Hirdetés

2024. április 18., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5101) ADAM1337 válasza patomi (#5098) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ne használj ilyen alu spurt, nettó ...
Axon vagy mst vagy yokomo spurt vegyél 48dp-set, és 48dp-s piniont.
(d4-em nekem is volt nagyon low budget kategória sajnos, be lehet állítani de kínkeserves és ha elmegy egy igazi rwd helyre, kb mindenki körbe autózza)

[ Szerkesztve ]

(#5102) patomi válasza ADAM1337 (#5101) üzenetére


patomi
őstag

SoulReaver és neked is köszönöm. Továbbítom a válaszokat. :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5103) motoflug válasza JoinR (#5100) üzenetére


motoflug
őstag

Meg is rendeltem a C34KN verziót, temérdek cikk és ez a videó győzött meg a legvégén: [link]. Bírom a srác stílusát, szerintem jól látja ezt az egészet. Amúgy az autó most akciós volt BG-n, plusz kuponnal nagyon jó árban lett. Az a terv, hogy lefestem szürkére, és megcsinálom rozsdásra, illetve lehet rakok bele 1-2 balesetnyomot. :) A műszerfalat is kifestem, nagyon várom már, hogy megjöjjön.

A FlySky táv+vevő kezdésnek jó ugye?

[ Szerkesztve ]

(#5104) JoinR válasza motoflug (#5103) üzenetére


JoinR
senior tag

Jah nekem is van egy, árulom is jófogáson :) Ha átjön a vámon ingyen, akkor jó ár a Banggood, igen.
Bár nekem a C34 nem jön be különösebben, túl játékszerű. A C14/24 viszont nagy kedvenc, jó sok órát eltöltöttem a szerelésükkel, metal kit, működő lámpák (index, fék-, tolatólámpa, stb.).
Nálam Flysky GT3C és FS-i6 van, plusz érkezik egy B36 elektronika távval, bár így is volt, mikor tudtunk menni 3-an egyszerre (Wltoys 12428 elektronikával :)
A C34 amúgy minőségi cucc, egyedül az osztómű fogaskeréktávolságok nem túl pontosak, illetve én a Panhard-rúddal is megszenvedtem, hogy jól működjön
Szerk: jah meg a diffinél kellett hézagolni, mert ha meghúztam a csavarokat, nem lehetett elforgatni a tengelyt, úgy szorultak a fogaskerekek..

[ Szerkesztve ]

(#5105) motoflug válasza JoinR (#5104) üzenetére


motoflug
őstag

Azt a fent említett videós srác mondja is egy másikban, hogy óvatosan kell összerakni. Gondolom erre gondolhatott. Kértem rá amúgy vámbiztosítást :) Megrendeltem a népszerű 30A-s esc-et is, szervo marad egyelőre. Te milyen akksival használod? Én ezt néztem hozzá a bangoodos IMAX töltővel.

Szép munk amúgy a vas, hasonló részletességgel akarom megcsinálni. :K

[ Szerkesztve ]

(#5106) JoinR válasza motoflug (#5105) üzenetére


JoinR
senior tag

Vannak nagyon komoly munkák is neten, facebook csoportokból lehet szemezgetni. :)
2S-hez ilyet használok: [link]

(#5107) motoflug válasza JoinR (#5106) üzenetére


motoflug
őstag

Na ez nekem a csúcs, ilyesmit akarok csinálni. :) Fogok még rendleni C24-et, mert abból is szupereket ki lehet hozni, az polcra megy majd. :)

Melyik FB csoportokra gondolsz?

Ennek a szabályzónak a csatija jó az általad linkelt akkuhoz, ugye? :R

(#5108) JoinR válasza motoflug (#5107) üzenetére


JoinR
senior tag

Van sok, pl: [link] [link] [link] [link]

Igen jó hozzá. Hozzáteszem ugyanez elérhető ebay-en 3-4$ körül. Én kettesével rendelem őket, mert nem élettartam garisok, és akkor finom voltam :))

(#5109) motoflug válasza JoinR (#5108) üzenetére


motoflug
őstag

:R

Milyen szervot ajánlanál bele? Ha van jó, akkor HK-ról rendelném azt is egy körben az akksikkal.

(#5110) motoflug


motoflug
őstag

Erről a crawlerről mi a vélemény? Kuponnal 63k, a pro verzója pedig 73.

[link]

Vagy a HSP RGT 45-ért RTR-ben? Ezeket már nem a polcra venném. :)

(#5111) JoinR válasza motoflug (#5109) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem elég a gyári hozzá. A C34-ben egyébként nagyobb szervó kerül, MG996R méretű, szóval azt vehetsz, ha mindenképp cserélni akarod.

(#5112) motoflug válasza JoinR (#5111) üzenetére


motoflug
őstag

Jah tényleg, azt hittem nincs a kit-hez. :B Mindegy, szerintem rendelek még szervot, sajna berendeltem még egy kit-et :D

Te upgrade motort rendeltél már HK-ról?

(#5113) JoinR válasza motoflug (#5112) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem próbáltam még. Elvileg ez az ügyeletes bestbuy motor hozzá, ami még kefés.

(#5114) st6969


st6969
őstag

Üdv,
ilyet rendelt már valaki? Szeretném kipróbálni, de gyanús az ára...máshol ~20$-ral drágábban látom. Vajon hamisítják ezt? :R

(#5115) ADAM1337 válasza st6969 (#5114) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez egy kínai gagyi miért hamisítanák ? :U

(#5116) Djuree válasza ADAM1337 (#5115) üzenetére


Djuree
félisten

láttam én már olyan. :D
a dji mavic pro-nak van kinai gagyi másolata, na most már azt is hamisítják, a másolatot. :DDD van róla valahol yt vidi is, nagyon kemény. :))

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5117) DJGABI válasza st6969 (#5114) üzenetére


DJGABI
addikt

inkább az a kérdés mit tud ez, mennyiben lenne hátrány ha hamisítvány is lenne? funkcióban kevesebbet tud? alkatrész nem lesz csereszabatos? szerintem édesmindegy. jb-n amúgy is jó árak szoktak lenni, simán lehet h beakciózták. azon jobban aggódnék postázzák-e egyáltalán

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5118) st6969 válasza DJGABI (#5117) üzenetére


st6969
őstag

Közben az "apróbetűs" részben megtaláltam a különbséget, funkciókban is kevesebbet tud, illetve az akksi is jóval kisebb. Csak fura, hogy a típusszám ugyanaz, mint a nem butított (ráadásul a megnevezésben Wltoys, a fotón látni, hogy Wltech van rászitázva, innen a gyanú a hamisítványra). Lehet, hogy tévesen, de úgy tudtam, hogy a Wltoys nem gagyikat gyárt, ezért is kerestem ez alatt a márkanév alatt valami robotot. Kisgyereknek szánom, youtube videókon ez jópofának tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#5119) Szl99


Szl99
újonc

Sziasztok!

Szeretnék venni egy komolyabb rc elektromos autót. Teljesen kezdő vagyok a témában, egy 1:8-as, 1:10-es méretűre gondoltam, leginkább a Truggy tetszik, ha lehet 4WD,. Kint szeretném használni aszfalton és erdőben terepen. Jó lenne, ha erős, gyors lenne, megfelelő üzemidővel (bár nyilván viszek tartalék akkut). A legfontosabb lenne, hogy az alkatrész ellátása biztosított legyen. Nézegettem neten mindenfele, de nem találtam olyan boltot Budapest és vonzáskörzetében, ahol bemegyek és az autót is ill. utána a szükséges alkatrészeket is meg tudom venni. Néztem ebayt (és társait), ott is elég hiányosnak láttam az alkatrész utánpótlást. Vagy csak rossz helyen keresgéltem. Nem akarom a gatyámat rákölteni, de olyat sem szeretnék venni, amit utána megbánok (szal jó lennek 50-60e körül, de ha 100 körül van, akkor max. nem eszek egy hétig :) ). Örülnék, ha tudnátok ajánlani megbízható márkát megfelelő alkatrész ellátással, esetleg üzletet, ahol mindent megtalálok, de ha konkrét autót ajánlotok, annak is örülök, ill. bármi tanácsnak, hogy mire figyeljek. De a netes vásárlás elől sem zárkózom el, ha ott mindent megtalálok. köszi :)

(#5120) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Tervezek venni a pici lányomnak egy kis RC autót, de mivel kicsi, és lehet kárt tesz benne egyhamar, ezért nem akarok most nagy összeget kiadni rá, de élvezze, és ne egy szemétrevaló műanyagdarab legyen azért. (az indok: imádja az ilyen forgó, morgó, guruló cuccokat)
Ez jött velem szembe: [link]
10-15$ körül mit ajánlanátok?

[ Szerkesztve ]

(#5121) ADAM1337 válasza zolikaDB (#5120) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Leginkább semmit, tartós nem lesz semmi.

(#5122) zolikaDB válasza ADAM1337 (#5121) üzenetére


zolikaDB
veterán

Nem 20 évre veszem, nyilván... Tehát nem akarok felszállni a "kicsit tegyünk hozzá" vonatra, mert úgy 1 hét alatt 100 ezer forintnál kötök ki. De lehet, rossz topikban járok :)

(#5123) DJGABI válasza zolikaDB (#5122) üzenetére


DJGABI
addikt

ebay topic ;]

de "ne egy szemétrevaló műanyagdarab legyen azért" 10 dollárért elvárni irreális.

a 20k-s is meg a 100k-s is törik. annyi a különbség a 10 dodósat dobhatod ki, nem lesz hozzá alkatrész. valaki írt régebben vagy itt, vagy ott egy gyengébb (értsd: lassabb gépet) talán az megér egy próbát

pedig ha egy kicsit tennél hozzá... ;]
[link] HB - P1801 27$, de még nem proporciós ez se. meg alkatrész sincs hozzá. szerk: na jó van [link] de nagyon gagyi bili műanyag mindene
[link] HS 18301 42$ ez már egy komolyabb gép, proporciós irányítású, litiumos, bg-n is van rengeteg alkatrész hozzá [link] már nyomokban fémet is tartalmaz

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5124) ADAM1337 válasza zolikaDB (#5122) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

hobbyking-en vannak olcsó gépek, átnevezik saját márkára, és mikormegkapod derül ki hogy sn-rc és társai.
Azokhoz van tartalék cucc is ali expressről.
Érdemes olyat nézni ami nem egybe elektronikás, mert azoknál ált egyből törik a szervó, és nincs hozzá tartalék.

(#5125) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Koszonom, h segitettetek! :R

(#5126) st6969 válasza DJGABI (#5123) üzenetére


st6969
őstag

"HS 18301 42$ ez már egy komolyabb gép, proporciós irányítású, litiumos, bg-n is van rengeteg alkatrész hozzá"
Szuper, köszi, régóta keresek olyat, amiben Li akksi van. Semmi komolyabb igényem nincs igazán (tartósság, alkatrészellátás, stb...nem tekintem hobbimnak ...még :) ), csak annyi, hogy Li akksis legyen, mert unom veszegetni a ceruzaelemeket, a NiCd meg az NiMh akksi hamar megpusztul, elgyengül.
Ezen kívül más típus esetleg? Lehet valahol keresni olyan szűrővel, hogy Li akksis? Leginkább beltérre kellene gyerekkel játszani, tehát az inkább előny, ha nem túl gyors :))
:R

(#5129) JoolsNOS válasza #57286400 (#5128) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lenni nagy öröm, te itt közösség :D

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#5130) DJGABI válasza st6969 (#5126) üzenetére


DJGABI
addikt

Nem nagyon érdemes ennél lejjebb adni szerintem, múltkoriban átfutottam a kínálatot, kb ez volt a legjobb vétel. Akksit amúgy simán kicserélheted szvsz az olcsóbb gépekben is, a 3,6V-s NiCd-nek bírnia kéne a 4,2 LiPo-t. De szervó ahogy néztem ebben van legolcsóbban. Többinél az irányítás vagy full balra vagy full jobbra.

hát én a drónos tapasztalatokból azt mondom nem rossz dolog az, ha van hozzá alkatrész...

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5131) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

Sziasztok,

Van valakinek tapasztalata az 1:5 -os RC autokkal?
Ujra elszeretnem kezdeni ezt a hobbyt. Versenyekre is szeretnek jarni.
Nagyon a Losi 5IVE-T 2.0 -vel szemezgetek. Eddig a Losi autoim voltak a legmegbizhatobbak.

"Later Nerd!"

(#5132) üszök válasza Dr.Burn (#5131) üzenetére


üszök
őstag

Nekem van egy Maverick Blackout. Az idén be sem indítottam. Arany árban van minden az 1/5 autókhoz. Az 1/8 autókhoz képest lomha. Amíg nincs 1/5 autód addig úgy vagy vele,hogy mindenképp kell. Mikor meg van es mész vele valamennyit akkor rájössz ,hogy csak az 1/8 elektro truggy a király..

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5133) Dr.Burn válasza üszök (#5132) üzenetére


Dr.Burn
őstag

Melyik van neked, MT? En teljesen leepitettem az autoimat.
Mar csak egy Revo 3.3 teljes integy upgrade-el. Meghagytam a fullosan modositott Losi LST2 -m is. Minden mast eladtam.

Volt egy Losi XXL2 brushless -em is, de inkabb maradtam a nitronal. Nekem annyira nem jott be ez a nagyon nagy sebessegu szaguldas amit ezek a brushless autok tudnak. Ami az 1/8 -ban tetszik azaz, hogy barmire feltudsz menni, orult nagyot lehet veluk ugratni. Nyilvan a suly, es meret miatt ez az 1/5nel nem lesz lehetseges.

Losi Monster Truckot lattam mar menni, es az teleg lomha volt. Ebben a kategoriaban nem is vennek MT -t. Mind massziv, es nagy, ezert a sulyuk miatt lassabbak. DBXL mar viszont nem volt rossz, de az ujabb 5IVE-T a 32cc motorral egesz jonak tunik.

Szivesen megneznem milyen a Maverick Blackout, soha nem lattam meg eloben. :B

"Later Nerd!"

(#5134) üszök válasza Dr.Burn (#5133) üzenetére


üszök
őstag

MT van igen. Nekem nem nagyon jön be a nitro a sok macera miatt. Miskolci vagyok. Megnézni meg lehet,de menni nem igen fog. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5135) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Hétvégén volt a HDC 4. fordulója Miskolcon(rwd rc drift), következő futam bp-n lesz.

Résztvevők autói:

Verseny után kis levezető autózás:
[link]

Illetve az én vasam:

(#5136) squir


squir
aktív tag

Üdv a tagoknak!
Kis segítséget szeretnék kérni bevásárlás előtt. Srácaimnak vennék távirányítós autót (az első ilyen jellegű lenne nekik). Alapvetően az udvarban kerülne felhasználásra (füves terep, jó hosszú pályával, lehet csapatni), a keret olyan 20.000 Ft környéke (külföldi berendelés nem igazán játszik pár nap múlva szülinap és át is kéne adni...)
Ezeket néztem:
[Rock Crawler 4WD távirányítós sziklamászó autó 1/18 kék]
[Rock Crawler 4WD Hummer távirányítós sziklamászó autó 1/14 piros]
[Beast terepjáró truggy 2.4Ghz 1/18 szürke]
[WLtoys 24438 4WD Mini Rock Crawler 1/24]

Tudnátok véleményt mondani ezekről a modellekről? Tartósság, megbízhatóság, élmény, stb? (tudom, ebben az árfekvésben óriási csodát nem igazán kell várni)
Illetve más-egyéb ötlet, alternatíva?
10 év körüli srácokról van szó (meg persze apa is akar majd vidámkodni :DDD )

Előre is köszi a segítséget!

(#5137) JoinR válasza squir (#5136) üzenetére


JoinR
senior tag

Fú ezek az itthoni árak... :Y
Rendelj kintről WLToys A959-et vagy 12428-at

(#5138) squir válasza JoinR (#5137) üzenetére


squir
aktív tag

Az A959-et néztem én is. Az az egyetlen bibi, hogy nem érne ide a köszöntésig

A Subotec-ről vélemény?

(#5139) JoinR válasza squir (#5138) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem ismerem.
Esetleg körbenézhetsz jófogáson, sok "importőr" van itthon..22-ért pl. van L959 , ha most azonnal kéne vennem valamit ennyiért, akkor talán ez lenne az.

(#5140) JoolsNOS válasza squir (#5136) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezek nagyon lassúak, ezekkel csapatni nem fogsz.
Persze gyereknek akármelyik jó.
Kínából ezt ajánlanám amúgy. Ez akár 40et is megy, de gyári akksival is 30+.
Ha nem fogja meg a vám akkor bőven 20 alatt van. Ha megfogja akkor 25-30

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#5141) Imre077


Imre077
csendes tag

Üdvözletem!

Nagyon új vagyok még ebben a témában, szóval ha nincs sok értelme a kérdésemnek, akkor elnézést kérek.

Telephelyi áruhordásra próbálok tervezni egy RC autót. Motornak ezt a Banggoodon találtat néztem ki. A kérdésem természetesen az, hogy képes lenne-e ez a kis motor 60kg-ot mozgatni, sima gyalog sebességgel. Meghajtásra 11.1V-on egy 30A esc-t használnék (bár lehet, hogy kicsit erősebb kellene). A motorhoz csatlakoztatnék egy 60:1 fogaskerék-áttétet.

Amennyiben az oldalon feltüntetett pull érték (1130g) a nyomatékkal egyenlő, papíron működne.

Remélem nem írtam sok ökörséget. Segítségeteket előre is köszönöm! :DD

(#5142) ADAM1337 válasza Imre077 (#5141) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Áruhordásra rc autó ? :D

Én kefés/brushed-be gondolkodnék inkább amit linkeltél inkább repülőkbe van aminek a tömege nullához konvergál.
Mi driftre 60a-120a szabályzókat használunk 4000kv körüli értékre szönyegen tapadás nélkül, szóval ide 1060 hobbywing szabályzó és 35t kefés motor minimum az ajánlott bár 60kg-hoz már jó váz is kell plusz tapadás milyen felület stb. Gyors tuti nem lesz.

(#5143) Imre077 válasza ADAM1337 (#5142) üzenetére


Imre077
csendes tag

Először is köszi a választ!

Kicsit tovább kutakodtam a témában és arra jutottam, hogy 2db 775-ös kefés motrot használnék 60A-os esc-vel, továbbra is 60:1 fogaskerék-áttéttel. Egy esc-hez lehet 2 motrot párhuzamosan csatlakoztattani, vagy gyorsan leégne?

(#5144) üszök válasza Imre077 (#5143) üzenetére


üszök
őstag

Vannak 2 motoros ESC-k Kínából. Úgy alapból egyik sem ér egy kalap kakit sem ezek közül mind ipari hulladék. Némelyik még a lipo aksit sem bírja. Rádugod és füst. Ha minőségibbet szeretnél akkor az E Savage 2 motoros ESC-t keresd.

5140 JoolsNOS. Volt ilyen autóm valaha. Kemény talajon (aszfalt,beton) még csak csak irányítható,de laza talajon kezelhetetlen. Főleg úgy,hogy a szervó ami benne van alig bír meg a kerékkel,csak csapkodja egyik végétől a másikig. Mindenképp 4wd autót ajánlanék. Ha mindenképp ez kell, Gearbest árulja ott meg van áfa mentes posta .

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5145) Imre077 válasza üszök (#5144) üzenetére


Imre077
csendes tag

Köszi! Utánna nézek. :))

(#5146) JoolsNOS válasza üszök (#5144) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Most super swamper gumik vannak rajta, azzal laza talajon is irányitható ;)
Szervónál nincs ilyen problémám.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

(#5147) gonger


gonger
senior tag

Sziasztok, Wltoys12428 -al léptem be a játék/RC autók világába. Lipo akksik úton vannak, töltő is jön, ha itthon nem találok olcsón.
A gyári gátlók helyére már rendeltem erősebbeket, viszont a futóműben lévő műanyag rudazatok nem állíthatóak.
Találtam hozzá megannyi fém alkatrészt, de netes fórumokon a képeket nézegetve úgy tűnik, nem mindent cserélnek.
Ha egyben vessszük meg a úgy olcsóbb, csak kérdés, hogy szükség van-e rá: [link]
Vagy elegendő esetleg csak az első hátsó rudazatokat megvenni az állítható geometriához? [link]

előre is köszönöm a segítséget?

(#5148) üszök válasza gonger (#5147) üzenetére


üszök
őstag

Csak szólok hogyha ezek az alu cuccok is olyan silány minőségűek és pontatlanok mint a hsp,himoto alu cuccai akkor 1 forintot nem érnek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5149) gonger válasza üszök (#5148) üzenetére


gonger
senior tag

Nem tudom mennyire pontatlanok. mit javasolsz helyettük?

(#5150) JoolsNOS válasza gonger (#5147) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Elég csak az elején cserélni, hogy jobb legyen az egyenesfutása. Viszont minden futás után állítani kell mert elmásznak az állítócsavarok.
Illetve az egészet azért sem érdemes cserélni, mert a gép+annak az árából már szerintem alapból jobb gépet kapsz. Persze én szeretem, és ezzel a géppel döntöttem el, hogy érdekel a téma.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX3060 TUF 12GB, 16Gb DDR4, EVGA Supernova 550GS TV: 65A7GQ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.