Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5151) JoinR válasza JoolsNOS (#5150) üzenetére


JoinR
senior tag

A pluszsúlyról ne is beszéljünk, amit a sok fém okoz...én nem látok sok hozzáadott értéket, és annyira nem is olcsóak. Szerintem a 12428 tipikusan kb. úgy jó ahogy van, fölösleges rá pénzt locsolni (én 3 cellával használom, ez az egyetlen "tuning")

(#5152) SoulReaver válasza gonger (#5147) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ezekkel csak az a baj, hogy lötyögni fognak..

Semmi baj nincs a gyári cuccokkal, elég jól hajlanak, ha attól félsz, hogy eltörnek.

Én is ezzel kezdtem a hobby-t, toltam bele egy rakás lóvét, de szar maradt akkor is :)

(#5153) SoulReaver válasza gonger (#5149) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ha nagyon tuningolni akarsz, akkor a szervót cseréld le fémfogasra. Nekem az sokszor behalt, mert egy erősebb ütés a keréknek és eltörik bent pár fog... Hiába van szervóvédelem... Bár az mondjuk semmit nem véd...

(#5154) gonger válasza SoulReaver (#5153) üzenetére


gonger
senior tag

OKÉ, akkor a futómű alkatrészeket hagyom. Köszi mindenkinek a tapasztalatok megosztását.
A pót szervót, ESC-et és motort szerintem is érdemes lehet betárazni, kardánokkal együtt :-) erre Én is gondoltam.
Egyébként tegnap szétbontottam a difit, már a fém fogaskerekekkel van szerelve.
2 cellás akksikat rendeltem, a 3 cellásban nem voltam biztos, hogy bírja-e a gép. Gondolom vadállat lett tőle.

(#5155) SoulReaver válasza gonger (#5154) üzenetére


SoulReaver
veterán

Itt egy kis saját modding.

[ Szerkesztve ]

(#5156) gonger válasza SoulReaver (#5155) üzenetére


gonger
senior tag

nájsz! Az első felfüggesztések átpakolása hozott valami pluszt?

(#5157) SoulReaver válasza gonger (#5156) üzenetére


SoulReaver
veterán

Picit... Amúgy kell bele az olajos teló, meg valami nyomtávszélesítés..

(#5158) gonger válasza SoulReaver (#5157) üzenetére


gonger
senior tag

Én még csak ismerkedőben vagyok vele, kb 5 gyári akksit hajtottam ki az esős idő miatt. A társasház hátsó udvara csendes, van poros rész is, némi avar + egy sávnyi térkő, amin lehet koptatni a gumit. Ide bójákat tudok kirakni szlalomnak, de ugrató nem lesz. Ha viszont a délutáni alvás mellett levisszük a gyereket, van itt olyan apró kavicsos park, ahol a díszkertben már megvan a megálmodott pályám, abban sánc is lenne:-)
Itt egy fokkal jobbak a lehetőségeim a drónhoz képest. Ha nem esik, csak fúj és van időm, akkor lehet játszani :-)

(#5159) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Brushed e maxxhoz lehet venni lipo akksit vagy ahhoz új szabályzó kell?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5160) JoolsNOS válasza enginev3.0 (#5159) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én kínai alapgépekhez is Lipo-t használok gond nélkül, szerintem akárhova lehet.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5161) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok!
Tudtok ajánlani olyasvalakit, aki olcsón 3d nyomtat? RC autóhoz kellene 1-2 apróság. :R

(#5162) csaabz


csaabz
őstag

Sziasztok! Rendeltem egy WPL B36 rc autót Kínából, még úton van. Azoktól kérdezem, akiknek ilyen, vagy valamelyik hasonló van. Mi a 2-3 legfontosabb tuning, amit érdemes bele tenni?
:R

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#5163) JoinR válasza csaabz (#5162) üzenetére


JoinR
senior tag

Be kell zsírozni a fogaskereket, mert gyárilag kb. száraz.
Fém kardánokat kell rendelni, mert a gyári hamar törik a szöghibák miatt is, meg amúgy is gyenge. Ezen kívül nem érdemes rá érdemben költeni, de ha mégis úgy tennél, akkor az egy nagy lépés (motor, váltó, ESC, vevő+saját távirányító).

#5161: Van egy Ender 3-am, talán meg tudjuk oldani.

[ Szerkesztve ]

(#5164) csaabz válasza JoinR (#5163) üzenetére


csaabz
őstag

Köszi!
Milyen zsírt ajánlasz? Nincs ilyen jellegű tapasztalatom.
A gyári kardánok műanyagok?

Sokféle fém alkatrészt lehet találni hozzá, azt mondod nem lesz tőlük jobb?

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/187066941@N05/

(#5165) JoinR válasza csaabz (#5164) üzenetére


JoinR
senior tag

Kb. mindegy milyen zsír, többnyire azt használom amit a KIT-ekhez adnak, de jó sima kerékpár lánc zsír is pl.

Igen műanyagok a gyári kardánok. Kb. azonnal átfordulnak a tengelyeken (pillanatragasztó segít), de egy idő után a csuklóknál kiugrik, eltörik a kopás miatt.

Konkrétumok nélkül nehéz beszélni a fém alkatrészekről, de alapvetően gyorsabb nem lesz tőlük, viszont nehezebb igen. :)
Sok fém alkatrésznek tényleg semmi értelme nincs azon kívül, hogy elmondhatod, hogy az is ki lett cserélve. de van olyan, ami jó ötlet, viszont van gagyi meg rendes megoldás is rá; másik példa: rossz megoldás vs örök élet
Persze nekem is van fém futómű kitem, mert a perselyek, csapágyak azért hosszú távon hasznosak. Egyébként nem kell extrém sokat menni vele az észrevehető kopáshoz, akkor ráérsz cserélni azt, ami tényleg kell. Ilyen pl. az első futómű, mely a perselyek kikopása után kb 5-10°-os holtjátékra is képes, ami a kerékdőlést illeti :DDD

(#5166) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Ezzel van tapasztalat?
Elvitték előlem a BL-es revot

[link]

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#5167) ADAM1337 válasza motoflug (#5161) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Miről lenne szó ?
Írj privit.

(#5168) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
21t kevés motort cserélnék kefe nélkülire? Pl ezt néztem.
Melyik lenne jó nekem? A KV érték mit takar?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5169) HummeRC válasza JoolsNOS (#5168) üzenetére


HummeRC
senior tag

KV érték = fordulatszám * 1 Volt feszültségen.
3000KV motorral és egy 7,4 V-os lipo akksival kb 22'000-24'000 közötti max üresjárati fordulatszámra számíthatsz.

(#5170) JoolsNOS válasza HummeRC (#5169) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Köszi, és akkor az hol lesz pl a 21t motorhoz viszonyítva?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5171) HummeRC válasza JoolsNOS (#5170) üzenetére


HummeRC
senior tag

Ezt így nem lehet megmondani. Minden gyártó, minden motortípusa más teljesítményű lehet, mégha a körszám (t) azonos is. Még pontos motortípus ismeretében is csak saccolni lehet, attól függően, hogy mennyire dokumentálták le. (Van olyan motor, amiről semmit nem találni és van olyan, ami teljes dokumentációt kapott, dyno-pados mérési ábrával.) Mert hiába azonos esetleg az üresjárati fordulatszámuk, ha a nyomaték nagyon más, akkor az egyik azt lassabban, vagy sosem éri el terhelés alatt, mert ereje nem lesz hozzá. Az sem mindegy, hogy milyen autóba lesz, azon is sok múlik.

(#5172) üszök válasza JoolsNOS (#5168) üzenetére


üszök
őstag

Én ezeket a hűtőbordás motorokat nem ajánlanám. Nagy átb@szás. Ha szétszeded akkor belül csak egy 390 es motor van annyira vastag a külső köpeny. [link] én ezeket a motorokat használom,és ebből is a magasabb kv értéket. Talán 4200 meg 5900 ha jól emlékszek,ezek viszonylag jól mozgatják az autót. Viszont arra számíts,hogy a bl ugrani fog induláskor nem lehet vele finoman indulni mint a kefés motorral,a finom induláshoz szenzoros szett kell, azok meg nem ennyibe kerülnek. A szabályzóból is van nekem 2 darab, a felirat ellenére nem vízállóak.

Milyen autóba kell ez amúgy?

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5173) JoolsNOS válasza üszök (#5172) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Wltoys 12428. Leégett a gyári motor, gondoltam megnézem mit megy ilyennel. Rendelem a linkelt kombót aztán lesz ami lesz. Kszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5174) üszök válasza JoolsNOS (#5173) üzenetére


üszök
őstag

Abba bőven jó lesz. :D Szét tépi 10 perc alatt. Az nem 390 es motorral megy? Rég láttam közelről. Lehet lett is volna itthon egy szettem.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#5175) JoolsNOS válasza üszök (#5174) üzenetére


JoolsNOS
veterán

540 van benne. 3s lipoval megy zsirozott difikkel.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5176) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#5175) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kihajtást fogja szét tépni, meg a gagyi csapágyakat első körbe, vagy beleolvad a difi a difi házba.
Miért van értelme kínai gagyikba ekkora kv értékű motorokat rakni ? (Ami persze nem tudja az adott értéket) :U

Valami rendes brand 10-13 t motorja bőven sok bele.

(#5177) JoinR válasza ADAM1337 (#5176) üzenetére


JoinR
senior tag

Mert jó móka :) Nem kötelező folyamatosan kihasználni.
Amúgy fém a diffi már régóta a 12428-ban. Ha a diffiház olvadna meg, abból is van fém.

(#5178) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#5176) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Nekem bővel elég kisebb is. De 3000 alatt nem nagyon láttam. Nem akarok feltétlenül nagyobb sebességet. Elég a kisebb fogyasztás+kevesebb hő.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5179) st6969


st6969
őstag

Hát gyerekek, régóta foglakoztat a gondolat, hogy jó lenne valami frankó RC autó, és most hétvégén, miközben segítettem pakolni egy haveromnak, megláttam egy polcon egy 1:8-as méretű autót. Hát "nem kellett volna" :DDD Kivittük az udvarra, poros, kavicsos, füves területen elképesztő élmény volt driftelgetni vele. Nem tudom, milyen modell, ő sem ért hozzá, úgy kapta valakitől (megunt járgány?). Annyit tud róla, hogy 90km/h-val tud menni (én ezt személy szerint sokallom, de ki tudja), meg hogy újonnan olyan 90-100ezer Ft az értéke.
Azonnal eldöntöttem, hogy most már tényleg kell nekem is valami! Kezdésnek szerintem DJGABI által linkelt HS 18301 gép lesz, nem gondoltam vagyonokat költeni. Érdemes már az elején valami tartalék alkatrészt is berendelni hozzá? Ha igen, mit, miket? :R

(#5180) ADAM1337 válasza JoinR (#5177) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Bennem a hiba de nem tudom értékelni a parkoló csapatást.
Egy értelmes pálya közösséggel sokkal tartalmasabb időtöltés, de persze kinek mi.
Az a gond ha belerakod kiakarod úgyis használni, mert jó. (kb a sport autó esete amiben van 300ló de lehet vele menni normálisan, csak senki se fog)

(#5181) JoolsNOS válasza ADAM1337 (#5180) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Sajna van ahol se pálya se közösség. Pl Győr. Az első hiánya adja a második hiányát. Ezért marad a parkolóban a haverral csapatás.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#5182) tvamos válasza JoolsNOS (#5181) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt is szar a helyzet, van egy csomo palya, de mindenhova kocsi kell, hogy eljuss, nekem meg olyanom nincs. Sosem tudom ravenni magam, hogy tomegkolekedessel elbumlizzak. Ez van... Viszont, a parkoloban vannak oszlopok.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5183) ADAM1337 válasza JoolsNOS (#5181) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Sajnálatos, igen győrből jár bp-re egyik társunk drift csapatból. (De van aki Dunaszerdahelyről) :DDD

[ Szerkesztve ]

(#5184) patomi


patomi
őstag

Sziasztok
Egy WLtoys A333-ba keresek akkut. Alin, illetve rcmoment.com oldalon találtam is. Utóbbi oldalról tudtok valamit? Mennyire megbízható?
Sajna itthon egy helyen találtam, az sem olcsó.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5185) JoinR válasza patomi (#5184) üzenetére


JoinR
senior tag

Én simán vennék bele egy 2S-es Li-Po-t, feléből megvan.
Ha nagyon óvatos akarnál lenni, töltsd csak 80%-ig, de szerintem semmi baja nem lesz tőle egyébként sem.

(#5186) patomi válasza JoinR (#5185) üzenetére


patomi
őstag

Köszi. Ehhez kell valami spéci töltő, vagy a gyári is megfelel hozzá?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5187) JoinR válasza patomi (#5186) üzenetére


JoinR
senior tag

Hú ezt jó hogy felhoztad, nem gondoltam, hogy a gyárit használod. Nem lesz jó hozzá sajna. Ha nem tervezel hosszú távra, akkor lehet mégiscsak megéri a gyári akksi, egyébként meg egy belépő töltő kb. ennyi. (plusz a táp hozzá vagy bármilyen 12V akksi)

(#5188) patomi válasza JoinR (#5187) üzenetére


patomi
őstag

Még jó is lenne így is csak 13$ fuvarral. (bocsi a béna kérdések miatt)
Jól látom, hogy ezt laptop töltőről is lehet táplálni?

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5189) JoinR válasza patomi (#5188) üzenetére


JoinR
senior tag

Hát ezek a fejek annyira nem szabványosak sajnos, azt tudom, hogy a DC-4S töltőm (ami valszeg ugyanilyen foglalatú, mint a linkelt Turnigy) egy külső hdd tápjával meg a UPC-s router tápjával kompatibilis :)

(#5190) patomi válasza JoinR (#5189) üzenetére


patomi
őstag

:R csak találok valamit itthon, ha nem, veszek. Köszi a segítséget. Meg is rendeltem.

Fékezz ballal és fasza gyerek vagy :)

(#5191) st6969 válasza DJGABI (#5123) üzenetére


st6969
őstag

Sziasztok,
Ha más akksi téma: ilyen HS 18301-be keresnék pótakkut. Úgy látom, hogy 2db 18650 megy bele, de valahogy egybe vannak kötve. Vajon tudok valahogy barkácsolni magamnak ilyet 2db 18650-ből? Mert az van itthon, meg jófajta Liitokala Li 500 töltőm is van hozzá. Létezik valami "kit" (érintkezők, csatlakozók) a neten, amivel ez tössze tudom hozni, vagy inkább valami gyári megoldás kell? Ha ez utóbbi, tudnátok linkelni bele való akksit?
:R

(#5192) DJGABI válasza st6969 (#5191) üzenetére


DJGABI
addikt

ponthegesztve vannak ezek a cellák általában, a melegítést meg a sima forrasztást annyira nem szeretik, azért nem igazán egyszerű otthon. ha egy kis súlyt beáldozol, meg elfér, akkor persze megoldható házilag is [tartó] [sm csati] [balance xh csati] (2S, szóval 3 pines kell)

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5193) st6969 válasza DJGABI (#5192) üzenetére


st6969
őstag

Köszi, ezeket megnézem.
De ha nem fér, vagy nem barkácsolnék, akkor melyik akksit ajánlanád hozzá? :R

(#5194) DJGABI válasza st6969 (#5193) üzenetére


DJGABI
addikt

nem tudom, nincs ilyen gépem. ahogy fentebb írták simán vennék ebbe is lipot, még talán jobban is menne vele.

[link] hát ott a gyárija, posta elég húzós, alin van olcsóbb is [link]

<< "stabil, de mégse" >> << MX440 FTW! >>

(#5196) tvamos válasza DJGABI (#5192) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ha van egy kis gyakorlatod, siman meg lehet forrasztani. Nem rocket science ez! En sokat megforrasztottam, kutya bajuk. Mostmar van hegesztom.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5197) st6969 válasza tvamos (#5196) üzenetére


st6969
őstag

Megnéztem egy kicsomagolós videót, sajnos a (#5192) DJGABI hsz-ben említett alkatrészeknek nincs hely :O
Szóval vagy marad a forrasztás, vagy beszerzek 1-2 pótakkut, vagy Li-po-val helyettesítem. De majd meglátjuk, mennyire tetszik meg ez a hobbi, egyelőre érkezzen meg (ma rendeltem Aliról).

(#5198) tvamos válasza st6969 (#5197) üzenetére


tvamos
nagyúr

Akkor neked most csak a 2 csatlakozo kell. Nem? Jobb model boltban ezeket lehet kapni...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#5199) st6969 válasza tvamos (#5198) üzenetére


st6969
őstag

Tulajdonképpen, ha forrasztok, akkor már csak az kell, igen. :K

(#5200) motoflug


motoflug
őstag

Sziasztok! Hozzám kerül egy régóta nem használt NiMH akksi. Megnézném, hogy van-e élet benne. Balancer töltővel hogy essek neki? Van valami, amire figyeljek? :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.