Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4601) ADAM1337 válasza napoleon2323 (#4600) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Betonon csak csiszolton van értelme driftelni.

Pár kérdés:
1. mennyit szánsz az egész projectre ?
1. awd/rwd ?

Ezek után tudok ajánlani bármit is.
Amúgy Yokomo/MST vázak a jobbak, olcsón van sakura is nekem is volt de túl sokat kell rákölteni, hogy jó legyen a mozgása.
MST váz van akciósan RCBOSS.com-om sok fajta, farmotoros az ajánlott ahol hátul van a súlypont rwd-nél, awd-nél meg central súly de inkább hátrább legyen a súlypontja.

[ Szerkesztve ]

(#4602) nLali válasza napoleon2323 (#4600) üzenetére


nLali
senior tag

Szervusz. Szintén kezdő vagyok. Én úgy gondolkodtam, hogy a 4 éves fiammal együtt szeretnék játszani. A választásom egy Wltoys 959-B lett. Eléggé érzékeny az ütközésekre. Baromi erős egy kezdő embernek. Bőven van alkatrész választék, sőt tele a net műanyag helyett fém "upgrade" alkatrészekkel. Ha nem vered falnak/ padkának/oszlopnak/nagymamának/babakocsinak kövér gázzal, akkor sokat kibír. Annyit mindenképp, hogy eldöntsed, szeretnél e a ~20000 Ft körüli vételáron felül további pénzt önteni.
A fiammal jól szórakozunk, 3-4 akkumerítés után már élvezzük a panel körüli csapatást.
Saját tapasztalat, de talán egy szintén kezdőnek fontos lehet : vásárlástól számított 20 órán belül kettétörtem az alvázat, elgörbült a lengőkart tartó tengely, elrepült egy féltengely elöl. Eddig 2 alváz törésen vagyok túl, de sikerült megjavítani. Már készül az upgrade, a difi alkatrészek már fémből vannak. Sasszegek valahogy elszálltak, a gumik 8 akkumeritás után látványosan kopnak. A gyors elhasználódás ellenére úgy érzem, hogy kipróbálásra jó vétel volt.
SZERK: Most nézem, hogy Drift gépet keresel. Így tárgytalan amit írtam. Nem törlöm, hátha valakinek hasznos.

[ Szerkesztve ]

(#4603) napoleon2323 válasza nLali (#4602) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm nagyon a válaszaitokat. Elég komolytalanra sikerült a "helyzetleírásom" mégis vettétek a fáradtságot válaszolni rá. :DD

ADAM1337:

Az egész projektre, max 30.000 Ft-ot (sőt inkább lejjebb, tudom igen kevés erre) így kb. a nagyon használt dolgok működhetnek. Azért is írtam ezt a lestrapált felújításra szoruló készletet.

AWD/RWD kérdésre válaszolva, pedig inkább talán az AWD felé hajlok, bár itt is inkább az összköltség a lényeges.

Tudom érdekesnek tűnhet, hogy ennyire az pénzügyek befolyásolnak és ennyiszer kielemzem, de először valóban a kipróbáláson van a hangsúly (valamivel magasabb szinten mint egy játék távirányítós autó - mert az valóban tetszik).

Ezenkívül azon is gondolkodtam, hogy ha félre tudok rakni, akkor havi szinten vennék valamit az autóhoz, mindig, ha úgy alakulnak a dolgok. Ha ennyiből lehetetlen kihozni egyszerre.

nLali:

Rákerestem a modellre és nagyon megtetszett és még talán a budget-be is beleférhet. Filózok ezen is és ha nincs alternatíva drift téren, lehet belevágok ebbe, ha minden úgy alakul. :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4604) ADAM1337 válasza napoleon2323 (#4603) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát ha találsz ennyiért hajrá, de az awd nem drift, ezt tudjuk.
Esetleg üres vázat sakura d4-et tudsz venni ennyiért.

(#4605) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok újra! :)

Kis keresgélés és hirdetés átnézés/feladás után ezen gondolkodok (bár ugye nincs túl sok köze a drifthez, de igencsak megtetszett :) ):

15.000 Ft-ért adná oda az Úr.

Tudom hogy a videó alapján nehéz belőni (legalábbis nekem), de mit szóltok hozzá?

Megér ennyit? Illetve ismertebb típus/márka?

Köszönöm újra a segítséget!

[link]

[link]

With every conflict I grow stronger!

(#4606) üszök válasza napoleon2323 (#4605) üzenetére


üszök
őstag

Ez egy Maverick Strada XT azaz truggy első generációs. Ugyan az mit a Himoto, HSP, Amax, meg kitudja még hány néven árulták. Fillérekért van hozzá alkatrész ebayon,és itthon is megfizethető. Két drága része van, a kaszni és a kerék. A teleszkópok nem túl jók,hamar ki fossák az olajat magukból,utána meg pattog össze vissza. Így gyári kefés szettel nem sokra kell számítani,elég gyengécske. Lehet kapni hozzá a hajtásra burkolatot,és akkor nem megy tele apró kaviccsal meg porral állandóan. Szerintem 15 jó ár érte, az itteni viszonyokat nézve. A 2db NIMH aksi kérdés bírja e még.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4607) napoleon2323 válasza üszök (#4606) üzenetére


napoleon2323
tag

Nagyon köszönöm a gyors válaszod! :)

Még picit nézelődök és gondolkodok, de hajlok felé. Megtetszett igencsak. :)

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4608) üszök válasza napoleon2323 (#4607) üzenetére


üszök
őstag

Szólj ha nem kell én megveszem. :D

Ezzel lehet árkon bokron át csapatni, 5-10 centi fűben még elmegy. Kell bele egy jó elektronika meg lipo akku és akkor még menni is fog.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4609) tvamos válasza ADAM1337 (#4604) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nem kevesen countersteereznek. Az is drift.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4610) ADAM1337 válasza tvamos (#4609) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

magyarországon ez az ág erősen kihaló félben van.

(#4611) stranger28


stranger28
addikt

Sziasztok!

Budapesten és környékén tudnátok nekem ajánlani jó offroad helyeket gyakorolni?

Köszi!

szerk: 1/8 monster truck

[ Szerkesztve ]

(#4612) napoleon2323 válasza üszök (#4608) üzenetére


napoleon2323
tag

Kissé késő válasz, de ez valóban Strada XT?
Csak 27 Mhz vevő, vezérlő van hozzá, illetve nem is biztos, hogy 1:10-es méretarányú.

Vagy szerintetek az lehet?

Ha meglesz, Ti mit fejesztenétek rajta? Illetve honnan vennétek.

Nagyon köszönöm ismét a.segítséget, de picit el vagyok bizonytalanodva itt a laikusságommal együtt. :F

With every conflict I grow stronger!

(#4613) SoulReaver válasza napoleon2323 (#4612) üzenetére


SoulReaver
veterán

Miért nem gyűjtesz egy komolyabbra?

(#4614) napoleon2323 válasza SoulReaver (#4613) üzenetére


napoleon2323
tag

Szeretnék egy olcsóbb modellt, ami nagyjából képes már megmutatni ennek a hobbynak a lényegét (eddig mindössze egy EZTEC márkájú játék autóval töltöttem az időt mostanában), mielőtt ha úgy alakul egy komolyabbra is gyűjtsek.

Emiatt néztem ki ezt a fajtát. Picit bütykölném is, ezért fontos az alkatrész utánpótlás.

With every conflict I grow stronger!

(#4615) SoulReaver válasza napoleon2323 (#4614) üzenetére


SoulReaver
veterán

Sok pénzt elvisz majd. Ezért kellene inkább egy komolyabbat, hogy arra nem sokat kell költeni.

(#4616) napoleon2323 válasza SoulReaver (#4615) üzenetére


napoleon2323
tag

Értem. :/

Teljes elektronikát + akkut kéne cserélni első körben gondolom.

With every conflict I grow stronger!

(#4617) SoulReaver válasza napoleon2323 (#4616) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azután meg akku, alkatrészek pótlása az esetleges törések, fogaskerék lenyalódása, stb...

(#4618) napoleon2323 válasza SoulReaver (#4617) üzenetére


napoleon2323
tag

Mondjuk jogos ez is tényleg. :/

Akár ennél vagy egy másik modell alkatrészei beszerzéséhez ellenben tudtok helyet ajánlani?

Ha üzletről van szó akkor a fővárosban lenne a legmegfelelőbb. Vagy érdemes mindent aliexpress/ebay és hasonló oldalakról beszerezni, vagy specifikált rc tematikájú honlapokat kell használni?

With every conflict I grow stronger!

(#4619) SoulReaver válasza napoleon2323 (#4618) üzenetére


SoulReaver
veterán

Van sok magyar webshop, általában nem végtelen az alkatrész kínálat, de ebayen, vagy alin, banggod, stb. tudsz venni.

(#4620) üszök válasza napoleon2323 (#4612) üzenetére


üszök
őstag

Az hát. Minden eredeti benne. Motor,szabályzó,aksi,táv. 1/10 a méretarány is. Nemrég amúgy láttam ilyet valamelyik webshopban újat 55-60 körüli áron.

Kell bele Brushless, valami jobb szervó,meg lipo akku. Meg gondolom olaj a telókba mert mind ereszt mindegyiken.

(#4613) Mintha a tavasszal erről lett volna szó itt a Wltoys szemetekkel kapcsolatban. :D De nem,jó lesz az. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4621) SoulReaver válasza üszök (#4620) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen... :D Azóta megtaláltam a nekem valót.... Traxxas slash 4x4 :DDD Bár egy UDR-nek nagyon tudnék örülni, csak sajnálom rá a pénzt...

(#4622) napoleon2323 válasza üszök (#4620) üzenetére


napoleon2323
tag

Rendben. :D

Köszönöm a megerősítést. :D Teljesen elbizonytalandotam, pedig igyekszek mindennek valamivel jobban utánanézni (persze tudásomhoz mérten az adott témában :DD )

SoulReaver

Köszönöm az ötleteket és a segítséged Neked is. :)

With every conflict I grow stronger!

(#4623) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4621) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Jó az a slash, én 2wd-t akarok venni, elment a jumpshotom a drift mellé kell egy offroad is.

Addig is pályáról van egy kicsit alul expozott képem a gépemről(mst fxx, súly balansz után, egyedi 3d nyomtatott aksi tartóval, és hátra rakott esc és servoval.):

[ Szerkesztve ]

(#4624) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4623) üzenetére


SoulReaver
veterán

Miért ragaszkodsz a 2wd-hez? Ha van lehetőséged, próbálj ki egy 4x4 -et is.

(#4625) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4624) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nem használnám annyit terepen, és betonon jobb csuszkálni a 2wd-vel, nagyobb kihivás terelgetni.

(#4626) tvamos válasza ADAM1337 (#4610) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt en nem tudom. Nekem jobban bejott, mint az RWD.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4627) ADAM1337 válasza tvamos (#4626) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

kizárólag terepen jó pályán nyilván 4wd-t vennék, de nem csak ott mennék vele, így a 2wd jobb.
Egyidőben volt haveromnak 4wd-je platinum meg 2wd sima kiadás, és a 2wd-vel jobb volt menni.

(#4628) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4627) üzenetére


SoulReaver
veterán

Traxxas Hungary - Traxxas adás-vétel csoport. Van fent asszem egy 2wd slash roller is.

[ Szerkesztve ]

(#4629) maximilian4


maximilian4
addikt

Szabad használtan venni rc autót vagy nagyon nagy rizikó? Azért gondolkoztam használtban, mert relatíve nem nagy a keret, úgy nagyjából 40-45 ezer forintot fordítanék rá. Jó lenne ha ready to race (rtr) lenne. Esetleg ha valaki tud ennyiért használtan best buyt, az ne tartsa magában.

[ Szerkesztve ]

Maxi

(#4630) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4629) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Milyen kategória, hol és mire akarod használni ?
Csak a legfontosabb kérdések.

(#4631) maximilian4 válasza ADAM1337 (#4630) üzenetére


maximilian4
addikt

Mindenképp terepen. Kategóriát nem igazán tudok mondani. Kialakításra hogy példát említsek egy hpi blitz stílusú váz és karosszéria mondjuk tetszene, de nyilván ezért az árért egy jó vételre hajlanék amit már úgy ahogy lehet használni terepen, esetleg később fejleszteni.

Maxi

(#4632) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4631) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Akkor sct kategória, 45be van egy jofogáson, én annyira nem ajánlanám.
Én amondó vagyok, ne kelljen fejleszteni, ha csak játék és nem verseny a cél.

Mondjuk én is fejlesztek egy vázat mst fxx de ez drift 36 volt a váz és 30 a carbon alu upgrade, de ebből a vázból 600dollár ami VIP(alu-carbon) gyárilag. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4633) maximilian4 válasza ADAM1337 (#4632) üzenetére


maximilian4
addikt

Más dimenziókban gondolkozunk. :D Nekem csak játszósnak kéne. Akkor mit ajánlanál? Láttam rc börzén vrx octane/ ftx outlaw gépeket 40-45-50 körül. Ezek mennyire ajánlottak? Már komolyabbnak tűnnek mint egy blitz.

Maxi

(#4634) ADAM1337 válasza maximilian4 (#4633) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

VRX sword van egy fent az ismerőse bl szettel 50-be, az pl elég vad.
(Hasovits István rc börze)

(#4635) üszök válasza maximilian4 (#4631) üzenetére


üszök
őstag

A Blitz csak hátul hajt. Nem biztos,hogy az kell neked elsőre. WRX is van ugyanez az SCT DT5 a neve. Az Octane az jó választás lehet,mondjuk az meg merev hidas hátul. Amit árulnak 50 ért jó ajánlat,az szinte új autó. Viszont csak autó. Nincs táv,aku,töltő.

Ha a házkörül akarsz csapatni fűben,porban, esetleg sárban, akkor inkább truggy vagy monster kell neked. Azok nem akadnak fel 5 centi fűben.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4636) üszök válasza ADAM1337 (#4634) üzenetére


üszök
őstag

Már csak az Octane fut a nevén. :)

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4637) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok! :)

Képek alapján mit tudtok róla elmondani? Felismeritek a típust?

Köszönöm a választ.

Mennyit érhet szerintetek?

With every conflict I grow stronger!

(#4638) ADAM1337 válasza napoleon2323 (#4637) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Alap túra autó, tuning nélkül. tt01 copy, vagy reely.
Roller üresen kb 15k, így 25k.

(#4639) napoleon2323 válasza ADAM1337 (#4638) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm a gyors válaszod! :)

With every conflict I grow stronger!

(#4640) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok nézegetek használtan nagyobb járgányt a mostanitól amivel kezdtem. Találtam egyet ami tetszene kérdésem mi az a full RTR?

(#4641) SoulReaver válasza Darksiders84 (#4640) üzenetére


SoulReaver
veterán

RTR - ready to run. Ez annyi, hogy megveszed és akksi be, aztán játszhatsz is.

Gondolom a full rtr annyit tesz, hogy még akksi is van hozzá.

(#4642) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok!

Ismét egy kérdéssel fordulok Felétek!

Mi a véleményetek erről a modellről? [link]

Mennyit érhet vevő/táv nélkül? Egy régebbi akksival?

Alkatrészeket lehet kapni hozzá?

Tudom, hogy a VRX márkának nem a legjobb megítélése.

Köszönöm előre az újbóli segítséget!

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4643) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok! :)

Ismét én.

Segítsetek kérnék (micsoda meglepetés. :D ) Kis túlzással mit vettem (a nagyobb gép a kérdéses)?

Alvázára RIKO van írva, illetve elég sok plusz alkatrészt is adott az Úriember. Nagyjából 15 éve vette, már használtan.

Két motoros, ESC [link] . Vevő, akkumulátor hiányzik, ám Acoms AW-40 távot kaptam hozzá.

Igencsak szeretném életre kelteni, szerintetek nehéz lesz? Milyen akkumulátor kellene bele? :)

Köszönöm.

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

[ Szerkesztve ]

With every conflict I grow stronger!

(#4644) tvamos


tvamos
nagyúr

Nem tudtok olyan projektet, ahol RC legparnast epitenek?

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4645) ADAM1337 válasza napoleon2323 (#4643) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Hát elég halott kivitelezés maga a felépítés.
Gondolom 1 motor elfőne a terhelés alatt, esc-re rá van valahol írva hogy milyen aksit kezel ?
Az rcmartoson csak a feszültség van ráírva, egy 6cellás 7,2V-os nimh aksi pakkot dobnék hozzá hogy egyáltalán megy-e, valami 4000mah körülit, kelleni fog, de így is max 20-30perc menet időt húz vele.

(#4646) napoleon2323 válasza ADAM1337 (#4645) üzenetére


napoleon2323
tag

Köszönöm a választ. :) Akkor olyasmi akksit nézek bele.

Közben sikerült kideríteni, egy Tamiya Juggernaut-ról vam szó. Egész jó vélemények vannak róla.

With every conflict I grow stronger!

(#4647) szacsee


szacsee
nagyúr

Sziasztok!

TLR SCTE - hez Hobbywing 3660 G2 moci ajánlott?
2S setuphoz 4000 v. 4600kv lenne jobb?
Max10 SCt esc-el használnám.

Válaszokat nagyon köszi előre is!

(#4648) ADAM1337 válasza szacsee (#4647) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

4000 bőven elég szerintem ha az ezrun szériáról van szó.

(#4649) szacsee válasza ADAM1337 (#4648) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi!

Ezrun, xerun közt mi a különbség?

(#4650) ADAM1337 válasza szacsee (#4649) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

xerun szét könnyített verseny motor nem vízálló és szenzoros, az ezrun szenzor mentes vizálló motor offroadokhoz főleg. (illetve 3200kv 4000kv és 4600kv, elérhető)

A xerun árban is elég magas, én most olyat rendeltem, xerun v10 g3 10.5t 4500kv, de ez versenyre kell driftre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.