök
őstag

40 50 körül lehet venni üres 1/8 autókat,csak egy normális elektronika még annyi bele. Kínai cuccból is legalább egy huszas.
Ha jól értelmezem akkor az 1/16 autódból átraknád a motort egy 1/8 autóba? Nem fog menni. 3x akkora motor kell bele.
Traxxast meg felejtsd el. Drága játék kategória. Az Xmaxx ami ér valamit mert annak nem nagyon van konkurenciája jelenleg csak még drágábban.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4979) enginev3.0 válasza üszök (#4978) üzenetére


enginev3.0
félisten

De nekem 3x akkora motor van benne, mert 3700 vagy 4700kv-s motorom van, brushless

Viszont akkor másfelé nézelődök

(#4977) gainwardgs@ Ez is tetszik, de ez eléggé buggy-s, azokat meg nem szeretem, csak a monstereket

Viszont ha mondjuk egy ilyenbe át tudom tenni az én cuccaim (motor, szabályzó) akkor az már szinte teljes siker

[link] [link]

Fizikailag mekkora akksik férnek ezekbe? Eléggé kicsi a gyári 1800mah akksi

Szerk.: bár még a motor és szabályzó nem is lenne olyan fontos, mert elég jól teker ahogy elnézem, inkább csak az akksi a nagyobb kérdés

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4980) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4979) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem csak a kv értéktől lesz egy motor nagyobb. Maga a fizikai mérete is számít.

Az 1:16-os autódból a motort bele teszed egy 1:8 ba, talán meg sem fogja moccintani, vagy, ha igen, rövid időn belül a túlterheléstől leég...

Mérd meg a mocid átmérőjét és hosszát. Nekem az 1:8-asokba 4274 a méret. (42 átmérő - 74 a hossza, mm-ben megadva.)

Amit linkeltél vrx, abba már belefér a legtöbb normál lipo akksi, viszont törékenyebb, mint a traxxas.

[ Szerkesztve ]

(#4981) enginev3.0 válasza SoulReaver (#4980) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lemérem majd

De összességében is tetszik a vrx, főleg ez [link]
Jó dolog hogy lipo akksit is kezel, lehet hogy ez lesz végül

Levegőberepíteni nagyon nem akarom, a Traxxasnak az volt a fő gondja, hogy nem volt kasztni és a kövek szétverték a fogaskereket stb...

Illetve évente kb 5x játszok vele, ha van társaságom, ezért sem akarok nagy összegeket fektetni a dologba, viszont amikor játszok akkor ne keljen 10 perc után akksit tölteni, ezért fontos a nagy Mah akksi

Ha esetleg valakinek lenne ilyen vagy hasonló vrx játéka, és le tudná mérni hogy mekkora fizikai méretű akksi megy bele, az nagy help lenne

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4982) üszök válasza enginev3.0 (#4981) üzenetére


üszök
őstag

A kicsihez is vehetsz több akut. Amit úgy hívnak,hogy keménytokos aku az egy szabvány méret minden autóba bele megy 1/10 mérettől felfelé. 139 mm a hossza,42 vagy 45 mm a szélessége. A vastagság kissé változó 20-25 mm között. Ezenkívül figyelni kell a kábelek helyzetére is,mert sok féle kiállás van. Nehogy útba legyen.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4983) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4981) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nekem a VRX sword volt. ITT egy kis ugrálgatásom vele.

Ezeknek nagy betegsége volt, hogy a motor tartó és a spúr kerék fedele között az apró kavicsok bejutnak és megakadnak a spúrkerék és a fedél között. Mondanom sem kell, hogy szét is megy olyankor a kerék.

Én cseréltem benne acél spúrt, fbs-el kinyomtam a réseket. Nem volt vele gond, csak ki lehet nőni ezt is.

Ilyen méretű kemény tokos akksival használtam: 138,5 x 46,5 x 25 mm

(#4984) enginev3.0 válasza üszök (#4982) üzenetére


enginev3.0
félisten

Lehet hülyeséget kérdezek, de esetleg még olyan alternatíva, hogy ez [link]

+ [link]

vagy

[link]

+Ebbe átrakni a vevőm a traxxasból, ha jó bele

Illetve még egy szervó kell
Árban talán kicsit drágább, de erősebb

Mondjuk ennél jobb megoldás megvenni az RTR-t és később upgradelni

[ Szerkesztve ]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4985) üszök válasza SoulReaver (#4983) üzenetére


üszök
őstag

Ezért ajánlanám inkább a Maverick Himoto cuccokat,azoknak zárt a hajtása. Előre lehet venni bele cvd- utána már viszonylag rendesen fordul.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4986) enginev3.0 válasza üszök (#4985) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez is elfogadható, bár videók alapján a gyári motorral elég karcsú
[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4987) üszök válasza enginev3.0 (#4984) üzenetére


üszök
őstag

Akár a kitt is jó lehet,mert az rtr az kefés ha jól emlékszek. A Banggodos bl az nem vízálló, a másik igen. És valszeg tud 3,4 volt/cella feszültségnél lekapcsolni ami nem kicsi előny. Nem nyírod ki az akkut túl merítéssel. Van még egy fontos dolg ezekkel a truggy autókkal. A kerék relég drága rá, 6000/2 db körül kezdődik. Betonon pik pak le lehet járni. És,hogy truggy legyen az a fajta kerék kell. A vevő ha szabvány akkor bármilyen autóba át lehet tenni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4988) üszök válasza enginev3.0 (#4986) üzenetére


üszök
őstag

Kefés motorral elég gyérül negy az igaz. 2 drága dolog van benne,a kaszni és a kerék. A többi Kínából fillérekért megvehető.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4989) SoulReaver válasza enginev3.0 (#4986) üzenetére


SoulReaver
veterán

Vagy vegyél egy Ilyet.

(#4990) üszök válasza SoulReaver (#4989) üzenetére


üszök
őstag

Hááát nekem van... Olyan mint a többi HK autó. Mondjuk 3 cellával meg 1,8 buggy kerékkel egész tűrghetően megy csak kicsi a motor ami benne van. Alkatrészek nagyrésze dt5,csak silányabb minőségben. Mondjuk fele annyiba sem kerülnek mint a wrx cuccok a jákónál. Jó szokás szerint ehhez sincs semmi sosem a HK-n.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4991) SoulReaver válasza üszök (#4990) üzenetére


SoulReaver
veterán

Haverom a sabertooth hoz felvásárolt jó pár alkatrészt, de sosincs szüksége rá. Kellemesen csalódtunk benne. Gondoltam, hogy ez sem lehet olyan gagyi.

(#4992) gainwardgs válasza enginev3.0 (#4986) üzenetére


gainwardgs
addikt

És ez [link]

(#4993) üszök válasza SoulReaver (#4991) üzenetére


üszök
őstag

Én attól sem voltam hanyatt esve. Azt a szintet a Desert fox is megüti.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4994) enginev3.0 válasza gainwardgs (#4992) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ez is nagyon tetszik, de ebből a BL elég drága, vagy rossz helyen kerestem

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4995) enginev3.0


enginev3.0
félisten

BL szettből tudtok valamit ajánlani? Ha esetleg a Kit mellett döntenék

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4996) üszök válasza enginev3.0 (#4995) üzenetére


üszök
őstag

Vannak olcsó Kínai cuccok,mint amit linkeltél mondjuk. 2 nagy hátrányuk van. Nem vízállóak,hiába van rájuk írva,és nem tudják a 3,4 Vol/cella fesz levágást ami szerintem fontos,mert enélkül akku őrt kell használni túlmerítés ellen. Én Hobbywinget vennék, mondjuk wp1060bl-t. Vagy a 120 Amperest,de annak nem jut eszembe a neve.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4997) enginev3.0 válasza üszök (#4996) üzenetére


enginev3.0
félisten

Most van egy hobbyking BL szabályzóm, azt hiszem 60A de sajnos már nem tudok pontos infókat róla

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#4998) gainwardgs válasza üszök (#4996) üzenetére


gainwardgs
addikt

Nekem van egy ilyen vrx octane brushless

3.2 mindig levágja a feszt, 3.4 az nem sok egy kicsit.
Még elég kezdő vagyok lehet rosszul tudom de nem az a lényeg hogy lehetőleg 3.1v/cella alá ne menjen.
Amúgy 600ft-ért van hozzá esc programkártya azzal 3.5v is állíthatsz akár.

Nekem nagyon bejön egyelőre a cucc hiába kínai.

Eddig 5 hátrányt vettem észre:

1. Az alap motor réz pinion-ja sárgaréz és hát elég puha egy fajta, kb 20-30 menet után szét darálódik, de cserélhető fémre az eddig tökéletes. Foghézag elég szarul van belőve gyárilag, meg motortartó is fix pozíciós, elég türelemjáték belőni a foghézagot.

2. Nagyobb landolás/ütközés esetén elég könnyen törik az első Sct c-elem csonkállvány, de filléres tétel.

3. Már 3 műanyag kardán hajtótengelyt törtem el, de szerintem azért mert elég durva köves talajon küldöm, azóta fémre cseréltem ezt is.

4. Hátsó differenciálmű szigetelése elég ramaty, alapból 2 o-gyűrű van a kihajtó tengelyéknél ami tömítés szempontjából nem az igazi a difi olajat tekintve, bár egyelőre csak 15000 cSt használok bele lehet jó lenne bele valami sűrűbb.

Gyárilag valami sárga ramaty volt benne amit sima zsírnak néztem, azóta kiderült hogy mégsem mert meleg állapotban elég folyékonnyá tud válni, jó lenne tudni mi az.
Írtam gyártónak hogy mi ez a cucc de azóta se válaszoltak a kis kínaiak :) biztos valami titkos formula :O

5. A távirányító 8 db ceruzaelemet kér.

Ezen kívül teljesen meg vagyok vele elégedve elég szórakoztató kis masina, alkatrészek egyáltalán nem vészesek árban.

[ Szerkesztve ]

(#4999) üszök válasza enginev3.0 (#4997) üzenetére


üszök
őstag

A HK szabályzók nagy része legalja kategória.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5000) enginev3.0 válasza üszök (#4999) üzenetére


enginev3.0
félisten

Ezt mindig sejtettem :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.