Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5051) SoulReaver válasza Djuree (#5050) üzenetére


SoulReaver
veterán

De a terepjáró kifejezés kicsit megkavart itt mindenkit.

A desert fox nem egy csiga mászó autó, mint amit most rendeltél.

(#5052) Djuree válasza SoulReaver (#5051) üzenetére


Djuree
félisten

tudom hogy ez lassu, de elsore boven jo lesz, megtanulni iranyitani stb.
lattam h a desert fox az gyors, de azt meg en sztem osszetornem hamar.
az tetszett nekem is nagyon, de a nagysaga sajnos nekem most nem fer bele, hatizsakban fogom hordani majd h nem lassak, ez meg belefer majd.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5053) tvamos válasza Djuree (#5052) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha ilyesmi jatekra gondoltal, akkor jo: [link]
Ha nem, akkor inkabb probald lemondani, mert ezek az autok altalaban iszonyat lassuak.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5054) Djuree válasza tvamos (#5053) üzenetére


Djuree
félisten

hat max a gyerekeknek jo lesz h megunom. tudom h lassu de lesz nyomatek, fogaskerekcserevel lehet forditani az aranyokon ugyis, majd kiserletezek ha lesz idom ra.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5055) üszök válasza Djuree (#5052) üzenetére


üszök
őstag

Nekem van Desert fox. Az sem nagy durranás. Karcsú a motor benne,3 cellával megy egész jól,meg 1/8 buggy kerékkel.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5056) Predator2


Predator2
addikt

Helló

ebay-es topicban ajánlották ezt a verdát + topicot is :D

Mi a véleményetek róla? (Li-ion akku, proporcionális irányítás)

Csak néha szórakozgatnék vele semmi komoly. Árban is megfelelő.

Ajánlott? Ha nem miért nem, és mi jöhetne szóba helyette?

Üdv

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5057) SoulReaver válasza Predator2 (#5056) üzenetére


SoulReaver
veterán

Valami lemaradt... :)

(#5058) Predator2 válasza SoulReaver (#5057) üzenetére


Predator2
addikt

Zavar támadt az erőben ;]

[link]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5059) JoinR válasza Predator2 (#5058) üzenetére


JoinR
senior tag

Itt sok jót nem fogsz ezekről hallani, mivel ezek inkább RC játékok, nem ütik meg a hobbi kategóriát. Ettől függetlenül úgy látom árulnak hozzá alkatrészt, szóval nem esélytelen, hogy tovább bírja 1-2 töltésnél :))
A visszajelzések jók róla, olyan szempontból meg nagyon mellé biztos nem fogsz vele, hogy ennyiért nincs jobb ilyenből.

[ Szerkesztve ]

(#5060) JoolsNOS válasza Predator2 (#5058) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Játék kategóriában inkább ezt:
Igaz csak hátsókerekes, de kétszer akkora és én egy jó éve elvagyok vele komoly hiba nélkül.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5061) JoinR


JoinR
senior tag

Egyébként egy pár komolyabb menet után a WLtoys 12428 nagyon kellemes csalódás. Olyan bukásokat kibírt, hogy azt hittem darabokban kell összeszednem, és sehol egy maradandó károsodás.
A legnagyobb baja eddig, hogy a 2 első led egyik vezetéke elszakadt :))
3 cellával használom már régóta, nem főtt meg sem az elektronika sem a motor (igaz igyekszem azért nem mindig nyélen menni a 3 cellával).
Rendeltem hozzá anno fém fogaskerekes diffit, ha elkopik a műanyag, kicserélem...de csak nem akart soha szétmenni, mondom belenézek legalább megkenni (elég száraz volt), erre fém volt benne már gyárilag (régieket még műanyaggal adták, és az azokról készült vidikből származott az infó).
3 cellával már tényleg megy 60 körül gond nélkül, itt már bőven a futómű a bottleneck. Azért beleraktam most egy nagyobb vezérlőt, hogy tudjam használni a saját távirányítómmal, meg egy másik szervót szintén emiatt (a gyári 5 szálas szervó), de több erőre már nincs szükségem...mások raknak bele brushless motort, az masszív overkill.

(#5062) tvamos válasza JoinR (#5061) üzenetére


tvamos
nagyúr

Jobban megeri ez, mint otthon, boltban megvenni mondjuk egy Himoto? Marmint also polcos a Himoto is, de ez is van vagy 35 ezer a vegelszamolasnal, varsz ra heteket, vmugyintezes, miegymas, meg ha eltorik, akkor az alkatreszre is varni kell. (Nalam mondjuk ezek a WLtoys-ok is tornek, mint a ropi, meg a Traxxas is... meg mostmar a Kyosho is.)
De csak kerdezem... no offense!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5063) JoolsNOS válasza tvamos (#5062) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Múltkor 29 volt itthon valahol.
Nálam sem törik...

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5064) tvamos válasza JoolsNOS (#5063) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor erdemesebb inkabb otthon megvenni. Te hol vetted? Lehet ott potalkatreszt kapni?
Fiamnak Maverick Stradaja MT van, azon torom a fejem, hogy kene nekem is egy ilyen sz@rtaposo otthon, mert ott most nincs gepem. Sokat nem koltenek ra, de ha megveszem, akkor par alkatreszt rogton rendelnek hozza, mert tuti torni fog. Vagy inkabb egy ugyan olyan kene, mint a gyerkoce?!.. Mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5065) JoinR válasza tvamos (#5062) üzenetére


JoinR
senior tag

Nekem jobban megéri :) EU Priority Line-nal nincs VÁM, szóval annyi amennyit látsz: 80$
A hobbi meg nekem olyan dolog, hogy nem fizetek felárat arra, hogy hamarabb csináljam (van bőven más hobbim).
De veheted ebay-ről német raktárból is, úgy még olcsóbb, alig több 20 ezernél.

[ Szerkesztve ]

(#5066) tvamos válasza JoinR (#5065) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ertem. Koszonom!

Most nezem csak, amit ajanlotok, az egy crawler egy monster truck helyett.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5067) beci


beci
őstag

Sziasztok.
Erről vélemény?
[link]

Olyan nincs,hogy valami ne lenne sörnyitó....

(#5068) üszök válasza beci (#5067) üzenetére


üszök
őstag

Kereső jobb felül.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5069) JoinR válasza tvamos (#5066) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát a kínaiak bármit ráírnak bármire, ha most a 12428-ra gondolsz crawler-ként, akkor eléggé elvérezne, nyitott diffivel nincs valami jó mászóképessége...van hogy elakad ott, ahol a WPL-eim felmennek :)

(#5070) JoolsNOS válasza tvamos (#5064) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én ali-n vettem, de a vámmal pont annyira jött ki mint utána láttam itthon abban az akcióban. (már nem tudom hol)
Alkatrész egyelőre csak mod miatt kellett, tehát használatban nem esett ki idő.
Most világításra meg másik motorra várok, időtöltésképp éppen a gyurmát kotrom a difikből amivel egy időre összezártam őket :DDD

(#5069) JoinR: Ez így igaz. Zárt difivel már jobb a helyzet, utána viszont a gyenge szervó miatt tud beakadni akárhova...

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5071) tvamos válasza JoolsNOS (#5070) üzenetére


tvamos
nagyúr

En meg uj aksira varok a Kyoshomhoz, mert az elozo keszlet nem birta tovabb. Elotte meg ugrattam egy akkorat, hogy eltort a felni, meg kiszakadt a felfuggesztes. (A gyereknek ezt nem mutatom meg, meg rakkap az izere az orultkodesnek.) Ezen a nyaron csak all a buggy...
Otthon a gyerekkel viszont csak a fuben jatszunk, neki jol birja az MT, ott azzal volt a baj, hogy nem birta a nikkeles aksi a magas fuben valo randalirozast. Meg egyedul hamar megunja. (Mondjuk en is megunom hamar, har, ha csak o tud jatszani.) Kene ketto...
Valami ilyesmi van nekunk, csak meg regi verzio, meg piros, ha jol emlekszem: [link]
Ebbe a boltba el tudok menni kocsival, mert otthon csak 40km, es amugy is szoktunk a Matraba menni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5072) Djuree


Djuree
félisten

akksi töltőt milyet ajánlotok?

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5073) JoolsNOS válasza Djuree (#5072) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Pl imax b6.
Kínából van féláron "hamisítvány". Nekem 1 éve semmi gond nincs vele (a kínaival).

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5074) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#5073) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Csak ne használd shorty-hoz mert puffasztja.
Inkább skyrc s65 vagy a robotronic s60/65

(#5075) tvamos válasza ADAM1337 (#5074) üzenetére


tvamos
nagyúr

Viszont a B6-nak le lehet tolteni a kapcsolasi rajzat, es lehet twekelni... az is erdekes. :D

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5077) Predator2 válasza JoolsNOS (#5060) üzenetére


Predator2
addikt

Őszintén szólva, nekem csak arra kellene, hogy jeges/havas úton/udvaron elszórakozzak vele.
Ilyen körülményekre is ezt ajánlod?

Van még két kiszemeltem:

1635 és 1631

Ha jól látom akkor csak a motor fajtájában van különbség a két járgány között.
Ha csak minimálisan lenne használva megéri a felárat a Brushless motor?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5078) JoolsNOS válasza Predator2 (#5077) üzenetére


JoolsNOS
veterán

A gyári gumikkal használhatatlan hóban. Jégen meg a hátsókerekes alapból kilőve. Akkor mindenképp összkerekes.
Kezdésnek felesleges a brushless.

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5079) Predator2 válasza JoolsNOS (#5078) üzenetére


Predator2
addikt

Ha ne adj isten tönkremegy benne a brushed motor azt később lehet brushless-re cserélni? [link]

Melyik kocsi kerekei használhatatlan hóban? (amit te ajánlottál nekem, vagy a 2 amik között vacillálok)

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#5080) JoinR válasza Predator2 (#5079) üzenetére


JoinR
senior tag

Másik vezérlő kell brushless-hez.

(#5081) Dark Archon


Dark Archon
addikt

Sziasztok!

Van egy Tamiya Levant autóm, aminek el lett törve az alváza. Természetesen már nem kapni, illetve egy helyen találtam, Lengyelországban, csak a szállítás 25€, 2x annyi, mint maga az alváz. Legyen ez a B-terv.

Szóval, tudtok valami alternatív megoldást? Az elektronika szabvány, "csak" egy kompatibilis alváz vagy készlet kellene, ami még kapható.

Csinált bárki hasonlót, van valami ötlet?

Előre is köszi!

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#5082) JoolsNOS válasza Predator2 (#5079) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Amit én ajánlottam. A gyári kerekek mintája és összetétele hóban semmit nem ér. De egy puhább keverékkel nagyobb mintával már poén hóban.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5083) Djuree


Djuree
félisten

hali!

vettem egy imax b6ac v2 töltőt.

van egy ilyen akksim:
300mah 2s 7,4V

nézem lehet választani charge meg balance charge-ot. mi a különbség? melyikkel töltsem?
töltőáramot 2A-t mutat, ez jó így?

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5084) gainwardgs válasza Djuree (#5083) üzenetére


gainwardgs
addikt

Balanced charge(balansz töltés)

Ahogy azt már feljebb láthattuk a LiPo akksik 3.7V-os cellákból vannak összerakva. Mivel sem túlmeríteni, sem túltölteni nem szabad ezeket a cellákat, ezért olyan eszközt kell használnunk a töltéshez ami nem csak az akksi teljes feszültségét tudja figyelni, hanem látja az egyes cellák állapotát is – és ha kell cellánként töltöget.
Éppen ezért minden LiPo akksinak vagy egy úgynevezett „blalanszer” kábele, vagy csatlakozója is amely segítségével a töltő képes monitorozni és szükség esetén egyesével töltögetni a cellákat.
A LiPo töltőkön több program is van – gyorstöltés, tárolótöltés és balanszolás.
Sokan azt vallják, hogy nem kell minden alkalommal balanszolni az akksit – elég azt csak pl. minden tízedik töltésnél. Én nem vallom ezt az álláspontot – a LiPo akksit igenis minden esetben balanszolni kell. Ha cellák között csak 0.1V feszültségkülönbség kialakul valahogy, akkor tíz merítés/töltés jó eséllyel tönkre is vágja az akksit - hiszen a cellák között különbség minden alkalommal csak nőni fog.

A balanszolás való igaz, hogy időigényesebb mint a gyorstöltés – de ha hosszútávon akarja valaki használni az akksiját akkor megéri rááldozni a plusz időt.

A 2A az nagyon sok a 300mah akksinak szerintem, inkább 0.3A :K

(#5085) Djuree válasza gainwardgs (#5084) üzenetére


Djuree
félisten

köszi, ahogy utánaolvasgattam most, én is ezt vallom amit leírtál.
drónhoz is vannak akksijaim, ott is nagyon sokat számít a cellák feszültsége, jelzi is a drón appja a feszeket, és sipákol ha nem egyenlőek.

0,3A lett végül. :K

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5086) Djuree


Djuree
félisten

ez a szám mit jelenthet? szép lassan megy felfelé.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5087) DJGABI válasza Djuree (#5083) üzenetére


DJGABI
addikt

2A sok, általában 1C-vel szoktak tölteni. Kiszámolás: az mAh értéket osztod 1000-rel. Az eredmény Amper. [link]

(#5086) Djuree az meg a milliamper amennyit már beletöltött

[ Szerkesztve ]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5088) üszök válasza Djuree (#5086) üzenetére


üszök
őstag

Az mutatja mennyi mili Amper ment az akuba.

Ha lemerítetted az akut és nem fogod hamarosan használni akkor a lipo storage móddal
(ami asszem kettővel jobbra van) kell tároló feszültségre tölteni és úgy kell tárolni.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5089) Djuree válasza üszök (#5088) üzenetére


Djuree
félisten

köszi nektek :R

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5090) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Crawlerezik valaki itt BP közelében? Néztem a HSP RGT-t mint full kezdő. Vélemény? :R

(#5091) Djuree


Djuree
félisten

ez a crawler amit vettem tenyleg kurva lassu, azert ennyire nem gondoltam volna. :)
basher rocksta, de aranyos, elvagyok vele, epitettem palyat neki. :)
de kell valami gyorsabb terepfuto is melle... :D

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5092) SoulReaver válasza Djuree (#5091) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezért nem kell hallgatni a többiekre...

(#5093) tvamos válasza Djuree (#5091) üzenetére


tvamos
nagyúr

Na a palyadrol tolthenel par kepet! Kivancsi lennek ra!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5094) Djuree válasza SoulReaver (#5092) üzenetére


Djuree
félisten

mar akkor postara volt adva, nem volt mar visszaut. :)

tvamos: csak osszedobaltam mindent egy kupacba amit talaltam itthon dobozokat meg rongyokat, konyveket. de mar elpakolta parom, nem birta nezni a kupit. :D
majd ha lesz kertunk oda csinalok valami komolyabbat.

[ Szerkesztve ]

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#5095) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!

Mindig is vonzott a scale RC világa, most úgy alakult, hogy bele is vágnék. Olcsósítva, mint polcdísz kezdem a WPL terepjárójával, a cél, hogy gyakoroljam a festést, építgetést, upgrade világát. Tudom, hogy ez játék kategória, de kicsiben arra jó lesz, hogy lássam mekkora fun, mielőtt berendelnék egy nagyobb értékű crawler-t, egyéb járgányt. Mivel szeretném látni majd működés közben, ezért a makettezés kizárva, a hosszabb távú cél egy rendes crawler járgány, amit valahol használhatok is.

Tudtok adni tippeket, milyen festéket vegyek, honnan, illetve nagyban (1/10) van-e ajánlott kezdővas? :R

(#5096) üszök válasza motoflug (#5095) üzenetére


üszök
őstag

Scale,WPL,cawler. Ezek a szavak nem nagyon mennek egymáshoz. Mit is szeretnél pontosan?

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5097) motoflug válasza üszök (#5096) üzenetére


motoflug
őstag

Először a WPL-el kipróbálni az építés, festés, mókolás részét. Upgrade szervo, esc, motor menne bele, hogy kipróbáljam milyen a bütykölés. Ezt max a szobában tákolt akadályokkal próbálnám, nem várok tőle semmit, csak hogy a bennem lakó gyermeki barkácsolást újra előhozzam. :) Sokat költeni sem fogok rá, tisztában vagyok vele, hogy játék kategória, de rozsdásra festve jól fog mutatni a polcon.

Aztán, ha bejön, akkor mennék egy nagyobb (1/10), komolyabb gépre, amit kivinnék terepre is, esetleg egy közösséget meglátogatnék, hogy hogy is megy ez. Itt mit ajánlanátok belépőmodellként? Én ilyen HSP RGT, meg Reely Freemaneket olvastam FB.-n. Itthon az RGT outback megy ha jól láttam. Egyelőre szoktatom magam a gondolathoz/árakhoz. :)

(#5098) patomi


patomi
őstag

Sziasztok.
Tesómnak van egy Sakura D4 alváza, mindennel (ez driftre való cucc nem tudom mennyire jó minőség)
Viszont van egy gondja. A nagy fogaskerék a hajtásnál ledarálta a kicsit, méghozzá elég rövid idő alatt:

Szerintetek mi lehetett a gond? Én arra gyanakszom, hogy a hézag nem volt jó a kettő között. (túl nagyra tippelnék)

Szerk.. Illetve, ha minőségi gond van ezekkel a fogaskerekekkel, tudtok ajánlani valamit ami megfelelő?

[ Szerkesztve ]

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5099) SoulReaver válasza patomi (#5098) üzenetére


SoulReaver
veterán

Nem jól állítja be a két fogaskerék közti hézagot... Túl szoros.

Vagy nem egyforma a modul szám.

[ Szerkesztve ]

(#5100) JoinR válasza motoflug (#5095) üzenetére


JoinR
senior tag

Én is WPL-ezek, sima makettfestéket használok. Előtte érdemes megcsiszolni párezres papírokkal a felületet.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.