Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4901) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Megrendeltem az első számomra komolyabb 1/10-es kefés Truggyt. Írtátok hogy később is ki lehet gond nélkül cserélni Brushlessre ha gyengének tartanám. Ez nagy macera itthon vagy szervízes dolog? Ja és a lipo aksit veszek hozzá akkor az akku őrt hogyan hova? Köszönöm

(#4902) napoleon2323 válasza Szilágyi84 (#4901) üzenetére


napoleon2323
tag

Szia!

A típustól is függ, de nagy valószínűséggel cserélhető brushless szettre az elektronika. :)
Szerintem nem vészes, minimális tudással, újraolvasással ki lehet cserélni az elektronikát (forrasztani valószínűleg kelleni fog, ha mindent újonnan vásárolsz, de ez is függ a típustól (az autó és az elektronika típusától).

Ha a szabályzódba alapból bele lesz építve a túlmerülésvédelem, akkor nem szükséges LiPo őr. :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4903) Szilágyi84 válasza napoleon2323 (#4902) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Szia ez lenne egész pontosan
https://shop.modell.hu/maverick-strada-xt-1-10-rtr-elektro-truggy

(#4904) üszök válasza Szilágyi84 (#4903) üzenetére


üszök
őstag

Ebben nem különösebben nehéz kicserélni. Pár szerszám kell hozzá. Asszem PH1 csillag csavar húzó, 2 és 2,5 imbusz kell. Csak jó minőségű szerszámokkal szabad neki fogni mert ha valamiből kiforog a kulcs lesz cumi. Szabályzó 2 oldalassal van ragasztva kicsit feszegetni kellesz,hogy engedjen.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4905) JoolsNOS válasza Szilágyi84 (#4901) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lipo őr értelemszerűen megy fel a balance kábelre. Ha látod érteni fogod.
Amúgy akkor sem árt ha van a szabályzód kikapcs, mert pl ha el akarod rakni az akksit pihenni akkor a segítségével le tudod meríteni tárolófeszültségre. (3.8-3.85 V)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4906) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Na megérkezett a kocsika még nem bontottam ki majd a gyerekkel együtt vagyis belelestem megvan e de nem vettem ki. Felhívtam a boltot legyenek kedvesek megmondani hány óráig kell vagy szabad tölteni az aksit. Megkérdezte mekkora van benne mondtam még nem néztem a dobozán nincs írva de az eladó se tudta pontosan és szerinte 1800 mh lehet amire 8 órát mondott. Azt mondta többet ne hagyjam rajta. Következő körben lesz lipo aksi + gyors intelligens töltő. Szerintem 1800 kevés ebbe az 1/10-be mivel a kicsi 1/18-ba van 1200 ha jól emlékszem szintén Maverick.

(#4907) napoleon2323 válasza Szilágyi84 (#4906) üzenetére


napoleon2323
tag

Jó szórakozást hozzá Nektek. :)

Igen, valószínűleg nem lesz túl hosszú a játékidő, ha valóban 1800-as akksi van benne, amit általában szoktak adni hozzájuk (10 - 15 perc környékére saccolok). :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4908) Szilágyi84 válasza napoleon2323 (#4907) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi amúgy igen 1800-as jól emlékezett a boltos valószínűleg nekem rémlett rosszul a kisebbe az 1200-es bár lehet hogy mégis az de a lényeg hogy 8 óra töltés 15 percért. Na mindegy fog kelleni a nagyobb és gyorstöltő mellé ki van ez találva fene egye meg.

(#4909) üszök válasza Szilágyi84 (#4906) üzenetére


üszök
őstag

5000 mAh körüli kemény tokos akut vegyél lipo ból. A vékonyabbak bele férnek,a vastagabbaknak ki kell reszelni a peremet ami a nikkel akut tartja. Mondjuk ezt garancia szempontjából először kérdezd meg. Vagy ha shorty-t veszel az bele fér. (Nem shaddle!!)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4910) Szilágyi84 válasza üszök (#4909) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Az 5000- es lipo mennyit bír hány percet 30-40 kb?

(#4911) üszök válasza Szilágyi84 (#4910) üzenetére


üszök
őstag

Gáz állás és terep függvénye. Én 20-40 percet mondanék ezek függvényében. 2db akku az ajánlott legalább.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4912) dionaea válasza JoolsNOS (#4840) üzenetére


dionaea
őstag

hogy áll a wl toys átalakítás? nekem is ez a típus van és hasonlóan szeretném majd átalakítani. persze ez egy játék de akkor is.

(#4913) Szilágyi84


Szilágyi84
senior tag

Na első töltés után egész jót ment 20 perc viszont kicsit balra húz a kocsi. Ezt lehet állítani? Az írányítón csak cserélgetni lehet a fordulást jobb bal az írányt előre hátra és a gáz erősségét. Mondjuk vannak még gombok.

[ Szerkesztve ]

(#4914) üszök válasza Szilágyi84 (#4913) üzenetére


üszök
őstag

St trimm. Az állítja az egyenes futást. Az st dual rate meg beállítja a max szervó kitérést,hogy a szervó ne toljon túl. (Mármint te beállítod vele)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4915) Szilágyi84 válasza üszök (#4914) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Köszi viszont nekem csak CH1 és CH2 a tetején + ezeknek az erőssége tekerősen. Ja és egy Bing gomb ez mi? A tekerő fölött vagy mellett CH1 és CH2 valamint D/R. Alatta vagy mögötte van még egy gomb de nincs írva semmi.

[ Szerkesztve ]

(#4916) üszök válasza Szilágyi84 (#4915) üzenetére


üszök
őstag

CH1 a kormány CH2 a gáz. A D/R állítja a kitéréseket. (Dualrate.) A kormány végállást és a max sebességet. Kell még lenni trimm feliratnak,az a finom hangolás. A bind a vevő (k) hozzá párosításához kell. Ha YT n rákeresel nagyon sok videó lesz a témában.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4917) Szilágyi84 válasza üszök (#4916) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Nincs trimm és azért kérdeztem mert amit adtak hozzá leírást abba is teljesen más kinézetű van talán régebbi. [kép]

(#4918) üszök válasza Szilágyi84 (#4917) üzenetére


üszök
őstag

A kormány mögött a kis bigyuszkák lesznek ha működnek. a CH1 jobbra balra mozgatására finoman mozgatnia kell a kereket jobbra balra. A CH2 jobbra mozgatására el kell indulnia előre balra pedig hátra. a DR gondolom csökkenti a kitérést a keréken egyik irányba a másikon növeli.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4919) Szilágyi84 válasza üszök (#4918) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Ez az köszönöm!

(#4920) dionaea


dionaea
őstag

lama kerdes es bocsi elore is. olvasgatom a topicot, de nagyon amatőr vagyok az egészhez.
van egy wltoys12428 am amibe még egy aksit szeretnék. viszont nagyobbra gondoltam amivel 40 percet lehetne tolni. a mostani 1500 as kb 15 percet tud.

kérdésem, hogy mi lenne a pontos aksi megnevezés mit ajánlanátok ehhez a géphez. balance kelleni fog de a töltő ami adtak az autóhoz elegendő gondolom csak sokáig fog tölteni. illetve az 540es motor ami benne van melegszik, sőt forró de meddig melegszik? meg áll egy szinten tehát a nagyobb akku nem fogja befolyásolni?

(#4921) üszök válasza Szilágyi84 (#4919) üzenetére


üszök
őstag

Nincs mit.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4922) JoolsNOS válasza dionaea (#4912) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Még nem találtam megfelelő terepet a próbához.- Ha valaki tud Győr környékén, ne tartsa magában -. Amúgy érezhetően jobb, viszont még mindig nagyon ugrik az áttétel (hiánya) miatt. Majd csinálok videót ha lesz időm.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4923) gainwardgs válasza JoolsNOS (#4922) üzenetére


gainwardgs
addikt

Győr környéki terep tipp nekem is jöhet :DDD

(#4924) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Abszolúte kezdő vagyok ezen a téren. Szeretnék venni egy távirányítós helikoptert, természetesen kültérre. Pár éve már volt szerencsém használni, olcsó, kis egy hetes kalandnak számító játékhelikoptert. Arra pont jó volt, hogy beleszeressek az RC-repülés világába. Kültéren sajnos nem is lehetett kipróbálni, infra elven működő irányítása révén, szóval kültéri használatban nincs tapasztalatom.

Most pár év után újra szeretnék belevágni, csak már picit komolyabban. Előre leszögezném, hogy helikopter, nem pedig drón a szívem vágya. Valahogy azok sose voltak szimpatikusak.

Olyan helikopterre lenne szükségem, ami
- tud az előre-hátra-jobbra-balra sablonos mozgás mellett mást is végezni (pl. saját tengelye körüli forgás)
- megbízható gyártótól származik
- kültérre van optimalizálva
- jó alkatrész ellátottság (viszonylag olcsón)
- strapabíró(bb) szerkezete van, nem törik ketté az első ütközést követően

Sajnos nincs róla tapasztalatom, hogy ilyenkor mit is kéne venni, szóval mint minden laikus, én is felmentem a világhálóra és az első, ami megtetszett, azt kiszemeltem magamnak.

A kiszemelt modell a Revell Control Acrobat XP lett

(https://www.amazon.de/Revell-Control-23911-Singlerotor-Heli-Acrobat/dp/B00U8EUPSK)

Mi tetszett meg benne?
- Haladó mozgási lehetőségek, nem csak a már korábban említett sablonos előre-hátra-jobbra-balra
- 2 akkumulátor
- Alkatrész ellátottság (bár az ár már kevésbé tetszetős)
- LCD kijelző a távirányítón, mely információt ad repülés közben a gépről

Mi nem tetszett benne?
- Vegyes véleményeket keltő, egyesek szerint pedig nem ajánlott gyártó terméke
- Határozottan törékenynek tűnik
- Kis méretéből (szerintem kicsi) adódóan könnyen átveheti a szél a távirányítótól az irányítást

Szóval most tulajdonképpen kinéztem egy olyan modellt, amiben nem vagyok meggyőződve, hogy tökéletes választás lenne.

Mint mondtam, cél a megbízhatóság, tartósság. Kezdőként szerintem első nap eltörnék egy ilyen szépséget :D :D :D

Mit gondoltok erről a termékről? Ha nem jó, mit ajánlanátok helyette?

Válaszaitokat előre is köszönöm ;)

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#4925) üszök válasza #LittleG (#4924) üzenetére


üszök
őstag

A helikopter a legnehezebb modellezés,már ha ez a célod, mert amit linkeltél az egy játék gép. Igazából semmire nem jó,csak szobában összetörni. 4-6 csatornás gépeket kell nézegetni. Kintre minimum a WLtoys V977 ami kell,vagy az XK k110 ami ugyan az majdnem. Vagy hasonló micro heli,van még pár tipus. Törni mindenképpen fog ha oda csapod alkatrészt be kell tárazni.

Kintre 250-es gép az ajánlat minimum általában,az már bírja a szelet.
De ha mindenképp ilyen játék kategóriában gondolkozol akkor WLtoys v911

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4926) Petya25 válasza #LittleG (#4924) üzenetére


Petya25
addikt

Amit kinéztél az még a full játék kategória (20k), nem baj az csak ne várj tőle sokat.
Én mondjuk elsőre az irányítás tanulásra figyelnék és nem az élményre, amíg nem tudsz magabiztos körözgetést, meg nem odaverést.

Ha majd tényleg komolyra akarsz váltani akkor nézd meg ezt: [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4927) Szilágyi84 válasza Petya25 (#4926) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hú ez nem semmi. Én repülőt láttam hasonló módon tancoltatva iszonyat milyen de gondolom ehhez rengeteg gyakorlás szűkséges nekem kezdőként nem is menne. Ezt a gépet néztem van alatta videó is.
https://shop.modell.hu/multiplex-stuntmaster

(#4928) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Távot+veőt szeretnék venni autóhoz. A Flysky FS-GT2B illetve Flysky FS-GT3B-t nézegettem.
Ezek ár-értékben milyenek? A 3B csak a kijelzőben különbözik?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4929) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4928) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

áruk csak ami jó, amúgy gagyik.

(#4930) Petya25 válasza Szilágyi84 (#4927) üzenetére


Petya25
addikt

Valami ilyesmire gondoltál: [link]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4931) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4929) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Igazából csak gyári távot akarok lecserélni wltoyson. Szervócsere miatt akarok szabvány escet, tehát kell a táv+vevő is. Ahhoz képest gondolom jobb. (nekem amúgy a gyárival sincs bajom)
Amúgy szerinted mi a jobb kategória?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4932) Szilágyi84 válasza Petya25 (#4930) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Igen ilyenre na majd egyszer talán én is. Kezdőként nem is tudom hogy boldogulnék hogy ne törjön a drágaság ami 70 ezertől kezdődik. Az egyszerűbb nem vonz amivel csak fel és leszállni lehet.

(#4933) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4931) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sanwa vagy futaba már 20körüli távjai egész jók.

(#4934) üszök válasza Szilágyi84 (#4932) üzenetére


üszök
őstag

Nincs lehetetlen,csak akarat kérdése. :) Próbálj ki egy szimulátor programot, akár az ingyenes FMS is jó. Egy távirányító kell, vagy vannak ilyen gagyi usb távirányítók, gyakorolni kell sokat rajta,vannak benne 3D gépek is,helikopter is van benne,azt is ki lehet próbálni kicsit más világ a 3D repülés mint egy stabilizált játék géppel repülni. Ha ott le tudod tenni a gépet akkor van esély,hogy élőben is földet ér egyben. De amíg földbe áll folyton eszedbe se jusson élőben repülni. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4935) üszök válasza JoolsNOS (#4928) üzenetére


üszök
őstag

Szerintem bőven jó neked egy GT3B. Van benne 10 memória annyi modellt lehet beállítani. A GT2B ezt nem tudja. Az is tud több vevőt kezelni csak nem lehet külön beállítgatni. Cellából akkut kell bele csinálni és nem kell elemeket venni bele,mert azt eszi rendesen.
Nekem van is eladó egy új. GT3B :DDD

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4936) Szilágyi84 válasza üszök (#4934) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Na mostmár kíváncsivá tettél. Még régebben kisebb helikopterem volt már de egy ilyen repcsi azért komolyabb első és hátsó szárnylapátokat is lehet külön irányítani. Lesz miről olvasgatnom.

(#4937) üszök válasza Szilágyi84 (#4936) üzenetére


üszök
őstag

Olvasgass és gyakorolj. :) Van egy olcsó gagyi usb-s távom ha kell.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4938) Volkov válasza JoolsNOS (#4928) üzenetére


Volkov
aktív tag

Esetleg FS-GT3C.
Olyan mint a B csak aksis. Árban ugyan ott vannak kb.
Én is wltoys gyári táv helyett vettem, ég és föld a különbség.
(kellett a dual-rate és end-point miatt)

:)

(#4939) JoolsNOS válasza Volkov (#4938) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi! Már üszök fórumtárstól megvettem a GT3B-t.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4940) #LittleG


#LittleG
csendes tag

Sziasztok!

Korábban már kérdeztem távirányítós helikopterekről. Akkor még a Revell Control Acrobat XP volt a befutó, arról viszont lebeszéltetek, lévén alkalmatlan kültéri használatra. Azután elkezdtem kacsingatni a Wltoys v977-es helire, viszont ezt el is vetettem, mert az XK K110 Blast sokkal jobban elnyerte a tetszésemet.

Azt mondják, hogy stabil gép, jó az alkatrész ellátottsága és persze nincs túlárazva sem. Egyetlen baja továbbra is az, hogy kicsi és túl fürge, nem mindenhol ajánlják kezdőknek.

Szóval elkezdtem kutatni egy fokkal nagyobb járgány után, és végül megakadt a szemem a Wltoys v950-es darabon.

Szerintetek megérné ezt megvenni? Tényleg megéri ezt megvenni a könnyebb irányíthatóság fejében (elvégre méretei nagyobbak, a nagyobb gépek pedig lassabbak, stabilabbak)?

[ Szerkesztve ]

Jobb egy jó terv ma, mint egy kiváló terv holnap! ;)

(#4941) Szilágyi84 válasza #LittleG (#4940) üzenetére


Szilágyi84
senior tag

Hú ez egész jó kezdésnek vagyis nem ismerem de kíváncsi vagyok mit írnak rá mert engem is kezd érdekelni és felé annyi árban mint a repcsi amit néztem.

(#4942) üszök válasza #LittleG (#4940) üzenetére


üszök
őstag

A V977 és a k110 teljesen egyforma a vezérlő panel és a kaszni színén kívül. Nekem van mindkettő a v977 gagyibb mint a k110. Idétlen játék távja van a V 977-nek és gagyibban is repül. Az igaz,hogy nem Revell Control kategória egyik sem. :) Ha mégis ilyet veszel keress egy rétet ahol legalább térdig érő fű van és ott próbáld ki nem fog össze törni ha lezuhan,márpedig le fog. Lakásban eszedbe se jusson kipróbálni. :)

A V977 et lehet el is adom mert vagy egy éve nem repült.

A V950 Nem túl elterjedt tipus. Szerintem nem is túl jó lehet. Én is akartam venni de elmaradt. Egyik face csoportban már vagy fél éve árulnak egyet ami szinte új, 30 ért.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4943) Petya25


Petya25
addikt

Ez is elég állat gép: Chinook

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4944) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!

Az 1060as szabályzón mit is lehet állítani a jumperrel? (valamit az előre hátra menettel kapcsolatban)
Sőt még ez is megvan:
1, előre – fék
2, előre – hátra / Crawler mód
3, előre – fék – hátra
De ez mit takar gyakorlatilagű?

Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4945) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#4944) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

crawler mód a 100% motor féket jelenti ergo elengeded a gázt és megáll mint a cövek.
Többi egyértelmű szerintem.

(#4946) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#4945) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi!
Igen ez volt ami nem volt tiszta.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4947) zoltan.bagi


zoltan.bagi
csendes tag

Sziasztok!
Lehet off, de úgy érzem itt van legnagyobb esélyem hiteles válaszra. Imax B6 AC-t honnan érdemes rendelni?
Előny, ha flashelhető mikrokontroller van benne.
Nem modellhez kellene, szimplán egy "univerzális okostöltő" kellene a házhoz.
Köszönöm! Zoli

(#4948) ADAM1337 válasza zoltan.bagi (#4947) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sok kamu van belőle, így sehonnan.
Viszont okostöltő van az sg-be is vagy az rcvilágból: skyrc s65 ami ár/értékbe marha jó.

(#4949) gainwardgs válasza zoltan.bagi (#4947) üzenetére


gainwardgs
addikt

Innen [link]

3 db-ot vettem tőlük mind eredeti :K

[ Szerkesztve ]

(#4950) Kis Bokrász


Kis Bokrász
csendes tag

Helo. Szerintem nektek rutin kérdés lesz, én kezdőként még nem vágom. Régóta szeretnék belevágni komolyabban az RC autók világába. Találtam használtan egy olcsó darabot. 4x4 nitro motoros aszfalt autó, táv vezérlő nélkül. Aztmondja akinél van hogy ő igy cserélte egy telefonnal ő sem ért hozza. 40MHZt ir az autón. Ehez mit kell vennem ? Egy 40MHZt tudó vezérlőt vagy az autón is könnyen cserélhető az elektronika ?

Köszi a választ előre !

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.