Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5501) tvamos


tvamos
nagyúr

Nem tudja valaki, honnan rendelhetnek scale RC-re (1/16) trep lemez mintas (dombornyomott) ontapados foliat, vagy raszabhato fem lemezt?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5502) Emu


Emu
őstag

Sziasztok!
Tegnap megjött végre a WLtoys 12427. Első autónak nagyon király, gyorsan ki is játszottam belőle 2 aksit. Gyárilag kicsit szorult a kormány műanyag része, kapott egy csepp WD40-t azóta tökéletes. Hétvégén jönnek haza a gyerekek, addig kijátszom magam vele, utána a hónap végén esedékes születésnapig úgyis elrakásra kerül.

Egyik kérdésem a karbantartással kapcsolatban lenne: Kell szétszedni/kitakarítani időközönként? Vannak olyan részek amik olajozásra, zsírozásra szorulnak?
Tegnap annyit csináltam, hogy sűrített levegővel kifújtam belőle a port.

Másik kérdésem pedig akku téma: több helyen olvastam már, hogy a gyári töltő viszonylag gyorsan kinyírja az akku-t, érdemes venni rendes töltőt hozzá. Szeretnék még egy tartalék akkut venni, illetve ezzel együtt egy töltőt is. Tudnátok valami bevált márkát/típust linkelni?

Köszönöm!

(#5503) gainwardgs válasza Emu (#5502) üzenetére


gainwardgs
addikt

Első körben a műanyag fogaskerekes difiket cserélnem fémre :K
Töltő [link]
Töltőből vigyázz nehogy hamisítványt vegyél :K

[ Szerkesztve ]

(#5504) JoinR válasza gainwardgs (#5503) üzenetére


JoinR
senior tag

Bár a 12427-et nem próbáltam, a 12428 az utolsó 1-2 évben már fém diffikkel jött, szerintem ebben is fém.

[ Szerkesztve ]

(#5505) gainwardgs válasza JoinR (#5504) üzenetére


gainwardgs
addikt

Azért én meglesném őket

(#5506) maximilian4


maximilian4
addikt

Amatőr kérdés, dehát ezért is van a fórum. Traxxas slash első kerékdőlésszöget lehet állítani valahogy? Amúgy kész van a gép...brutál. :)


Maxi

(#5507) SoulReaver válasza maximilian4 (#5506) üzenetére


SoulReaver
veterán

Felső lengőkart kell tekerni befele.

(#5508) üszök válasza gainwardgs (#5503) üzenetére


üszök
őstag

Évek óta használok hamisítvány töltőt is. Az égvilágon semmi bajom vele. Gagyi akkukhoz gagyi töltő bőven jó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5509) tvamos válasza gainwardgs (#5503) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem gondolom, hogy a SkyRC-s "eredeti" az barmivel is "eredetibb" mint mondjuk a Hobbykinges valtozat. Nekem mondjuk Banggoodos van. Semmi gond vele.
Ha valaki nagyon nem ert hozza, inkabb ne rendeljen kulfoldrol, es akkor van garancia, meg szavatossag. Siman megvennem a Conradban a Voltcraftot inkabb.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5510) gainwardgs válasza tvamos (#5509) üzenetére


gainwardgs
addikt

Bangood és hobbyking is eredeti

Eredeti vs hamisítvány [link]

(#5511) JoinR válasza gainwardgs (#5510) üzenetére


JoinR
senior tag

Banggoodon van hamis, de amire SkyRC van írva, az eredeti. Hobbykingen is utána van írva, hogy copy (pl.).
Szerintem táppal együtt ez egy normál ajánlat Bg-n. Még tavasszal amikor preorder volt a mini v2, akkor 25$-ért lehetett kapni, sajna nem vettem belőle.

Nekem amúgy ez a Hobbyking-es van, 4-5 éve megy gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#5512) Emu


Emu
őstag

Köszi mindenkinek!
Következő tételként beruházok egy ilyen Skyrc töltőre.
Aksiból tudok bele nagyobbat venni, vagy inkább a hozzá kapott méretből vegyek még mondjuk 2db-t?

Valamelyik este megnézem a hátsó difit is. Ezek szerint nincs semmi olyan dolog amit rendszeresen olajozni/zsírozni kellene? Elegendő ha játék után alaposan megtisztítjuk?

(#5513) Ispy


Ispy
veterán

Sziasztok!

12 éves fiúnak ajándékba 40k-ig valami truggyt tudtok ajánlani vagy karcsú a pénz hozzá?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5514) Ispy válasza Ispy (#5513) üzenetére


Ispy
veterán

Visszaolvasva találtam wltoys 144001-et, van eu raktárból, ami jó, mert 2 hét múlva kéne.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5515) JoinR válasza Ispy (#5514) üzenetére


JoinR
senior tag

Ha nincs kuponod, ebay-en olcsóbb.

(#5512) Emu: én beleraktam beleékeltem anno a 2200-as 3S akksit, de nem fér bele normálisan nagyobb akksi amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#5516) Ispy válasza JoinR (#5515) üzenetére


Ispy
veterán

Köszi :R Akkor ebben az ársávban ez jó vétel?

Tudnál nekem linkelni akksit is hozzá?

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5517) Ispy válasza Ispy (#5516) üzenetére


Ispy
veterán

Meg is rendeltem, akkut majd vadászok hozzá később.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5518) tvamos válasza gainwardgs (#5510) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem tok mindegy. A kinai webshopbol meg azt kapsz, amit, csak fokozatai az "ahogy sikerult"-nek.
Csak az biztonsagos, amit az EU-n belul veszel.

(#5511) JoinR válasza gainwardgs (#5510) üzenetére
Tap nelkul szerintem jobban megeri, mert valoszinubb, hogy atrepul a radar alatt. (Nem kell AFA-t, meg postas buntit fizetni.) En sima szamitogep tappal hasznalom mindet.

De amugy miert nem jo egy ilyen: [link]
Nem kell heteket varni ra, es meg csak nem is megfizethetetl en az ara.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5519) gainwardgs válasza tvamos (#5518) üzenetére


gainwardgs
addikt

Inkább veszek eredetit mint gány hamisítványt, minthogy egyszer csak tönkrevágja a jó kis akksikat de mindenki azt vesz amit akar.

(#5520) tvamos válasza gainwardgs (#5519) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem az a baj, hogy eredeti, vagy hamisitvany, hanem az hogy kinai webshoppos, tehat pont azt kapsz, amit kapsz, hogy az valoban a SkyRC-tol van-e, az nem biztos. Lehet, hogy az elso 30 ember eredetit kap, a tobbi meg mast, vagy barmi lehet. Aliexpress, e-bay, Banggood, Gearbest, egy kutya.

Ezekkel az eredeti SkyRC toltokkel is van gond az interneten rakeresve, azt is erdemes kalibralni. Pl. igy: [link]

De mivel en meg annyira sem bizok ezekben a cuccokban, mint te, az osszeset eltakaritottam itthonrol, es egy labortappal toltom az aksikat estenkent, mikozben youtube-ot nezek. (Pl: [link] No, o tuti nem SkyRC copy-val tolt szerintem, hanem valami eredeti-eredetivel.)

ui: a leges-leges-legolcsobb Banggood copy-it is be tudtam kalibralni, es jo is lett. A PCB-t vizualisan ellenoriztem teljesen korrekt volt az is. (Nyugi, nem csak ugy ramondom, hogy ellenoriztem, van papirom rola, hogy ilyesmit csinalhatok.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5521) gainwardgs válasza tvamos (#5520) üzenetére


gainwardgs
addikt

Most direkt megnéztem ezt a kalibrálás dolgot de semmit sem kellett állítanom, abszolút jól felismeri a feszt.
Én már három éve használom először drónhoz most autó aksihoz és meg vagyok vele elégedve.
Biztos van jobb, szebb stb de amennyi időt én töltök el a hobbyval nekem tökéletesen megfelel :K

(#5522) Ispy


Ispy
veterán

Megjött a wltoys 144001, elsőre masszív kis dögnek néz ki, gondolom a fém cuccoknak köszönhetően, azért az is látszik, hogy ez azért nem a profi szint, de remélem a fiamnak majd tetszeni fog és legalább egy kicsit le tud majd szakadni a telefonjáról egy kis csapatás kedvéért.

Hozzáteszem a paypal váltási árfolyama botrányos, mind1, így 30k lett végül, plusz rendeltem még 2 csere akksit 7k-ért hozzá.

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5523) maximilian4 válasza Ispy (#5522) üzenetére


maximilian4
addikt

Jó kis autónak tűnik videók alapján. Lehet rendesen tuningolni. Ez alapból brushless szettel jön, vagy csak a videókban van már szarrá tuningolva? :D

Maxi

(#5524) maximilian4


maximilian4
addikt

Valaki tud ajánlani slash-hez ebay-ről, ali-ról stb. jó minőségű, de relatíve olcsó teleszkóp készletet?

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#5525) Ispy válasza maximilian4 (#5523) üzenetére


Ispy
veterán

Nem tudom, hogy brushless-e, azt írja magnetic, fingom sincs ez mit jelent, de most csapattunk vele egy 15 percet ilyen földes kavicsos úton, jól ment ezen is, ennyit szerintem megért.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5526) JoolsNOS válasza Ispy (#5525) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A motorból 2 vagy 3 kábel jön?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5527) JoinR válasza JoolsNOS (#5526) üzenetére


JoinR
senior tag

Elég megguglizni annak, aki nem ismeri :) sima kefés motor van benne, mint kb. az összes Wltoys-ban, abból viszont a méretéhez képest jó nagy, 550-es.

(#5528) motoflug válasza JoinR (#5527) üzenetére


motoflug
őstag

Sziasztok! Valakinek nincs elkfekvőben egy WPL alváza? Barkácsolni szeretnék. Ahogy néztem most a BG-n 30 dolcsiért a pickup a legolcsóbb.

(#5529) JoinR válasza motoflug (#5528) üzenetére


JoinR
senior tag

Annyira nincs, hogy van amelyik kaszni alatt már 3D-nyomtatott van nálam is :D Tudok nyomtatni ha kell..
Ha már WPL:
Új C24 - proporcionális RTR, C14 első lámpákkal, C34/44 felnikkel, ha majd kicsit olcsóbb lesz, jó kezdőszett lesz scale kategóriában. Alin már most is olcsóbb, KIT 30$, RTR 37$.
D12 (Suzuki Carry) - 1:10-es, de méretre kb. akkora, mint az összes többi WPL, csak ugye ez kei car kategória. Szerintem ez is 40$ körül lesz majd 1-2 hónap múlva :)

[ Szerkesztve ]

(#5530) motoflug válasza JoinR (#5529) üzenetére


motoflug
őstag

Ez a D12 annyira cuki. :D Egy ilyenre tuti benevezek majd. Igazából egy Lunchbox kasztnihoz kellen alváz, lehet ez a D12 jó lesz rá. Addig meg elvagyok a jelenlegi gépparkkal.

(#5531) tvamos válasza JoinR (#5397) üzenetére


tvamos
nagyúr

Vilagitas kerult a C24-re... sajnos a vezerlo elektronikanak meg helyet keresek. (Majd forrasztok masikat)


"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5532) napoleon2323 válasza tvamos (#5531) üzenetére


napoleon2323
tag

Ezek a WPL jószágok nagyon tetszetősek, régóta szemezek már velük.

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#5533) JoinR válasza tvamos (#5531) üzenetére


JoinR
senior tag

Egy kis világítás vezérlés is elférne, mert erről a Coca-Cola kamion jutott eszembe :D
Én éppen a múlt héten álltam neki egy kis Arduino programozásnak, hogy minden úgy világítson, ahogy én szeretném.

(#5534) tvamos válasza JoinR (#5533) üzenetére


tvamos
nagyúr

Meg a hangszorot is el kell valahol helyezni...

Valahogy le kene szedni a lapa uvegekrol a sarga festeket, mert ugy jobban mutatna.

Valami franko plato vilagitast meg izzitanom kell, csak nem tudom milyen legyen. Meg egy keresolampan gondolkodom, a bal elso tukor ala. Illetve kanyar vilagitas sincs meg.

Igen, ez is arduinos, csak tul nagy lett a panel, amit forrasztottam neki. (Shaker motor is van...)

(#5532) napoleon2323 válasza tvamos (#5531) üzenetére
Nem rossz, ha nem nezed nagyon kozelrol. Elkelne rajta egy festes, mert nagyon konnyen karcolodik. (Es bevallom, nekem karcos is.)
Meg az uvegekre szeretnek valami pofas sotetitest. Nem teljesen fekete, hanem csak amolyan... diszkret.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5535) JoinR válasza tvamos (#5534) üzenetére


JoinR
senior tag

Könnyen lejön a sárga festék, én is leszedtem finom smirglivel, mert a valóságban az fehér, az index a lökhárítóban van, ahol nálad a duplaledek.
A kanyarvilágítás jó ötlet, erre nem gondoltam még :D Hangot is tervezek, de az azért melósabb, hogy jól is szóljon...akkor már lehet megvenném a gyári WPL V3 boardot, azon van világítás meg hang is.
Ennyi LEDhez már használsz valami trantisztort külső feszkót vezérelve, vagy elbírja az Arduino pin? Úgy rémlik, hogy 20mA a max áram pinenként, az túl sok ledet nem bír el.

(#5536) tvamos válasza JoinR (#5535) üzenetére


tvamos
nagyúr

2 db. rele driver van. (ULN2003.) Az volt epp a fiokomban.
ESP32 van Arduinoval. [link]
Kicsit atirtam magamnak a software-t. (A kanyarlampa miatt, meg egy kicsit tul sok volt a csatorna.)
A 7805 helyett tettem egy buck modul-t az Aliexpress-rol.

(Nem tudom, ez itt most mennyire on topic...)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5537) motoflug válasza JoinR (#5529) üzenetére


motoflug
őstag

Nylonból szoktál nyomtatni? Alsó lengőkar kellene egy RC autóhoz, de az elvileg nylonból ajánlatos.

(#5538) JoinR válasza motoflug (#5537) üzenetére


JoinR
senior tag

Sajna csak PLA-val nyomtatok, de nagyon jókat hallottam a nylonról, ki fogom próbálni :K ABS is valszeg megfelelne a célnak.

5536) tvamos
Szerintem elfér, annyira nem pörög a topik :U

(#5539) tvamos


tvamos
nagyúr

Kozben vettem egy WPL B16K-t is, de sajnos nem birt ki a gep egy aksit. Eltort a kardan tengely. Lehet ilyet kapni valami helyi boltban, lehetoleg fembol? Szerintem a kardannal megy neki a dolgoknak, azert tort el 5 perc jatek utan. Nem is tort el rendesen, csak elhajlott, es mostmar feszt szetugrik.

(#5538) JoinR válasza motoflug (#5537) üzenetére
Oksa. Ha lesz valami fejlemeny, akkor megirom. Baj do vejj. Van itt egy video, akkor meg csak kartonpapirra volt ragasztva a sok led. Shaker motor.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5540) tvamos válasza tvamos (#5539) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ebay-en csak ezt talaltam: [link]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5541) Ispy


Ispy
veterán

Sajnos máris van egy kis gondom a verdával....egy ütközés után a bal hátsó kerék alsó felfüggesztése kijött a helyéről, mert a kereszttartó, kimozdult a helyéről. Viszont ennek a csavarjaihoz csak úgy férni hozzá, hogy teljesen le kell bontani az autót. Viszont az aljában van két csavar, ami annyira rá van húzva, hogy érzem, hogy elnyíródik a feje a csavarnak. Ez a két csavar tartja azt a fém tartót, ami a kardántengelyt fogja, a kereszt tartó meg a hátsó difi (?) belső oldalán van a kardán alatt.

Az egymillió forintos kérdés: hogyan tudnám ezeket kiszedni? :D

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5542) JoinR válasza tvamos (#5539) üzenetére


JoinR
senior tag

Sajna én is csak drágán látok az EU-ból és nálam sincs tartalék, csak pár szett műanyag. Ha csak kihajlott, melegen vissza lehet görbíteni, egy darabig jó.

(#5543) Ispy: épp akartam írni, hogy nem értem, lassan már csak az alap van ott egy hátsó felfüggesztés javítás miatt :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5543) Ispy válasza Ispy (#5541) üzenetére


Ispy
veterán

B... meg, rájöttem, a kardánt ki lehet húzni felfelé, én barom meg szétbombáztam ez egész autót. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#5544) tvamos válasza JoinR (#5542) üzenetére


tvamos
nagyúr

Sajnos sok nalunk a kuszob, es azzal megy neki. Ki kell talalnom valamit ez ellen. (Az 1/10-es autoval a gyermek faltol-falig kozlekedik. Kinn is...) Ossze kene rakni a C44-et is, ahhoz fem kardan van. Ez lesz a megoldas... egyelore.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5545) tvamos válasza tvamos (#5544) üzenetére


tvamos
nagyúr

Le vagyok forrazva. :( A gyermek azt mondta, hogy neki nem tetszik a C44KM. :F

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5546) JoinR válasza tvamos (#5545) üzenetére


JoinR
senior tag

Amúgy valamiért én is mindig visszatértem a C14-24 vonalra. Pedig terepen még jobb is lenne a nagyobb átmérőjű gumi. :U Valahogy nem jön be nekem se, hiába a menő valódi fa flatbed, viszont hely alig van benne elektronikának/akksinak; meg valami nem passzol a kinézetével :D

[ Szerkesztve ]

(#5547) tvamos válasza JoinR (#5546) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem tetszik neki ez a retro kinezet. Abszolut ertheto, hiszen 15 eves.
Azt mondja, valami katonait szeretne... (Hat persze, hogy a B36...)
Meg a C14 tetszik, aminel "hatul van egy kerek a racson."

Nekem viszont ezek a fem alkatreszek nem tetszenek.
Valahogy "kenguruzik" vele az egesz mindenseg.
Kireszeltem, ahol kell. (Ha jol emlekszem, hatul er bele a fogaskerek a diffi hazba.)
Ez gyari fem WPL kardan nagyon szarul van megmunkalva. Az is akadozik.
Valamit ki kell majd talalnom ezzel.

Kozben az van meg, hogy a B16K-t is sikerult megsuszterolni.
Adtam hozza egy kis forro ragasztot, meg mindenfeleket.
Keszitettem egy rogtonzott kardan vedot. Most megint szalad...

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5548) tvamos


tvamos
nagyúr

Ti mivel szoktatok a gumit a felnire ragasztani? Volt regebben valami ragasztom, de nincs meg, es videken nem lehet kapni speci ragasztot. (Itt nincs model bolt.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5549) SoulReaver válasza tvamos (#5548) üzenetére


SoulReaver
veterán

Sima pillanat ragasztóval ragasztottam anno a slash felnikre a gimikat. Birta a gyűrődést.

(#5550) tvamos válasza SoulReaver (#5549) üzenetére


tvamos
nagyúr

Koszi! Akkor megprobalom azzal. Amugy nagyon kemeny. Ahogy elforditom a kormanyt, azonnal leturja a gumit a felnirol. :o

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.