Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#5251) Bodor


Bodor
veterán

Sziasztok!
SSD topicban nem sikerült megoldani a dolgot.
Tudna valaki használható tanácsot adni?
2009.01. óta használok két Jmicronos 64 GB-os G.SKILL ssd-t Raid 0- tömbben, az alábbi környezetben és eredményekkel.
WIN 7 64 bit, Raid 0 4K Stripe és 32K Cluster-rel formázva a laggolás elkerülése miatt
Alaplap: Gigabyte EP45-UD3R (Intel ICH10R raid vezérlő,BIOS F5)
Diskeeper Hyperfast progival optimalizálva.

Ezek után feltettem az új Inteles Raid drivert, nevezetesen a Intel® Rapid Storage Technology (RAID) driver version 9.6.0.1014 for Intel® Desktop Boards.nevezetű szoftvert és drivert, melynek hatására az alábbi eredményeket kaptam .Ezeken az eredményeken nem segített a Diskeeper sem. A win7.-ben be van kapcsolva a TRIM funkció, bár szerintem ez nem sokat jelent, mert az ssd nem trimmes. Az eredményeken látszik, hogy az új inteles driverrel a kisebb fájloknál 16 kb-ig drasztikusan nő az olvasási sebesség, utána viszont siralmas lesz, míg az írási sebességek hasonlóak mindkét driverrel. Használat során kicsit fürgébbnek találtam a rendszert a programok indításánál, ami nem is meglepő, mert főleg kis fájlokat kell olvasnia, de mivel az átlag olvasás 70 mb-nak tünik, ezért megijedtem és "visszaghostoltam" a rendszert a régi driverrel, mert azért csak szimpatikusabb volt a 300 MB körüli olvasás....
Mit javasoltok az általános használat és az ssd élettartama szempontjából? Melyik drivert? Vajon melyik esetben lesz tartós az írási és olvasási eredmény? (A régi driver a diskeeperrel együtt már bizonyított az egy év alatt)
Hozzáteszem, hogy a Raid tömb még sosem volt 60%-nál jobban teleírva, és csak az oprendszer van és lesz rajta a programokkal.
Üdv

(#5252) radi8tor válasza Bodor (#5251) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

"Raid 0 4K Stripe és 32K Cluster-rel formázva a laggolás elkerülése miatt"

Lehet hogy ez a 4K stripe lesz a hunyó. Próbálkoztam most én is 16K stripe-el, és azt vettem észre, hogy az olvasás lassult. Nem ennyire drasztikusan, de kevesebb lett.

⭐ Stella

(#5253) Sunzi válasza Bodor (#5251) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

a probléma okát nem tudom, de kérdésem, hogy próbálkoztál-e mással is mérni?
32k clustert én soknak tartom, nem értem, a 4k stripe-hez ezesetben miért nem elég 8k cluster maximum? De, lényegtelen, mert eddig meg ment...
Szóval, én azt javaslom, hogy IOmeter-rel is mérd le. Talán már írtam itt a topikban, de raid tömb szintetikus méréséhez ez igen jó eszköz.
Tehát pl. egy pár gigás tesztfájlon egy 100% seguential 100% read 2MB blokkal milyen eredmény ad? Mondjuk QeueueDepth 2, 16, 64 esetén? Azután néznék egy 64kb olvasást ugyanezen beállításokkal. Addig megnézem, hogy az Atto milyen fileműveleteket végez teszt közben....

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5254) Kvazár


Kvazár
őstag

Üdv!

Raid5-ös rendszert szeretnék kialakítani, és minden hardveres feltétel adott, de csak nem akar összejönni.
Asrock p55 extreme lapom van, 4 db 1 terrás frissen formázott vinyóm.
A biosban a vezérlőt raidre állítottam, majd a raid biosban létrehoztam a tömböt.
De, és itt kezdődik a gondom, a tömb leírása során, az utolsó adat amit kiír az az, hogy bootable: NO. Ezt hol tudom YES-re kijavíttatni vele, mert nem találom hozzá a beállítási lehetőséget.
Gondoltam azért a win7-et kipróbálom, az szépen látja a 2,7-es tömböt.
0,3-at szeretnék op-nak. Particionálás után létrehozza az énáltalam kért 0,3-asat, de egy 0,7-eset is :F ! És azt nem tudom letörölni sem. Gondoltam, hátha majd win alól, de most jön a poén, a win nem hajlandó települni egyik partícióra sem.
A tovább gomb mindenhol inaktív!

Valakinek 5let?
Thx. Üdv.

Eladó cuccaim: -

(#5255) Kvazár válasza Kvazár (#5254) üzenetére


Kvazár
őstag

Ez egyre érdekesebb.
Raid 0,1 esetén bootolható, és csak 5 esetén nem. :((( :F
Én meg pont azt, és csak azt szeretném.
[link]
Valaki?

Eladó cuccaim: -

(#5256) radi8tor válasza Kvazár (#5255) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha így az istennek nem akar bootolható lenni, akkor azt javaslom RAID üzemmódban telepítsd fel a Win-t az egyikre, majd Win alatt tedd fel a Rapid Storage Managert és annak segítségével hozz létre RAID5-öt.

⭐ Stella

(#5257) Kvazár válasza radi8tor (#5256) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát nagyon nem akarja, sőt találtam olyan fórumot, ahol azt beszélték, hogy bootolos raid5 csak a 400 dolcsis vezkarik tudják, ezek az alaplapik csak háttértárnak tudják.
Igaz azt nem írták ez melyikre vonatkozik.

Már próbáltam biost, is frissíteni, de eredmény 0.

Most csináltam egy raid1-et és arra tettem op-ot.

A szoftveres raid5 mennyire biztonságos? :F
Ott, egy kicsi op meggajdulás borul az egész életem?

Te mit javasolsz? Legyen inkább az ami most van? Mármint raid1 op, a többi meg csak úgy pőrén, hogy maradjon egy kis helyem, vagy ha már most minden üres, akkor érdemes azt a plusz progit, és szoftos raid5?

Eladó cuccaim: -

(#5258) Kvazár válasza Kvazár (#5257) üzenetére


Kvazár
őstag

Az viszont még furább, hogy a win által a vinyóra adott pont ugyan annyi mint régen, amikor nem volt raid-elve. 5,9.

Azt hittem ezt a win is értékeli, de helyette, csak a vinyók kerregnek folyamatosan :F
Vagy csak win frissít, hisz még szűz.

Hd sentinellel ti sem tudjátok olvasni a raides vinyók állapotát?
Ha nem, akkor ti mivel szoktátok?

Eladó cuccaim: -

(#5259) radi8tor válasza Kvazár (#5257) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A biosban létrehozott RAID is softraid. Túl nagy különbség nincs a két megoldás között.
RAID1 nem gyorsít a rendszeren csak nagyobb biztonságot ad.
RAID0 gyorsíthat rajta,de az optimális az, ha azonos típussal csinálod.

Ha jelentősebb gyorsulást szeretnél elérni, annak ára van: szűkebbre kell venni a particiót.
Amikor az 500 GB-os vinyókat RAID0-ba kötöttem és 60 GB-ra formáztam (hogy csak a leggyorsabb részét használja) 250 megákat mértem rajta. 3 vinyóval ez felment 410 megára.

S.M.A.R.T.-ot nem lehet olvasni RAID alatt, ez van sajnos.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5260) Kvazár válasza radi8tor (#5259) üzenetére


Kvazár
őstag

óóó...

A raid5 sem gyorsított volna semmit?
Hát ez ciki, tiszta pofára esés...

Ha már most raid1-ben vannak, azt 5-re áttudom kapcsolni azzal a progival?

Eladó cuccaim: -

(#5261) Kvazár válasza radi8tor (#5259) üzenetére


Kvazár
őstag

Amikor azzal a progival hozol létre raid5-öt, akkor sem tudod a smart-ot olvasni?

Ha egy raid5-ös tömbben egy vinyó meghal, akkor azt, honnan tudod, hogy melyik?
És ez azt is jelenti, hogy raid közben semmi infót sem tudok mintorozni a vinyóról, hogy éppen haló félben van-e?

Hát akkor egy raid 0 a világ biztonságtalanabb dolga, hisz 2 vinyó->2X akkor esély a halálra, és a raid miatt még csak nem is tudod figyelemmel kísérni.

Hát ez érdekes dolog...

Eladó cuccaim: -

(#5262) radi8tor válasza Kvazár (#5260) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy keveset gyorsított volna rajta, de nem számottevően.

Szerintem meg lehet csinálni vele. Nekem RAID0-nál felajánlotta a RAID5-öt.

⭐ Stella

(#5263) radi8tor válasza Kvazár (#5261) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Megmondja neked, melyik sorozatszámú romlott el és cseréld ki minél előbb.

SMART-nak talán akkora jelentősége nincs, van a RAID-nek saját hibaellenörzője, amit célszerű bizonyos időközönként futtatni.

RAID0-s rendszert ajánlott rendszeresen lementeni.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5264) C64


C64
őstag

sziasztok, ez az Adaptec Serial ATA II RAID 1430SA megérné az árát (30 ft)? teljesítményben az intel ich10r-hez képest mennyire jobb vagy nem jobb?

[ Szerkesztve ]

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5265) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!
Érdeklődnék lehet-e raidbe kötni 2db Western Digital Caviar Black WD6401AALS 640GB 7200 RPM 32MB Cache SATA 3.0Gb/s 3.5"-est?
Ezt használom jelenleg rendszernek 50gb-ot a többit tárolásra .
Azért gondoltam raidbe mert talán ez tünik a legolcsobb megoldásnak, mig le nem megy az áruk az ssd nek.
Vagy vegyek egy 40gb os intel ssd-t?
Segítségetek előre is köszönöm :R

[ Szerkesztve ]

(#5266) radi8tor válasza C64 (#5264) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Semmivel nem jobb, szoftraid ez is, mint az alaplapi.

⭐ Stella

(#5267) C64 válasza radi8tor (#5266) üzenetére


C64
őstag

a hw raid meg iszonyat drága...

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5268) Kvazár válasza radi8tor (#5263) üzenetére


Kvazár
őstag

SMART-nak talán akkora jelentősége nincs, van a RAID-nek saját hibaellenörzője, amit célszerű bizonyos időközönként futtatni.

RAID0-s rendszert ajánlott rendszeresen lementeni.

Ezt hol találom? Elvileg, most mindegyik vinyóm állapota megfelelő, mert mindegyiket low level formatáltam, majd teljes surface tesztet futtattam, és hibát nem talált, de ennek a rendszerek az a lényege, hogy tudjuk, hogy hiba lesz, és készülnünk rá.

Ez mit jelent:
Folyik egy kötet inicializálása.
Folyamatosan ezt írja ki az inteles storage progi. :F

Még létrehozás alatt van a kötet?

Eladó cuccaim: -

(#5269) Kvazár


Kvazár
őstag

Bocsi, az ismételt kezdő kérdést, de a melyiket is ajánlod:
[link]

A használt op.-om: win7 64, hun, prof.

Eladó cuccaim: -

(#5270) radi8tor válasza Kvazár (#5269) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel Rapid Storage Technology kell neked.

Az inicializálást RAID5 létrehozása után írja? Van hogy ez egy napig is eltarthat, türelem!

chaplin: Ennek akkor van értelme, ha bővíteni akarod a rendszert mert már van másik RAID-ed. HW RAID kártya azért drága, mert az ér is valamit.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#5271) Kvazár válasza radi8tor (#5270) üzenetére


Kvazár
őstag

Óóó, tehát ami kell már fent van, és dolgozik. :B

Ja nem mégse, nekem matrix, és nem rapid van fent, akkor törlés, és csere, vagy ez is jó?

Eladó cuccaim: -

(#5272) radi8tor válasza Kvazár (#5271) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jó az is, a Rapid támogatja az SSDt is.

⭐ Stella

(#5273) Kvazár válasza radi8tor (#5272) üzenetére


Kvazár
őstag

Thx., akkor várok türelemmel.

Eladó cuccaim: -

(#5274) Kvazár


Kvazár
őstag

Nos, úgy néz ki befejezte, de csak a raiden kívüli vinyókkal képes tömböt létrehozni, ami ugye nekem nem jó. Viszont, ha törlök mindent és megint 0-áról kezdek mindent, akkor azt a vinyót is beletudja majd venni a tömbbe amin a op.-van?

Szoftveres raid esetén sem lehet a smart-ot olvasni, vagy csak hardveresnél?

Eladó cuccaim: -

(#5275) Csorbi válasza Kvazár (#5274) üzenetére


Csorbi
addikt

Az, hogy melyik diszked döglik meg raid 5 esetén, pofonegyszerű :D Hát mégis, minek írja ki a gyáriszámot szerinted a raid bios is, meg az intel raid manager is?

Smart adatok olvasása raid vezérlőtől függ. Némely raid vezérlők támogatják a smart infót, amit a hdsentinel ki tud olvasni [link] , az intel ICHxR-eket nem tudja, nem is lehet kiolvasni semmivel, az intel raid manager úgyis jelzi azonnal ha valami bibi van.

(#5276) radi8tor válasza Kvazár (#5274) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

RAID0-t tutira lehet módosìtani 5-re! Próbáld ki ezt.
Telepíts RAID0-val majd Matrix Storage Managerben módosítsd a tömböt RAID5-re.

⭐ Stella

(#5277) Kvazár válasza radi8tor (#5276) üzenetére


Kvazár
őstag

Az a probléma, hogy nem látja a raid-ben lévő vinyókat ott ahol a raid5-höz kéne őket adogatni. Gondolom, ha már megint újra húzom, akkor az lenne a nyerő, ha nem csinálnék raidet, csak a vezérlő típusát hagynám raiden, és majd a végén adnám őket hozzá?!

De a kérdés még nyitott, hogy megéri-e a szoftos raid, vagy az már tényleg lassú és proci igényes, meg sérülékeny lenne? :F

Melyik ad vajon nagyobb biztonságot, ha nem az adatok a lényegesek, hanem az op. mindenáron való épségének a megőrzése, az hogy hw raid1 és azon op, vagy sw raid5?

Ami számít az a gyorsaság, és a biztonság.

Csorbi:

Hát ez fura, mert elvileg kezelnie kéne, de nem teszi:[link] :F

Thx. mind kettőtöknek.

Eladó cuccaim: -

(#5278) Csorbi válasza Kvazár (#5277) üzenetére


Csorbi
addikt

Raidben lévő vinyót NEM tudsz raid tömbhöz adni, nem is értem ezt honnét vetted :) Mit szeretnél?

A szoftos raidet hagyd, arról nem tudsz boot-olni sem.

Az op.rendszer épségének megőrzéséhez meg nem raidet kell használnod, hanem legalább napi szintű biztonsági másolatot (Ghost, Acronis )egy teljesen különálló merevlemezre. Gondold csak át, a raid nem fogja megvédeni a Windows-odat egy rendszerösszeomlástól!!! Vagy ha egy rootkit tönkrevágja a Windowst, akkor sem igazán tud segíteni egy raid, egyesegyedül egy előző napi finom kis mentés.

(#5279) Izee1233


Izee1233
csendes tag

Elég amatőr kérdés, de nem tudok dönteni.
Van 2db 1tb-os ugyan olyan merevlemezem. Érdemes őket raid0-ba kötnöm vagy nem?
Csak ez a 2 winyo van a gépbe, szóval ezeken vannak tárolva az adatok és a rendszer is az egyikről megy.

(#5280) Kvazár válasza Csorbi (#5278) üzenetére


Kvazár
őstag

Sw raid5-ről sem lehet bootolni??? :Y

Akkor részemről kilőve. Alapvetően raid5 volt a célom, mert az használja ki legjobban a vinyókat. Azért kezdtem ebbe bele, mert egy bad sektor miatt egyik reggel a gépem üdvözöljük felirat helyett kék halállal fogadott és vagy 3 napom ráment mire újra eltudtam indítani, majd rá 5 percre jött egy áramszünet, és kiderült a 9 éves szünetmentesem nem bírja el a gépemet :((( , viszont megint 2 nap kellett neki mire rendesen eltudtam indítani.

Na az ilyen hibákat akarom kiszűrni.

Tehát a lényeg, az alaplapom támogatja a riad5-öt, de arról nem tudok bootolni, mert az csak adat tárolásra van. Ezért terelődött a figyelem a SW raid5-re, mert hátha...

A kérdésem az, ha raid funkcióval feltelepítek egy vinyóra egy wint, majd a win alól azzal a progival hozzá tudom-e adni mind a 4-et, és vajon továbbra is tudok-e majd bootolni? :F

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5281) Csorbi válasza Kvazár (#5280) üzenetére


Csorbi
addikt

Tehát a lényeg, az alaplapom támogatja a riad5-öt, de arról nem tudok bootolni, mert az csak adat tárolásra van. Ezért terelődött a figyelem a SW raid5-re, mert hátha...

Na ezt most fejtsd ki bővebben :D Hogy érted azt, hogy alaplapi raid 5-ről nem tudsz bootolni? Ezt honnét veszed? Nekem intel ICH9R a déli hidam, azon van egy 3 lemezes raid 5, és azon van az oprendszer, meg minden, és még szép hogy arról bootolok!

Na ja, egy 9 éves szünetmentesben illene úgy 3 évente akkut cserélni, félévente ráengedni egy runtime tesztet, illetve figyelni azt is, hogy a teljesítménye elegendő-e még a gépedhez (manapság egy 700-as UPS azért szükséges)

Nem értem miért bonyolítod ennyire a dolgot: lemented a gépeden lévő cuccokat egy teljesen különálló, 5-ik lemezre (vagy kölcsönkérsz, vagy veszel egyet - utána eladod), majd fogod a 4 lemezed (ha raidben vannak, akkor előtte törlöd a raidet, hogy különállóak legyenek), és beállítod a raid vezérlő bios-ában a raid 5-öt és hozzáadod mind a 4 lemezt. Beállítod bootolhatónak ezt a raid tömböt (szintén ugyanott), majd restart és a win telepítőről bootolsz, és jöhet a telepítés, ezután visszarakhatod a lementett cuccaid és hátradőlve élvezheted az egészet.

Ja, és azt ne felejtsd el, hogy az op.rendszer hibáit (pl. rendszerösszeomlás, áramszünet utáni hibák, vírusfertőzés, stb) a raid 5 NEM FOGJA kiküszöbölni, erre, mint ahogy már írtam párszor, egy legalább napi szintű image alapú mentés a megoldás, vagyis ha összefossa magát a windows-od, arról a mentésről bármikor visszaállítható az előző napi állapot!

(#5282) Kvazár válasza Csorbi (#5281) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát innen: [link]

És riad5-ös tömbre a win7 sem hajlandó települni, ezért van most raid1-en.
Rá kattintok és azt mondja nem lehet.

Hát jah, azon a szünetmentes dolgon is dolgozom már, csak az a gond az APC min 800-asat ajánl a gépemhez, így ha új aksit vennék az sem segítene a dolgon. :( Tehát marad az új szünetmentes.

Olyan lementős ghost szerű progiból van olyan ami mindent automatikusan csinál? :F
Mert ugye nem azzal akarom tölteni a napjaimat, hogy mentek.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5283) radi8tor válasza Kvazár (#5282) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Acronis True Image -ben lehet automatizálni a mentést. Beállított időközönként vagy a nap egy megadott pontján végez mentést. Amikor nekem 3 db HDD-n volt RAID0 én naponta csináltattam vele a mentést :)

⭐ Stella

(#5284) Csorbi válasza Kvazár (#5282) üzenetére


Csorbi
addikt

Norton Ghost tud automatizált mentést, akkor és annyiszor, amikor csak akarod. De ugyanígy az Acronis True Image is.

Ha a raid5-öd alapból nem bootolható, szerintem bármilyen partíciókezelő programmal aktívra állíthatod, ha jól emlékszem, nekem a Norton Ghosttal való visszaállításkor lett aktív. (Raid 0-ról mentettem le Ghosttal az egészet egy vinyóra, majd létrehoztam a raid 5 tömböt, és a Ghosttal való visszaállításkor be is állítottam opcióként hogy bootolható legyen.)

[ Szerkesztve ]

(#5285) Kvazár válasza Csorbi (#5284) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha a raid5-öd alapból nem bootolható, szerintem bármilyen partíciókezelő programmal aktívra állíthatod, ha jól emlékszem, nekem a Norton Ghosttal való visszaállításkor lett aktív.

Hmm...
Ezt kifejtenéd-lépésről lépésre?

Ha ezzel csinálom: Acronis True Image. Akkor erre kell egy külön vinyó, és oda ment ami akár bootolható, vagy img fájlba ment?

Eladó cuccaim: -

(#5286) radi8tor válasza Kvazár (#5285) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Saját formátumába ment. (ha úgy vesszük image fájl) A forrásmeghajtótól különböző drive-ra tudsz csak menteni.

⭐ Stella

(#5287) Kvazár válasza radi8tor (#5286) üzenetére


Kvazár
őstag

Azt az aktívra állítást, azt hogyan kell csinálni? És mivel?

Eladó cuccaim: -

(#5288) Csorbi válasza Kvazár (#5285) üzenetére


Csorbi
addikt

Amikor a Norton Ghosttal visszatöltesz egy korábbi mentést, akkor különféle opciókat lehet beállítani, ezek közül az egyik, hogy tegye bootolhatóvá azt partíciót, ahová a mentést visszatölti. De szerintem ezt bármilyen, CD-ről indítható partícionáló progival meg tudod csinálni.

(#5289) radi8tor válasza Kvazár (#5287) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Valamilyen partició-kezelővel. Partition Magic, Acronis akármi, ilyenek. BootCD-n vannak ilyenek. Megcsinálod a RAID-et aztán azzal létrehozol egy particiót.
Én még nem csináltam ilyet RAID5-el, azért nem válaszoltam erre.

⭐ Stella

(#5290) Kvazár válasza radi8tor (#5289) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát most valamit elkezdtem, de nem tudom jól-e:
-1. raid1-et megszüntettem, így kaptam 3 üres vinyót
-2. Raid 5 tömböt létrehoztam, és leteszteltem, hát tényleg megérné
-3 elkezdtem áttenni a boot partíciókat, hátha...
most itt tartok.

Arra gondoltam, ha majd sikerülne áttenni, azt a 4. vinyót is hozzá csapnám, valahogy. :F
Szerintetek? Vagy tök rossz irányba indultam el?

Azt nem értem, hogy a raid vezérlőnél, miért mondja azt, hogy nem bootolható a raid5 a többi meg igen? :F

De ezt gondoljátok felül lehet bírálni?

Hát ez a mátrixos raid is érdekes, mert nem teljesen sw, vagy csak én gondoltam rosszul, mert a 3 lemezes is látszik bootnál, mármint a raid tömb.
Jah, és az így létrehozottnak sem lehet a smartját olvasni :(

Eladó cuccaim: -

(#5291) Csorbi válasza Kvazár (#5290) üzenetére


Csorbi
addikt

1. és 2. teljesen jó, a 3-as pontot hogyan csinálod? Acronissal ha átklónoznád, szerintem az lenne a nyerő megoldás, és a célpartíciót a raid 5-ön bootolhatóvá tennéd a klónozás beállításaiban. Egyébként bármikor hozzálehet adni a negyedik vinyót a meglévő raid 5 tömbhöz, csak el fog vele pepecselni egy jó darabig. Szóval jó irányba indultál el :K

(#5292) Kvazár válasza Csorbi (#5291) üzenetére


Kvazár
őstag

Nos fejlemények vannak.
A kérdésedre válaszolva igen.

De most ott vagyok, hogy minden prímán a raid5-ös tömbömön van, és már bootolok is róla és a külön állót már le is ürítettem.

A kérdésem, az, hogyan tudom a 4. vinyót hozzá adni? :F
Nézem a mátrixot, de nem találok benne ilyen opciót, nézem a boot résznél a ctrl+i-nél, de ott sem. Szerinted merre keressem? :F
Most sikerült akaratomon kívül az inicializálást megint elindítani. :(((

Valami 5let? Gondolom te már fűztél egymáshoz ilyeneket.
Vagy rossz progival próbálkozom?

Az a szerencse, hogy most minden üres, és csak egy szűz op van fent, így szabadon lehet garázdálkodni.

Thx. :R

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5293) Csorbi válasza Kvazár (#5292) üzenetére


Csorbi
addikt

Na akkor a Matrix Storage-t cseréld le a Rapid Storage-re [link] , ez a legújabb és mostmár ezt használják. Lehetőleg a multilanguage-t töltsd le, mert az teljesen magyarul lesz. Azt nemtom megmondani hogy adj hozzá lemezt a raid 5-ös tömbhöz, mert nincs különálló lemezem amit fel tudna ajánlani, így kipróbálni sem tudom, de biztosan megtalálod :K

(#5294) Kvazár válasza Csorbi (#5293) üzenetére


Kvazár
őstag

Lecseréltem, de itt sem látok semmilyen beállítási lehetőséget:[link]

Próbálok én mindenhol jobb gombot nyomogatni az egéren, de semmi haszna.
A beállítások fül alatt meg csupa lényegtelen dolog van.

Vagy meg kell várni míg az inicializálás lefut? :F
Thx. :R

Eladó cuccaim: -

(#5295) radi8tor válasza Kvazár (#5294) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Speciális alatt mit látsz?

⭐ Stella

(#5296) Kvazár válasza radi8tor (#5295) üzenetére


Kvazár
őstag

Csak további infókat. Azt, hogy van-e hiba meg ilyenek.

Eladó cuccaim: -

(#5297) Csorbi válasza Kvazár (#5294) üzenetére


Csorbi
addikt

Igen, az inicializálást meg kell várni!
Próbáld meg azt a különálló 954 GB-os lemezt ráhúzni a raid 5-re, hátha... :DDD

(#5298) Kvazár válasza Csorbi (#5297) üzenetére


Kvazár
őstag

Próbáltam :DDD , nem ment, talán inicializálás után.

Eladó cuccaim: -

(#5299) Kvazár válasza Kvazár (#5298) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát remélem az inicializálás terheli le a vinyókat, mert megnéztem a win értékelését, és az alap 5,9 helyett 3,6-ot kapott. :F
Hát ha ez marad akkor visszateszek mindent alapra.

Egyáltalán micsoda ez az inicializálás? Ilyenkor mit csinál?

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5300) Csorbi válasza Kvazár (#5299) üzenetére


Csorbi
addikt

Neizgulj, nálam is 5.9 van 3x500GB-os F3-as Samsunggal.

Nemmellesleg hogy lehet ennyi sütnivalód, hogy míg a vinyóid csúcsra vannak járatva, rájuk nyomsz még egy Windows-élményindexet is? :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.