Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#5151) fLeSs válasza SZKEBE75 (#5148) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ahhoz jobb vga-t vegyél.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5152) Csorbi válasza copass (#5144) üzenetére


Csorbi
addikt

Az a problémám a raid5-el, hogy ha elpukkan egy vinyó, akkor ugye még 2 menni fog, de ha elpukkan még 1, akkor hogy férek hozzá az adatokhoz?

Ha elpukkan egy vinyó, akkor izibe gyorsan pótolni kell egy ugyanolyannal, majd a raid vezérlő újra szétdobál mindent a 3 vinyóra. Tehát nem kell 2-vel használni, hanem pótolni kell a kiesőt mielőbb.

(#5153) copass válasza Csorbi (#5152) üzenetére


copass
veterán

köszi. akkor egy 320gb tartalékba befigyel.
mondtak vmi olyasmit hogy ha leáll egy vinyó akkor csak olvasni lehet róla, addig amíg nem pótolom, utána már enged írni is.

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5154) C64 válasza Csorbi (#5142) üzenetére


C64
őstag

nem raid 0-át akartam írni, hanem raid 1-et, kár, hogy nem volt egyértelmű a tévedésem...!
szóval a raid 1 és a raid 5 összehasonlítását mondom! olvass vissza, hogy mit írtam!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5155) xGP


xGP
csendes tag

Üdv
Van nekem most egy hardveres RAID0-m, Intel ICH10R SB vezérli. Ha én hozzálátok tuningolni, de valami esetleg balul sül el, sőt annyira, hogy csak BIOS reset segít, akkor a RAID az ugrik ? Vagy erre kitaláltak már valamit ?
(Alapbeállításban nem RAIDként kezeli a winyókat. Ugye előbb jön be RAID BIOS, már ha a RAID vezérlés be van állítva, utána tudom csak átállítani BIOSban, hogy RAIDben kezelje az eszközöket, másrészről meg új RAID létrehozásánál a winyón lévő adatok törlődnek.)

[ Szerkesztve ]

(#5156) zachari


zachari
tag

Sziasztok.Kérdésem a következő lenne:Ha 2 vinyot RAID0-ba kötök azt ép ugyan úgy tudom particionálni mintha egy lenne benne?Válaszotokat köszönöm :DD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=zachari

(#5157) radi8tor válasza zachari (#5156) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Persze. Annyival lesz más a particionálásnál, hogy a két HDD mérete összeadódik.

⭐ Stella

(#5158) Sunzi válasza copass (#5153) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ez így nem lenne szerencsés, ne hidd el nekik.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#5159) stgellert válasza fLeSs (#5146) üzenetére


stgellert
aktív tag

Én speciel igen, de nem túl rég:-) Szal a raid 0 használata nálam (egyelőre alaplapival):
normál vinyó 1: rendszer, programok.
normál vinyó 2 swap a windovsnak, progiknak,
normál vinyó 3 munkák, alapfájlok 1x, kész renderelt dolgok, stb,
raid 0: aktuális munka alapfájljai, renderje (mindezt a 3-as vinyón szintén megvan), mert ezen gyors a munka nagyon, munka végén másol a 3-ra.

Így ha elszáll a raid 0, csak az aktuális alapfájlokat másolm fel rá újra.

Érdekes, nekem Photoshopban nem hozott lényegi gyorsulást a raid 0, szerintem a PS rendszerigénye bekorlátoz.

(ui: most olvasom a logout bloggod, élvezet, lehet, ki kellene egy ssd-vel próbálnom a rendszert, lehet, akkor nem éreznék korlátot a PS működésben)

[ Szerkesztve ]

(#5160) radi8tor válasza stgellert (#5159) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Photoshop nagyon kicsi blokkokban használja a cache meghajtóját. Valódi gyorsulás szerintem is csak SSD-vel érhető el. SSD RAID0-ban pedig már kész rakéta.

⭐ Stella

(#5161) brd válasza fLeSs (#5143) üzenetére


brd
nagyúr

Én a virtuális gép(ek) alá szoktam beizzítani RAID0-t, de csak akkor, ha nem gond, hogy elhasal. Viszont én software-es RAID0-t tudok csak elképzelni, főleg azért, mert biztosan látom a SMART adatokat, és a vezérlő sem vágja ki tetszés szerint a HDD-t a tömbből, max. a hibás helyen lesz egy kis filesérülés, de a többi adat hibátlanul megmarad, és elérhető, ill. maga a tömb is tovább működik; ráadásul gondos tulaj gépében én még egyik pillanatról a másikra sosem láttam HDD-t elpukkanni, mindig van valami előjele.

[ Szerkesztve ]

The only real valuable thing is intuition.

(#5162) TESCO-Zsömle


TESCO-Zsömle
félisten

Sziasztok!

Hallottam én egy olyan módszerről, hogy egy vinyóra rendszert telepítenek, majd egy másikkal RAID-be kötik, és tükrözik. Így lesz egy használható és egy elrakhatü rendszer.
Azt szeretném kérdezni, hogy ezzel lehet ugye "használt" rendszert is kopírozni? Mert hamarosan új rendszervinyóm lesz, és meg szeretném spórolni a telepítést. Inkább a mostanit másolnám át...
A másik kérdésem, hogy ezt hogy kell csinálni?

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5163) copass válasza TESCO-Zsömle (#5162) üzenetére


copass
veterán

cerebellum írása
a végén van.

[ Szerkesztve ]

"amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

(#5164) fLeSs válasza radi8tor (#5160) üzenetére


fLeSs
nagyúr

ami azt illeti a PS alig gyorsul az SSD-től a méréseim szerint. sztem nem tudtam eléggé megdolgoztatni a swapfájlt, pedig direkt batárnagy képeket forgattam el/méreteztem ide-oda.

[ Szerkesztve ]

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5165) TESCO-Zsömle válasza copass (#5163) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen ezt már olvastam, innen tudok róla.

De ebből nem derül ki, hogym it is kéne csinálnom... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5166) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#5165) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A merevlemezt amelyiket tükrözni szeretnéd konvertálnod kell dinamikus lemezzé a lemezkezelőben. Figyelem! Ez visszavonhatatlan művelet.

A másik meghajtót (amire tükrözni szeretnéd) is konvertálni kell dinamikus lemezzé.

Jobb gombbal előhívhatod a menüt a Lemezre kattintva bal oldalon (nem a particióra), ahol válaszd az Tükör hozzáadása menüt.

Itt is le van írva: TechNet

⭐ Stella

(#5167) TESCO-Zsömle válasza radi8tor (#5166) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Tükrözött rendszer- vagy rendszerindító kötet létrehozása és tesztelése (csak 32 bites operációs rendszerek esetén)

Win7 64bit-van.

A Számítógép-hezelés (helyi) menüt se találom... :O

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5168) brd válasza radi8tor (#5166) üzenetére


brd
nagyúr

A Windowsban ugyan visszavonhatatlan, de pl. a Paragon Partition Manager már tud varázsolni :) Egyébként gyakorlatilag csak pár byte a különbség a tartalom tekintetében, tehát megfelelő tudással és egy lemezt kezelni képes hexeditorral akár kézzel is vissza lehet "konvertálni". Persze nem mindegy, hogy milyen logika szerint működnek az adott dinamikus lemez kötetei, és hány db. van belőlük, mert ha pl. RAID0, vagy RAID5-ben van valamelyik kötet, akkor nyilván borul a cucc, ha ilyet csinál valaki.

Tecsózsömle: vigyázz, mert pont mostanában találkoztam olyan alaplappal, amelynek az AHCI BIOS-a (Intel-es vezérlő) hordoz egy marha nagy bugot: ha software-es tükröt csinálsz rajta (Windowsos), akkor a HDD-detektálásba belehal.
Igen, én is pont úgy néztem, amikor tapasztaltam. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#5169) C64 válasza xGP (#5155) üzenetére


C64
őstag

szeva, nem lesz gond a raid-del a bios reset után, csak ujra be kell majd állítanod bios-ban a raid támogatás opciót. ennyi!

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5170) TESCO-Zsömle válasza brd (#5168) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Milyen lap volt az?

Egyelőre nem fenyeget ez a veszély, mert fingom nincs, hogy hogy kéne csinálni... :B

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#5171) brd válasza TESCO-Zsömle (#5170) üzenetére


brd
nagyúr

Gigabyte P55-UD3.

Nagyjából így. 64 bitre is jó a leírás, ill. Win7-en is hasonló helyen, és néven futnak az opciók. Ha nem világos, kérdezz.

The only real valuable thing is intuition.

(#5172) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#5167) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vezérlőpult - Felügyeleti eszközök - Számítógép kezelés

⭐ Stella

(#5173) stgellert válasza radi8tor (#5160) üzenetére


stgellert
aktív tag

Nagyon köszi a tippet!!!! :))
Sajna szokás szerint bozóttűz vagyok, de akkor mindenképp kipróbálom.

(#5174) stgellert válasza stgellert (#5173) üzenetére


stgellert
aktív tag

Fless, most olvasom amit írtál, elszomorítasz:-) (ment priv is).

A PS-re nemtudom... mi van, ha a rendszer és a PS swap is ssd-n van? célszerűen a swap a raid 0-án? A munkafájl meg egy raid0 winyón?
Gyanítom, így valóban "valós" teljesítményt lehetne mérni, de nem esküszöm meg rá.

Itt egy rövid angol ajánlás:
[link]

Hálás leszek annak aki kipiszkálja a gesztenyét a tűzből:-)

(#5175) fLeSs válasza stgellert (#5174) üzenetére


fLeSs
nagyúr

a rendszer, pagefájl, a PS és a PS swapfájl is az SSD-n volt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5176) stgellert válasza fLeSs (#5175) üzenetére


stgellert
aktív tag

Ezt gondoltam, de külön-külön ssd-n? Ha igen, akkor végleg passz...

(#5177) radi8tor válasza TESCO-Zsömle (#5170) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Találtam neked egy képet arról, anno én hogyan csináltam:

⭐ Stella

(#5178) brd válasza brd (#5168) üzenetére


brd
nagyúr

Storno, csak Windows server telepítése esetén probléma ez.

The only real valuable thing is intuition.

(#5179) C64


C64
őstag

úgy döntöttem lecserélem a radi0 csomagot 4db raid 5-ösz 500gigás csomagra, kiváncsi leszek :D

Yᵒᵘ Oᶰˡʸ Lᶤᵛᵉ Oᶰᶜᵉ

(#5180) Finwe


Finwe
őstag

Hello!

Létezik oylan raid kártya (pci vagy pci-e 1x) ami 4 portos és 2 különálló tömböt tud kezelni?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#5181) stgellert válasza Finwe (#5180) üzenetére


stgellert
aktív tag

PCI-os kártyát ne vegyél.
Csak PCI-e-t.
Az Adaptec 2410sa-t próbáltam, pci-x port hiányában pci-ben, siralmas (a pci port ugye 33mhz, a pci-e 1x meg 100 mhz). A RAID 0 lassabb volt, mint símán maga a vinyó, a normál sata portban:-)
Alaplapi raid is símán tudja a két array-t...
Azok a RAID kártyák amin 4 csati van, szintén.
De nem vagyok okos, az eddigi próbáim az alaplapi, szoftveres meg a 2410-en alapulnak.
(ui: az alaplapi és a szoftveres közt túl nagy különbség nincs, csak proci terhelésben, nálam kb 30% gyorsulás volt a síma vinyóhoz képest).
Ui1: RAID0-át próbálom csak.
Amint meglesz a perc 5/i-m, megírom a tapasztalataim.

[ Szerkesztve ]

(#5182) Finwe válasza stgellert (#5181) üzenetére


Finwe
őstag

Hát ez valahogy eddig nem esett le, hogy minden raid vezérlő több tömböt tud egyszerre kezelni. Jó tudni, köszi.
Pci-e x1-es kártyából nem találtam olyat ami 4 portos csak pci-e x4-csatlakozóval láttam. Tudsz esetleg ilyen kártyát mondani?

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

(#5183) szbalogh


szbalogh
őstag

Usb Pendrájv raid-el foglalkozott itt valaki?

Nick: HE_Storm

(#5184) radi8tor válasza szbalogh (#5183) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az egy beteg ötlet :) A Pendrive-ot nem merevlemezként ismeri fel a rendszer, szerintem ilyet nem is lehet és nincs értelme RAID-elni.

⭐ Stella

(#5185) szbalogh válasza radi8tor (#5184) üzenetére


szbalogh
őstag

Itt [link] elég jól néz ki :)

Igazából az érdekelne, hogy mennyire megbízható, mekkora az élettartama ezeknek a memóriáknak.

Vagy ez :) [link]

Nick: HE_Storm

(#5186) radi8tor válasza szbalogh (#5185) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Maga a pendrive kb 100000 írási ciklusra van tervezve. A jobbak - drágábbak lehet, hogy többre, de nem sokkal.

⭐ Stella

(#5187) stgellert válasza Finwe (#5182) üzenetére


stgellert
aktív tag

Megfogtál... sajna én is csak 4x-től felfelé tudok...
Illetve egy van, de ebből beférne kettő, a teljesítményét nem tudom, de valszeg ütni fogtok:-)
[link]

(#5188) Csorbi válasza stgellert (#5187) üzenetére


Csorbi
addikt

Szerintem ez érdekesebb lehet, mégiscsak Areca :)

Illetve találtam még egy 3Ware-t:

[ Szerkesztve ]

(#5189) radi8tor válasza Csorbi (#5188) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD-ket néztetek már RAID0-ban? 2x sebességnövekedés érhető el vele vagy nem teljesen 2x mint a HDD-nél?

⭐ Stella

(#5190) Csorbi válasza radi8tor (#5189) üzenetére


Csorbi
addikt

Én nem néztem még, nincs SSD-m (szerencsére / sajnos -a kívánt rész aláhúzandó :D ), de erősen gyanítom hogy megvan a 2x sebesség, persze annak függvényében, hogy a csatolónak megvan-e a kívánt sávszélessége - ezt sokan figyelmen kívül hagyják!

(#5191) szbalogh válasza radi8tor (#5189) üzenetére


szbalogh
őstag

A múltkori hozzászólásomban a második linket ha megnyitjátok ott van mellette egy 24db ssd raid tömb videó. 53 alkalmazást nyit meg 18 másodperc alatt. 700mb áthelyezése 0.5 másodperc :C

Nick: HE_Storm

(#5192) puru


puru
senior tag

Sziasztok!

Van egy Asus A8N-SLI alaplap, azon egy Silicon Image Sata vezérlő.
Ezen van 2db WD 250Gb-os winchester RAID1-ben.

Sajnos ma reggel "Invalid Drive" üzenetet kaptam, és nem látszik a Raid tömb. A Raid vezérlő látja a 2db winchestert, de azt mondja, hogy "invalid Raid drive".

Mi történhetett, és hogy tudnám lementeni az adataimat róla?

Nagyon nagyon köszönöm a segítségeteket, mert nagyon fontos adatok vannak rajta.

Üdv.
Gábor

(#5193) radi8tor válasza szbalogh (#5191) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Igen az a Samsung Extreme RAID. Annyi pénzem nincs, viszont még egy SSD beleférne, ha van értelme. Nem a másolási sebesség a lényeg, mert nem terhelem túlzottan írással az SSD-t. Inkább az operációs rendszer felturbózása, alkalmazások betöltési idejének csökkentése a cél.

⭐ Stella

(#5194) brd válasza puru (#5192) üzenetére


brd
nagyúr

Ha nem RAID vezérlőre dugod rá a HDD-t, elvileg látszódnia kell a rajta lévő partícióknak (nem minden vezérlőnél működik így, de a normálisabbaknál igen). Ha nem látszódik, akkor GetDataBack, vagy hasonló program segítségével tudod lementeni.
A RAID1 egyébként nem 100%-osan biztonságos tároló. Olyan ugyanis nincs. A fontos adatokat mentegetni kellene, hogy 2 fizikai helyen legyen meg legalább (tudom, most ez rajtad nem segít, de majd a jövőben igen, ha megfogadod a tanácsot).

The only real valuable thing is intuition.

(#5195) puru válasza brd (#5194) üzenetére


puru
senior tag

Szia!
Nagyon köszönöm!
Szerencsére látszódnak a vinyón nem Raid módban a file-ok, így most letudom őket menteni.

Köszi még 1x.

Üdv.

(#5196) radi8tor válasza puru (#5195) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha látszik RAID nélkül a file a vinyókon akkor az neked Windows alatt létrehozott szoftveres RAID1 volt amit telepítés után hoztál létre. Nem?

⭐ Stella

(#5197) brd válasza radi8tor (#5196) üzenetére


brd
nagyúr

Nem feltétlen, mert normálisabb RAID vezérlők úgy készítik el a RAID1-et, hogy nem RAID vezérlőre rádugva a HDD-t is látszódjon a tartalma. Ezt természetesen csak RAID1-gyel lehet eljátszani.

The only real valuable thing is intuition.

(#5198) szbalogh válasza radi8tor (#5193) üzenetére


szbalogh
őstag

Nekem is ez a tervem :) + olajba akarom áztatni a gépet ami a vinyónak nem tesz jót elvileg.
Mennyit foygaszthat egy pendrájv? :B

Nick: HE_Storm

(#5199) radi8tor válasza szbalogh (#5198) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

USB-n csatornánként nem lehet nagyobb az áramfelvétel 500mA-nél. Ennél pontosabbat nem tudok mondani.

⭐ Stella

(#5200) Finwe válasza stgellert (#5187) üzenetére


Finwe
őstag

Hasonló 2 portosat találtam itthon is, Delock 70137. Sajnos csak 1db pci-e 1x-es szlotom van és jobb lenne rögtön 4 portosat venni. Helytakarékos és biztosan lesz a következő lapomon is 1db (jóóó soká).
Newegg-en találtam párat ami jó lenne [pci-e 1x-es raid kártyák] a 60 dodósat bevenné a gyomrom ha találnék itthon de elgondolkodtató a 120 dodós is.Csak lehetne itthon kapni... még nem bukkantam ilyenre.

Csorbi: Hát keresgéltem ezen kártyák után és elég borsos áruk van, emelett 2 portosak.

Finwe

-{PoH}- Patriots of Hungary

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.