Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5851) Necronom


Necronom
senior tag

kezdenek a dolgok a helyukre kerulni :C

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5852) HummeRC válasza Necronom (#5851) üzenetére


HummeRC
senior tag

Jujj... :Y Merre is van ez a kuka? Felém sajnos nem dobálnak ilyesmiket. :N

(#5853) tvamos válasza HummeRC (#5852) üzenetére


tvamos
nagyúr

A dobozt en is ki szoktam dobni.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5854) Necronom válasza tvamos (#5853) üzenetére


Necronom
senior tag

nana..ezen rajta meg a folia is, ha jol megnezed..ebben ott lapul az auto is :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5855) tvamos válasza Necronom (#5854) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha-ha! Nagyon vicces!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5856) pokers


pokers
senior tag

Tippet szeretnék kérni, hogy mi baja lehet a WPL B14-nek.
Előre-hátra menet eltünt. Cseréltem elemet, akksit, de nem megy. Kormányszervó megy, világít, a hajtás nem szorul. Beáztatva nem volt, csak az udvaron a rövidre nyírt fűben használta egy kicsit. Zömében betonon, meg a lakásban játszott vele.
Gyerek kapta szülinapjára, egy hetet bírt kb. Azóta rágja a fülem, hogy mikor játszhat vele újra. :((

Tudtam, hogy egy kínai gagyi, de nem gondoltam volna, hogy 1 hetet bír csak ki :W

[ Szerkesztve ]

(#5857) JoinR válasza pokers (#5856) üzenetére


JoinR
senior tag

Elsőre a vezetéket nézném meg az elektronika és motor között. Ha az jó, akkor a motort direktben meghajtanám valami áramforrásról (húzd ki addig az elektronikából a csatlakozóját). Ha az is rendben, akkor sajna az elektronika lesz, pár $-os alkatrész, de sajna 1 hónap kihagyást jelent, mire megérkezik.
Szintén könnyű hibakeresési módszer, ha az elektronikán megcseréled a szervomotor és a sima motor csatlakozóját, azután melyik működik, melyik nem.

[ Szerkesztve ]

(#5858) pokers válasza JoinR (#5857) üzenetére


pokers
senior tag

Köszi, de akkor szerintem vissza viszem a boltba, garanciális cserét kérek. Csak nem mindig járok a fővárosba, így 2 hetet biztos ki kell bírnia a gyereknek RC nélkül :((

Egyébként valóban ennyire gagyi ez a WPL, vagy csak én fogtam ki selejtes darabot?
Mert akkor lehet néznék valami megbízhatóbbat kis ráfizetéssel.

(#5859) JoinR válasza pokers (#5858) üzenetére


JoinR
senior tag

Röviden: igen, ennyire gagyi :)
Hosszan: A WPL B14 egy tízezres játék, ami inkább az építésről szól, mint az üzemórákról. Viszont amiben sokkal jobb az árkategóriájánál, hogy full-scale a külső, és mindenféle alkatrész van hozzá, amikkel meg lehet csinálni tényleg jóra. Az ára ellenére nem mondanám egy kezdő gépnek, mivel jó eséllyel többet kell szerelni, mint menni vele. A sok műanyag amúgy is hamar elkopik: kardán, fogaskerekek, első kerékagyak kopóalkatrészek. A régi típusú laprugó szintén gyorsan kifárad, törik. Viszont mindenből van fém, utána már jó kis gép lehet, de belátható, hogy ez nem arról szól, hogy töltöd-nyúzod, az más árkategória.

(#5860) envagyok


envagyok
veterán

Vettem múltkor kis mn99s crawlert banggoodon, amit itt ajánlottatok:
[kép]
Nem rossz járgány, de sikeresen le lett amortizálva. Mikor megjött, már nem ment az egyik lámpa, majd elment az elsőkerék hajtása. A fogaskerék is kopott, és a keréknél az a hülye pöckös hajtás is megadta magát.
Elsőkerék hajtás nélkül sima homokosabb talajon is beássa magát, szóval szeretném javítani.
Tudtok esetleg jó megoldást, vagy legolcsóbb cserealkatrész beszerzési forrást?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5861) JoinR válasza envagyok (#5860) üzenetére


JoinR
senior tag

Az a kérdés, hogy amiatt ment el a hajtás, mert kopott a fogaskerék, vagy a kardán fordul át a fogaskereken? A kopott fogaskeréknél ha raksz a fogaskerék mögé egy alátétet, általában még egy darabig használható marad. Ha hátrafele jó, a híd megfordításával is lehet próbálkozni, akkor csak rükvercben lesz "kopott".
A legolcsóbb mindig az Aliexpres, a kérdés, hogy mi lesz, ha júl 1 után fut be a csomag.
Ez a kit nagyjából megoldaná a problémáidat, esetleg még itt van a fém kardán, ha azzal is gond van. Ha Aliról szeretnél külön fém hídakat is, akkor az itt van.
Banggoodon ez van, ami elég drága sajnos (BGHONEY2110 kuponnal lejön 10%), viszont nem lesz gond a vámon meg a fém híd is benne van.

[ Szerkesztve ]

(#5862) envagyok válasza JoinR (#5861) üzenetére


envagyok
veterán

Több sebből vérzik.
A szöghajtás egy helyen ki van kopva a difiházban+ a kerék kihajtásoknál a harangok tartópöckei lekoptak és a tengelyen lévő pöcök is valószínűleg.
Mindez 4-5km alatt.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5863) DJGABI válasza st6969 (#5233) üzenetére


DJGABI
addikt

ebay topicban már lelkendeztem, így 3. rendelésre (aliról 2-t is rendeltem már, egyik se ért ide) végre nekem is lett egy kezdő RC kocsim [HS 18322], épp ez volt akcióban cseh raktárból, 48$ körül. Kasztni formáját kivéve szerintem ugyanaz, mint a kolléga gépe. Baromi jól megy, de iszonyat műanyag, ja. Majd kiderül mi adja meg magát először. Így ránézésre az alaktrészek ugyanazok kellenek hozzá, az pedig kapható BG-n [link]. Az az egy darab gyári akksi édeskevéske, aliról rendeltem hozzá egy 3-as szettet [link] van olcsóbban is, de ez tűnt normális eladónak, amúgy tényleg csak két darab 18650-es cella össze zsugorfóliázva. 1-1 menet után azért melegszik rendesen. Eddig tök tetszik, frankó hogy magasabb fűben se áll meg. Tegnap szemerkélt az eső, amikor nem esett kivittem picit, simán keresztbe lehetett rakni a nedves betonon. :DDD Majd valami pályát akarok összerakni az udvaron, meg drónhoz úgyis van kamerám, lehet FPV-t is tákolok rá. De a legjobb lenne persze venni mégegyet, aztán versenyeztetni a két gépet. ;]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5864) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Végre, megjött a marék alkatrész és a "lökhárító" a 144001-hez :) Szerelés, feltámasztás!
Show must go on!

(#5865) Goblin12


Goblin12
őstag

Sziasztok.

Eladóvá vált egy Spektrum dx6i a kis chinook már gazdára lelt a de a távirányító még megmaradt. Ha valakinek mozgatja a fantáziáját priviben válaszolok. :K

(#5866) Necronom


Necronom
senior tag

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5867) Necronom


Necronom
senior tag

https://www.youtube.com/watch?v=QWfTDUImhZY

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5868) JoolsNOS válasza Necronom (#5866) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Na ezt betervezem. :)

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5869) Necronom válasza JoolsNOS (#5868) üzenetére


Necronom
senior tag

helyes :)
legalabb egy probat meger

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5870) JoinR


JoinR
senior tag

Annyira népszerű már a hobbi, hogy az EB nyitómeccsére is RC-kocsi viszi a labdát :DD

(#5871) Necronom válasza JoinR (#5870) üzenetére


Necronom
senior tag

Akkor nezd meg mi mit szoktunk csinalni mar tobb mint 6 eve :)

https://www.youtube.com/watch?v=R7Dzd5heHW8

csinaltuk ezt mar regebben is, csak akkor meg nem voltak az aautok erre igazan alkalmasak
https://www.youtube.com/watch?v=DyIhy2ngzuk

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5872) 31GTG89


31GTG89
újonc

Hello mindenkinek !

Egy kis segítséget/tanácsot szeretnék kérni. Kezdő vagyok az RC területen. Vettem egy FTX outlaw 1/10 buggy-t az olcsóbb változatot amibe még kefés motor van, meg a gyári 1800 mAh aksi. A kérdésem az lenne, hogy - én egy kicsit többet vártam volna alapból tőle - mivel lehetne vagy lenne érdemes "felturbózni ", hogy jobb legyen az élmény. Motor vagy/és aksi csere?

Előre is köszi a segítséget.

(#5873) JoinR válasza 31GTG89 (#5872) üzenetére


JoinR
senior tag

Hobbywing 1060 ESC + 3 cellas akksi biztos segit.
Vagy egy brushless mod, 3650-es motor megfelel meretben az 550-nek.
Hihetetlen, hogy itthon kepesek ezert 60 ezret elkerni, es Ni-MH akksival adni... :Y

(#5874) 31GTG89


31GTG89
újonc

Hello

Köszi a segítséget. Meglesem amiket ajánlottál.

(#5875) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Ezt az akkut mi lelte? Van benne kb 15 toltes max, 144001 gyári akkuja.
Nem ismeri fel 2 cellasnak es elindul 4.2V-ra tolteni, de azt is befejezi 3mp alatt, de méréskor 0%-ra méri...
[link]

(#5876) JoinR válasza zolikaDB (#5875) üzenetére


JoinR
senior tag

Valszeg túlmerült, ezért nem kezdi el tölteni. Másik akkuval meg lehet próbálni "rábikázni", de jó eséllyel maradandó a károsodás.

(#5877) zolikaDB válasza JoinR (#5876) üzenetére


zolikaDB
veterán

Hogyan bikazzam masik akkuval?
Es hogy merult tul?
Egyszeruen csak "jatszottam" az autoval...

[ Szerkesztve ]

(#5878) JoinR válasza zolikaDB (#5877) üzenetére


JoinR
senior tag

Plusz a pluszra, mínusz a mínuszra, 2-3 mp általában elég.
Nem tudom meddig játszottál vele, de előfordulhat, hogy az autó alacsonyabb fesznél vágja el a játékot, mint hogy a töltő el tudja kezdeni a töltést. Pl. az autó szabályzó 2.8V-nál "áll le", a töltő viszont csak 3V-tól tölt.

(#5879) zolikaDB válasza JoinR (#5878) üzenetére


zolikaDB
veterán

Koszonom! :R

(#5880) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Hat, erdekes dolog ez.
A 20 forintos gyari tolto felrantotta...

(#5881) Necronom


Necronom
senior tag

Idopont valtozas!!!

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5882) HummeRC válasza Necronom (#5881) üzenetére


HummeRC
senior tag

Az időpontváltozás nekem jobb. :K :C

Nincs most Wacky Race kompatibilis autóm, de megpróbállak meglátogatni titeket, csak úgy. :)

[ Szerkesztve ]

(#5883) Necronom válasza HummeRC (#5882) üzenetére


Necronom
senior tag

Szeretettel varunk! :) :C

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5884) Necronom


Necronom
senior tag

Ime egy uj video:

https://youtu.be/jw5GhBAkpdA

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5885) 31GTG89 válasza JoinR (#5873) üzenetére


31GTG89
újonc

Hello

Megnéztem amiket ajánlottál, és mivel nem vagyok járatos a témában ezért kérdeznék párat

[link]

[link]

[link]

ha jól értettem akkor ezeket a tételeket javasoltad plusz az akkumulátor.
A motornál hogy hány kV-os annak van valamilyen befolyása, hogy milyen akku kell hozzá, hány kV-os? Ott volt valami maximális fordulatszám is megadva a motornál is meg a szabályzónál is 20000 RPM. Ha jól értem akkor ez lesz a max akkor is ha nagyobb akksi van hozzá csak tovább fogja bírni? Illetve hogy a 3 cellás LiPo akksikból melyiket javasoljátok mert van dögivel, vagy mi az amire figyelni érdemes vagy össze kell egyeztetni a motor vagy a szabályzó tudásával? Illetve, hogy ezt ki tudom én magamnak cserélni vagy ha nem értek hozzá akkor inkább bízzam olyanra aki szerelt már ilyet vagy nézzek meg pár videot és az alapján menni fog?
Illetve hogy gondolom ehhez a LiPo akkuhoz kell külön töltő, abból mit érdemes?

Előre is köszi. Bocs a sok kérdésért, csak inkább megkérdezem olyantól aki ért hozzá mint hogy utána fogjam a fejem :)

[ Szerkesztve ]

(#5886) JoinR válasza 31GTG89 (#5885) üzenetére


JoinR
senior tag

Igen kb. ezeket javasoltam, de nem együtt :)
A brushless motorhoz hozzá való szabályzó kell, a Hobbywing 1060-as csak kefés motorhoz jó, ami jelenleg is van az autódban. Tehát motorcsere nélkül jó a HW 1060 + 3 cellás akksi. Így valszeg leghamarabb a motor fogja megadni magát, de az amúgy is olcsó.
A másik lehetőség a brushless mod, ami valszeg már a jelenlegi Ni-MH akksival is sokkal gyorsabb lesz, de vehetsz hozzá 3 cellás akksit is.
A magas kV-s motorok általában nem szeretik a sok cellát, de ez le van írva - ahogy az általad linkelt leírásában is, hogy csak 2 cella, akkor a 3 cellás akksin nem lesz hosszú életű.
Akksi legalább akkora áramot tudjon leadni, amit az ESC fel tud venni. Pl. egy 2000 mAh-s (=2Ah), 35C-s akksi 70A-t tud leadni, az megfelel a HW 1060-nak (ami max 60A-t vesz fel).
Ahhoz, hogy korrekten meg lehessen mondani, mekkora kV-s BL motor kell, tudni kellene a mostani motor adatait is, de a 3000kV valszeg jó középút.

(#5887) Necronom válasza JoinR (#5886) üzenetére


Necronom
senior tag

Akksi legalább akkora áramot tudjon leadni, amit az ESC fel tud venni.

Ilyenkor van az, amikor felretajekoztatod a kerdezot
Az ESC NEM VESZ FEL ARAMOT!!! A rendszerben egyetlen egy fogyaszto van, az meg a motor
Ugyhogy lehet jonni fikazni....de ez van....

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5888) JoinR válasza Necronom (#5887) üzenetére


JoinR
senior tag

Köszönöm a kioktató stílust, nagyon sokat hozzátett a mondandóhoz.
Hadd akadékoskodjak egy kicsit, hogyha nincs rákötve motor az ESC-re, de rádugott akksival bekapcsolom, mégis villog a LED, akkor az valamilyen paranormális jelenség lehet? Szóval a nagybetűs aláhúzott mondatod egy egyszerű hazugság. Persze értem mire gondolsz, hogy az ESC csak a FETek aktiválásával átengedi az áramot a motor felé, de ez nem elektrotechnika szakkör, hanem egy RC-topik, tehát az akkuválasztás szempontjából teljesen irreleváns, hogy az ESC éppen felveszi és átadja az áramot a motor felé, vagy csak átengedi.

[ Szerkesztve ]

(#5890) tvamos válasza 31GTG89 (#5885) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szeretnelek egy kicsit kijavitani. Amire te gondolsz, azt inkabb KV-nak szoktak irni, es azt jelenti, hogy RPM per VOLT, vagyis, hogy V-onkent mennyit fog forogni a motor. Ha pl. veszel egy 3000KV-s motort, akkor az 2S LiPo (2 sorba kotottcella) pack eseten 7.4V x 3000KV = 22 200 RPM-et fog forogni maximum, 3S eseten pedig 33 ezret fog forogni. (A kV meg inkabb 1000 V.)

En azt szoktam javasolni, hogy ha BLDC atalakitasban gondolkodsz olyan motort es ESC-et vegyel, ami kb. ugyan azt a teljesitmenyt es max. fordulatot hozza, mint az eredeti motor. Egy ilyen BLDC motor konyebb, es egy konnyebb auto sokkal jobban kezelheto, mint egy nehez.

Olyan toltot vennek, amit a boltban megkapok, ha nincs affinitasod a babusgatashoz. Persze, az is kinai lesz, de a Magyar bolt a felelos erte, hogy jo legyen, ne gyujtson fel semmit, meg ilyenek. (Ennek nemileg ellentmond, hogy en egy labortaprol toltom az aksikat, de az meg az en bajom.) iMAX B6 szokott lenni a tipikus kezdo tolto. (Most nem is tudom mar, hogy ennek mi a tortenete, ki mit masolt le eloszor, meg miert van a githubon alternativ firmware ra...)

Az aksi szerintem a legkritikusabb pont, abbol erdemes jot venni. Van sok video a neten, hogy felgyullad az ESC, de egyreszt akkor tutira ott vagy, masreszt az altalaban szabadban tortenik. Ha az aksi gondolja meg magat toltes kozben, vagy csak ugy altaban, az eleg kellemetlen. Ja, es szerintem vegyel olyan tuzbiztos tarolo zacsit. Biztos ami biztos.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5892) envagyok


envagyok
veterán

Valami BB RC Hajót és tengeralattjárót keresek magamnak és a kicsinek szórakozni.
Tudtok ajánlani EU raktárost, amivel pozitívak a tapasztalatok?
Hajó lehet 1 vagy 2 motoros is, azért 20-30kmh jó lenne.
Tengeralattjáróból valami alap is elég.

Hajótestem van különben egy 2 motoros kormánylapát nélküli. Kefés motor volt benne, elrohadva az akku és az elektronika is. Van motorom, akkum, de vevő és táv csak repcsis. Érdemes azzal foglalkozni?

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5893) Necronom válasza JoinR (#5888) üzenetére


Necronom
senior tag

Tovabbra is felretajekoztatod a kerdezoket, mindammelett szvsz fogalmad sincs sem az elektrotechnikahoz, de az rc auto elektronikahoz sem...
Lehet itt jopofizzal, lehet itt irkalni, hogy koszonod a kioktato hangnemet - de barmit irok, neked ez lesz a reakciod erre -, egyetlen lenyeges dolog van: karos vagy, butasagokat terjetesz, anelkul, hogy fogalmad lenne rola, hiszen magad is 100% biztos vagy az igazadban.....De tevedsz, mert a fizika rc -ben is fizika, es mindenutt masutt is....
Ennyi, akik meg isszak a szavaidat, azoknak uzenem, hogyha valaki "bantja" a kis kedvesunket, mert sertodos, jobb hijjan nekiall jelentgetni, ahelyett, hogy eszerveket sorakoztatna....
Aki meg tovabbra sem akarja tudni, mi hogy mukodik a vilagban, az hallgasson ra!
Aki meg akarja, annak ott vannak a discord csatornaink - 20-30 eves rc autos tapasztalattal allnak rendelkezesre a segitokesz emberek!

Egy kis magyarazat, hogy mi, hogyan mukodik

Ha otthon van egy olyan lampank, aminek a fenyereje allithato, vajon magat a fenyeroszabalyot a 220-230-as halozati aramhoz, vagy pedig magahoz a fogyasztohoz, azaz a villanyegohoz valasztjuk?
Egyertelmu, hogy semmi koze a halozatnak a mi otthoni fenyeroszabalyzonknak, annyi kell legyen termesztesen, hogy tudja kezelni az adott feszultseget...es ennyi
A fenyeroszabalyozo teljesitmenyet a fogyasztohoz valasztjuk - MINDIG!

Ugyanez van az RC autoknal is
Adott az akksink, ami biztositja nekunk a tapellatast, adott egy szabalyzo ami akksi szempontjabol annyit kell tudjon, hogy az akku feszultseget elviselje, azaz 2, 3 vagy 4(neha 1s) cella feszultseget
Innentol pedig a szabalyzot ugy valasztunk, hogy megnezzuk milyen motorunk van, az mekkora aramot fogyaszt, ill mekkora teljesitmennyel bir, hiszen az ESC feladata ezt a motort szabalyozni...
Az akksivalasztas is csak es kizarolag a motortol fuggo, semmi koze az ESC-hez
Csupan itt is annyi, hogy feszultsegeknek megfeleljen, amin akarjuk hasznalni a rendszerunket
Ami viszont fontos, hogy az akkumulatorbol le tudjunk szedni annyi aramot, amit a motor fogyaszt!
Ezt pedig az akku C ertekebol es a kapacitasabol kaphatjuk meg
pl egy 5000mAh 20C-s akksi - 5000x20/1000 = 100A, tehat ennyit tudunk MAX felvenni az akksinkbol....
es termeszetesen ezt a motor fogja megenni, nem a szabalyzo!

...es ezt lehete folytatni meg tovabb......akit erdekel, az irjon batran!

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#5894) JoinR válasza Necronom (#5893) üzenetére


JoinR
senior tag

Nem tudom mitől szúrom ennyire a szemed, de ez egy fórum, úgyhogy jobb, ha hozzászoksz, hogy mások is írnak ide. Ha pedig valami tárgyi tévedést észlelsz, nyugodtan kijavíthatsz bárkit konstruktívan, NORMÁLIS hangnemben. Az előző hsz-ed akár így is kinézhetett volna: "Annyiban szeretnélek kijavítani, hogy akkut elsősorban a fogyasztóhoz, azaz a motorhoz választunk, igaz jelenleg nem áll rendelkezésre semmilyen specifikáció a motor méretén kívül, ezért elfogadható, hogy a hozzá általában megfelelő méretű ESC névleges áramerősségét vesszük alapul (hiszen ha annál többet fel tudna venni a motor, az ESC amúgy is leégne, így fölösleges nagyobb akkut választani, kisebbet viszont egyébként sem ajánlott)."
Ehelyett nyilván azért lett törölve az előző hsz-ed, mivel olyan mértékű alpári személyeskedés volt benne, ami nem fér össze a fórum szabályzatával. Szerintem azokra, amiket ott leírtál, joggal megsértődhet bárki, én az eddigi 13 éves prohardveres fórumozásom során még hasonlót se láttam (szerencsére), főleg nem ilyen piti dologgal kapcsolatban, mint hogy most mi alapján válasszunk akksit. Spoilerezve megmaradhatott volna azért, hogy lássák a kérdezők, milyen kedves emberek várják a Discordon, biztos rohannának oda kérdezni...ezt a lejáratást meg ideje lenne elfelejtened, neked nem velem kell megküzdened, én nem vagyok se a konkurenciád, se a riválisod, hanem a stílusod alapján sokkal inkább magaddal. :(

(#5895) JoinR válasza envagyok (#5892) üzenetére


JoinR
senior tag

Árat nem írtál, de ezt a WL912-t sokan ajánlják. Én tavaly ugyanilyen célra egy ilyet vettem, mert azonos áron nagyobb motor volt benne, meg jobban is tetszett külsőre. Utóbbi elvileg bírja a 3 cellát is, de nekem elég gyors 2 cellával is. Max tempónál kicsit pattog, de amúgy rendben van (lehetne súlyozni, de arra az évi pár alkalomra, nem törődtem vele).
Sajnos mint minden RC, ezek is eléggé megdrágultak, tavaly 42-50$ körül volt az áruk.

(#5896) twine


twine
addikt

Sziasztok!

Ha szépen megkérem a T. hozzáértő közösséget, tudnátok segíteni "picit"?
Egyik Ismerősöm vásárolt egy ilyen autót.
ESC és transmitter hiányzik a boldogságához, valamint (nyilván) akkumulátor.

Tudnátok segíteni esetleg egy-két linkel milyen ESC és transmitter lenne megfelelő ehhez az autóhoz?

Kérem tisztelettel a közösséget, ne ragadjunk le az "ez sz@r, minek vett ilyet, vagy ez sosem lesz jó, használható" monológoknál..
Az autó már a srácnál van, így megoldásokra törekednénk, de lövésem nincs milyen alkatrészek ajánlottak egy ilyen géphez...

Előre is köszönettel minden türelmes segítségért.... :R :R

(#5897) envagyok válasza JoinR (#5895) üzenetére


envagyok
veterán

Sajnos ez nem EU raktáras.

Keresek 3dfx és régi ATI, Nvidia videókártyákat, Gravis, Creative hangkártyákat!

(#5898) JoinR válasza twine (#5896) üzenetére


JoinR
senior tag

TX/RX vonalon DumboRC (több típus van, most épp az X5 a legolcsóbb itt) és Flysky. Ha több profilt akar tárolni, akkor azt legolcsóbban ez a Flysky fogja tudni.
ESC-nek jó a szokásos Hobbywing 1060, sajna most nem találtam olcsóbban, mint amennyiért mondjuk jófogásról meg lehetne venni.
Aztán ha még hozzávesszük az akksit, többe jön ki, mint a gyári RTR, én lehet vennék egy olyat, a KITet meg megpróbálnám elpasszolni.

(#5899) JoinR válasza envagyok (#5897) üzenetére


JoinR
senior tag

Jah igen, azt nem írtad, hogy ahhoz kell az EU-raktár, hogy gyors legyen, vagy hogy vámmentes. Amit küldtem, az vámmentes, csak kell neki 3 hét.
EU-raktárban sajna nem találtam jót, egyedül az FT011, de az más árkategória.

(#5900) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Srácok!
Wltoys 144001 teleszkópjai nem rugóznak vissza. Lenyomom, és úgy marad.
Mit kéne vele csinálni, hogy olyan legyen, mint új korában?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.