Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4651) szacsee válasza ADAM1337 (#4650) üzenetére


szacsee
nagyúr

Köszi! :R
Szenzor csatit láttam és az ár különbséget, ezrun is elég lesz szerintem, még nem versenyzek. :)

(#4652) Ferike81


Ferike81
senior tag

Sziasztok
Nem biztos, hogy jó helyen érdeklődök, de talán ez a topik ami legközelebb áll a kérdésemhez. Ha nem akkor irányítsatok merre keressek.
Szeretnék venni a gyereknek egy ilyesmi traktort/markolót/teherautót. Ahogy olvasgattam a topikot nem igazán erről van itt szó, de azért hátha tud valaki segíteni. Van ezekből a játékokból olyan márka amit érdekes lenne megnézni, és nem kerül annyiba mint egy G Astra. A sógorom hozott neki egy Brudert tavaly, de ott egy távirányítós markoló annyiba kerül mint egy 15 éves Opel. Kint használná az udvaron, de nem kell komoly cucc. Van ilyesmi, vagy felejtsem el? Esetleg amit linkeltem az jó valamire?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#4653) napoleon2323


napoleon2323
tag

Sziasztok! :)

Szerintetek ez a modell mennyit érhet, illetve érdemes ezzel foglalkozni még? Hobbyszintű autónak megfelelhet (egy-két fejlesztést elbír még)?

Köszönöm a válaszokat!

[kép]

[kép]

[kép]

[kép]

With every conflict I grow stronger!

(#4654) ADAM1337 válasza napoleon2323 (#4653) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

10 max 15, nem.

(#4652) Ferike81: Ezekkel a probléma az alkatrész utánpótlás, a topikba sok kínai modelt vásárló jött rá a saját kárán, nincs semmi hozzájuk, és mire az ember rájön súlyos ezreket éget el.
Érdemesebb egy bejáratott márkából választani.

[ Szerkesztve ]

(#4655) napoleon2323 válasza ADAM1337 (#4654) üzenetére


napoleon2323
tag

Rendben, köszönöm a válaszod.

Cserélném egy másik modellre, de így kezdek elbizonytalanodni.

With every conflict I grow stronger!

(#4656) Ferike81 válasza ADAM1337 (#4654) üzenetére


Ferike81
senior tag

Köszi. És olyat tudsz ajánlani márkát amit megéri megvenni?

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#4657) SoulReaver válasza Ferike81 (#4656) üzenetére


SoulReaver
veterán

Traxxas.. ;)

(#4658) Ferike81 válasza SoulReaver (#4657) üzenetére


Ferike81
senior tag

Köszönöm.

Bár úgy látom várok még pár évet a vásárlással. A mostani játékait nézve kb 2 nap alatt tenné tönkre. Drága móka lenne ez még neki.

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#4659) BullZeye


BullZeye
veterán

Jobb topicot nem találtam, de valószínűleg RC servo motoros megoldás lenne a legjobb, felteszem a kérdést. :)

Szeretnék egy ringatós babaágyat motorizálni, azaz jelenleg 4 lécen és 4x2 csapágyon ring a babaágy rácsos része középen.

Alul 1,8cm-es fix keret fölötte a mozogni kívánt rácsos ágy ugyanilyen vastag, a kettő között kb 4cm hely.

Ha meglököm az ágyat, relatíva könnyen és sokáig (6-7x) ringat előre hátra, és ezt szeretném automatizálni, mert kislányom 1 hónaposan rájött, hogy ez milyen szuper, és most még csak 20 percig kell ringatni alváshoz a kis popsiját, de tartok tőle később lesz több is. Ezen idő alatt feleségemmel pont meg tudnánk vacsorázni :)
Nem beszélve az éjszakai-hajnali szopi utáni alvás.

Van ötletetek, hogy ezt hogy lehetne megoldani, vagy hogy hol tudnánk segíteni? Offtopicokat végignéztem pár hónapra visszamenőleg, de nem találtam hasonlót sem.

Ilyen ágyról van szó:

(#4660) ADAM1337 válasza Ferike81 (#4656) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Markolókat annyira nem ismerem, az az igazság.
De rc kamionok csoportba facebook-on vannak építettek, nem tudom mennyit invesztálsz a hobbira, ott van olcsóbb gépektől kezdve drágábbak is.

De elmondhatom én is végig mentem a ranglétrán, drift terén.
TT01, sakura d4 rwd, mst fxx, most meg overdose galm.

(#4661) Ferike81 válasza ADAM1337 (#4660) üzenetére


Ferike81
senior tag

Nem fektetek bele nagy pénzt. Nem értett még meg egy komolyabb masinára, ezért gondoltam veszek neki valami 10-15K körüli távirányítós motyót és kész. Lehet rendelek egyet Kínából és megy ameddig megy. Köszönöm szépen, hogy foglalkoztál a kérdésemmel!

Nem mindegy, hogy egy okos hülyéskedik, vagy egy H.Ü.L.Y.E. okoskodik.

(#4662) SoulReaver válasza Ferike81 (#4658) üzenetére


SoulReaver
veterán

A traxxast nem kell félteni. Nézzél róla videókat, youtube-on. Elég strapabíró cucc..

(#4663) SoulReaver válasza BullZeye (#4659) üzenetére


SoulReaver
veterán

EZ a Te topikod.

(#4664) BullZeye válasza SoulReaver (#4663) üzenetére


BullZeye
veterán

Köszi, mentem át oda.

(#4665) ADAM1337 válasza Ferike81 (#4661) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Megértem ezt az álláspontot, ez is egy opció.

Mi meg csináltunk haverommal egy garázst, edzeni:
Illetve megjött egy komolyabb alvázam, ami már a yoko/mst felett van egy kicsivel.
Egy rövidke videó: [link]

(#4666) twine válasza twine (#3306) üzenetére


twine
addikt

.....és még mindig, még mindig, még mindig bírja.... :DDD :C

Két dolog miatt jöttem "vissza"....Az egyik az, hogy elmondjam a gép még mindig egyben van, és még mindig megy...nem hogy megy,,,"száguld" pasztmek :DDD
Volt kb 2 hónap leállása, mert megkotlott az aksi benne,,,egyik napról a másikra furcsán nem ment, én nem nagyon foglalkoztam vele, aztán egyszer unalmamban mikor a BG előtt ültem rendeltem bele egy 2200mAh 2S 35C ZOP aksit....nem is figyeltem a méretre...arra igen, hogy a ZOP egy raklap sz@r, de gondoltam arra hogy kiprobáljam az aksi kotlott e meg, vagy az autóban a vezérlés, arra jó lesz....
megjött a napokban...elég nagy lett, cca 10gr-al nehezebb mint a gyári aksi, és csak az alváz közepén futó "gerincre"(kardán védő :F ) tudtam feltépőzárazni, nem az eredeti aksi helyére....
De végül is jó igy is.....nem mozog, és elfér.....a rugók pedig bírják a +10gr-ot...

ÉS ami a lényeg, úgy megy a gép mint sosem, még új korában sem....most már valóban közelebb lehet a vége az 40-50km/h-hoz, mint a 30hoz....
Meglepődtem....a 2200mAh-t meg "nem tudta"(költői túlzás) lemeríteni a gyerek,,(még mindig 5,5 éves) hamarabb unt rá, és adta át a kontrollert, hogy most inkább én irányítsam, ő meg kergeti....

Szóval a gép még mindig jó, még mindig megy, és baromi jól megy ennyi pénzért....
Mert hogy ez a másik amiért írtam...most fedeztem fel hogy Gearbesten megint akciózzák...cca. 18.000..HuF környékén....

Még mindig nem a neves gyártók "százezres" gépei mellé akarom állítani alternatívának....
Még mindig csak játék kategóriában favorizálom...
De...
Még mindig kva jó, hogy mit kibírt, hogy vízálló, hogy az uj aksival piszkosul megy, és fillérek az alkatrészek hozzá....
(Amit venni sem kellet volna, ha nem rugom fel egyszer mint a fagyos lósz@rt.... :B :U :)) )
"Zsirzás",és mindenféle gondozás nélkül csak megy.....
Ha valaki ilyen játékban gondolkodik magának, vagy a srácának...vegyen most egyet, mert 20 rugó alatt szerintem(így majdnem egy év távlatából látva mit élt meg a gép) tök jó vétel..... :R :R

(A múltban már sokszor leírtam mit kapott a gép és mire lehet vele számítani)

[ Szerkesztve ]

(#4667) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Én felavattam az 1 hetes alvázat, versenyen, overdose galm ot vettem végül, szerencsére ezzel már lehet autózgatni szépen: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4668) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Wltoys óta, kicsit átértékelődtek a dolgok... :)

A saját kárán tanul az ember, ez így lesz mindig is...

(#4669) nLali válasza SoulReaver (#4668) üzenetére


nLali
senior tag

Melyik Wltoys autóval próbálkoztál? Mi volt a tapasztalat?

(#4670) SoulReaver válasza nLali (#4669) üzenetére


SoulReaver
veterán

wltoys 12428

Annyi a tapasztalat, hogy egy semmire való cucc.... Van sok videó fent, hogy szét tuningolják, de egy polc verda...

(#4671) nLali válasza SoulReaver (#4670) üzenetére


nLali
senior tag

Mi a tapasztalatod vele?
Javítani kellett? Elkezdted a "fejlesztést?"

(#4672) SoulReaver válasza nLali (#4671) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ez volt az enyém.

Gyári kefés cucc kuka.... Szervó kuka...

Ha behalt a szervó, csak olyan 5 eres szervóra lehetett kicserélni, akkor még nem volt fémfogas hozzá, de nagyobb méretű nem fért el a kocsiban...

Hiába lett olajos teló, plusz súly, akkor is borult bármikor....

Gyári elektronika pár ismerősnél is lefüstölt...

Ezt a szart nekem ne védje senki... :)

(#4673) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4668) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szép, nekem a defender tetszik nagyon, a videómba is az üldözött. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#4674) nLali válasza SoulReaver (#4672) üzenetére


nLali
senior tag

A videón tényleg gagyinak tűnik.
Váltottál Traxxasra?

(#4675) SoulReaver válasza nLali (#4674) üzenetére


SoulReaver
veterán

Volt előtte más is, de sztem traxxas marad.

#4673) ADAM1337 részletesebb a kasznija, de ugyan az amúgy.

[ Szerkesztve ]

(#4676) ody42


ody42
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni.
Az akkuk kb. 2 hónapot álltak használat nélkül, a multiméterrel ezeket mérem:
-terhelés nélkül 3.6V-t a JST csatlakozón keresztül
-ha rádugom a töltőre őket, akkor a JST csatlakozón keresztül 4.3V
-a LiPo töltő elvileg balanceres, a középső pin a föld, a két szélsőn pedig 4.5 voltot mérek

Az akkuk 2S-ek, tehát elvileg 7.4V körül kéne lenniük, de egyszerűen nem megy 3.6V fölé...
Arra gyanakszom, hogy az akkuk lemerültek a minimum feszültségük alá, és emiatt a töltés el sem indul.
Mit lehet ilyenkor csinálni?

(#4677) tvamos válasza ody42 (#4676) üzenetére


tvamos
nagyúr

-a LiPo töltő elvileg balanceres, a középső pin a föld, a két szélsőn pedig 4.5 voltot mérek

Hu, meg sosem lattam ilyet. Nekem mindnek a szelso a -, a masik szelso a +, kozepen meg a ket cella kozotti vezetek van. Hasonloan, mint a kepen: [link]

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4678) ody42 válasza tvamos (#4677) üzenetére


ody42
senior tag

Szia!

Na ez azért van, mert rosszul írtam, az enyém is ilyen, mint amit a képen van.
Van egy másik töltőm is, az a JST csatlakozón keresztül tölt, de mivel nem volt más ötletem, ráraktam az egyik akksit, úgy, hogy előtte mindkét cella 3.6V-on volt, és kb. fél óra töltés után 3.85V-ot mértem rajta.
Lehet, hogy egyszerűen túlmerültek az akksik, és a másik töltő sem rossz, csak biztonsági okokból el sem kezdi a töltést?
Kíváncsi vagyok, hogy mi lesz, de biztos ami biztos, kiraktam az erkélyre, ha esetleg eldurran, inkább ott tegye...

(#4679) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
tudom, hogy nem ezen a szinten megy a társalgás itt, de megkísérlem, hátha tudnátok segíteni. RC autót keresek, olyat, amivel kisgyerekkel a lakásban tudnánk játszani, tehát sebességre ennek megfelelő kellene. Az árak miatt Kínából rendelném (akármelyik oldalról Ali, ebay, tomtop, gearbest, banggood, mást nem nagyon ismerek...) olyan 30$ körül. Tudom, nem nagy összeg, ennyiért vegyem bármelyiket, meg menjek a teszkóba...de egyszerűen nem találok olyat, amibe Li akksi megy. Meguntam már veszegetni az elemeket, az újra tölthető akksik tönkre mennek...Szóval Li akksis kellene, hosszra olyan 30cm körül, típusát tekintve bármilyen jöhet, aminek van valamiféle platója, amin egyéb "társakat" lehet szállítani (műanyag figurák, babák, stb...). Tudtok ebben segíteni? :R

(#4680) nLali


nLali
senior tag

Sziasztok!

Kérlek, valaki magyarázza el nekem, hogy miért kell harmadik, első és hátsó tengelyek közötti difi?

(#4681) ADAM1337 válasza nLali (#4680) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mert az első hátsó tengely terhelés se mindig ugyanaz, pl mászó autónál van csak így, több tapadás.

(#4682) tvamos válasza ody42 (#4678) üzenetére


tvamos
nagyúr

Lehet, hogy rossz az a töltô.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4683) ody42 válasza tvamos (#4682) üzenetére


ody42
senior tag

Igen, én is erre hajlok.

(#4684) üszök válasza nLali (#4680) üzenetére


üszök
őstag

A nyomaték megfelelő elosztása miatt. Az olajak sűrűségének a változtatásával lehet variálni.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4685) Darksiders84


Darksiders84
aktív tag

Sziasztok érdeklődnék hogy mivel jön a tél a járgány pihenős időszakában érdemes legalább havonta 1-szer elővenni és tölteni vagy nem gond hogy nincs használva nem gyengül az aksi?

(#4686) tvamos válasza Darksiders84 (#4685) üzenetére


tvamos
nagyúr

Kb. 40-60%-ra érdemes meríteni, és úgy tárolni. Az önkisülés nem sok, azzal nem szikott gond lenni. Feltéve, hogy Li-ion / LiPo aksikról van szó.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4687) HUN_SPEEEDY


HUN_SPEEEDY
csendes tag

Sziasztok egy kis segítséget szeretnék kérni töltetek.
Kb 8-10 évvel ezelőtt vásároltam egy HPI on-road benzinmotoros autót (még megvan valahol a pincében :) ). amit rendszeresen használtam. De mivel külföldre költöztem ezért sajnos abbamaradt ez a hobbim. Viszont most újra van lehetőségem eme nagyszerű habbit újrakezdeni fojtani. Ahol lakok adott egy nagyszerű versenypálya.

Viszont sajnos már nagyon nem vagyok ott a témában azért 6-7 év kihagyás és hogy csak benzinmotoros autóm volt nem könnyíti meg most a helyzetem. ezért szeretnék töltetek segítséget kérni.
Amit szeretnék egy közép vagy felső kategóriás elektromos rc-autó 1/10-es méretarányú, 4wd pálya versenyzésre. Minden tanácsot tippet szívesen fogadok. Amihez viszont egyáltalán nem értek még az az akku pakkok. Milyen márka (mAh, V, Terhelhetőség) töltök stb. Mennyit bírnak ki töltési idő szóval minden amit tudni lehet róluk.
Előre is köszönöm a segítségeteket.
Üdv András

Intel Core i7-8700K, ASUS GeForce GTX 1080 STRIX, ASUS ROG Swift PG278QR (27",165MHZ 2560x1440), Corsair Dominator Platinum 32GB (Kit 2x, 16GB, DDR4-3000MHz, Samsung 960 860 EVO 500GB 1TB.

(#4688) HUN_SPEEEDY


HUN_SPEEEDY
csendes tag

Előző posztomhoz kapcsolódva de még is kicsit más téma.
A fenti posztban leírt autóhoz szerzetnék egy Balkezes Pisztoly távirányítót vásárolni.
Itt is a cél legalább közép kategória. Minden típust linket szívesen fogadok.
Remélem ebben is tudtok segíteni.
Üdv András

Intel Core i7-8700K, ASUS GeForce GTX 1080 STRIX, ASUS ROG Swift PG278QR (27",165MHZ 2560x1440), Corsair Dominator Platinum 32GB (Kit 2x, 16GB, DDR4-3000MHz, Samsung 960 860 EVO 500GB 1TB.

(#4689) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Vettem egy Foxx S911es gépet. Eddig nagyon tetszik. Ár érték arányban szerintem tökéletes. Viszont az akksi nagyon keveset bír. Hogy lehetne ezt tuningolni? Egyelőre rendeltem még egy akksit meg egy Y kábelt hozzá. Ha mindkét akksi rajta lesz akkor teljesítmény növekszik, vagy a használati idő?
Köszi

[ Szerkesztve ]

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4690) JoolsNOS válasza st6969 (#4679) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Ez gyereknek szerintem tök poén.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4691) st6969 válasza JoolsNOS (#4690) üzenetére


st6969
őstag

Tényleg jópofa, néztem én is hasonlókat, csak hát az akksi... :( Miért NiCd-t adnak még ma is a legtöbbhöz ilyen árkategóriában?
Ha Lítiumos lenne, meg is venném :K

(#4692) üszök válasza JoolsNOS (#4690) üzenetére


üszök
őstag

Volt ilyenem az amerikai teherautó kivitelben. Pocsék minőség. Lóg,lötyög,majd szét hullik. A kormányzás nem propocionális.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4693) syC


syC
addikt

Sziasztok!

Kicsit amatőr kérdés, de Ti biztosan tudjátok rá a választ. Vettünk a gyereknek ( meg az apjának :D) egy (ez már a 3.) távirányítós autót. Nyilván amatőr hulladék szinvonalat képzeljetek el, az első 2 lidlis ( 1- max 2. napot bírtak) után valami "komolyabbat" akartunk, vettünk hát egy Dickie Toys márkájú megnemmondom milyen autót, akksis, jól bírja a strapát, tényleg , normális körülmények között (nálunk) elpusztíthatatlan. Viszont a távirányítója megdöglött 1 hónap után. Nemcsak a rugó adta meg magát, hanem le is törött a "gázkar" pöcke, ami segített az "üresben" tartáshoz. Elég kényelmetlen is, meg a blokk és a doboztól már megszabadultunk, szóval mindegy. A kérdésem az lenne, hogy lehet-e venni valahol olyan kényelmes, és strapabíró, amatőr távirányítót (esetleg állítható frekiset), amivel lehetne vezérleni ezt a ketyerét? A távirányítóra az van írvm hogy: "Modul 24008 / 2.4Ghz"

Előre is köszi a válaszokat, útbaigazítást! :R

[ Szerkesztve ]

(#4694) ADAM1337 válasza syC (#4693) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Általában ezek az olcsóbbaknál egybe van az ESC(sebesség szabályzó) a vevővel, így kb a fullos elektronikát is cserélni kell, mert nem kompatibilis a rendes modellező 2.4ghz-s távokkal.

(#4695) syC válasza ADAM1337 (#4694) üzenetére


syC
addikt

Hát ez szívás, magyarul akkor kuka?

(#4696) SoulReaver válasza syC (#4695) üzenetére


SoulReaver
veterán

Igen... :/

Belépő szintű modell rc-nél, már lehet külön cserélgetni., de azok 40-50.000 Ft tól felfelé vannak.

(#4697) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Ha akksit akarok cserélni akkor mire figyeljek? Mert sok videóban látom, hogy nem a gyári feszültségű akksikat rakják be mégsincs gond vele. Mostani akksi 9.6 voltos. Mi van ha pl kicserélem egy 2s lipora vagy egy 3s lipora?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4698) napoleon2323 válasza JoolsNOS (#4697) üzenetére


napoleon2323
tag

Az ESC-nél (szabályzónál) kell megnézni mit bír el. :)

With every conflict I grow stronger!

(#4699) JoolsNOS válasza napoleon2323 (#4698) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Youtoubon láttam 4s akksival is. Bár gondolom azt max ideig óráig bírja. De ha pl 2s akksit rakok bele akkor csökken a teljesítmény?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4700) Yager01


Yager01
senior tag

Sziasztok. Életemben nem foglalkoztam modellezéssel de most teljesen váratlanul hozzá jutottam egy yd 613 helicopterhez. Van hozzá egy 3 csatornás vezérlő meg egy másik ami sokkal komolyabb (akku nélkül) . A 3 csatornás cucc 8db ceruza elemmel müködik így életet leheltem bele. A helikopter akkuját is feltöltve a helyére raktam és bekapcsoltam mindkettőt . A villogó ledek jelzik a működést de a neten látott videó alapján nem sikerült össze párosítani öket. A vezérlő lede pirosan villog viszonylag gyorsan. A bal oldali vezérlő kart fentről lefelé ütközésig mozgattam és így elvileg meg kellett volna találniuk egymást. Lehet valamit rosszul csinálok. Tudtok segíteni ?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.