Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4801) maximilian4


maximilian4
addikt

Bár laptam nagyon jó ajánlatot fórumról és szívből remélem, hogy minél hamarabb elmegy neki, de egy új mellett döntöttem:

[link]

Ami tetszik, hogy az alváz és a cuccok amik tartják a felfüggesztést is fémből vannak. Francia nyelvű videók vannak fent, ott jókat mondanak a tesztekben (szerencsére értem amit mondanak, hisz félig meddig az anyanyelvem). :D

Annyi kérdésem lenne hogy 2s és 3s akksik közül milyen C értékűt és hány mah kapacitásút bír el a gép?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4802) tvamos válasza maximilian4 (#4801) üzenetére


tvamos
nagyúr

A letoltheto pdf-ben, a 44. oldalon van, milyen aksi valo bele!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4803) SoulReaver válasza maximilian4 (#4801) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez nincs meghatározva. Több C több mah. Nem számít.

(#4804) maximilian4 válasza SoulReaver (#4803) üzenetére


maximilian4
addikt

Ha túl nagy a teljesítménye vagy kapacitása, akkor nem ég le a szabi vagy a motor? Vagy nagyon nagy butaságokat írok? :D Mert akkor bocsássatok meg. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4805) SoulReaver válasza maximilian4 (#4804) üzenetére


SoulReaver
veterán

A szabályzó annyit vesz fel, amennyit tud.. nem fog leégni. De az 50A -es szabályzó elég pici. Gyerekjáték kb.

(#4806) maximilian4 válasza SoulReaver (#4805) üzenetére


maximilian4
addikt

Azt láttam, nem is értem hogy bl szettben miért van egy 50 A-es szabi. Na mindegy, kezdésnek elég lesz szerintem az is.

Maxi

(#4807) tvamos válasza SoulReaver (#4805) üzenetére


tvamos
nagyúr

Csucsban 300A, vegulis birhatja.

(#4806) maximilian4 válasza SoulReaver (#4805) üzenetére
Mondjuk a 3S lehet, hogy kicsit meredek neki. En lehet, hogy maradnek a 2S mellett.
Az a baj, hogy ott a pdf-ben meretet en nem lattam, azt kene kibogozni, mekkora meret fer bele.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4808) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sima gépzsír mennyire gáz a difibe? Egy nyomorult rc bolt sincs már Győr környékén :((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4809) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Vagy esetleg ez?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4810) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4809) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

sg-ből tudsz postával rendelni.
Inkább a hozzávalót venném.

Milyen gépbe keresel és milyen a gyárija ?

(#4811) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4810) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Wltoys, gyárilag nincs benne semmi, azért gondoltam, hogy annál akármelyik jobb. Gépzsír van otthon, utóbbihoz meg akár ma hozzá tudok jutni.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4812) maximilian4


maximilian4
addikt

Van valaki Szolnok környékéről egyébként?

Maxi

(#4813) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Új szerzeményem...

Fura ez az Rc, mindig megtetszil valami... 1/8 Losi után slash, utána Mugen mbx6 buggy.

Így megy

[ Szerkesztve ]

(#4814) maximilian4


maximilian4
addikt

Meggyütt a csomag.
Az normális, ha kézzel tologatom, akkor van valami fogaskeréknek hangja? :D
Sajna a távba még vennem kell elemet.

Maxi

(#4815) maximilian4 válasza maximilian4 (#4814) üzenetére


maximilian4
addikt

Ennek a cuccnak van olyan hangja ami az alján nincs fedve, de belülről burkolva van.

Maxi

(#4816) SoulReaver válasza maximilian4 (#4815) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen, általában fogaskerék hajtás van az rc autókban. HA fém lenne a spur=fogaskerék, akkor nagyobb hangja lenne.

(#4817) maximilian4 válasza SoulReaver (#4816) üzenetére


maximilian4
addikt

Értem. Akkor ez normális. :D
Légyszi nem bántsatok ha noob kérdéseim lesznek a jövőben. Mindenki elkezdte valahol. :D
Lesz az még fém is, csak először majd az esc-t akarom nagyobbra cserélni, szóval ehhez is köll majd segítség. De sztem egyenlőre tanulni bőven elég lesz. Viszont ahogy mondtátok az esc a szűk kersztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4818) SoulReaver válasza maximilian4 (#4817) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezt ajánlotta neked valaki?
Szerintem nagyon sokat kell még rá költened... De te tudod... Amit én ajánlottam neked, arra semmit nem kellett volna költeni.

Mind1, tanulópénznek jó ez is.

(#4819) Simonarancs


Simonarancs
csendes tag

Sziasztok!

Elvesztettem a fejem és építek egy HPI Spirit 2-re alapuló 4WD-s drift masinát.

Akad egy 5400kv-s motor amit kicsórtam ideiglenesen a buggymból :B Még várok pár cuccra, de hamár Drift, mi kell ezekhez? Azon kívűl hogy drift kaszni, kerekek és POWEEEEER :Y

Edit: Egy relatíve lassú HPI SF-1-es szervó van benne amivel játszottam picit, hosszabbítottam a szervó "könyökön" és csináltam neki egy hosszabb kart amivel tudja mozgatni a mindenséget :K Ezzel effektíve gyorsítottam a mozgásán mert kissebb szervó szöggel mozgatom a kerekeket, ez okozhat a továbbiakban gondot? Gondolok kb úgy erre mint amikor kissebb felbontáson játszik az ember egy Játékon :U

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4820) maximilian4 válasza SoulReaver (#4818) üzenetére


maximilian4
addikt

Én néztem utána a gépnek, meg olvastam róla főként francia oldalakon. 100 ezerért lehet kapni újonnan sokkal jobb rtr készletet? Nem hinném amúgy hogy annyira szar lenne ez a gép. Amúgy sem akarok versenyezni. Néha kimegyek a kertbe csapatom vele, miközben a kutya legel.

Maxi

(#4821) SoulReaver válasza maximilian4 (#4820) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hajrá.... :)

(#4822) maximilian4 válasza SoulReaver (#4821) üzenetére


maximilian4
addikt

Köszi. Szerintem hobby célra több mint megfelelő lesz. Vagyis remélem. Este kipróbáljuk. :)

Maxi

(#4823) üszök válasza maximilian4 (#4820) üzenetére


üszök
őstag

Ez a nem versenyzek dolog sokszor előjön. Érdemes pedig verseny cuccot venni azok a leginkább strapa bíróbbak. Majd ha neki mész véletlen egy fának vagy padkának és cserélni kell a fél lejét akkor lesz gáz. Meg,hogy alkatrész honnan lesz, így ránézésre semmire nem hasonlít. A kolléga sem véletlen vett Mugent, nem pedig HPI, HSP, stb. játékokat. Mióta Losi-m van kimegyek a pályára kijárom az akkukat, hazamegyek kifújom, átnézem, megy a polcra vissza. Egy reccs volt idáig amikor átszakadt a műanyag alsó lengővilla tartó egy csúnya földet éréstől, az alu tuning valszeg ezt is kibírta volna de az még nincs. Egy HPI fél lejét cserélni kellett volna attól a reccsenéstől.

(#4819) Simonarancs
Nem nagyon értek a drifthez,de két fontos dolog kell az elejébe. Qva gyors szervó 0,10 alatti,és nagyon nagy kormányszög.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4824) SoulReaver válasza üszök (#4823) üzenetére


SoulReaver
veterán

Traxxas slash 4x4-et ajánlottam, jófogáson hirdetem. Nem alap és teljesen patyolat. De ilyenek a kezdő rc-sek... Jobban tudják.. :)

(#4825) maximilian4 válasza üszök (#4823) üzenetére


maximilian4
addikt

Nekem nem tűnik annak a szétesős fajtának: [link]

Azért jó látni mennyire kedves a társaság. Traxxason meg Losin kívül minden gagyi. Ha új gépet vesz valaki az minimum 200-ért vegyen verseny gépet. Aki meg egy 100-asért vesz egy újat az mekkora ratyi már. Miért nem az én használtamat vette meg annyiért? Ez úgy is széthullik, úgyis szar, úgyis minden baja lesz. Persze segíteni nem segítünk majd ha kell bármiben is. A francia is kínai. A 100 ezres is olyan mint a 10 ezres kínai. Szar minőség, szar alkatrészek, csak a Losi meg a traxxas.
Azért nem kicsit csalódtam itt eddig mindekiben.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4826) üszök válasza maximilian4 (#4825) üzenetére


üszök
őstag

A Traxxas szerintem pont nem profi cucc,de ebbe most itt ne menjünk bele. :) Van még a losin kívül pár márka amit érdemes venni, ez tapasztalat. A legjobban akkor jársz ha versenyzőtől veszel autót. Valszeg rendesen karban lesz tartva és gány mentes lesz.
Nekem is van Maverick 1/10 buggy azért tartom mert gombokért lehet cuccokat venni hozzá.

Segítek én szivesen ha kell. Először tanítsd össze a távot a szabályzóval, utána programozd be a szabályzót. Ha jól nézem a videóban akkor valami Hobbywing szerű cucc van benne,azt gombról jól lehet állítgatni. Punch csutira timing minimumra had menjen. :) Ha tényleg HW cucc akkor tudja a 3,4 Volt fesz levágást ami nem hátrány mert nem nyírod ki az akut. Állítsd be a szervó végállásokat,nézd meg jó olaj van e a telókban, nézd meg a futómű jól van e beállítva.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4827) SoulReaver válasza maximilian4 (#4825) üzenetére


SoulReaver
veterán

"Miért nem az én használtamat vette meg annyiért?"

Üzletelni sem úgy kell, hogy hitegeted az eladót, majd a topikba benyögöd, hogy te már mást megrendeltél...

Na mind1, ez a te bizonyítványod.

Az, hogy vettél egy noname rc-t 90-100k-ért, az megint egy olyan dolog, hogy hagyjuk...
Én egy korrekt gépet ajánlottam, amiben nem kell cserélni semmit, jár hozzá pót alkatrész, stb... Alkatrész ellátásban is élen jár a traxxas, én amúgy 1x cseréltem rajta első lengőkart, azt is egyből rpm-re... Na de mind1. Én túl vagyok ezeken a kezdő szarságokon...

[ Szerkesztve ]

(#4828) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4825) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnos ezek bevált technikák, nekem is első ránézésre a gumi kiképzése se tünt túl tartósnak.
Én amondó vagyok próbálj ki egy slash 4x4-et e mellett és rájössz nem a vaktába ajánlotta a kolléga a slash-t. :K

(#4829) maximilian4 válasza SoulReaver (#4827) üzenetére


maximilian4
addikt

Haló! Ne hazudozz légyszíves. Jóval hamarabb le lett írva. Még be is lett linkelve mit vásárolok. Meg privátban sem írtam konkrétumot, nyugodtan másold be. A másik meg, hogy te írtál nekem privátot, én meg írtam hogy meggondolom. Pont ezzel a szóval. Azért ne beszéljünk félre. Nem hitegettem senkit. Noname cucc. Már ahol. Attól még lehet jó. Aki meg azt írja hogy próbáljak ki egy slastht. Jó. Hozza nyugodtan. Kipróbálom. Aztán ő is próbálja ki ezt és alkosson véleményt. Talán akkor alkothat, de így a semmibe beszélve. Én legalább nem alkotok véleményt olyan dologgal kapcsolatban amiben nincs tapasztalatom. Elhiszem hogy jó a slash, elhiszem hogy ráköltöttél egy fél csilliót már. Nyugodj meg, el fogják vinni. Én meg majd privátban nyagadtom azt, aki felajánlotta a segítséget. De nem véletlenül zengenek ódákat a "tipikus magyar mentalitásról" és nem véletlen létezik ez a közhely. :)

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4830) SoulReaver válasza maximilian4 (#4829) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ki hazudozik? Te írtad, ha elviszik a konzolodat, akkor valószinüleg megveszed a slasht, ezt írtad, bemásolnám, de a p.h -szabályzat tiltja.

Kettőnk közül te vagy a kezdő, nem én. És, ha itt mindenki azt mondja, hogy nem feltétlen érte meg amit vettél, akkor nem neked lesz igazad.

Eleget pocskondiáztál a csoportban, nem veszed észre magad?

Éppen, hogy te hazudozol. Az időpontokkal nem vagy tisztában. Az első kérdésed a topikban, aztán írtam privatot, hitegettél, utána hánytad be a topikba, hogy mit veszel, miután mondtad, hogy na elvitték a konzolod... Még meg is kérdezted, hogy nem-e megyek Szolnokra, hogy felvigyem neked.

Magyar mentalitás mi? A hazudozás meg hungarikum ugye?
Kettőnk közül itt te kamuzol kishaver. Én nem a levegőbe szoktam beszélni.

(#4831) Simonarancs válasza SoulReaver (#4830) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Szerintem ahelyett hogy Traxxas és egyéb meg kinek mi igaza meg másolgatás helyett inkább konkrét dologról beszélnétek azt többre becsülnénk... Oké hogy a Traxxas élén van alkatrészekkel meg basher szinten kezdőnek ajánlott (egyedül egy manust láttam US-ban versenyezni egy Rustler-el, URC akit érdekel) de annyi van hogy muszáj megnézni a többit is. Nekem is elsőre egy Associated B4.1 volt a kiszemelt Buggy és mégis egy Academy SB4 régi darab mellett döntöttem. Igen, VOLT vele munka, magamnak kellett 3D nyomtatnom lengőkart, már amikor megvettem akkor is az volt. Bevallom kezdőként hiba volt megvenni, de a rajta való bütykölés is élvezetes még ha szenvedtem is. Ez a hobby ezzel jár, felesleges ezen vitázni melyik a jobb (teszem hozzá ha eladni akarsz akkor meg nem a fórumon legyezed...)

Úgy is van mindig új ember akinek lehet pont a tiéd kell (láttam a hirdetesed, tuti elviszi valaki amúgyis, ezen felesleges rágódni)

Amúgy ez ami nagyon szemét szúrt ebben a hobbiban... Voltam egy modell boltba, vittem az Academy gépem és mondtam hogy ebből verseny buggy-t akarok csinálni, meg kell csinálnom az első difit és 4WD kategóriában indulhatok. Az eladó kuncogott de csak addig amíg le nem vette a kasznit ;) Karbonszál, erős motor, okés ESC ami szenzoros motort is fogad, 3S lipo meg egy jó szervó :B Mindenki fújolja de csak addig amíg a lepel le nem hull :C

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4832) SoulReaver válasza Simonarancs (#4831) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem rágódok én már, csak nem tetszik, amikor tényleg segitene az ember, aztán megvádolják, hogy hazudik, holott, ez volt beszélve... Nincs nekem hasznom abból, ha hazudoznék... Ilyen gyerekes dolog meg, hogy mártirkodik mellé, megint csak őt minősíti. Sajnálom szegényt, tényleg csak jót akartam neki...

(#4833) gainwardgs válasza maximilian4 (#4814) üzenetére


gainwardgs
addikt

Grat hozzá szép kis darab :K

(#4834) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Beszereltem az új motort a gépbe, de felcserélődtek az irányok. Át kell forrasztanom a motoron a csatikat? Vagy mi a teendőm?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4835) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4834) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szia.

Milyen motor? Milyen a távod? Lehet csak meg kell forditani az irányt. Képed van-e róla esetleg?

(#4836) JoolsNOS válasza SoulReaver (#4835) üzenetére


JoolsNOS
veterán

. Wltoys 12428 gyari táv. De a motoron van hely a tuloldalra forrasztani a drótokat.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4837) napoleon2323 válasza JoolsNOS (#4836) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia!

Szerintem elég ha cseréld fel a kábeleket ami a motor és az ESC között van (valószínűleg rosszul lett felforrasztva, de ha Téged nem zavar hogy a piros + fekete, fekete - piros lesz a kábel, akkor nem kell újraforrasztani).

De biztos érkezik mindjárt valaki, aki biztosra tudja. :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4838) JoolsNOS válasza napoleon2323 (#4837) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Erre is gondoltam, de gondoltam nem véletlen van két forrasztási felület.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4839) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4838) üzenetére


SoulReaver
veterán

A távirányízódon nincs kapcsoló, hogy forward/reverse? Vagy azt kapcsold át, vagy a 2 vezetéket cseréld fel. Amúgy wltoys-al trialozni szeretnél? Vagy miért van benne ilyen lassú mocc?

(#4840) JoolsNOS válasza SoulReaver (#4839) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, mindkettőtöknek. Sima fordítással is jó lett. Telórol vagyok, nem részletezem. Triál túlzás. Csak ki akarom próbálni mit tud így meg összezárt difivel.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4841) maximilian4 válasza gainwardgs (#4833) üzenetére


maximilian4
addikt

Köszi! :)

Csináltam egy rövidke kis videót a parkban: [link]

Egyébként teljesen meg vagyok vele elégedve. Igaz első nap egyből neki csaptam a betonfalnak. Egész pontosan 37 kmh-val a jobb hátsó kereke elkapta a batonfalat. Nagy durranás. Mondom ennek annyi. Aztán itthon megnéztem pontosabban, de nagy baja nem lett. Cseréltem a jobb hátsó lengőkar tartókat fémre. Azok közül is csak az egyik tört el, és a hátsó stabilizátor rúd jobb golyóscsapágyát.

Maxi

(#4842) maximilian4


maximilian4
addikt

Amúgy menet közben a töltöttséget mivel ellenőrzitek? Most az órámmal mértem úgy 20 percet a 2 cellás 5200 mah-es akksival. De tudom milyen érzékenyek ezek az akksik a túlmerítésre és a túltöltésre is. Régen a drónon csipogó volt, ami jelezte az alacsony feszültséget. Rc autókon hogy oldjátok meg a túlmerítés elkerülését?

Maxi

(#4843) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4842) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ha rendes szabályzó van benne úgyis letilt, van ahol tudod állítani is, mikor hol tiltson.
lipoőrrel tudod nézni, ha lipo van benne, ha nimh mehet merülésig.

Ebbe milyen bl moci van, elég lassucska szegényke.

[ Szerkesztve ]

(#4844) maximilian4 válasza ADAM1337 (#4843) üzenetére


maximilian4
addikt

Egy ilyen moci van benne: [link]
Ami egy átbrandelt hobbywing, amit a cég nem is titkol. Igazából nem tudom hogy jó-e vagy rossz, nekem elég. A sebességből amúgy elég sokat elvesz a magas fű és a sok falevél. Első nap pont az volt a baj hogy betonon próbáltam ki. Na de sebaj, meg van javítva, megy oszt kész. Ha valami tönkremegy cnc-ből legyártom. :D

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4845) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4843) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor ez biztos tetszik majd! :D [link]

(#4846) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4845) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez már normálisabb offroad tempo.
Tegnap mi is voltunk erdőben 2 slash-el.
Egyik egy 2wd 3900kv mocival, másik egy 4w platinum lcg vázzal, abba egy ezrun 4000kv moci van valami bigbore gátlóval, kicsit sürü olajjal tippre 800 körüli. (Hát a 4wd nagyon beteg.)

(#4847) maximilian4 válasza ADAM1337 (#4846) üzenetére


maximilian4
addikt

Karbantartás/ápolásra van valahol vmi leírás vagy videó? :)

Maxi

(#4848) üszök válasza maximilian4 (#4842) üzenetére


üszök
őstag

Ráteheted a csipogót nyugodtan. Én 3,4 re szoktam állítani. Ha a szabályzó is HW koppics és az fw is az akkor be lehet állítani 3,4 Volt fesz levágást. Ez a legjobb megoldás,le lassítja az autót,tudod,hogy vége a bulinak.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4849) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4847) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Balance-er töltöt használj, az az első, és full-ig töltsd a lipot.
Balance módba töltsd a lipot, ha hosszabb ideig nem használod 3.8v(per cella) környékén ajánlott tárolni (töltőben van direkt storage mode is ehhez).
De beírod, hogy rc autó lipo aksi, és tömérdek javaslatot lehet olvasni ki úgy ki így.

[ Szerkesztve ]

(#4850) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4849) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Amúgy a hosszabb idő mit takar? 1 hét vagy 1 hónap?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.