Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#701) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Üdv mindenkinek!

Már feldobtam a problémát az alaplap topicjában és a sata II topicban is, de semmi reakció nem érkezett, utolsó próbálkozás...

Társ(anya)vállalatunknak van egy ASUS P5LD2 lapra épülő alkalmazásszervere, raid1-ben szaladgáló wd120 GB-s SATAII vinyókkal. Chieftec táp, no tunning, fő a biztonság, stb, stb.

Ez mind szép és jó lenne, de 1-2 hetente széthullik a raid tömb. Az eseménynaplóban arra utaló megjegyzések vannak, hogy az egyik vinyó nem reagált határidőn belül, majd a vezérlő degradálta az egész tömböt. Vinyócsere, újjáépítés, egy hét múlva ugyanaz. Természetesen a kivett vinyó tökéletes...

Ötletem nincs, lehetséges, hogy a spread spectrum clocking bekapcsolása hatással lehet erre (eddig nem kapcsoltam be)?

Most az egyik wd-t maxtorra cseréltem (SATA I), kíváncsi leszek... Ha valakinek ötlete van, ne kíméljen, pls...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#702) steve@prhw válasza steve@prhw (#701) üzenetére


steve@prhw
őstag

Vazz, ezzel a hsz-szel moderátori rang nélkül is halálra tudok ítélni topicokat... Feketemacska mágia RuleZ...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#703) code1005 válasza steve@prhw (#702) üzenetére


code1005
senior tag

:D

Ugyan nem vagyok szakértő, de a sata I-re való átrakás lehet segítene a dolgon. A lapod támogatja a sata II-őt, de már hallottam olyanról hogy gondok voltak vele raid-ben. Tehát ha teheted akkor jumpizd át a wincsiket sata I-re.

Viszont várd meg Liksoft-ot is, nem tudom a jumperelgetés okozhat e adatvesztést...

plata o plomo

(#704) code1005 válasza steve@prhw (#702) üzenetére


code1005
senior tag

És inkább ide írj, többen olvassák...

[link]

plata o plomo

(#705) Freddy TNT válasza steve@prhw (#701) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem is esett már szét RAID tömb,de én az olcsó,integrált silicon image vezérlőt hibáztatom.

(#706) hobizoli válasza Freddy TNT (#705) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nekem is esett mar szet, de azert, mert lefekudt az egyik HDD...de HPT vezerlot hasznalok



hobizoli

több drón kell ;P

(#707) Freddy TNT válasza hobizoli (#706) üzenetére


Freddy TNT
őstag

na jó,de tényleges vinyó elhalálozás esetén nem csoda ha szétpotyog a RAID tömb. :) Nekem semmi gondom nem volt a két vinyóval,csak a RAID-el 2 alkalommal.

(#708) steve@prhw


steve@prhw
őstag

Azért mégiscsak van reakció, thx...

Szóval: a lap támogatja a sata II-t, ezért is lett ő a kiválasztott (Oracle alapú ügyviteli rendszer, illene minél gyorsabbnak lennie...). Ami biztos, hogy a jumperelés semmiféle adatvesztést nem okoz, ez tuti.

Minden nap ütemezett mentés fut rajta, de érdekes módon a hiba mindig a pénteki ''nagy'' mentésnél jelentkezik. Egyszerűen degradálja a tömböt a rohadék, pedig a vinyó tökéletes. Másra már én sem tudok gondolni, mint a sata II-kompatibilitás sztochasztikusságára...

A spread spectrum clockingban bíztam még, mert valahol olvastam, hogy a rendszerórajelhez igazít (mit? hogyan? különben hogy megy?).. Szóval igazi jó leírást nem találtam, kíváncsi vagyok, mi lesz hétfőn, másnem marad a sata I mód...

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#709) code1005 válasza steve@prhw (#708) üzenetére


code1005
senior tag

Azért én raid-ben a ''biztos, hogy a jumperelés semmiféle adatvesztést nem okoz''-ra nem vennék mérget...

[Szerkesztve]

plata o plomo

(#710) Gorneck


Gorneck
titán

2 db 7200es 2mb cache-sel ellátott sata hdd-ből is lehet raid-et csinálni? 2mb cache nem kevés?

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#711) Krix válasza Gorneck (#710) üzenetére


Krix
őstag

Lehet persze. A raidet nem érdekli a hdd típusa és paraméterei. Persze jobb, ha nagyobb a cache.

If it is not broken then don't fix it!

(#712) Gorneck válasza Krix (#711) üzenetére


Gorneck
titán

Olcsón jutnék 40es Samsung vinyókhoz illetve ennyit még szánnék egy raid-del támogatott oprendszerre...

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#713) Freddy TNT válasza steve@prhw (#708) üzenetére


Freddy TNT
őstag

RAID bios frissítés,driver frissítés ? alaplap-bios frissítés ? Mivel mented le péntekenként ? :U Másik RAID vezérlő ? (akár csak egy hétre is valakitől kölcsönbe) SATA 1-el sem vesztesz SEMMIT. Ne ragaszkodj annyira az SATA 2-höz. Ha meg máshogy nem megy akkor végképp nem vesztesz csak jól jársz ha működni fog :)

A jumperelés szerintem nem árt neki, hiszen csak azt szabod meg, hogy SATA 1 vagy SATA II-legyen.

A Spread spectrumról gőzöm sincs,de úgy tudom, hogy az FSB esztelen túlhúzásával kinyírod az SATA vinyót.......de lehet, hogy az IDE-set is. Igazából nem tudom, hogy hogyan és miért. Valamelyik hozzászólásban olvastam itt a PH-n.

(#714) Freddy TNT válasza Gorneck (#712) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha nem akarsz rá költeni sokat, akkor egy olcsó silicon image vezérlő (5.000) vagy integráltat is használhatsz. Nyerni nyersz vele mindenféleképpen,de nagyot bukni is tudsz ha RAID-0 át használsz és valamelyik vinyó kidöglik.

szerk: mennyi az az olcsó ? :)

[Szerkesztve]

(#715) Gorneck válasza Freddy TNT (#714) üzenetére


Gorneck
titán

Alaplapom tudja...hdd 8k/db.

Gorneck#1239

(#716) pitom


pitom
tag

Raid 0-ba pakoltam egy 80-as és egy 120-as satás samsungot, és kb 150 GB lett belőlük. Én azt hittem ilyenkor a kisebb vinyó kapacítása marad, hogy van ez?? Milyen chunk size-ot érdemes beállítani?

[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#717) Krix válasza pitom (#716) üzenetére


Krix
őstag

Ha Raid1-be (tükör) raktad volna akkor lene 80G, így 2x80G lett.

If it is not broken then don't fix it!

(#718) steve@prhw válasza Freddy TNT (#713) üzenetére


steve@prhw
őstag

Üdv mindenkinek!

Új hét, egyelőre széthullás nélkül.... Nagyon úgy néz ki, hogy a sata II a gáz, nem bírja stabilan a raid vezérlő...

A teljes sztorihoz hozzátartozik, hogy aki a gépet összerakta, direkt azért válogatta így, hogy menjen a sata II, nekem kvázi tökmindegy, de úgy néz ki, hogy sata I lesz ebből. A mentés ütemezett scripttel történik, egyszerűen kiszedi az oracle adatbázis megfelelő rekordjait, tömöríti, majd dvd-re írja. Ez minden nap lefut különbözeti mentéssel, hétvégére pedig teljessel, az eddigi tömb-borulások ilynekor töréntek, de ez lehet véletlen is.

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#719) Freddy TNT válasza steve@prhw (#718) üzenetére


Freddy TNT
őstag

''direkt azért válogatta így, hogy menjen a sata II, ''
Sata 1-es vezérlőre direkt válogatta Az SATA 2-es vincsiket ? :U :F Nekem ez nem tiszta. Nem tök mindegy, hogy Sata 1 vagy 2 a vinyó, ha a vezérlő csak 1-es ?

Gondolom lejumperoltad Sata1-re.....vagy hogy lett jó ?

(#720) kraftxld


kraftxld
nagyúr

Még csak elméleti kérdés.

Adott egy gép, winxp-vel (raid5 moddal) és 4 db 250-es vinyóval szoftveres raid5-ben.
Ha érkezik a gépbe még 4 db 250-es vinyó, adatvesztés nélkül ki lehet terjeszteni a raid5 kötetet mind a 8 vinyóra?

Közben megtaláltam
[link]
''Because of this fault tolerance, administrators favor using RAID-5 volumes when data integrity and data input/output speed are both important. RAID-5 volumes cannot be mirrored, and they cannot be extended. Any file system can be used on a RAID-5 volume, including the FAT file system, the FAT32 file system, or the NTFS file system.''


[Szerkesztve]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#721) need


need
addikt

SoS SoS SoS..!!!


Segitséget szeretnén kérni...!

Ma belekeztem ezzel a deszkával a raid 0 rendszer létrehozásához..!
Annak rendje modja szerint megcsináltam a tömböt látja is a bios..és engedélyeztem is mindent..!
Bisoban lát mident és amikor áll fel a gép akkor is irja a létrehozott RAID tömböt..!!!
Viszont amikor az Xp telepitem az elején szorgalmasan nyomom az F6 gombot adom is neki a lemezt fel is rakja a raidet legalább is kelepel a meghajtó..!
Pár perc mulva amikor telpiteni akar nem lát meghajtot a gépen..
Azt irja ki hogy nincs meghajtó..semilyen
Mi lehet ennek az oka hogy nem tudom felrakni az XP-t..!??

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#722) Freddy TNT válasza need (#721) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hmm ez érdekes. Akkor tisztázzuk :

A bootolás elött és a RAID bios-ában is rendben van a RAID0 tömb ugye ?
Xp telepítése elött nyomtad az F6-ot, kislemez be, drivert kiválaszt,driver fel,majd nincs meghajtó című hiba ?

Ha jól emlékszem akkor neked kétféle RAID vezérlőd van. Láma kérdés,de felteszem: biztos, hogy annak a drivere van a kislemezen,amelyikre kötötted a vincsiket?

Milyen windows-t akarsz feltelepíteni ? (legalább integrált SP1-es kell,de az integrált SP2-es javasolt)

(#723) need válasza Freddy TNT (#722) üzenetére


need
addikt

úgy keztem hogy elöször a biosban engedélyeztem az raidet..kiválaszottam hogy First és Second Master Raid..!
Majd újra inditottam..!
Újra indulás után F10 és itt létrehoztam a 2 vinyobol az 1 tömböt..!
belöttem mindent...ez nem volt bonyolult és a Bootolást is beálitottam..!
látja is a gép a dömböt szépen irja is..!

Na ekkor jött az Xp telepités az elején hogy ''más gyártótol származó bla-bla'' itt nyomtam az F6 és kérte is a lemezt..!
kereget 1 kicsit..majd jött a sötét képernyő..gondolom ekkor vizskálja a meghajtókat..és
itt azt irta ki hogy nincs meghajtó a gépben:((
SP II rakok fel eleve de leprobáltam SPI is...azzal sem ment..:((



[Szerkesztve]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#724) Freddy TNT válasza need (#723) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Pedig minden rendben látszik.... A pontosítás végett:

kéri a lemezt, berakod, kerreg, megjelenik egy kis ablakszerű izé amiben kiválasztod a te vezérlődet majd enter, eztán kerregés a kislemezből és sötét képernyő,majd nincs hdd felirat ?

Ennek úgy kéne mennie, hogy:
kéri a lemezt, berakod, kerreg, megjelenik egy kis ablakszerű izé amiben kiválasztod a te vezérlődet majd enter, eztán kerregés a kislemezből és megint bejön egy szöveges rész, ahol aszondja, hogy további cuccok telepítéséhez nyomj ezt és ezt ha meg nem akkor ezt és ezt. Eztán elkezdődik a tényleges telepítés

Ha az első sztori van akkor szerintem csinálj valahogyan egy másik kislemezt,mert rossznak tűnik. Ha a második verzió szerint jártál el akkor valami nem világos nekem, ugyanis a telepítő végig abban a förtelmes kék színben pompázik

(#725) dilipok válasza need (#723) üzenetére


dilipok
veterán

nemtom h az számít-e de azt is be kell jelölni h bootable legyen. legalábbis nekem, bár nem ua a lap.

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#726) need válasza Freddy TNT (#724) üzenetére


need
addikt

én a keresési időt a lemezen tull rövidnek találom..!
igen úgy van megjelenik 1 kék keret és ott van a 2 vezérlő..kiválasztom az enyémet és ütök 1 entert..! akkor lemezel..majd a további cuccok...ott nem nyomom T mert mindek..csak folytatom kicsit még nyüszög.másol...meg ilyenek.. de már nem nyull a lemezhez..majd sötét képernyő..és jön az üzi hogy cumi nincs meghajtó..!

[Szerkesztve]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#727) Freddy TNT válasza dilipok (#725) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Érdekes feltevés....én sosem találkoztam ilyesmivel de hát nem ismerek én mindent :D

(#728) Freddy TNT válasza need (#726) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem kevés az. Csupán párszáz kilobyte az egész. Bár attól függ, hogy mennyire keveset darál nálad.

Nem nézlek lámának,de ugye tévedni emberi dolog: biztos, hogy a jó RAID vezérlőhöz telepíted a drivereket és nem a másikét teszed fel ?

Ha biztos jó,akkor próbáld ki egy másik lemezzel, valamint a gyári cd-n lévő driverrrel és valami frissen letöltött verziót is. Ennek ha tényleg minden jól van összelőve működnie kell !

A másik amit egyel feljebb a kollega említett,bár én ilyesmivel nem találkoztam. :B


'' üzi hogy cumi nincs meghajtó..!'' ez kék hátterű ? Mert ha nem látja a vincsit akkor is a kék hátterű telepítőnek kell kiírnia fehér betűkkel

[Szerkesztve]

(#729) need válasza Freddy TNT (#728) üzenetére


need
addikt

két raid vezérlös a lap..

[link]
1ik a silicon image..ehez tartoznak a deszkán a 4 db piros csatik..!
másik a nVidia raid itt a 4 feketére kell tenni a vinyót..!

Persze sunyiztam már másik raid lemezzel is..még pedig az MSi cuccossal de akkor is úgyan ez volt..:(((

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#730) dilipok válasza need (#729) üzenetére


dilipok
veterán

nah nekem is Nvidia raid van és ott amikor bootol és F10et nyomsz be lehet állítani hogy bootable legyen. Nekem is csak így működött. 1 próbát megér

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#731) need válasza dilipok (#730) üzenetére


need
addikt

amikor létrehozom a RAID tömböt akkor ott belehet álitani a bootolást és az be is van álitva..tehát a raid tömb bootolható elvileg csak a Wifos nem látja..(((

ha nem gond küld már el a raid vezérlödet a deicide@tvn.hu ra...!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#732) Freddy TNT válasza need (#731) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha a beállítások és a driver is rendben van akkor mindennek passzolnia kell. Sajnálom,de így látatlanba nem tudok segíteni többet. :( :(

(#733) need válasza Freddy TNT (#732) üzenetére


need
addikt

köszöntem mindent:)

örök hála érte még kinlodok 1 kicsit a dologgal..!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#734) need


need
addikt

gyöztem:))[link]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#735) dilipok válasza need (#734) üzenetére


dilipok
veterán

akkor jó! :D amúgy mi volt a baj? pusztán kíváncsiságból érdekelne

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#736) pitom


pitom
tag

Ha az xp-vel csinálnék dinamikus lemezekből (csíkozott) raid 0 tömböt egy 80-as és egy 120-as vinyóból, akkor szerintetek a fennmaradó ~40G-t nem lehetne még felhasználni? A zixpé ezt engedné? Valamint lassabb lenne ez a megoldás, mintha az alaplapi sil 3112 végezni a dolgokat? Ez gondolom jobban terhelné a procit mint az alaplapi vezérlő... Mert nem lenne hülyeség az a + kb 40G, amit így nem lehet használni. (most ''hardveresen'' megy) :R És még valami, meglévő rendszerről lehet raid0-át csinálni egyáltalán?



[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#737) need válasza dilipok (#735) üzenetére


need
addikt

egyszerű volt a probléma..vagy is igy most már annak tünik..!!!

amikor telepitéskor nyomogatod neki az F6 akkor beolvassa a kislemezt..
ezen 2 db vezérlő van..!én mindig csak az egyiket raktam fel..!ez volt az első gond..!
''vazz'' megsugta mind2 kell..!
na de nincs vége még..
Annak rendje modja szerint szépen beillesztettem a 2 lemezt és az amikor a végleges telepités kezdődött volna akkor kiírja hogy rakjam be a kislemezt mert kesesi az nvidia.sys-t..nvidia.inf..stb..stb..hiába volt bent a kislemez és hiába bent volt a xp telepítő nem találta..((én még ilyet nem b@szt@m!!
Hirtelen vezérelt ötlettöl elövettem a másik Xp lemezt ami Sp I volt..és láss csodát..
Nyomom az F6 és felrakom neki mind a2 vezérlöt és megyen tovább..és újra csak kerreg a kismeghajtó...és felrakja az nvidia sz@rok@t..!!
Na de a vége sem volt roka sz@r..!
2 db partició volt a gépen 20G és 464G...na most mi legyen...?
szétkéne csapatni a 464G..na akkor elő a Particion Magiccel..!és olyan jól sikerült hogy a gép fel sem ált..! volt is öröm ne tudd meg:((
Elő a kislemezt amin a particion magic volt szépen megcsináltam a felosztást olyanra amekkorára szerettem volna..és kezdődött a telepités..!
éjfélre kész volt minden és most jó minden:))

hát kb ennyi...:))

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#738) dilipok válasza need (#737) üzenetére


dilipok
veterán

aha :D király! amúgy a PQ magic 1 sz*r. nekem is elrontotta a 160as wincsimen a particiót. 120giga ment kárba. az is bizit hogy soha többet nem fogom azt felrakni a gépemre. inkább megoldom máshogy. olyan szinten elrontott vmit a vinyón, hogy az xp telepítő particionálója 8gigásnak látta. hát gondolhatod milyen ideg voltam...

PSN ID/BF3/4: dilipok, Xbox Live ID: csatamaj0m, Battletag: dilipok#1621

(#739) need válasza dilipok (#738) üzenetére


need
addikt

tutod vannak dolgok amiket ritkán csinálunk..ilyenek pl. a bios frissitések a particionálás..a raid csinálás..és kurvára elfelejti az ember...(((
ciki a dolog néha..én a bios fölött ültem 1/2 órát mert kurvára elfelejtettem már hogy hogyan kell...!..a perticionálás is elég sokáig tartot..és olyan jó lett hogy szét is ment az op rendszer..viszont most jó..addig nem is fő a fejem amig nem kell majd újra..!
viszont más modot nem ismerek a vinyó pitaszkáláshoz mint a P.magicet sajna:((

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#740) Freddy TNT válasza need (#739) üzenetére


Freddy TNT
őstag

A partition magic nekem soha semmi galibát nem okozott.... :U

(#741) Krix válasza pitom (#736) üzenetére


Krix
őstag

Én win2k szerver alatt csináltam ilyet. Dinamikus lemezeket tetszőlegesen lehet partícionálni. Tehát a fennmaradó 40G-t is ki tudod használni.

Ha létrehozod a Raid0-t, akkor törlődik a rajta lévő cucc.

If it is not broken then don't fix it!

(#742) pitom válasza Krix (#741) üzenetére


pitom
tag

Köszi. Úgy értem, hogy az aktuális rendszerlemezt nem-e lehet átkonvertálni dinamikus lemezre, és aztán stripe-olni egy másik lemezre, így elvileg megmaradnának az adatok. Szóval rendszerpartíció működhet dinamikus lemezként stripolva?

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#743) Krix válasza pitom (#742) üzenetére


Krix
őstag

Ezt így ebben a formában nem tudom. Volt itt valamilyen RAID-es cikk linkelve régebben, abban mintha lett volna valami erről. Szóval utánna kell nézni.

If it is not broken then don't fix it!

(#744) DonnieBrasco


DonnieBrasco
tag

Sziasztok,

Most vettem egy SATA2-es Maxtor winyót, és arra lennék kíváncsi, hogy régebbi SATA1-es Seagate winyóval (nyilván kisebb jóval) lehet-e RAIDben használni?
Ha igen, van-e értelme? :)

Köszi!

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#745) DonnieBrasco válasza DonnieBrasco (#744) üzenetére


DonnieBrasco
tag

A deszka sima A8N-SLI

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#746) ~DD~


~DD~
tag

Üdv mindenki..
Segítségeteket szeretném kérni. Van egy 120 GB-os Seagate
-8mb cache
-Modell azonosító: ST3120026A
-7200rpm
-Merevlemez neve: Barracuda 7200.7 Plus 120026
winchesterem. Ehhez szeretnék egy másikat, hogy RAID 0 -ba tudjanak üzemelni. Én ezt néztem ki: [link], csak ez 2mb gyorsítótárral rendelkezik. Ez nagy baj lenne? Vagy ajánlanátok egy másikat? Vagy csak ugyan ilyen HDD-vel működne a raid 0? Más közeli boltban nem láttam megfelelőbbet... Vagy inkább a gyorsítótár egyezzen meg, mint a márka?
Válaszotokat előre is köszönöm!

All of this has happened before, and will happen again.

(#747) DonnieBrasco válasza ~DD~ (#746) üzenetére


DonnieBrasco
tag

Hát nem tolong a segítség :(
Próbáltam visszaolvasni, de túl ''aprólékos'' az info, semmi átfogó ismertetőt nem találtam a témáról ....

DB

Naon jó konfigom van, ráment a gatyám is

(#748) need válasza DonnieBrasco (#747) üzenetére


need
addikt

lehet hogy nem én vagyok a te embered hisz nekem is csak 2 napja van RAID-em de azt tudom hogy a legelsődleges szempont az 1forma vinyó..!mivel 1x is és 1x olvas mind a 2-ön..!
ha méretben 2 nem egyforma vinyót teszel össze pl.200 G és 250 G akkor az egész csak 400 G lesz...és ugrott a 50G..!

[Szerkesztve]

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#749) Freddy TNT válasza DonnieBrasco (#747) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Lehetséges. A Sata II-es vinyót lejumperolod 1-re és már használhatod is őket.
Teljesen egyforma vinyókat célszerű használni,de volt már nekem samsung és maxtor is összeraid-elve. Ilyenkor a lassabb visszafogja a gyorsabbat.

(#750) Freddy TNT válasza ~DD~ (#746) üzenetére


Freddy TNT
őstag

egyel feljebb már mondtam, hogy lehetséges ugyan különböző vincsiket használni,de nem hozza azt a teljesítményt, mintha két egyforma lenne.

Az RPM talán a legfontosabb. Állítólag erre nagyon érzékeny a RAID. A különböző méretű vincsiknek az a hátránya, hogy le kell mondj a nagyobb vinyó többletéről, valamint a lassabb vinyó visszafogja egy kicsit a tömböt. A különböző gyártók termékei között pedig a sávváltási, idő szokott különböző lenni, ami megint csak nem túl jó,de nem kizáró ok. A Cache mérete szintén nem túl jó ha különbözik,mert a nagyobb cache-el rendelkező vincsinek mindig be kell várnia a másikat, ha annak kiürül a gyorsítótára

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.