Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#501) liksoft válasza Freddy TNT (#499) üzenetére


liksoft
nagyúr

[link]

Szerk: Nem olcsó, de a listában van.

[Szerkesztve]

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#502) Freddy TNT válasza liksoft (#501) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Egy kicsit félrenyeltem a mézes teámat mikor megláttam az árát. Aztán egy kicsit feljebb is tekintgettem....na olyanom lesz talán egyszer,de ahhoz sok pénz kell :DD

Mindenesetre tényleg egy kicsit borsos,de ez az újdonság miadt van nem ? Úgy saccoltam, hogy 15-17 között lesz maximum.

(#503) Freddy TNT válasza liksoft (#501) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Akkor már csak az nem világos, hogy az alaplap egyes részei 66MHz-n mennek (gigabit,Sata RAID..stb) akkor miért nem mehetnek a PCI-s cuccok is 66-on ?

A PCI sebessége tudommal csak 33MHz (ISA volt asszem 16)
Ha tehát nekem csak 33MHz-s PCI slotom van akkor hogyhogy 66MHz-t támogat a FastTrak® TX2300 ? Nincs oda írva, hogy PCI-e lenne. Akkor meg mire megyek a
66Mhz-el ?
Az SATA RAID jelenleg 66-on megy,de mit jelent ez:
Fast Back-to-Back Transactions Támogatva, Letiltva (talán ezért nem megy rendesen a RAID tömböm?)
valamint ez:
Side Band Addressing Támogatva, Letiltva


(#504) martin555 válasza elmo (#497) üzenetére


martin555
aktív tag

Hi All!

szóval a pontosan megnézni a drivert, az télleg PICIT előrébbvitt.

az ALAPLAP gyártójánál találtam drivert, azt F6-tal el is fogadta + látta, formázta, ujraidul a telepítés, és lefagy. XP sp2 vel abszolut nem megy, XP sp1-gyel megy, de aztán gyakran reboot- kék halál-- -vagy elszáll a telepítés sö tö bö.

mennyire komoly egy ilyen dolog, egy ide raid? ez nem az igazi SCSI raid gagyi ide-s implementációja? kicsit készen vagyok már agyilag ettől.

fasttrak 100 lite bios-ja a legujabb (www.promise.com) és drivere is jónak néz ki (www.msi.com.tw )

valami tanácsot kérnék még :(

üdv !!!!

POCO X3 NFC, 64 és 128 GB, NO ROOT

(#505) Krix válasza Freddy TNT (#503) üzenetére


Krix
őstag

Ez általában úgy fordul elő, hogy az alaplapon van egy 66 MHz-es 64 bites PCI-X slot, ez hosszabb mint a sima PCI. Ebbe a sima PCI-os kártyák nem mennek bele, mert máshol van a bevágás. De azok a PCI-os kártyák amik támogatják a 66 MHz-et azok bele mennek, mert azokon két bevágás van. Értelemszerűen a 66 MHz-et támogató kártya a sima 33 MHz-es slotban 33 MHz-en fog menni.

If it is not broken then don't fix it!

(#506) Freddy TNT válasza Krix (#505) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha jól értem akkor bele tudom gyűrni a mostani sima 33Mhz-s deszkámba,de ha veszek új lapot akkor a PCI-e be is belemegy ?
Ez nagy kerek csöcs ! Akkor nyugodtan megvehetem. (már csak egy ''kis'' pénz kellene rá :U :O )

Ja és kössz az infót ! :R

[Szerkesztve]

(#507) Freddy TNT válasza martin555 (#504) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ahogy én elnézem neked driver gondod van (vagy esetleg nem egyformák a vincsik ?) A RAID biosában kell lenni egy resolve conflict parancsnak. Igazából fogalmam sincs mit csinál,de nekem azt mondta, hogy no conflict. Talán próbáld ki hátha valami kézzelfoghatót dob ki.

1: rossz driver
2: nem azonos merevlemezek (vagy valamilyen összeférhetetlenség)
3: RAID bios upgrade.

Szerintem valami ilyesmi a sorrend

(#508) Krix válasza Freddy TNT (#506) üzenetére


Krix
őstag

PCI-e-be nem megy bele! Én PCI-X-et írtam. Az egy másik fajta csatlakozó! De a sima PCI-ba bele megy.

If it is not broken then don't fix it!

(#509) Freddy TNT válasza Winner_hun (#50) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerk: bocs, most nézem, hogy tök feleslegesen írtam egy régi kérdésre :B

[Szerkesztve]

(#510) Freddy TNT válasza Krix (#508) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Azt hittem, hogy PCI-e és PCI x ugyan az :B Akkor milyen csodacsati ez a PCI-x ? Mivel különbözik a sima PCI-tól és a PCI -e től? :U

(#511) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#510) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Itt inkább technikai dologra lennék kíváncsi. Ezt a cserélgetést asszem már kapisgálom. :C Bár akkor nem kerek nekem, hogy miért nem rögtön PCI-x nek hívják a kártyán lévő csatlakozót ? Elvégre abból egyértelmű lenne, hogy elmegy PCI foglalatban is,csak 33MHz-n. :U

(#512) Krix válasza Freddy TNT (#511) üzenetére


Krix
őstag

Nem egészen. Nem minden PCI-X-es kártya megy sima PCI-ban és nem minden PCI-os kártya megy PCI-X-ben. A PCI-X hosszabb mint a PCI és máshol van a bevágása, és van belőle 66/100/133 MHz-es is. Nekem van egy Asus NCCH-DL alaplapom, ha ezt megnézed az asus weblapján, akkor rögtön látod a különbséget. Vagy most nézem ezt: [link] Ezen is egymás mellett van a két slot.

If it is not broken then don't fix it!

(#513) Freddy TNT válasza Krix (#512) üzenetére


Freddy TNT
őstag

AGP nincs rajta ez világos. Két 64 bites PCI-x és néhány hagyományos PCI van csak rajta....... akkor ebbe még a PCI-e kártyát sem lehet beletenni ?! Csak PCI vagy PCI-x karit ?

Ezeken az aúj szabványokon valahogy nem megyek még el. :B

(#514) cocki


cocki
tag

Lenne egy apró kérdésem raid chip biosát hogyan lehet frissítenei adott egy st6-r alaplap korábban le istöltöttem hozzá az új biost, de az istenért nem akarta frissíteni mindig valami hibát észlelt akár mit csináltam, akárhogy próbáltam, ötlet, hogy hogyan kell csinálni?

[Szerkesztve]

Halál a hamis császárra,az épelméjűség a gyengék útja, te is hallod a hangokat, szólítanak

(#515) makosrepas


makosrepas
tag

Sziasztok!
Meg tudná mondani valaki, hogy Novell 6.5 alatt hogyan lehetne ellenőrizni a raid állapotát?
Előre is köszi mindenkinek.

A fenti hozzászólás nem mindig tükrözi híven a véleményem, néha nem tudom, hogy mit beszélek/írok...

(#516) OliApa


OliApa
aktív tag

Sziasztok!
Adott a lenti noteszgépem amelyben az XP mindig betölt egy VIA RAID tool programot. Mivel 1 HDD van a gépben, kell ez nekem? :U Ráadásul nem is tudom leszedni, mert nem találom sehol . . .

http://velemmivan.blogspot.com/

(#517) Spirit


Spirit
őstag

Sziasztok! Raid0-ban összefűztem ma 2db 120-as vinyót...Egy Maxtor Diamondmax 9-est, és egy Seagate Barracudát. Egyenként mindkettő 49mb/sec-et írt Sandra-ban.Miután összehoztam őket raid-ben 53mb/sec-re melkedett,hoott a hasonló kategóriák 80-90mb-ot érnek el a progiban.Tudnátok ötletet adni,ez mitől lehet?Alaaplapi Raidvezérlőt használiok egy MSI K8N SLI Platinum lapról.

(#518) Krix válasza Spirit (#517) üzenetére


Krix
őstag

Valószínűleg a két vinyó nem ''szereti'' egymást. Cseréld le valamelyiket, hogy két egyforma legyen. Én találkoztam olyannal is, hogy egy kábelen lévő master - slave vinyók nem mentek rendesen, de külön kábelre rakva mentek szépen.

If it is not broken then don't fix it!

(#519) Spirit válasza Krix (#518) üzenetére


Spirit
őstag

Ha más kábelre dugom át, a partíciók nem sérünek, és ugyanúgy olvasható lesz rajtuk minden?mert már roskodzik a 230gb cucc alatt:)

(#520) Krix válasza Spirit (#519) üzenetére


Krix
őstag

Az nem biztos. Ezekszerint most egy kábelen vannak master - slave-ben? Ha igen, attól lehet ilyen lassú!

If it is not broken then don't fix it!

(#521) ImpersonatoR

Létezik olyan progi amit ha lefuttatok akkor kiírja,hogy a merevlemezeimen hány db és mekkora méretű fájl található így könnyebben ki lehetne választani hogy mekkora értéket álltsak be amikor csinálom a raid 0 tömböt (strip size vagymi)

(#522) Freddy TNT válasza ImpersonatoR (#521) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Előkapod a keresőt, nem írsz bele semmit és keresés. Bedobálja az összes file-t. ezeket méret szerint sorrendbe állítod és már meg is van.

Rendszer és egyéb file-ok használata esetén jobb a kissebb blokkméret. Nagy file-ok pl: swap, filmek, cd képek...stb esetében jobb a minnél nagyobb blokkméret.

A végén arra lyukadsz ki, hogy van ez is meg az is :D Kivéve ha csak ezt vagy csak azt tárolsz a kérdéses RAID tömbön.

Szerintem a legjobb út a középút. (nálam legalábbis,mert két vincsi van RAD0-ban<striped> és 1-2kb -tól 4Gb-s ISO-ig akad mindenféle)
Szóval mikor kérdezi a RAID vezérlő Biosa, hogy milyen legyen akkor szerintem lődd be nagyjából középre.

(#523) ImpersonatoR

Hihi Én vmi víruskeresőre gondoltam mert az ugyis végigmegy mindne file on és majd mittomén a logjából kibogarászni de ez így sokkal egyszerűbb:) köcce

(#524) Freddy TNT válasza Spirit (#519) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha átteszed másik kábelre akkor szerintem 100% hogy nem fog működni a RAID tömb. Úgy tudom hajszál pontosan tárolja a RAID vezérlő kártya az infókat, hogy melyik drive hol és hogyan csatlakozik a RAID tömbhöz.

Az végképp nem garantált, hogy ha visszadugod az eredeti helyére akkor ismét működni fog.
(bár volt olyan, hogy lekötöttem mindkét vincsit,mert akadályozott a RAID tömb, aztán visszakötöttem miután másik vincsivel dolgoztam. Végeredményben a kártya boot közben kajabált, hogy nincs meg egyik vincsi sem,de miután visszakötöttem őket pont ugyan úgy....a rendszer működött)


Egy RAID rendszerben a vincsiket két külön IDE csatornára kell kötni. Azokra a kábelekre, amelyekre a két vincsit tetted mást ne köss. Ez alapszabály.

[Szerkesztve]

(#525) szeva000


szeva000
addikt

Sziasztok!
Van 1db WD1600js HDD-m.Sajna úgy néz ki,nem kapok mellé csak 200GB-os típust a 160-as mellé.
A kérdésem az lenne,hogy így RAID0-át létre lehet hozni normálisan így,hogy az egyik nagyobb méretű vagy jobb lenne a két egyforma vinyó?

(#526) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

sziasztok!

van egy 2x160 WesternDigital winyobol allo RAID tombom, egy Seagate winyom, es egy DVD irom, mind a 4 tetel PATA-s.

az a kerdesem hogy hogy a legjobb bekotni oket? a raides winyokat egy agra (pl primary master es primary slave), vagy 2 agra (pl primari master, secondary master),
illetve DVD, es masik winyot hogy celszeru elhelyezni, hogy a leggyorsabb legyen.

masik kerdesem, hogy a Windowst hova erdemesebb tenni? a RAID tombre, vagy a kulonallo winyora?

(most ugy van a rendszer hogy primary master, primary slave a RAID, sec master a DVD, sec slave a Windowsos winyo, de igyiszonyu lassu a RAID tomb, mp-eketkell varni h pl egy konyvtar tartalmat megjelenitse, szinten par masodperc mig a raidrol inditott filmeket egyaltalan bepufferelje, pedig hdd tach szerint 90mb/s az eleresi sebessege.


remelem tudtok segiteni, es ertheto voltam:)

(#527) n0_gAboR válasza szeva000 (#525) üzenetére


n0_gAboR
őstag

mammuth-os extreme digitalban van 160GB-s par napja vettem en is..

(#528) n0_gAboR válasza n0_gAboR (#526) üzenetére


n0_gAboR
őstag

azt elfelejtettem irni, hogy nForce4 alaplapi RAID-rol van szo

(#529) Freddy TNT válasza szeva000 (#525) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kizárt eset, hogy ne kapj ilyen vincsit. nem olyan öreg ez. Ha máshogy nem hát rendelésre. Egyébként be lehet kötni RAID-be,de akkor buksz 40gigát.....

(#530) Freddy TNT válasza n0_gAboR (#526) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia !

Bocs, hogy ilyet mondok (nem lefikázni akarlak) de szerintem ezzel az összeállítással egyszerűen megerőszakolod a rendszered. :U

A RAID egyik alapköve, hogy két külön álló kábelre kösd őket és ezekre a kábelekre ne köss mást. Így éred el a legjobb telsesítményt és a legstabilabb rendszert. Elvégre ha mind a 4-et bekötöd akkor kissebb dugó keletkezik ha monjuk a következő a szitu:

Tegyük fel, hogy RAID0-t hozol létre és arról bootolsz. Elkezdesz hallgatni egy számot, közben másolnál a dvd-ről valamit a 3. vincsire......kész káosz. Mindez azért,mert nem mehet 1 kábelen párhuzamosan két eszközről adat egy időben. Tutira összecsinálja magát a gép, holott simán elvinné ha minden OK.

Javasolnám mondjuk egy RAID vezérlő kártya vásárlását. Szerintem így kéne kinéznie:
-RAID vezérlő kártya: külön-külön vezetéken a 2 160-as
-alaplap egyik IDE kábelen a 3.vincsi
-egy külön ábel a DVD-nek (nem feltétlen, hiszen rákötheted a 3. vincsi mellé is,de így azért mégis csak közelebb vagy a ''tökéleteshez'' szerintem legalábbis

Kb 5.000FT egy ilyen kártya. De vigyázz,mert ha pl: SIl 0680-ast veszel,akkor az csak 120 GB-ig kezeli a vinyót. Gyakorlati probléma akkor van, ha a 120 giga utáni partícióra telepítesz mondjuk monitor drivert, mert akkor a vezérlő a vincsi elejéről akarja beolvastatni. (48 bites címzés hiánya miadt van ez)</p><p>[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#531) n0_gAboR válasza Freddy TNT (#530) üzenetére


n0_gAboR
őstag

hát ezt most érzékelem is, laggol kurvara a rendszer:)

egyelore sztem ez a megoldás lesz: 2 kulon kábelre teszem a raid winyokat, egyik melle megy a DVD, mert az megsem igenyel olyan savszelesseget mint egy winyo

masik winyot meg vhova odateszem, azon linux van meg backup particio, tehat egyszerre nem fog menni a raid meg a linux (most eppen ezen van a windows is proba keppen --> nah igy nagyon szar:))

kicsit korulnezek a 5-6Ks raid vezerlok teren, aztan majd bevasarlok egyet.

koszi szepen a tanacsokat!

(#532) BobChemistry


BobChemistry
őstag

hali

az lenne a kérdésem, hogy ha 2*80GB SATA II hdd-t rakok RAID 0 tömbbe, akkor ugye a hasznos kapacitás 160GB lesz. Erre is vonatkozik az, hogy csak SP2-es WinXP-vel érdemes használni? Gondolok itt a 48 bites lba kiterjesztésre (aminek ugye 127GB a határa)

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#533) whisky75


whisky75
tag

Hali
Az volna a kérdésem hogy lehet e két különböző méretű vincsit raid-be kötni. ' db 160 gb és egy darab 120 gb. Mind a kettő maxtor és a 120-as az új. Sehogy sem akar a 120-ra felmenni a windows.Úgy sem hogy a 160-sat kivettem.
Raidelni próbáltam de sehogy sem sikerült. Segítsetek

(#534) BobChemistry


BobChemistry
őstag

nagyon elhagyatott lett ez a topik

Bármilyen közel vagy valakihez, végtelen a távolság köztetek.

(#535) mh197 válasza BobChemistry (#532) üzenetére


mh197
senior tag

Így van, raid0-ban a 2x80=160 lesz a felhasználható terület. :R

(#536) tök


tök
csendes tag

Hi all!


Látom nagyban raideltek! Én is neki ugrottam ennek a dolognak nemrég. Tapasztalat a következő (silicon image sil 3132 raid 5 controller, 2db samsung 200GB sata disk, raid 0):

Felgyorsultak a lemezműveletek, gyorsabban olvasható, írható. Persze ezt csak háttértárként működtetem, nem rendszerként meg ilyenek. De nem vagyok elájulva! Aki valami nagyon baró dolgot vár az csalódni fog!!!! Szerintem ez csak amolyan ''érdekesség'', persze a tesztprogramok zabálják (95MB átvitel meg ilyenek), de gyakorlati jelentőssége nem sok van. Van még az alaplapomon (abit AW-8-max) egy intel mátrix raid is majd azt is kipróbálom, de nem sok újat várok tőle. Nekem csak azért lett jó, mert egybe látom a vinyókat, de ezt másképp is meg lehet oldani, ezért nem érdemes vele görcsölni....

üdv

tök

(#537) liksoft válasza BobChemistry (#532) üzenetére


liksoft
nagyúr

A 48 bites használat a fizikai drive-ra vonatkozik. Tehát ha 4 120-as winyót egybe kötsz raid0-val, akkor kaptál 480GB hasznos egybe területet, de mivel 4 120-as winyón van, így a fizikai címzés nem megy egyiken sem 128GB fölé, így a címzés mértéke belefér a 28 bites tartományba. Tehát XP SP nélküli változatával is fut.

Ha viszont 1 160-as drive-ot 2 80-as partícióra vágsz, hiába 80-80 a hasznos terület, a másodikat a 128GB feletti területen kell címezni, tehát ebben az esetben kötelező a 48 bites üzemmód használata. Ide SP1 + 48 bit beállítása, vagy SP2 kell.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#538) liksoft válasza tök (#536) üzenetére


liksoft
nagyúr

Egyetértek. Igazi gyorsulást csak a saját processzorral és cache-sel rendelkező RAID vezérlők adnak. Az viszont már drága, és ha valakinek ilyen kell, akkor tegyen még hozzá és SCSI rendszert telepítsen. Nem fog hinni a szemének. Ott valóban van gyorsulás.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#539) csongi


csongi
veterán

Hali.Tudom nem ide tartozik és nem is akarom szét offlni atotyikot ,de ez a topik él most.Mi a neve a flopi ide kábel csatlakozójának az alaplapon? :R

(#540) Masik


Masik
csendes tag

Ha van egy Sunix SNX 3700 as RAid karim és letöltöm a telepítőt akkor mi kell, hogy működjön is?

(#541) Toness


Toness
őstag

Lenne egy kis raid0 problémám. nForce4 chipsetes lappal csináltam 2db 250-es samsung sata2-es vinyóból egy tömböt, most alaplapot cseréltem és ULI chipset van rajta, ALI chip vezérli a raidet és az nforce4-el csinált tömb nem működik evvel, újra kellene konfigurálni, de ahozle is kéne formázni a vinyókat. Nincs valami megoldás erre hogy felismerje a tömböt?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#542) liksoft válasza Toness (#541) üzenetére


liksoft
nagyúr

Minden raidkártya saját adminisztrációt használ. Így ha a chipset és a verzió nem egyezik, akkor nagy valószínűséggel nem adaptálható a blokk a másik alá. Ezért kéne újraépíteni. Ha az adatok kellene, tedd vissza a régibe és mentsd le. Utána az újban kezdheted előröl. De ha nem kötelező, akkor a raid0-át én nem használnám. (Gyorsabb, de van egy pár hátránya - ez a mostani gondod is.)

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#543) VVoid válasza liksoft (#542) üzenetére


VVoid
aktív tag

Raid1-nél nem lenne ilyen gond? Csak kérdezem, mert nem tudom, és kíváncsi vagyok.

(#544) Toness válasza liksoft (#542) üzenetére


Toness
őstag

Afene, sejtettem :O 500GB adatot lementeni nem egyszerű feladat, gondolkoztam is az elején hogy kell-e nekem az a raid0, devégülis megcsináltam, de mostmár rájöttem hogy nem egy életbiztosítás...

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#545) liksoft válasza VVoid (#543) üzenetére


liksoft
nagyúr

Mivel az ''tükör'' tehát a két winyó szektorról szektorra ugyanazt az adatterületet tartalmazza, így annak szétesése, vezérlőcsere (vagy winyóhiba) esetén mindkettő (vagy a hibátlan) külön-külön is működőképes. Ilyenkor általában célszerű nem raid vezérlőre, hanem mezei alaplapira tenni, így a raid információktól nem zavarodik meg. Sajnos találkoztam már olyan vezérlővel, amelyik a drive elejét lefoglalja particionálás nélkül, így az aktív területet hátrébbtolja. Ebben az esetben csak ugyanolyan vezérlőn használható, hiszen alaplapira téve az adatterület eltolása miatt még partíciós táblát sem talál a rendszer. Ha erre nincs lehetőség, az adatok egyszerűen menthetőek ebben az esetben is, de spéci program és ''kézimunka'' kell hozzá. Vagyis szakember.

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#546) nima


nima
csendes tag

Hali!

HELP WANTED! Egy ABIT AL8-as deszkán csücsül egy Intel P630 + 2 db 250 GB-s SATAII-es diszk RAID0-ban. A RAIDen van az XPpro sp2.
Mellé raktam egy PATA-s diszket az IDEportra. BIOS látja, XP is látja, de mikor olvasni akarok róla, akkor XP azt mondja, hogy nem elérhető. Kipróbáltam másik PATA diszkkel is, ugyanez. ?????????????????????????????

(#547) Alvinka


Alvinka
tag

Nemrég vettem egy 160os maxtor sata2es kombot sata1ként üzemelve ezt kaptam:
[link]

Nemtom hogy jó e vagy sem.

Az az egy hiba van hogy iszonyat milyen traktor hangjuk van ezeknek a winchiknek pedig zsir újak...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#548) whisky75


whisky75
tag

Akinek nforce4-es lapja van az hogyan tudta feltelepíteni a raid-0 ba kötött vinyókat, mert nekem nem sikerül. Miután megetetem vele a kislemezt amin a raid driver van rajta ''raid class driver'' meg a ''storage drive controller'' meg is eszi, és amikor formatálom azt is megcsinálta. Fel is másol és amikor ujraindul a gép akkor meg csak csönd van és nem tölti be a vindows-t. Sata 1 és sata3 -on van a két vinyó. A dvd-író pedig IDE2 SLAVE-n. Mi lehet a gond? :F

(#549) Alvinka válasza whisky75 (#548) üzenetére


Alvinka
tag

Kell egy ''b'' betüt nyomni a tömbnél, vagy ami ott van hogy arról bootljon.
Én egyébként 1 és 2 satarára raktam.

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#550) whisky75 válasza Alvinka (#549) üzenetére


whisky75
tag

egyébként a kisflopira hanyas drivert raktad fel? nálam volt bios frissítés is.A bios sincsen jól beállítva szerintem. Ha megkérnélek leírnád pontosan hogy mit hova rakjak? Sata1 Sata2 eddíg ok. Hol van a dvd-íród bekötve? Ide1 vagy Ide2 , és hogy master vagy slave. :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.