Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#5401) Kvazár válasza Csorbi (#5400) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát igen, ha a raid5-ös tömb szétesik akkor nem igazán tudod visszanyerni az adatokat.

Érdekes ez a raid dolog. 1 problémát kiküszöbölsz vele, de egy másikat meg beviszel...

Eladó cuccaim: -

(#5402) WiZARD válasza Csorbi (#5400) üzenetére


WiZARD
addikt

nem tudok sok tera adatot hova menteni.
annál talán jobb a raid5, mintha külön vinyón lennének...

(amúgy annyira nem fontos adat, hogy raid1-be mentsem)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5403) laolaj válasza Csorbi (#5393) üzenetére


laolaj
aktív tag

de jó egyébként ez a vezérlő?

vagy az lehet h a vinyókkal van baj?

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5404) Csorbi válasza laolaj (#5403) üzenetére


Csorbi
addikt

Próbálj meg egy ATTO Disk benchmarkot az ALÁBBI beállításokkal, vajon ez mit mond...
A vezérlő elmegy, bár az intel ICH-k jobbak szerintem.

(#5405) becoka28


becoka28
csendes tag

Kérdés:

Van két darab raid0-s tömböm az alaplapi vezérlőre kötve, ha lapot cserélek akkor újból létre kell hoznom a tömböket vagyis elvesznek az adatok vagy fog működni másik lappal adat vesztés nélkül?

Válaszotokat előre is köszönöm.

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

(#5406) Csorbi válasza becoka28 (#5405) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez nagyban függ attól, hogy mid van most, és mire fogsz váltani. Ezen infók ismerete nélkül elég nehéz bármit is mondani... Mindenesetre addig ne add el a régi lapod, míg ki nem próbáltad a tömböt az új vezérlőn.
Általában az intel ICH-k felismerik egymás lemezeit (az újabb a régiét), de nekem arra is volt példa, hogy egy Silicon Image-s tömböt minden további nélkül elfogadott és felismert egy nForce 4-es vezérlő.

(#5407) becoka28 válasza Csorbi (#5406) üzenetére


becoka28
csendes tag

Szia.
Köszi a választ.
A mostani egy x38-as lap ich9r-s vezérlővel és egy p55-s ich10r-s lapra tenném rá.

Előre is köszike a választ.

[ Szerkesztve ]

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

(#5408) Csorbi válasza becoka28 (#5407) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem működni fog, de biztosat nem tudok mondani, lényeg hogy legyen még kéznél a régi lapod, amikor átköltözöl az új rendszerre.

(#5409) becoka28 válasza Csorbi (#5408) üzenetére


becoka28
csendes tag

Ok.
Köszi a segítséged..

http://prohardver.hu/tema/kivel_erdemes_uzletelni_topic_2/keres.php?stext=becoka&submit=

(#5410) laczo


laczo
tag

Hello, kis problémám adódott és hátha találkoztatok már ezzel.

A gépembe tettem 1 SATA RAID kártyát és 2 db 500 Samsung wincsit, RAID1-ben xp profot akarok telepíteni és amikor eljut a telepítő addig hogy particionálhatok akkor ezt engedi, de amint a file-okat akarja másolni ott kiakad egy hibaüzenettel és nem másolja át a raid drivert (si3114r.sys ) arra hivatkozva hogy nem olvasható. :(

Próbáltam azt is hogy a telepítőbe beleágyazom a drivert akkor sem megy tovább.. :(

Ha valaki találkozott már ezzel a hibával kérem segítsen. ;)

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#5411) Csorbi válasza laczo (#5410) üzenetére


Csorbi
addikt

Milyen kártyáról van szó pontosan? Hogy eteted meg az XP-vel a drivert és milyen verziójút? Feltételezem eredeti(vel megegyező) XP telepítőt használsz.

(#5412) (ex)Cat


(ex)Cat
senior tag

sziasztok

Van otthon egy fileszerverként használatos gépem, jelenleg 6db önálló 1.5 terrás HDD-vel, vegyük úgy, hogy nem sok üres hely van rajtuk.

A kérdés az, hogy +2 HDD-t a rendszerbe téve, mennyire biztonságos 2 x 4 HDD-ből felépített szoftveres (freenas) radi5 használata? Biztonságosabb ez bármivel mint a jelenleg élő megoldás?

Uez a kérdés, ha nem 2, hanem 4 HDD kerülne a rendszerbe 2x5-ös raid 5 tömb.

(#5413) WiZARD


WiZARD
addikt

3ware 9500s raidvezérlővel (sima pci slotban van) vinyóról max 60 mega/seccel megy olvasás. (sima 1 db vinyó, szóval bőven gyorsabbnak kéne lennie)

mi lehet a gond?

[ Szerkesztve ]

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5414) Csorbi válasza WiZARD (#5413) üzenetére


Csorbi
addikt

Mennyit tudna a vinyó egyébként normál esetben? :U Típusa?

(#5415) WiZARD válasza Csorbi (#5414) üzenetére


WiZARD
addikt

3 db 2 terás wd green...
intel vezérlőn 100 mega/sec körüli átlagot tud.

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5416) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Jó reggelt mindenkinek!
Van egy Abit IP35 pro alaplapom, ennek a raid vezérlőjét használom raid 0-nak.
2db samsung 250G wincsit használok erre a célra.Az OTTO 200Mb/sec ír ki maxra.
Kérdésem ez az érték jó? (mert szemmel látható javulás semmiben sincs,telepítés előtt nem néztem meg ezt az értéket! Azért bosszant mert az Everest a wincsimet IDE-nek látja! Most ilyenkor...van )
A másik ,hogy tudok e ehhez az alaplapi vezérlőhöz frissítést letölteni, honnan és, hogy kell telepíteni? Köszönöm! csocsoszán(a lelkes érdeklődő kezdő)

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#5417) Csorbi válasza csocsoszán (#5416) üzenetére


Csorbi
addikt

250-es vinyónál bőven jó a 200 mb/s! Nem tudom miben vársz szemmel látható javulást, a raid 0 hatását leginkább nagyméretű fájlokkal való tevékenységnél érezheted. Azt az Everestet meg lehet, hogy nem ártana frissíteni, 5.50-es verzió a legújabb.

Milyen frissítést szeretnél az alaplapi vezérlőhöz? Ha driverfrissítést, akkor azt feltételezem az intel déli hídhoz, itt találod meg, és ne felejtsd el feltenni az Intel Rapid Storage-t utána.

A raid vezérlőhöz bios frissítést pedig az alaplapodhoz való bios frissítések tartalmazzák.

(#5418) radi8tor válasza WiZARD (#5413) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Lehet a PCI amibe tetted a vezérlőt nem megy teljes sebességgel?

⭐ Stella

(#5419) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Sziasztok!

Ha Raid0-ba szeretnék tenni 2db 500-as Caviar Blacket, ugyanúgy lehet rájuk partíciókat csinálni anélkül, hogy bármi hülyeséget prezentálna nekem? Nem lassít?
Ha egy külön partícióra teszek rendszert, a másikra csak sallangokat, egy későbbi esetleg rendszer-újrarakásnál nem lesz gond?

(idegen még nekem a raid0)

thx

[ Szerkesztve ]

(#5420) Csorbi válasza radi8tor (#5418) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem sima PCI-nél nincs ilyen, csak expressznél. :)

Én inkább arra gyanakszom, hogy közösen használ valamivel IRQ-t, vagy szimplán a vezérlő tud ennyit. Ki kéne próbálni másik gépben szerintem...

(#5421) Csorbi válasza AndrewTdi (#5419) üzenetére


Csorbi
addikt

A rendszered 1 db 1 TB-os lemezt fog látni, ugyanúgy fogod tudni kezelni, partícionálni, mintha fizikailag is 1 db 1 TB-os lemez lenne benne.

(#5422) AndrewTdi válasza Csorbi (#5421) üzenetére


AndrewTdi
addikt

ty :R

(#5423) csocsoszán


csocsoszán
őstag

Szervusztok!
Nem tudom biztosan nekem írtad "radi8tor: Lehet a PCI amibe tetted a vezérlőt nem megy teljes sebességgel?
Sajnos kezdőként ezt nem értem!
Filmeket szoktam konvertálni a PDA-ra, átszom, meg HD nézek, ezeken semmit sem látni!
A BIOS frissítve legújabb rajta, az intelt du rakom fel,az Everest-et töltöm! Köszi csocsoszán

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#5424) Csorbi válasza csocsoszán (#5423) üzenetére


Csorbi
addikt

Nézd meg máskor a válasz fejlécét! ;) Nem neked válaszolta... ((#5418) radi8tor1 válasza WiZARD (#5413) üzenetére)

Hát ezeken a területeken nem is fogsz észrevenni semmit, ezekből nem profitál a raid 0!

(#5425) csocsoszán válasza Csorbi (#5424) üzenetére


csocsoszán
őstag

Köszönöm!
Egyszer csak belejövök! Elnézést! csocsoszán

Eladó Sennheiser Hd800 és egy B&W füles!

(#5426) WiZARD válasza radi8tor (#5418) üzenetére


WiZARD
addikt

én is vmi pci/irq gondra gyanaxok, de mitől ne menne?
(oké, hogy pci-x csatolójú a kártya, és abban futná ki magát, de sima pci is tud papíron 133 mega/sec-et)

linux alatt 90 mega/sec körül is ment, szóval windows is kezd gyanús lenni

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#5427) laczo válasza Csorbi (#5411) üzenetére


laczo
tag

Szia, igen eredeti telepítőt használok és a kártya Sillicon chippes ( noname), 3112-es vagy 3114es. A telepítés alatt betölti a 3114-es drivert, látja is a wincsit ( RAID1 miatt csak 1nek ), particionálom, de amikor a formázás után másolni akarja a file-okat akkor kiírja hogy nem másolhato a (floppyról) a sil4114r.sys file. ( nem floppy és nem lemez hiba mert előtte betölti )
valami 5let ?

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#5428) Kvazár válasza laczo (#5427) üzenetére


Kvazár
őstag

Van másik win telepítő lemezed? Úgyis csak a kód számít, ha az jogtiszta, akkor minden az.
Lehet a lemezed a karcos. Ezért kell arról is biztonsági másolatot készíteni.

Eladó cuccaim: -

(#5429) laczo válasza Kvazár (#5428) üzenetére


laczo
tag

Igen, van másik telepítőm, sőt most Nlite -al is probálkozom..de eddig nem sok sikerrel.

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#5430) laczo


laczo
tag

Sikerült megoldani, a driver volt a gond de az Nlite megoldotta. :) :))

Gandalf mondja a Hobbitoknak: Jó nektek Hobbitok, mert a munkátok a hobbitok !!

(#5431) gardener


gardener
senior tag

Az mitől lehet, hogy időnként ha már pár napot megy a serverem egyhuzamban,
elfelejti látni a sata raid kártyákra rádugott vinyókat?
2 raid kártyával is próbáltam,3 vinyóval és ugyanaz a hibajelenség.
Aztán server lekapcsol, újraindít és 2. 3. újraindításra újra látja a vinyót.

Az egyik kártya egy Adaptec1210SA, a másik egy 8portos Areca.
Oprendszer: win2003 server R2.

Ez mitől lehet? :W

(#5432) radi8tor válasza gardener (#5431) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Kábel gondok szerintem.

⭐ Stella

(#5433) Kvazár válasza gardener (#5431) üzenetére


Kvazár
őstag

Nálam akkor játszott hasonlót, amikor a táp már haldoklott.
Ekkor hol látta, hol nem, de már a bekapcsolásnál.

Eladó cuccaim: -

(#5434) Enclave


Enclave
aktív tag

Hello!

Próbáltam használni a keresőt de nem találtam ilyesmire választ...

Három kérdésem lenne RAID-el kapcsolatban:

1: Én 2 db WD Green 2TB-ból terveznék raid1 tömböt építeni. Az "Advanced Format" technológia ugye nem okozhat gondot? Ahhoz megfelelnek ezek a meghajtók?

2: Egy olyan alaplapon lennének, amin Intel 10R southbridge van. (GA-EP45-UD3P).
Ha bios-ban beállítom a sata módot raid-re, akkor ahci-ben bevezetett technológiák is fognak működni?
(ncq, stb-stb) (valahol úgy olvastam,h. a raid az ahci "kiterjesztése" de inkább rákérdezek)

3: Ha a raid funkció van beállítva az alaplapon a csatlakozókra (ahci helyett) , attól még mondjuk sata-s dvdírót rá lehet kötni azokra a csatlakozókra? És ha nekem van 4 hdd-m és ebből csak 2-őt szeretnék raid-ben, a másik 2-őt nem, az úgy megoldható? (ugye az összes sata port raid-re lesz állítva, mégsem lesz minden meghajtó raid-be szervezve, így értem, és még egy sata-s dvdíró is menne rá)

Remélem érthetően fogalmaztam :D

Köszönöm!

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5435) Kvazár válasza Enclave (#5434) üzenetére


Kvazár
őstag

3: Ha a raid funkció van beállítva az alaplapon a csatlakozókra (ahci helyett) , attól még mondjuk sata-s dvdírót rá lehet kötni azokra a csatlakozókra? És ha nekem van 4 hdd-m és ebből csak 2-őt szeretnék raid-ben, a másik 2-őt nem, az úgy megoldható? (ugye az összes sata port raid-re lesz állítva, mégsem lesz minden meghajtó raid-be szervezve, így értem, és még egy sata-s dvdíró is menne rá)

Igen. Nekem is 4 HDD-m van, és csak 2 van raid1-ben.

2.-es passz, azt majd más.

1.-es, meg a raid1 menni fog, de nem tudom mi az a "Advanced Format" technológia :F

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5436) BorgBoss


BorgBoss
tag

Sziasztok!

A sokat látott és hallott Guruk véleményére lennék kíváncsi, hogy ők milyen RAID tömböt konfigurálnának 24 db winyóból. 3Ware 9650 SE, battery unit, 24db 320GB WD
Lehetőségek:
Raid 10,50,5,6
50 alatt (2x12,3x8,4x6)
Fontos a sebesség, 6-8 millió rekordos - 80-100 adatmezővel - mysql táblák.
Most 4x5-ös RAID 50-et állítottam be 4 hot-spare-el. (ez itt a biztonsági rész :) )
Na és persze csakis linux (debian) fog rajta futni :D

[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5437) Kvazár válasza BorgBoss (#5436) üzenetére


Kvazár
őstag

Fényképet küldj kérlek a gépről. :C :Y :R

Eladó cuccaim: -

(#5438) Enclave válasza Kvazár (#5437) üzenetére


Enclave
aktív tag

Egyetértek,fotót :D

A kérdésemre visszatérve:

Az Advanced Format a WD egyik újítása, a lemezeiken lévő foglalási egységeket másképp osztják ki, és emiatt program is kell a formázásához. Persze csak Win7 és talán Vista-nál régebbi oprendszerek alatt. Viszont ezzel kevesebb hely "vész kárba" elvileg... Csak nem tudom,h. a RAID vezérlőt esetleg az ilyesmi nem kavarja-e meg, a más fajta kiosztás miatt...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5439) brd válasza Enclave (#5434) üzenetére


brd
nagyúr

1. Nem. Igen.
2. Igen.
3. Igen, írót is lehet rákötni, és nem muszáj az összes HDD-nek RAID-ben lennie.

#5438: Tudtommal csak ahhoz kell program, hogy a teljesítmény is optimális legyen, mert a 63. blokk-nál kezdődne az első partíció, és ez egy AF-es 4 K-s blokk "közepére" esne.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5440) Kvazár válasza Enclave (#5438) üzenetére


Kvazár
őstag

Abból kiindulva, hogy a SMART-ot sem lehet raid tömbben lévő HDD-ből kiolvasni, tuti nem fog működni.

Eladó cuccaim: -

(#5441) Enclave válasza brd (#5439) üzenetére


Enclave
aktív tag

Köszi a válaszokat!

A Win7 az AF-et tudtommal gond nélkül kezeli (mint az ssd-ket is) viszont pont ez a másik fajta kiosztás miatt nem tudtam,h. a RAID stripe size és hasonlóak nem kavarodnak-e meg bios alatt a 4K-s blokkoktól, a hagyományos 512byte-os helyett...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5442) brd válasza Enclave (#5441) üzenetére


brd
nagyúr

Legfeljebb kisebb teljesítményproblémák lehetnek (ha nem megfelelően "esnek" a logikai/fizikai blokkok egymásra, de nem valószínű, hogy ezzel együtt lassabb lenne az 512 byte-os méret kezelésénél), mert ugye az AF-es meghajtó is 512 byte-osnak mutatja magát, csak ő belül 4 K-s blokkokkal dolgozik, ill. ezt közli az ezt támogató vezérlővel is. Ha a vezérlő erről nem tud, akkor az simán úgy kezeli a HDD-t, mintha 512 byte-os blokkok lennének rajta.

The only real valuable thing is intuition.

(#5443) joysefke


joysefke
veterán
LOGOUT blog

Szevasztok!

Tudatlan vagyok RAID -konfigurálás ügyben, ezért kéne a segítségetek:

Rátettem a kezemet pár IBM x346 szerverre, ezekben IBM ServeRAID 7k 320U vezérlő van, illetve van hozzájuk kb 10 db 15K 73GB-os merevlemezem is.

Nos fogalmam sincs, hogy hogyan kell ezt a RAID vezérlőt, illetve álltalában a RAID vezérlőket konfigurálni. BIOS-ban nem találok semmilyen beállítást arra vonatkozóan, hogy hogyan használja.

Egyelőre csak annyit szeretnék, hogy a szerverek lássák az össze beléjük tett merevlemezt (max 6db megy bele 1db IBM x346 szerverbe), mindenféle RAID varázslat nélkül. (Gyanítom, hogy az én felhasználási területemen semmilyen előnyt nem nyújt nekem, ha tömbként kezelem a vinyókat, illetve egyelőre ez amúgyis csak második prioritás). A RAID technológiát kb madártávlatból ismerem, tudom mire jó stb, de sosem volt közvetlenül dolgom vele...

üdv
J.

(#5444) [CM]Crusher


[CM]Crusher
senior tag

Sziasztok!

Csináltam egy kisebb cikket/írást a RAID0 tömbömről.

Western Digital 320GB 3200AAKS RAID0 (4 HDD)

Szerintetek ha változtatok a csíkméreten a jelenlegi 128k-hoz képest, annak van értelme? Ahogy visszaolvastam elvileg a 128k-nak kellene a legjobb teljesítménynek lennie. Csak kérdés, hogy ez 4 HDD-nél is igaz? :)

[ Szerkesztve ]

(#5445) BorgBoss válasza Kvazár (#5437) üzenetére


BorgBoss
tag

1-2 alkatrész kép. Majd küldök még összeszerelve is.
Egyébként 2 db w5590 fog dübörögni benne.
Szóval hol is vannak a tanácsok?


[ Szerkesztve ]

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5446) [CM]Crusher válasza BorgBoss (#5445) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Brutális :)

(#5447) BorgBoss válasza BorgBoss (#5445) üzenetére


BorgBoss
tag

Na sikerült kicsikarnom belőle 500 MB/sec feletti írást, de átlag 340MB/sec körül mozog. Na persze nem pár k-s ikonkönyvtárakat másoltam :D

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5448) planbmokus válasza BorgBoss (#5447) üzenetére


planbmokus
senior tag

Jesszus :D
Most gondolkozom két Caviar Blacken RAid-be.. Belestem és egyből 20-at találok ? :D

"Minden állat egyenlő, de egyes állatok egyenlőbbek a többinél." (George Orwell - Állatfarm)

(#5449) BorgBoss válasza [CM]Crusher (#5446) üzenetére


BorgBoss
tag

Akkor lenne ez még brutálisabb, ha mondjuk SSD-ket pakolnék bele, abból is mondjuk a leggyorsabbat :))

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5450) [CM]Crusher válasza BorgBoss (#5449) üzenetére


[CM]Crusher
senior tag

Na igen, ez mindenki álma :DDD

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.