Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4851) sonar válasza Sunzi (#4849) üzenetére


sonar
addikt

Milyen driverre gondolsz? A raid nem sw-es hanem hw-es. A winyót látom csak egy üres 300G-snek
Szerintem itt vmi más lesz a megoldás mert a RAID configba meg a biosban is virtual disknek látom.

A tudást mástól kapjuk, a siker a mi tehetségünk - Remember: Your life – Your choices!

(#4852) Sunzi válasza sonar (#4851) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Persze hardveres, de minden hardveres raid vezérlőnek van drivere.. letölthető a gyártótól.
Mivel maga a tömb hibátlan, a live os -ek driverileg nem feltétlen uptodate -ek, ezért ez lenne az első, amit ellenőriznék.
Attól, hogy az elnevezés virtual disk, az nem jelent semmit. LSI chipes a vezérlő, ha tippelhetek.. (azok mindegyike ezt a kifejezést használja..)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4853) hakos1987


hakos1987
őstag

helo!

lenne egy kérdésem:
most készülök raid0 tömböt készíteni. Ki is néztem 2db WD 250-es RaidEdition3 vinyót...
Olvastam, hogy szeretitek az inteles raid vezérlőket, de mik a tapasztalatok az AMD-sről?
adatlapomon látható konfig... SB710 déli híd...
Milyen eredményre számíthatok kb?
köszi előre is a segítséget!:R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4854) Szpisti válasza laolaj (#4850) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát ez nem sokkal jobb, mint az én Samum egyedül...
A 4810 hsz-et nézd... Az már valami. Én is kb. egy ilyet szeretnék... Majd... Egyszer...

(#4855) laolaj válasza Szpisti (#4854) üzenetére


laolaj
aktív tag

az nem lehet h azért mert már nem maiak a vinyók?.. :U

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#4856) Szpisti válasza laolaj (#4855) üzenetére


Szpisti
addikt

Több mint valószínű... :K

(#4857) Sunzi válasza laolaj (#4855) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Az, hogy régi, az megmagyarázza, hogy miért alapvetően nem gyorsabb, de nem magyarázza, hogy miért tök egyenes a grafikon eleje.
Ennek a grafikonnak kb. 120-130 MB-tól kellene indulni, és egyre jobban görbülni, míg a látható ívben végződne.
Ez nyilván akkor fordul elő, ha a diszkeken kívül valami más a korlátozó tényező. Nekem egy lassú-régi raid vezérlővel volt ilyen esetem. De, ilyen eset lehet még pl a túl kicsi stripe size.
Plusz érdemes lenne megnézni az ide vonatkozó ICH beállításokat, amikról találhatsz info-t a fórumon..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4858) laolaj válasza Sunzi (#4857) üzenetére


laolaj
aktív tag

hát most ha jól emléxem akkor 128ra van belőve amikor kreáltam a RAIDet... nem tudom h mennyi lenne az optimális..
a másik amiről beszéltél. az mi is lenne. mire figyeljek olvasás közben.. :D csak mert gondolom találok majd róla egy rahedli hsz.t.. :U

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#4859) Sunzi válasza laolaj (#4858) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Én levenném 64kb -ra, és kipróbálnám... ha ráérsz, kipróbálhatod 32-vel is... egyébként a 128-al sem kellene gondnak lennie, de ezt inkább nagyobb file-ok tárolására használjuk..
Oprendszer alá amúgy is a kisebb stripe ajánlott. Ha a második partíción többnyire nagyméretű file-okat tárolsz, akkor megfontolandó 2 partíció helyett, 2 eltérő stripe-al létrehozott tömböt használni. (matrix raid)

A másik, amire gondoltam az intel matrix storage managerben megtalálható beállítások, különös tekintettel a tömbszintű gyorsítótárra (write-back cache), amiről a kolléga épp nemrég említést is tett [4756] -os hozzászólásában.
Én nem használok ICH alapú raid megoldást, tehát a driver egyéb javasolt beálításairól nincs több információm.

Ja, még annyi az oprendszer alatt a 128-at mindenképp csökkenteném...

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4860) C64


C64
őstag

szeva, ez a raid vezérlő hardveres, ill. jó-e? silicon image SiI3114
csak mert nem kerül 50e ft-ba :DDD

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4861) Sunzi válasza C64 (#4860) üzenetére


Sunzi
aktív tag

jónak jó, csak nem hardveres. Bármi is legyen a dobozra írva.
Amúgy egy átlagos sata 1-es sata vezérlő. Használok egy ilyet, de nem raid funkciókra. Arra jó.
A következő sata 2-es Sil generáció viszont (ugyanúgy nem hw raid) jobb befektetés lehet. Támogatja a port multipliereket, és állítólag a sebessége is jobb..
Ezekről a Silicon Image oldalán egész sokat lehet olvasni.

Ja, és az sem mindegy, hogy milyen a kártya PCI vagy PCIe? Illetve, mire kell...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4862) laolaj válasza Sunzi (#4859) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor annyi h most újra kell kreálnom az egész tömböt? újra minden mind2 partícióra.. mert ugye bár most mindent töröl.. :F és win fos fel teszt és nézni h javult e...

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#4863) Sunzi válasza laolaj (#4862) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Hát, ez sajna így működik.
Egy új raid vezérlőt általában napokig szoktam tesztelni (ha van rá idő), még akkor is, ha már előre tudom a végleges beállítást, hogy képben legyek, milyen beállítással, mit tud.
Amikor kész, akkor megy rá a végleges os.
Abban nem vagyok biztos, hogy a kisebb stripe megszépíti a az átviteli görbédet, de az biztos, hogy os alá túl sok a 128, és valahol a 16-32-64 tartományban van az ideálishoz közeli érték.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4864) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Gondoltam megosztom veletek a mostani RAID0 tömböm speedtesztjét. Win7 van rá telepítve.

3db Samsung HD502HJ (F3 500GB) 60 GB-ra formázva.

⭐ Stella

(#4865) C64 válasza Sunzi (#4861) üzenetére


C64
őstag

ok, kösz az ibfót

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#4866) Tyrel


Tyrel
őstag

Sziasztok!

Egy olyan problémám volna, hogy öregedő vinyómat a gép többi részéhez képest kifejezetten lassúnak találom, és már az általa adott tárhely sem elegendő, fejlesztésre viszont 2 lehetőség is lenne:

1: Veszek egy nagyobb, mondjuk 1 terrás vinyót, a mostanit meg felszögelem a falra - ez így kb. 20k ropi (+ a szög :D )

2: RAID0 tömb kialakításával tennék eleget igényeimnek, ennek viszont van egy apró bökkenője, erről érdekelne a véleményetek:
Jelenleg egy Hitachi 320GB-os vinyóm van 8MB-os pufferrel (egyébként 16MB-ost rendeltem belőle de ezt kaptam helyette és csak napokkal később tűnt fel, akkor meg már nem volt kedvem futárral postázgatni és 1 hétig beállítani a zsír új gépet a sarokba tehát ez úton is üdvözlöm Ipon.hu-t), viszont most már csak a 16MB-os verziót árulják belőle, gondolom frisebb széria... Viszont azt olvastam hogy hardveres RAID vezérlés esetén csak akkor zökkenőmentes a dolog ha a tömbben lévő vinyók teljesen egyformák minden részletükben.
Alaplapom egy Gigabyte EP35-DS3, nem tudom pontosan milyen RAID vezérlő van ezen...
Kérdés hogy szerintetek gondot okozna-e ha vennék egy másik 320-as Hitachit, ami más szériából van, 16-os pufferrel?

Ha van esélye hogy 2. verzió nem működik akkor elfelejtem az egészet, csak nagyon jó lenne 20k helyett 10k-ból megúszni ezt a történetet, nem állok valami jól...

Egyébként egy új 1TB vinyó (pl. Samsung F3 7200rm változata) vagy a fentebb említett páros lenne gyorsabb szerintetek?

Turenkarn

(#4867) radi8tor válasza Tyrel (#4866) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem nem fog gondot okozni a puffer méretéből adódó különbség. Max annyiban fogod érezni, hogy az a HDD picit lassabban dolgozik.

Szerintem.

⭐ Stella

(#4868) Sunzi válasza Tyrel (#4866) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mint azt a kolléga előttem jelezte, menni fog.

A raid0 tömb általánosságban gyorsabb lesz, mint 1 Samsung, de akárhogy is konfigurálod, legrosszabb esetben sem lesz jelentősen lassabb.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4869) Tyrel


Tyrel
őstag

Köszi a segítséget! :)

Turenkarn

(#4870) hakos1987


hakos1987
őstag

erre valaki? [link]

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4871) Thrawn válasza hakos1987 (#4870) üzenetére


Thrawn
félisten

Ha megfelel két régebbi szériás, 200GB-os Samsung RAID-0 teszt akkor csinálok. Milyen programmal mérjek?
Tyrel kedvéért összeereszthetem a tömböt az egyik 640-essel is.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4872) hakos1987 válasza Thrawn (#4871) üzenetére


hakos1987
őstag

azt megköszönném, bármivel mérsz, mindegy, nekem jó a hd tune is!:R

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4873) radi8tor válasza hakos1987 (#4872) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahol vetted, az apróhirdetésben is voltak tesztek RAID-ben.

[link]

⭐ Stella

(#4874) Thrawn válasza hakos1987 (#4872) üzenetére


Thrawn
félisten

A HD Tune érdekes eredményeket produkált RAID-del ezért futtattam mást is. (A 'C' a RAID-0 tömb, az 'E' pedig az egy vinyó)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4875) Robbye24


Robbye24
csendes tag

Hali nekem az lenne a kérdésem hogy hogy tudnám az 500GB-os HDD-met rendszer lemezzé alakítani mert most dinamikus és nem tudok rá OP-ot telepíteni nem engedi. :O
PLs. HELP

(#4876) Thrawn válasza Robbye24 (#4875) üzenetére


Thrawn
félisten

Ments le róla mindent, majd a Lemezkezelőben konvertáld át alaplemezzé. Ezután már menni fog a rendszertelepítés.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4877) Robbye24 válasza Thrawn (#4876) üzenetére


Robbye24
csendes tag

Köszi a segítséget nem tudtam hogy ahoz törölni kell a a kötetet! :C

(#4878) Thrawn válasza Robbye24 (#4877) üzenetére


Thrawn
félisten

Nem kell, letörli magától konvertálás közben, ezért írtam, hogy ments le róla mindent :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#4879) radi8tor válasza Robbye24 (#4877) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha mégsem menne így, akkor valami particionáló progit kell ráküldeni.

⭐ Stella

(#4880) Arkar


Arkar
aktív tag

HY!

Két KÉT 320-AS WD raid 0-ban, mellete egy 500-as ez így teljesítményben ok? :R

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#4881) Robbye24 válasza Thrawn (#4878) üzenetére


Robbye24
csendes tag

Semmi gond a 4db-bol ez üres. :DD :))

(#4882) Ottoka válasza Thrawn (#4874) üzenetére


Ottoka
őstag

A HDTune nálam is össze vissza méri a raid-es köteteket.

Mezőhegyes

(#4883) radi8tor válasza Arkar (#4880) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szerintem ok a mért érték.

⭐ Stella

(#4884) hakos1987 válasza radi8tor (#4873) üzenetére


hakos1987
őstag

igen, de nem amd-s lapban... én pedig kifejezetten arra wok kíváncsi, hogy amd-s raidvezérlővel mit tud... :K

Bolygónk 3 alapeleme: föld, víz levegő... vízzel és levegővel a hülye is tud hűtést építeni, de próbáltátok már földdel?! :)

(#4885) Arkar válasza radi8tor (#4883) üzenetére


Arkar
aktív tag

Köszi, hogy ránéztél! :R

Esetleg hőfokot tudok valamilyen progival nézni vagy az szoftveresen felejtős? :F

Előbb utóbb minden szerszámból kalapács lesz! CPU HQ Tuning listák: Intel, http://cpu-tuning.joruska.com #... AMD: http://www.cpu-tuning.joruska.com/amd.htm

(#4886) Szpisti válasza Arkar (#4885) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát, elvileg ha a BIOS-ban engedélyezet a S.M.A.R.T.-ot, akkor kismillió progival tudsz nézni hőfokot... De RAID-nál nem tudom lehet-e...

[ Szerkesztve ]

(#4887) Szpisti


Szpisti
addikt

Nah, beszereztem egy tesót az 500-as Samum mellé, igaz ez nem F1-es, hanem egy T166-os, de az adatai megegyeznek, mindkettő 500GB-os, 16MB gyorsítótárral, 7200-as fordulattal, csak annyi, hogy míg az F1-es 2 lemezes, a T166-os 3 lemezes... A HD Tune szerint az F1-es 90MB/s-ről indított, a T166-os "csak" 80MB/s-ról...
Az F1-esem így ment egyedül:

Ma RAID0-ába raktam őket... Az ASUS lapom déli hídja SB750.
Ezt az eredményt hozzák (64kb-os csíkozással):

[ Szerkesztve ]

(#4888) Szpisti válasza Szpisti (#4887) üzenetére


Szpisti
addikt

Ez így szép, és jó, de mégis mintha még lassabban töltődne be a win7 mint RAID 0 nélkül...
Vagy ugyanolyan gyorsan mint eddig... :F

(#4889) radi8tor válasza Szpisti (#4888) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Azért lehet ez, mert az alaplapi RAID az CPU erőforrást foglal. Nem tudom milyen processzorod van, de lehet emiatt lassabb a betöltés. No meg ugye ott van bootnál a RAID BIOS képernyője, az is lassít picit.

⭐ Stella

(#4890) Szpisti válasza radi8tor (#4889) üzenetére


Szpisti
addikt

Phenom II X4 965 procim van, pillanatnyilag ez a leggyorsabb AMD proci...
Amúgy én a Windows logo megjelenésétől számítom a windows betöltődését...
De mindegy. Jó lesz így...

(#4891) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Soha nem volt még RAID rendszerem.
Most gondolkodom rajta, hogy gyorsítana. Mennyire "bizonytalan" a 0?
Vagy mit ajánlotok. Most van 2db 502HJ-m de ekkora tárra nincs is szükségem.
Vagy esetleg inkább a WD raid edition winyók jobbak lehetnek?
Mert a Samsungokhoz be tudok üzemenli egy 320-at adatmentésre.
Mit ajánlotok? Mennyire "veszélyes" ez? Milyen gyakran érdemes adatokat menteni.
Még soha nem halt be winyóm, kopp-kopp-kopp, nem is szeretném így nem is igen foglalkoztam adatmentéssel sem.

(#4892) radi8tor válasza Gerisz (#4891) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem is pont ilyen vinyóim vannak most befogva RAID0-ban. Igaz nekem 3 db.

Mért értékeimet megtalálhatod ebben a fórumban, kicsit korábban. Ha nincs szükséged 1 TB-ra akkor csak jól járhatsz, mert minél szűkebbre veszed a használt lemezterületet RAID0 létrehozásánál, annál egyenletesebb lesz a tömb sebessége.

Én az 500 GB-os vinyóból csak 20 GB-ot használtam, ennek megvan az ára, de az előnye is. Ezt mindenkinek egyénileg kell mérlegelnie.

A biztonságról: pótolhatatlan adatot ne tegyél rá, lehetőleg rendszeres adatmentést végezz. Én beállítottam 24 óránkénti full backupot (2 naponta felülírja a korábbi mentést). Ez 40GB-on lefut 5 perc alatt. (Acronis True Image)

⭐ Stella

(#4893) Mlacee


Mlacee
tag

ERRE valaki?
Kétségbe vagyok esve, egyszerűen nem találok megoldást erre a problémára.

Két ugyanolyan merevlemezről van szó mint ami neked is van Radi8tor, egyszerűen nem értem mi a különbség köztük és a két régi merevlemezem között valamint a bekapcsolás és a reboot között.

Aki tud kérem segitsen én teljesen kifogytam az ötletekből :O

Will work for FSB!

(#4894) radi8tor válasza Mlacee (#4893) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt csak valami összeférhetetlenség állhat fenn. Nekem nincs tippem.

⭐ Stella

(#4895) Mlacee válasza radi8tor (#4894) üzenetére


Mlacee
tag

Azért kösz hogy megnézted, még pár napig próbálkozok aztán feladom és megy sima SATAként az install....elviekben az is gyorsabb mint a régi RAIDem volt.

Will work for FSB!

(#4896) Geller72 válasza Mlacee (#4893) üzenetére


Geller72
veterán

Van itthon egy SLI-"döluxom" ebből a lapból. A gond az, hogy nincs két szabad satás hdd-m, amin tesztelni tudnám, pedig XP-SP3 megy rá "vissza". Ha itthon lett volna a két grammra egyforma 40-es sata pár hitachim, megnéztem volna neked, de sajna nincs. egy fasttrack tx4300-at tesztel vele a haver.

Ez elvileg a V6.65 csipszet driver. Hivatalos. Írja is, hogy a 1013-as bioshoz mindeképpen kell a V6.65 csipszett driver minimum.

Aztán emlegetik az nforce hibáját is. Olvastam egy ilyet:

"It is not only Asus that suffer from this one... it is actually a bug in the older nForce4 raid controller.

I think i may just had about enuff on this Asus A8N-SLI Premium mobo and the dreaded "cannot copy the file : nvraid.sys when i decided, one last time... then it is going in the bin - and it worked!! After 3 days of pulling my hair out! Wot i did was fairly simple and involve no slip-streaming or special disks.( 2x Samsung 120Gb Sata Raid0)
Ok - i take it u have your siffy with the raid drivers ready and the Raid already created.
Start setup of XP the normal way and press F6 when prompted.
When u get to the screen which ask for the Nvraid driver and mass storage controller - FOLLOW THIS STEPS EXACTLY.
1. Press "S" and load the first driver
2. Press "S" and load the second driver - ( All normal up to this point )

NOW!!!

3. Press "S" again and look on the screen - its will say something like "windows already has a .... press "S" to use driver from stiffy and "Enter" to use the driver provided by Windows"

PRESS "S" AGAIN - to use the one from stiffy and do the same with the second driver..... and ..... drumroll... Voila it worked first time!!
Don't ask me why - it worked and i hope it will work for more ppl out there."

De sajnos ez neked post szinten még nem oldja meg a tömb problémádat.:(.
Holnap megnézem a raid menüt. Lehet, hogy semmit nem találok neked, de ki tudja..
..ne add fel..a számtech logikus dolgok halmaza..:DDD. Csak úgy ok nélkül nincs semmi..:D.

Üdv:
Geller

[ Szerkesztve ]

(#4897) Mlacee válasza Geller72 (#4896) üzenetére


Mlacee
tag

:) Köszönöm szépen hogy rákerestél!
Már ott tartok hogy csak azért is kiderítem mi a gond. Regisztráltam Tomshardware fórumon is, ahol még remélek pár tippet. Bár csak tudnám mi az az új dolog az új HDkban ami nem tetszik a RAID BIOSban és akkor megpróbálnék valami Samsung toollal állitani rajta. De már ott tartok hogy a Föld mágneses mezeinek állásában is lehetséges kompatibilitási problémákat látok.

Will work for FSB!

(#4898) norbi19884 válasza Mlacee (#4897) üzenetére


norbi19884
tag

Lehet, hogy hülyeséget írok, de ez a raid dolog elég hisztis téma nekem két Raptor van Raid0-ba és mellette van még más vinyó is P5E-lapba a Raid tömb mellet csak az 500-as Samut volt hajlandó felismerni Maxtort egyáltalán nem Seagate-t meg kb. 10perc után találta. Nforce4-es lapba meg csak formázás után látja a rendszer a medishield-e kell vmit csinálni a legjobb a Striker lapommal volt helyzet ott kilehetet választani meik portokat lássa csak a raidvezérlő a többi BIOS-ból ment lehet csak szimplán a vezérlő nem támogatja azért elég gagyik ezek az alaplapi vezérlős cuccok próbáld ki más lappal is ha tudod.

(#4899) Geller72


Geller72
veterán

Egy két portos pci-os, ne adj isten pci-x-es sata raid vezérlőt már elég jó áron be lehet szerezni, és nagyságrendekkel jobb, gyorsabb és nincs nyűg vele. Kettőezer-ötszáz pénzért lehet már venni. A Systemnek mindenképpen elég, ha csak egy sima két lemezes stripe-t csinálsz. Mondjuk én személy szerint a négyes pci-x-es karikat kedvelem. Még megfizethető és többnyire elég. Ha kevés a port, akkor inkább veszek még egyet, mintsem egy 8-as vezérlő. (Többnyire) Persze itt most nem a negyed millás vezérlőkre gondolok.:D. Lefogadom, hogy a két F3-as samu is simán menne egy másik raid tömbön lévő, külön vezérlőkártyával működő raid rendszer alól, nem rendszer vinyóként tömbözve, telepítés után. De attól még igaz, hogy az integrált vezérlők elég szarok többnyire és ha működnek is, messze elmaradnak a natív vezérlőktől, szinte (szerintem nincs is szinte) mindenben.

(#4900) Mlacee


Mlacee
tag

Ez így van viszont a két merevlemez után nem szívesen adnék ki megint pénzt RAID vezérlőre. Öcsémnek egyébként egy ilyen külső kártyája van, mivel az alaplapja (azt hiszem ASUS P5K Deluxe) nem tud RAIDet csak valami külső eSATA porton aminek értelmét nem látom. Szóval vett egy ilyen AXAGO márkájú olcsó raid vezérlőt és azzal üzemelteti ugyanezt a két merevlemezt ami nekem is van. Nagyon érdekelne hogy mi a problémám forrása, hátha pofonegyszerűen meg lehet oldani.

Abba bele se merek gondolni hogy mi van ha azzal se működne a két merevlemez,mert mondjuk az alaplapomnak nem tetszik az új NYÁK szinének sugárzása vagy mittudomén már mi baja lehet :)

Annyiből tetszik az ötlet, hogy levenném a processzor válláról a vezérlés feladatát, mert noha tuningolni szeretném, már nem mai darab.

Will work for FSB!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.