Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#5501) Csorbi válasza GAbre (#5497) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt mondtuk, maga az op.rendszer nem lesz gyorsabb! A lemezeken belüli másolás nem mérvadó, ha pedig a raid tömb, és egy másik eszköz között másolgatsz, akkor nyilván a kettejük közül a lassabb eszköz lesz a mérvadó!
Tulajdonképp mit vártál a raidtől? Te nem azon a területen vagy úgy tűnik, ahol neked kamatozna, de ezzel kezdtük, mielőtt nekiálltál volna...

(#5502) BorgBoss válasza kutga (#5500) üzenetére


BorgBoss
tag

Nemcsak egyformákat lehet raidbe kötni, viszont az tény, hogy a legkisebb méretet veszi egységnek, azaz tárterületet vesztesz.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5503) radi8tor válasza BorgBoss (#5502) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez igaz, de nem ajánlott... sokkal kiegyensúlyozottabb a rendszer, ha ugyanolyan HDD-k vannak RAID-ben.

⭐ Stella

(#5504) GAbre válasza Csorbi (#5501) üzenetére


GAbre
veterán

Azért vártam 1 kis gyorsulást az oprendszertől is.
De semmi,sőt,sztem még a játékok betöltése se lett gyorsabb.
Akkor meg,mire való a raid,ha nem ezekre?

Az új 1 tb-os vinyóm,meg elég gyors,ha jól emlékszem 140-el képes másolni.
De rég teszteltem már...

[ Szerkesztve ]

Avatar

(#5505) old gray


old gray
addikt

Egy kis segítségre lenne szükségem:

Adott egy Adaptec AIC-7901 single channel SCSI vezérlő-kártya, rajta egy

HP 72.8GB Ultra320, 10K Non-Hot-plug, 68 Pin model no. BD07297B57 hdd

Szeretnék mellé +1 ilyen hdd-t RAID-ben, de már csak ilyen kapható:

HP 72.8GB Ultra320, 10K Hot-pluggable model no. BD07288277

Működni fog a RAID azért mert nem teljesen azonos a kettő?

Broadcasting lies on the television screen / Trying to get us hooked on your american dream

(#5506) GAbre válasza old gray (#5505) üzenetére


GAbre
veterán

Hát azt nemtu'om,sztem igen.
Nekem 1 wd 500gbos 32mb cache-es van,és 1 samsung 500gb-os 16 mbos van raidben.
És megy...

Avatar

(#5507) Csorbi válasza GAbre (#5504) üzenetére


Csorbi
addikt

Mondjuk arra, hogy dolgozol egy 1200 MB-os Photoshop psd-n és sűrűn mentegeted, vagy videofeldolgozáskor sok-sok gigás fájlokkal való munkára, és a szerverszintű kiszolgálást még meg sem említettem. Az op.rendszer betöltés pedig általában nem fog gyorsulni, ha a procid lassabban dolgozza fel az adatokat, mint ahogy kapná őket. Ugyanez játékra is.

(#5508) Csorbi válasza old gray (#5505) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha a vezérlő kézikönyvében nincs kikötés a a kizárólagosan egyforma típusú lemezek használatára vonatkozóan, akkor szerintem menni fog :)

(#5509) GAbre


GAbre
veterán

Vétettem 1 dolgot letöröltem a boot mappát amit 1 másik telepítő csinált a c meghajtómon,és most nem akar bebootolni a vistám,hiába rakom újra.
Gondolom a raidnek volt hozzá köze.
Vhogy rátudom varázsolni anélkül,h újra kéne csinálnom a raidet?

Avatar

(#5510) Csorbi válasza GAbre (#5509) üzenetére


Csorbi
addikt

Ezt kifejtenéd kicsit bővebben? :U
Mi a túró az a boot mappa? :D

(#5511) Csorbi válasza Csorbi (#5510) üzenetére


Csorbi
addikt

Ja, közben megtaláltam ám :B
Ennek semmi köze a raidhez, hát mi köze lenne? Mit értesz azalatt hogy újraraktad a Vistát? Rendesen, formázás mindent és full install újból? Esetleg Vista DVD-ről indítva egy rendszerhelyreállítás nem segít?

És tanakodj el azon, hogy az ilyen esetek elkerülése végett bizony nagyon jól jöhet a backup.

(#5512) NFree


NFree
addikt

Sziasztok , nos beleolvastam az eggyes hsz be de most még nagyobb , az űr a fejemben.

Lenne egy pár kérdésem.
Nos ha akarok venni 2db mondjuk akármekkora ssd-t kb 200MB/S ,irás ,olvasás akkor ha raid 0 ba kötöm ugye a sebesség összeadódik, tehát lessz egy 400MB/S nagy tömböm vagy a sata 2 Szabvány 300MB/S miatt nem fog többet tudni 300 nál.????
na ez elég kacifántos lett. :B

A másik dolog most olvastam az 1 hszt ezzel a blokk kiosztással kapcsolatban s azt szeretném kérdezni , mien progival lehet megnézni hogy épp mennyi?
Meg annyi lenne átlag user vook érdemes vele babrálni vagy célozzam megf a köztes értéket??

:R :R

vga

(#5513) GAbre válasza Csorbi (#5510) üzenetére


GAbre
veterán

Beszarok ez a köcsög vista mindent telerak boot mappával.
Ha ottvan 1 vinyó abba is rak bele boot mappát és fájlokat,de letörölni má nem tudod...:(
Axem rájöttem mi a baj,mé nem müxik szépen a raidem.
A 3 éves samsung vinyom sokkal jobb,mint az új wdm.
Samsung 16mb cache Elérési idő 12ms
wd 32Mb,elérési idő 18ms
És lassabb is mint a samsung.
Pedig mindenki agyondicséri a wd-t,h mennyire faxa... :( :(

Avatar

(#5514) BorgBoss válasza NFree (#5512) üzenetére


BorgBoss
tag

A raidnél nem 1+1 nem egyenlő 2-vel. Sajnos erre így nem lehet számítani.
Alapvetően egyetlen winyó sem tudja a beígért névleges teljesítményt.
A 300 Mb/s csatornánként értendő, azaz egy csatornára 1 eszközt lehet feltenni. Másképp nem is lenne értelme, mert 4 winyónál, már csak 75 MB/sec lenne és akkor minek az egész.
AZ, hogy egy vezérlő hány eszközt tud kezelni és után milyen sebességű csatornán, azaz merre megy, az megint egy másik kérdés.

“A nyájat terelgetjük, a csordát hajtjuk, az embereket vezetjük. Vezess, kövess, vagy takarodj az utamból.” G. Patton

(#5515) body007 válasza GAbre (#5513) üzenetére


body007
addikt

de letörölni má nem tudod... - erre (is) való egy linux liveCD :)

Mindenkit egyforma külső inger ér, de egyén függő, h éljük meg :P

(#5516) radi8tor válasza BorgBoss (#5514) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Más a helyzet, ha SSD-ket kötsz RAID-be...

⭐ Stella

(#5517) GAbre


GAbre
veterán

Vki elmondaná,h miért jobb a 3 éves vinyóm,mint az új?

Avatar

(#5518) NFree válasza GAbre (#5517) üzenetére


NFree
addikt

Mert eleve gyorsabb fügetlen attól hogy öregebb :U

Visszatérve meg a raid mizériádra az 1 es hsz ben szépen le van irva , miert kell ugymond tök egyforma vinyokat raid be kötni , mert ellenkező esetben csak rosszabb lessz. :(

Más

Akkor ugy gondolom az ssd raid tömbel kapcsolatba hogy 1 sata csati 300MB/S s ha mondjuk rakok egy 220MB/S s ssd az eggyikre meg a másikra duplája akkor nem lessz a sebesség de gondolom a 300MB/S fölött lessz azért , na mind eggy akkor már csak az ssd vásárlása várat magára , s utánna neki ugrok. :R

vga

(#5519) radi8tor válasza NFree (#5518) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem 2 db SSD-nél a duplája volt a sebesség:

1 SSD-vel a sebesség:

⭐ Stella

(#5520) Sunzi válasza GAbre (#5517) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha minden igaz, akkor a wd 5400rpm, a másik 7200,. A nagyobb adatsűrűség nem kompenzálja a fordulatszámbeli lemaradást.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5521) laolaj


laolaj
aktív tag

Sziasztok

egy otthoni rendszerbe csak h a Win kicsit jobban kapkodja a lábát.. egy ilyen: 3ware 8006-2LP Raid
valami véleményt esetleg tudtok adni, mégis milyen a kártya. meg h kb mennyit érhet..
na és még annyit kérek h valami vinyó páros tippet mellé h mit érdemes hozzá közni

vagy esetleg még ez: 3Ware LSI 9650SE-2LP

köszi előre is.. :R

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5522) Csorbi válasza laolaj (#5521) üzenetére


Csorbi
addikt

Szia,

mint feljebb jópárszor már olvashattad (volna), a Win ettől (vagyis a raidtől) nem fogja jobban kapkodni a lábát ;) Sokkal többet számít, ha a procid lecseréled egy négymagosra, nálam E6320@3.2-ről -> Q9450@3.2-re csere máris szinte megfelezte a boot-időt.

(#5523) brd válasza laolaj (#5521) üzenetére


brd
nagyúr

Inkább memóriát vegyél a gépbe, ha csak 1-2 GB van csak benne (ez különösen javasolt, ha Vista, vagy újabb OS-t használsz), továbbá egy gyorsabb HDD-vel (az SSD-ről nem is beszélve) általában többet nyersz, a Win sebességét tekintve, mintha kettő-három HDD-t összekötsz RAID-be.
A topictárssal ellentétben szerintem a CPU-nak marhára nincsen ehhez köze (ilyen szinten legalábbis). Legfeljebb akkor, ha szegénynek a sok spyware-t, vírust is futtatnia kell. :D A windows erőforráspazarlása leginkább a memória mennyiségének növelésével, ill. a HDD sebességének növelésével (de elsősorban nem a szekvenciális átvitelt tekintve, hanem inkább a véletlen elérést) tartható karban. A CPU gyorsítása csak nagyon szélsőséges esetekben számít észrevehetően.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5524) Csorbi válasza brd (#5523) üzenetére


Csorbi
addikt

Én ezzel csak olyan szinten vitatkoznék, hogy nálam gyönyörűen látszik mondjuk egy CPU használat mérő gadgettel (miközben ment egy HDD használat mérő is), hogy a boot folyamat közben melyik volt leterhelve, a két mag 90-100% környékén ment, a HDD-k meg úgy-ahogy (ekkor még raid 0-m volt 2 db 500-as samsungból). És Win 7 x64-et használok 4 GB rammal. A kétmagos rendszeren a boot-idő kb 5 és fél perc volt (nem kell csodálkozni, nagyon sok rezidens indul el). Ahogy a kétmagos proci le lett cserélve 4 magosra, a boot-idő gyakorlatilag 3 percre csökkent (aztán azóta a raid 0-ból raid 5 lett, de ez nem változtatott igazából a betöltési időn).

Nos, akkor jogos a kérdés: számított-e a procicsere vagy sem?

[ Szerkesztve ]

(#5525) brd válasza Csorbi (#5524) üzenetére


brd
nagyúr

Boot-időben számít, de ez kit érdekel a gyakorlatban, azokon kívül, akinek erre áll fel? :D Normális működés közben ez nem jelentkezik (ennyire). Az 5 perc pedig brutális, el nem tudom képzelni, hogyan csinálod (esetleg egy töredezettségmentesítés segíthet). Nekem 30 ikonom van az óra mellett, de idegbajt kapnék, ha 2 perc alatt nem állna munkára készen el a gép, ráadásul csak 2magos CPU-m van... No' nem mintha olyan sokat indítgatnám.

The only real valuable thing is intuition.

(#5526) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

Sziasztok! Lenne egy nagy problémám! Múltkor valahogy sikerült megoldani, de mostanra elfelejtettem...
Adott egy Asus P5E3 Deluxe alaplap, rajta egy 320as hdd-n XP SP3, és mellette adattárolásra 2x500GB hdd Raid 1-ben. újra lett telepítve a win, de ha be van kapcsolva a raid, akkor kékhalállal kifagy, ha nincs, akkor meg nem engedi feltelepíteni a raid drivert a windowsra. mit felejtettem el?? :F köszi előre is!!! akár pü- is jöhet!! :R

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5527) brd válasza --HARDCORE-- (#5526) üzenetére


brd
nagyúr

Indulásnál fárad el? Az XP úgy lett telepítve, hogy nem volt beállítva a vezérlő RAID módba? Az összes S-ATA port egy vezérlőhöz tartozik?
Ha igen, igen, igen a válasz, akkor azt javaslom, telepítsd újra úgy, hogy RAID módba van állítva a vezérlő (be kell közben adni a RAID-vezérlő driverét, F6-ot nyomva a telepítés elején - ehhez kell egy floppy-, esetleg integrálni is lehet a telepítőbe a drivert), jelenleg ez a legegyszerűbb megoldás neked.
Ha az utolsó kérdésre "nem" a válasz, akkor írj, van egyszerűbb megoldás.

The only real valuable thing is intuition.

(#5528) Csorbi válasza brd (#5525) üzenetére


Csorbi
addikt

Nálam 22 progi indul el (többek között antivírus, tűzfal, everest, hdsentinel, backup, 2 féle távfelügyelet, messenger, levelezés, virtuális meghajtó, szünetmentes monitor, és jópár hardver saját szoftvere) ezek jelentős része 50 MB-nál többet eszik a memóriában (és igen, fut töredezettségmentesítő (PD) is szolgáltatás-szinten), hát csodálkoznék ha ezekkel együtt 2 perc alatt elindult volna nálam a Win 7 az E6320-szal, még ha 3.2-n ment, akkor is :D Viszont a Q9450-nel most ezek megvannak 3 perc alatt.

De azért más egy E6320 nálam, meg egy E8400 nálad... :) laolajnál meg "csak" E4300 van...na és az a 2x160 GB HDD sem lehet túl tempós, a 160-osak még elég csigabigák voltak.

(#5529) --HARDCORE-- válasza brd (#5527) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

mind3 igen, de ettől függetlenül legutoljára még nem kellett hozzá más driver, csak ki be kapcsolgattam a biosban a raidet, és volt 1 pillanat amikor bootolás után nem halt meg, feltettem a drivert, restart, és onnantól ment. erre nem emlékszem hogy pontosan mi kell ehhez.. (mert ügye nem a rendszer van raidbe.) de valami rémlik hogy minhta a rendszert lehúztam volna.. (fdd-m nincs már vagy 5 éve), esetleg ha újrarakom, megpróbálom usb-ről beadni a drivert, hátha.. de konkrétan nem tudom mit csináltam pár hónapja jól..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5530) brd válasza --HARDCORE-- (#5529) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg még azt megpróbálhatod az újratelepítés előtt, hogy a tömböt lehúzod róla, így talán elindul úgy is, hogy RAID-be van állítva a vezérlő, és akkor tudod telepíteni a RAID-drivert.

The only real valuable thing is intuition.

(#5531) --HARDCORE--


--HARDCORE--
senior tag

megpróbálom! valami ilyesmi rémlik. remélem ez a megoldás... mert bár lehúztam a tömböt, de kikapcsolt raiddel telepítettem a másik vinyóra. hát így nem megy.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5532) brd válasza Csorbi (#5528) üzenetére


brd
nagyúr

Elhiszem én, hogy nálad olyan, én csak azt mondom, hogy az szerintem nem normális. ;) Egy 2 magos, Intel Atom-os (230-as, azaz egy 1.6-os HT-s, 512 KB cache-es(!) "fos"), 160 GB-os HDD-vel ellátott gépen kb. 30 másodperc egy kb. 2 hete használt Win7 indulása, pedig az a CPU nem egy sebességbajnok. Nagyjából ennyi volt az én gépemen is (picivel kevesebb), még a sok-sok program nélkül.

The only real valuable thing is intuition.

(#5533) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#5531) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

kékhalál telepítés közben mikor a lemezt inicializálná

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5534) Csorbi válasza brd (#5532) üzenetére


Csorbi
addikt

Anno nekem is elindult a Win7 fél perc alatt, amíg nem volt feltéve rá semmi rezidens program na meg nem volt belepakolva 2 tv tuner, 2 hangkártya, mellé szkenner, nyomtató, stb :) Aztán ahogy egyre több lett, egyre jobban nőtt a betöltési idő :D
De szerintem ez így normális.

(#5535) Csorbi válasza --HARDCORE-- (#5533) üzenetére


Csorbi
addikt

Neked ez lesz a MEGOLDÁS :)) feltéve, ha intel ICHxR vezérlőről van szó!!!!

(#5536) --HARDCORE-- válasza Csorbi (#5535) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

ICH9R igen, azért írtam hogy P5E3 Deluxe - mert ennek a vezérlőjét használom. nincs külön kártyám. meglesem..

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5537) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#5536) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

nem változott semmi, hiába adtam meg neki a registrybe.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5538) brd válasza Csorbi (#5534) üzenetére


brd
nagyúr

Nos, akkor kiderült, hogy valószínűleg te vagy a szélsőséges eset (pontosabban a géped). ;] Ilyen gépet én még nem láttam, mint a tiéd, hogy a CPU fogja (ennyire) vissza a bootolást. Pedig láttam már néhányat (nem felvágásból írom). Olyat viszont rengeteget, ahol a sok spyware/vírus miatt tűnt úgy, hogy a CPU kevés a géphez, azokat eltávolítva "szárnyakat kaptak" (ezzel nem feltétlen azt mondom, hogy nálad ez a helyzet).

The only real valuable thing is intuition.

(#5539) Csorbi válasza --HARDCORE-- (#5537) üzenetére


Csorbi
addikt

De ugye az iastor.sys-t is bemásoltad a helyére?

(#5540) Csorbi válasza brd (#5538) üzenetére


Csorbi
addikt

Kizárt ;)
(Mindennap 300 számítógép van a "kezeim alatt" meg egy bazi nagy szerverszoba :D )
Teszem azt, pl CSAK a Norton Ghost szolgáltatásainak elindulása nem 10 másodperc :)
Na de ne offoljunk többet :)

(#5541) --HARDCORE-- válasza Csorbi (#5539) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

hoppá. :D aztamindenit, megy! köszi szépen! :R:R:R mindjárt ráteszem a 2 másik hdd-t is.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5542) --HARDCORE-- válasza --HARDCORE-- (#5541) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

működik a két 500as vinyó is tükrözve.

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5543) Csorbi válasza --HARDCORE-- (#5542) üzenetére


Csorbi
addikt

Csupa örömhírek, na :) Kedves egészségedre! :R

Azért a legfrissebb Intel Rapid Storage-t dobd fel rá, meg a legutolsó chipset drivert, ha ezek nem lennének meg! :K

[ Szerkesztve ]

(#5544) --HARDCORE-- válasza Csorbi (#5543) üzenetére


--HARDCORE--
senior tag

persze, már fent vannak! azt viszont nem tudom pár hónapja hogy raktam fel, de ha így megy, akkor ez tökéletes részemről. és megy is. köszi még1x! :R üdv!

Csatlakozz a ReVoluthoz, ne fizess a semmiért a magyar bankoknak! ___Üdv.: Zsolt___ R.I.P. Ivett!

(#5545) NFree válasza radi8tor (#5519) üzenetére


NFree
addikt

Köszi elég meggyőző a teszt :Y :C :C
Fhuu nekem is ine lessz egyszer , remélem azért nem csak a tesztek allat volt ien látványos a sebesség , remélem érződött mindenben a gyorsaság . :F

vga

(#5546) xGP


xGP
csendes tag

Sziasztok!
BIOS flash után, ha a SATA mode-ot visszaállítom RAIDre, akkor a RAIDem (ami most működik) továbbra is működni fog ?
Előre is kösz a helpet.

(#5547) Csorbi válasza xGP (#5546) üzenetére


Csorbi
addikt

Ha bios frissítésre gondolsz, akkor természetesen igen! :K

Sőt, ha pl. a tömböt alkotó lemezeid átteszed egy másik ugyanilyen vezérlővel ellátott alaplapra, akkor ott is működni fog, legalábbis intelnél biztosan.

[ Szerkesztve ]

(#5548) laolaj válasza xGP (#5546) üzenetére


laolaj
aktív tag

akkor most megkérdem h van e értelme a raidnek ha már a WIN alatt nincs nagy értelme?.. :F

bár mondjuk nem kaptam választ arra h milyen is véleményetek szerint a kártya.... :R se az h milyen a másik és mi a lényegbeli különbség...

[ Szerkesztve ]

Ha nincs jövőképed akkor jövőképtelen vagy! Ne azt hajtogasd h nincs pénzed.. hanem kérdezd meg h milyen módon lehet!

(#5549) xGP válasza laolaj (#5548) üzenetére


xGP
csendes tag

Először is RAID 0-t használok. A boot nem lett gyorsabb, sőt, szerintem lassabb lett, mert most már a RAID betöltődését is meg kell várnom POST után. Mikor nagyobb fájlokkal dolgozok, azért megérzem a különbséget. Másolásnál úgyszintén. Igazából egy hátránya van (de javítson ki valaki, ha tévedek, de másról nem tudok / nem vettem észre); 2x annyi az esély, hogy elszáll az egyik winyó, de szerintem ígyis oly kevés esély van erre, hogy ez teljesen mind1.

(#5550) Csorbi válasza laolaj (#5548) üzenetére


Csorbi
addikt

Hát most mit értesz azalatt, hogy WIN alatt? :F
Nem volt egyértelmű amit kérdeztél. Általános használatra, netezésre, filmnézegetésre, semmi értelme, akár Windows-t használsz, akár mást. De ha megtennéd hogy visszaolvasol pár hsz-t, már kb. 500-szor kiveséztük, hogy mi alatt van értelme. Hadd ne írjuk már le 501-edszer!
A vezérlőkről meg az a véleményem, hogy "ahhoz hogy a Win kicsit jobban kapkodja a lábát" - nos, ehhez untig elég egy alaplapi vezérlő is, szvsz ha nem használod ki komolyabban, akkor mindkét 3ware csak "pénzkidobás". A lényegbeli különbséget meg gondolom le tudod szűrni a specifikációkból, vagy...mire lennél még kíváncsi? :))

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.