Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4901) Geller72 válasza Mlacee (#4900) üzenetére


Geller72
veterán

P5K-m nekem is volt, valóban csak eSATA hdd-vel és a belső sata hdd-vel tud raidet, én magam is fogtam a fejem, ekkora ökörség láttán. Notinál még megértem. Mindenképpen jobb a natív sata vezérlő. Nem csak a proci miatt. Érdemes beruházni egyre. Ahogy lassan egy különálló usb 3.0-s kártyára is..:D. Gondold meg, "kétezeröt2 nem a világ..:D. Persze, én sem hagynám annyiban már csak azért sem..:DD.

[ Szerkesztve ]

(#4902) Mlacee válasza Geller72 (#4901) üzenetére


Mlacee
tag

Erre a kártyára gondoltam
Ugyanilyet vett az öcsém is, bocs de csak cseh nyelvet látok a gyártó weblapján.
19 euróba kerülne, ez nálatok kb. 5-6000 Ft.

Will work for FSB!

(#4903) radi8tor válasza Mlacee (#4902) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Egy ilyen vezérlőtől ne várj túl sokat. Normális minőségűek 100e FT fölötti árnál indulnak.
Ez sem tisztán hardveres vezérlő szerintem.

⭐ Stella

(#4904) Geller72 válasza Mlacee (#4902) üzenetére


Geller72
veterán

Bőven elegendő és jó az ára is.

(#4905) Mlacee válasza radi8tor (#4903) üzenetére


Mlacee
tag

Ha volna 100e forintom RAID vezérlőre nyilván nem ezt venném, az egyetlen dolog amit elvárok tőle az hogy működjön. A teljesítménye mindenképp jobb lesz mint ha nem lenne RAIDem még ha az alaplapi vezérlőtől nem is gyorsabb, dehát az ugye valamiért nem szereti a két F3mat. Kérdés hogy megéri-e ezt a 6ezret.

Will work for FSB!

(#4906) Geller72 válasza radi8tor (#4903) üzenetére


Geller72
veterán

De sokkal jobban jár, mint egy int. szarral. Nem szervert akar ipari körülmények közt üzemeltetni szvsz. Konvertáláshoz, játékokhoz meg elég az, amit egy raid tud a szimpla hdd-vel szemben. (Főleg régebbi hdd-vel szemben)

Persze én is örülnék egy ilyennek .:D.

Vagy neki..:D

(#4907) radi8tor válasza Mlacee (#4905) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én tesztek (review) után szoktam eldönteni, hogy megéri-e megvenni. Próbálj keresni ilyet, nem ismerem a márkát.

⭐ Stella

(#4908) brd válasza radi8tor (#4903) üzenetére


brd
nagyúr

Biztos, hogy nem HW-es. Egyébként nagy szerepe valószínűleg nem lesz a topictársnál, de azért talán Sil vezérlőt mégsem kéne'... még ha csak 5000 Ft, akkor sem.

The only real valuable thing is intuition.

(#4909) anulu válasza brd (#4908) üzenetére


anulu
félisten

nekem Sil-re van ratolva 2x1,5TB Seagate. nem vartam semmi agyszaggatot, amire nekem kell, konkretan, h egyben legyen a 3TB particio, arra viszont tokeletes. :)

"Jelenleg a cloud nem más mint a sales által elhazudott és eladott utópia, egy ígéret, csalánba csomagolt mézesmadzag, amit az üzemeltetés f@$zával vernek" | Feel the power! Intel Core i7 | iPhone 14Pro 256GB | iPad Pro 2017 64GB

(#4910) brd válasza anulu (#4909) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, alapvetően működik, csak pl. nem túl gyors (RAID-ben), ill. vannak vele esetenként kompatibilitási problémák.

The only real valuable thing is intuition.

(#4911) Geller72 válasza Mlacee (#4905) üzenetére


Geller72
veterán

Ide már nem írok a problémáddal kapcsolatban, hanem abba a topikba, amit nyitottál..ha nem gond.

(#4912) Mlacee


Mlacee
tag

Én sem szoktam tesztek nélkül komponenst vásárolni, ám sajnos nálunk nem túl nagy a választék mivel minden üzlet a pozsonyi nagyraktárról rendel, tehát a választási lehetőségem konkrétan ez az egy márka. (vagy rendelek netről és fizetek postaköltséget)

Will work for FSB!

(#4913) Ottoka válasza Geller72 (#4906) üzenetére


Ottoka
őstag

Az alsó egy promise ex8350 kártya, ilyenem volt 4 évig. :K Maximálisan meg voltam vele elégedve, bár az ssd-ket nem kezelte. Pontosabban szétesett a raid0-s tömb, amikor formázni akartam. Patriot warp és g.skill falcon ssd-kel próbáltam.

Mezőhegyes

(#4914) bazsi1000


bazsi1000
tag

szsiasztok

adott 2 wd5000ys azaz raid edition vinyó 500 as.ha egy másik vinyóról bootolok(win7 régi jól működő rendszerem) akkor 140mb átlagot hoz a hd tune ez jó is és egyenletes a vonal is.ha viszont erre feltelepítek egy win7 et akkor tök recés lesz meg olyan 100-110 átlagot hoz.ez miért van???
remélem tudtok segíteni

(#4915) brd válasza bazsi1000 (#4914) üzenetére


brd
nagyúr

Vagy az AHCI drivert nem telepíted, vagy azért "csökken" a sebesség, mert a Win nem tud "nyugton maradni" (pláne a Vista/Win7), és folyamatosan forgalmaz az OS partícióján valamit a HDD-n, és emiatt ugye a mérés már nem tud olyan sebességgel futni, mint különálló HDD-vel.

The only real valuable thing is intuition.

(#4916) radi8tor válasza bazsi1000 (#4914) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Adatokkal teli HDD-nek csökken az átviteli sebessége. Ugyanez van SSD-nél is. A szálkásodás teljesen normális jelenség.

⭐ Stella

(#4917) brd válasza radi8tor (#4916) üzenetére


brd
nagyúr

Az adatok nem érdeklik (nem szól bele a mérés eredményébe) a nem filerendszer alapján történő méréseket, csak az, ha más is dolgoztatja közben az adott HDD-t. A HDTune nem file-okat hoz létre, hanem a HDD-t közvetlenül olvassa (v. írja, ha valaki azt akar tesztelni; persze ilyenkor a HDD-n lévő adat felülíródik), teljesen mindegy, hogy van-e rajta a filerendszer nyilvántartása alapján értékes adat, vagy nincs. Az SSD-n az elhasználódást megelőzni próbáló algoritmus esetleges gyengesége miatt befolyásol(hat)ja a sebességet a rajta lévő adatmennyiség.

The only real valuable thing is intuition.

(#4918) Szpisti


Szpisti
addikt

Megnéztem, az Everest szerint a vinyó tesztek alatt (HD Tach) max 1-2%-os a CPU kihasználtság... Úgyhogy nálam ez nem tényező...

(#4919) brd válasza Szpisti (#4918) üzenetére


brd
nagyúr

Egy mai CPU-nak nem tétel a RAID-del kapcsolatos adminisztrációs számítások elvégzése. Amikor egyszer ennek utánanéztem, úgy 1-2 éve, akkor a S-ATA, 4-8 portos, RAID5-6-ot tudó, valóban HW-es kártyákon voltak PII 300-500 MHz-es szintű CPU-k, 64-128 MB RAM társaságában.

The only real valuable thing is intuition.

(#4920) Geller72 válasza bazsi1000 (#4914) üzenetére


Geller72
veterán

RAID mi? Milyen felállás?

(#4921) Nekem-8


Nekem-8
tag

Hogy számolja a RAID-0 -a a lemezterületet? Mert a gépben SATA Seagate 250 Gb és egy SATA 80 GB HDD. Az XP telepítő 150 Gb meghajtót lát csak, feletelepítve nem lát több helyet a gép. Raid-ben nem úgy kéne menni hogy winyó1 + winyó2 a helyméret?
A sebesség se nőtt drasztikusan, sőt kb. ugyanaz mintha sima SATA módban lenne 1 HDD.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4922) radi8tor válasza Nekem-8 (#4921) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

RAID0 úgy látja, ahogyan a tömb létrehozásánál megadod. Én 3db 500GB-os HDD-nek azt adtam meg, hogy 60GB legyen a mérete a max sebesség elérése miatt. Adhattam volna meg 1400 akármennyit is.

És ez lett belőle:

És célszerű egyező méretű/típusú HDD-ket rakni RAID0-ba.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4923) Nekem-8 válasza radi8tor (#4922) üzenetére


Nekem-8
tag

Ez frankó. Én olvastam valami számteches oldalon hogy mindegy a méret a HDD közt, mert ha egyik 80 , másik 200, akkor a 200-ból leveszi a 80-at és a többi hely sima HDD-ként megy sebességben. A gép látja 74.53 -nak a kisebbik HDD-t ennek duplája az a méret amit látok telepítéskor vagyis 149.06
De nem látom XP alatt a többi helyet....

Továbbá olyan a gondom hogy nekem ~40MB/s az olvasási speed, ami azért elég karcsú egy RAID0-hoz képest (HDD Tune)
Delock 70146 -os karit használok.

Telepítéskor kéri a SATA Drivert az XP ezt meg is adom, majd ha kész feltelepítem a progit ami van hozzá XP alá...kell abban beállítani valamit? A progiban látom a 2 winyót RAID 0 -ban

A gép egy régi PIII 1.4 Ghz, 1.5 Gb RAM...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4924) Nekem-8 válasza radi8tor (#4922) üzenetére


Nekem-8
tag

Bocs, írod hogy 60 GB adtál a max. Speed miatt. Én megadtam neki mind a 150 GB-t. Ezexerint a RAID0 sebessége függ a "tömb" mérettől? Honnan tudom kiszámolni mekkora a max a speed érdekében?

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4925) brd válasza Nekem-8 (#4924) üzenetére


brd
nagyúr

A méretétől nem függ, viszont HDD esetén figyelembe lehet venni, hogy az átviteli sebessége az elején kb. 2x akkora, mint a végén, a mechanikai megvalósítás miatt.

The only real valuable thing is intuition.

(#4926) Nekem-8 válasza brd (#4925) üzenetére


Nekem-8
tag

Értem, most levettem 60 GB-re a méretet, de a sebességem továbbra is csak 40 Mb/S mintha simán 1 db sata lenne rákötve...
Ne mértem miért nem érek el jobb sebességet...
Próbáltam már fordítva kötni őket, semmi változás.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4927) brd válasza Nekem-8 (#4926) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg az a baj, hogy a két HDD teljesen különbözik, és csak ennyire tudja a kártya összehangolni a működésüket. :(

The only real valuable thing is intuition.

(#4928) radi8tor válasza Nekem-8 (#4924) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Meg kell nézni külön-külön, hogy a HDD-k hány GB után kezdenek lassulni. Ezt megduplázva megadni a tömb méretét.

⭐ Stella

(#4929) Nekem-8 válasza radi8tor (#4928) üzenetére


Nekem-8
tag

Ezt hogy tudom megállapítani? Van erre spéci progi? Vagy egyesével kell OP. rendszert rátenni és úgy tesztelni? (mivel?)

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4930) Mlacee válasza radi8tor (#4922) üzenetére


Mlacee
tag

Mekkora stripe méretet használsz?

Will work for FSB!

(#4931) radi8tor válasza Mlacee (#4930) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

64K

⭐ Stella

(#4932) radi8tor válasza Nekem-8 (#4929) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott a képen a progi neve, HD Tach. Használhatsz még HD Tune-t is.

⭐ Stella

(#4933) Sunzi válasza Nekem-8 (#4923) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A 200ból leveszi a 80at, berakja raidx tömbbe. Jelen esetben lesz majd 160-Gb formázatlanul.
A marddék 120GB-hoz pedig kis tudású vezérlők esetén nem tudsz hozzáférni. Okosabb vezérlő esetén valóban lehet belőle egy sima virtual disk-et csinálni, vagy új tömbbe szervezni.
Vagy félreérthetően írták, vagy félreértetted.

Az említett delock kártyán egy egyszerű VIA sata vezérlő csücsül, nem kell sokat várni tőle. Raid0 esetén sokat számíthat a stripe size, illetve a lassabb diszk negatív hatással lesz a tömb teljesítményére.
HDTach eredmény önnmagában nem mérvadó. Láttam esetet, ahol egész jól mért, láttam olyat, ahol köze sem volt a valósághoz.

Ha fontos a sebesség, akkor vegyük azt az 5 perc fáradtságot, hogy feltesszük a IoMetert, és azzal mérünk. Egy mérés abban is megvan 5 perc alatt

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4934) Nekem-8 válasza radi8tor (#4932) üzenetére


Nekem-8
tag

Ezt a kettőt használom, de egyforma speedet mutattak.

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4935) radi8tor válasza Nekem-8 (#4934) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor elvileg RAID0-ban a dulpájának kellene lennie. De ez nagyban függ a vezérlőtől is, mint olvashattad előbb.

⭐ Stella

(#4936) Nekem-8 válasza radi8tor (#4935) üzenetére


Nekem-8
tag

Igen olvastam. A Seagate 250-es 410AS ~42Mb/s -el megy ha csak az van és azon van az OP rendszer. Most rakom a másik HDD-re a rendszert és újból mérek...

Ettől a Delock vezérlőtől jobb a Silicon Satalink Sil3112 ?

mert van egy olyanom is, akkor cserélem...

[ Szerkesztve ]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4937) Sunzi válasza Nekem-8 (#4936) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mi a Via chip pontos típusa?

Én kipróbálnám a Sil-t is.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4938) radi8tor válasza Sunzi (#4933) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ez az IOmeter kimenete nem sokat mond. Belőttem minden tesztet, de 45 perc után leállítottam:

'Test Type,Test Description
0,
'Version
2006.07.27
'Time Stamp
2010-03-05 13:13:55:519
'Test Type,Test Description
0,
'Version
2006.07.27
'Time Stamp
2010-03-05 13:14:37:729
'Access specifications
'Access specification name,default assignment
All in one,0
'size,% of size,% reads,% random,delay,burst,align,reply
512,5,100,0,0,1,0,0
512,5,75,0,0,1,0,0
512,5,50,0,0,1,0,0
512,5,25,0,0,1,0,0
512,5,0,0,0,1,0,0
4096,5,100,0,0,1,0,0
4096,5,75,0,0,1,0,0
4096,5,50,0,0,1,0,0
4096,5,25,0,0,1,0,0
4096,5,0,0,0,1,0,0
16384,5,100,0,0,1,0,0
16384,5,75,0,0,1,0,0
16384,5,50,0,0,1,0,0
16384,5,25,0,0,1,0,0
16384,5,0,0,0,1,0,0
32768,5,100,0,0,1,0,0
'Results

⭐ Stella

(#4939) Sunzi válasza radi8tor (#4938) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szia,

elvileg a kimenő file-al nem is kellene foglalkoyni, hacsak nem használod fel az eredményeket.

Létre kell hozni egy új Access Specification-t (vagz többet..). Azon be kell állítani, hogy mit akarsz tesztelni. Transfer size, randrom %, read-write %, stb.
Azaz, pl lehet teljes szekvenciális olvasást, és lehet kisméretű full, random írást is tesztelni. Akár külön, akár egyszerre is, ha megadjuk az eloszlást..
Majd a Test setup-nál meg lehet adni, hogy meddig fusson.. Már 1 perc is releváns, persze, a több a pontosabb...
Majs a Results Display tabon lehet követni az eredményeket, ha a frissítési gyakoriságot lejebb veszed végtelenről...

Futás előtt egyszer létrehoz egy bazi nagy file-t a teszteléshez, az sokáig tarthat. Ez azt is jelenti, hogy amíg ezt le nem törlőd, használja. Ez a file alapesetben a szabad területte egyenlő lesz.
Ebből adódik, hogy Te a szabad adtterületet teszteled a filerendszerben, nem pedig a diszket nyersen..

A disk targets-nél megadható az Outstanding Queues, ezt érdemes 16-32-64re állítani, hogy rendessen megfektesse a rendszert...
És itt adható meg a max adatterület, amit használjon. Szektor alapon... kicsit számolgatni kell. 0=max=minden szabad hely=oprendszer megfekszik alatta, ha ezen a partíción van..

Nekem most 30 sec alatt kijött, hogy 4kb full random read esetén 2440 IOPS-sec, azaz 9.53 MB-sec eredményt tud a tömb, kevesebb, mint 6% prociterhelés mellett...

Írnék róla egy jó cikket, ha lenne időm, de ez alapján sztem el tudsz indulni..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4940) Sunzi válasza Sunzi (#4939) üzenetére


Sunzi
aktív tag

kapkodtam, lejárt a mod, helyesírást ignoráljuk pls. angol bill, laptop.. mi kell még...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4941) Nekem-8 válasza Sunzi (#4937) üzenetére


Nekem-8
tag

VIA - VT6421A

A Sil most benne, azon van 128 stripe, de szerintem hagyom 64-en.

[ Szerkesztve ]

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4942) Sunzi válasza Nekem-8 (#4941) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A specifikációik majdnem egyformák, ez alapján nem mondanék javaslatot. Amelyiket gyorsabbnak érzed, azt használd. 64 stripe is elég..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4943) ticzi01


ticzi01
aktív tag

Sziasztok!

A következő kérdésem lenne:
Adott egy gép rajta 2008Server operációs rendszerrel. Amikor feltelepítettük egyébb okok miatt csak egy vinyó volt a Core Duo-s gépbe 512RAM-mal kiegészítve.
A tam bővítés nemgond a bővítést megoldom.
A raid kártya késöbb került beszerzésre.
Akkor most adott egy működős server.
Van még egy üres az operációs rendszert tartalmazó merevlemezzel teljessen megegyezző hdd.
Adott még egy PCIExpress Sata Raid kártya. Silicon Image Chip.
Az lenne e kérdésem, hogy most is megoldható e a tükrözés.
Olyat már többször, csináltam, hogy az elején még telepítés előtt hoztam létre a raid tömböt és utánna hajtottam végre a telepítést.
Most egy már telepített oprendszert tartalmazó merevlemezt szeretnék raid1-be kötni.
Megoldható e hogy a már feltelepített és beállított operációs rendszert raid1,be kiterjesszem midnenféle adatvesztés nélkül.
Ha igen mi a menete.
Ezt nem ige ntudom.
Köszi előre is.

(#4944) radi8tor válasza ticzi01 (#4943) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szoftveres RAID1-et létre lehet hozni könnyen.

Computer managementnél konvertáld a lemezeket (HDD) Dinamikus lemezzé.
Ezután kiválasztható lesz a tükrözés, ahol megadhatod melyik meghajtót szeretnéd tükrözni melyikkel.

Ez a tükrözés bármikor megszűntethető adatvesztés nélkül.

⭐ Stella

(#4945) Nekem-8 válasza Sunzi (#4942) üzenetére


Nekem-8
tag

Az a gond, hogy a Silicon látja a winyókat, beállítom a RAID0 -át mégis mikor bejön a telepítő 2 winyót mutat, vagyis simának kezeli őket...
Megnéztem van új bios hozzá, de mikor frissíteni akarom felhozza hogy állítsam be milyen BIOS chip van rajta...viszont olyan számot nem látok a karin a 15 választható lehetőségből, honnan tudom melyik kell? Lehet régi BIOS ezért nem jó...

Nagypapa...olyan hullaszag van....nagypapa! ...NAGYPAPA!!??

(#4946) Szpisti válasza radi8tor (#4922) üzenetére


Szpisti
addikt

Húú, nem semmi a 450MB/s körüli sebesség...
(De amit érdekesnek találok, hogy a Windows szerint még ez is "csak" 6,5 pont...)

Ezek szerint az 500-as Samuk egyenként is 150MB/s-ről indultak mikor még nem voltak RAID0-ban? Mert az enyém csak 90MB/s körül kezd magában, Raid 0-ban 155MB/s-ről indulnak...

(#4947) radi8tor válasza Szpisti (#4946) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A Vista élményindex az a kombinációja az olvasási sebességnek és az elérési időnek. Most SSD-vel 7.1-et kaptam. Ennek az SSD-nek 220MB/sec az olvasási sebessége, viszont az elérési ideje 0.0.. ms.

⭐ Stella

(#4948) ticzi01 válasza radi8tor (#4944) üzenetére


ticzi01
aktív tag

raid kártya lesz a rendszerbe integrálva.
hardveres raid!

(#4949) Sunzi válasza ticzi01 (#4948) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Azért írta, h. szoftverest, mert az a legegyszerűbb.
Ha hw-st akarsz, az macerásabb, mert jellemzően a hw raid1 létrehozásakor ugrik a diszken levő tartalom. Természetesen a mostani backupolható, telepíthető, restoreolható, illetve a driver telepítése után a diszk image lementhető, majd a raid tömbre visszatölthető.

Megadnád a kártya pontos típusát? Igazi hardveres Sil chipes raid kártyáról még nem hallottam.
Jelen esetben én is szofveres raidet javasolnék. Gyorsabb, megbízható, és nem függ a hardvertől annyira.

[ Szerkesztve ]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4950) ticzi01 válasza Sunzi (#4949) üzenetére


ticzi01
aktív tag

2008server tudja ezt?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.