Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5201) üszök válasza motoflug (#5200) üzenetére


üszök
őstag

Mérd meg van e benne feszültség. Ha 0,6 Volt/ cella alatt van jó eséllyel kuka. Balance vel sehogy. NIMH ra kell állítani a töltőt és a teljesítmény 1/3 a lehet a töltő áram ha jól emlékszek. Mikor feltöltődött jó melegnek kell lennie,ha nem meleg nem lesz jó.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5202) motoflug válasza üszök (#5201) üzenetére


motoflug
őstag

Nincs multimeterem sajna. Ha neki ugrok tölteni, az iMax-szal, akkor látom, hogy mennyit tol bele. Ez segít?

(#5203) üszök válasza motoflug (#5202) üzenetére


üszök
őstag

Akkor menj vegyél egyet. :) Bármely barkácsboltban fillérekért kapsz. NIMH töltésnél nem mérvadó a bele vitt töltés mutató értéke.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5204) motoflug válasza üszök (#5203) üzenetére


motoflug
őstag

Ezt már offban: tudsz ajánlani egyet? :) :R

(#5205) üszök válasza motoflug (#5204) üzenetére


üszök
őstag

Multimétert? Nekem 2 gagyi van. Az egyik vagy 25 éves,a másik meg vagy 20. Ilyen 1-2 ezer forintos vackok,de amire nekem kell arra bőven jók. Szakadás vizsgáló legyen benne ha lehet mert néha jól jön a sípoltatás. Ha meg nem sajnálod a pénzt rá akkor olyan 10 körül sztem lehet venni jobbakat,külföldi rendelős topikokban láttam régebben ilyeneket. Vannak szaktopikok it,azokban is lehet érdeklődni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5206) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Deformálódott kasztnival lehet valamit kezdeni? Elég cudar módon ért hozzám kínából. :(((

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5207) st6969 válasza JoolsNOS (#5206) üzenetére


st6969
őstag

Reklamációt ugye küldtél? (Esetleg unboxing video volt?)
Én nagyobb értékeknél szoktam.

(#5208) üszök válasza JoolsNOS (#5206) üzenetére


üszök
őstag

Forró víz,vagy hőlégfúvó segíthet,de csak saját felelősségre. :D

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5209) JoolsNOS válasza st6969 (#5207) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nem, mert ezesetben inkább azt mondom ide se ért. (Tracking nem működött) Abból lesz refund, a reklamációból semmi. Egy sima zacsiban küldték...

(#5208) üszök: arra gondoltam én is

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5210) mikrofon


mikrofon
addikt

Sziasztok,

nagyon örülök, hogy rátok találtam:
Ilyen akkumulátorra lenne szükségem a gyermekemnek az távirányítós autójába.
Tudtok segíteni hol vehetnék ilyet?

(#5211) JoinR válasza mikrofon (#5210) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem ilyet már sehol. Ha mégis, akkor se ajánlanám, mert valszeg olyan régi, hogy a kapacitás felét se tudja...de bármelyik 6V (5 cellás) Ni-Cd vagy Ni-Mh akksi megteszi, csak a csatlakozót át kell alakítani.

(#5212) DJGABI válasza mikrofon (#5210) üzenetére


DJGABI
addikt

24 ajrót tuti nem ér. [link]

én biztos nem bohóckodnék már nikkel akksival. nem tudom mennyire vagy fogékony forrasztgatni: valami méretben stimmelő 7,4V lipo akku meg egy step down modul [link] picit 6V fölé állítva?

valami fényképező akku esetleg, azoknak van háza, csak ott egy normális töltőt kifogni... drágább lesz a hús mint a leves

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5213) mikrofon válasza JoinR (#5211) üzenetére


mikrofon
addikt

Köszönöm az infót!
Akkor első körben megpróbálkozok ezzel. Amit linkeltél elvileg pont jó is méretben. Rendelem is. Talán még a műanyag házba is belefér, de ha nem az sem probléma.

(#5212) DJGABI : Köszi neked is. Ezt ügyesen megtaláltad :) pont ilyen a töltő is. De tényleg drága.
Úgy tűnik ez a Lipo megoldás hosszútávon jobbnak tűnik. A kölök most örökölte ezt az autót egy rokontól. Ha beválik és sokat lesz használatba akkor lehet, hogy rá próbálok ezt összerakni. Talán meg is tudnám oldani, csak sajnos most időben nem nagyon fér bele.

(#5214) JoolsNOS válasza mikrofon (#5213) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Lipohoz viszont kell okostöltő, azt ne feledd.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5215) üszök válasza JoolsNOS (#5214) üzenetére


üszök
őstag

Plusz ugye figyelni kell ne merüljön túl használat közben,ne gyújtsa ránk a lakást töltés közben.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5216) st6969 válasza JoolsNOS (#5214) üzenetére


st6969
őstag

Van javaslatod, hogy mit/miket érdemes venni (konkrét modell, esetleg link please) :R Ha egy időben több akksi is tölthető, az lenne a legjobb.

(#5215) üszök
"ugye figyelni kell ne merüljön túl használat közben"
Erre van valami jó módszer, hogyan figyeljük?

"ne gyújtsa ránk a lakást töltés közben"
Ez mikor fordulhat elő? Hogy lehet védekezni ellene? Okos töltő ezen nem segít?

Köszi :R

(#5217) üszök válasza st6969 (#5216) üzenetére


üszök
őstag

Túlmerülés ellen egy [link] ilyen tökéletesen megteszi. Én 3,4 Voltra szoktam állítani,ha csipog vége a bulinak. Jobb szabályzók ezt tudják maguktól,de a Kínai olcsók sajnos nem.

Bármikor előfordulhat akku tűz . Nézz videókat YT-n Védekezni úgy lehet,hogy alapból nem hagyod magára töltés közben,és figyelsz a jelekre. Ha feszül,vagy mozog,vagy füstölög. Van [link] lipo safe bag ami a tüzet nem akadályozza meg csak csillapítja a tüneteket.
Az okos töltő nem segít ezen,mert az csak tölteni tud. Létezik hozzá hőmérséklet szenzor az leállítja a töltést a beállított hőfoknál.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5218) JoinR válasza üszök (#5217) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is ezt az akkuőrt használom, annyi, hogy ebay-en feléből megvan :)

(#5219) mikrofon válasza üszök (#5217) üzenetére


mikrofon
addikt

Amindenit... :Y
Jó lesz a gyereknek az az Ni-Mh....

Egyébként ezt nem lehetne másik irányból védeni, tehát egy bizonyos szint alatt nem megy a berendezés a csipogás helyett?

[ Szerkesztve ]

(#5220) DJGABI válasza mikrofon (#5219) üzenetére


DJGABI
addikt

nimh-et is ugyanúgy túl lehet tölteni egy szar töltővel...
azért kérdés milyen hosszú távra terveztek az autóval, picit elfelejted, elrakod töltötten/töltetlenül, aztán ugyanúgy el fog fáradni az új nimh akku is... elavult technika. kipróbálni persze jó lesz.

vannak/voltak olcsó lipo töltőim, de lekopogom eddig semmi nem gyulladt ki... ha nem ész nélkül 100 Amperekkel töltöget az ember nincs belőle gond.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5221) mikrofon válasza DJGABI (#5220) üzenetére


mikrofon
addikt

akkor lehet töltőt is kell hozzá vennem. Mert szerintem ez ami hozzá van folyamatosan tölt, nem érzékeli ha teli van az aksi, legalábbis semmi erre utaló dolgot nem tapasztaltam...

(#5222) DJGABI válasza mikrofon (#5221) üzenetére


DJGABI
addikt

töltőáram van ráírva, hogy mennyivel tölt? az alapján ki lehet számolni kb menyi idő alatt tölti fel. meg egy multiméterrel ha rámérsz látod kb meddig van.

az a baj nem szabvány akku, nem tudom azt a hobbykingeset hogy tervezed használni... de ha a meglévőbe a cellákat kicseréled/beleforrasztod ahhoz a burkolathoz gyártanod kéne valami átalakítót. vaaagy y kábellel kivezetsz valami szabvány jst/balance csatit, azt el tudom képzelni h működhet. de szép nem lesz.

imax b6 a legolcsóbb okos definitív töltő.

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5223) mikrofon válasza DJGABI (#5222) üzenetére


mikrofon
addikt

Gazából az a kérdés mennyire pontosak a neten írt aksi méretek. Ha pontosak, akkor csak kiszedem a műanyag burkolatból az egészet belét, meg pont bele fér, ill. a az eredeti csatakozási pontokat használnám fel. Persze kérdés hogy milyen is pontosan a belseje.
Pont azért is gondoltam így, hogy az eredeti töltővel egyszerű legyen használni . Nah majd megmérem párszor multiméterrel, hogyan is alakul a töltés, ez jó ötlet.

Köszi a töltőajánlást! Inkább valami átalakító, lehet az eredeti töltő, fogadó részét fel tudom használni.
Ugye nem kell cellánként külön tölteni, hanem lehet összeszerelt állapotban, egyszerre?

[ Szerkesztve ]

(#5224) üszök válasza JoinR (#5218) üzenetére


üszök
őstag

Bocs,hogy volt merszem nem a legolcsóbbat ide linkelni. :B
Amúgy nem teljesen egyforma a kettő csak kinézetre. A tiéd ha elkezd csipogni nem hagyja abba,míg amit linkeltem elhallgat ha elveszed a gázt es pár pillanat múlva vissza megy a fesz.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5225) üszök válasza mikrofon (#5219) üzenetére


üszök
őstag

De létezik. A márkás, jobb, drágább,szabályzók álltalában tudják ezt,csak az embereknek mindig a legolcsóbb Kínai kell.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5226) DJGABI válasza üszök (#5224) üzenetére


DJGABI
addikt

mindegyik így működik szerintem ahogy írod. én legalábbis akárhonnan rendeltem ezeket egyformát küldtek

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5227) patomi válasza JoinR (#5189) üzenetére


patomi
őstag

Tegnap meg is érkezett mind a kettő. (Töltő és akku)
Szuperul megy vele a kocsi, köszi mégegyszer a segítséget :R

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5228) JoolsNOS válasza DJGABI (#5226) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Az enyém is csipog amíg le nem húzod.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5229) üszök válasza JoolsNOS (#5228) üzenetére


üszök
őstag

Ha megnyomod a gombot elhallgat. Van belőle egy olyan verzió,hogy mész, mész, elkezd csipogni,elveszed a gázt,és pár másodperc múlva elhallgat ahogy vissza emelkedik az akuban a feszkó. Na ez a ritkább.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5230) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Olcsó saras csapatóautót keresek, amikre rámegy egy 1/12-es, esetleg 1/10-es scale kasztni. A Wltoys/Feiuye vonalon kívül van más ajánlott? BG.-ről rendelném valószínűleg. :R

(#5231) gainwardgs válasza motoflug (#5230) üzenetére


gainwardgs
addikt

VRX, [link]

[ Szerkesztve ]

(#5232) motoflug válasza gainwardgs (#5231) üzenetére


motoflug
őstag

Kisebb kellene a fent említett indokok miatt. Mindenképp cserés lenne a kasztni, lehet építenék is rá pl. egy kamiont, stb. :K

(#5233) st6969 válasza DJGABI (#5123) üzenetére


st6969
őstag

HS 18301

Megjött! Egész gyorsan, kicsit kevesebb, mint 3 hét alatt Aliról (37$-ért csíptem meg egyet). Este kipróbáltam, igaz, szobában. Brutál gép! Mondom ezt úgy, hogy sose volt a kezemben még hasonló, szóval első ránézésre számomra tökéletes kezdőszett :) A kasztni rész anyagát furcsállom kicsit, a tejfölös doboz masszívabb, merevebb. Sz@rrá tört dobozban érkezett, nem számítottam rá, hogy egyben veszem ki, de csodák csodája, semmi baja.
Kicsit "félek", hogy ez lesz az új hobbim :DD
Köszi a tippet @DJGABI

(#5234) DJGABI válasza st6969 (#5233) üzenetére


DJGABI
addikt

az tök jó ár. ezek szerint vámon se fogták meg akkor.

így látatlanban is egész jó gépnek tűnt, majd ha lesz kis felesleges pénzem szerintem én is ebbe ugrok bele

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5235) dobolan


dobolan
senior tag

Sziasztok!

Én ezt vettem gyereknek játékra kertben:
https://www.aliexpress.com/item/32919045713.html?spm=a2g0s.9042311.0.0.26bf4c4dlrQ4HU

11.11.-én 17 dollár volt a barna.
Tudom, hogy nem hobbi szint, de szerintetek jó lesz? Még nem adták fel, vissza tudom mondani.

(#5236) st6969 válasza DJGABI (#5234) üzenetére


st6969
őstag

Nem fogták meg szerencsére, talán azért, mert "postNL" volt írva a postázás módjához(?).

Most már a pótakksi kérdésen kellene agyalni, mi lenne a legjobb megoldás:
- venni egy gyárit (2db Li ion 18650 1200mAh 7,4V 25C), amit a hozzá adott usb-s töltővel tudok tölteni (gondolom jó lassan) ~11$
- venni bele Li-po-t, nem tudom honnan, és milyen fajtát, nem vagyok benne járatos...random kereséssel talán ez is meglenne ~12$-ból, de gondolom az autóhoz adott töltő (amivel a 18650-es akksit tölthetem) az nem jó hozzá?! Így az további 20$
- venni hozzá akksi tartót, amit itt linkeltél, de félek, hogy ezt nem tudom bele faragni, annyira passzentos a hely. 18650-es akksikhoz hozzá tudok jutni jó áron, és van is Liitokala töltőm, azzal tölteni is tudnám, de csak cellánként, amihez az autóban a tartó kellene... :O

(#5237) DJGABI válasza st6969 (#5236) üzenetére


DJGABI
addikt

mivel 2 darab 18650 cella a gyári akkuja, ezért egy kb 18*36*65mm lipo el kell hogy férjen. 2S (7,4V) kell, meg a fentebb linkelt SM csati, ha esetleg más fajta lenne rajt.

nézd, ebből még van megfelelő csatis is: [link] igen, 2/3 kapacitása mint a gyárinak, de súlyban meg kb fele. 1200mah: [link] méretben kérdéses, te látod mennyire van hely.

ideiglenesen jó a gyári töltő hozzá, kb ugyanúgy kell a két akkut tölteni, későbbiekben valami komolyabb töltő úgyis kell majd, nem jósolok annak a madzagos, usb-snek hosszú életet.

szerk: [link] olcsó 18650es, ezen is csatit kell cserélni

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5238) JoolsNOS válasza DJGABI (#5234) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ezt ha kiszedik a vámosok se lett volna semmi. 41-2 dollár alatt tovább engedik.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5239) st6969 válasza DJGABI (#5237) üzenetére


st6969
őstag

"későbbiekben valami komolyabb töltő úgyis kell majd"

Ezeknek a komolyabb töltőknek van topic-ja? Vagy van egy ajánlott lista? Írtad korábban az Imax B6-ot. Ezen kívül mik az ajánlottak még (akár magasabb ársávban is)? Az jó lenne, ha azonos típusból egyszerre többet is lehetne tölteni (mondjuk 2-3-at).
Ajánlott beszerzési forrás? :R

(#5240) atok666 válasza dobolan (#5235) üzenetére


atok666
őstag

Hat nem tudom eleg necces. Nalunk, a 4 eves gyerek egy 1:10 arrma granite 4x4-et hajt (2S) es gyorsabbat szeretne :)

Atok

(#5241) DJGABI válasza st6969 (#5239) üzenetére


DJGABI
addikt

ez az eredeti imax: [link] írtam hogy másolják. ez az alap töltő meg ár/arányban a legjobb, nem véletlen ajánlgatják. többet tölteni balance board, 2S akkukhoz ilyen pl elég lehet [link]

aztán meg ISDT-k [link] de határ a csillagos ég

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5242) st6969 válasza DJGABI (#5241) üzenetére


st6969
őstag

Utánaolvastam kicsit, és ezeknek a töltőknek az az (egyik) előnyük, hogy a cellékat azonos feszültségre töltik. De mi a helyzet az 1 cellás akksikkal? Azokhoz is érdemes ilyet venni?
Mert egy ilyen drón van úton, 3db 1 cellás akksival. A hozzá adott töltő szintén kuka? :R

(#5243) DJGABI válasza st6969 (#5242) üzenetére


DJGABI
addikt

1S cellákat is tudsz tölteni komolyabb töltővel.

Nálam ez az aokoda [link] vált be whoopnál, képeken a molex csatis is van ami neked kell azt nost hirtelen nem találom lehet-e rendelni

Amúgy meg drón topic

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5244) Kazimír


Kazimír
őstag

Sziasztok,

A segítségeteket kérem. Hozzájutottam egy működőképes RC tankhoz, de akkumulátor nélkül. A csatlakozó nekem nem mond semmit. Mit kellene hozzá vennem?
Köszönöm szépen! [kép] [kép]

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5245) DJGABI válasza Kazimír (#5244) üzenetére


DJGABI
addikt

[link] neked is ez az sm-2p csatis kell, meg a fesz alapján ni-cd.

de szintén, mint feljebb: nem bohóckodnék már ilyennel. [link] lipo, elvileg befér a helyére. meg töltőt mondjuk nem tudom milyet lehet ehhez használni, a gyárija nem jó hozzá! [link] talán ez. szerk: vagy hááát a 4.2V lehet kevés lesz neki

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5246) Kazimír válasza DJGABI (#5245) üzenetére


Kazimír
őstag

Köszönöm szépen a választ.
Valamilyen átalakítóval akkor más akksi belemehet? Mire kell odafigyelni?

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5247) st6969 válasza DJGABI (#5237) üzenetére


st6969
őstag

A pótakku kérdést 18650-es akksikkal oldom meg (kettőt összeforrasztok vezetékkel, ahogy a gyári is van).
Abban kérnék segítséget, hogy a paramétereknél mire figyeljek (a nyíregyházi sráctól veszek márkás új akksikat)?
Van ugye a mAh: a gyári 1200mAh, amit tudok venni, az 1300-tól akár 3500-ig.
Meg van az áram: a gyárit nem tudom, mekkora áram leadására képes, amit tudok venni márkás akksik 2A-től 30A-ig vannak.
Milyet vegyek?
- mindegy, csak 18650 legyen
- kis mAh, kis A
- kis mAh, nagy A
- nagy mAh kis A
- nagy mAh nagy A
Én magamtól az utolsóra szavaznék, nyilván az a legdrágább is. De ha felesleges a nagy A, akkor nem erőltetem. Gondolom a mAh ebben az esetben minél nagyobb, annál jobb (tovább lehet játszani). Nem tudom, ha 2x nagyobb, akkor 2x tovább megy az autó?
:R

(#5248) DJGABI válasza Kazimír (#5246) üzenetére


DJGABI
addikt

Voltszám a fontos, Ni-Cd-ben annyira nem vagyok otthon, a gyári 4.8V-s akku 4 cellából áll, azoknak 1.2V a névleges feszültsége, 1.55V-t ír a wikipédia teljes töltöttség esetén, az visszaszorozva 6,2V. Amit fent linkeltem li-po 3,7V cellánként, 4.2V feltöltve, azzal szerintem nem mozdulna meg. 2 cella a következő lépcső, az 7,4V/8,4V. Azt szerintem vissza kell konvertálni 6.2-re, a 8.4-et nem bírná sokáig motor. Írni akartam előzőben is: egy távirányítónál én hasonlóval próbálkozok [link] de ez csak 2A-t tud, mert ott nincsenek nagy áramok... Nem tudom elfér-e benn valahol, ez már 10A-t is tud: [link]. ezzel a gyári csati maradhat: [link] adapter másik felére meg a megfelelő lipo csati.

(#5247) st6969 nézni kell más gépeket, milyen C-jelű akkuval árulják, drónoknál ilyen 20C (1000mAh esetén 20A) az alap.
Kivehető áram (Amper) = Kapacitás (Ah-ban) * C rating
A gyári akksijára 25C van írva, meg 1200mAh-s a kapacitása => 30A-t szív elvileg maximum
Innentől csak a péntárcád szab határt, igen a milliamper az hogy "meddig bírja szuflával".

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5249) Dr.Burn


Dr.Burn
őstag

A ket cellas LiFe akksi az 6.6V. Sokkal kozelebb lenne ahhoz amihez neked kell.
Nem beszelve arrol, hogy biztonsagosabb, mint a LiPo.

"Later Nerd!"

(#5250) gainwardgs


gainwardgs
addikt

Ez az Arrma kraton 8s egy vadállat lett :K :Y

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.