Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1751) brd válasza lazydog (#1748) üzenetére


brd
nagyúr

Ha ez megerősítés, akkor szívesen. ;)

The only real valuable thing is intuition.

(#1752) lazydog válasza brd (#1751) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem annak szántad volna, akkor is sikerrel jártál. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1753) brd válasza Anulu76 (#1750) üzenetére


brd
nagyúr

Van valami Intel-es soft, talán Matrix Storage Manager? Abban, ha jól emlékszem, ki lehet kapcsolni, de ha nem, akkor az eszközkezelőbe nézz be és ott a háttértár-vezérlő körül keresgélj.

The only real valuable thing is intuition.

(#1754) Anulu76 válasza brd (#1753) üzenetére


Anulu76
csendes tag

Hi

Köszi, :R de ott nem engedi kikapcsolni:(
Max a raid cache-t lehet bekapcsolni, ami jót tesz neki, :DD de az NCQ kikapcsolhatatlan. :O
Eszközkezelőben sincs ilyen:(

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#1755) Anulu76 válasza Anulu76 (#1754) üzenetére


Anulu76
csendes tag

HI

Senkinek semmi 5let?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#1756) Kakec


Kakec
csendes tag

Hali Skacok...

Nagyon nagy bajom lenne Raid-el kapcsolatban !!
Volt 1 Epox alaplapom+integrált raid, semmi gond nem volt a vinyokka. 5db 80as+2optikai meghajtó. Van 1 másik alaplapom+venni kelett bele 1 Raid kártyát. Hogyan tudom megcsinálni esetleg azt,hogy ne keljen törölnöm az összes adatot a vinyókról? Az Xp nem látja a vinyókat,ha be van állítva a Raid kártya Biosában. Ez mitől lehet? Előre is köszönöm a segítségeteket.... :F

(#1757) lazydog válasza Kakec (#1756) üzenetére


lazydog
addikt

Két különböző RAID vezérlő nem látja egymás tömbjét.
Kérd vissza az Epox-ot, és azzal mentsd le a cuccaid.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1758) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szasztok !

Félprofi RAID vezérlő eladó ! [link]

(#1759) Kloden


Kloden
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kis problémám, ha valaki tud vmi javaslatot, szívesen fogadnám:
Vettem egy új alaplapot, ASUS P5LD2-SE-t. Csak utána vettem észre, hogy csak egy ATA-csatlakozó van rajta, nekem meg mindkét vinyóm és mindkét optikaim is ATA.

Nem baj, vettem hát egy ''Ultra ATA IDE Controller Card''-ot. Sosem volt még dolgom ilyenekkel... Betettem hát PCI-ba, (nagynehezen telepíteni is sikerült) de ha az optikaikat kötöm rá, nem ismeri fel a gépem, csak ha a vinyókat kötöm rá,azokat rögtön látja.
Kérdésem az lenne, hogy az ilyen kártyákkal fel lehet-e valahogy ismertetni a CD/DVD-ket? Vagy csak vinyókat lehet rájuk kötni?

Másik kérdésem, hogy azóta minden ujraindításnál win bootoláskor előjön a CHKDSK, ellenőrzi az egyik vinyót. Semmi hibát nem talál, és indul a windows. Ezt nem tudom mért csinálja, a meghajtók label-je nem változott meg pedig. Elméletileg ez a kártya RAID-es, de nekem ez a funkciója nem kell, csak az, hogy simán menjen róla a két vinyó, külön-külön.
Sajnos a BIOS-át egyáltalán nem értem, leírás meg nincs hozzá... :F Mit kellene átállítanom benne szerintetek hogy ne legyen gond a CHKDSK-val??

"Ön fél a haláltól?" "Az élettől félek."

(#1760) lazydog válasza Kloden (#1759) üzenetére


lazydog
addikt

Az ilyen kártyák többsége (ezek szerint ilyen a tiéd is), nem kezeli az optikai meghajtókat.
egyetlen lehetőség, hogy erre teszed a vinyóid, alaplapra az ODD-ket.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1761) edeleny válasza Anulu76 (#1754) üzenetére


edeleny
őstag

NCQ kikapcsolhato,legalábbis az NF4-es lapoknál.
Eszközkezelö,-Merevlemez,tulajdonságok,és pipa le,már ha tud ilyet a vinyo.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1762) Anulu76 válasza edeleny (#1761) üzenetére


Anulu76
csendes tag

Hi

Köszi :R , az NF4-et már mondták többen :O
ICH7R -en viszont nem találom sehol:(

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#1763) shiloh


shiloh
csendes tag

Hello!

Olyan kérdésem lenne, hogy érdemes 4db winyót raid0-ba kötni vagy fölösleges? gyorsabb lesz-e mint 2db raid0-ban?

Alaplapi sata/raid (Asus m2n-e) vezérlő lenne, tehát igazából arra is kíváncsi lennék, hogy mennyiben befolyásolná a rendszer teljesítményét?

előre is köszönöm!

(#1764) brd válasza shiloh (#1763) üzenetére


brd
nagyúr

Érdemes, gyorsabb lesz, viszont 4x-es kockázat, ugye.

The only real valuable thing is intuition.

(#1765) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi !

4 db egyforma kapacitású, egyforma cache-el rendelkező és egyforma gyártótól származó vincsiket lehet RAID 0-ba tenni.
Mondjuk 4*80GB=320GB 4* (sacc) 40MB/s= effektive 160MByte / s

Késleltetés meg elvileg ugyan annyi mint 1 vinyó esetében. (na azért egy olcsó vagy integrált RAID vezérlőnél nem olyan biztos ez :D )

Azonban 4-szer nagyobb esély van az adatvesztésre is........

Ezek után lehet gondolkodni, hogy megéri-e ? :) :U

(#1766) shiloh válasza Freddy TNT (#1765) üzenetére


shiloh
csendes tag

Hm... adatvesztés winchester teljes halálakor léphet fel, vagy raid tömbök elhalálozásakor? Ha a raid tömbök hibája miatt, akkor azt mi okozhatja, hogy meghalnak a raid tömbök pl... ?
Akinek raid0-ja van mi a tapasztalata, volt már adatvesztése ?

Amúgy 4db 250GB Maxtor 7200rpm 16MB cache SATA winyót szeretnék raid0-ba kötni.

(#1767) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

4*250Gb is szép kapacitás ám :D nekem 2*160 van ''csak'' (+1 biztonsági vincsi)

Ha RAID 0-ba fűzöd őket akkor 1 RAID-0 tömb lesz. Ha bármelyik vincsi elhalálozik akkor az Ö S S Z E S adatod elveszik. 95% eséllyel örökre.
Ha menthető is akkor naggggggyon borsos ára lesz és szükség lesz a többi vincsire +a RAID vezérlőre az adatmentéshez. És messze nem biztos, hogy sikerül. (kérdezd Liksoft -ot itt a fórumon)

RAID tömb pl széteshet. :D Nekem volt ilyen kétszer is. Egy olcsó (Silicon image 0680-as) vezérlő volt az oka. Egyik bekapcsoláskor egyszerűen nem volt benne a RAID tömben az egyik vincsi.....és nem kontakt hiba volt :(( meg persze volt hibaüzi is amivel semmit sem lehet kezdeni :D
Ilyenkor minden adatnak annyi,de legalább újrafűzheted és ismét használatba veheted a rendszert.

De létezik szoftveres RAID. Azzal nem kötelező a teljes vincsit RAID-elni. Lehet partíciókat is. Ehhez viszont meg kell buherálni a windows-t :D

u.i: mindenesetre 4db 250-es vincsihez azért már dukálna egy hardveres RAID kártya is....azzal volna az igazi. (olyan 40.000-től félprofi,de inkább 70.000-től felfelé)

[Szerkesztve]

(#1768) Vamp


Vamp
senior tag

Valaki röviden elmagyarázná, melyik a legbiztonságosabb RAID mód 2 vinyó esetén, SCSI-s vinyókkal?

(#1769) brd válasza Vamp (#1768) üzenetére


brd
nagyúr

RAID 1. Tükrözve van egymásra a 2 winyó, ugyanaz található meg mindkettő winyón. Csak egy winyó kapacitását adja a tömb, nyilván. Tehát 2 db 70GB-os esetén 70GB-os tárolóhelyed lesz.

The only real valuable thing is intuition.

(#1770) brd válasza Freddy TNT (#1767) üzenetére


brd
nagyúr

A RAID vezérlőre nincs szükség a mentéshez, elég, ha az abban megadott adatokat ismered, vagy akár az is, ha egy több MB-os file tartalmát elő tudod állítani, a tömb nélkül, és az a tömbön nem sérült meg.

shiloh: Ha csak simán szétesik a tömb (tehát nem winyóhalál), akkor többnyire nincs nagy baj, maximum le kell menteni az adatokat róla és az újraépítése után visszamásolni. Sok minden miatt széteshet egy ilyen tömb, driverhiba, vezérlőfirmware-hiba, lefagyás...

The only real valuable thing is intuition.

(#1771) shiloh válasza brd (#1770) üzenetére


shiloh
csendes tag

remek!!! :)

Ez már máris jobban hangzik... nevezzetek optimistának de nem félek annyira a winyó haláltól... kopp kopp kopp :)

2éve folyamat megy a gépem hűtés nélkül, szellőzés nélkül, winyó hdtune szerint 47fokos, de semmi baj nem volt eddig. Körülbelül 5éve foglalkozom gépekkel, azóta 2winyó ment tönkre, egy teljesen, egy pedig mai napig is működik olyan 30% bad sectorral :D.

Amúgy éjjel nézelődtem kicsit, és lehet nem 4db 250gb os maxtor winyót veszek, hanem 2db 36gb raptort, és 1 320as maxtort. (nem a tárhely a fontos, a 4db 250est azért választottam, mert a maximális sebességet szeretném elérni és ennek volt a legjobb tárhely/ár aránya + serverben van 1terra hely szóval...) Szerintetek melyik jobb?
2db 36gbos raptor raid0-ba + 320as adatároló, VAGY
4db 250gbos maxtor dmax10 ?

Esetleg akinek van 2db 36gbos raptorja raid0-ba tolhatna nekem sandra, hdtach, winrar benchmark eredményt... :D nagyon hálás lennék érte :)

[Szerkesztve]

(#1772) Freddy TNT válasza brd (#1770) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Egy kicsit kötekednék mert én nem így látom a dolgot.
RAID vezérlőre igen is szükség van az adatmentéshez. A különböző vezérlők máshol tárolják a tömb információit. (lemezen vagy a RAID vezérlőn.) Így egy másik vezérlővel egyáltalán nem biztos, hogy látni fogod a ''régi'' tömbödet. Különböző típusoknál legalábbis elég nagy esély van erre. És ehhez nem elég tudni, hogy mekkora volt a blokkméret.

Bővebb infó : Liksoft - nál itt a fórumon.

A több Mb-s file elméletedet nem egészen értem :B

Azt meg tudod magyarázni, hogy ha szétesik egy RAID tömb akkor hogy a bánatba mented le az adatokat ?
Mert ilyenkor nem szokott beválni az, hogy újra beállítod a blokkméretet meg, hogy RAID 0.....legalábbis nekem nem jött be mert egy új és üres tömb látszott csak.

(#1773) Freddy TNT válasza shiloh (#1771) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hdd-k tesztjeiről van egy csomó oldal. Keress rá google-ban.
A 36-os raptorok ma már elég harmatgyengén szerepelnek. Legalábbis a maximális sebességüket tekintve. Mindössze a sávváltási idejük jobb egy hagyományos vincsinél. Egyszerűen nem éri megvenni őket.

2db 36Gb-s raptor vs 2 db pl:160-as samsung esetén a samsungok jönnének ki nyertesként. Nagyobb kapacitás és nagyobb MB/s terén. A samsungoknak 14 ms idő kell mire a fej sávot vált. A 36-os raptornak nem tudom fejből, hogy mennyi de nem sokkal jobb.

Ha a sebességre hajtasz akkor vegyél legalább egy 76GB-s raptort. Annak kb 75MB/s a sebessége és nagyon jó sáv váltási ideje van.

Ha ettől is jobbat akarsz akkor 150-es raptort. (élettartam miatt nem javaslom a raptor X-et)
Ennek már 88Mb/s a sebessége és 1-2 ms-el gyorsabb a fejszerelvény.
Ha ez sem elég akkor vegyél ezekből kettőt vagy 4-et és RAID-0 ;]

Persze erősen ajánlott egy vincsi amire mentesz mindig. Így nem nagy baj ha szétesik a tömb vagy megdöglik az egyik vincsi. Na és persze olcsóbb megoldás mint az adatmentés.
Nekem pl : 2*160Gb Samsung RAID 0-ban és van egy 320-as WD ami be sincs szerelve a gépbe (villám,áramlökés...stb miatt) és olykor rádugom és rámentek mindent a RAID-ről.

u.i: Az, hogy optimista vagy még nem jelenti azt, hogy nem a legrosszabkor döglik meg az egyik vincsi vagy esik szét a RAID tömb.... igen is

S Z Á M O L N I K E L L A Z A D A T V E S Z T É S L E H E T Ő S É G É V E L !

(#1774) brd válasza Freddy TNT (#1772) üzenetére


brd
nagyúr

Mindegy, hogy hol tárolja az adatokat az adott vezérlő, ha tudod, hogy hogyan helyezkedik el egy RAID tömbön az adat, akkor elég, ha megfelelően összekapcsolva (logikailag) olvasod le az adatokat róla. Nem a levegőbe beszélek, többször mentettem már sikeresen (nyilván a sérülés helyén lévő adatot kivéve) sérült RAID-ről, RAID0-ról és RAID5-ről is, vezérlő nélkül (ill. utóbbi esetben a vezérlő megvolt, de a winyók nem RAID-ben voltak rákötve, hanem csak single disk-ként, egy megsérült HDD cseréje közben szétesett sajnos a tömb, így hiába volt RAID5). Több MB-os file: az ahhoz kell, hogyha próbálgatod kitalálni a tömb infóit, mert esetleg nem ismertek, akkor próbaképpen visszaállíthatsz egy file-t, hogy hibátlanul megy-e; a tömb blokkmérete miatt kell legalább 1MB-os file, hiszen ha a file kisebb, mint a blokkméret, lehet, hogy hibátlanul vissza lehet állítani, de egy nagyobb file-t mégsem.
Természetesen sokat használ, ha megvan a vezérlő is, vagy legalábbis a pontos típusa ismert. :)

The only real valuable thing is intuition.

(#1775) brd válasza shiloh (#1771) üzenetére


brd
nagyúr

Azért nem árt, ha kicsit felkészülsz az adatmentés témaköréből, mielőtt rábízod az életed egy RAID0-ra! :B

The only real valuable thing is intuition.

(#1776) shiloh válasza Freddy TNT (#1773) üzenetére


shiloh
csendes tag

tehát ha jól értelmezem a rangsor a következő (reális árkategóriában):
2x 74gb raptor
2x 250gb maxtor
2x 36gb raptor

A gond, hogy a 2db 74gigás raptor igencsak borsos... 70 nettó :(
Akkor már inkább 2db 250es maxtort veszek... Hisz volt teszt amiben raptorokat és a maxtor winyókat hasonlították össze, és maxtor dmax10 igencsak jól szerepelt :)
[link]

Persze kérdéses, hogyha raid0-ba kötöm őket, akkor hogy teljesítenek. Merthát elvileg 128k-s stripingot használnék, de hát akkor a maxtor winyó kissebb fájlokkal dolgozik, tehát lehet, hogy lassabb mint önmagában?? hmm... ha tévednék kérlek javítsatok ki :D

Amúgy winchester hűtése/melegedése mennyiben befolyásolja a teljesítményét?

(#1777) shiloh válasza brd (#1775) üzenetére


shiloh
csendes tag

:D Azért gondolkozom most már inkább valami másmilyen megoldásban... Amire én használom gépem, hogy torrentezek, játszok, kicsi meló, de ahhoz elég egy putty.exe, szóval a legnagyobb bosszúság talán az, ha 3havonta kell win-t telepítenem. Ami torrentből fontos, azt úgyis másolom át serverre, vagy írom ki.

(#1778) Freddy TNT válasza shiloh (#1776) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Na azért elsiklottál a teljesítmény mellett......1 db 74GB kapacitású raptor simán lever 2*250GB RAID-0 tömböt. ;) kb 90MB/s felszülne a raptor kb 75MB/s sebességének ami csalóka, hiszen a raptor fejszerelvényének jóval kevesebb idő kell. Így behozza, sőt már rá is ver bőven a két nagyobbra.

Emellett az adatvesztés kockázata is kissebb. 2db 74-es raptor hozzávetőlegesen 4*250-es RAID-0 tömbnek felel meg,de szintén lenyomja a két raptor a 4 maxtort. Sokat számít az a néhány ms.
Viszot a kockázat is arányosan kissebb.

A blokkméretnek pedig célszerű kissebb értéket megadni. Te döntsd el, hogy neked melyik a megfelelő. 4kilobyte-os ''darabolással'' valszeg jobban jársz mint a 128-al. Olvas visszább egy kissé a fórumban és megtalálod az okát.

u.i: lehet raptort olcsón is venni : www.planar.hu


[Szerkesztve]

(#1779) Vamp válasza brd (#1769) üzenetére


Vamp
senior tag

Értettem, köszönöm!

(#1780) shiloh válasza Freddy TNT (#1778) üzenetére


shiloh
csendes tag

határozottan meggyőztél :)

amúgy planar.hu -n azok bruttó árak, mert akkor már rohanok is megvenni a 2db 74gbos raptort :D

(#1781) robekri


robekri
addikt

Vlakai dobjon már infót SATA-II RAID ről! (nekem 2x250Gb)

Hd-tach eredmény max min average eredmínyt! :DDD :R

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1782) Beretta 92R válasza robekri (#1781) üzenetére


Beretta 92R
tag

Itt az eredményem 2*250 WD RE vinyókkal:
[link]
Ez jónak számít?

[Szerkesztve]

(#1783) Shadows


Shadows
senior tag

Segítsetek!!!

1. van egy a7v600pc sata raidbe volt kötve 2 120 vinyó (mirror)

Az volna a baj hogy win alatt nem is látja egyiket sem

Tettem fel egy 40-es idére egy rendszert és ráduktam a két winyót amit a masina lát is csak a win nem bootol be ha lehúzom meg bebootol

eddig azt csináltam hogy húztam egy suse linuxot ott látja is a winyót csak éppen ha lementem pen drivra az adatbázist (sql cucc vagy mi) de ekkor nem akarja vinni a

mostani gép egy p5b deluxe raidben megy két 80-as vinyó csak a régiről kéne az adatbázis

VALAKINEK VALAMI ÖTLETE VAN???? nagyon fontos lenne

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#1784) Garf. válasza Beretta 92R (#1782) üzenetére


Garf.
tag

Nekem 2*80GB SATA2
[link]

(#1785) Kona


Kona
csendes tag

Sziasztok!

Tudja valaki, hogy RAID1 illetve RAID5 mentése/visszaállítása GHOST-tal működik-e, ha igen, akkor melyik Ghost verzióval?
Köszönöm a választ!

Kobra

(#1786) brd válasza Shadows (#1783) üzenetére


brd
nagyúr

Esetleg telepíts egy S-ATA RAID drivert a windows alá, bár azóta talán megoldottad...

The only real valuable thing is intuition.

(#1787) brd válasza Kona (#1785) üzenetére


brd
nagyúr

Elvileg működik, hiszen a RAID kötet a rendszer számára egyetlen tárolóként látszódik. Ami problémát okozhat, az az, hogy a Ghost milyen viszonyban van az adott vezérlővel, így a DOS-os Ghost (ebből a 8.3-as az utolsó, ha jól emlékszem) esetén nem garantált az eredmény, a CD-ről induló, mini win-essel már nagyobb reményekkel vághatsz neki a dolognak, az biztos viszont az (ha ez megoldás), hogy feltelepíted a win alá, akkor biztos le tudja menteni, ill. vissza tudja állítani (amennyiben látszik az adott win alatt).

The only real valuable thing is intuition.

(#1788) Sullivan


Sullivan
tag

4x250 samsung sata2, raid0-ban:
[link]
;]

(#1789) Sullivan válasza Sullivan (#1788) üzenetére


Sullivan
tag

no persze a sandra csal mint állat, ezeket az értékeket nem tudja produkálni:)

(#1790) brd válasza Sullivan (#1789) üzenetére


brd
nagyúr

Brutális. ;)
Miért csalna? Egy tesztfile-on végzi el a mérést, ugyanazt csinálja, mintha mondjuk az OS-ből használnád az adott partíciót. Persze az ilyen sebességű másoláshoz megfelelő forrás is kell, ami tudja ilyen gyorsan szolgáltatni az adatot. Vagy önmagán belül kell másolni rajta, ez utóbbi esetben kb. a sequential read/write fele alá kell esnie egy kicsivel a sebességnek. Azért a fele alá, mert ugye egyrészt nem pont sequential (ide-oda ugrál a fej a másolóprogram buffere alapján, ami minél nagyobb, egy határon belül, annál jobb), másrészt egyszer olvas, egyszer ír, a kettő együtt nem megy, ezért a másolás sebessége a maximális fele lehet legfeljebb.

The only real valuable thing is intuition.

(#1791) Sullivan válasza brd (#1790) üzenetére


Sullivan
tag

Hát pl a random access a raptoroknak nincs ennyi:) hd tach szerint olyan 13 ms körül van ennek! A Sandrában nemtom hogy jött ki az az érték, de mikor 2 vinyo volt raid0-ban már akkor is 7ms-et írt! Most próbáltam beolvastatni egy 4gb-os cumot total commanderben sfv fájl által, ott olyan 100 mb/s volt az olvasás! Önmagára olyan 45-55 mb/s-el másol! Random írás/olvasással még nem tudtam kiakasztani! 2 dvd írás + tömörítés + önmagára másolás meg sem kottyant neki ;) És ezek sp1 alatt! 64 bites windows alatt még gyorsabb!!! Szóval fasza nagyon de a sandra értékeit azért nem tudja szerintem! Lehet a 3ghz-es sandiego is kevés már ehhez!

(#1792) brd válasza Sullivan (#1791) üzenetére


brd
nagyúr

A random access az talán tényleg nem egészen pontos (pl. ha nagy cache jut a memóriából a fileolvasásra, simán előfordulhat, hogy még ott van a memóriában az adat, amit a Sandra a winyóról akar olvasni), de a többi szerintem korrekt, nekem egy WinXP-s software-s RAID0-val hozza azt a sebességet, amit a Sandra mér, kb. 100MB sequential read/write a sebesség és az üres partíción olyan 45MB körül másol a tömbön belül (TC-vel próbáltam). (Sandraeredménykép: [link]. A HDTach ezekre a winyókra olyan 13-14 ms-t ír, mint random access.) Nálad szerintem valamelyik busz korlátozza a sebességet, a CPU pedig kevéssé hiszem, hogy gondot jelentene, nekem a fenti RAID terhelése kb. 5%, egy 1GHz-en futó X2-vel.

The only real valuable thing is intuition.

(#1793) AMD!4ever


AMD!4ever
őstag

Sziasztok!

Elnézést hogy nem kezdem elölről olvasgatni a topikot,de igazából MAgamse tudom hogy mit keressek.
Jelenlegi gépemben X2 proca dobog egy Wd caviar 160-as vinyó(sata2) társaságában
A bajom ugye az hogy ha pl dvd-t irok és közben betöltenék egy játékot,akkor a dolog az 1 vinyó miatt halálra van itélve.
Hogy járnék jobban,ha Vennék egy ugyanilyen vinyót és Raid tömbbe tenném őket,vagy csak simán egy másik vinyóval és a játékok azon,egyébb cucc ezen.
Melyik esetben lesz pörgösebb a rendszer?

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1794) brd válasza AMD!4ever (#1793) üzenetére


brd
nagyúr

Ha tényleg csak erre kell (jól elhatárolható, két külön területet igénylő funkció), akkor a 2 winyóval külön szerintem jobban jársz, arról nem is beszélve, hogy az esetleges winyóhalál esetén csak az adataid fele vész el. A windows hülyesége miatt még esetleg a filecache okán lehet gondod a pagefile elhelyezésével; szerintem arra a winyóra kellene tenni, ahonnan a játék fut és lehetőleg a winyó elejére.

The only real valuable thing is intuition.

(#1795) AMD!4ever válasza brd (#1794) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Világos,köszi :R

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#1796) Dassler


Dassler
őstag

Sziasztok!

Kérdés. Lapon van 4 sata csati, de nekem van még +2 vinyóm + egy sata mobil rack. Mind2 szmára ugyebár kiegészítő karesz szükséges, mivel lapon kifogytam. Erre elég egy sima, 5000 Ft-os 2 portos sata karesz is, ha jól sejtem, mivel nem akarok RAID-et használni. Érdemesebb PCIe-eset venni, mint PCI-osat? Mivel összesen 3 port kéne, hely(bővítősín) meg van a gépben, úgy gondoltam, hogy veszek 2 mezei két protosat, egyiken esetleg e-sata lenne. Elsőre (pci-e) kötöm a két vinyót, a másikra(pci) meg a mobil rack-et + egy külső port marad ugyebár. Vélemény? :U

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1797) Reach


Reach
csendes tag

Egy szerver alaplapon egy 64bit-es PCI-al egy RAID5-ös tömb SATA2-esből hány merevlemezt kezel ha csak az adatátvitel szempontjából nézzük???????
Segítsetek lécci!
Email:racz.jozsef@gdszeged.hu :Y

Rácz József

(#1798) brd válasza Dassler (#1796) üzenetére


brd
nagyúr

Én inkább olyan megoldásban (kártyában) gondolkodnék, ahol lehet hot-swap cserélni a winyókat (feltéve, hogy nem kell egyszerre az összes), akkor elég egy 2 portos is és inkább PCI-E, az időtállóbb (persze, ha jóval drágább, akkor felejtős).

The only real valuable thing is intuition.

(#1799) brd válasza Reach (#1797) üzenetére


brd
nagyúr

Ez függ a winyóktól is, de mondjuk 6-8db-ot nyugodtan ráköthetsz, ez esetben nem a kártya/busz fogja jelenteni a korlátot, hanem a HDD-k fizikai átvitele.

The only real valuable thing is intuition.

(#1800) Krix válasza brd (#1799) üzenetére


Krix
őstag

66 MHz-es busz esetén ez kb jó. 133 MHz-esnél lehet szorozni még 2-vel


Szerk.: most néztem picit utánna: 8 db WD Raptor kb. 400 M/s-mal olvas Raid5-ben, úgyhogy még 10-et is elbír. Lassabb vinyóból még többet is.

[Szerkesztve]

If it is not broken then don't fix it!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.