Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4701) tucsok.


tucsok.
senior tag

Sziasztok!

50-60 dollár körül mit ajánlanátok aliexpres-ről 4wd Rc autó vételre?

"So say we all"

(#4702) SoulReaver válasza tucsok. (#4701) üzenetére


SoulReaver
veterán

Kinek kell? Hány éves?

(#4703) tucsok. válasza SoulReaver (#4702) üzenetére


tucsok.
senior tag

Nekem felnőttnek.

[ Szerkesztve ]

"So say we all"

(#4704) SoulReaver válasza tucsok. (#4703) üzenetére


SoulReaver
veterán

Mire akarod használni? Szobában ide-oda menni vele?

(#4705) tucsok. válasza SoulReaver (#4704) üzenetére


tucsok.
senior tag

Szoba, kert, töltés oldal....

"So say we all"

(#4706) SoulReaver válasza tucsok. (#4705) üzenetére


SoulReaver
veterán

Ilyenkor azt szokták mondani, hogy olyat kell venni elsőnek, ami nem a legszarabb, mert elmegy a kedved tőle.

Ennyiért szerintem csak játék kategóriát találsz, amit szinte napi szinten kell szervizelni, de nem lehet, mert hónapokat vársz 1-1 alkatrészre, mert szét megy a szervó, eltörik mindene, stb...

Igazából nem tudom mi a célod, de gondold át, aztán tegyél még a kerethez. A legalja, ami abszolút belépő kategória, az kb ez:

Ebben fém fogaskerekes diffik vannak, olajos telók. Csak akku-t kell venni hozzá, és kész is.

A baráti körben 4-5 ember használja, és jókat szórakoznak velük!

Alkatrészt is találsz hozzá.

Ezen az oldalon van EU raktár, általában 3-5 nap a szállítás.

(#4707) SoulReaver válasza SoulReaver (#4706) üzenetére


SoulReaver
veterán

[link] Link lemaradt, bocsi.

37000 Ft kb..

[ Szerkesztve ]

(#4708) tucsok. válasza SoulReaver (#4707) üzenetére


tucsok.
senior tag

Köszönöm szépen :R

"So say we all"

(#4709) üszök válasza SoulReaver (#4707) üzenetére


üszök
őstag

Egész jó elektronika van benne ha még wp10 el árulják. Legnagyobb hibája a nyitott hajtás. Tele megy porral és apró kavicsokkal. A fémnek árult spúrt nem ajánlom hozzá mert valójában alu.

Ja,és ehez ugye nincs aku és töltő.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4710) kiskakas


kiskakas
senior tag

Sziasztok,
Szeretnék valamilyen egyszerűbb LiPo töltőt, most,h akciók vannak geekbesten,bangoodon is..vmelyiknek volt eu-s warehouse-a,de nem ugrik be a bolt neve. nincs tippetek? (eu.bangood.com-ot megtalaltam,de eleg harmatos a kinalata :(

koszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#4711) SoulReaver válasza kiskakas (#4710) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hobbyking-en van Eu.

Ezt a töltőt szeretik sokan. Ez az eredeti. Alatta 16 euro a másolat, ami szar is..

(#4712) üszök válasza SoulReaver (#4711) üzenetére


üszök
őstag

Vicces,hogy a képen sem az eredeti van. :) Az eredetin ugye ott a SKYRC logó a gomboktól jobbra,és az IMAX B6 felirat is más. Így néz ki az eredeti.

Mondjuk attól még küldhetnek eredetit,hogy a kép nem jó.

Használtam beépített tápos hamisítványt sokáig, semmi bajom nem volt vele. Bánom,hogy eladtam.

[ Szerkesztve ]

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4713) gabag28


gabag28
tag

Sziasztok!
Hobbi célra 1/10 offroad autóba, alap kefés 550-es motorhoz szeretnék 2s lipo akkut venni. Kapacitásban 4000-5000mAh, terhelhetőségben pedig 25-35C körül keresek csak azt nem tudom a 2s1p vagy 2s2p lenne jobb. Mik az előnyei, hátrányai előbbinek illetve utóbbinak ha mindkettő 30C terhelhetőségű? Pl. a párhuzamosított cella jelent-e nagyobb meghibásodási esélyt vagy van-e hatása az akku élettartamára? Ti melyiket ajánlanátok a kettő közül?

(#4714) Simonarancs


Simonarancs
csendes tag

Sziasztok!

Most nézem van ilyen forumunk, úgyhogy megragadnám az alkalmat :))

Van egy Academy SB4-es buggy jószágom aminek az egyik difije haldokol, műanyag a fogas kereke. A probléma csak az, hogy mivel régi buggy ezért nincs is hozzá semmi pót alkatrészem :( De láttam a weben komplett difiket. Gondolom a difi házat újra kell gondolni, ehez megvannak az eszközök :K

Van valakinek tippe, hogy milyen difit nézzek bele ami árban jó és ha lehet fém fogaskerekű? :))

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4715) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok! Autóba csak kemény tokozású lipo mehet?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4716) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4715) üzenetére


SoulReaver
veterán

Szia. Nem. De biztonságosabb.

[ Szerkesztve ]

(#4717) zoli03


zoli03
őstag

Feiyue FY03H mennyire ajánlott? Otthonra kéne néha szórakozni, meg a kertbe. Ahogy néztem, kapni hozzá fém futómű alkatrészeket tűrhető áron, meg szinte minden mást ki lehet cserélni fémre. Vagy ez is felejtős lenne, mint a Wltoys 12428?

(#4718) Simonarancs válasza zoli03 (#4717) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Szemeztem ezzel, de le tettem róla :( Ha kertbe néha kijárkálósnak kell és van rá kereted akkor rajtad múlik :)) De egy pár fórumon nézz szét, hátha van más esetleg jobb vas :K

Aksiból ha tudsz akkor Li-po, de ez alap :))

Ms. Edit :))
Azért tettem le róla, mert a verseny bugikkal jobban szemeztem :DD

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4719) zoli03 válasza Simonarancs (#4718) üzenetére


zoli03
őstag

Csak annyian leszóltál a Wltoys 12428-at, hogy semmire sem jó, már félek tőle. Annyi, hogy ebben már kefe nélküli motor van, azt nem kell lecserélni, csak később a futóművet mondjuk. Egyik videóban azt mondták viszont, hogy kis sebességgel nehéz irányítani, nekem meg az is fontos lenne.

(#4720) Simonarancs válasza zoli03 (#4719) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

A WL tényleg nem a top kategóriában van, de nem vészes. Ha csak egyszer egyszer csapatod, akkor hajrá! Ha meg valami megrecsen akkor legalább alkatrészek tuti vannak. Upgrade csak csínján, de ha első kocsit nézel és bele akarsz kóstolni (meg nem tudod meddig tolod ezt a hobbit ami amúgy piszok hamar tud piszok drága lenni....) akkor nyugodtan menj rá. Árban mind kettő jó, ez rajtad múlik :K

Én nem a WL-t választanám, mert szeretek bütykölni :DDD Ha szar a futómű, akkor egy kis beállítás és teszt meg boldogság meg alfiderzén :DDD Leszólni szerintem felesleges, ezért nincs annyi ember ebben a hobbiban, mert "Csak a top és semmi más" és az ilyen budget cuccokat meg fikázzák. Mint a 3D nyomtatás, az olcsó nem jó, a drága a tuti :DD Erre sokan veszik az olcsó cuccokat és meg vannak elégedve :K Ezek törnek, és az alkatrész legyen a lényeg :O

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4721) Simonarancs válasza gabag28 (#4713) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Az 1p és a 2p-be annyi, hogy nagyobb a C általában, 2 sorban és 2 párban és ha párba van, akkor több áramot tud felvenni a cucc. Nem lényeges, mert kefés motorhoz tökéletes mind a kettő, nyugodtan vedd meg bármelyiket :DDD

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4722) mrsmart


mrsmart
csendes tag

Sziasztok,

Ahogy nézem a hozzászólásokat, elég profin toljátok :O Vettem a srácoknak egy RC Hot Wheels Stunt Crew Buggy kocsit. Kérlek, ne írjátok le, ha nagyon szar, csak bohóckodunk vele :D A problémám, hogy baromi gyenge benne az akksi. 7.4V, 380 mAh-es li-ion-os akksi van benne. Szeretném nagyobbra cserélni, de 0-t értek a témakörhöz. Rákeresve neten kidob egy rakat akksit, de a csatlakozók nem stimmelnek. Van valami klassz akkumulátor eladó / gyártó, akit ajánlanátok, ahonnan rendelhetnék? Ha nagyon kikívánkozik, akkor azért szidjátok nyugodtan, illetve ha van jótanács a használatához / karbantatásához, szívesen fogadom :)

Köszönöm, üdv.,
mrsmart

(#4723) ADAM1337 válasza mrsmart (#4722) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Szia.
Az aksiról tudsz képet lőni a csatijáról ?
Lehet ismert csatlakozó.
Amúgy:
rcmart
hobbyking
aliexpress

Tuti kapsz az adatok alapján keresve aksit hozzá, elég csöppet adtak hozzá.
Vagy magyar botlból:
sgmodell, jako, modellzona

(#4724) mrsmart válasza ADAM1337 (#4723) üzenetére


mrsmart
csendes tag

(#4725) mrsmart válasza ADAM1337 (#4723) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Ez jó lehet?
Azt írja, mini-molex csatlakozó. Az enyém vajon mini, vagy normál? Vagy a mini jelenti, hogy csak két "lyukas"? :D

(#4726) ADAM1337 válasza mrsmart (#4725) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Ez a tamiya csati, bármelyik modell boltba van ilyen csati.
Bár nagyon nem ajánlott, érdemes lecserélni T-deans, vagy valami komolyabb xt csatira.

Amit küldtél az jó bele, csak kérdés fizikailag is belefér-e ?

(#4727) mrsmart válasza ADAM1337 (#4726) üzenetére


mrsmart
csendes tag

Nem sajna, nézelődök tovább. Köszönöm!

(#4728) szombatitomi válasza mrsmart (#4727) üzenetére


szombatitomi
aktív tag

Szerintem ez az a méret, és 1200mAh-es. Csak a csatlakozót kell lecserélni.

(#4729) JoolsNOS


JoolsNOS
veterán

Sziasztok!
Gumit felnihez mivel ragasszak? Van valami spéci cucc, vagy pillanatragasztó?
Illetve a szivacs miért jó a kerékben? Nekem úgy hat mintha nélküle "természetesebben" viselkedne a gumi?
Köszi

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4730) SoulReaver válasza JoolsNOS (#4729) üzenetére


SoulReaver
veterán

Hali!

Sima pillanatragasztó...

A szivacs azért kell, hogy legyen tartása a guminak. Nélküle csak nyalódna a gumi... Képzeld el, hogy a valódi autónak nem lenne felpumpálva a gumija... kanyar közben..... Az sem természetes.

Milyen rc autóról van szó amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#4731) kiskakas


kiskakas
senior tag

Urak,

Gyerkocom Remo Hobby Smax verdájával történt vmi, elvileg minimálisat koccant, utánna minimálisan működik a proporcionális előre hátra, max gázon is lényegesen lassabban jár a motor, mint egyébként, tolatva meg nagyon lassan. Illetve megszünt a gáz elvétel utáni továbbgurulás,azonnal befékez az autó. Ha egy stabil sebességgel nyomom a távot, hirtelen megáll a motor.
Másik akkuval ugyanez a jelenség. A kormány szervo része tökéletes mindkét irányba. A vezérlő szervó halhatott meg? Esetleg a motor? Tudom, táv gyógyítás nem létezik.. Ha rendelek bele új vezérlőt, az fogja tudni kezelni az eredeti távot? köszi!

[ Szerkesztve ]

(#4732) kiskakas válasza kiskakas (#4731) üzenetére


kiskakas
senior tag

szétkaptam a verdát, a motor adta meg magát, mechanika nélkül járatva jelentős mérőfüst távozott belőle..:)

(#4733) Krisz81


Krisz81
csendes tag

Sziasztok
Beszereztem egy Basher Sabertooth verdát és érdeklődnék használ e itt valaki ilyen rc-t? Tapasztalatokra lennék kíváncsi. Mire kell odafigyelni és hasonlók. Köszi :)

(#4734) üszök válasza Krisz81 (#4733) üzenetére


üszök
őstag

Nekem volt rövid ideig.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4735) Viktoár


Viktoár
addikt

Sziasztok

Ma szert tettem egy távirányítós autóra. Maga az autó szobában volt tartva de a távirányítót, akkut, töltőt meg a távirányítóba való elemtartót és fedelét is úgy kapartam elő az udvarról. :( (2 évet biztos hogy kint töltöttek)

A képeken már megtakarított állapotban vannak.

Az akku kuka, fél nap töltés után 2 perc alatt teljesen lemerüll.Arra jó volt hogy meggyőződjem az autó és a távirányító hibátlan működéséről. :))

A kérdésem annyi hogy milyen akkut ajánlotok bele illetve hogy a töltő alkalmas-e Ni-MH akku töltésre is vagy csak a NiCd ajánlott?
Gondolom hogy nem egy nagy cucc de a 9 éves kisfiamnak szánom, ő most ismerkedik az rc világával.
Van egy másik rc autó is amiben tanácsot kérnék,holnap lefényképezem.Az egy másik gyártó, talán dickie.....

Üdv:Viktor

(#4736) Petya25 válasza Viktoár (#4735) üzenetére


Petya25
addikt

Nekem is van egy ilyen Carisma, csak Williams-es.
10 év után is műxik az akku, kb 10 percet kibír.
Az antennája fura, hogy ilyen kócos, nekem merev rozsdamentes a végén visszahajtva...

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4737) Viktoár válasza Petya25 (#4736) üzenetére


Viktoár
addikt

Gondolom nálad azért megfelelő használat és tárolás eredménye hogy még ennyit bír az akku. :) Én azon is csodálkozom hogy még 2 percig használható azok után ahonnan és ahogyan előkerült. :D

Rákerestem a kisautóra és látszik hogy egy műannyag "szívószál" -nak kellene tartani az antenna vezetékét.

A távirányítóban cserélhető a quartz kristály. Jelenleg egy 27.195 mhz-es van benne amivel működik a versenyautó. A másik autóm egy dickie BMW M3 GTR. Ennek a távirányítója eléggé leharcolt, nincs elemtartó fedél, illetve törött az antennája. Szétszedtem és 27.145 mhz-es a kristály benne. Ha kicserélem a versenyautó távirányítójából a 27.195-öst egy 27.145-ösre akkor irányítható a BMW is?

Üdv:Viktor

(#4738) Petya25 válasza Viktoár (#4737) üzenetére


Petya25
addikt

Nálam a gumik a megviseltek, meg az utcai érdes aszfalt miatt az alja, de amúgy jól van a gép.
A távban és az autóban párosított kristály van, párban cseréld.

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4739) Viktoár válasza Petya25 (#4738) üzenetére


Viktoár
addikt

Azt értem, de a bmw -ben nincs kristály csak a távirányítójában. (27.145) Ha ilyen kristályt teszek a versenyautó távjába akkor működhet a bmw-vel?

Üdv:Viktor

(#4740) Petya25 válasza Viktoár (#4739) üzenetére


Petya25
addikt

Ott is van, illetve kell legyen, nézd meg jobban.
Ja és igen, ha tudod, hogy a bömösnek mi kell akkor az olyan kristály viszi majd.
Haverral egyformát vettünk (véletlenül) egy távval ment szinkronban a két autó. :)

[ Szerkesztve ]

Antonio Coimbra de la Coronilla y Azevedo, bizony!

(#4741) Krisz81 válasza üszök (#4734) üzenetére


Krisz81
csendes tag

Szia
Esetleg vélemény? Tapasztalat arra a rövid időre? :)

(#4742) kiskakas


kiskakas
senior tag

Csak érdekesség, jan4 este (péntek) rendeltem csere motort és vezérlőt a remo 1631-be, csomagkövető szerint:

Magyarország
Magyar Posta

2019-01-08 08:51 The item is pre-advised

Talán 1000ft volt a szállítás, prio-ban :)

(#4743) carl18


carl18
addikt

Üdv!
Úgy házilag barkácsolgatok RC fronton, és érdeklődnék hogy lehet belőnni az ESC jó méretét.
Egy sima 280-as motor mellé akarok ESC-t rakni de nem tudom hány amperest rakjak mell.
Egyébként ez a ESC nem baj ha nagyobb? nem égeti le a motor? A motor meg csak annyit vesz fel amennyi a fogyasztása. Még Friss hall vagyok és ezekkel nem vagyok tisztában :))

Hiába szúr, itt Ryzen a úr!

(#4744) üszök válasza Krisz81 (#4741) üzenetére


üszök
őstag

Gagyi. Annyi előnye van,hogy olcsó hozzá az alkatrész. Már amikor van. A gyári motor és szabályzó kevés hozzá. A gyári kerekei semmit nem érnek,egyenesen száguldozni lehet velük,de ha már kanyarodni kell az nem nagyon megy. Nagyobb ugratásoknál hajlamos felszakadni a kaszni eleje, a teleszkópok nem tudják lekezelni az ugratásokat, a szárak könnyen görbülnek.

"Semmi szükségem rá,és pénzem sincs"

(#4745) Volkov válasza Necronom (#3771) üzenetére


Volkov
aktív tag

Lassan egy éve írtam ide.
Anno az volt a terv, hogy a régi játék autómat RC-sítem.

A WLtoys K989-es "Fiesta" lett a szerencsés nyertes, olcsó de brutális gép (az eddigi gyerek játékokhoz képest). Mérete 1/28-as, a tengelytáv gyárilag állítható, s az egyik pont megfelel a Porsche feltámasztásához.

Sok módosítást egyelőre nem tervezek vele, de szeretném kipucolni, és rendbe rakni amit kínában nem sikerült. Difik pl. eléggé szorulnak. Van Youtube-on video róla, de egy dolgot nem tudok pontosan, hogy milyen kenőanyagot kellene vennem hozzá?

Köszi!

:)

(#4746) Volkov válasza Volkov (#4745) üzenetére


Volkov
aktív tag

Pl ezek közül melyik lenne jó?

Szilikonzsír autóhoz Autosil 50 gr

Általános szilikonzsír Silifat M-A (50gr)

Teflonos szilikonzsír M-T-100 (50 gr)

(Valahogy nem akarom elhinni, hogy az RC-s boltban kapható 5g-os ezeknél spécibb lenne)

:)

(#4747) JoolsNOS válasza SoulReaver (#4730) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Gp toys S911. XT60asaítva. 1500 2S lipoval. Ilyen kerekeket kapott most. Ezekkel sokkal jobban irányítható. Hóban meg már irányítható.
Apropó a lipo-k most jöttek meg. 3.85ös cellatöltöttséggel amik tudtommal jók tárolásra. Ha feltöltöm, meddig maradhatnak úgy?

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#4748) Simonarancs


Simonarancs
csendes tag

Rég írtam, gondoltam írok picit, hogy vagyok :))

Halad a kocsim, az új difi sapkáim nem pontosan passzolnak, de jó lesz :) Végre kész pár 3D nyomtatott alkatrészem is, eddig nem túl tartósak, a PLA nem annyira jó erre a célra amúgy se :K

Illetve megjött pár cucc megint a Hobbykingről :DD jó hogy van néha leárazás :DDD
[link]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4749) Simonarancs válasza Volkov (#4746) üzenetére


Simonarancs
csendes tag

Ezek közül egyik se annyira okés, jakomodell.hu-n segíteni is tudnának ezzel ha gondolod és rengeteg felé zsír van nekik. Árban se vészes, ha tudsz akkor nagyobb kiszerelést nézz, hátha szét szeded majd máskor is :) Nekem Pl LRP cucc van a difi házba nyomva, azzal nincs gond. Mondjuk voltam olyan bolond hogy gépzsíroztam egyszer... Én marha, tiszta por mágnes :(((

OH, ezt amúgy azért mondom, mert azok a zsírok nagy viszkozitásúak. Csak kenést kellene adjon, nem össze tapasztalni a difit, főleg annál a pici jószágnál :)

[ Szerkesztve ]

Fluxos "hajszárító"? Páka kézben, sütő melegszik, a kártya 10 perc alatt ropogós lesz :)

(#4750) Volkov válasza Simonarancs (#4749) üzenetére


Volkov
aktív tag

Későn olvastam, végül a teflonost megvettem.
De amúgy jó. Sokkal jobb lett mint volt, ég és föld. Nem gépzsír állagú (az tudom hogy "ragad")
Végre működik a difi :)

Primitív kérdés jön:
Ha nagyobb az aksi C értéke, az lehet gond?

Gyárilag 2S 400mAh 20C-s aksi van benne, de pont ilyet sehol sem találok (vagy csak kisebb vagyonért)
Amit találtam az mind nagyobb, 30C-50C.

:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.