Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4501) Sunzi válasza chipsetpifta (#4500) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A PCI-t akkor el kell felejteni.
A mai alaplapi integrált megoldások otthonra mind megfelelnek, és ki tudnak hajtani 4-6 diszket is.
Külön kártyás megoldásból szóba jöhet a PCIX, de ezt csak szerver/workstation lapon találod meg, illetve a PCIe 1x, 4x vagy 8x raid vezérlők. Az alsóbb árkategóriában ilyet találni is nehéz, de 60kHUF felett már gyarapszik a kínálat.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4502) chipsetpifta válasza Sunzi (#4501) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

És egy [ilyenből] mennyivel tudnék kihozni többet, mint egy 3512-esből? elérhetem vele a ~150 megás írás/olvasásis sebességet? A lényeg az az lenne, hogy a két vinyóból a legtöbbet ki tudjam hozni sebességre. Az alaplapi megoldások ilyen szempontból mennyire előnyösek?

(#4503) gardener


gardener
senior tag

Raid 0-ba szeretnék vinyókat összefűzni.
De: van 2db 500Gb-s és van 2 db 1terrás. Ezeket párban szeretném összfűzni.
Lehetséges így? (vagy ezt csak 2db raid vezérlővel lehetséges?)

Illetve. Az egyik 500Gb-s vinyón van 2db Bad sector. Szabad-e ennek ellenére összefűzni a másikkal? :U

Köszi.

(#4504) EyEsOnU válasza gardener (#4503) üzenetére


EyEsOnU
tag

lehet 2 tömböt csinálni, viszont azzal a badsectorossal nem erőltetném a raid0-át.

(#4505) gardener válasza EyEsOnU (#4504) üzenetére


gardener
senior tag

thx

Stabilitás miatt,mert borulhat a tömb vagy csak mert lassít?

(#4506) mm00


mm00
aktív tag

Tudnátok ajánlani egy vezérlőt, amely megfelelne a következő feladatra?

- webszerverbe lenne, 4-6 darab 0,5-1terrás vinyó (SATA II) menne rá raid 6 vagy raid 10-ben

kb 70-90e Ft lenne rá.

Kösz a válaszokat!

(#4507) hektor24


hektor24
aktív tag

Sziasztok!

Van otthon 2 Samsung 640GB SATA2 Raid Edition winchesterem RAID 0-ban összefűzve. Alaplapot, procit és memóriát cserélek a gépben. Meg fognak maradni az adatok és a RAID 0? Be kell valamit állítsak, hogy ugyanúgy használjam a winyókat és ne törlődjenek az adatok?

Előre is köszönöm a segítséget! :R

(#4508) Sunzi válasza chipsetpifta (#4502) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szerintem ki lehet vele hajtani a diszkeket.
A mai alaplapi megoldásoknak sincs gondja a sebességgel, nem lassabb egyik sem, mint ez a kártya.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4509) gardener


gardener
senior tag

Vettem egy 3ware 9500-8 8 portos SATA RAID kártyát, mivel a régi 2portos Adaptec kártyámat kinőttem.
Oprendszer windows server 2003 enterprise R2.
Beraktam a gépbe a kártyát, rádugtam a 2 régi 500as vinyót,majd felraktam a raid kártya driverét.

Viszont az oprendszer nem látja a vinyókat.
Lemezkezelésnél sem látszódik.
Megnéztem a kártya bios-át ott látszódik a két vinyó.

Mi lehet a problem?

A vinyókon adatok vannak nincsenek "még" raidben sem ill. nem is voltak.

Mi lehet a problem? :F

(#4510) Sunzi válasza gardener (#4509) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A mi régi adaptec kártyánk sem látatta a simán rádugott szingli vinyót. Mindenképp kellett egy szimpla volume-ot csinálni az inicializálás után .(letakarítja a diszket!).

Ekkor létrehozott egy kisebb saját partíciót, majd a maradék rész maradt az adatoknak. Ekkor már látta az oprendszer, lehetett hotswapponi, és másig gépre dugva is használható volt a diszk magában...

Szerintem ez hasonló helyzet lehet.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4511) gardener válasza Sunzi (#4510) üzenetére


gardener
senior tag

jaja.

Ráraktam egy másik vinyót amin nem volt féltenivaló adat. Ott felvetettem vele és már látta az oprendszer.
Persze a partíciót törölte :(

De nincs valami megoldás arra,hogy ne kelljen leszednem 500giga adatot majd felismertetés után visszamásolni 500gigát? :W
Hisz nem tömböt akarok csinálni hanem sima szipla,"szingli" vinyót rádugni egyenlőre. :U

(#4512) adman


adman
tag

Sziasztok!

anyám gépében a RAID 1-ben lévő vinyók közül az egyik megadta magát, még garis szóval cserélve lesz, ez nem probléma. viszont nem tudom hogy hogy kell visszaállítani a tükrözést a már kicserélt vinyóra?
ICH9R-es a raid vezérlő, az alaplap manual-t letöltöttem (GA EP35 DS4 lap), de az alapján a raid vezérlő biosában 4 dolgot érhetek el Create RAID Volume / Delete RAID Volume / Reset Disks to Non-RAID /Exit. A Create-nél leírja hogy hogy lehet létrehozni, de írja hogy létrehozáskor minden adat elvész. Értelemszerűen nem szeretném az egész gépet újrarakni, csak a tükrözést visszaállítani.
Tudna valaki ebben segíteni?

előre is köszi: a

(#4513) brd válasza adman (#4512) üzenetére


brd
nagyúr

Csak a működő OS alól lehet megcsinálni, az Inter Storage Manager használatával. Ill. elképzelhető, hogy ha egy teljesen üres HDD-t raksz be, akkor magától megcsinálja. De valószínűleg ekkor is kell hozzá a nevezett program (hogy fel legyen telepítve).

The only real valuable thing is intuition.

(#4514) brd válasza hektor24 (#4507) üzenetére


brd
nagyúr

A kérdésed alapján 50%. :) Vagy igen, vagy nem. Semmit nem írtál a mostani, vagy a leendő vezérlőről...
Az adatok amúgy semmiképpen nem törlődnek maguktól, csak ha te olyat teszel (pl. megpróbálod kialakítani a RAID0-t újra, mert azt gondolod, hogy ettől majd látszódik. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4515) brd válasza gardener (#4505) üzenetére


brd
nagyúr

Működni fog, csak a RAID-vezérlők általában érzékenyebbek a hibás sectorokra, hamarabb mondják azt egy HDD-re, hogy hibás. Jobb esetben csak kivágják a tömbből, rosszabb esetben az egész gép lefagy, újraindul stb (utóbbiak inkább félHW-es/olcsó vezérlőkre jellemzőek).

The only real valuable thing is intuition.

(#4516) gardener válasza brd (#4515) üzenetére


gardener
senior tag

thx.
Oprendszer nem lenne rajt. Csak filmek.
Így is lehet fagyás ill. újraindulás?

(#4517) brd válasza gardener (#4516) üzenetére


brd
nagyúr

Sajnos igen...

The only real valuable thing is intuition.

(#4518) adman válasza brd (#4513) üzenetére


adman
tag

köszi, sztem ez a progi felmászott az alaplapi driverekkel együtt. sajnos csak 1 hónap múlva tudom kipróbálni, addig cserélik a vinyót :(

(#4519) chipsetpifta válasza Sunzi (#4508) üzenetére


chipsetpifta
csendes tag

A nem lassabb mit takar? Mennyivel gyorsabb, ha egyáltalán gyorsabb? Nem akarok kidobni 9 ezret feleslegesen az ablakon ha csak 5-10 megát tudok emelni a sebességen. Mennyire bírja kihajtani raid 0-ban a két vinyót egy sata II-es kártya és mennyire egy alaplapi megoldás? Igazából engem számadatok érdekelnének :)

(#4520) geza12


geza12
aktív tag

Sziasztok!
Lehet kinevettek a kérdés miatt, de egyébként mire jó a RAID és az AHCI.
Ha 1 vinyó van a gépembe akkor is van jelentősége?

(#4521) Sunzi válasza chipsetpifta (#4519) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,
tekintve, hogy az alaplapi vezérlők kb. ugyanaz a kategória, mint az olcsó kártyás vezérlők, így gyakorlatilag 2 diszket bőven ki tud hajtani mindkét megoldás, ha a kártya legalább PCIe 1x 1.0 slotban van.
Számok diszkfüggőek, de az SSD topikban vannak linkelt teszteredmények 4 diszkes ssd raid0-ról. Az alaplapi vezérlő nem volt lassító tényező.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4522) geza12 válasza Sunzi (#4521) üzenetére


geza12
aktív tag

Köszi szépen a választ és a segítséget. :R

(#4523) Los Angeles


Los Angeles
csendes tag

Sziasztok!

Laikus kérdések következnek...

Van értelme RAID-es vinyót venni, ha RAID tömböt akarok építeni?
Konkrétan erre gondolok: SAMSUNG 640GB F1 RAID 7200rpm 16MB SATA2

Ebből 3-at akarok RAID 5-be kötni. Van értelme, vagy ugyanennyiért vegyek inkább 1 TB-os Samukat? És egyáltalán van-e értelme a RAID 5-nek?

A válaszokat előre is köszönöm! :)

(#4524) Sunzi válasza Los Angeles (#4523) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Van értelme a raid edition vinyóknak. Bizonyos esetekben a sima diszkeket hibásként jelölheti a vezérlő, és borul a tömb. [erről bővebben..] A raid-ba szánt diszkekkel ez nem fordul elő. Tehát biztonságosabb. Valamivel.

RAID5-nek határozottan van értelme, de hogy neked szükséged van-e rá. illetve erre van-e szükséged, azt csak Te tudhatod :)
Van a logouton 3 jó cikk: [cikkek], ezekből talán el tudod dönteni. Ha marad kérdés, jöhet.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4525) Los Angeles válasza Sunzi (#4524) üzenetére


Los Angeles
csendes tag

Köszönöm a segítséget! :R

Cerebellum cikkei zseniálisak, közérthetően elmagyarázzák a a RAID minden olyan tudnivalóját, ami az átlagfelhasználókat érintheti. Már régóta kutattam ilyesmi után.
:C

Arra a következtetésre jutottam, hogy nekem elegendő lesz a RAID 0, a RAID 5 helyett. Vágóként és animátorként a sebességre hajtok, és úgy gondolom, hogy az a legegyszerűbb, hogy a kapott anyagot eltárolom külső vinyón, majd arról készítve egy másolatot a RAID 0 tömbömre dolgozok vele. Megmarad az adatbiztonság és a sebesség is. Amint kivégződött a projekt, a RAID 0 tömb kiürül, külső vinyára meg megy az archív a végleges munkafájlokról.

Erősítsetek meg, hogy ez egy életképes elgondolás. :U

(#4526) Sunzi válasza Los Angeles (#4525) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nincsmit.

Életképes elgondolás, egy dologra figyelnék még: ha a projekt időtartama több nap, akkor rendszeresen legyen mentés a raid0-n levő tartalomról, ne csak akkor, amikor készen vagy. Ha bármi történik, akkor ne tudjon 1 napnál több melód elveszni.. Bár, ez gondolom kiderült, raid0-át akármenyi diszkből lehet csinálni, tehát, na nagyobb teljesítmény kell, akkor könnyen skálázható. Jelen felhasználásban pedig ezt az adatok sem gátolják.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4527) adman válasza adman (#4518) üzenetére


adman
tag

szerencsére csak a sata csatlakozó lazult ki, emiatt a raid vezérlő leválasztotta a vinyót. kábelcsere megvolt, majd win alól az Intel Matrix Storage Manager-rel újból aktívvá lehetett tenni a vinyót (majd magától helyreállította a hibás részeket). köszi brd

(#4528) kem


kem
addikt

Ha valakit érdekel, tudok szerezni Intel SSD-t. A legjobb SSD ami a piacon van most, és 80b.

Köszi!

(#4529) MTbc


MTbc
senior tag

Sziasztok, kezdő vagyok de sokat olvastam már.Tehát van 2 WD Sata 320 raid0 -ba meg egy WD sata 640gb,nah melyikre rakjam az oprendszert olvasgatásom alapján 640-re mivel sok a kis fájl.De a lényeg most jön video renderelést fogok végezni tehát úgy gondolom, hogy a fájlokat a 640-en tárolom és a renderelést a raid0 rá készítem.Szerintetek ez a legjobb?Jah és magát a vágó programot melyik vinyóra telepítsem? :R

(#4530) MTbc válasza MTbc (#4529) üzenetére


MTbc
senior tag

Az lemaradt hogy a videó fájlok 50-100mb között mozognak. :R

(#4531) klepto


klepto
addikt

Sziasztok!

Először is elnézést, ha a következő kérdésemet már hosszan kitárgyaltátok, de nincs kedvem 4530hsz-t elolvasni.
Tényleg bocsi érte…
Szeretném gyorsítani a gépem, és a szűk keresztmetszet a vinyó, ha jól tudom.
Ma bementem egy boltba, és tanácsot kértem, hogy lehetne gyorsabb a gépem. Az eredeti elképzelés az volt, hogy raptor rendszernek és telepített alkalmazások futtatására, illetve 1 Tb vinyó adattárolásnak. A boltos erre azt mondta, hogy szerinte a Raptor irreálisan drága, ő a RAID 0-t ajánlja, mert az tényleg gyorsít a rendszeren. Szerinte gyorsabb, mint a Raptor. Ő úgy magyarázta, hogy a 0-s RAID nem tükröz, hanem az 1-eseket az egyik, a 0-s adatokat a másik vinyóra írja, így a program egyik felét innen, másik felét onnan húzza be, ezáltal gyorsabban tölt be minden adatot, és jelentősen gyorsítja az egész rendszert.
Nekem ez picit fura, de mivel nem értek hozzá, ezért inkább titeket is megkérdezlek.
Ez valóban így van?
Ha nem, akkor mi az a megoldás, aminél nem lesz szűk keresztmetszet a vinyó, és amitől ténylegesen gyorsulhat a gép általános működése?
A válaszokat előre is köszönöm, és elnézést, ha erről már sokszor volt szó :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4532) Core2duo6600 válasza klepto (#4531) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A raid 0 valóban gyorsít valamelyest.
A módszer függ a vezérlő kártyától is.
Feltételezem, hogy az alaplap déli hidját szeretnéd használni.
Nálam legalábbis
128 Kbyte os méretben csikoz, ami annyit tesz 128 k innen , 128 k onnan, legalábbis így kell elképzelni.
Boot sebességen semmit nem gyorsít, tapasztalat.

A lehetséges felállás, bootolsz egy aránylag gyors hdd ről

Majd beteszel 2 egyforma gyors hdd ét.
minél sürübb legyen rajta az adat, tehát vagy egy olyat, ami 320 as tányérokból van, vagy 500 as tányérokkal.
Ebből a 2 ből a biosban, vagy a windowsban csinálsz egy csikozott kötetet.
Hogy hol lényegében mindegy, mert ezeknél a komersz raid megoldásoknál kb ugyanott vagy.
És ekkor ténylegesen gyorsabban fog menni a adatkezelés rajta pl video szerkesztésnél.
Amikor végeztél, akkor érdemes kimebteni biztosnágosabb helyre vagy tukrözöttre, vagy máshova.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4533) klepto válasza Core2duo6600 (#4532) üzenetére


klepto
addikt

Bocsi, de ez nekem nem segített, sőt...
Szóval vennék 2 db pl. 500GB vinyót amit 2 külön SATA kábelre dugok, és az alaplapon beállítom a RAID0-t, ill. egy 3-ik kábelre teszek egy 1TB-s vinyót, amin az adatok lesznek, és a 2db 500-asra telepítem a WINT, majd az 1TB-st beállítom a mappáknak, képek, videó, stb., akkor gyorsabb lesz a rendszer, vagy sem?
A boltos szerint ebben az esetben én csak két meghajtót fogok látni, a C-t, ami 500GB, függetlenül attól, hogy az fizikailag 2db 500GB-s vinyó, és egy D-t, ami az 1TB-s vinyó.
Ha így használom, akkor veri majd a Raptor-t.
Ez igaz, vagy sem?
Én ebben totál láma vagyok, eddig minden gépemen 1 vinyót használtam 1 partícióval...

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4534) pszihó


pszihó
aktív tag

Sziasztok szeretnék csinélni raid1-et egy P5E deszkán két hd103uj-vel. Tudom végig kéne olvasnom a topikot de nincs idöm rá mostanság. megoldhato ez raid vezérlő kártya nélkül. ha valaki tud segitsen léci olyan szájba rágosan
köszi előre is :R

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#4535) Sunzi válasza pszihó (#4534) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem, nem a topikot kell végigolvasni, hanem az alaplap manualját, ha nincs meg, akkor pedig le kell tölteni a gyártótól...
Ha neked erre sincs időd, hogyan várod el, hogy valaki ide begépelje ugyanazt az információt? :U

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4536) pszihó válasza Sunzi (#4535) üzenetére


pszihó
aktív tag

köszi igaz olvasni rengeteg időm um-et :C

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#4537) Sunzi válasza klepto (#4533) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

a boltos dumáját felejtsd el. Teljesen. Ne is kérdezz tőle többet, ha teheted.
Nasorbanszépen:
- operendszer alá 1 Velociraptor (vagy akár egy sima is.) jobb megoldás, mint bármilyen raid0 7200-as diszkekből
- oprendszer alá mégjobb egy "rendes" SSD mint egy Veloci. De drágább is, cserébe kisebb (jellemzően..). Viszont jóval gyorsabb...
- ha raid0-ba raksz 2 diszket, akkor a hasznos terület összeadódik, azaz 2*500GB=1TB lesz
- a raid szintek működése, ha érdekel a logouoton Cerebellum kolléga cikkeiből kiderül, itt nem részletezem, de amit a boltos mondott az botrány :)
- a hardveres/félhardveres (jellemzően az alaplapi megoldások) raid tömbök 1 diszknek látszódnak at oprendszer felé.
- alapvetően, egy rendszer bővítése több diszkkel (ssdről most nem beszélek) hozhat teljesítmény növekedést raid nélkül is (azaz pl. 1 diszk az oprendszernek, 1 diszk a swap/temp-nek, 1 az adatoknak...)
- Azt kijelenteni, hogy veri/nem veri nem lehet, és nem is szokás. Egy raid0 (7200rpm)tisztán szekvenciális műveletekben verheti a raptort, de minden egyéb esetben valószínűleg nem fogja. Azaz, ahol nem tisztán nagy állományok folyamatos olvasásáról van szó (vagy arról, de, több szálon), ott jobb a raptor.
- a partícionálás megválasztása segíthet esetenként az elérési idő javításában, illetve a töredezettség kordában tartásában, de erről godolom van már topik... (pl az oprendszert ha egy jól átgondolt, de kis partícióra telepítem, akkor csökkentem a töredezett file darabok max távolságát egymástól, javítom az adott partíción az elérési időt, azaz várhatóan az oprendszer hamarabb tölt be, ráadásul mindezt a diszk kvázi "leggyorsabb" területén teszi...)

Szóval, én inkább raptort vennék..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4538) Sunzi válasza pszihó (#4536) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Volt régebben egy User, aki ugyanezt kérdezte. Ő meglepődött, hogy ez benne van a manualban. Nem lapozgatta, nem tudta. De, ha jól emlékszem végül megoldotta :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4539) klepto válasza Sunzi (#4537) üzenetére


klepto
addikt

Köszönöm a választ :R
Azonban írok egy privit, mert lenne még kérdésem, de az nem ide passzol :B

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#4540) pszihó válasza Sunzi (#4538) üzenetére


pszihó
aktív tag

köszi már meg is van.

Samsung S9 tab 5g (8/128) 1970 08 09.

(#4541) gardener


gardener
senior tag

Összefűztem raid 0-ba 2db 1Terrás vinyót. Típusuk ugyanaz. DVD iso filmeket másoltam.
Amikor írok a tömbre folyamatosan hullámzik az írás sebessége 3.000 és 70.000 kbytes/sec között. 1 perces intervalumokkal színus szerűen. :U
Amikor olvasok róla akkor stabilan tartja a sebességet.

Mi lehet a problem.?

(#4542) Zotya984


Zotya984
senior tag

Sziasztok
Van maximum 40k hogy fejlesszek és az adattaroló lett a kiszemelt. Jelenleg egy 80 IDE maxtorom van. De gondoltam mit vegyek. 4x Hitachi 320gb vinyóra gondoltam RAID0-ban.
Mennyire lessz ez gyors? Tesztet sajna nem találtam.

"Tiszteljük meg egymást azzal, hogy válaszolunk a privát üzenetekre"

(#4543) gardener válasza Zotya984 (#4542) üzenetére


gardener
senior tag

"3x320GB Hitachi Deskstar 7K1000.B (HDT721032SLA360) RAID0-ban" ez mellé tennéd be?
Ill. mi lenne a vezérlő?

(#4544) gardener válasza gardener (#4541) üzenetére


gardener
senior tag

#4541-re senki nem tudja a választ? :O

(#4545) redstar16 válasza Zotya984 (#4542) üzenetére


redstar16
tag

Valami ilyesmit szeretnék én is és nem tudom eldönteni melyik verzió legyen.

2xSamsung F1 HD753LJ 750GB 32MB Cache 7200RPM
3xSamsung F1 HD252HJ 250GB 16MB Cache 7200RPM

Egy Asus P5Q-SE alaplapom van és az alaplapi vezérlőt használnám.
Van egyáltalán értelme ezzel összekötni hármat?
Sehol nem találok teszteket...

T9400 World Record 2: http://bit.ly/bdryHP | Eladó cuccaim: http://bit.ly/3bpsfY | Megbízhatóságom: http://bit.ly/buSffu | Rule #1 of buying laptops: The best time to buy a laptop is always 6 months from now.

(#4546) brd válasza gardener (#4541) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg a klasszikus filecache probléma. Kapcsold ki a lapozófile-t és úgy nézd meg.

The only real valuable thing is intuition.

(#4547) Robi BALBOA


Robi BALBOA
őstag

Sziasztok!

Lenne egy-két kérdésem a raid-el kapcsolatban!
Van egy ASrock AM2NF3-VSTA alaplapot és venni akarok 2db 1tb-os vinyót és raid0-ban akarom használni őket (olvastam itt hogy a raid helyett inkább vegyen az ember gyorsabb vinyót pl:raptort csak az a baj, hogy 300gb-os raptor drágább mint 2db 1tb-os vinyó).
1, Ez így lehetséges?
2,Milyen vinyót vegyek? Sima vinyó is megteszi vagy raid edition vinyó kell? Samsung SpinPoint F3 1000GB (HD103SJ) SATAII vagy WD 1000/SATA2/32M (WD1001FALS)?
3,Hogy működi ez a raid mit kell bios-ban állítani, mit kell telepíteni és mit nem, ugyan úgy megy a win telepítés minden?
4, Minden téren észrevehető a gyorsulás vagy vannak komoly hátrányai?
Légyszi segítsetek, ha lehet írjatok le mindent amit tudni kell a raid-ről!

Előre köszönöm a segítségeteket!

Üdv,Róbert

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4548) Sunzi válasza Robi BALBOA (#4547) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

már le van írva minden, amit tudni kell a raid-ről, és amit tudni szeretnél :)

egyrészt itt: [Cerebellum: RAID kezdőknek]
másrészt az alaplapod felhasználói kézikönyvében...
harmadrészt itt a topikban, amin belül is működik a kereső, tehát nem kell az egészet átnyálaznod...

Ha ezeken felül van még kérdésed, kérdezz nyugodtan.

Üdv:
S.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4549) Robi BALBOA válasza Sunzi (#4548) üzenetére


Robi BALBOA
őstag

Köszi!
A link nagyon jó.
Ha elolvastam és még valami nem tiszta, akkor majd jelentkezem!

Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

(#4550) ThaBoss


ThaBoss
senior tag

Üdv!

ASUS M4A785TD-V EVO-n akarok összehozni egy RAID0-át 2 ugyanolyan WD HDD-ből.
Alaplap Driver CD képes USB-re telepíteni ASUS Makedisk Utility-vel RAID Drivert:
kép
De minden esetben XP/XP64 driver lemezt készít el.
Ez gond lesz majd, mert én Win 7-et fogok telepíteni?
Bios-ban belövöm a SATA-t RAID-re és utána van valami teendőm?
Help me!
Full amatőr vagyok ebben... :B

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.