Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#5301) Csorbi válasza Kvazár (#5299) üzenetére


Csorbi
addikt

Inicializáláskor leellenőrzi a tömb épségét, ha jól tudom. Majd ha hozzáadod a 4-ik lemezt, akkor újra meg fogja csinálni ;]

(#5302) Kvazár válasza Csorbi (#5301) üzenetére


Kvazár
őstag

Hmmm, azt hittem akkor még nagyobb lesz...
Kár érte.
Mivel lehetne akkor azt növelni?

Hát hogy miért indítottam rá?? Mert unatkozom, ha sokáig tétlen vagyok kap egy prime95-öt, vagy super pi-t, esetleg mind a 2-t egyszerre és nézem mit bír a hűtésem. ;]

Eladó cuccaim: -

(#5303) Csorbi válasza Kvazár (#5302) üzenetére


Csorbi
addikt

SSD-vel.

(#5304) Kvazár válasza Csorbi (#5303) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát azt aranyárban mérik, és a kapacitásuk is az elhanyagolhatóhoz konvergál, vagy pedig annyit kérnek érte, mennyiért egy másik gépet veszel.

Eladó cuccaim: -

(#5305) Kvazár


Kvazár
őstag

Hát most már kezd bosszantani a dolog! :((

Elvileg tudnia kéne, csak nem engedi! Erre tud valaki mondani valamit?
Van tapasztalatotok?

Én már próbálok mindennek mindent, csak nem engedi:[link]
[link]

Eladó cuccaim: -

(#5306) Csorbi válasza Kvazár (#5305) üzenetére


Csorbi
addikt

Hogy őszinte legyek, elég szerencsétlen dolog az, hogy a lemezek nem egyforma típusúak, lehet hogy ez köp a levesbe ? :F

(#5307) Kvazár válasza Csorbi (#5306) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát erre most mit mondjak...

Próbálkoztam tovább, és sikerült valamit nagyon elba...ni, mert a végén csak kék halálozott az egész és kiírta, hogy verifydi vagy valami egyéb v-s dolgot és többen nem indult el a tömb...

Ekkor kíváncsiságból csináltam 3 lemezes raid5-öt, na az meg bootolható :(((
Ha 4-eset csinálok az nem :((( :(((
Gondoltam valami particionáló progival akkor nekiesem, hát azok a 4 lemezes tömböt nem is látják!!! :((( :((( Tehát azzal tuti nem fogom aktívra állítani.

Na most vajon mi szívat engem.?!?

Elméletileg a másságnak nem lehet köze ehhez, mert amikor 3-asat csinálok, az vegyes felvágott, de a 4. meg azonos az egyik már tömbben lévővel...

Eladó cuccaim: -

(#5308) Csorbi válasza Kvazár (#5307) üzenetére


Csorbi
addikt

Alaplap típusa, BIOS verziója? :U

(#5309) Kvazár válasza Csorbi (#5308) üzenetére


Kvazár
őstag

P55 Extreme
2.20

Eladó cuccaim: -

(#5310) Kvazár


Kvazár
őstag

Megpróbáltam azt, hogy feltetettem egy wint, azt áttettem egy külső vinyóra, raid5-öt bekapcsoltam, majd vissza, és a progi szépen ki is írta, hogy ok meg aktív meg minden, de végül mégsem lett az, és a biosban sem jeleni meg mint lemez ott ahol a boot sorrendet választom.

Tehát ez sem nyert.

Így most azt a raid0-ás 5letedet próbálom meg, ha az sem jön be, hát...

Akkor azt kell eldöntenem raid 1 vagy 5 3 lemezzel.

-Raid1 mellett szól az, ha borul a raid tömb az adatok mind megmaradnak és nem történik semmi gond, viszont csak kis terület lesz biztonságos
-Raid5 mellett, az hogy gyorsabb és elméletileg nagyobb vinyó terület lesz biztonságos, viszont ha borul a tömb, akkor mindennek vége van. :F

Eladó cuccaim: -

(#5311) Kvazár


Kvazár
őstag

Bocsi nem emlékszem, hogy ki mondta, hogy raid0-ás tömbjét alakította át 5-össé, de azt megnézné nekem, hogy mekkora az övének a mérete?

Azért kérdezem, mert én is elkezdtem, és szépen csinálja is, csak szerintem valami gond van. 4 db 1 terrás vinyó van benne, de mindenhol 2 t-nak írja az 5-ös tömböt. Igaz még a számolás elején van, de nekem gyanús.

Ezért kérném azt a kedves fórumtárstól, hogy nézze meg a tömbje méretét, és az azt alkotó vinyókét, hogy nála minden rendben van-e?

Eladó cuccaim: -

(#5312) brd válasza Kvazár (#5310) üzenetére


brd
nagyúr

A RAID5-ből 1 db lemez kieshet, úgy még működőképes marad (de lassabb lesz ilyenkor). Egyébként írásban a RAID1-nél lassabb a RAID 5 (nagyjából már normál állapotban is, de ha kiesett egy HDD belőle, akkor meg pláne).

Az MBR-alapú lemezkezelés korlátja 2 TB. Ha ennél többet akarsz, akkor GPT-re kell konvertálni. Nem tudom, milyen OS-t használsz, de ha még esetleg 32 bit-es XP-t, akkor készülj fel rá, hogy az ezt nem ismeri (a 64 bit-es igen), a Vista/Win7 ismeri.

The only real valuable thing is intuition.

(#5313) radi8tor válasza Kvazár (#5311) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én mondtam, hogy felajánlotta nekem Matrix Storage Manager mikor RAID0 volt a gépen.

Nem csináltam meg, mert 3db SSD-m még nincsen :)

⭐ Stella

(#5314) Kvazár válasza brd (#5312) üzenetére


Kvazár
őstag

64-es win7 van fent.

radi8tor1: óóó azt hittem igen.
Attól tartok ilyenkor az történik, hogy megmarad a raid0, csak azt teszi 5 be, így az 5-ös tömböt, egy 2 terrás raid0 és 2 1 terrás vinyó alkotja, és így tényleg 2 terra a vége, és a gép is kiéli magát, hogy nincs mind a 4 egyszerre raidelve, mert mint ugye kiderült, az nagyon nem csipázza. :(((

Gondolom attól mert még számolgat,attól a terület már nem fog nőni?! :F

Az SSD-n van az op-od? És mennyi pontot kap a win-től? Csak kíváncsiságból.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5315) Jester01 válasza brd (#5312) üzenetére


Jester01
veterán

Egyébként írásban a RAID1-nél lassabb a RAID 5 (nagyjából már normál állapotban is, de ha kiesett egy HDD belőle, akkor meg pláne).

Szerintem meg nem. Ugyanis RAID1 az kábé pont a különálló diszk sebességével ír, RAID5 viszont annak kétszeresével (mínusz a paritás számolás processzorigénye, de az manapaság bőven elhanyagolható).

mod: mármint 3 lemezes tömb esetén a kétszeresével, általában az (n-1)-szeresével. Hacsak nincs valahol szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#5316) radi8tor válasza Kvazár (#5314) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

7.7 -et kapott Intel X-25M -el. RAID0-ban 7.9-et. ;]

⭐ Stella

(#5317) Sunzi válasza Jester01 (#5315) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen is, meg nem is.

1 jó vezérlő ha full stripe write van, akkor gyors tud lenni írásban is, de ha nincs full stripe write, akkor a íráshoz szükséges a stripe többi részének beolvasása, hogy a paritás újra számolható legyen. Ez plusz read IO-kat jelent, azaz a tömb elérhető IO értéke jelentősen csökken.
Ennek az oka a raid5-6 gyenge írási teljesítménye az olvasáshoz képest.

Ebből csak annyi adódik, hogy pl 1 diszk lehet gyorsabb írásban, mint egy 3 diszkes raid5 tömb, bizonyos esetekben.

A stripe és cluster méret megfelelő megválasztásával azonban ez a lasssulás minimalizálható, illetve lényegében megszűntethető. (plusz egy jó adag cache a vezérlőn is segíthet)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5318) Sunzi válasza Sunzi (#5317) üzenetére


Sunzi
aktív tag

itt lehet róla részletesen olvasni: [link]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5319) brd válasza Jester01 (#5315) üzenetére


brd
nagyúr

Elméletben igen, azonban a gyakorlatban ez az ilyen félHW-es vezérlőkkel valahogyan sosem "jött ki" nekem. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#5320) Sunzi válasza brd (#5319) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Mondjuk én ilyenekkel soha nem is próbáltam :) És még a drágák között is láttam siralmas teljesítményt, ahol azután nem erőltettük a dolgot...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5321) Kvazár


Kvazár
őstag

Hát, köszi srácok a segítséget, de én most megállapodtam.
Végül is a riad1 mellett döntöttem. (Az okokat korábban már írtam.)

Az a riad0-ából 5, az több sebből is vérzett, így senkinek sem ajánlom:
1: a boot-os résznél is csak 2T-át látott, tehát úgy kapcsolta tuti össze ahogy mondtam
2: voltam olyan ügyi, hogy a számolás közben ki kapcsoltam a gépet, hisz el kellett mennem, így az többé nem indult el.

Az még azért nekem továbbra sem kerek, hogy a raid-ben lévő vinyókat hogyan monitorozzátok?

Jah, és a sebességre a raid1 picivel lassabb mint a sima vinyó, és a raid5 meg picit több mint 1,6x gyorsabb a simától. A méréseket az everesttel csináltam.

Eladó cuccaim: -

(#5322) Csorbi válasza Kvazár (#5321) üzenetére


Csorbi
addikt

Na ja, 2 TB felett tényleg nem MBR kell hanem GPT, viszont az erről való bootoláshoz meg EFI kell a BIOS helyett az alaplapon? :F
4 db 640-es vinyóval még belefértél volna :) Épp ezért jó, hogy én a 3x500-asommal vígan elvagyok raid 5-ben, és még egy negyedik lemez is vidáman be fog férni :P

Na ja, a 2-es pont nagy felelőtlenség volt ;]

Mint fentebb már jópárszor írtuk, a raidben lévő diszkeket nem SMART monitorozzuk, mert NEM lehet (kivéve egy-kettő, húzósabb árú vezérlőt, pl Areca-k), bárminemű hibát tökéletesen jelez az Intel RST. Előre jósolni meg senki nem tud, tehát azt ne várd, hogy majd kiírja hogy: Józsika! Jövő hét kedden lesz 3db hibás szektorod a kettes vinyón, vigyázzá! :D . Ha már hibás a szektor, akkor azt jelezni fogja az Intel RST, ennél többet a HDSentinel sem tud.

(#5323) brd válasza Csorbi (#5322) üzenetére


brd
nagyúr

A monitorozás szerintem azért (lenne) jó ha részletesebb (lenne), mert ha félHW a vezérlő, és nem tökéletes a driver, akkor csinálhat olyat is a gép, hogy egy hibás HDD-től lehal az OS, a driver miatt. Továbbá az sem mindegy, hogy már csak akkor szól a vezérlő, ha nagyon gázos valamelyik HDD, vagy te már előre tudod, hogy valószínűleg nagyobb baj lesz a közeljövőben (mert mondjuk megjelent néhány hibás blokk az egyik HDD-n, vagy felpörgési hibák vannak).

Kvazár: végre egy fix érték, jó tudni, hogy az Intel Matrix Storage ennyit tud sebességben, rosszabbra számítottam. :) De ez ugye biztosan az írásra vonatkozó érték? A CPU-terhelést nem nézted véletlen?

The only real valuable thing is intuition.

(#5324) Kvazár válasza Csorbi (#5322) üzenetére


Kvazár
őstag

ÓÓÓ tehát akkor ezért volt az, hogy 3 db terrással vígan ment volna a raid5, de 4 db-bal nem akarta mókát...
Jobb később mint soha megtudni.
Az az EFI az micsoda??? Arról még nem hallottam. :F

A HD sentnel azért írogatott ki dolgokat, ami előre vetítette a dolgokat pl. felpörgési hibák, gyenge szektorok, vagy bad szektorok.
Na én ezekre lennék kíváncsi.

Eladó cuccaim: -

(#5325) Kvazár válasza brd (#5323) üzenetére


Kvazár
őstag

Már az előbb linkeltem a raid5-ös mért eredményeimet:[link]

De most az az oldal valamiért nem akarja fogadni a képet, ezért:
raid1-es:

Proci terheléseket látod magad is.

Eladó cuccaim: -

(#5326) brd válasza Kvazár (#5325) üzenetére


brd
nagyúr

Igen, de ez mind olvasás. Megtennéd, hogy írási tesztet is csinálsz? Persze vigyázz, mert íráskor nyilván minden törlődik a tömbről, ill. arra is vigyázz, hogy jó eszközt válassz ki, nehogy letöröld a másik HDD-n lévő OS-t.

The only real valuable thing is intuition.

(#5327) Csorbi válasza Kvazár (#5325) üzenetére


Csorbi
addikt

EFI: [link]
Magyarán a BIOS leváltását célozták meg vele, de még nem terjedt el igazán.

Nem tudom, hogy kipróbáltad-e a raid5-tel a következőt: megcsinálod a 4 lemezes tömböt, eddig tiszta sor, ennek 3 TB-nak kellene lennie. Egy cd-ről bootolhatós partíció kezelő progival (mint mondjuk a Paragon Partition Manager) megnézed, hogy látja-e a 3 TB-ot. Ha igen, akkor először MBR partíciótípussal megpróbálni felosztani minimum kétfelé, 1.5-1.5 TB-os részekre (vagy ahogy jólesik, lényeg, hogy egy partíció sem legyen nagyobb 2 TB-nál), majd ezeket bootolhatóvá tenni és megformázni. Ha MBR-rel nem sikerül, akkor megpróbálnék egy GPT-t. Ezek után megpróbálkoznék azzal, hogy a Win7 telepítője látja-e...

Hát elég haloványka ez a raid 1, mit ne mondjak...
Nálam a raid 5 így ment: [link] meg [link]

Asszem ezzel elégedett lehetek.

(#5328) Kvazár válasza Csorbi (#5327) üzenetére


Kvazár
őstag

5-6 féle particionáló progival próbálkoztam, szerintem az is benne volt.
Sajna egyik sem látta. Az a 2T-ás keret tuti megvan mert a win7 is azzal szívatott, hogy mondtam neki kérek egy 0,3-as partíciót, erre csinált egy 0,3-asat meg egy 0,7-eset amire senki nem kérte :F , ezt természetesen letörölni sem tudtam.
Telepíteni, megy a 3 partícióközül egyikre sem lehetett.

Tehát így utólag belegondolva tuti az a 2T-ás határ a gond.

Csak az a kemény, ha valaki vesz 2 db 1,5T-ás vinyót, hazamegy boldogan, majd raid0-ba be akarná tenni és nem megy, majd kitépi a haját amint itt elolvassa, miért van ez.
Az, hogy ez mennyire valós probléma tudna ma lenni azt abból gondolom, hogy egy éppen még elfogadható méretű ssd árából simán lehet venni 2 db 1,5T-ás vinyót.
Ha meg egy kulturáltabbat nézünk, abból meg egy flottányit.
Na ezért eveztem elhanyagolható méretűeknek.
Ez egyéni vélemény volt...

brd:
Bocs, de már elkezdtem vissza költözni a gépemre, így ezt már nem tudom megnézni. :(

Eladó cuccaim: -

(#5329) Csorbi válasza Kvazár (#5328) üzenetére


Csorbi
addikt

Microsoft oldaláról:

13. Can Windows XP x64 read, write, and boot from GPT disks?
Windows XP x64 edition can use GPT disks for data only. Only Windows for Itanium-based systems can boot from GPT partitions.

14. Can the 32-bit version of Windows XP read, write, and boot from GPT disks?
No. The 32-bit version will see only the Protective MBR. The EE partition will not be mounted or otherwise exposed to application software.

15. Can the 32-bit versions of Windows Server 2003 read, write, and boot from GPT disks?
All versions of Windows 2003 since Server Pack 1 can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for Itanium-based systems.

16. Can Windows Vista and Windows Server 2008 read, write, and boot from GPT disks?
Yes, all versions can use GPT partitioned disks for data. Booting is only supported for EFI-based systems.

17. Can Windows 2000, Windows NT 4, or Windows 95/98 read, write, and boot from GPT?
No. Again, legacy software will see only the Protective MBR.

(#5330) Csorbi


Csorbi
addikt

Tehát, konzekvenciának:

2 TB-nál nagyobb lemezt CSAK GPT módban tudsz partícionálni, és CSAK adattárolás céljára tudod használni, bootolni nem tudsz róla, KIVÉVE ha Itanium-alapú rendszered van, esetleg BIOS helyett EFI van az alaplapodon.

(#5331) Kvazár válasza Csorbi (#5330) üzenetére


Kvazár
őstag

Most erre mit mondjak?!?

Jah, igen: Már rég megmondtam. ;] [link]

Eladó cuccaim: -

(#5332) Csorbi válasza Kvazár (#5331) üzenetére


Csorbi
addikt

Jó, hát ezt eddig én sem tudtam :P És legalább ez nem olyan fórum, ahol ezt meg azt beszélik, hanem a Microsoft oldalán van ;]

És akkor most milyen raid-et fogsz használni?

(#5333) Kvazár válasza Csorbi (#5332) üzenetére


Kvazár
őstag

Raid1 a rendszernek, a többi meg csak pőrén, hogy egyen helyem is. ;]

Azért raid1, mert már én is voltam olyan ügyi, hogy hasaltattam már el raid tömböt, de egy kicsit vissza olvasva másokat is értek már meglepetések, amikor bekapcsolták a gépüket. Viszont raid1 esetén ha a tömb borul minden megmarad, és használható lesz a 2 vinyó külön-külön. És ez egy 5-ösről nem mondható el. Ha ott borul valami az oltári égés.

Eladó cuccaim: -

(#5334) Kvazár


Kvazár
őstag

És még egy érv a raid1 mellett: Ha hely hiányában megszorulok, akkor bármikor feltudom azt bontani büntetlenül, és lesz helyem míg a problémát meg nem oldom.

Eladó cuccaim: -

(#5335) Enclave


Enclave
aktív tag

Hello!

Használtam a keresőt de pontos választ nem kaptam a kérdésemre...

Szóval van egy Gigabyte P35-DS3-as lapom...(nem mai darab,lga775-ös) Amikor vettem,nem a raid volt az elsődleges így nincs rajta Intel féle raid, tehát ICH9 "sima" a déli híd, viszont van rajta egy Jmicron JMB36X nevű "Gigabyte Sata2" chip lila portokkal vagy micsoda ami a leírás szerint képes Raid1-re...

Olyan kérdésem lenne,h.

1: Ezek a Raid vezérlők akármilyen méretű hdd-t képesek kezelni? Mondjuk ha én 2 db 2Tb-s WD Greent raknék Raid1-be erre a Jmicron vezérlőre, az működne gond nélkül?
Mert ilyesmi infót nem nagyon találtam sehol sem...

2: Ez a Jmicron chip mennyire "használható" mondjuk egy inteles raid-es déli híddal szemben?
Sebesség,teljesítmény,szoftverek? Csak mert nekem mind egy,h. milyen gyártó,ha működik rendesen és használható is... Vagy esetleg próbáljak inkább egy olyan lga775ös lapot nézni,amin az Intel déli híd raid-es és azt "bölcsebb" lenne használni?

Nekem csupán annyi kellene,h. Raid1-ben tudjak használni 2db 2Tb-s WD Greent...És működjön megbízhatóan, normális sebességgel, semmit "extra"... És esetleg ha alaplapi csere/költözés lenne,azért a tömböt át lehessen pakolni egyszerűen másik Inteles lapba...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5336) Kvazár válasza Enclave (#5335) üzenetére


Kvazár
őstag

Ha egy kicsit vissza olvasol akkor tudni fogod, hogy amit szeretnél még pont lehetséges.
Ezek a vezérlők csak 2 T-ig kezelnek, tehát raid1 igen menni fog, raid0,5,10... nem fog.

Eladó cuccaim: -

(#5337) Enclave válasza Kvazár (#5336) üzenetére


Enclave
aktív tag

És még annyit,h. találtam egy olyasmit,h. ezek a Jmicron vezérlők 40%-al lassabbak mint az Inteles déli hídban levők... Ez "urban legend" vagy valós tény? Mert ha igen,akkor nekem lehet megérné egy használt olyan lapot keresni,aminek a déli hídja raid-es... (és esetleg másik Inteles lapba is könnyen lehet költözni,mivel valami költözéses dologról is találtam valamit,h. nem mindig lehetséges)

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5338) Csorbi válasza Enclave (#5335) üzenetére


Csorbi
addikt

A 2 TB necces, de fentebb írtam egy kis idézet-szösszenetet a Microsofttól a 2 TB-os (vagy annál nagyobb) lemezek kezeléséről. Fő kérdés, hogy erről boot-olnál-e.

Én jobban javasolnám az ICHxR-es vezérlőt (ha már alaplapi), mert lapváltáskor nem biztos hogy lesz Jmicron vezérlő az új lapodon! Míg azért egy intel déli híd esélyesebb, valljuk be :)) Bár, azt is elég lehet kideríteni, hogy egy Jmicron által létrehozott tömböt felismer és kezel-e egy ICHxR, mert nekem egy nForce 4-es raid-et zokszó nélkül benyelt egy ICH9R, és vidáman ment. És akkor emiatt nem kéne lapot cserélned.

Hogy megy a Giga lapban a Q9550-ed? Én ma újítottam be egy Q9450-be, nemsoká viszem haza az EP35C-DS3R-embe, próbálok tájékozódni mire számítsak :D

(#5339) Kvazár válasza Enclave (#5337) üzenetére


Kvazár
őstag

Nekem 2T-ás bootolható tömböt sikerült létrehoznom. Ha win7-et használsz akkor a költözést a következő képen kell megtenni op. szinten:
1 lefrissíted a wint
2 beteszed a win lemezt és elkezdesz egy frissítést (ott ahol a másik lehetőség a telepítés, tehát először a telepítésre kell kattintani)
3 figyelned kell nagyon, mert amikor újraindítja a géped, akkor ki kell kapcsolni gyorsan
4. mindent kicserélsz amit csak akarsz (lap, proci, vidkari...)
5. vissza kapcsolod, és folytatódik minden szépen tovább, majd a végén egy szép új hw-en lévő géped lesz

Én így csináltam meg pl azt, hogy a wint ide bios beállításokkal telepítettem, és ott ahol a hw cserét írom akkor átkapcsoltam raidre, és minden szépen ment.

Mert, ha csak simán tettem át, akkor a gép kék halálozott, és nem indult el.
A sorrend fontos, mert a frissítést, csak működő hibátlan op alól lehet elindítani, ha már kék halálozik akkor késő.

Eladó cuccaim: -

(#5340) Enclave


Enclave
aktív tag

Kvazár: Win7 64bitet használok a 4Giga ram és a sok virtuális gép miatt de nem erről bootolnék, hanem adattárolásra kellene csak a tömb, és ez még csak egy terv,csupán előre érdeklődöm... Viszont a gépem dual-boot-os a Win7 64bit mellé régi Xp Sp3-al, arra az esetre,ha valami régi cucc kellene ami nem műkszik Win7 alatt...
Amit írtál Win7 tanácsot költözésre,ezt lementem valahová,köszönöm.

Csorbi: Közben olvastam a 2Tb-os boot limitről máshol, amihez a mai bioszok helyett EFI kell majd... (kezdett feltűnni,h. miért nem lehet 2Tb-nél nagyobb hdd-t kapni,holott már elvileg lehetne nagyobbat is készíteni)

Hogy át lehet-e költözni,ezt próbálom még kinyomozni...Valami olyat találtam,h. van akinek "laggol" a rendszer a Jmicron vezérlővel...Hát ez nem jó :(
Viszont normális áron nem találok használt P45ös Gigabyte Raid-es lapot :( És a Gigabyte laphoz ragaszkodom...
(arról nem is beszélve,h. egy alaplapi költözés jár a legtöbb munkával és még használtan is pénzbe kerül,xp-t,win7-et újra aktiválni stb,viszont I7,I5-öt inkább kihagyom és megvárom a Sandy Bridge-et)

A Q9550 hogy megy? Beraktam és kész :DDD Semmi tuningot és ilyesmit nem néztem,mivel egyrészt nekem a sok virtuális gép miatt kell és a 4 giga ram is kevés kezd lenni viszont 8 giga nem jönne ki olcsón, ráadásul én igyekszem "zöld" lenni és mivel még szünetmentesem is van, így a cpu alul van feszelve, h. minél kevesebbet fogyasszon...Minden energiatakarékos más cucc is be van kapcsolva, a HD5850 is emiatt van félig és a WD Green is...

Semmi sem állandó, csak a változás.

(#5341) Csorbi válasza Enclave (#5340) üzenetére


Csorbi
addikt

A Jmicronhoz hál'istennek elég gyakran vannak driverfrissítések, amiben javítanak ezt-azt. Nekem is voltak vele gondok még jó 2 éve, de szerencsére ezek mind-mind megoldódtak a friss driverektől, olyannyira, hogy a backupra használt 1 TB-os lemezemet ez kezeli, hibátlanul. Raid jellegű tapasztalatom nincs vele...
Én is keresek P45-ös lapot, Gigát, és nekem fontos hogy 6+2 SATA legyen rajta, de tényleg nem nagyon találni :( Egy EP45-UD3P-nek örülnék a legjobban, de sehol sincs. :((

(#5342) Kvazár válasza Csorbi (#5341) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát azért akad még hely:
[link]
[link]

Hát, ha...

Eladó cuccaim: -

(#5343) Csorbi válasza Kvazár (#5342) üzenetére


Csorbi
addikt

Köszi,

de az Árgép már csak beragadt árlistát mutat (na és ennyiért nem is kéne), meg ennek a diósdi rémnek is érdekesek az elképzelései az árról, de nem is lépett be február óta, biztosan elkapta a rézf...ú bagoly :D

[ Szerkesztve ]

(#5344) Kvazár válasza Csorbi (#5343) üzenetére


Kvazár
őstag

Oks. Nem tudtam mennyi az annyi, azt hittem ez ennyi, és akkor a srác ára még kulturált is lenne.
Árgépen fura nevű cég okozott már kellemes meglepetést nekem.

Pár kép arról, hogyan reagál a win a 3T-ás nem bootolós raid5-ös tömbre:[link]

Mint már mondtam azt a 0,7-eset nem én hoztam létre, azt ő, és se azt ,se azt a nagyot sem lehetett törölni.

[ Szerkesztve ]

Eladó cuccaim: -

(#5345) Csorbi válasza Kvazár (#5344) üzenetére


Csorbi
addikt

Ez rettentő érdekes. Főleg a 0x80300001-es hibakód, mert erre sehol sem írják, hogy a 2 TB-os limit miatt lenne, ellenben mindenhol azt tanácsolják, hogy F6-tal adagoljuk be a Win7-nek a legfrissebb ICHR drivert, mert az megoldhatja a problémát, és soknak meg is oldotta. Esetleg ezt próbáltad? [link]

(#5346) Kvazár válasza Csorbi (#5345) üzenetére


Kvazár
őstag

Hát pedig csak arra tudok gondolni, mert amikor csak 3 vinyó volt raid5-ben az nem zavarta, és a sima raid1, meg a 0 sem (mindet kipróbáltam).
Tehát csak ez maradt.

És gondolom ezért csinált automatice olyan partíciókat amik 2 T alattiak, pedig senki nem kérte rá, és nem is voltak törölhetők.

Win7 alatt, hát nem is tudom, F6? Xp alatt még oké, ott úgy volt, de itt a lemezkezelős résznél lehetett külön hozzá adni.
De azt is kipróbáltam, az alaplapom összes driverét kipróbáltam, a hozzá adottakat, és a neteseket is, biost is frissítettem, de a siker elmaradt.

Eladó cuccaim: -

(#5347) Jester01 válasza Kvazár (#5334) üzenetére


Jester01
veterán

Hát ez éppenséggel a raid5 mellett szól hiszen abból is büntetlenül kivehetsz 1 lemezt ha akarsz. Ráadásul a raid5 már alapból is több helyet ad.

Jester

(#5348) Kvazár válasza Jester01 (#5347) üzenetére


Kvazár
őstag

Jah, de a valami bibi van raid5-ös tömbbel az oltári nagy baj lenne, hisz az 2 T adat!
Viszont egy raid1-es tömb szétesése nem nagy gáz, hisz azok külön-külön is jók.

Igen, az 5-ös gyorsabb, meg nagyobb tárterület lenne, de szerintem több hibalehetőséget visz be mint amennyit megold.

Eladó cuccaim: -

(#5349) Sunzi válasza Enclave (#5340) üzenetére


Sunzi
aktív tag

itt melyik laggolásra gondolsz?

tegyünk különbséget a jmicron sata vezérlők, és az ssd-kben levő belső vezérlő között. Ez utóbbiakkal volt probléma a közelmúltban. A sata vezérlőjükről én ilyet nem hallottam. Szóval, nézd meg, hogy biztosan erre vonatkozott-e a panasz.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5350) copass válasza Kvazár (#5348) üzenetére


copass
veterán

nekem raid1en volt már párszor adatvesztésem, pl.: 1hónapja nem írt az egyik vinyóra(alaplapi raid),aztán silicon image csinált olyat hogy crc fájlokat kezdett gyártani a vinyón összevissza.
a raid 5-ben viszont van javítókód, nekem rendszergazda haverom ezt ajánlotta.
jah és egy "rendes hardveres" raid kártyát, 3ware 9650se ~100E + 1-2 tartalék vinyót.
meg ugye menteni,menteni,menteni....

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.