Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#4401) ngabor2 válasza brd (#4400) üzenetére


ngabor2
nagyúr

azért ezekre gondoltam, mert csendesek és hűvösebbek, mint a 7200-s testvéreik. és ahogy néztem, annyival nem lassabbak, hogy hallgassam 5-6 darab 7200-s hangját helyette...

(#4402) dragon`


dragon`
csendes tag

Üdv!
Végigolvastam az összes elérhető anyagot amit csak találtam, de nem sikerült megoldást találni a következő problémára:
Hardware: Gigabyte EP45-DS3R, 3x wd 250 gb raid edition 3, kettő mirror és egy non-raid.
Win7 van feltelepítve, telepítésnél usbről felhasználtam a raid drivert. Indulásnál és a raid vezérlőnél azt írja, hogy a kötet normál állapotú. Minden működik királyul. Nemrég egy egyszerű kis magáncélú teszt(mértem egy nagyobb project fordítási idejét raiden és nem raiden) alkalmával rájöttem, hogy a raidem nem úgy funkcionál ahogy kellene. Pontosabb mérés után kiderült, hogy a non-raid merevlemezem átlag 93 MB/s olvasási sebességet ér el, a raid 1 ezzel szemben 70-et. A mérő szoftverben szándékosan a legnagyobbra állítottam a teszt fájlok méretét, hogy a raid 1 előnye jöjjön ki. Akárhogy nézem, ez nem frankó.
Pár dolog amit megtettem:
-ellnőríztem a raid vezérőnél biosban minden ok
-windowsban az intel matrix storage managernél is minden ok
-kerestem frissebb drivert, de nincs win7 64bithez, csak vistahoz, az meg nem akar felmászni ([link])
Bármilyen ötletet szívesen várok!

Ui: új topicot nyitottam, de lezárták, így jön ide a levesbe. Nem tudom ez míért jó, de ezt kérték.
Valaki az előbb gyorsan hozzá is szólt, hogy raid 0. Finoman jelezném, hogy a progbléma megoldására várok ötleteket, nem pedig az elkerülésére. A raid1re szükségem van.

Üdv,
dragon`

(#4403) dragon` válasza ngabor2 (#4401) üzenetére


dragon`
csendes tag

Szia!

Erre gondolsz? [link]
[link]

A lehető legolcsóbb 1 terrás green power, de 5 darabbal számolva még így is 108780. Amúgy 5 merevlemezhez én is támogatom a green power editionoket, ilyen tételben már a havi számlán is spórolsz pár forintot.

Ha nem raid edition merevlemezeket veszel, akkor esetleges áramszünet nem tesz jót a dolgoknak. Pont az adatok biztonságát fogod kockáztatni. Áramszünetnél kieshet 1-1 merevlemez a raid kötegből, ami időkiesésen(rebuildelni a raidet ennyi adatnál eltart pár óráig, ha a rendszer nincs rajta, akkor 1 jobb kártya ezt megcsinálja a háttérben is) kívül nem okoz nagyobb problémát, feltéve ha nem teszed rá a rendszerpartíciót a raidre.

[ Szerkesztve ]

(#4404) brd válasza dragon` (#4403) üzenetére


brd
nagyúr

Az áramszünetnek ehhez semmi köze. Nem attól fog kiesni, vagy nem kiesni, hogy RE, vagy nem RE, inkább a kártya tulajdonságaitól (van-e rajta battery), és a write cache bekapcsolságától függ (ha nincs battery). Annyiban tud többet az RE, hogy a RAID kötetek tulajdonságaihoz van optimalizálva a firmware, pl. ha hibás sectort talál a HDD, akkor nem fog annyit szüttyögni vele, mint a nem RE HDD, azaz emiatt nem fogja kivágni a vezérlő a tömbből.
Továbbá a rebuildet bármilyen kártya megcsinálja a háttérben (ha nem, akkor szar a kártya, felgyújtani, cseréltetni), ha a tömb tulajdonságai miatt amúgy elérhető a rajta lévő adat (tehát pl. RAID5-nél csak 1 HDD esett ki belőle), továbbá ez független attól, hogy rendszer van-e rajta, vagy nem.
Honnét szeded ezeket a fals információkat...?

The only real valuable thing is intuition.

(#4405) dragon` válasza brd (#4404) üzenetére


dragon`
csendes tag

Üdv!

Ha a rendszer a raiden van, és szétesik a köteg, rebuildelni kell, akkor tud bootolni rebuild közben?

(#4406) brd válasza dragon` (#4405) üzenetére


brd
nagyúr

Persze. A RAID szempontjából mindegy, hogy milyen adat van rajta. Ha a RAID tulajdonságai miatt (pl. RAID5, egy kiesett HDD-vel) elérhető a rajta lévő adat, akkor az akár OS is lehet, teljesen mindegy, ugyanúgy fog működni, mintha nem lenne hiba a tömbbel.

The only real valuable thing is intuition.

(#4407) dragon` válasza brd (#4406) üzenetére


dragon`
csendes tag

Mindig tanul az ember valami újat. Bocs a téves infóért.
Az én kérdésemre nincs valami tipped?

(#4408) brd válasza dragon` (#4402) üzenetére


brd
nagyúr

Valószínűleg driverprobléma, a Win7 még nem kiadott OS.

The only real valuable thing is intuition.

(#4409) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok

Bocs a láma kérdésért, de nem igazán értek a raides dolgokhoz.
Szóval van egy szerverünk, két mobil rackes vinyóval és persze raides mentéssel. Mostanában meg az egyik vinyó led visszajelzői folyamatosan égnek,mintha folyamatosan dolgozna a vinyó, a másik meg mintha nem is élne.

A szerver mükszik,mert elérjük az adatokat, csak a látvány szokatlan.

Ötlet?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4410) brd válasza V.Stryker (#4409) üzenetére


brd
nagyúr

Ööööö... monduk meg kéne' nézni, a vezérlő felületén, hogy mi újság...? ;) Persze ha a RAID-ben lévő HDD-kről van szó, mert azt nem írtad.
Ha sima HDD(k)ről, akkor meg egy HDSentinelt neki, az majd kiírja, ha nyűgje van a lemezeknek.

The only real valuable thing is intuition.

(#4411) V.Stryker válasza brd (#4410) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Raid-be vannak a lemezek. Azért írtam ide. :) Öööö a vezérlést nem tudom megnézni,mert épp szarakszik a gépre kötött moncsi. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#4412) brd válasza V.Stryker (#4411) üzenetére


brd
nagyúr

Server, és nincs távoli elérés? :U Hinnye'... Így nehéz lesz kideríteni, mi a nyűgje. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#4413) cszn


cszn
őstag

Sziasztok!

Lenne néhány egyszerű kérdésem. Nem értek a raidhez csak elkezdett érdekelni a dolog és pár dolgot nem találtam meg hirtelenjében.
Szóval ha teszem azt van 2db 640-es WD Caviar Blue vinyóm és raid0 tömbbe fűzöm őket egy p5k lappal, akkor utána ezeket ugyanúgy lehet tetszőlegesen particionálni, mint előtte?
A másik pedig az előzőhöz kapcsolódik: megéri meglépni, egy ilyen összefűzést ha csinálok egy rendszer partíciót meg valahány másikat? (van egy vinyóm mentéseknek)

(#4414) fulcrum


fulcrum
tag

Sziasztok!

Egy Sil3114 PCI-os vezérlőn vélő raid1 tömböt (két winyó) szeretnék változtatás nélkül áttenni egy alaplapi intel ich10r vezérlőre. Ezt hogy tudom vajon megtenni a legegyszerűbben?
Másik kérdés, hogy érdemes-e egyáltalán átvinni? Tudom, hogy gyorsabb lesz az intel, de mennyiben lesz ez érezhető, mekkora a sebességbeli különbsége vajon (PCI vezérlő kontra déli híd ICH10R)? :F

Linux for human beings

(#4415) Hunter2


Hunter2
addikt

Hi

A következő problémám lenne:
Akarom felrakni a giga RAID vezérlőn lévő 0-ás tömbre a Vistát beadom pendrivon a drivert felismeri a tömböt rányomok hogy next és mikor elkezdené a tényleges telepítést kiirja hogy rakjam be a 1. Windows telepítő lemezt.
Na ez miért van? telepítőbe való integrálás nélkül hogy lehet ezt megoldani?

Próbáltam már a Vista topkiban is, ott nem volt semmi válasz.Hátha itt.

[ Szerkesztve ]

(#4416) camalot


camalot
tag

Hi! HD videókhoz szeretnék konfigot összeállítani. Mit kellene változtatnom? GIGABYTE GA-MA770T-UD3P
AMD Phenom II 810 AM3 BOX
GEIL Value 4096Mb DDR3 1333Mhz CL7 KIT
SAMSUNG SH-S223B/BEBE
SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2
XFX HD4850 512MB DDR3 PCIE
SHARKOON Desperado Economy
GIGABYTE Superb 460W
SAMSUNG S2033SW

[ Szerkesztve ]

(#4417) camalot válasza camalot (#4416) üzenetére


camalot
tag

Elég dupláznom a vinyót?

(#4418) Sunzi válasza camalot (#4417) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Attól függ, mit csinálsz a HD videóval? Ha szerkeszted, akkor azt javasolnám, hogy 1 diszken legyen(ek) a forrás anyagok, másikra pedig szülessen az eremény. RAID nélkül...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4419) camalot válasza Sunzi (#4418) üzenetére


camalot
tag

Azt hittem hogy a nagy mennyiség miatt raid 0-ásban gyorsabban tudom mozgatni a fájlokat. :F

(#4420) penene


penene
őstag

Sziasztok,

Raid0 , ill. raid5:

Oprendszernek mekkora strip size-t javasoltok? (oprendszer partíció, meg a használatos programok - esetleg gamek, mert hasonló jellemző)

ill. egyéb, zenék, videók partícióra, ahol nagyobb líneáris másolások, olvasások?

Most mindkettőre 64 kbyte-osat alkalmazok, default cluster méretre, ahogy olvastam ez olyan optimális...

(#4421) Sunzi válasza camalot (#4419) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Ha feltesszük, hogy raid0-ban 2-szer gyorsabban tudod olvasni az adatokat, és 2szer gyorsabban írni, akkor a tömbnek másoláskor egyszer be kell olvasni az adatokat a tömbről, egyszer pedig kiírni, azaz kétszer megy végig az adatfolyam a tömbön, amelyik ráadásul nem tud egyszerre írni, és olvasni.
Ha egyik diszkről olvasol, a másikra pedig írsz, akkor ezt megteheted majdnem párhuzamosan, mind a 2 diszkre egy egységnyi IO jut, azaz a másolás ebben az esetben ugyanolyan gyors, mint Raid0-ban, a valóságban pedig gyorsabb. Arról nem beszélve, hogy a fejek így külön élnek, az elérési idő nem romlik..
Ha pedig nincs széttöredezve a partíciód, akkor egy mai hdd-nek nem fog problémát okozni, hogy akár több HD adatolyamot olvasson be párhuzamosan, folyamatosan. De, pl. az sem mindegy, hogy a diszken tömörítetlen HD anyag van, vagy sem...
Ha tömörítetlen, 1080p24fps anyagod van akkor viszont ez gondolat mondat már nem feltétlenül lenne igaz, de tekintve hogy a tömörítetlen fullhd 190MByte/sec-et jelent, gondolom nem erről van szó :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4422) penene válasza Sunzi (#4421) üzenetére


penene
őstag

Helló. A másolásról érdekes tapasztalatom van:
1ik vinyóról a másikra nem raidben kb. 70 mb/sec
raid0-ba kötve raiden belül 40 mb/sec volt a másolás.

raiden kívüli vinyóról meg 60 mb/sec volt (ott a 3. vinyó olvasási sebessége fogta meg).

Jobbat vártam raiden belül.
64 kbyte-os stripe size-zal nagy videó fájlok másolásánál tapasztaltam, nem volt töredezettség (+ 90% szabad hely kb.)

(#4423) Sunzi válasza penene (#4420) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Az a baj, hogy ez vezérlő, és firmware függő is kicsit. Elméletben 8-64-ig jó lehet az oprendszernek. Egyéb, nagyobb file-méretű(és nem random olvasást jelentő) tartalmaknak meg mehet akár a maximum is, amit a vezérlő tud 64 felett (128-256-512-1MB). A cluster pedig szintén mehet feljebb ebben az esetben akár 64k-ra is...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4424) Sunzi válasza penene (#4422) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Na, erről beszéltem :)

Ha kettőnél több diszk lenne a raid0-ban egy rendes vezérlőre kötve, akkor kaphatnál szebb eredményeket.
De, tegyük hozzá, a raid0-án belüli másolást az egy diszken belüli másolással korrekt összevetni, az még ennyi sem lenne. De, ilyen típusú munkára én inkább a 2 külön diszket javaslom, sok pénzért persze van jobb megoldás, de, az meg legalább 4 diszk... :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4425) penene válasza Sunzi (#4423) üzenetére


penene
őstag

XP és win7 default formázás cluster mérete mennyi, nem tudod? :)

Gigabyte ep35-ds4 lapom van, pár hete vettem, annak az intel matrix storage managere megy.
Amúgy 128 kbyte a max stripe size, amit a lap kezel.

Lehet valami nincs akkor tökéletesen beállítva, mert azért ennél többet kéne vinnie... Az elméleti 2x-es sebességnél messze el van maradva (pl. 110MB az olvasása egynek, és 160 a raid 0). Írás tesztet nem is csináltam, csak ez a tényleges copy.

De nem hinném, hogy ez csak a 64-128 kbyteos strip size-on múlna, vagy a clusteren. :U

(#4426) penene válasza Sunzi (#4424) üzenetére


penene
őstag

Csak kipróbáltam, nem elsődleges prioritás a raiden belüli másolás, inkább a rendszerelérés (oprendszer, alkalmazások). Azt meg ugye eleve másik partícióra tervezem.

Egyébként a célom most 3 disk-es raid5, v. 4 diskes raid5.

Csak még azt nem tudom, hogy a 0.11-es szériájú vinyóból vegyek még 2őt, vagy 0.12-esekre váltsak... költséghatékonyság szempontjából 0.12-re átállással kevesebb diskem lesz raidben, mintha a 0.11-es parkot bővítem. :) Nem tudom még, megéri-e ennyire váltani, talán jobban járok +1 vinyóval a raidparkba, mint 0.12-esből 2 diskkel.

[ Szerkesztve ]

(#4427) Sunzi válasza penene (#4425) üzenetére


Sunzi
aktív tag

[cluster]

XP vs Raid: [kb]

Mérd le Iometerrel is a szekvenciális olvasást, ott megkapod a gyakorlati maximumot..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4428) penene válasza Sunzi (#4427) üzenetére


penene
őstag

Everestet használtam a méréshez, 128kbyte/64 kbyteos mintavétellel.
Kösz az infókat, olvasgatok. :)

Jah, a vicc... win7 alatt jóval rosszabb volt a teszteredmény, mint xp alatt -> mivel rendszervinyók, ezt annak tudtam be, hogy a win7 biztos zabálta... Pedig a lapozófájlt is tiltottam (4 giga mem miatt). :)

Egyébként szerinted ideális pl. az, hogy a cluster szám azonos legyen a stripe sizezal?
A tároló vinyón alig van 4-5 megánál kisebb fájlom pl... simán tehetném többre, nem vesztek sok területet.

A rendszer/gémpartíción meg persze sok a kis fájl, ott meggondolandó, persze tárhelymennyiségtől függ (több van, mint ami kell)...

[ Szerkesztve ]

(#4429) penene válasza penene (#4428) üzenetére


penene
őstag

Amúgy igen kezdő vagyok a témában, szóval minden jelentéktelen infónak örülök, és tanulok belőle. :)

(#4430) Sunzi válasza penene (#4428) üzenetére


Sunzi
aktív tag

A cluster vs stripe kapcsán voltak már viták a fórumon, a különböző javalatok mindegyikéhez tartozik olyan felhasználási eset, amikor az a jó megoldás.
Általánosan én azt javaslom, hogy a kettő, ha lehet, egyezzen meg. Ekkor ugyanis 1 windows IO művelet csak 1 diszket fog érinteni, azaz javítja a vezérlő esélyeit a diszkek párhuzamos használatára. Jobb lesz a random read/write, és az elérési idő. Ha viszont a cluster nagyobb, akkor minden írás/olvasás mindenképpen 2 lemez használatát eredményezi. Ez szigorú szekvenciális műveletek esetén jelenthetne előnyt, főleg, ha lenne 64k-nál nagyobb cluster méret, így a vezérlő IO terheltsége csökkenhetne.
Kisebbet nem választanék, mert akkor inkább a stripe is csökkenjen ha a kis cluster indokolt.
Googleval meg lehet találni teszteket, ahol ezt a kérdést feszegetik..
Persze mindez csak akkor igaz, ha a partíciók a feljebb linkelt módon vannak igazítva a tömbhöz..

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4431) Sunzi válasza Sunzi (#4430) üzenetére


Sunzi
aktív tag

[link] - itt is van egy fejtegetés a témában...

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4432) penene válasza Sunzi (#4430) üzenetére


penene
őstag

Igen, olvastam csomó tesztet, meg fórumot, mindenféléről mindent lehetett látni, valaki olyan teszteredményt mutatott, ami másik 30 ellen érvelt, stb.. :)

Perpill mivel defaulton vagyok, akkor azt jelenti, hogy 4 kbyteos cluster size és 64 kbyte strip size párosítás. Lehet nem épp optimális. :)

Köszi, okosodom.

[ Szerkesztve ]

(#4433) camalot válasza Sunzi (#4421) üzenetére


camalot
tag

Köszi! H264-ben rögzített videókról lenne szó főleg. A vinyó SAMSUNG 750GB 7200rpm 32MB SATA2 lenne. Kettő legyen belőle, vagy más?

[ Szerkesztve ]

(#4434) Sunzi válasza penene (#4432) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Viszont sok helyen írják, hogy a sebsségkülönbség a valóságban minimális, és általános használatra nincs tökéletes megoldás... :)

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#4435) kem válasza camalot (#4419) üzenetére


kem
addikt

Az az új hobbid, hogy HD videókat mozgatsz ide-oda? Ez még nem válasz arra, hogy szerkeszteni akarod-e vagy nézni;)

Köszi!

(#4436) camalot válasza kem (#4435) üzenetére


camalot
tag

Összefűzés, effektezés, stb (adobe premiere elements, sonyvegas9, ilyenek).

[ Szerkesztve ]

(#4437) kem válasza camalot (#4436) üzenetére


kem
addikt

Akkor RAID0-n kell, hogy legyenek, de exportálni másik vinyóra kell.
Ajánlom a WD6400AAKS-t és az új Hitachi 1Tb-osat. Ezek gyorsak és megbízhatóak.

Köszi!

(#4438) penene válasza Sunzi (#4431) üzenetére


penene
őstag

Tetszett a cikk. :)
Arany középút. :)

(#4439) MasterDeeJay

Win7 install és driver csere után újra Samsung F1 2x320gb Raid0 Everest eredmények, összehasonlítva egy régebbi 500-assal és egy szintén F1 szériájú 640gb-ossal.
KÉP

HD322HJ F1 1 lemezesek Raid0-ban
Linear Read 210/198/113
Random Read 192
Average read acces 13.69ms

HD501LJ T166 500GB 3 lemezes
Linear Read 75/66/37
Random Read 70
Average read acces 14.69ms

HD642JJ F1 640GB 2 lemezes
Linear Read 114/94/56
Random Read 85
Average read acces 13.71ms

Vintage Story PH szervere újra fut!

(#4440) penene


penene
őstag

Szerintetek az normális, ha RAID módba teszem a lapot, 2 vinyó RAIDben, és én a harmadik backupról akarok bootolni, akkor nem engedi? (egyszerűen megáll bootolás előtt)..
Sőt, akkor is, ha raid módban vagyok, és csak a normál vinyó van bent, akkor sem engedett bootolni, mintha lehalt volna.

(#4441) kem válasza penene (#4440) üzenetére


kem
addikt

Milyen lap ez? Szerintem arra a portra is engedélyezted a raidet ahol a backup vinyód van.

Köszi!

(#4442) penene válasza kem (#4441) üzenetére


penene
őstag

GAEP35-DS4.

Megnézem majd ezt az 1 vinyós raidet... úgy gondoltam egy vinyóra elég nehéz bármilyen raidet előállítani. :)

Egyébként ha már bootoltam a raid kötetről, 3.ként látja a backupot. Csak a bootolásra érvényes.

(#4443) kem válasza penene (#4442) üzenetére


kem
addikt

Be kell vonni a raidbe a portokat. Amelyikre engedélyezve van azt a raid biosban kötetbe rendezheted, amire nincs engedélyezve azt rendesen látja és használja. Ha valamire engedélyezed akkor ott nem lát single drive-ot a BIOS.

Köszi!

(#4444) penene válasza kem (#4443) üzenetére


penene
őstag

Úgy lehet csak beállítani a lapomon, hogy RAID módban, a SATA vezérlés:
RAID/IDe mód (ami SATA az RAID mód, ami IDE, az IDE mód).
Ugye mindhárom vinyó SATA-s. :)

Raid biosban ott van a három vinyó, abból 2őt raid kötetbe rendezem, a 3.-at meg nem, az non-raid disk marad. Lehet ez a gond a bootoláskor? Ha a raid kötetről bootolok, normálisan látja a 3. backup vinyót, nem kell semmit engedélyeznem a single vinyón...

Próbáltam világos lenni. :)
Azt még nem tudom elképzelni, milyen, ha 1 darab non-raid diskből akarok raid kötetet csinálni, de igazság szerint nem is vágyam, az maradjon csak single... Érdekes, hogy csak a bootolás nem megy róla, amúgy minden más simán.

De ha lehet 1 driveot is, akkor megnézem. Furán hangzik. Raid 0-ba 1 driveot? :DDD Csak azért, hogy menjen róla a boot..

[ Szerkesztve ]

(#4445) Atom_Anti


Atom_Anti
senior tag

Sziasztok,
Nem igazan értek én sem raid-hez, igy szeretném kérdezni hogy valóban duplázódik e a sebesség? Gondolok windows, programok betőltési sebességre, másolás, irás.

2db Seagate ES.2 250GB 32MB HDD-t akarok összerakni olyan alaplappal ami a köv. raid modokat tudja: 0/1/10/JBOD
Azt tudom hogy a 0-ás a leggyorsabb, de a többi mi lehet?

(#4446) penene válasza LGLuke (#4386) üzenetére


penene
őstag

Ebből akarok Raid-0t. (most 1 van).
2 750 GBos 0.11es vinyót kötöttem raidbe, és lenyűgözött a sebesség.

Csak hát mérlegelnem kéne a raid veszélyeit...
Meg hogy megéri-e emiatt...Otthoni használatra (semmi extra HD filmezés). :D

És nem mernék rajta tárolni semmit se az oprendszeren, meg a játékokon kívül. :D

[ Szerkesztve ]

(#4447) kem válasza Atom_Anti (#4445) üzenetére


kem
addikt

Szia!

Olvasd el azt a 3 cikket, utána kicsit jobban képbe leszel és kérdezz ha még nem tiszta valami:) Én szigétet a gépembe se tennék, nemhogy raid-be...

Köszi!

(#4448) Atom_Anti válasza kem (#4447) üzenetére


Atom_Anti
senior tag

Igazán hasznos cikkek, köszönöm :R . Könyvelésre akartam egy jó gyors gépet..., dehát a raid 0 oda nem lesz való... Viszont a raid1 nem hülyeség :R .

(#4449) mm00


mm00
aktív tag

Sziasztok!

[link]
Mi a véleményetek erről a RAID kártyáról? RAID 5-ben menne rá 4-5 SATA merevlemez, jól tudná kezelni? Ez teljesen hardveresen kezel mindent?

Debian alá nem látok a hivatalos oldalon drivert, szerintetek működni fog? Hol lehet ennek utána érdeklődni?

(#4450) z0d1AK


z0d1AK
veterán

helló!
elég hülye vagyok még a RAID-hez, mondjuk úgy, h csak olvastam róla.
De gondolkozom egy amolyan próba megvalósításon.
4DB SEAGATE ST318305LC típusú SCSI vinyót néztem ki erre a célra. ezek feltételezem megfelelnek - eddigi olvasataim alapján
ehhez kell még gondolom egy scsi kártya, ha nincs az alaplapon, illetve kell raid vezérlő is, vagy az van scsi kártyákon is?

Eddig leginkább Raid 0+1-en gondolkoztam. mennyire ésszerű?

| Nem én vagyok bezárva közétek. Ti vagytok összezárva velem. |

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.