Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

önjáró fémdetektoros autót szeretnék építeni hobbi projektként, ehhez hasonlót:
https://www.youtube.com/watch?v=YH4s2xG1lx8

Nem értek az RC autó építéshez (mérnök informatikus végzettséggel rendelkezem). Első lépésként a szükséges alkatrészeket akarom feltérképezni:
- Milyen típusú elektromotorokat vásároljak, amit egy 4WD jármű építéséhez fel tudok használni. A teljes platformnak el kell tudni bírnia legalább 4kg súlyt (fém detektor 1 kg + akku 3 kg).
Motorból ezt néztem laikusként:
https://www.banggood.com/Racerstar-3660-Motor-Brushless-Waterproof-Sensorless-18-110-RC-Car-Part-380033002600KV-p-1110647.html?rmmds=search&ID=511866&cur_warehouse=HK

- Milyen kereket vásároljak, amik a lehető legnagyobbak (cél, hogy szántóföldes terepen is minél ritkábban akadjon el a jármű)

Egyelőre ezt találtam:
https://www.banggood.com/ZD-2pcs-3_6-Inch-150mm-Monster-Truck-Wheels-Rim-and-Tire-for-18-Traxxas-HSP-HPI-E-MAXX-Savage-Flux-ZD-Racing-RC-Car-p-1466434.html?rmmds=search&cur_warehouse=CN

Cél a költséghatékonyság, tehát a 4 db motor + 4 keréknek kb 50eFt környékén kellene megállnia.

Tippre szerintetek 4kg összömeg esetén lassú tempóval közlekedve egy 12V 12Ah-s akksi hány percig/óráig tartana ki?

[ Szerkesztve ]

(#5552) tvamos válasza cipofuzo87 (#5551) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem ez a caster wheels-es megoldás el fog akadni a szántóföldön. Inkább valami lánctalpas megoldás kéne!
A motor, meg a kerék rönen jó, amit kinéztél, de kell neked valami komolyabb gearbox is.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5553) JoinR válasza cipofuzo87 (#5551) üzenetére


JoinR
senior tag

A motor iszonyat overkill ekkora súlyhoz, főleg, hogy nem kell vele sietni. Sensorless brushless témát is elengedném a precíz mozgás miatt.
Ilyenből 4 db elég lesz és ebben már az áttétel is benne van. Bár kemény terepen szerintem is a lánctalp lenne a legjobb, de az elég macerás, esetleg alternatívaként lehet 6WD hajtás, a Marson jól teljesít :)
Gumiban nem találtam én se hirtelen nagyobbat, annyi, hogy Aliról jelentősen olcsóbb.
12V*12Ah = 144Wh
Ezek a kis motorok kb. 4W-osak, szóval 144/(4*4)= 9 óra

[ Szerkesztve ]

(#5554) tvamos


tvamos
nagyúr

C44KM ujra:
A dual speed gearbox elromlott. Ket hibaja van, az egyik az, hogy neha beakad, es megall a ket fokozat kozott. A masik gondja, hogy a kis muanyag ful a fem tengelyen meglazult, igy a szervo nem tudja atkapcsolni. Raadasul o a gyorsabb fokozatban "szeretne" menni, de ott a motor gyenge is, es rettentoen melegszik is. :( Szerintem holnap szetszedem, es megprobalom az alacsonyabb sebessegfokozatban rogziteni. Nem tetszik ez a megoldas...
A masik gond az, hogy a kormanyosszekoto csavarjai is rovidek, es nincs itthon M2 csavar. Erre nem szamitottam. :(
Ennyi problemara nem szamitottam ezzel a modellel. Ha mar ez a csucs... :o

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5555) JoinR válasza tvamos (#5554) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha lelazult a fül, akkor nem fog jól váltani. Valszeg elég megragasztani, és akkor a váltás is jó lesz, szerintem ezért ne szedd szét.
A kormányösszekötőnél pedig csak felülről kell lennie mindkét rúdnak, úgy elég hosszú a csavar, mert amihez csavarozod, az menetes (tehát NEM így).

[ Szerkesztve ]

(#5556) tvamos válasza JoinR (#5555) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az a baj, hogy a rugo nem nyomja vissza. Belul akad valami.Azert akarom szetszedni, hogy megskubizzam.
A kormanyt a hasznalati alapjan csinaltam pedig... es szerintem ott igy rajzolja.
Node mindegy is, at fogom csinalni ugy hogy felulrol legyen mind a ket rud. Meg meg mast is akarok rajta mokolni. Remelem, vegre osszeall, es azert tudunk vele 20-30 percet menni, ha nem is folyamatosan, de kisebb szunetekkel.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5557) tvamos válasza JoinR (#5555) üzenetére


tvamos
nagyúr

Igazad volt, felulre tettem az osszekotot, es igy sokkal stabilabb. Hajlitottam a kormanyosszekoton, mert tul hosszu lett igy. Remelem, igy mar ki fog tartani.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5558) hcl


hcl
félisten
LOGOUT blog

Hello,

Lett ide hozzám egy kommersz játékbolti RC autó, aminek nincs távirányítója. 27.145MHz-es elvileg. Kérdés, ezekhez csak a sajátjuk jó, vagy tudok venni olyan 27Mhz távirányítót, ami ezt a kínai akármit képes elirányítani?

Mutogatni való hater díszpinty

(#5559) JoinR válasza hcl (#5558) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem már senki nem árul 27MHz-es távirányítót, ha mégis, biztosan nem érdemes rá költeni.

(#5560) hcl válasza JoinR (#5559) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Késő, már vettem egy adó-vevő párt 800Ft-ért :D Sztem tökugyanolyan TX-2 alapú cucc, mint ami benne van, simán beköthető lesz helyette... :D
Amúgy már vártam ezt a "nem érdemes" irányt, egy alapvetően DIY topicban :D

[ Szerkesztve ]

Mutogatni való hater díszpinty

(#5561) JoinR válasza hcl (#5560) üzenetére


JoinR
senior tag

Azt gondolom, hogyha valaki betéved a topikba egy 27MHz-es játékszintű RC-autóval, akkor ő játszani akar, nem pedig forrasztani (nem is úgy tetted fel a kérdést, hanem kifejezetten 27MHz távot kerestél). Nem véletlenül ma már kb. mindenki 2.4GHz-es tx/rx-eket használ. Mondanám, hogy a hobbielektronika topik a neked való, de látom, oda is írtál ;)

(#5562) hcl válasza JoinR (#5561) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

Semmi konkrét elképzelés nincs, gondoltam megkérdezem, hogy mivel működne (mivel nem szándékosan szereztem be, kezembe nyomták :D - s ha már van, meglátom) , és aszerint döntök. Persze közben azért keresgéltem, és megtaláltam a cumót.
Amúgy meg, nem igazán komoly forrasztgatás kicserélni akár a teljes vezérlését, mert van benne vagy 8 vezeték, azok is egyértelműek...

Mutogatni való hater díszpinty

(#5563) JoinR válasza hcl (#5562) üzenetére


JoinR
senior tag

Linket tudsz dobni ehhez a par $-os ado/vevohoz? Kiprobalnam, ha mar igy szoba kerult.

(#5564) hcl válasza JoinR (#5563) üzenetére


hcl
félisten
LOGOUT blog

[link]

Borzalmas gagyi, de ebbe a cuccba szerintem jó lesz.

Mutogatni való hater díszpinty

(#5565) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok, szívesen vennék egy RC helikoptert, 4 csatornás kéne.

Annyi hogy nekem nem tetszenek, gagyin néznek ki, olyan kéne ami hasonlít egy igazira.

Tudtok ebben segíteni? És melyik gyártó jó minőség?

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#5566) patomi válasza Remus389 (#5565) üzenetére


patomi
őstag

Vezettél már 4 csatis helit ami nem koax?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5567) JoinR válasza Remus389 (#5565) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem írtál méretet meg árat, így elsőre ezt mondanám. Alkatrész van hozzá BG-n, igaz 6ch, de gondolom nem baj :) Mióta kb. minden RC-be belerakják a gyrót, azóta igazán könnyű velük repülni.

(#5568) patomi válasza JoinR (#5567) üzenetére


patomi
őstag

Tyűha, én meg anno solo pro-val repkedtem :D 10 éve kb.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5569) JoinR válasza patomi (#5568) üzenetére


JoinR
senior tag

Emlékszem mikor anno 1-1 pár lapátba került betrimmelni egy helit, és még utána se volt az igazi :DDD Persze sose voltam profi benne, nyilván ez is közrejátszott.

(#5570) patomi válasza JoinR (#5569) üzenetére


patomi
őstag

OHh ne is mondd 6ch walkera, kezdőként, életkedvem is elment. 2 percet nem volt levegőben, de már törött is volt. :D Többet nem is lett 6ch gépem(tudom 4ch-ként is megy a gép) nehogy késztetést érezzek fejre állítani.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5571) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Eachine E010-et erdemes Racerstar 615-os motorral tuningolni?
[link]

(#5572) tvamos


tvamos
nagyúr

A kovetkezo problemam merult fel a WPL B16 4WD Military Truck osszerakasakor.
Amikor osszerakom az elso felfuggesztest, akkor nekem igy kene kinezzen: [kép] [kép]
Sajnos, nekem minduntalan atugrik, es igy nez ki: [kép]
Az ezzel a gond, hogy igy beleer a kerek a kabinba kanyarodaskor. Vagy, ha berugozik a kerek. (Tovabb rontja a helyzetet, hogy az elso kerekeken nincs hajtas, mert az szettorott, a hatso hajtashoz mar sikerult szereznem / vennem fem kardant, szoval ha valamire fel kell kapaszkodni, megjobban berugozik...)
Tudtok erre valami jo megoldast?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5573) tvamos


tvamos
nagyúr

Backyard rc rock crawler course [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5574) JoinR válasza tvamos (#5573) üzenetére


JoinR
senior tag

Jó kis pálya lett, csak a sár hiányzik :D
Nekem közben befutott pár WPL C24-1 (meg egy csomó fém alkatrész, úgyhogy ha valakinek SOS kell valami, szóljon..fém kit, kardánok, fogaskerekek, stb.), egyelőre nagyon jók. Vendégautóknak szánom őket, ha haverok átjönnek grillezni stb., akkor tudnak szórakozni velük :)
Sokat előrelépett a WPL, teljesen proporcionális irányítás, fém perselyek a hajtásnál és a műanyag kardánok is meg vannak erősítve, elég komoly abúzus után sem estek szét.
Igazából 12-15 ezer körül nincs más RC autó, ami:
- proporcionális RTR
- összkerekes
- alapból egész tartós, de bármilyen alkatrész van hozzá
- bónuszban: "igazi" scale jármű, nem fantasy.

A B16 problémára: egy kicsi gyorskötözővel be tudod feszíteni a laprugót azon a végén, ahol mozog, bár elvileg mozognia kellene, szóval nem értem, miért ugrik ki fixen. :F

[ Szerkesztve ]

(#5575) JoinR válasza zolikaDB (#5571) üzenetére


JoinR
senior tag

Azért nem érdemes, mivel 14$-ért vehetsz Eachine H8-at, ami minden szempontból sokkal jobb quadrocopter, mint az E010.

(#5576) tvamos válasza JoinR (#5574) üzenetére


tvamos
nagyúr

A B16-ot befeszitettem csavarral, de annyira kemeny lett az elso futomu, hogy... szar lett. Sajnos tettunk ra kicsit nagyobb kereket, mert ugye nem boldogult a palyaval az eredetivel. Ez sem egy okos dontes volt. Teljesen szetment a futomu, meg fem kardannal sem birta a nyuzast, valahogy a difi meghajto tengelye ment szet. Sajnos ezt kivizsgalni mar nem volt idom.

Most azon torom a fejem, hogy veszek egy Uralt neki karira, de most megrendelem, es atalakitom az elso futomuvet spiral rugosra, meg nezelodom, hogy milyen 3rd party fem alkatreszek vannak, hatha az jobben tetszik. Mondjuk ilyesmi.... Nekem mondjuk nincs bajom a minosegi muanyag alkatresszel sem.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5577) Skillet


Skillet
addikt

Kapott a fiam egy ilyet:
1
2
3
4
5
Mindene működik. AWD. Teljesen rendben van a kölyöknek mint tanuló vas. Viszont AA elemből 8 db kell bele. Gondolom 12V-os a motorja. Az életünk erre fog rámenni. Vagy veszek az IKEA-ban tölthető LADDA akkukat... Vagy még arra gondoltam, hogy 3 db 18650 Li-ion akku is nagyjából azt a feszültség értéket hozza (12.8V), mint a sima alkáli elemekből 8db.
Betenni a 3db 18650-est egy ilyesmi tokba, kívül elég hely van az autón, valahova felrögzíteni tépőzárral és a 3. képen látható csatiba bekötni. Gondolom az valami akkunak van előkészítve.
Jó az elképzelés, vagy másféle indulnátok el?

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5578) tvamos válasza Skillet (#5577) üzenetére


tvamos
nagyúr

En LiPo-t hasznalnek, (mondjuk 18650, amire te is gondoltal,) de tennek bele egy 3S BMS aramkort is, hogy a gyerek ne hajtsa az aksikat tonkremenesig. Pl: [link] Szerintem 10A eleg kene legyen, de mondjuk a 20A-es sem olyan sok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5579) Skillet válasza tvamos (#5578) üzenetére


Skillet
addikt

Sokat nem értek ezekhez. Honnan vegyek és milyen akkut? A Li-ion-t még megoldom, de a polymert nem igazán tudom.
Illetve nincsen ezeknek saját védelme, hogy ne lehessen túlmeríteni? :F vagy pontosan mire szolgálna az áramkör? Li-ion-hoz és pilymerhez is kellene?
Érdemes őket kintről beszerezni (akkukat)?

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5580) JoinR válasza Skillet (#5579) üzenetére


JoinR
senior tag

Én 2 pakk LADDA-ra szavazok, szerintem azt a pár száz Ft-ot nem éri meg a szerelés, rendelés, utánajárás.

(#5581) Skillet válasza JoinR (#5580) üzenetére


Skillet
addikt

Párszáz forint? :F
A LADDA a legegyszerűbb, ez tény! De a NiMH akkukért nem vagyok oda, akkor sem, ha LADDA.
Tölteni is hosszabb idő. Körülményesebb is, mert csak 4db-ot tudok egyszerre a töltőbe rakni... Szóval azért lenne hátránya. 3db Li-ion 18650-nek sok hátrányát nem látom.
Közben arra is rájöttem, hogy az egyik Makita csavarozómban ilyen akku pakk van. 3db 18650. Vagyis azt időnként lehetne erre használni burkolattal együtt.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5582) JoinR válasza Skillet (#5581) üzenetére


JoinR
senior tag

Akkor nincs más hátra, mint előre :))

Azért, hogy a matek meglegyen:
2x4 db LADDA: 4600 Ft
+ 1-2 töltő, hogy egyszerre 8-at tudj tölteni: 2500-5000 Ft
Össz: 7100-9600 Ft

3 db Li-ion (legolcsóbb, rendes erőt nem tud leadni, de játékba elmegy): 3900 Ft
Innen nem tudom megmondani, hogy neked mi van otthon, de alapból kéne hozzá töltő: 4000 Ft (ennyiért találtam legolcsóbban, ami tud 3-at tölteni).
Össz: 7900 Ft
És akkor még ott tartunk, hogy a gyerek első dolga lesz túlmeríteni, szóval kéne egy akkuőr, ahhoz csatlakozót forrasztani, vagy a fent linkelt elekronikát megvenni, várni 1 hónapot és utána forrasztgatni. :DDD

Aztán miután 2 hónap után a gyereket már nem érdekli, vagy tönkremegy az RC, lesz pár akksid a következő távirányítójába vagy akárhova. A Li-ion azért nem annyira praktikus, legalábbis én itthon nem sok helyen tudom felhasználni őket.

(#5583) Skillet válasza JoinR (#5582) üzenetére


Skillet
addikt

Jaaaa, én ezt ennyire nem számolgattam.
Töltő van egy Opus Bt c3100. Ezzel meg lehet oldani mindkét fajta akku töltését. Szóval ezzel nem kell számolni. Elemlámpákban van itthon 18650, de van több LADDA akku is a kölyök játékaiban.
Azt nem tudtam, hogy a 18650-eket külön elektronika nélkül túl lehet meríteni! Azt hittem beépített védelem van bennük.

[ Szerkesztve ]

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5584) JoinR válasza Skillet (#5583) üzenetére


JoinR
senior tag

Van olyan, amiben van, "védett" kulcsszóval találhatsz rájuk, viszont 2x annyiba kerülnek (és nem is mindig tartják a standard méretet, sokszor nagyobbak pár mm-rel).

(#5585) Skillet válasza JoinR (#5584) üzenetére


Skillet
addikt

Egyelőre vettem Budaörsön 2 pakk LADDA-t. Aztán utánajárok ennek a Li-ion dolognak. Köszönöm! :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5586) Skillet


Skillet
addikt

Mivel sokat nem szerettem volna költeni, JoinR javaslatára ( :R ) pár hónapja vettem egy wltoys 12428-at. Nagyon szeretem. Már brutál dolgokat kibírt szegény, nagy ütközéseket, eséseket kb 2 méter magasból, de még egy darabban van :D
Tuning nincs, nincs is tervben, csak bohóckodás. Arra nekem megfelel. Kb ennyi. Csak azért írtam le, hátha más is szeretne valami kis hülyéskedős autót, és persze olcsón.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5587) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Üdv, teljesen más világból esek be ide némi segítségért. Olyan kereket keresnék aminek a felülete homorú, tehát két kerék szemből, közre tudna fogni egy zsinórt.
Erre hogyan tudok rákeresni?
Nagyon köszönöm

[ Szerkesztve ]

- no es importante -

(#5588) motoflug válasza Skillet (#5586) üzenetére


motoflug
őstag

Szia,

Én is elkezdtem kacérkodni a gondolottal, hogy átépítsek egy ilyet. Még mindig bírja? Miket cseréltél rajta? :R Nem igazán akarnék rá végtelen pénzt elkölteni.

(#5589) Skillet válasza motoflug (#5588) üzenetére


Skillet
addikt

Semmit sem cseréltem. Nem is agyaltam rajta. Szétkapni, zsírozni és összerakni, na az jó volna, de idő híján elmarad. Talán örökre :DDD 2 gyerek mellett nem egyszerű az élet... Szeretjük még mindig, jó cucc.

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

(#5590) tvamos


tvamos
nagyúr

Ez az ember raert! [link] Es biztos keze van! Ugyes!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5591) JoolsNOS válasza motoflug (#5588) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én cseréltem benne minden elektronikát. Brushless motor 3s lipoval. Kerékmérettől függően 65-70 Km/h-t tud. Persze egyenesen, mert a legnagyobb gondja hogy burul könnyen. Első felfüggesztés már nekem törött úgyhogy a csere alu lett már. Azzal kicsit jobb az egyenestartás. Hátsó difit zártam. Jobban megy vele a drift.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5592) Ispy válasza Skillet (#5589) üzenetére


Ispy
veterán

Ja, a mienkére is ráférne egy alapos szétszedés és pucolás, de hátha jön a hó, azt majd lemossa. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5593) Djuree


Djuree
félisten

szeretnek venni egy rc tankot.
milyet ajanlotok olyan 20k kornyeken?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5594) Volkov válasza JoolsNOS (#5477) üzenetére


Volkov
aktív tag

Picit megkésve a válasz:
LANE Boys RC light controller. Youtube-on van róla pár bemutató videó.
Egy baromi jó projekt, brutál kicsi, nem kellenek ellenállások, saját "programokat" (scripteket) lehet írni, és open source az egész, úgyhogy magad is összerakhatod.
A github-on fent van minden hozzá.
Elsőt készen vettem, utána rendeltem pcb-t meg alkatrészeket, most rakok össze még párat.

:)

(#5595) JoolsNOS válasza Volkov (#5594) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, azóta már került egy a gépbe.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5596) Pocee


Pocee
senior tag

Üdv!

első modellautóként vásárolnánk egy Traxxas Rustlert - t, van valakinek tapasztalata vele, van e esetleg sokkal jobb ár érték arányú ajánlat? kezdők vagyunk az Rc világban, mennyire menetkész egy ilyen csomag? mint ha töltő és akksi kellene pluszban. mivel ezeknek elég borsos az ára valaki segíthetne mi az amit még kell venni mi az ami felesleges, mondjuk töltő én, akksiban?!

Mr.Brightside

(#5597) Yany


Yany
addikt

Jön felém egy ilyen: WL12428
Mint utólag rádöbbentem, ez egy világszinten ismert slágertermék kezelhetősége, upgrade-elhetősége és strapabírósága miatt. Alig várom, hogy megérkezzen.

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5598) Yany válasza Yany (#5597) üzenetére


Yany
addikt

AliExpress megrendelés ugyan, de a Csehek mára ide is küldték... gyerekek, ez brutális!

[ Szerkesztve ]

Építs kötélhidat  -  https://u3d.as/3078

(#5599) JoolsNOS válasza Yany (#5598) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én is szeretem, csak könnyen borul. De majd ha beleszoksz akkor hirtelen lassú lesz és jobbat akarsz :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5600) Skillet


Skillet
addikt

Sziasztok. Segítség kellene.
"Történt egyszer réges-régen, kb 3 nappal ezelőtt..."
Hogy elment a hátsó hajtás a 12428-ason.
KATT
KATT
Ahogy nézem, nem az tört el, ami leginkább szokott (YouTube videókon legalábbis nem ezt láttam törni), hanem a hátsó difi fogaskerékhez csavarozott biszbaszka maradt benne a kardán tengely csuklójában. Úgy tűnik beletört a csavar a biszbaszba. Innen merre? Annyi már biztos, hogy a kardán csukló imbuszát én sem tudtam meglazítani (ezt is sokaknál láttam YouTube-on), jól tudom, hogy 2-es imbusz kellene hozzá? Simán elnyalja a csavar fejet az imbusz kulcs, de toszik megmozdulni a csavar. :N
Mit/miket vegyek Aliról? :R

Mess With The Best! Die Like The Rest! 8G GALANT VR4^ever

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.