Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4101) Necronom


Necronom
senior tag

Kedves Mindenki,

Akik kedvelik az Alba Ring autómodell pályat, és akik meg nem voltak azoknak jó hír!
Még több mért edzési lehetőség, még több verseny, még több Kóla-Csoki Derby.
Várunk mindenkit szeretettel versenyzőnek és nézőnek is!

Plussz időpontokat tettünk be a KCSD Rampage versenysorozatba - egyelőre május 26-ra, később majd augusztus es szeptemberre is - így erre már mától lehet jelentkezni a www.rcportal.hu oldalon
A versenysorozat fordulóinak bővítese a több játékot, a több versenyzési lehetőséget szolgálja, de a sorozat végén függetlenül a fordulók számátol az 5 legjobb forduló eredményét vesszük figyelembe, így a többi értékelés szempontjából eldobásra fog kerülni
Ez maradt az alap koncepciónk, hogy akit készületlenül ért és esetleg csak az eredeti időpontokra tud eljönni, ne érje semmilyen hátrány, miközben bővül a fordulók száma

Tehát jelentkezni lehet a mai naptól a www.rcportal.hu oldalon!
Hajrá KCSD!

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4102) Necronom


Necronom
senior tag

Az elozo posthoz meg hozzatatartozik, hogy van 2db full felszerelt alap kategoras onroad versenyautonk
Ezt a ket autot barki hasznalhatja a palyan ingyen es bermentve, barmelyik KCSD versney alkalmaval
Van egy "tetsztvezetes" opcionk is azzal kiprobalhatod magad :)
Es ha ugy van, hogy tehetseged is van hozza, akkor szinten ingyen mehetsz egyutt a versenyzokkel is!

Erdemes kiprobalni szerintem!
Cim: Székesfehervár, Kiskut útja 8. - Alba Ring automodell palya
Megközelítés: https://goo.gl/maps/LkI9o

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4103) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Azért az már tényleg ciki, hogy a jakonál azt javasolják, hogy az offroad rc autót szőnyegen használjuk és akkor nem kopik el a pinion meg a spur... :D

(#4104) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4103) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Inkább beállítás függvénye, én kipróbáltam mennyire porol a hsp cucc, acél pinion és spurral. (4300kv motorral)
Videó 1
Videó 2

Meg még kb 1 órát kínoztam és nem mászott el benne semmi szerencsére.

(#4105) tvamos válasza SoulReaver (#4103) üzenetére


tvamos
nagyúr

És te javasoltál nekik valami alternatív megoldást?

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4106) SoulReaver válasza tvamos (#4105) üzenetére


SoulReaver
veterán

Konkrétan nem velem történt, csak egy haverommal, akinek ugyan ez az rc van. Hidegvérrel kezelte az ügyet, pedig javasolnia kellett volna 1-2 dolgot... :)

(#4107) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4104) üzenetére


SoulReaver
veterán

Azért nálunk szárazabb a helyzet. Sokkal nagyobb port csináltunk a multkor és az simán bejut mindenhova. De így ezzel a teljesítménnyel majd kíváncsi leszek, hogy fogja bírni. Amúgy nagyot megy a kis genyó :) Grat hozzá!.

Bocsi a dupláért..

[ Szerkesztve ]

(#4108) ADAM1337 válasza SoulReaver (#4107) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Köszi, igen ennél is betud jutni sajnos.
De majd leszigetelem valahogy.

(#4109) SoulReaver válasza ADAM1337 (#4108) üzenetére


SoulReaver
veterán

Én fbs-el nyomtam körbe a apurházat. Por minimális, kavics meg egyáltalán nem jut be.

(#4110) GamerToxic


GamerToxic
csendes tag

Sziasztok Srácok!

Nem olyan rég sikerült beszereznem egy kezdő járgányt (Sima A979-et, nem pedig a "B" verziót)....aztán van vele egy kis probléma.
Már korábban is észrevettem, hogy valamelyik irányba mindig húz...vagy jobbra, vagy balra.
Ma szétkaptam a gépet, fogalmazzunk úgy, hogy kapott egy komplett olajcserét :D Szóval kerekek le, a csapágyak pedig friss kenést kaptak. Kétlem, hogy szarul raktam volna össze, hiszen nem tudod rosszul csinálni....viszont most extrémen húz random irányba, de főleg balra.
Természetesen a controlleren lévő STRIM gombok pont erre valók,hogy finomhangoljuk, de nem segít valamiért...Ötlet? :/
Kép mellékelve.

[ Szerkesztve ]

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#4111) SoulReaver válasza GamerToxic (#4110) üzenetére


SoulReaver
veterán

A kormánymű milyen benne? Lehet ragad és gyenge a szervo, hogy egyenesbe álljon. Első tippem...

(#4112) GamerToxic válasza SoulReaver (#4111) üzenetére


GamerToxic
csendes tag

17g-s szervó van benne, ha ez segít valamit.
A controller mozgatására is rendesen reagál, ha kézzel próbálom fordítani, azis rendben van és nem nehézkes.
Amit észrevettem. hogy az első 2 kerék közül mindig hülyén áll az egyik. Szóval, hogy nem egyenesek, hanem az egyik mindig "kifelé" dől.

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#4113) GamerToxic


GamerToxic
csendes tag

Félig-meddig megvan a megoldás. Összeszerelésnél az első kerekeknél - összekötésnél a rugók és az alváz szinte a földön volt. Észre sem vettem, hogy elől teljesen 0 a rugózás!!
Tudjátok, hogy milyen a "normális" rugózás egy RC autónál? Hátul ez megvan, elől viszont ha lenyomod, úgy is marad! Annyit sikerült kideríteni, hogy valamelyik csavart húzhattam meg nagyon. Kilazítottam az összes potenciális csavart, kicsit jobb lett - engedett a rugó - de nem az igazi most sem.
Ötlet esetleg, hogyan tudom elől a rugózást a "gyári állapotra" tenni?

A gémelés 8 mag felett kezdődik...

(#4114) Enigma1945 válasza GamerToxic (#4112) üzenetére


Enigma1945
őstag

Nekem is ilyenem volt..Ne haragudj, de ez a kocsi, egy rakás....Nekem is ment össze-vissza, a controller sem ér semmit. Nem lenézés, abszolút félre ne értsd.
Vannak hozzá alkatrészeim, ha érdekelne, nagyon olcsón odaadom, ha kellene.
Töltök majd fel videót nem sokára, mit csinált a "szervó" 1 naposan.

[ Szerkesztve ]

Segíts! A halam belefulladt a vízbe.

(#4115) Necronom


Necronom
senior tag

Megezese erosen ajanlott :)

https://www.youtube.com/watch?v=Kp797a-gTqk

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4116) ADAM1337 válasza Necronom (#4115) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Király a pálya valóban. :R
Itt ugye nem egyen motor van a gépekbe ? (Mert akkor nagyon széles a mezőny.)

(#4117) Necronom válasza ADAM1337 (#4116) üzenetére


Necronom
senior tag

de!
minden kategoriaban egyen motor sot egyen elektronika van
igy a RALLY kategoriaban is
ez csak egy kategoria a 6-bol amit a videon latni ez a rally ugye...ezen felul van meg jopar ettol nagyobb letszamu is
bar nem tudom mire ertetted hogy szeles a mezony :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4118) SoulReaver


SoulReaver
veterán

1:8 losi truggy kasztnit keresek, ha esetlek tud valaki, szólna nekem? Köszii!

Sikerült bizniszelnem egy losi 8ight 2.0 truggy-t, csak kasztni kell hozzá.

(#4119) ADAM1337 válasza Necronom (#4117) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

A "skill"re gondoltam, és milyen motor van ezekben viszonylag normálisan mennek, csak azért ? (illetve gumi is kötött ?)

Drift-be, külföldön motor kötött 10,5t és a ds racing rwd ff zero mark 2. (rwd kategóriában)

(#4120) Necronom válasza ADAM1337 (#4119) üzenetére


Necronom
senior tag

Egyszeru 13.5T Trackstar motor es 80A turbos szabival mennek
es ez messze nem egy gyors kategoria :)

Bar ez csak futamvideo, szoval semi erdekes nincs benne csak mint pelda
itt raadasnak csupan 17,5T motorral mennek - bar annyira nem erzodik a sebesseg, de sokkal gyorsabbak mint a rallysok
A rally szombati legjobb korideje 20.354 volt, amig a 17.5T kategoria 17.233 alatt megtette ugyanazt
https://www.youtube.com/watch?v=mcTJ6WJIVWI

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4121) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Tudtok valami jófajta lipo-t 120A szabályzóhoz? 3 cellás elég egyenlőre, kb 6000mAh T csatis.

(#4122) Necronom válasza SoulReaver (#4121) üzenetére


Necronom
senior tag

Nem a szabalyzo a fogyaszto, hanem a motor
Igy mindig a motorhoz valasztasz szabit es akksit
A szabi nem fejleszti az aramot :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4123) SoulReaver válasza Necronom (#4122) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezt mindig elfelejtem... :D

Ez a moci van benne...

(#4124) Necronom válasza SoulReaver (#4123) üzenetére


Necronom
senior tag

hat ebbol aztan pont a semmit lehet megtudni
hany V-os mennyi ampert eszik...ezek kellenek a tobbi nem mervado

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4125) SoulReaver válasza Necronom (#4124) üzenetére


SoulReaver
veterán

Tessék

Beírtam a googl-be...

(#4126) üszök válasza SoulReaver (#4125) üzenetére


üszök
őstag

A linken szereplő cuccból a motor van egy 1/8 Buggy-ban nekem, egy 120 as Hobbywing szabályzó eteti. 3 cellás 3000-es aksikkal hajtom egyszerre kettővel,vagy 5000 3 cella 1db al. Ventilátoros hűtő borda van rajta. Bírja nekem a kiképzést. A szabályzót nem ajánlanám mert az sztem nem lesz hosszú életű ha ez a Losi truggy. És szerintem a motor is kicsi,nagyobb kéne valamivel. 42 mm átmérőjű motorokat szoktak rakni truggy-ba.

Ja,és a T t felejtsd el. HXT4mm vagy EC 5 kell.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4127) Necronom válasza SoulReaver (#4125) üzenetére


Necronom
senior tag

mivel a motor 100Ampert is megeszik, ugy kell valasztani az akksit hozza, hogy legalabb ennek a duplajat is le tudja adni
4 cellanal tobbel nem is hajtanam sosem (ezaz ESC amugy sem tud tobbet), szoval a 6 cella szerintem tobb mint sok...
(hacsak nem parhuzamban kotve volt a 2x3 cellas akksi, mert ugy mindjart mas)
Az is igaz, hogy ez buggy (de meg abba is sok) motor - truggyba rettento sok lesz a kV erteke, ide 1800-1900kV mocik lennek jok 4 cellaval

No de mivel ez van igy tetelezzuk fel 5000-es 4 cellas akksival akarod hajtani (14-18perc menetido lesz)
Ugy legalabb 60C akksi kell hozza * ~kinai szamolassal ez 300A leadasara kepes, de ennek a fele lesz igaz
Jo akksinal eleg lenne ez a C ertek, de kinaiban inkabb legyen 90C
a szamolast is leirtam mar

akksi kapacitas * C ertekkel /1000 = az a szam, amekkora aramot (ampert) le tudsz venni az akksidrol
Ezt tessen megjegyezni, a szukseges amperszam annyi, amennyit a motor max fel tud venni
Ha kisebb C erteku akksit teszel bele, akkor az puposodni fog, majd eldurranni esetleg toltes kozben!

Udv: Necro

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4128) üszök válasza Necronom (#4127) üzenetére


üszök
őstag

Bocs nem fogalmaztam egyértelműen. Párhuzamosan szoktam használni két 3 cellás aksival. Próbáltam 4 cellával is de az már bőven a kezelhetetlenség határa felett van.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4129) Necronom válasza üszök (#4128) üzenetére


Necronom
senior tag

+1 :)
raadasul parhuzamban kotve a C ertek is ketszerezodik

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4130) SoulReaver


SoulReaver
veterán

Jófajta akksit kérdeztem csak... Szó sem volt 6 cellásról és ez truggy, nem buggy.

Így vettem, ez losi 8ight 2.0 truggy, ami át lett alakítva (nem valami jól) elektromosra...

Ebay-ről megrendeltem hozzá a losi átalakító kitet és abban van normális motor tartó meg stb....

Később cserélem a motort és a vezérlőt.

Ehhez szerettem volna egy megbízható 3cellás lipo-t, semmi mást.

[ Szerkesztve ]

(#4131) Alcsi69


Alcsi69
senior tag

Sziasztok!

Nagyon elkezdett érdekeli ez az egész RC téma az utóbbi időben, mert sajnos a szerelési mániámat nem nagyon elégíthetem ki a néha-néha épített PC-kel, ezért elkezdtem keresni másik hobbit is.
A kérdésem az lenne, hogy valószínűleg én az első ilyen RC modellemet is már építeném, és nem egy kész szettet vennék. Van valami jó leírás erről, vagy valaki le tudná írni hogy pontosan mikre lenne ehhez szükségem meg esetleg egy-két bolt ajánlást is szívesen fogadnék bármilyen más tanáccsal egyetemben.
Először egyébként valami offroad terepjáró szerűségre gondoltam, de a quadcopterek is nagyon tetszenek.

Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#4132) Necronom válasza SoulReaver (#4130) üzenetére


Necronom
senior tag

akkor mondok konkretumot :)
ehhez a mocihoz ajanlok 3cellas akksit, legalabb 60-90C-s legyen
5-6000mAh kapacitassal, inkabb tobb, mert a kevesebb cellaszamnal nagyobb aram kell ugyanahhoz a teljesitmenyhez

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4133) SoulReaver válasza Necronom (#4132) üzenetére


SoulReaver
veterán

És márkában melyikek a megbízhatóak? Turnigy-n kívül...

(#4134) Necronom válasza SoulReaver (#4133) üzenetére


Necronom
senior tag

LRP (Nosram) high fosch, ilyen technikaba ekkora teljesitmenyre sosem jo, mindig puposudni fog
Kinai akkut nem tennek ebbe, megeshet, hogy tobbe kerul a leves mint a hus
szerintem ez az auto kerult annyiba, hogy nem kene az akksin sporolni, mert eloferdulhet, hogy vegig fogod nezni, ahogy leeg az egesz jargany es semmit sem fogsz tenni csak nezni
A LiPo akksi tobb mint 1000 fokon eg, csak erdemes tudni :)
Epp ezert csak es kizarolag kemenytokos akksit!

Bar a Nanotech neha kifoghatoan jo, de hogy mikor ez puszta szerencse kerdese
Nekem a Gens Ace a bevalt holmi, nemetektol lehet rendelni
Felso-kozep arazasu akksi, baj nincsen vele 2 evig normal hasznalat melett
Innentol csak draga akkuk vannak, igy azokat nem sorolnam itt

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4135) Necronom válasza Alcsi69 (#4131) üzenetére


Necronom
senior tag

Szia,

Igazbol nem ertem a kerdesed, lehet ezzel csak en vagyok egyedul :)
Mit szeretnel epiteni? Autot? vagy multirotorost? :) nem mindegy....de ha mar eldontotted, akkor ugy azert konnyebb
Nem lehet leirni mi kell ezekhez, ez olyan mintha azt kerdezned, hogy egy LCD tevet szeretnel epiteni, irjuk mar le mi kell hozza :)
Ez azert nem egy szamgep, hogy alaplap, proci, ram azt kesz ...

De, hogy mondjak is valamit, vannak az un. epitokeszletek autos korokben, ez annyit takar, hogy apro alkatreszek tomkelege van egy ontokereten, mellekeve hozza majdnem mindent, ami kell ahhoz, hogy vegul auto formaja legyen
De ezekhez is kell meg egy halom cucc, mert ez meg menni nem fog, max gurigazhatsz vele
Kell hozza alapbol festek, hogy a kasznit lefessed (matricakanak adnak hozza)
Kell hozza elektronika, elsosorban egy motor (nehany epitokeszlet ezt tartalmazza) kell hozza egy un,. menetszabalyzo (nehany keszlet ezt is tartalmazza), kell hozza ragasztoanyag, amivel a gummat a felnire ragasztod
es meg mindig nincsen mukodo autod :)
Kell hozza egy szervo motor, amivel a kormanyzoni tudod a jarganyt (tobbnyire a taviranyito szettekben bene van)
Kell akkor ugye a tavszett, amivel iranyitod (taviranyito a kezdbe, vevo az autoba)
es meg mincs keszen, kell hozza egy akksi, amivel mukodik az auto, es akksi kell a taviranyitoba is
es ezeket az akksikat fel is kell valamivel tolteni....

es meg most sem vagy 100%-os mert specko holmik kell(hetnek) az epiteshez, szerszamok stb stb....
Tuti biztos vagyok benne, hogy valamit kihagytam :)

Ezek utan ugy gondolod, hogy sajat magad epitesz egy autot? :)
Vagy inkabb vasarolsz epitokeszletet vagy inkabb vasarolsz egy osszerakottat ? :)

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4136) 4m@15 válasza Necronom (#4135) üzenetére


4m@15
tag

Nem mellesleg nem is az autó a drága a szervóval, motorral, szabályzóval, hanem a kiegészítők. Mert akkor már veszel rendes HEX csavarhúzókat, fogót, 12AWG kábeleket (vagy vastagabbat), forrasztópákát (ha nincs), akkumulátorokat és rendes töltőt hozzá, difi- és gátló olajakat, kasznivágó ollót, csapágyakat, csapágyolajakat, futóműállítópadot (már ha nagyon precíz akarsz lenn), kerék vagy propeller balanszolót és még egy hónapig lehetne sorolni.

Egyszer majd én is összerakom a listát, de a "drága" építő kites autó, annyira nem is volt drága a többi kiegészítőhöz képest. :DD

[ Szerkesztve ]

iMac 5K | PlayStation | Nintendo | Xbox | iPad | iPhone | Apple Watch

(#4137) tvamos válasza Alcsi69 (#4131) üzenetére


tvamos
nagyúr

Szerintem egyszerűbb, ha elsőre veszel egy használt, márkás rollert, és azt szétszeded. Nem kevés alkatrész. Aztán meglátod.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#4138) üszök válasza SoulReaver (#4133) üzenetére


üszök
őstag

Turnigy-el mi a baj? Nekik még van is 3 cellás kemény tokos aksijuk.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4139) SoulReaver válasza üszök (#4138) üzenetére


SoulReaver
veterán

Van, csak hobbykingen alig van választék... 60c alatt vannak.

(#4140) SoulReaver


SoulReaver
veterán

1:8 -nál a diffikbe milyen cst szilikon olajat kell tenni?

Nekem most van itthon 5000 és 3000 cst. Közép diffibe is más kell úgy tudom.

(#4141) Necronom válasza SoulReaver (#4140) üzenetére


Necronom
senior tag

3-5-7 az alap felallas a hatsotol kezdve...de hogy neked mi lesz jo, az sok dolgtol fugg
pl az elektronikatol, a tereptol es a kezedtol legfokepp...
szerintem neked 10 ezres kellene kozepre....elso korokben ugyis csak csapatas lesz meg azta mekkorat megy :)
de meg lehet az is keves lesz...tenyleg csak saccolok

[ Szerkesztve ]

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4142) SoulReaver válasza Necronom (#4141) üzenetére


SoulReaver
veterán

Akkor elég az akap egyenlőre... :)

Igen kb :D Megrendeltem a 3s lipo-t...Gens Ace 7000mAh 11.1V 3S 60C HardCase Lipo Batterie Akku Per 1/8 1/10 RC Auto

Majd azzal. Most még csak a vrx ből rakosgatom a 6600-as turnigy-t. Az 65c-s. Azzal sem kaka.

[ Szerkesztve ]

(#4143) Necronom válasza SoulReaver (#4142) üzenetére


Necronom
senior tag

ha kevesled az elso hajtast, akkor kemenyebbet neki kozepre

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4144) Necronom válasza 4m@15 (#4136) üzenetére


Necronom
senior tag

az ilyen lista siman tobb oldalas is lehet, de mint latod az uriember szegeny meg is illetodott - vagy meg nem olvasta :)
badarsag autot epiteni - tenyleg kell hozza egy cnc maro, vagy egy froccsontogep :)

egy quadrocopter meg 5 alkatreszbol all....tokre mas tema

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4145) Necronom


Necronom
senior tag

Skacok: akit erdekel nehany uj es hasznalt, de megbizhato technika, nezzen korul itt:
https://www.facebook.com/groups/RcRacerpurchase/

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4146) üszök válasza Necronom (#4145) üzenetére


üszök
őstag

Nincs túl nagy forgalom.

Ha nem versenyzek nem is csatlakozhatok?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4147) Necronom válasza üszök (#4146) üzenetére


Necronom
senior tag

Itt nem a nagy forgalom a lenyeg hanem a minosegi cuccok megbizhato embektol
Van akinek ez is egyfajta ertek :)
De lehet csatlakozni, csak nem adhatsz fel hirdetest
Hobbys hirdetos csoport van ezernyi, ebbol csak ez az egy

TAP - Tatabanyai Automodell Palya

(#4148) Volkov


Volkov
aktív tag

Sziasztok!

Van esetleg valakinek tapasztalata ezzel a típussal/márkával?

ZD Racing 16421 - V2 1:16 4WD Off-road RC Truck

Köszönöm!

:)

(#4149) ADAM1337 válasza Volkov (#4148) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Az a 2.2kg servo remélem vicc egy ilyen autóban.
Legalább 8-10kg servo legyen egy offroad-ba én amondó vagyok, de drift autómba is ami szönyegen megy használok egy 6.5kg-sat, és ott nem kap ekkora terhelést.
Kb első menetnél száll szét.

Én nem ajánlanám ezt a gépet, olcsó de tuti ráköltesz még 3x ennyit mire használható lesz.

[ Szerkesztve ]

(#4150) SoulReaver válasza Volkov (#4148) üzenetére


SoulReaver
veterán

Havernak volt zd racing monstere... Szívott vele mindig. Nagyon gagyi...

Vrx swordel szoktunk szórakozni... Arra is kell költeni, pedig majdnem 50.000 ft az alap autó...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.