Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7001) Joshi válasza peet137 (#7000) üzenetére


Joshi
titán

Már elengedtem a dolgot. Egyébként egy Flysky fs-st8 lesz.

(#7002) JoinR válasza Joshi (#7001) üzenetére


JoinR
senior tag

Iszonyat overkill szerintem, de ha belefér a büdzsébe, nyomjad! :D

(#7003) tvamos válasza Joshi (#7001) üzenetére


tvamos
nagyúr

Inkabb olyat vennek, amin grafikus kijelzo van, azokat egyszerubb programozni, ha lehet meg valtoztatni.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7004) Joshi válasza tvamos (#7003) üzenetére


Joshi
titán

Nem én csinálom, meg van erre az ember. :DDD

(#7005) joocek


joocek
aktív tag

Van több 1s aksim a csónakba 2s használom kábellel. de 1s töltöm csak gagyi van. 2s-4s ig viszont van spéci töltőm. milyen kábelt (kútyűt ) vegyek , hogy tudjam azzal tölteni az 1 cellásokat? elöre is köszi ( kerestem az allin de nem tiszta)

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7006) bakker_old


bakker_old
csendes tag

Sziasztok, lenne kb 20m új tygon f-4040-a 4,8x8mm-es benzincsövem sárga eladásra.
Privátban lehet keresni, ha valakit érdekel.
2500 ft/m

[ Szerkesztve ]

(#7007) chris-v


chris-v
senior tag

Ha valaki szeretne jó áron kerekeket wltoys 144001-hez, akkor itt tud venni alin.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7008) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Hi

Sok idő után most próbáltam tölteni b6 töltővel az rc autó akksimat
Lipo akksi, 3 cellás, balansszal próbáltam tölteni, de azt írja hogy connection brake, sima töltéssel is ezt írja

Valami ötlet?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7009) tvamos válasza enginev3.0 (#7008) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tonkrement.

Van 1 multimetered?
Probaltad a balansz csatlakozot kihuzni, es siman tolteni?

Jut eszembe, ez a b6 szerintem menubol tudja neked mutatni valahogy a cellafeszultsegeket, azt nezd meg.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7010) enginev3.0 válasza tvamos (#7009) üzenetére


enginev3.0
félisten

Megvan, simán nem dugtam rá a piros fekete vezetéket :D
Rég használtam már :D

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#7011) tvamos válasza enginev3.0 (#7010) üzenetére


tvamos
nagyúr

:D Elofordul.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7012) BullZeye


BullZeye
veterán

Létezik valami best buy kezdő RC autó? Pár darab 10-20 dolláros bangoodról már érkezett akciókban, de egyik sem jött be, főleg az a baj, hogy a gáz/fék az egy ON OFF gomb kb, hiába karos, és nem lehet lassan irányítani őket, eddig panel lakásba nem is gondoltam tovább, most kertesbe néha jó lenne gyerekekkel futkosni utána (ha 5 méternél nagyobb a hatótáv annak már nagyon örülnék). :)

(#7013) JoinR válasza BullZeye (#7012) üzenetére


JoinR
senior tag

Szerintem a legolcsóbb proporcionális vezérlésű RC-autó, amihez egyúttal alkatrészt is lehet kapni, az az LDRC LD-A86P 40$ körül. Viszont ez kertben max asztalfon megy el, még a térkövön is el fog akadni. Ha kicsit terepképesebb kell, akkor 50$ körül a WPL C54 jöhet szóba (ez a legolcsóbb, amit találtam alin, inkább 55-60$ körül találni a nagyobb eladóktól) , bár ezek sem az örökkévalóságnak készülnek, úgyhogy érdemes rákészülni a szerelésre meg a fém alkatrész rendelgetésre. :)
Az első "rendes" RC a Wltoys 144001 90$ körül, ami tartósabbnak mondható.

[ Szerkesztve ]

(#7014) chris-v válasza JoinR (#7013) üzenetére


chris-v
senior tag

Rossz az utolsó link.

Amúgy én is a wltoys-ra szavazok. Lehet drágább, de a végén olcsóbb lesz, mert az olcsóra sokat kell költeni vagy hamar kuka lesz.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7015) JoinR válasza chris-v (#7014) üzenetére


JoinR
senior tag

Bocsi, ez lett volna az.

(#7016) hatala


hatala
tag

Sziasztok!

Én is kezdő RC autókat keresek a két kisfiamnak szülinapjukra, 6-10 évesek, és unom már a 10-15 000 ft-os itthoni vackokat megvenni, amik 1-2 héten belül széthullanak, vagy nem lehet már tölteni őket valamiért. Kérnék én is ebben segítséget.
Én a WL Toys 12427 1:12 RC Car Monstert [link] néztem az Amazonon 124 euróért, valamint van 12428-as [link] model is. Mi a különbség köztük?
A Wltoys 144001 miben más mint a 12427, azon kívül hogy buggy és 1/14 VS 1:12 ??
Ezekhez már eleve érdemes plusz akkut venni, vagy mennek Power Bank-kel is?
Lehet ezeknek a tetejére Gopro-t is rögzíteni, elbírja?
Bocs ha egyszerűek a kérdések, de újonc vagyok a témában. :R

Köszi a segítséget előre is.

(#7017) JoinR válasza hatala (#7016) üzenetére


JoinR
senior tag

Ennyit azért ne adj érte, alin olcsóbb (jófogásról még olcsóbban adják az újakat).
12427 utólag jött ki, azon nem lehet a távirányítón korlátozni a végsebességet, amúgy ugyanaz.
A 144001 kisebb, gyorsabb, nem borulékony, olajos lengéscsillapítók vannak benne. A 12428-ban sok a rugalmas műanyag, emiatt egész strapabíró, a 144001-ben több a fém meg a merev műanyag, amik görbülnek/törnek.
A powerbanknek egyetlen olyan paramétere sincs, ami megfelelne ezekhez. :N
Elbírnak egy goprót, csak a súlypontváltozással kell számolni.

(#7018) hatala válasza JoinR (#7017) üzenetére


hatala
tag

Köszi az infókat!
Akkor inkább a 12428-at ajánlod a 12427 helyett?
A 144001-ben ugyan olyan akku van mint a 12428-ben?
Csak mert ha megveszem mind a két félét, ki tudom az akkut cserélni egy máséval?
Mennyi + akkut érdemes venni ezekhez kezdésnek?
Aliról ha veszem, jön még hozzá plusz költség?
Köszi! :R :R

(#7019) BullZeye válasza JoinR (#7013) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszönöm a részletes leírást!

10-15cm-es betonból öntött feljárók vannak így kiesik biztosan az 50 usd kategória.
100-150 dollár még belefér, 144001 picit picinek tűnik (a terephez viszonyítva), mi a következő kategória ami ajánlott?

(#7020) chris-v válasza BullZeye (#7019) üzenetére


chris-v
senior tag

12428 az rendes terepes, jól bírja a strapát.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7021) chris-v válasza hatala (#7018) üzenetére


chris-v
senior tag

Akku ugyan az. Mármint a csatlakozó. És a méretbem kompatibilis is. Szóval elvileg tudod cserélgetni.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7022) gabe_


gabe_
őstag

A nagy melegben szükség lenne plusz hűtésre a verdán.
Egy Dumborc x6f valamelyik nem használt csatornájára nem lehetne esetleg egy plusz ventillátort bekötni?

Sovány szakácsban sose bízz!

(#7023) peet137


peet137
tag

Bakker, ilyet még nem láttam, tegnap kivittem a verdákat kicsit meghajtani őket és a buggy egyszercsak megállt... Motor megy, a verda nem. Kilazult a motor csavar és elmozdult. A fogaskerekek szemre túlélték, de a motor tengelye (!) elhajlott... Rendesen 1-2 mm ferdeség van benne. Természetesen BL... Van erre esély szerintetek, hogy ezt "kiegyenesítsem", vagy ez felejtős? Még nem néztem, szétszedhető-e a motor...

(#7024) tvamos válasza peet137 (#7023) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ezek a motorok frognak ugy 20-30 ezret. (Akar tobbet is.) Nem gondolom, hogy jo lehet a vegen.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7025) HummeRC válasza peet137 (#7023) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ha elhajlott és esetleg szétszedve vissza is tudod kalapálni, akkor azért azt tudni kell, hogy ahol elhajlott, ott gyengébb lesz az anyag és legközelebb könnyebben fog ott elgörbülni.
Ha ügyes vagy, akkor ideig-óráig jó lehet, ha nagyon kell és nincs hirtelen másik.
De sajnos igaza van tvamos-nak, nagyon ügyesnek kell lenned, mert egy minimális rázás is nagyon felerősödik sokezres fordulaton, ami később több kárt okozhat az autóban.

Szóval görbült tengelyű motornál forgórész csere, vagy ha nincs és nem kapható semmi bele passzoló, akkor komplett motorcsere javasolt. (Görbült tengelyű motornál meg kell nézni a motorcsapágyakat is, mert ilyenkor az is károsodhat és akkor az is csere.)

Már ha a tartós megbízhatóság a szempont.

(#7026) peet137 válasza HummeRC (#7025) üzenetére


peet137
tag

Sajnos én is erre jutottam fejben, mert még nem értem rá szétszedni. De az a fura, hogy lehúztam róla a piniont és gázt adtam, de "csapágyhangja" nem volt. Érdekes a szitu... Mindegy, ránézek, max motorcsere lesz a vége, addig meg pihen a vas. Vannak még autók, de most ez a buggy a legfrissebb játszótárs.
A forgórészcsere sztem nem játszik, annál ez olcsóbb cuccnak tűnik. Tényleg nem láttam még ilyet eddig, pedig ennél sokkal komolyabb (értsd nagyobb fordulatú) BL motorjaim is vannak, igaz, azok on-road és drift gépekben, azok nem kapnak ekkora ütéseket.

(#7027) peet137 válasza tvamos (#7024) üzenetére


peet137
tag

Van benne valami, de vesztenivalóm nincs vele... :)

(#7028) chris-v válasza chris-v (#6943) üzenetére


chris-v
senior tag

Na végre összeált ez a leharcolt 144001. :)

Viszont most hogy kész, egy újabb kis hiba jött elő. A szervo "rángatózik" időnként. Szervo hiba lesz ez , vagy valami más?
Működik jobbra-balra, de ha középen megáll, van hogy neki áll remegni 1-2 másodpercig.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7029) peet137 válasza chris-v (#7028) üzenetére


peet137
tag

Nekem olyankor szokott rángatózni a szervo, amikor már kezd merülni az akksi, vagyis nem kap elég áramot/feszt. Én a helyedben először megnézném a csatlakozókat, nincsenek-e valahol eloxidálódva, offroad verdán megesik az ilyen :)
Vagy valahol egy kábeltörés is lehet esetleg, én ezzel kezdeném, mielőtt szervot cserélek, vagy érdemes lehet másik autóban is megnézni, mit csinál másik esc-kel, ebből is kiderül, ki a ludas.

(#7030) chris-v válasza peet137 (#7029) üzenetére


chris-v
senior tag

Köszi a tippeket! :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7031) JoinR válasza chris-v (#7030) üzenetére


JoinR
senior tag

Próbáld meg, de szerintem cserés lesz, nem egy ilyen szervóm volt már :) kopott fogaskerék ezt okozza, de egy darabig még elmegy. Anno repülőn csak a rudazat hosszát átállítottam, hogy a közepe ne legyen a mozgási tartományban, utána sokáig jó volt :D kocsinál nehézkesebb.

(#7032) chris-v válasza JoinR (#7031) üzenetére


chris-v
senior tag

Ma próbálgattam egyébként, most nem csinálta.
Lehet lassan beadja majd a kulcsot, de amíg megy nem piszkálom :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7033) chris-v válasza chris-v (#6975) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha valakit érdekel egy kis zsír téma. :)
A korábban amit linkeltem zsír, kiváló a diffibe, de csak ha "hígat" keresel.
Jól kitölti, jól rátapad mindenre, de inkább egy nagyon sűrű olajhoz tudnám hasonlítani az állagát.
Ahogy kened, vagy kinyomod valamire normál, kicsit hígabb zsír állag, de ahogy mozgásba kerül folyósabb lesz. Próbáltam egy kis lapkára kinyomni, ott egy egy műanyaggal megkevertem és ahogy kevertem úgy lett folyósabb. Tehát nem a hőtől vagy a nyomástól esik szét, hanem ilyen az állaga.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7034) joocek


joocek
aktív tag

[kép] [kép] Sziasztok esetleg tud valaki segíteni milyen motor ez a képeken köszönöm

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7035) chris-v válasza joocek (#7034) üzenetére


chris-v
senior tag

Kefés motor.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7036) joocek válasza chris-v (#7035) üzenetére


joocek
aktív tag

:R köszönőm .de en tipus marka stb. Esetleg valakinek használjató stb...

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7037) chris-v válasza joocek (#7036) üzenetére


chris-v
senior tag

Kellene tudni a méretét, de valami olyasmi féle, mint amit én is nézegettem kínába, csak más a matrica meg a szín.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7038) HummeRC válasza joocek (#7034) üzenetére


HummeRC
senior tag

Sima LRP-HPI Challenge 17T 540 méretű kefés motor. Régebben stock kupás motor volt. [link]

(#7039) joocek válasza HummeRC (#7038) üzenetére


joocek
aktív tag

Köszönöm! Az infókat! :R

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7040) peet137


peet137
tag

7500ért van alin 3900-as bl moci. Szemre olyan, mint ami nekem van. Surpass hobbynak tűnik... Érdemes azt megvenni?

(#7041) chris-v


chris-v
senior tag

Kicsi segítséget kérek, mert van egy kis zavar az "erőben" :)
A lengéscsillapító olajnál a W érték ugyan úgy megy mint minden olajnál? Az alacsonyabb érték a hígabb a magasabb a sűrűbb, vagy esetleg fordítva?
Onroad autókban nem vagyok otthon, de láttam valahol, hogy 15-20W olajat ajánlottak bele. Létezik, hogy az onroad autókba hígabb olaj kell a lengéscsillapítókba? Nem az lenne ott a lényeg, hogy keményebb legyen a futómű?
Amúgy offroad autóba kellene olaj. Buggy 1/10 méret.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7042) JoolsNOS válasza chris-v (#7041) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ne rakj bele 15-20W-t :N
Kimondott RC olaj kell bele Pl slashbe 300–400cst - kell. Minél magasabb az érték annál keményebb lesz.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#7043) chris-v válasza JoolsNOS (#7042) üzenetére


chris-v
senior tag

Kimondottan rc autóhoz való olajat nézek. Csak nem mindenhol CST a jelölés. :)

Csak furcsa volt, hogy az onroad autókba híg olaj kell. Nekem az lenne logikus, hogy oda kell sűrű, hogy kemény legyen a futómű.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#7044) tvamos válasza chris-v (#7043) üzenetére


tvamos
nagyúr

Azt gondolnam, hogy az, hogy milyen kemenynek erezni a futomuvet, a kocsi tomegetol is fugg, meg gondolom a lengescsillapito kikepzesetol, hogy pl. mekkora furaton aramlik az olaj. De csak talalgatok.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#7045) peet137 válasza tvamos (#7044) üzenetére


peet137
tag

Jól látod, az olaj a legkevesebb, a furatok száma és mérete a lényeg. Plusz a rugó keménysége. Meg persze, hogy mennyire kopott a belseje....

[ Szerkesztve ]

(#7046) peet137


peet137
tag

Megjött a moci a buggyhoz, be is szereltem, fullra ugyanaz, mint a surpass hobby, hasonlónak tűnik a sebesség is vele. Viszont nekem kicsit zajosnak tűnnek a fogasok (spur/pinion), ezeket ti hogy szoktátok illeszteni? Papírral? Évekkel ezelőtt egyszer olvastam, h akkor jó, ha a papírt még épp ki tudod húzni a fogaskerekek közt és ez eddig bevált.

(#7047) joocek


joocek
aktív tag

Sziasztok erről van vélemény?
XLH 9125 érdemes vele foglalkozni?

esetleg valakinek el fekvőbe WLTOYsS ba 390 motor persze költség hatékonyan.

XBOX Live Gamertag: joocekszbatta

(#7048) Joshi


Joshi
titán

Sziasztok. Esetleg tudja valaki hogy a FlySky FS-ST8 távirányítóba pontosan milyen aksi való és honnan érdemes megrendelni?

(#7049) LaciB79 válasza BullZeye (#7012) üzenetére


LaciB79
csendes tag

Szia!
Nem tudom, hogy mi a kereted, de ebben az EU-s boltban elég nagy a választék. Hátha találsz megfelelőt.
Ami még működhet, hogy szétnézel Magyar RC csoportokban a facebook-on.
https://www.eurorc.com/category/309/ready-to-run-rtr?per_page=25&sort=search&sort=price_asc&per_page=25

[ Szerkesztve ]

(#7050) gabe_


gabe_
őstag

Sziasztok
Adott egy 3900KV brushless motor, egy 60A-s ESC-vel, brutál erős, jól megy meg minden, (kb. 50%-on használom, mert fölötte már szinte kezelhetetlen az autó murván) egyedül az a bajom vele, hogy nem lehet vele szépen elindulni, csak nagy gázzal.
Kis gáznál rángatózik mintha ki-kihagyna egy pillanatra.
Menet közben már ok, lehet lassan is menni vele, csak az álló helyzetből való lassú elindulást nem szereti.
Próbáljak meg esetleg egy gyengébb motort, vagy erősebb ESC-t?

Sovány szakácsban sose bízz!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.