Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1001) tvamos válasza Peaceliker (#999) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hmmm... ez a jo szo! Csapatni jo a Traxxas... nagyon jo!
Most erre gerjedek: Traxxas XO-1.
A kocsira talan meg furna is.. :)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1002) Peaceliker válasza tvamos (#1001) üzenetére


Peaceliker
őstag

Láttam már, de ez már tényleg teljesen értelmetlen. :DDD
Meg ilyen sima hely, mint ami videókon van, itthon sztem nincs is. :DD

Egy most van rcforumon 50 be üresen.

(#1000) ratkaics

Nem lesz baja, nem lipos szabinál csak lipot kell félteni, de arra van a lipo őr.
Na meg fontos, mennyit tud felvenni a cucc, annak tudatában kell figyelembe venni a lipo C értékét, nehogy megpuffadjon a túl nagy terheléstől.

Van ahol 320A esre írják...muhahahhaha... ;] na de találtam 45A es leírást is, az tán hihető.
Mekkora és milyen C értékű az akkud?

"Oh my Goa'uld!"

(#1003) tvamos válasza Peaceliker (#1002) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kuldesz linket?

Vagy egy ilyet akarok, vagy egy TC6 (6.1, 6.2) gurulo chassis-t...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1004) Peaceliker válasza tvamos (#1003) üzenetére


Peaceliker
őstag

Íme :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1005) tvamos válasza Peaceliker (#1004) üzenetére


tvamos
nagyúr

Huhh... van ott TC6 is.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1006) Peaceliker válasza tvamos (#1005) üzenetére


Peaceliker
őstag

Van ott minden. :))

"Oh my Goa'uld!"

(#1007) ratkaics válasza Peaceliker (#1002) üzenetére


ratkaics
senior tag

A LiPo akksim 33C-s...

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1008) tvamos válasza ratkaics (#1007) üzenetére


tvamos
nagyúr

AZ tobb, mint valoszinu jo lesz.
Milyen kocsirol van szo pontosan?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1009) ratkaics válasza tvamos (#1008) üzenetére


ratkaics
senior tag

Képek az autóról

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1010) Peaceliker válasza ratkaics (#1007) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha van 1500-2000 mah az akku, akkor tuti jo lesz. Nem hinnem, hogy az a szabi tobb mint 35A es …

"Oh my Goa'uld!"

(#1011) ratkaics válasza Peaceliker (#1010) üzenetére


ratkaics
senior tag

Az akku, amit az autóhoz kaptam 1800mAh-ás.

A motorrol esetleg tipp?

Illetve az miért lehet, hogy nem mindig akar tolatni?

Köszi!

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1012) tvamos válasza ratkaics (#1011) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ketszer tolod elore a kart! Igy se?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1013) ratkaics válasza tvamos (#1012) üzenetére


ratkaics
senior tag

Nem mindig.
Főleg akkor nem akar, ha nem vízszintes a talaj.

Amúgy a fékezés az hogy van megoldva? A motor fékez? Vagy van valamilyen mechanikus fék a difinél?

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1014) tvamos válasza ratkaics (#1013) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tudom megnezni a kepeket sajnos...

A motor fekez.
Az ESC beallitastol fugg, hogy elindul-e hatra rogton, vagy eloszor csak fekez, es ha masodszor elore tolod a akrt, akkor induljon hatra.

Nem mindig.
Főleg akkor nem akar, ha nem vízszintes a talaj.

Ezt sajnos nem ertem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1015) ratkaics válasza tvamos (#1014) üzenetére


ratkaics
senior tag

Alapban úgy működik a fék, hogy ha gurulásból előre tolom a kart, akkor lefékez az autó, de nem indul el hátra felé, csak, ha visszaengedem alaphelyzetbe, és újra előre tolom. De ha ez pl. egy enyhe emelkedőn (vagy lejtőn) van, akkor 10-ből 9-szer nem indul el hátrafelé az autó.

Olyan nincs, hogy valami nem sörnyitó ....

(#1016) Peaceliker válasza ratkaics (#1011) üzenetére


Peaceliker
őstag

A lipo a lenyeges, hisz abbol tudjuk meg, hogy hany ampert bir el max …

"Oh my Goa'uld!"

(#1017) tvamos válasza Peaceliker (#1016) üzenetére


tvamos
nagyúr

Irta! 33C 2200mAh... Az durvan 70A . Jonak kell legyen!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1018) Peaceliker válasza tvamos (#1017) üzenetére


Peaceliker
őstag

Bocsi, a 2200 nekem mar elfelejtodott. :)) akkor jo lesz! :)

"Oh my Goa'uld!"

(#1019) .mf


.mf
veterán

Sziasztok!
Járatos innen valaki a http://forum.rcmodell.hu/-n? Egy hete regisztráltam, de még mindig nem vagyok aktiválva, nem tudok kérdezni :(
De ha itt is vannak quadkopterekben járatosak, feltennék itt is pár kérdést :)

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1020) Peaceliker válasza .mf (#1019) üzenetére


Peaceliker
őstag

Sajna ilyen lassan engedik a reget. :(

Ha megy angol, akkor rcgoups.com on jó a forum. :)

De kérdésed tedd fel, veszíteni nem tudsz vele! ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1021) .mf válasza Peaceliker (#1020) üzenetére


.mf
veterán

RCGroups-on válaszra sem méltatnak... annyi ott az új hsz és téma, hogy percek alatt már a következő lapon van...

Akkor felteszem itt is.. wall of text incoming :))

Hobby fotósként a quadrotoros légi fényképezés és filmezés nagyon felkeltette az érdeklődésem, szívesen csinálnám én is. Ellenben szinte semmilyen RC tapasztalatom nincs... így elsőre rendeltem egy Wltoys V212 mini-quadot, tanuló-gépnek. De közben el szeretnék kezdeni tervezni és összevásárolgatni, összerakni egy komolyabb gépet.

Cél:
- Stabil platform. Egy kis sebesség nem árt, de nem akrobatikus mutatványokat tervezek vele.
- Jó lenne, ha a hordozhatóság érdekében összehajtható lenne. Tetszik a HK Alien behajtható karú designja, csak az 560 mm-es motortávolsága kicsit nagyobb, mint amit szeretnék.
- Idővel tervezek rá 3D gimbalt, s használnám FPV-vezérléssel is. Jó lenne, ha nem a gép alá középre, hanem jobb kilátás érdekében az elejére lehetne tenni. Tehát a felemelendő "hasznos tömeg": gimbal, kamera(/ák), motorok, vezérlő, video Tx, antenna együttesen 300~350 g lehet.
- Legalább 10-15 perc repülési idő
- Jó lenne GPS-es "return to home" funkció, ha a jel elveszne
- Szintén jó lenne GPS-es helyzet-tartás
- Szeretném a költségeket ésszerű keretek között tartani.

S akkor a kérdések:
- Ha jól veszem ki, fürgébb, akrobatikusabb géphez kisebb propeller és gyorsan pörgő motor kell; stabilitáshoz és hosszabb repülési időhöz pedig lassabban forgó nagyobb rotorok. Amikhez pedig nagyobb váz. Látva, hogy a 350 mm-es Phantom, CX20, Nova, QR350, stb. milyen jól teljesítenek gimballal és kamerával, 400~500 mm közti méretben és 9-12"-es propellerekben gondolkozom, szerintetek?
- Váz valószínűleg nem lesz készen vagy árban olyan, amilyet szeretnék, úgyhogy sk-ban gondolkozok. Testhez 2 és karokhoz 5 mm-es nyáklemezt hol lehet beszerezni?
- Propeller: ha mondjuk 420 mm motortáv, akkor 8, 9, vagy 10"? Milyen pitch?
- Motor: NTM 28-30S 800 kv, jó vagy sok? Teljes tömeg (AUW) kb 1500-1800 g körül lehet. Azt az ökölszabályt láttam, hogy méretezésnél a motorok a teljes tömeg duplája + 20%-ot bírjanak el, ezek pedig 1 kg-ot emelnek. Azonban itt és máshol is többeknél láttam, hogy gyengébb motorokat használnak, 22xx-eket...
- Akku: 5000 mAh 3S1P vagy 4S1P 20C... 3S könnyebb, 4S-ből viszont van 12V, ami pár dologhoz kellhet
- FC: HK-es Multiwii + GPS kit szerintetek jó választás lenne (kezdőként)? Mennyire macerás belőni?
- Tx & Rx: a Turnigy 9X-et sokat láttam emlegetve és elég jó árban is van, újabban meg a 9XR + FrSky szettet ajánlgatják, s így 2.4 GHz irányítás, 5.8 GHz FPV. Közben viszont felvetődik az is, hogy a nagyobb hatótáv érdekében 433 MHz irányítás és 1.3 vagy 2.4 GHz FPV...

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1022) jozsi252


jozsi252
veterán

Sziasztok

Az lenne a kérdésem hogy mint teljesen kezdő, első alkalommal érdemes venni egy WLtoys V912 helit? Megtanulni kisebb nagyobb fogásokat, mikor hol hogy lehet repülni, stb.. Ha igen, akkor hol érdemes megvenni Magyarországon? Itt a fő kérdés hogy melyik az a bolt ahol aránylag jó áron hozzá lehet jutni?

Köszönöm :R

Illetve majd elfelejtettem megkérdezni. Alkatrészeket már nyugodtabban rendelek pl Aliexpressről, ha veszek egy ilyen V912-őt, akkor melyek azok az alkatrészek amik egy idő után elhasználódnak, és mindenképp érdemes betárazni belőlük?

- szervó
- motor
- akksi

Én erre a háromra gondoltam, van olyan amit még érdemes rendelni?

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max

(#1023) .mf válasza jozsi252 (#1022) üzenetére


.mf
veterán

Ha nem sietsz, akkor szerintem legolcsóbban bejáratott helyről innen (banggood) kapod; Hobby kinget is érdemes lehet megnézni.
Szerintem mindenképp érdemes előbb egy kisebb, olcsóbb, strapabíróbb gépen tanulni -- ha az lezuhan vagy nekimegy valaminek és törik (kezdőként lesz ilyen), akkor még jóval kisebb a kár.
Pár akkut eleve érdemes rendelni vele. Egyetlen akkuval mindössze pár percet tudsz csak repülni.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1024) Peaceliker válasza .mf (#1021) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ezekből csak távval kapcsolatban tudom bmit is mondani. :)

Nekem volt 9x távom, bajom nem volt vele (bár sokat nem is használtam), de azért azt érezni rajta, hogy nem egy prémium cucc. :)
Frsky vagy valami modul kötelező bele, gyári volt akinek bajos volt.

(#1022) jozsi252

Legjobb kezdő gép a v911 szerintem. Az marha jól bírja az esést. Illetve hamar rá fogsz jönni, hogy a 4ch nem a világ teteje és amikor váltasz, nincs akkora bukta. Persze van aki megmarad 4ch nél, de 911 mellé elfér egy 912 ;)

Ha maradsz 912 nél, akkor mindenképp rendelj fő és farokmotort, azok hamar halnak. Fő lapáton kívül más annyira nem szokott halni rajta, úgy tudom.

"Oh my Goa'uld!"

(#1025) tvamos válasza .mf (#1021) üzenetére


tvamos
nagyúr

Miert akarod nyak lemezbolcsinalni? Sokkal konnyebb es erosebb carbon csovekbol.
Nezd meg Hobbykingen, milyen klassz kiteket arulnak!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1026) .mf válasza tvamos (#1025) üzenetére


.mf
veterán

HK vázkit-kínálatát (és az ebayes kínálatot is) többször oda-vissza átnyálaztam, de nincs olyan kialakítású és paraméterű, mint amilyet én szeretnék. A HK Alien van legközelebb hozzá, de az meg 560 mm m2m, én meg 420, 450 vagy max 480 mm-ben gondolkozok.
A nyáklemez üvegszál hordozója jól és könnyen feldolgozható, sokan (gyártók is) ezt használják ("G10", "FR4" álneveken). A karbonból csak a keresztszövésű a jó, ami meg drága. A karok meg csövekből, ami meg még macerás is: nem fúrhatod meg (akkor szétreped), csak ráfeszítős-lefogatózhatod. Házibarkácshoz sokkal szimpatikusabb a nyáklemez.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#1027) jozsi252 válasza .mf (#1023) üzenetére


jozsi252
veterán

Köszönöm segítségeteket :R

Kicsit elbizonytalanodtam most a vásárlásban. Sima kefès helikről sok negatívot olvasok. Főleg a melegedéssel kapcsolatban. Meg hogy 50 startot bír ki kb egy motor, max 5-6 percet érdemes repülni mert nagyon felmelegszik a motor, akksi is pl.

Melyik az a Brushless motoros elektromos heli amit érdemes megvenni egy kezdőnek?

iPhone 13 Pro Max

(#1028) Peaceliker válasza jozsi252 (#1027) üzenetére


Peaceliker
őstag

V930 sztem.
De en akkor mar v977et vennek. Van benne egy 6g mode, amiben igyekszik 4ch(90fokos swash ) modra viselkedni, azaz megprobalja szintben tartani magat. De atkapcsolhato 3d be es akkor "ugy" viselkedik, mint egy nagy, 6ch heli.

Ehhez javasolt rendelni:
Folapat, fofogas (tan fbl 70el kompatibilis ), farokcso, farokmotor, swash, servo.

Jah igen, ezeknek a szervoja erzekeny …de linealis szervoval meg a v922 van, az meg csak 6ch modot tud …

De en tovabbra is azt mondom, hogy 911, annak eleg sokat bir a motorja es par ft egy masik.
Ha bejon feljebb lepsz, ha nem jon be (igen nagy esely van erre is ), akkor kis tanulo penz volt, mert nem draga.

"Oh my Goa'uld!"

(#1029) negyedes


negyedes
addikt

sziasztok,

tud valaki olyan klasszikus rc taviranyitot ami mukodik a Parrot ar.drone 2.0-val. ismerosomnek nagyon nem tetszik az touchos vezerles.

Három dolog biztos az életben: az adó, a halál és az adatvesztés. - Baráth Gábor

(#1030) Pulsar válasza .mf (#1021) üzenetére


Pulsar
veterán

Ilyen alkalmazasra amit szeretnél a DJI Phantomot szoktak venni. Lehet hozza kapni kafa gimbalokat, es ha 3D-st akarsz, akkor felhuzodo labakat is.
Szeretik mert nem kell modellezo tudomany hozzá. Attol viszont hogy egybe van nem jatek. Plane ha videozni akarsz vele. Emberektől tavol használandó, mert csunyan megbuntetnek. Fpv is most kerul szabalyozasra, igy az sem olyan egyszerű tema. De ossze is rakhatsz. Az kicsit erosebb tema. A multiwii nagyon jo, de oda mar kell a modellezo tudas. Akkor inkabb Naza vezerlot erdemes bele venni. Szepen tartja egyhelyben es konnyen beallithato.

(#1031) ngabor2


ngabor2
nagyúr

Ma felvetődött, hogy kellene építeni egy etetőcsónakot. Ahol az RC-hez kapcsolódik, az a vezérlés és a motor. Low budget lenne, a testet hulladékból (üdítős flakon, lemezek) építenénk meg... funkcionalitásra mennénk. Ha bejön, akkor a testet lecseréljük kulturáltra :)

Gyakorlott modellezők, mit ajánlotok, mire kell kiemelten odafigyelni? Távirányításra Arduino + 315 MHz RF modult néztem. Ez elvileg szabad területen 200 méterre is elvisz, nekem 50 méter elég.
Gondolkodtam, hogy 1 motor + kormánylapát, vagy 2 oldalt 2 motor. Ez utóbbi vezérlés szempontjából egyszerűbbnek tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#1032) Petya25 válasza ngabor2 (#1031) üzenetére


Petya25
addikt

Építésben nem vagyok otthon, de a kétmotoros fordulat szabályzás, a hajótestből kilépő pontok jó vízzárása, a csapóajtó mind macerás, házilag elég körülményes lehet megcsinálni, de próba szerencse
Az egy motor plusz kormánylapát szervó szerintem egyszerűbben megoldható. A csapóajtó nyitás meg talán egy retesz szervóval kihúzása + gravitációval kivitelezhető, a parton meg újra bezárod/reteszeled kézzel.
Alapból tényleg nem olcsók ezek a gépek 50-150e :Y [link], [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#1033) Peaceliker válasza ngabor2 (#1031) üzenetére


Peaceliker
őstag

En vezerlest, ajtonyitast teljesen rc cuccokkal oldanam meg. Ha eleg csak ajtot nyitni, akkor 3ch eleg, ha vinnel be szereleket is, akkor 4ch mondjuk, de az mar repcsi /heli tav. Abbol vmi osi 27mhz es
olcso is. Akkor kell egy szabi 1 motor 1 szervo lapatra ,1 az ajtora es meg 1-2 ha szereleket is viszel be vele.

Motor szabi sztem meg lehet 10bol, tav 5-10 servok is 10bol tan. Persze hasznaltan es minimum :)
Olcsobban nem hinnem hogy megoldhato. Kialakitasnak meg igy a legegyszerubb, mokolni lesz igy is mivel. ;)
Jah meg csiga es tengelye nemtom mi penz.

"Oh my Goa'uld!"

(#1034) tvamos válasza ngabor2 (#1031) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon jo otlet a ket motor. Kettot kell csinalni igyan abbol... ez mindig egyszerubb, mint ket kulonbozo dolgot. En tennek egy girot is, akkor nem neked kell veszkodni, hogy egyenesen menjen.
En a reteszt viszont egy szervoval nyitnam... Vagy inkabb keszitenek egy kis szallitoszalagot. Ha elinditom, kidobalja a cuccot.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1035) Zozzer888


Zozzer888
addikt

Sziasztok!

Van egy HPI Super Nitro RS4-em és a karbija el lett csavargatva (állt egy darabig...) és nem találok hozzá semmit, hogy mi a gyári beállítás. Nem tudtok valami jó kis oldalt, ahol van valami segítség hozzá?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1036) perge666


perge666
veterán

Üdv.
K.b.3 éve elhatároztam hogy szerzek egy olcsó,alap,tanuló RC autót,de akkor elkerültem a melóhelyről és a pénztárcám nem engedte sajnos. :(

Néha néha eszembe jutott a dolog,de most megláttam ezt a részleget,és újból elgondolkodtat hogy szerezni kellene valamit,csak most épp ház vásárlás előtt állunk,így csak érdeklődgetek.

Szerintetek mennyi lenne az a legolcsóbb terepes gép,ami akkuval üzemel?
Jó lenne nekem használt gép is,meg retro is,a lényeg hogy próbálgassam,tesztelgessem....

(#1037) ngabor2 válasza Petya25 (#1032) üzenetére


ngabor2
nagyúr

Épp ezért gondoltam a 2 motorra, mert nem kellene szabályozni: vagy megy, vagy nem.2 motor 2 oldalon direktben meghajtja a hajócsavarokat. Ha csak a jobb oldali megy,akkor balra fordul, ha a bal oldali, akkor jobbra, ha mindkettő, megy egyenesen. A leeresztés meg pl. egy mágnessel behúzni egy reteszt, kint meg kézzel zárom. Így 3 jel elég neki, egyszerű vezérlés. Szereléket külön meg nem viszek be.

(#1038) Peaceliker válasza perge666 (#1036) üzenetére


Peaceliker
őstag

Hali!

Ha jól értem elektromos offroadra vágsz? Abból milyenre? Mindegy? Leginkább 3 fajta van ezen belül, illetve ezekből 2wd és 4wd. Tehát van buggy, truggy és mt (monster truck). MT inkább bohóckodós, mert azok kevésbé stabilabbak.

Ha olyan gépet szeretnél, ami nem veszi el a kedved a modellezéstől, akkor szerintem került a: hsp, himoto, amax, hispeed, maverick márkákat, tán reelyt is.
Kezdésnek az 1/10 méretarányt javaslom vagy esetleg kisebbet, de az meg még jobban korlátozott hol tud elmenni.
Használtat csak úgy érdemes venni, ha ott van vki, aki kicsit ért hozzá, mert olyat is ki lehet fogni, amit újra kell építeni.

Ami nekem nagyon szimpi ilyenekben, az a hpi firestorm (bár hallani róla rosszakat is), az egy 2wd truggy. Használtan 50 körül lehet. Ennél olcsóbban csak a fentebb említett cuccokat látni általában.

Ami még jó vétel lehet, az a vrx, sylkamodell.hu oldalon találhatsz több félét belőle. Az 40 alatt megvan újonnan, alkatrész is van hozzá.
Retró gép épp az alkatrész (nem) ellátottság miatt nem ajánlott.

Ez az én véleményem, remélem senkit nem sértettem meg! ;)

Jah, amit még ki lehet néha foni 50 körül (bár nemtom mi a keret), az a traxxas slash (2wd inkább, 4wd drágább), az egy jó stapabíró dög. :) Mondjuk 50 be se akku se táv...

Ennél feljebb meg lehet válogatni bőven, de inkább 1/8 asok, azokba jó nagy és drága akkuk vannak. ;)

"Oh my Goa'uld!"

(#1039) tvamos válasza Peaceliker (#1038) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem a Traxxas eRevo 1:10 a nagy kiralysag, csak persze az nem olcso. :(

(#1037) ngabor2 válasza Petya25 (#1032) üzenetér
Szerintem ennel tobb kell, nem tuti, hogy egyenesen fog menni, ha mindket motor megy. Raadasul, egy motorral nem biztos, hogy eleg ivben fordul. Kell a hatramenet! Az arduino siman ad ki 2 PWM-et, nem gond neki valami pololu h-bridge-el ket motor szabalyozasa.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1040) Peaceliker válasza tvamos (#1039) üzenetére


Peaceliker
őstag

Igen, feljebb árban, ahogy írtam is lehet válogatni, én kb most 50 ig gondolkodtam. :) Majd kolléga megmondja, ha "álmodozhatunk" feljebb is. :D

"Oh my Goa'uld!"

(#1041) tvamos válasza Peaceliker (#1040) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad van! Atfogalmazom...
Szerintem a Truck-ok nem tul jok, mertt nagyon borulekonyak, es allandoan maszkalni kell utanuk, hogy vissza boritsd.
Az se jo, ha a body alatt van a kerek, mert az teleszemeteli a kocsi belsejet.
A buggy body tul kicsi...
Egy lapos truggy franko, mert megy mint egy buggy, aranylag stabil, (persze, fel lehet boritani azt is,) es faja lampakat, meg mindeneket lehet ra aggatni, ejszakai okorkodeshez, meg ilyesmi... az marha jo!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1042) perge666 válasza Peaceliker (#1038) üzenetére


perge666
veterán

Szia.
Nagyon szépen köszönöm a segítséget. :R
Egy ilyen 40k körüli vrx nekem tökéletesen megfelel majd.
Végre van valami ami tutira jó,ajánlott,és nem kell 100 után olvasgatnom!

(#1043) Peaceliker válasza tvamos (#1041) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na igen, MT az jó testedzés. :D SCT nekem csak simán nem tetszik, buggy és truggy meg eléggé máshogy viselkednek.
Nekem mondjuk pont mind a 3 van, épp azért mert mások. :)
Az mt egy bohóckodós kocsi, a truggy elvileg marha stabil (nemrég van meg, hétvégén viszem ki), de buggy elég agresszív, az meg azért tetszik. Illetve buggy kisebb, könnyebb, abban csak 3,5 ös moci van, az jó keveset eszik, ez is előny. :)

(#1042) perge666

Itt olvashatsz róla tapasztalatokat. Van 1-2 gyenge pontja, de ennyiért talán nem elvárható, hogy hibátlan. ;) A forgalmazó marha segítőkész, alkatrész van és nem drágán. Szerintem elkezdeni modellezni tökéletes. És ennyiért új, nem zsákbamacska. Illetve teljes értékű modell, nem úgy, mint a wl toys kocsik, azok még csak játékok, ezt majd tuningolni is tudod, ha akarok.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1044) tvamos válasza Peaceliker (#1043) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem buggy-m van, a munkatarsamnak brushless erevo... hat az nem micsit agressziv... nagyon tetszik!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#1045) Peaceliker válasza tvamos (#1044) üzenetére


Peaceliker
őstag

Na igen, az teny, hogy elektromosok mennek a legjobban. De nekem nitroert dobog a szivem! :D
Truggym is nagyon megy, de az elnezobbnek tunik, mint buggy, ezert mondom, hogy az agresszivebb. :)

Amugy vicc, hogy revo hivatalosan MT …megy is a fujas ra, hogy Mt kategoriaban versenyzik es igy nem kerdes, hogy elonye van igazi monsterekkel szemben, hisz inkabb truggy …

Mondjuk es basher vagyok, nem versenyzek.

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

(#1046) Zozzer888 válasza Zozzer888 (#1035) üzenetére


Zozzer888
addikt

Erre senkinek nincs tippje?

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1047) Peaceliker válasza Zozzer888 (#1046) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ha gyari motor van benne, akkor manual. Hpi meg szokta adni alap beallitast.
Mielott beinditanad sztem karbit szedd szet es pucold ki.

Milyen moci van benne, marka, tipus? Korbenezek, ha megirod …

"Oh my Goa'uld!"

(#1048) Zozzer888 válasza Peaceliker (#1047) üzenetére


Zozzer888
addikt

Gyári motor (csatolok képet) de nem tudtam semmit összebányászni hozzá :( A papírjai már nincsenek meg :( (nem értem miért nem fért el a hatalmas dobozában...)
Köszi :R

Most nézem ez a zseniális telefon fejjel lefelé rakta be...

[ Szerkesztve ]

ZárIdő témafüggő és független blog => http://zar-ido.blogspot.hu/

(#1049) DigitXT válasza Zozzer888 (#1048) üzenetére


DigitXT
félisten

Biztos Ausztrál modell.:DDD

(#1050) perge666 válasza Peaceliker (#1043) üzenetére


perge666
veterán

Köszi. :R :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.