Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4701) E.Imi


E.Imi
csendes tag

Sziasztok,
Egy gyors reggeli kerdes:)
Adott 3 vinyo. Ebbol ket darab raid 0ban van. Minden franko de amikor feldugom a harmadik winchestert (ezen vannak az adataim) egyszeruen nem latja az xp. Az eszkozkezeloben meg van, everest latja etc. de sajatgepben mar nem tudok hozzaferni. Esetleg valami otlet? Elore is koszi!
Udv

CM HAF 922 + 2db Enermax Cluster / Enermax Liberty 620W / Q9550@3,8Ghz / Corsair H50 / Asus P5K Deluxe / 6Gb Team Xtreem 1066Mhz DDR2 / OCZ XTC / EVGA GTX 295 / 2 x Samsung 320 Gb Raid 0 Samsung 750 Gb / Benq E2200HD / X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500

(#4702) Guszti válasza E.Imi (#4701) üzenetére


Guszti
aktív tag

Gyors reggeli tippnek:

sajatgep-re jobbgomb->kezeless->lemezkezelo, es ott ha latszik, akkor rendelj hozza egy betut. (jobbkatt a particiora->meghajtobetujel, es eleresi ut modositasa)

(#4703) E.Imi válasza Guszti (#4702) üzenetére


E.Imi
csendes tag

Koszi, ezt probalnam csak sajna a lemezkezeloben mar nem latszik. Azert koszi :R :R :R

CM HAF 922 + 2db Enermax Cluster / Enermax Liberty 620W / Q9550@3,8Ghz / Corsair H50 / Asus P5K Deluxe / 6Gb Team Xtreem 1066Mhz DDR2 / OCZ XTC / EVGA GTX 295 / 2 x Samsung 320 Gb Raid 0 Samsung 750 Gb / Benq E2200HD / X-fi Xtreme Music / Logitech Z-5500

(#4704) proof88


proof88
addikt

Vettem 2 db 250-es WD RE 2 winyót. Hát, azt hittem halkabbak lesznek. A seek-hangjuk is nagy szerintem, de ha van akusztika-menedzsment, azon tudok javítani. A másik gond, hogy motorhangjuk is van eléggé ... hajjajj... :U Ezeknek biztos ilyeneknek kell lenniük? :F

(#4705) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Sziasztok, az a köv. gondom, hogy vettem nemrég egy uj alaplapot azért, hogy RAID-et tudjak kialakitani. Adott egy Asus Rampage Formula alaplap, két SSD Patriot Extreme Performance V2-es adattároló. Nos az lenne a gond, hogy nem sikerült RAID-et kialakitanom, RAID0-át szerettem volna, addig még sikerült, hogy telepitsem az op. rendszert, de telepités kezdetén kiirta, hogy nem talal HDD-t. Biost beállitottam, és ctrl-I
nyomtam, majd beállitotam a két SSD-t. Nem tudom mi a hiba, lehet hogy felkell még elötte telepiteni valamilyen szoftvert? Én a z SSD-re gyanakszom, hogy volt rajta valahol egy hibás szektor, azóta visszaküldtem reklamációra! Addig meg egy SSD-t használok. Simán lehetett azután telepiteni, ahogy ezt kivettem. Köszönöm elöre is a válaszaitokat.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4706) proof88 válasza JONAS77 (#4705) üzenetére


proof88
addikt

Üdv,

ez hagyományos hdd-kkel is így történt volna. :) A helyzet az, hogy a telepítő nem tudja kezelni a létrehozott RAID-tömböt, driver kell hozzá. Az Asus weblapjáról le tudod szedni az alaplapod drivereinél megkeresve az Intel Matrix Storage Managert, abban elvileg van MakeDisk Utility, de lehet van külön letöltési link hozzá. Ez a program floppy lemezre másolja a szükséges fájlokat. Amikor indul a telepítés, XP-nél úgy van, hogy kiírja alul, hogy F6 - más gyártóktól származó illesztőprogramok megadása vagy valami ilyesmi. Szóval akkor F6-ot kell nyomni. Később majd megadhatod, hogy floppy-ról töltse be a szükséges drivereket. Ezzel már látni fogja a RAID-tömböt a telepítő. Vista esetén már pendrive-ról is megadhatod ezeket.
Másik megoldás, ha letöltöd az nLite nevű programot. Berakod a telepítő cd-t, a tartalmát a gépre másolod egy könyvtárba. Elindítod az nLite-ot, megadod azt a könyvtárat, ahová bemásoltad a Win telepítő cd tartalmát, és utána meg tudod adni, hogy a telepítőbe integrálja bele az Intel RAID-drivereket, persze ezt is neked kell megadnod, hol vannak. Ehhez elég kicsomagolni a MakeDisk-es telepítőt tartalmazó zipet és ott lesznek benne. Bejelölöd, hogy bootable cd-t csináljon és létrehozhatod a cd-image-et, akár egyből írhatod is ki a programmal cd-re az új telepítőt. Így kapsz egy olyan Windows-telepítőt, ami már tartalmazza a drivereket a RAID-tömbhöz, fel fogja ismerni.

Az SSD hibás szektorához: mivel vizsgáltad meg? Előfordulhat, hogy a program, ami hibásnak mondott egy szektort, csak inkompatibilitás miatt mondta ezt, félreérthetett valamit, ami SSD esetében mást jelent, mint hagyományos winyó esetében.

szerk.: természetesen a MakeDisk utility a laphoz kapott cd-n is rajta van. A netet azért ajánlottam, hátha ott frissebb driver is van már.

[ Szerkesztve ]

(#4707) JONAS77 válasza proof88 (#4706) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Nos, köszönöm a választ, holtáig tanul az ember. Sajnos én csak most kezdek ismerkedni a RAID fogalmával, akkor ez lehetett a gond amikor telepitettem az XP-met!
Megpróbálom a te leirásod szerint csinálni, és ha ezt az Itel Matrix Storaget felrakom, akkor ezt elég egyszer, azután már felismeri a RAID-et, ha netán még ujra telepitenék is?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4708) proof88 válasza JONAS77 (#4707) üzenetére


proof88
addikt

Tehát felmész ide. Download fül, oprendszert kiválasztod, hogy WinXP, lenti listában rámész, hogy SATA, és ott lesz a Intel(R) Matrix Storage Manager Driver ... cucc. Letöltöd és kicsomagolod. A Driver mappában lesz asszem az AsMakeDisk.exe, azt elindítod és elvileg az felmásolja floppy-ra a drivert.
Az XP telepítésénél pedig, amikor bootolsz a telepítő cd-ről és megjelenik először a kék háttér, alul kiírja, hogy F6 - blablabla, akkor nyomj F6-ot. Akkor nem fog reagálni erre, később adhatod majd meg, hogy egyéb drivereket akarsz neki beadni, akkor fogja majd a floppyról beolvasni a dolgokat. :)

Vagy használod az nLite-ot és amikor a drivert akarod integrálni a telepítőbe (egyszerre több drivert, ezt válaszd majd), akkor a Driver mappán belül a Disk\f6flpy32 mappa tartalmát kell majd megadnod.

Nyilván a floppy-s módszernél mindig be kell rakni a floppy-t a gépbe, ha telepíted újra a gépet. Ha nLite-tal új telepítő cd-t csinálsz, azt nyilván csak egyszer kell. :)

Ha már feltelepítetted az XP-t, utána már nincs más dolgod, csak a szokásos chipset és egyéb driverek telepítése. Ja, illetve még annyi, hogy ajánlott felrakni az Intel Matrix Storage Manager nevű programot. Ez nem kötelező, de ajánlott. Ha ezt feltelepítetted, utána érdemes benne bekapcsolni a kötetszintű gyorsítótárazást, megdobja a RAID-kötet sebességét. :)

Remélem, így már világosabb. :)
Szólj, ha nem értesz valamit! :)

(#4709) JONAS77 válasza proof88 (#4708) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Köszi a részletes válaszod :R :R :R , megpróbálok ez szerint eljárni. Remélem sikerül, majd megirom, de sajnos még megkell várnom, hogy küldjék vissza a másik SSD-met.Ma hivtam is nekik, hogy küldjék vissza! Talán péntekre visszajön, jó lenne. Hétvégén neki is látnék a dolgoknak, remélem elérhetö leszel akkor is, megköszönném! Tudok közbe laptopról irni, ha valami kérdésem lenne. Addig is helló!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4710) proof88 válasza JONAS77 (#4709) üzenetére


proof88
addikt

;)

(#4711) norbi19884 válasza proof88 (#4710) üzenetére


norbi19884
tag

Hali!
Lenne egy kérdésem lehet nem teljesen ide illő, raptor vinyó hátán mire jók a jumperek?

(#4712) proof88 válasza norbi19884 (#4711) üzenetére


proof88
addikt

Itt egy kép (nem tudom milyen Raptorod van, a 80-as és 160-as Raptorokon a címke nem magyarázza el a jumperek jelentését, csak a 74-es/150-esek címkéi ezért linkeltem ezt a képet).
Spread Spectrum Clocking: konkrétan nem tudom mire jó, de valami olyasmi, hogy bizonyos elektromágneses zavarokat lehet kiküszöbölni vele, vagy ilyesmi :F, elvileg ritkán van rá szükség.
Power Up In Standby: ezzel elvileg azt tudod állítani, hogy a lemez(ek) ne pörögjön fel automatikusan, ha áramot kap a winyó, csak bizonyos parancs hatására pörögnek fel.

Szerintem átlag felhasználónak nem kell ezekkel foglalkoznia. :B

(#4713) charly174


charly174
csendes tag

Sziasztok!

van egy gondom RAID 10 be van összefüzve 4db 750Gb os winyó de az adatátvitel 60.7Mb/s mi lehet a gond ennél jóval gyorsabbnak kellene lennie nem?

(#4714) Sunzi válasza charly174 (#4713) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A fene tudja ennyiből... (512byte random write esetén pl. elég jó lenne....) :)

- Milyen vezérlő? Ha sw, akkor milyen oprendszer?
- Milyen diszkek?
- Stripe size?
- mivel mérve ennyi? hogyan? tömbön belül? folyamatos írás, vagy más minta? olvasás, vagy írás?
- rendes tesztprogramok mit mondanak? Hdtune, atto, iometer? (ez utóbbit erősen ajánlom...)
- milyen oprendszer (ha az első pontból nem derül ki..)?

Ha ezt mind tudjuk, akkor lehet róla véleményt mondani....

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4715) jones965


jones965
Modder

Vettem egy foxconn bloodrage lapot, amin van SAS vezérlő.
Milyen vinyókat ajánlotok hozzá ( max 500Gb), ,és milyen formában, hogy rendszernek és programoknak a leggyorsabb megoldást kapjam?
Nem feltétlen a legdrágább vinyót keresem.

(#4716) Sunzi válasza jones965 (#4715) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia.

A leggyorsabb megoldás egy gyors SSD lenne :) pl. Intel-től valamelyik. (SAS csatolósat nehezebben találsz, horror áron...)

A második leggyorsabb egy 2.5ös SAS drive, pl: Seagate Savvio® 15K.2 147GB
A harmadik leggyorsabb egy 3.5ös SAS drive, pl. Seagate Cheetah 15K.7 300GB
A negyedik leggyorsabb egy 10.000 rpm-es SAS vagy SATA drive, pl. WD Velociraptor

Rendszer, és programok szempontjából...
Illetve, ha már többesszámban beszélsz, akkor ugyanezek RAID0-ban.

Személyes véleményem, hogy a rendszert nem raknám raid0 tömbre, mert
mind az OS boot, mint a programok betöltési idejének rövidülése nincs arányban a plussz árral, feltéve, ha munkára használod a géped, és nem az OS boot rekord megdöntése a cél. Persze attól azért ez is nagyban függ, hogy milyen programokra gondolsz...
Azt meg nyilván tudod, hogy egy rendes SSD random jellegű, kis adatokon való műveleteknél állva hagyhat nagyobb hdd raid tömböket is...

Üdv:S.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4717) jones965 válasza Sunzi (#4716) üzenetére


jones965
Modder

Köszönöm a részletes választ, ilyesmire gondoltam.
Egyébként van 32Gb-s SSD-m, transcend gyártmányú MLC vezérlős.
Kérdés, ez tud-e kommunikálni a SAS vezérlőn keresztül, mert edig is ezt használtam rendszernek, viszont az előző lapomon sajna csak az IDE vezérlőn keresztül.

(#4718) Sunzi válasza jones965 (#4717) üzenetére


Sunzi
aktív tag

egy SAS vezérlő SAS, és SATA csatlakozójú eszközt képes vezérelni. Létezik átalakító, amivel IDE(PATA) eszközt lehet SATA-ra alakítani, ezáltal SAS vezérlőhöz is csatlakoztatható. Ha erre gondoltál..
Én a helyedben eladnám/cserélném az IDE ssd-t, ha belefér a keretbe...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4719) jones965 válasza Sunzi (#4718) üzenetére


jones965
Modder

Félre érthetően fogalmaztam, az SSD-m sata felületű, csak az alaplapi IDE vezérlőn keresztül kommunikált.
Lényegében tehát ha a SAS vezérlőre kötöm a sata-s SSD-m, akkor gyorsabb lesz, mintha a SATA vezérlöre tenném ?

(#4720) Sunzi válasza jones965 (#4719) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem lesz gyorsabb, a SAS protokoll "magában foglalja" a SATA protokollt, tehát sebseeég szempontjából önnmagában ilyen esetben semmivel sem több, mint egy SATA vezérlő.
Az számíthat, hogy a SATA és SAS vezérlő milyen buszon csatlakozik a rendszerhez, illetve melyiknek milyen korlátai vannak, de 1 eszköz esetén nem sok esély van arra, hogy ebből adódóan különbség legyen...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4721) jones965 válasza Sunzi (#4720) üzenetére


jones965
Modder

Köszi mégegyszer! :R

(#4722) yakuza.tora


yakuza.tora
addikt

Üdv mindenkinek!

Pici segítségre lenne szükségem.
Összeállt az új konfig és telepíteni szeretném a Win7 HP 64bitet. A gépben 2db Samsung F3 500-as hdd lesz, amit az alaplap (Crosshair III Formula) vezérlőjével szeretnék RAID-0-ba összefűzni. Az lenne a kérdésem, hogy ebben az esetben hogyan tudom telepíteni a Win7-et? :F

Köszi a segítséget! :R

Alléz Olympique de Marseille!

(#4723) SaNyEe


SaNyEe
aktív tag

Sziasztok, nemrég bíztak meg egy cég informatikai rendszerének üzemben tartásával, miután átmustráltam az egészt, felfigyeltem két szerverre, raid0-ba kötött merevlemezekkel.

Olyan kérdésem volna, hogy:
- mi a különbség a szoftveres raid0 és hardveres raid0 között melyiknek mi az előnye/hátránya, egyáltalán miért nem hardveresen megy ez az egész dolog
- ha pl beüt a crash az egyik lemezen erről valami információnk lesz-e
- ha kihalt az egyik vinyó és veszek egy ugyanolyan kapacitásút a helyére akkor az adatok átmentése automatikusan megtörténik, vagy erről a rendszergarázdának magának kell gondoskodnia?

Mekkora annak az esélye, hogy mindkét vinyó közel azonos futamidő után adja be a kulcsot és nem lesznek többé meg a vállalat szempontjából kritikus fontosságú adatok? Jelenleg kb 3-3,5évesek azok a meghajtók amik a gépekben találhatóak. 24/7-ben körülbelül mekkora az élettartama ezeknek a lemezeknek?(természetesen nem méregdrága SCSI lemezeket vásároltak, hagyományos samsung 7200-as vinyók) Az egyik server egyik lemeze már kb 2-3 secenként kattogó hangokat produkál magából, szabályos időközönként...

Amennyiben a lemezről ghostot készítek és azt rendszerhiba után töltöm vissza akkor, raid0 miatt elvileg mindkét lemezre vissza is töltődik igaz?

Sry raidben nem vagyok túlzottan otthon, remélem azért annyira nem voltam kiakasztó (:

[ Szerkesztve ]

-- end of transmission --

(#4724) Sunzi válasza SaNyEe (#4723) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

raid0-át írsz, viszont raid1 ről beszélsz. Szóval tükrözve(r1) vannak a diszkek, vagy csíkozva(r0)?

Feltételezve a raid1-et:
- az előnye a teljes hardveres megoldásnak a kisebb processzorterhelés (ezt emlegetjük évek óta, a prociterhelés nem változott, a procik többszörösére gyorsultak, szóval ennek csak extrém helyzetekben lehet jelentősége)
- előny továbbá a potenciális nagy méretű wb cache, de ehhez bbu ajánlott, de legalább ups-...
- hátránya, hogy ha a vezérlő elszáll, akkor gondban lehetsz. Ámde, rendes vezétlőről lehúzva egy diszket, raid1 esetén annak a tartalma olvasható....
- azért nem megy valszeg hardveresen, mert egy rendes hardveres raid kártya 60-200e körül van, és 1 darab raid1 tömb miatt ez nem éri meg.
- ehhez kapcsolódik a sw raid1 előnye, hogy gyakorlatilag hardverfüggetlen ha ügyes vagy, és a teljesítménye nem gyengébb, mint a hardveres megoldásé.
- info van, csak be kell állítani az OS-ben, de fejből nem tudom már, hol... kaphatsz róla pl. emailt....
- a tömb helyreállítása majdnem automatikus. Szerintem kézzel kell elindítani, de itt is kopottak az emlékeim... raid vezérlő esetén pl. automatikus is lehet.
- mivel mind a 2 lemez kb. ugyanazt a terhelést kapja, nagyjából együtt öregednek, ez a raid 1 egyik veszélye, hogy esélyes, hogy egymés után mennek tönkre, de, olyanról még nem hallottam, hogy ne lett volna idő cserélni a diszkeket..
- a mai hdd árakat elnézve, a helyedben cserélném az összes diszket a közeljövőben. nézd meg a smart értékeket. ha minden oké, akkor azért alhatsz nyugodtan...

Ja, és backup, backup, backup.... több helyre... :) de, ez meg gondolom nyilvánvaló...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4725) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Szia proof88, nos sikerült már megcsinálnom a rendszerem. Nem is volt olyan nehéz, mint ahogy elképzeltem. Most már a két SSD-m működik RAID0-ba.
Még felkell raknom egy-két progit és teljes a rendszerem. Nem tudom a multkori beszélgetésünkbe, mit értesz azon, hogy az Intel Matrix Storagen mit kell bekapcsolnom?
Nos én feltelepitettem az IMS-t, de sehol nem találom ezt a fület. Hol kell bekapcsolni ezt a kötötszintet?, ha jól mondom. Köszönöm előre is.

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4726) proof88 válasza JONAS77 (#4725) üzenetére


proof88
addikt

Üdv,
ha felraktad, akkor elindítod a programot és bal oldalon látni fogod ilyen fa struktúrában a raid-kötetedet. Ott kell a raid-kötet nevén jobbklikkelni és engedélyezni a kötetszintű gyorsítótárat. Képet sajnos nem tudok most küldeni, mert ahol most vagyok itt nincs raid.

(#4727) JONAS77 válasza proof88 (#4726) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Nos, szerintem én este elküldök neked egy screent róla, sajnos nekem ez angol nyelven van, nem akarok semmi hülyeséget benyomni, vagy engedélyezni neki. Ha gépnél leszel megnézheted mire gondolsz. Előre is köszi! Ja SSD-nél ez lehet, hogy nem engedélyezhető?, ezért nem látom? No mindeggy este küldöm, kb este öt óra tájban. Addig is.

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4728) proof88 válasza JONAS77 (#4727) üzenetére


proof88
addikt

Ez független az eszköztől. Amúgy nekem is angol nyelven van szerintem, bocsi. :D Valami olyasmi, hogy Enable Volume-level Write-back cache vagy nem tudom már. Várom a képet. :)

(#4729) victorio79


victorio79
tag

Üdv.

Mostanság ismerkedem a RAID rendszerekkel és beleolvastam jócskán ebbe a fórumba is sok információval gazdagodva. Amit kérdezni szeretnék arról volt már szó itt, de sajnos nem találtam meg. Remélem nem fogtok megkövezni érte:

Van-e hardveres megoldás RAID 0 és 1 egyidejű használatára 2 meghajtóval? A meghajtók pl 25-25%-a egy RAID1, a maradék 75-75% meg RAID 0 tömbben lenne.

Jobb-e ettől esetleg egy RAID5? Hardveresen melyik olcsóbb?

A válaszokat előre is köszönöm.

"Si vis pacem, para bellum."

(#4730) Sunzi válasza victorio79 (#4729) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

igen, ez elvileg megoldható, de nem minden vezérlő esettén. Minden esetben az adott kártya függvénye.

Az Adaptec kártyák szinte mindegyike támogatja ezt, de az LSI alapúak például nem (LSI, DELL, intel)

Raid5 jobb-e az attól függ, mire használod. Viszont ahhoz 3 diszk kell...
A raid5-öt nem tudó vezérlők nyilván olcsóbbak....

S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4731) JONAS77 válasza proof88 (#4728) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Akkor küldöm a képet:
Remélem azért látod, de gondolom, hogy a RAID0 tömbre kell jobb egérgomb?!

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4732) proof88 válasza JONAS77 (#4731) üzenetére


proof88
addikt

Igen, RAID0-n jobbklikk, kijön egy menü néhány opcióval, asszem a legalsó az, Enable valamilyen cache. Ha nem találsz ott ilyet, akkor az Array_0000-on jobbklikkelj, hátha ott van ilyen opció.

(#4733) JONAS77 válasza proof88 (#4732) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Ok, köszi. És ez valamivel gyorsitja, vagy ez csak biztonsági dologra van?

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4734) proof88 válasza JONAS77 (#4733) üzenetére


proof88
addikt

Ez gyorsítja. Mondjuk lehet, hogy a gyakorlatban nem nagyon veszed észre, de teszt eredmények alapján gyorsabb lesz a szekvenciális olvasás és írás. Tehát a nagy fájlokkal dolgozás gyorsabb lesz, az biztos.

(#4735) JONAS77 válasza proof88 (#4734) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Akkor küldök is egy tesztet melegibe.

[ Szerkesztve ]

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4736) proof88 válasza JONAS77 (#4735) üzenetére


proof88
addikt

(#4737) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok
helyre lehet állítani raid0-t illetve van valamilyen mód az adatok mentésére ha az egyik vinyó tönkrement (alaplap nem érzékeli)
S.O.S :R
köszönöm

(#4738) JONAS77 válasza proof88 (#4736) üzenetére


JONAS77
aktív tag

Még egy utolsó kérdésem lenne és nem több, érdemes SSD-t defragolni, mert lehet hogy a sok program kicsit belassitja. Elég nagy a dzsumbuj! :D

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#4739) proof88 válasza JONAS77 (#4738) üzenetére


proof88
addikt

Nem kell defragolni az SSD-t, a rendkívül alacsony elérési ideje miatt. Érdemes az automatikus töredezettség-mentesítést is kikapcsolni, ami a háttérben fut, ha nem használod a gépet. SSD topicban olvashatsz erről, sok okosság le lett írva ott.

tom_lol: nem lehet, az adatok fele a másik winyón van. :(

(#4740) SaNyEe válasza Sunzi (#4724) üzenetére


SaNyEe
aktív tag

Szia, tükrözve vannak, nem csíkozva, én kevertem a kettőt.
Akkor ez van, adatmentés rendszeresen, bár mondjuk ez alap (:
Esetemben ghost, ghost, ghostolni.

-- end of transmission --

(#4741) jilian


jilian
addikt

Hy!!

Most van egy csx 60 GB ssd-m, amin az op. csücsül, és észrevettem,h jelentössen nöl a játékok 'teljesítménye ha ide telepítem öket.

Rászánnám magam a sebesség növelésére és lenne pár kérdésem:
1. gyorsabb-e két winyo mint egy ssd?
2. számit-e a puffer méret?
3. milyen HDD-t érdemes erre forditani? (méret)
4. nagyon komplikált ilyet létrehozni?
5. ha (netán már lenne) erre töltök le rar-rolt filmeket-játékot, gyorsabban összerakná nekem?
6. lehet ezeken particiot létrehozni?
7. asszem két féle ilyen 'raid létezik /sebesség és biztonság/ melyik melyik? (nekem a sebesség kéne)

Egyenlőre ennyi, köszi a türelmet!

(#4742) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
RAID5-öt szeretnék összehozni 3 vinyóból.
Ha a 3 vinyó típusa, sebessége megegyezik, de a méretük nem, akkor mi történik?
WD Black széria lenne a tömbben.

Köszönöm a segítséget!

(#4743) Sunzi válasza tom_tol (#4737) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Helyreállítani nem lehet, ha tönkrement.

Stripe size alatti fileméreteket elvileg vissza lehet szerezni a diszkről, legalábbis azokat, ami épp arra estett..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4744) Sunzi válasza puru (#4742) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A legkisebb diszk határozza meg a tömb méretét. A fennmaradó helyet vezétlő függően vagy ki tudod használni, vagy nem.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4745) joasztalos


joasztalos
csendes tag

Sziasztok!
A Win 7-es élményindex legalacsonyabb értéke a gépemen 5.6. Méghozzá a lemez adatátviteli sebességéhez tartozik a szám. A többi 7.3 és 7.5 között kap pontot.
Szerintetek mennyit kapnék ha a hdd-ket raid0 ba használnám?
Aki a 7 rendszert használja irja le legyen szives hogy ö mennyi pontot kap az elsödleges merevlemezére az oprendszertöl. Kösz :R

[ Szerkesztve ]

Halhatatlan vagyok. Egyelőre.

(#4746) charly174 válasza Sunzi (#4714) üzenetére


charly174
csendes tag

Szia Sunzi.

Alaplapi vezérlő van,samsung HD753LJ 750Gb 4db, Win7, Everestel mértem és van 4gb RAM

(#4747) petike222


petike222
csendes tag

Sziasztok! Segítségeteket szeretném kérni. raid5-t szeretnék kialakítani a gépemben és egy épkézláb raid kártyát szeretnék bele venni, de nem nagyon tudom, hogy mit kéne nézni egy ilyen kártya vásárlásakor. Légyszi ha van valami tuti kártya linkeljétek be. Az ár nem nagyon számít, de jo lenne azért ha 130 megállítaná. Configom: win7,i7 920, gigabyte ex-58 extreme,ocz ssd vertex 120,6gb ram, 5 vagy 6 db wd caviar green viynó(ez lenne raid5-ben). Ha valakinek van tapasztalata, kb milyen sebességkülönbséget lehet elérni egy jobb raid kártyával(amik úgy hallottam, hogy 100nál kezdődnek), mint az alaplapi megoldással, mert ha nem számottevő, akkor inkább nem is erőltetem?

[ Szerkesztve ]

(#4748) pincehely


pincehely
addikt

Dilemma előtt állok. Nem tudok választani a két lehetőség közűl.

1. Kingston ssd now 40g rendszernek.

vagy

2. A meglévő Samsung F3 500g hdd mellé még egy ugyanilyen Raidben.

az ssd 25k, míg a plussz vinyó 11k lenne.
Melyik választás eredményezne gyorsabb rendszert, illetve ha az ssd gyorsabb, akkor megéri-e a plussz 14k-t? Tárhely nem tényező, abból van elegendő.

http://kefetemap.deviantart.com/

(#4749) bazzze


bazzze
csendes tag

Szeva mindenkinek ezzel a raidel jókat lehet másokon röhögni!!!
Vettem két használt vinyót, wd 80gb sata állapota jó.
Úgy gondoltam egyik linux lesz a másik win.
raid o-ban használta az illető akitől vettem, ez azért lehet fontos mert az ubuntu live telepítője csak 160 gb -os meghajtót lát 1 darabot (gondolom ez a raid-0 maradék hatása).
Ha viszont csak az egyik meghajtót teszem bele DURVÁN nem lát semmit (aki olvassa és már látott linux partíció előkészítőt az most képzelje el és képzeljen bele egy fehér üres lapot) a tovább gomb aktív ráklikkelve, hibaüzi, hogy nincs gyökér megadva.
Egyébként gparted egyenként partícionálja (természetesen a tel. még így sem látja).
Az ssc jumperelésénél tartok de még így is semmi.
Azt feltételezem hogy ez a raid megcsinált valami partíciót vagy az elktronikán heggesztett be valamit amit ki kellene iktatni, DE HOGY????????

[ Szerkesztve ]

(#4750) brd válasza bazzze (#4749) üzenetére


brd
nagyúr

Simán a gépedre nyomod rá a HDD-ket, vagy valamilyen RAID kártyára? A géped tud(na) RAID-et egyébként? Ha az előbbire a RAID kártyára a válasz, vagy az utóbbira az "igen", akkor ott a kártya programjában kellene clean-elni a HDD-ket, mert valószínűleg hasonló vezérlőd van, és a HDD-n tárolt infók alapján azt gondolja, hogy neked szükséged van RAID-re.

The only real valuable thing is intuition.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.