Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4551) Sunzi válasza ThaBoss (#4550) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Gyanítom, Win7-ben már integrálva van a szükséges driver, nem kell vacakolni, de ennek a gyártónál, vagy MS-nél utána is tudsz nézni.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4552) ThaBoss válasza Sunzi (#4551) üzenetére


ThaBoss
senior tag

THX!

Már összejött Win nélkül és fel is települt a Win 7, teszt is volt már: kép
2 db WD 160GB 16MB SATA 2 vinyó (2,5") RAID 0-ban.
Eddig stimmel minden, működik, de lehet ezt még javítani?
NCQ-t ki/be kapcsolom pl, az segít valamit?
És hogyan lehet megoldani, hogy lássa bármi a két vinyó hőmérsékletét?
Vagy ez RAID0-ban nem megoldható?

(#4553) Sunzi válasza ThaBoss (#4552) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha a vezérlő szoftvere kiírja, akkor látható. "Mezei" hdd monitorozó programok nem látják..
NCQ bekapcsolása elvileg segítenie, de csak erősebb, párhuzamos terhelés alatt van pozitív hatása. A raid tömbön önmagában javítani már nem tudsz, viszont a windows diszk kezelés gyorsító eljárások/beállítások itt ugyanúgy eredményezhetnek javulást...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4554) ThaBoss válasza Sunzi (#4553) üzenetére


ThaBoss
senior tag

Kösz szépen! :R
Azért elégedett vagyok vele így is, meg még valószínűleg particíonálom is egyszer...

(#4555) need válasza Sunzi (#4553) üzenetére


need
addikt

ez a dolog engem is izgat kissé és azt hittem 2 db 500 gigás vinyoval majd úgy száguldozik a 64 bites win 7 hát nem annyira! [link]

én ezt az NCQ nem találom sehol:(

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4556) need


need
addikt

a jó link [link]

[ Szerkesztve ]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4557) need


need
addikt

keresek elfogatható áron raid kártyát amivel 2 vagy 4 vinyot lehetne vezérelni Raid 0 ban...
valakinek volna tippje hogy milyenekt nézzek...??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#4558) gardener válasza need (#4557) üzenetére


gardener
senior tag

Adaptec,3ware,Areca,Highpoint Én ezeket ajánlom...

[ Szerkesztve ]

(#4559) Alfonz64


Alfonz64
csendes tag

A Raid hez csak egyforma tipus hdd kell?

(#4560) Sunzi válasza Alfonz64 (#4559) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Nem, csak ajánlott.
[itt tesztelték is]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4561) Szabip


Szabip
csendes tag

Elég nagy dilemma foglalkoztat:
Szeretném egy kicsit fürgébbé tenni a rendszervinyót, erre több megoldást is kitaláltam, szerintetek ár/érték arányban melyik lenne a leg optimálisabb?

1, WD1500HLFS WD Raptor SATA 150GB 33e ft
2, 2x WD Black caviar 500 GB RAID0-ban 30e ft
3, 2x WD Blue caviar 300 GB környéke RAID0-ban 23e ft
4, Vagy csak szimplán veszek egy kisméretű WD Bluet vagy egy hasonló Samsung Spinpointot

Sokat vacilláltam, a Raptornak jó az elérési ideje, de annyira drága, hogy ennyit nem biztos hogy ér.
A Raid 0 nagy tárhelyet igér és gyors adatforgalmat, de nem biztonságos és rendszer vinyónak túl méretes, ha meg két réstre osztom elaprózom.
A Blue Caviar szerintem optimálisabb jobb az ára de lasabb ellenben rendszernek még mindig oltári nagy.
A 4. verzió a legolcsóbb pici és a jelenlegi Samsungomál biztosan gyorsabb lenne.

Szerintetek mi a leg optimálisabb ár/érték a Raptor ér annyit? Most csak a rendszervinyóról van szó szóval a mérete nem számít illetve az a lényeg hogy ne legyen nagy...

(#4562) WiZARD


WiZARD
addikt

no lecseréltem a 2 db 160as raptoromat 2 db 300as velociraptorra
elég baráti, és halkabb is lett :)
HD tach - régi raid0 vs új raid0

(a 2 régi vinyó eladó, egyben 30k)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4563) Sunzi válasza Szabip (#4561) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

az a baj, hogy azt nem tudja senki megmondani, hogy számodra mi az érték. Leírtad a verziók előnyeit, hátrányait mindegyik megoldásnak. Innentől már csak 1 befolyásoló tényezőnek illene maradni, ez pedig a gép fő felhasználásának területe, azaz a diszkeket érő legjellemzőbb terhelési típus.
Ha valóban az oprendszer gyorsítás a legfőbb ilyen jellegű szempont (és nyílván a telepített alkalmazások némi gyorsítása), akkor a velociraptorra szavaznék ebből a 4 lehetőségből. A többi megoldás csak szintetikus tesztekben fog gyorsulást mutatni...

Vagy mint 5. verzió egy 32-64gigás SSD, de ebben az esetben csak olyan jöhetne szóba, ami a tesztek szerint nem lassul egy 5,25-ös floppy szintjére esetenként...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4564) Szabip válasza Sunzi (#4563) üzenetére


Szabip
csendes tag

Szia

Köszi a véleményed, jól érezted a programok gyorsítása a célom, elsősorban a játékoké illetve az oprendszer fürgébbé tétele, digitalizálok is de ott egy két perc nem számít, ráadásul oda nagyobb tárhely kellene, de azért a pár percért nem ér annyit egy pl.:500 as raptor.

Valahogy én is úgy gondolom, hogy a raptor a leg optimálisabb és biztonságosabb (adatok szempotjából a Raid-el szemben). Arról nem is beszélve, hogy hosszútávú befektetés...

SSD semmiképp, még kiforratlan, nem tudni az időtállóságát, továbbá bizonyos esetekben iszonyat lassú is lehet, ahogy írtad az ára meg bőven 30e felett van...

(#4565) WiZARD válasza Szabip (#4564) üzenetére


WiZARD
addikt

adatok szempontjából 1 vinyó is elég veszélyes imho. (persze 2 vinyón megosztva veszélyesebb)
kell rendszeres, rendes backup és akkor raid0 is gondolkozás nélkül mehet.

vedd meg a 2 raptorom és told raid0ban :DDD

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#4566) Szabip válasza WiZARD (#4565) üzenetére


Szabip
csendes tag

Tény 1 vinyó is veszélyes de akkor a kockázat a 2x nagyobb ha egy Raid0 tömbön ami 1Tb méretű van a rendszer és adott esetben hasznos adatok is, mindaddig még egy 150Gb-s raptoron csak a rendszer van amiről van backup nem lehet túl nagy baj, azonban egy 1Tb-t backupolni nem olyan olcsó és egyszerű megoldás.

Bevallom elgondolkodtam az ajánlatodon, de van nálam egy hülye szabály: használt műszaki cikket nem veszek, két Raptorra meg nem is lenne szükségem...

(#4567) Immy


Immy
őstag

Érdemes 2db 32gigás ssd-t alaplapi raid-ben összekötni? (vagy jobban járnék ha azt a pénzt nagyobb kapacitásúba fektetném?)
(teljesítmény miatt kötném össze őket)

off: Igaz az, hogyha tönkremegy ssd-ben az egyik memória cella akkor még mindig kitudom olvasni róla az adatokat? (ergo nem történhet adatvesztés?)

Apró: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/immy/index.html

(#4568) Creaft


Creaft
csendes tag

Szisztok!

Segítséget szeretnék kérni!
Adott egy HP ML150 szerver benne egy Adaptec Sata Raid vezérlő rajta 6 db HDD ebből 4 vinyó csinálta a RAID 5 tömböt és 2db vinyó volt a hot spare.Tegnap a vezérlő eldobta az egyik vinyót beállt a hotspare a tömböt újraépítette de ma eldobott mégegyet belőle majd próbálta rebuildelni a tömböt de közben lefagyott a win2003 újraindítás után azt mondja a kártya biosa hogy Failed és nem tud vele mit csinálni a win2003 pedig a loginig eljut majd az lsass.exe hibával újraindul.
Kérdés:
Hogyan lehet megcsinálni hogy működjön a RAID és le lehessen menteni az adatokat?

Köszi

(#4569) veze


veze
őstag

egy kezdö kérdés..

ha XP alatt létrehozok egy raid 0-ás tömböt ( nem légyeg most a biztonság, csak proba) két vinyóból, tegyük fel hogy simán megy az xp raid 5-ös meghekkelésével (olvastam a rola linkelt írást)
nos.. ha XP alatt létrehoztam, majd utána telepiteni szeretnék erre a raid 0-ás blokkra egy uj xp-t, régit meg letörölni (ami alatt létrehoztam) akkor az xp telepitője fel fogja ismerni a két vinyobol korábban létrehozott raid0-ás tömböt? és simán telepithetek rá? vagy nem, mert az a régi windows alol lett létrehozva..

(#4570) Sunzi válasza veze (#4569) üzenetére


Sunzi
aktív tag

gyanítom, mivel sw raidről van szó, nem fogja felismerni, de nem néztem utána...
az viszont eszembe jutott, hogy ha csak próba, akkor miért nem próbálod ki? :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4571) Sunzi válasza Creaft (#4568) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Gondolom, már nem aktuális, úgyhogy rövid leszek, de kíváncsi lennék, mi történt egyébként...
Én ezt csinálnám:
1; 1 diszket be a gépbe, nem a vezérlőre.
2; diszkre NTFS-t olvasni képes OS telepítése, adaptec driver telepítése.
3a; ha a tömb csak degraded, akkor az adatok lementhetőek
3b; ha a tömb nem látszik egyben, akkor szívás van, valamilyen raid reconstructor sw beszerzése, futtatása, illetve liksoft kolléga tanácsa játszik...
4a; ha már úgyis mindegy, akkor lehet játszani, hogy az utolsó hot spare-t lehúzzuk, és elvileg egy degraded raid5 éllapotot idézünk elő, h;tha történik valami.
5b: levél adaptecnek, ha regisztrált a kártya, nekem évekkel ezelőtt hamar válaszoltak...

Amúgy az adaptec bios milyen állapotúnak jelzi a diszkeket?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4572) brd válasza veze (#4569) üzenetére


brd
nagyúr

RAID0-t nem támogat booteszközként a Windows RAID-je (XP/2003-ig legalábbis, újabbakon még nem próbáltam, de csodálkoznék, ha menne).

The only real valuable thing is intuition.

(#4573) tbs válasza Creaft (#4568) üzenetére


tbs
addikt

Segíteni nem tudok, de ezt az esetet érdemes ebben a formában terjeszteni. :K A RAID5-ök bizony így halnak, ne használja senki...

Adaptec-nek levelet javasolnám én is, illetve azt a tömböt nem nyüsztetném, hanem friss os valahová mellé. Érdemes volna egy akármilyen linuxos live-cd-vel ránézni, némelyik egészen meglepő dolgokat tud. NTFS-t readonlyba!!!

(#4574) veze válasza brd (#4572) üzenetére


veze
őstag

és az alaplapi raid (régebbi lap, Intel ICH5R -el) , ott ugye már a biosban vonom össze a raid0 blokkot..és nem az xp raid-je) szoval ha igy hozom létre, azt már látni fogja az xp telepítéskor?
Sunzi: kiprobalaom majd, de eleve halott dolgot mégse akarnék :)
inkább kérdezek:)

(#4575) brd válasza veze (#4574) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, az menni fog, de ahhoz meg kell drivert adagolni telepítésnél (vagy integrálni a telepítőbe), erre figyelj oda.

The only real valuable thing is intuition.

(#4576) veze válasza brd (#4575) üzenetére


veze
őstag

igen, ezt tudom. mindjart a telepités elején F6-al hozzá kell adnom az alaplapi raid vezérlöt egy floppyrol..
köszi a válaszokat, akkor ez lesz a főcsapásirány :)

(#4577) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Seed/FTP szerverbe néztem RAID vezérlő kártyát 40 000 Ft körűl már elég jó gyorsak vannak.
Adatnak 2 db 1 TB vinyót gondoltam rendszernek, de elég lenne 100 GB környéki. Megfelelő ez így kb vagy rendszernek bökjek bele inkább SSD és párban vagy ne? Köszi.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4578) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Valamint ezek 40 000 ft körűli RAID vezérlő kártyák amik sok memóriát is tartalmaznak elég értéktartóak. Valamint hosszútávon megéri mert jól ki lehet használni mind biztonság mind sebesség terén.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4579) babos1


babos1
csendes tag

egy kezdö kérdés..milyen raid vezérlőt ajálnátok 6 db hdd-t kellene raidbe tenni

csak a jót szeretem

(#4580) gardener válasza babos1 (#4579) üzenetére


gardener
senior tag

csak vissza kell olvasgatni pl.: itt

(#4581) Bali27


Bali27
addikt

Sziasztok..
Nekem is volt 2db 250es WDm Raid0 ba..
Amikor köteten belül másoltam, akkor lassabb volt mint ha sima winyo lenne a gépbe.. de másik winchesterre meg 110mb/seccel is nyomta!! De öszességében nem kockáztatok és szétszedtem.. Igy se lassu, és tuti biztonságos..:)

(#4582) tbs válasza zoltanz (#4578) üzenetére


tbs
addikt

Egy ilyen raid vezérlőkártyából végy mindjárt kettőt, ha fontosak a diszkeken lévő pillanatnyi adatok. Ha a kártya döglik a diszkek másmilyen kártyával esetlegesen lesznek használhatóak adatvisszanyerésre... ;)

(#4583) zoltanz válasza tbs (#4582) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Van egy programzó ismerősöm ő már állított vissza sérűlt adatbázist, úgy hogy nem ismerte a program forráskódját, és írt egy alkalmazást ami összefésülte a dolgokat majd újra haszálható lett, elég nagy multiknak is dolgozik. Ez sem volt ám kis meló, amúgy rajta kívűl nem sok ilyen profi van a földön, aki neki ugrana egy ilyenek ekkora kaliberű adatálománynál. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4584) tbs válasza zoltanz (#4583) üzenetére


tbs
addikt

:C Ügyes. :K Jómeló, kiskoromban utaztam ilyesmiben, de már nem mozgat meg a feladat. :B Azért egy (kártyás raid) fájlrendszer összerakása nem feltétlenül ennyire "egyszerű" feladat. Még a bit-bit biztonsági másolat készítése sem triviális a diszkről, amin lehet dolgozni. ;)

(#4585) zoltanz válasza tbs (#4584) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Azért szerintem a fájlrendszer sem sokkal bonyolúltabb feladat csak hosszadalmasabb lehet. :R

"Még a bit-bit biztonsági másolat készítése sem triviális a diszkről, amin lehet dolgozni."

Ezt úgy ahogy van nem értem, és mi a bit-bit másolat? Megeggyezőt érted ez alatta? Köszi.

[ Szerkesztve ]

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4586) tbs válasza zoltanz (#4585) üzenetére


tbs
addikt

:K Jaja. De úgy, hogy a diszk karakterisztikája is reprodukálható maradjon, mert a (hw)raid miatt 99%-ban nem mindegy a fizikai kialakítás sem... Huhh, ez nagyon off már azért. :D

(#4587) zoltanz válasza tbs (#4586) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Cylinder-Head-Sector karakterisztika nem stimmel azt csak próba cseresznye alapon lehet megoldani. ;)
Mondjuk SSD -t használtak akkor megszűnhet az írás olvasás karakterisztika folytonosság ua a lemezen visszaállítva az adatokat. :)

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4588) H.O.D.


H.O.D.
senior tag

Sziasztok!

Meglévő rendszer SSD-met szeretném felbővíteni RAID5-re. Erre a meglévő Intel X25-M mellé két ugyanilyet választottam, a vezérlő az ICH9R intergált megoldása.

Kérdésem, hogy a szóló meghajtót fe lehet-e bővíteni RAID kötetté adatvesztés nélkül? Ha leghostolom akkor nyilván, de anélkül?

Where do you want to go today?

(#4589) Jester01 válasza H.O.D. (#4588) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintem igen. Először csinálsz a 2 új diszkből egy degraded raid5-ös tömböt. Arra átmásolod a régi diszk tartalmát majd végül hozzáadod a régi diszket a tömbhöz.

A ghostolás meg nem biztos, hogy működne mivel az új tömb kétszer akkor lesz mint a régi diszked.

Jester

(#4590) Sunzi válasza Jester01 (#4589) üzenetére


Sunzi
aktív tag

hmm.. semmi... utánanéztem... :)

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4591) H.O.D. válasza Jester01 (#4589) üzenetére


H.O.D.
senior tag

Azt néztem, hogy a Windows7 backup and restore marha egyszerűvé teszi a dolgot. System image az adatdiszkre, RAID5 összerak, aztán a telepítővel restore. Az egész megvan 10 perc alatt :)

Where do you want to go today?

(#4592) Jester01 válasza H.O.D. (#4591) üzenetére


Jester01
veterán

Ja hát adatdiszkről nem volt szó :P Ez tulajdonképpen a ghostolás más köntösben.

Jester

(#4593) Boci_83


Boci_83
őstag

Üdv!

Érdeklődnék, rendszerem esetében Raid0 2 azonos Hitachi 320-as winyóval tudnék elérni valami gyorsulást? Általános dolgok, rendszer is ezen lenne, és hát nagyobb filokat is tárolok.
Az alaplapi Raid vezérlőm elbírná, megbirkózna a feladattal, vagy be kellene ruházni egy Raid kártyára is..?
Win7 rendszer kerülne a gépre, és szeretnék 2 meghajtót is csinálni, gondolom nem okoz gondot a 2 részre parícionálás sem..!?

**********

(#4594) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Üdv!

Gondolkodok 2x1terra samu vinyó beszerzésén amit Raid 0-ba szeretnék használni és az lenne a kérdésem ha megcsináltam a tömböt, akkor a meglévő vinyóimról áttudom másolni az adataimat? Szal gondolom lehet kapcsolni a raid beállításoknál, hogy melyik vinyókat akarom összekapcsolni ugye? Meg ha egyszer alaplap csere lesz, akkor nem fognak elveszni az adataim a tömb miatt?

(#4595) Core2duo6600 válasza Boci_83 (#4593) üzenetére


Core2duo6600
veterán

A boot esetében nem hozott nálam gyorsulást.

A nagy fileokkal végzett dolgok esetében igen, ekkor a rendszer egy singli ről indult.
Elbirná az alaplapi vezérlő, de egy profi kártyától biztosan lassabb lenne.

#4594) SzlobiG
Igen, ki lehet választani, hogy melyik hdd ét akarod a tömbbe betenni.
A fontos dolgokat ne tárold a raid 0 on, mert ha az egyik hdd elszáll akkor elveszett mindened.

Ha azonos a raid vezérlő a másik lapon is, akkor nagy valószínüséggel megmaradnak az adataid.

Gigabyte Z390 Aorus master , Core i9 9900K, Asus RTX2070, 64 GB DDR4, Dell Latitude 6430

(#4596) SzlobiG válasza Core2duo6600 (#4595) üzenetére


SzlobiG
félisten

Értem, akkor melyikbe lenne értelme használni Raid 1? Mondjuk a sebesség az nem lenne rossz a Raid 0 miatt, de lehet, hogy akkor majd a raptoron tárolom a fontos cuccokat, vagy meghagyom az 500-as vinyót, majd még meglátom.:)

(#4597) Speeedfire


Speeedfire
nagyúr

nos lenne egy problémám nem teljesen ebbe a topicba vág de eddig nem találtam használható infót
a következő a helyzet
otthonra akarok egy file megosztó kis szervert
kis gépem adatai:
cel 633 mhz
mercury deszka
80 gb ata ezen van a linux rendszer
1 tb sata erre kerülnének a file-ok
512 mb ram (talán sok is)
st lab raid kártya (silicon image chip-es)

nos nem akarok raid-et
csak annyit szeretnék h mind a 2 vinyó működjön
a sata vinyóról nem bootol a rendszer bármit rakok fel rá (win telepítő el sem indul)
nagy nehezen szereztem egy kis vinyót erre feltelepítettem a rendszert majd rákötöttem a nagy vinyót is, de nem bootolt be
ha csak a kis vinyó volt rákötve bebootolt a rendszer majd boot után rákötöttem a vinyót akkor már a nagy vinyót is látta
vki tapasztalt már ilyet régi rendszereknél?
azt szeretném elérni h bootoljon akkor is ha rá van kötve a nagy vinyó is
ez vmi bios beállítás probléma lehet vagy mi?

Fotóim https://fb.com/toth.szabolcs.art || IG: http://instagram.com/_tothszabolcs_ || Weblapom http://szabolcs-toth.com

(#4598) Badb0y


Badb0y
addikt

Hogy lehetne azt megoldani, hogy a laptopom winchestere adatvesztés szempontjából megbízható legyen?

Azt szeretném, hogy dokkba bedugok egy usb-s vinyót, és amikor érzékeli a gép, akkor azonnal ment mindent, tehát ugyanaz legyen mindig a 2 vinyón.

Hogy oldható ez meg ?

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#4599) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Annak ugye nincs semmi gyakorlati akadálya, hogy 3db winyót tegyek össze egy RAID-0 (4k) tömbbe? Nincs gond a páratlan számokkal, akár teljesítmény terén?
Azon filózom, hogy veszek pár darab Samsung F3 500Gb-ot, de nem bízom benne, hogy sebesség terén is érdemi növekedést tapasztalok, ha csak 2db F3-ra cserélem a 2db WDC-t.
Főleg, hogy nagyon jól esett, mikor korábban egy SSD-n volt a winows, és a RAID tömbön mozgattam az adatokat. Most gondoltam, ahelyett, hogy megint beruházok egy ~20k-s SSD-be, a tárhelybővítés igénye mellett akkor már gyorsabb féle winyókból több darabot veszek, és a végére talán jobban járok, talán végül még 4db-ot is veszek, majd meglátom holnap.
Illetve, akkor már: Ugye az ICH9R vezérlő még jó hatásfokkal tud együtt kezelni akár 4 winyót is? Nem nő drasztikusan a szétesés veszélye sem?

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#4600) Bali27 válasza SzlobiG (#4594) üzenetére


Bali27
addikt

De kéne mellé még 1 winchester is.. MIvel a Raid rendszer tömbön belüli másolása elég lassu.. Akkor jó, ha van egy 3,. winyo és ide oda mozgatod az adatokat..
Nekem 2 db 250es WD van +egy 320as WD.. Értelemszerüen a 2db 250es van Raid0ba kötve.. Stabil meg minden.. De tömbön belül föleg nagy fileokat lassabban másolja mint ha szimpla winyón másolnék.. Viszont ha raidröl másolok az egyedülálló einyora, akkor néha még 110mb/secet is eléri... De általában ilyen 70 mb/sec körül mozog..
Ha van pénzed, én inkább Raptort vennék . +2db kisebb winyó Raid0ba amin a Rendszer van, kb 16 - 32es Clustermérettel.. oszt had szóljon.. MEg egy terrás winyó a töltésnek...:D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.