Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4151) TomiLi


TomiLi
addikt

Sziasztok!

Valakinek van "szerencséje" jmicron-os raid vezérlőt használni?
Már korábbiakban is írtam, hogy vannak gondok..:)
Mivel nem vagyok egy nagy tuning mester, így az alap dolgoknál többet nem is nagyon tudok állítani a BIOS-ban (asus striker II extreme)
Az lenne a kérdésem, hogy mielőtt raidbe fűzők két SSD-t azelőtt a Sata vezérlőn kívűl kell-e valamit állítani?
Jelenleg úgy néz ki hogyha a stripe értékét 4K-ra állítom a raid tömb sebessége a fele lesz egy ssd-nek... Ha meg megyek fel a stripe értékét illetően, akkor meg más gondok (játék beli gondok jönnek elő... :F )
Azt nem tudom, hogyha összefűzöm a két ssd-t, akkor az nem gond hogy a raidbe fűzött tömb pirossal jelenik meg.... (már kínomban gondolok ilyenekre.)
A másik gond, hogy amikor feltelepítettem z op rendszert és a jmicronos drivert, akkor feltelepít egy "JMB36X Raid Configurer" programot, amit ha megnyitok kiírja hogy:"Raid Device not found" - nem találja??? ez vicces, Pedig azon van a rendszer...
Na nem értem.... de ha azt tanácsolnátok, hogy a megoldás az lenne, hogy vegyek egy raid vezérlőt, akkor tudnátok konkrét típust ajánlani? fontos hogy sata2, és pci csatlakozó legyen ( a pci-e 1x csati foglalt ) Köszönöm!!!!

Bogyóka

(#4152) Boborjan


Boborjan
csendes tag

Üdv!

Vettem egy ST-LAB SATA RAID kártyát és egy ST-LAB USB port bővítő kártyát. Egy régi ABIT BH6 v1.0-ba akartam betenni őket, de sem az alaplap, sem a WinXP nem látja őket! Nem jelennek meg a gép indulásakor a PCI Device List alatt, ill. az eszközkezelőben sem. Az alaplapon PCI v2.1 slotok vannak, a kártya adatai között viszont PCI v2.3 szerepel. Lehet ez a probléma? Mindkét kártya csatlakozóin kettő bevágás van, ezek szerint univerzális PCI kártyák, menniük kellene! Vagy csak szimpla alaplapi inkompatibilitásba futottam?

(#4153) Anor


Anor
csendes tag

Üdv!

Következő kérdésem lenne adott egy asus P5Q(ICH10R) egy sata-s hdd-vel rajta xp fontos adatokkal. Emellé szeretnék beépíteni egy 2. hdd-t és tükrözni. Hogy lehet megoldani ezt reinstall nélkül?? Ha BIOS-ban átállítom IDE módról RAID-re akkor 0x7B-vel elszáll gondolom a driver hiánya miatt ha IDE módban indítom akkor meg nem tudom feltelepíteni a raid drivert. Lécci segítsetek hogy lehet, vagy hogy meg lehet e egyeltalán csinálni??? :F

Előre is köszönöm!!

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

(#4154) brd válasza Anor (#4153) üzenetére


brd
nagyúr

Nehezen, és viszonylag hosszan meg lehet oldani de a legrosszabb esetben egy harmadik HDD-re is szükséged lesz. Ha nem nagyon fontos, hogy újratelep' nélkül legyen meg, akkor szólj, addig nem fárasztom magam leírással. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4155) TomiLi


TomiLi
addikt

Senkinek nincsen szutyok jmicronos raid vezérlője? :O

[link]

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#4156) Anor válasza brd (#4154) üzenetére


Anor
csendes tag

Hali!

A 3. HDD nem probléma, akár több is. Van egy több 10K-ért feltelepített progi rajta és nem nagyon szeretném újra telepíttetni....

Az értelem csodákra képes. A hiánya mindenre! - V.H.

(#4157) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Van egy szétesett raid1 tömböm. Valószínűleg az egyik vinyó lehet a ludas. Egyszer volt egy restart aztán jött egy hosszas hibaüzi hogy az egyik port meghibásodott aztán egy csomó cím hogy hol. Ezután elkezdte a rebuild -et és folyamatosan jöttek ezek a prot hibák. Gondoltam egy ujraindítás nem árthat neki. De a win már nem akar elindulni. Ilyenkor valami hardwre hiba lehet? Vinyó vagy még az is lehet hogy a raid kártya? Eddig csak távban értem el a gépet és este veszem kezelésbe, de nemigazán tudom hogy honnan álljak neki :F

(#4158) DeepDish


DeepDish
őstag

Sziasztok!

Van 1 Asus M2N68-Am alaplap es 2 vinyot raidbe kotnek,h ha elszall az egyik meglegyen a masikon az adat!

Ez a tapasztalat es nembirok vele!

Mikor raidre allitom biosba,akkor ugye betudom hozni a raid menujet(F10), de csak ekkor , ott 1 vinyot lat, de ha kulon-kulon probalom felismeri a vinyot a gep, de raid menuben 1-et lat!Mikor igy raidbe allitva feltelepitem a windows telepito fajljait, majd beadom az nvidia raid vezerlojet floppyrol, akkor latja is,h 1 vinyo, fel is telepul, de ujrainditasnal mar nemlat vinyot es vinnyog, please insert media blabla.
De ilyenkor biosban nem is lehet bootnal kivalasztani csak cd-romot,mert mas nincs.
Ha satara atvaltom biosban, akkor megvan mind2 vinyo a vezerlonel es bootnal is kitudom valasztani!

Please help!

(#4159) brd válasza Anor (#4156) üzenetére


brd
nagyúr

Ok. Akkor egy kérdés: Van olyan (háttértároló-vezérlő) port az alaplapon, amelynek a működésére nincs kihatással az átállítani kívánt vezérlő RAID/AHCI/Compatible beállítása?

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#4160) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali az lene a kérdésem hogy milyen raid szintek mit jelentenek raid1,5jbod..... ? :R

(#4161) brd válasza Oszkár26 (#4160) üzenetére


brd
nagyúr

Olvasd el!

The only real valuable thing is intuition.

(#4162) Jester01 válasza Anor (#4153) üzenetére


Jester01
veterán

Ha már a pci device listben sem látszanak az durva. Más pci kártyát próbáltál? Cserélgetted a kártyákat a foglalatok között? Próbáltad egyszerre csak az egyiket? Linux live cd-t bootoltál, lspci paranccsal listát kérve?

Jester

(#4163) EkSYS


EkSYS
senior tag

Sziasztok!

Olyankor mit kellene tenni ha:
adott Gigabyte ex38 DS4 alaplap RAID vezerlo bekapcs, 2db 750-et akarok osszekotni. Biosba raid letrehozva, indulna a windoz a korabbi 500Gb-os HDD-rol es nem indul, restartolja magat. --> Nosza WinXP lemez be, indul, F6, keri hogy tegyem be FLOPPY-n a gyarto lemezet! Na minden van a gepemben de floppy az nincs es nem is lesz.
A WIN alatt feltelepitett raid configurer meg nem indul el ha nincs a biosban bekapcsolva a raid. ha bevan nem indul a win, ha nincs nem latja win-bol a raid-et.
:F

Eki - az eredeti

(#4164) Kernel válasza EkSYS (#4163) üzenetére


Kernel
nagyúr

Anélkül, hogy ismerném az adott hardvert: ha nincs floppy, integrálni szokás a drivert a telepítőbe. Vagyis másik CD-t készíteni. Ennek legegyszerűbb módja az nLite.

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4165) EkSYS válasza Kernel (#4164) üzenetére


EkSYS
senior tag

kosz!

beprobalom az nlite-ot

Eki - az eredeti

(#4166) EkSYS válasza Kernel (#4164) üzenetére


EkSYS
senior tag

meg egy,
a jelenlegi 500-asomon az XP az mentheto, vagy ha most raid-elni akarok akkor mindenkeppen uj XP install?

Eki - az eredeti

(#4167) Kernel válasza EkSYS (#4166) üzenetére


Kernel
nagyúr

Ha a telepített rendszer nem tartalmazza a szükséges drivert, Ghost klónozással is hiába vinnéd át, nem működne. Boot közben kékhalál lenne a jutalom. Talán ha Ghost után még rátolnál egy javítótelepítést is.

[ Szerkesztve ]

Ahol trollok hangja többet ér, ahol a kiskirály, mint kutyával beszél? A fórum szakmai támogatását befejeztem.

(#4168) TomiLi


TomiLi
addikt

Senkinek nincsen szutyok jmicronos raid vezérlője?

[link]

[ Szerkesztve ]

Bogyóka

(#4169) Oszkár26


Oszkár26
tag

Hali raidbe csak 2hddvel lehet mert van wd raid edition akkor abba 2hdd van integrálva????? :R :R

(#4170) Sunzi válasza Oszkár26 (#4169) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem.

De, ha megnézed a gyártó oldalán a terméket - csak úgy, kíváncsiságból - akkor akár ki is derülhet, hogy mi a különbség a RE és nem RE között.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4171) Oszkár26 válasza Sunzi (#4170) üzenetére


Oszkár26
tag

Te értesz a raidhez mert ha igen akkor lenne még 1-2 kérdésem ha nem gond :R

(#4172) Sprotni89


Sprotni89
csendes tag

Sziasztok!

Most csinálnék raidot az egyik ismerősömnek.

JW-n61P alaplap két Maxtor winyóval

Telepítéskor betöltöm a drivereket hogy lássa, El is indítoma a formázást telepítést de amikor feltelepült és jönne a kezdetleges beállítás a felhasználónév meg az ilyenek akor kékhalállal kiszáll, a szöveget nem tudom így ötletem sincs hogy mi lehet a baj.

Előre is köszi a segítséget

(#4173) Sunzi válasza Oszkár26 (#4171) üzenetére


Sunzi
aktív tag

nem gond, de rajtam kívül vannak még páran akik konyítanak a témához...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4174) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Egy WD5000AAKS és egy samu HD501LJ-t lehetne raid-be futtatni? Milyen bonyolult lenne? Egy GA-P35C-DS3R lapom van, vinné?

(#4175) mclaren777


mclaren777
senior tag

Üdv!

Remélem jó topicba jövök:
Van egy ASUS A7N8X alaplapom amin ugye nincs SATA viszont van 5 db PCI 2.2 ezért pótolnám a hiányt ezzel a kártyával:

Dana SATA150 raid kártya (NW-3114)

http://www.onlinepcshop.hu/index.php?com=termek_r&termek_id=430&kategoria_id=33#

Egyelőre egy 320-as SATA II. WD vagy Hitachi HDD-t és egy SATA-s DVD írót kötnék rá.

Nem tudom ki milyen (rosszat) hallott erről a kártyáról vagy a Dana márkáról esetleg. (mondjuk lehet mindegy a gyártó, a chipset a SiL3114).
De 3400 Ft ért tudnék egyet venni dobozosan 2 db SATA kábellel.
Remélem bootolni sem lesz probléma róla.
A BIOS ban látok olyan pontot hogy BOOT up SCSI + BOOT up other device

Ami fölmerült még: Úgy tudom a PCI 2.2 max sebessége 133 MB/s. egy ilyen vinyó max. olvasási sebessége amit vennék kb 80-90 MB/s az íróé max 20 MB/s ez elégnek tűnik egyszerre is, viszont + 1 idekötött olvasó/író SATA vinyóval már szűk keresztmetszet a PCI 2.2 gondolom?
Más gond nemigen lenne csak a lecsökkent sebesség amikor egyszerre dolgoznak a HDD-k? Köszi :)

[ Szerkesztve ]

(#4176) Lazsnak


Lazsnak
tag

Sziasztok, szeretnek egy kis segitsegetkerni ha szabad, es ha jo helyre irok :)Van egy 150es wd raptorom, es most tervezem a 2. megvetelet, es szeretnem raidbe kotni rendszernek.Gyorsasagra mennek, az nem baj ha elszall vagy ilyesmi adatokat masik vinyokon tartok :)

Kerdes, nekem egy Raptor X-em van, ilyen plexis okossag, ha szeretnek melle venni egy masikat, akkor szamit-e hogy milyen tipusu, plexi nem plexi, esetleg vannak-e elteresek tipuson belul, mint pl a WD caviarbol is van kulon raid edition.Vagy tok mind1 vehetek barmilyen 150es raptor X-et azzal menni fog raidben.

Masik, konfigom a profilba van, a lapom egy giga p35-ds4 elmeletileg tud raidet, szoval akkor nincs szuksegem semmifele raid vezerlore?

Vagy esetleg hagyjam a fenebe es vegyek ssd-t helyette :D, mennyivel gyorsabb egy ma kaphato ssd egy 150es raptornal? tesztekben anno neztem ertekelesben hogy nem vilagmegvalto a sebesseguk, az elerheto aruaknak pl itt phn is lehet kapni buffalo 64gb ssd 30 000-ert.

Ha 2 raptor raidben van, az mennyivel gyorsabb, erezheto lesz-e a sebessegnovekedes, ha igen pl milyen alkalmazasokban?

Elore is elnezest kerek ha nagyon bena kerdesek, ilyen temaval meg nem foglalkoztam, de elore is koszonom a valaszokat, ha kapok :) :R

(#4177) kem válasza Vasinger! (#4174) üzenetére


kem
addikt

Elég egyszerű lenne, és igen lehet őket raid-ben futtatni. Az alaplapod Topicjában megmondják,h hogyan kell engedémnyezni arra a 2 portra a RAID-et, a RAID BIOS-ban meg értelemszerűen fűzd össze a 2 lemezt egy kötetbe. Előtte mentsd le az összes adatot róla, mert elvesznek!!!

Köszi!

(#4178) kem válasza Sprotni89 (#4172) üzenetére


kem
addikt

Egyenként nézd meg HD Sentinellel a vinyókat, ha jók akkor próbálj másik drivert a sata vezérlőhöz.

Tükrözni vagy párhuzamosítani akarod?

Köszi!

(#4179) kem válasza mclaren777 (#4175) üzenetére


kem
addikt

Hali!

Mivel a vinyód nagyon ritkán olvas a sebességének a maximumával(a tányérok elején ha az adat töredezettségmentesen egybefüggő), akkor se lesz gond, ha egy PCI-os kártyára kötött vinyórol írsz a mellette lévő íróra. Normális "IT"-s amúgy se ír max sebességgel lemezt:D

A gyártó nem nagyon számít, inkább a chip ami rajta van, de ebben a kategóriában szinte mind egyformák. Talán ahol előjön a különbség az az, hogy nem mindegyikkel lehet XBOX 360-at Flashelni:D

Ha még vinyó választás előtt jársz, akor ajánlom a WD3200AAKS-t. A legjobb vétel 640Gb alatt, de győződj meg róla Te is itt. Ennek a max Lineális olvasása 110Mb/sec körül van(ennél gyorsabb nincs ebben a kategóriában), e mellé még befér a DVD író is kényelmesen akkor is ha maximummal írsz...

Köszi!

(#4180) kem válasza Lazsnak (#4176) üzenetére


kem
addikt

naszóval:DDD
1. Ha még1 Raptort akarsz akkor a P/N szám egyezzen meg, de akár egy 40-es Maxtort is köthetsz mellé, ez csak ilyen "ejj jobb az ha egyforma...", amugy kb azért szokták mondani, hogy az egyik ne fogja vissza a másikat.

2.nem kell raid vezérlő, pláne mert azoknak 133 MB/s az áteresztőképességük.

3.hagyd a fenébe, az SSD gyorsabb a raptornál. Miért?! Mert az elérési ideje nem 6ms között van, hanem 0,01... Hoppá:Y Mint ha szupertöredezettségmentes lenne...nincs fejmozgás... Az SSD-nek nem a max írás/olvasás a lényege mint ahogy a Raptornak sem, hanem a nagyon alacsony elérési idő(seek).

4. Miben gyorsabb?
-boot idő mp-ekre csökken.
-sok program/feladat közt ugrálás gyorsabb/pörgősebb a masina
-töltések(load) jóval gyorsabbak

Én legszivesebben 2db 30Gb-os OCZ Vertex-et(asszem így irják nincsidőm kiguglizni) használnék RAID0-ban rendszernek.

Köszi!

(#4181) mclaren777 válasza kem (#4179) üzenetére


mclaren777
senior tag

Köszi a választ! Igen ezt a vinyót néztem ki pont :)

(#4182) Lazsnak válasza kem (#4180) üzenetére


Lazsnak
tag

Koszonom a valaszt, bar gondolkodoba estem :F , az a baj hogy megszabadulni a raptortol, es befektetni 2db ssd-be eleg draga muri, mig egy masodik raptor kijon egy 20asbol.Viszont nagygeneralt most akarok csinalni, hamar ugyis szetkaptam a gepet atomjaira mert gariba cserelik az alaplapom :D.

Alszom ra jo parat, koszonom az infokat, kielegito volt minden szempontbol :R

[ Szerkesztve ]

(#4183) Sprotni89 válasza kem (#4178) üzenetére


Sprotni89
csendes tag

Szia!

Már megnéztem hd sentinellel és tökéletesek, és más sata driverrel is próbáltam,
az az érdekes hogy a j&w 770es lapjával tökéletesen megy a raid és oda még drivert se kellet feltöltenem.

Amúgy tükrözni. És tökéletesen fel is másolja mindkét meghajtóra az adatokat csak az első betöltéskor fagy ki.

(#4184) [EU]SASA1


[EU]SASA1
tag

Hello mindenki.
Lenne egy olyan amatőr kérdésem, ha egy RAID0 tömböt átrakok másik alaplapra akkor ott is fog működni? A segítséget előre is köszönöm. :R

(#4185) kem válasza [EU]SASA1 (#4184) üzenetére


kem
addikt

NEM!!!

Ha alaplapot/vezérlőt/BIOS-t cserélsz akkor nagy valószínűséggel szétesik a tömböd! :(

Köszi!

(#4186) Zotya984


Zotya984
senior tag

sziasztok
Kellene help.
ata raid0 akarok csinálni és nem tudom hogy a rendszer számára mi lenne a legjobb foglaltsági egység.
lehetőségek: 1k, 2k 4k, 8k, 16k, 32k, 64k
HELP!!

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4187) body007


body007
addikt

Hali

Szeretnék beruházin egy raid rendszerbe. Tudnátok nekem ajánlani valami olvasmányt az alapokhoz? Nekem a sebesség lenne a fontos, pusz dual boot rendszer - Ubuntu, xp

köszi, Body

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4188) kem válasza body007 (#4187) üzenetére


kem
addikt

[link] ;)

Köszi!

(#4189) body007 válasza kem (#4188) üzenetére


body007
addikt

köszi :R

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#4190) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni! Az alaplapomon van integrált raid vezérlő! (Asus A7V880 lapocska) Eddig ide csatlakozós vinyóm volt, ám most beújítottam egy seagate sata winyót. Bekötöttem, limitáltam a winyót 1,5-ös átvitelre. A többi ide-s winyót lehúztam a gépről és csak az újat hagytam meg. Amikor a windows-t elkezdtem telepíteni nyomtam egy F6-ot és megadtam neki floppy-ról a RAID vezérlő driver-t. Fel is ismerte a telepítő a winyót, és amikor túl voltam a partíciónáláson és megformázta a telepítő "c"-meghajtót, elkezdte volna felmásolni a file-okat, jött egy hibaüzenet miszerint a "a telepítő nem tudja felmásolni a kijelölt RAID drivert a floppy-ról". Ha kihagyom a másolást akkor ugyan tovább másolja a cd-ről a windows file-okat de a végén amikor újra boot-ol akkor kékhalálba torkollik a dolog.... Próbáltam más floppy-ről és más floppy olvasóról véghezvinni a folyamatot de mindig ugyan ez a vége! A drive-ert az alaplap saját cd-jéről másoltam át floppy-ra. Ha vista-val próbálkozom akkor megy minden szépen, a rendszer feltelepül ahogy kell, lehet használni a gépet. DE nem akarok vistat...xp-t akarok! :W :O :W Tud valaki valamit javasolni? esetleg járt már így valaki?

Előre is köszi!

G.

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#4191) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

Megpróbálom nlite-al beletenni a windows-ba a driver-t... Ha ez segít akkor közölni fogom! :)

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#4192) Gaabbaa


Gaabbaa
aktív tag

Az nlite-os próbálkozás sem járt sikerrel, nem találja a winyót....HELP! :O

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#4193) kem válasza Gaabbaa (#4192) üzenetére


kem
addikt

SP3-at is érdemes integrálni bele, és nem csak RAID hanem sima sata drivert. ne a cd-ről szedd le, hanem a legfrissebb driverrel próbálkozz.

Köszi!

(#4194) Charger69


Charger69
csendes tag

hy!

szerintetek ez így jó?

(#4195) Gaabbaa válasza kem (#4193) üzenetére


Gaabbaa
aktív tag

Az a helyzet hogy a driver cd-n csak a sata driver .inf file-t találtam meg. Igazából csak az .inf file-ok kellenek ugye? :F

Csak a JÁTÉKOK! :-))))

(#4196) kem válasza Gaabbaa (#4195) üzenetére


kem
addikt

aha. de mondom keresd meg az alaplapod hivatalos oldalát driver miatt, meg nem ártana a lapod topicjába se bekukkantani hátha valaki találkozott ilyesmi problémával. ez inkább oda tartozik mint ide.

Köszi!

(#4197) kem válasza Charger69 (#4194) üzenetére


kem
addikt

Az tuti,h félremér. Nem lehet,h ilyen gyorsan olvas a kessből. A stripe méretet feljebb állíthatnád amikor összeállítod a tömböt, akkor nem zabál ennyi prociidőt. futott még valami a háttérben? ez elég magas %. Egyébként az írás olvasás reális, az elérési idő lehetne kicsit jobb mondjuk Ezek milyen vinyók? RAID0 ugye? :U

Köszi!

(#4198) Charger69 válasza kem (#4197) üzenetére


Charger69
csendes tag

Jól mér az... :) itt a "csalás" ;)

[link]

itt meg a vinyó:

jah és réd...

[ Szerkesztve ]

(#4199) Moleskin


Moleskin
tag

Sziasztok!

Jelenleg egy WD5000AAKS vinyóm van Hd tune Pro-val Avarage read: 61MB/s
Kérdésem az lenne, hogy mekkora sebességnövekedést érhetek el 2db WD 320GB RAID Edition-nel RAID0-ban?
Esetleg van valakinek ilyen vinyója raid-ben?

Sürgős lenne a válasz, mert Szerda délelőtt le kell adnom a rendelést!
A lapom egy ASUS P5Q
8GB OCZ Reaper 1066
Intel Q9550

A nagylelkű választ előre is köszönöm! :C

(#4200) kem válasza Moleskin (#4199) üzenetére


kem
addikt

gyors válasz:

WD5000AAKS nemjó választás, nagyon lassú.
Egy 320-as WD egymagában is gyorsabb nála, mert egy tányéron 320Gbnyi adat helyezkedik el, az 500-asnál meg csak 250(2tányéros). Ugye a fordulatszám meg ugyanaz, a sűrűbb lemez gyorsabban ír/olvas...

mekkora sebességnövekedés?! Tesztek alatt írás/olvasás 2 - 2,5x-ösére növexik... erre a kérdésre nem nagyon lehet mit mondani, ha lehet akkor vedd meg, nem fogsz benne csalódni, csak ne haljon meg egyik se.

Köszi!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.