Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1701) Krix válasza CSorBA (#1700) üzenetére


Krix
őstag

1. Nem lesz baja.
2. Igen.

If it is not broken then don't fix it!

(#1702) CSorBA


CSorBA
őstag

Köszi a választ.
Még lenne kérdésem, illetve problémám...
Megérkeztek a winyok...

Szal, MSI K8N SLI Platinum lapban csücsülnek...
2db Sata2es 250es wd winyo
Sata2es port illetve Sata3as port (Sata1ben van a rendszerwinyo)
első winyon mát volt egy xp-m. van is, marad is.
Szeretném a most berakott 2 winyot tükrös raidbe berakni.
Biosban beállíottam h. eneable raid, sata2 és sata3as portra enealbe.. bootolás, F10megnyom, Tömb létrehozása, mirror mode, kész.
Reboot, bejön xp.. felismeri a 2 winyot, telepiti magatol oket. Majd Jön SCSI és RAID vezérlővel... és ismeretlen eszközt jelöl meg, és nem tudom telepíteni... És kérdőjelet ír az eszközkezelőben hozzá (teepítésnél nem megfelelő forrásra hivatkozik)
Most mit tegyek, hogy láthanám a raides lemezeimet, milyen driverre lenne szükségem?

(#1703) CSorBA


CSorBA
őstag

Itt egy kép rola:

http://users.atw.hu/meggy/raid.jpg

(#1704) CSorBA


CSorBA
őstag

Nah, megoldódott... Egy tuningos diamond bios volt fent, és ez volt a baja....

(#1705) CSorBA


CSorBA
őstag

Hali, asszem sokat szivok ezzel...
1,
Ha megy a raid akkor nem kapcsol ki a gép... kilép xpbol, leállitja a winyokat kikapcs monitort, és megy tovabb... De csak mikor megy raidben....
2,
lehuztam egyszerre mindkét winyot (tükör raid) elinditottam gépet...
utana mikor visszadugtam, azota degrade-et ír ki mindkettőre... most mit tudok tenni?
Segítsetek pls... köszi

(#1706) Garf. válasza CSorBA (#1705) üzenetére


Garf.
tag

Szia!

1, Nekem is volt ilyen gondom, de a alaplapi driverek (Sata és Raid) cseréje megoldotta nekem a problémát. Nvidia 6.85-el nem volt jó, de a 6.86 már jó lett.
Üdv.Garf.

[Szerkesztve]

(#1707) CSorBA


CSorBA
őstag

1es megoldva... Frissebb driverrel müxik a leállítás..

2esre vmi ötlet? Hogy lehetne visszahozni a raidet? Mert most lát 2 felet :( vagy vmi ilyesmi....

(#1708) Luighi


Luighi
aktív tag

Urak, tudna valaki olyan szoftveres RAID progit javasolni, amivel egy fizikai és egy virtuális meghajtót tudnék tömbbe rendezni?

(#1709) K9


K9
tag

Olyan kérdésem lenne hogy ezzel az alaplappal:[link]
ABIT KN8
Megy e a pata vinyó raid 0ba való kapcsolása?
Az világos hogy sata-val megy mert oda van írva, de ha sata-val megy akkor pataval is tuti?
Másik kérdés hogy sokat veszít az ember egy pata raid0val mint egy sata raid0-val?
Tehát teljesítmény különbség mennyi kb?

[Szerkesztve]

(#1710) K9 válasza K9 (#1709) üzenetére


K9
tag

Kézikönyvet megéztem elvileg megy.

(#1711) Luighi válasza K9 (#1709) üzenetére


Luighi
aktív tag

Legrosszabb esetben is tudsz szoftveres Raid0-át készíteni a Pata vinyókkal, ha WinXp-t használsz és futtatásba beírod: diskmgmt.msc

(#1712) lazydog válasza K9 (#1709) üzenetére


lazydog
addikt

Ha nem egy kábelre teszed a két vinyót, akkor nem lesz sokkal lassúbb, mint SATA-val.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1713) K9


K9
tag

THX
Az alaplap kézikönyvbe világosan leírták hogy működik pata-val így már csak a gyakorlatban kell megnéznem.Probálok vadászni tesztet hogy mennyire lasabb a pata raid0 a sata raid0nál, de ha valaki tud pontos adatokat szolgálni az príma lenne.
Végülis arra akarok kilyukadni hogy megéri e lecserélni jól működő pata raid0ba lévő samsung vinyót két sata vinyóra....


[Szerkesztve]

(#1714) lazydog válasza K9 (#1713) üzenetére


lazydog
addikt

RAID kötetet mindenképp kellemesebb SATA vinyóval csinálni. Ha másért nem, azért, amit előző hsz.-emben írtam.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1715) davidboy


davidboy
csendes tag

Van egy alaplap: ASUS P5-GDC Deluxe. (35e volt féléve). Van rajta 1 RAID + 1 IDE és ennyi.
IDE-be van a két optikai meghajtó. A RAID-re meg rá van dugva egy 20 Gb-os és egy 120 Gb-os.

A proplémám az hogy a Win telepítésénél kapok egy olyan üzenetet hogy a Win nem talál vinyót amire telepíteni lehet (pedig van). Próbáltam telepíteni a RAID drivert kislemezről de ezután is fenáll a probléma.(lehet hogy a BIOS-om rosszul van beállítva) Hogy kell a RAID-et beállítani, hogy a WinXP-t fel lehessen tenni? Átnéztem a topic-ot, de semmilyen normális leírást nem találtam hozzá. Sosem volt RAID-el baj, ezért nem is kellett foglalkozni vele. De most van. Ha linket kültök a megoldásról az is jó lesz.

(#1716) K9 válasza davidboy (#1715) üzenetére


K9
tag

Szerintem a baj már ott kezdődik hogy raidbe akarsz egy 20gb és 120gb vinyót.

(#1717) K9


K9
tag

Na egy olyan kérdésem lenne hogy ezt a cluster méretet, vagy stripe, vagy mit, amit lehet 32k;64k;128k;256K;512K.-ra állítani azt hol kell?
alaplap biosa? Ott kerestem a kézikönyvben de nem találtam meg, vagy milyen cím szó alatt van?
Olvastam tőletek hogy 64k a legjobb, mert akkor a leggyorsabb a vinyó meg lap méret meg mitudom én, nem értek hozzá... Ezt elmagyarázhatná valaki ha vágja.
Azt mondjátok ha nagyobb fájlokkal dolgozik az ember akkor érdemes nagyobbra állítani, de akkor meg a kis fájloknál leszek gondba sebességnél.Optimális érték mi vagy ti mennyien használjátok vagy ajánljátok?
Ha 64k az nem túl kevés példáúl ha az ember 5gb fájlokkal dolgozik akkor nem ott veszik a wincsi hogy a fej mindig ugrál a kis adatokra.
--------------------
Raid 0-át fogok használni két samsung 80gb sp0802n ata133on.
1hónap múlva tesztet is felmutatok hogy mit értem el vele raid0-ban, köv. kommentembe meg megmutatom singliben mennyit ér a hdtach-ban.

(#1718) davidboy válasza K9 (#1716) üzenetére


davidboy
csendes tag

eddig müködött csak most telepíteném ujra az XP-t

(#1719) K9


K9
tag

Elhiszem de mi értelme van 120 és 20 párosításának?
Mert azt nem hiszem hogy raid0 hozza azt sebességet amiért érdemes küzdeni.
Érted a fájlokat ugy olvassa ki hogy darabokra bontja egy kis darab a 120on a másik kis darab a 20-ason.Tehát a 20as winyó miatt a 120ast is belassítja ez jó neked?
Helyedben inkább azt csinálnám hogy a 20asra telepítenám a wint a swap fájlt meg átteném a 120asra.Ez már olyan sebesség növekedést hoz amiért még küzdeni sem kell.(de fordítva is csinálatod lehet az ugy hajszállal jobb lesz.)
A teszt amit igértem singlebe:
[link] Samsung 80gb
Egy másik vinyóm is seagate 120mb:
[link]

(#1720) lazydog válasza davidboy (#1718) üzenetére


lazydog
addikt

Dugd át ideiglenesen a másik csatlakozóra, az egyik optikai drive helyére, és úgy próbálkozz a telepítéssel.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1721) K9 válasza K9 (#1717) üzenetére


K9
tag

Egy csomó kérdésemre megtaláltam a választ nekem a 128k fekszik a legjobban majd...
[link]
Egy kérdésem él még hogy a cluster méretet hol lehet állítani vagy mikor?

(#1722) lazydog válasza K9 (#1721) üzenetére


lazydog
addikt

Nyilván a RAID-tömb létrehozásakor a BIOS-ban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1723) K9 válasza lazydog (#1722) üzenetére


K9
tag

THX
Remélem akkor meglelem.

(#1724) kalasnikov


kalasnikov
tag

Hali!

Egy Asus V2-PE3-as gépet veszek. [link]

Szeretnék bele tetetni két db 80-as SATA-s winyót, és RAID1-et csinálni belőle. Nem egyértelmű számomra, hogy az alaplap tudja-e a raid-et, vagy sem. A leírásban nem írják, de a géphez letöltött pdf-ben van utalás rá (Support CD > Make disk > VIA 32/64bit RAID driver). Lehet, hogy ez csak szoftveres RAID-et jelent?

(#1725) lazydog válasza kalasnikov (#1724) üzenetére


lazydog
addikt

Ez egy barebone gép alaplapja, sehol nem látok utalást RAID lehetőségére.
Szerintem kizárólag software RAID lehetséges ezzel az alaplappal. Az XP viszont nem támogatja a szoftveres RAID 1 -et.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1726) kalasnikov válasza lazydog (#1725) üzenetére


kalasnikov
tag

Köszi. A pdf-ben leírt RAID driver (amit cd-n mellékelnek a géphez) nem megy XP alatt?

(#1727) lazydog válasza kalasnikov (#1726) üzenetére


lazydog
addikt

Szoftveres RAID 1 semmivel sem megy XP alatt. Tudnád linkelni ezt a pdf-et?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1728) kalasnikov válasza lazydog (#1727) üzenetére


kalasnikov
tag

Természetesen. Íme: [link]
43. oldal.

(#1729) lazydog válasza kalasnikov (#1728) üzenetére


lazydog
addikt

Nagyon titkolják, de hajlok arra, hogy működik a SATA csatlakozón a RAID. Egyrészt ott a 43. oldalon a driver telepítésre való hivatkozás. Másrészt a 78. oldalon a BIOS beállítások utolsó sorában, a SATA Mode [IDE] valószínűleg átállítható [RAID]-re. Mielőtt megvennéd ezt ki kell próbálni.
Fentiektől függetlenül, én nem vennék olyan Intel alaplappal szerelt gépet, amelyikbe nem tehető Core 2 Duo proci.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1730) Ste válasza lazydog (#1729) üzenetére


Ste
addikt

Szia!

Elgondolkodtam a Raid tömbösítésen. 1 vinyóm van jelenleg, s nagyon lassú ha nagy file-kkal dolgozom (videókal pl).
Kérdésem, hogy melyiket érdemesebb (természetesen egy második vinyón beszerzése után):

1, Raid0-ba rakni őket (ugyanolyan 2db esetében), azt ketté partícionálni win-nek, meg a többinek, s így hasznélni

2, a mostanin marad a rendszer, s a másikon dolgozok az adatokkal. ebben az esetben nem tömbözök

A Raiddel kapcsolatban:
Ha létrehozok egy tömböt, akkor azt ugye Biosban tudom partícionálni.
Mind2 vinyónak full üresnek kell lennie hozzá?
Az így létrehozott Raid tömb sérül-e, ha esetleg alaplapot cserélek?
Hogyan van mód a Tömb megszüntetésére adatvesztés nélkül?

hálás köszönetem :R

(#1731) lazydog válasza Ste (#1730) üzenetére


lazydog
addikt

A második volna a gyorsabb, tehát marad a régin a rendszer, az új vinyón dolgozol.
Ha mégis RAID-et szeretnél, akkor számodra három darab vinyó volna a jó megoldás. Két egyforma RAID 0, a harmadikon a rendszer.
Mind a RAID tömb létrehozásakor, mind megszüntetésekor elvesznek a vinyón lévő adatok, tehát menteni kell ezen műveletek előtt.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1732) Ste válasza lazydog (#1731) üzenetére


Ste
addikt

hálás köszönetem
sejtettem, hogy ilyesmi lesz a vége (3 vinyó lenne az ideális, de anniy meg fölösleges nekem)

akkor a gyorsabb adatmozgatáson kívül mi vezérli az embert Raid 0 létrehozására?

(#1733) kalasnikov válasza Ste (#1732) üzenetére


kalasnikov
tag

Ha nagyobb partíciót szeretnél csinálni, mint amekkora a fizikai winyód mérete.

(#1734) lazydog válasza Ste (#1732) üzenetére


lazydog
addikt

Más értelme, haszna nem sok van. Hátránya pedig, hogy felére csökken az adatbiztonság.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1735) pitom


pitom
tag

Sziasztok, van arra esély, hogy egy via VT8237 raid vezérlővel épített raid0 tömböt lásson xp-ben egy sil3112 vezérlő? A két vinyó egy msi lapban volt, és ott csináltam raid0-át rájuk, de a lapom beszart és most visszament a két vinyó egy abit lapba, látja is a tömböt, meg a rajta lévő particiókat, de nem lehet rájuk menni, mert azt mondja, hogy nincs ilyen meghajtó. Ha van, akkor módja? KÖSZI

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#1736) robekri


robekri
addikt

DFI alaplaom van! (lásd adataim)

Annyi lenne csak a kérdésem, hogy 1-2 v. 3-4-re tegyem a 2x250es vinyát?
Választ előre is kösz!

Üdv.. Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1737) KasztP


KasztP
csendes tag

Üdv.!

Én meg Raid 0 2x160as 8m cache SATA vs. 320as 16m cache SATA winyók között döntéshez kérek tanácsokat!

Hétköznapi használathoz (pl winbetöltődés, játék, filmnézés) és videotömörítéshez/mayahoz melyiket érdemes választani? Kb mekkora gyorsulást jelentene (ha jelent) a raid0?

Nforce-ok vezérlője mennyire megbízható? (hallottam olyant, hogy időnként eldobálják a tömböt...)

A segítséget előre is köszönöm! :R

(#1738) Prozac válasza KasztP (#1737) üzenetére


Prozac
aktív tag

Nekem 2 160-as SATA SAMSUNG van RAID 0-ban.
Normál wincsihez képest szerintem nagyon jelentős a sebességnövekedés.
Induláskor, tallózáskor, kereséskor...
minden gyorsabb.

Csak a sok rizikó....
Alaplaphiba esetén, más típúsuban nem fog menni,
Bármelyik wincsi hibája esetén minden ugrik

Szerintem gyorsabb a RAID 0 jelentősen, mint a szingli wincsi. És veszélyesebb...

''Fussatok bolondok...''

(#1739) kalasnikov válasza lazydog (#1729) üzenetére


kalasnikov
tag

Köszi a segítséget. :R

Végül írtam az Asusnak egy levelet. Sajnos nem megy a raid, ott bukik el a dolog, hogy a déli híd chipsete VT8237-es, a raid-es verzió pedig VT8237R. Ennyi. :(

(#1740) Dudu67


Dudu67
tag

Sziasztok! Kicsi segítség kellene.

Eddig egy boldog Diamond tulajdonos voltam, de úgy néz ki, ez most változik.

A problémám az, hogy a lap SATA1-2 csatijára Raid-be (RAID 0)kötöttem 2 db WD 80GB SATA2 HDD-t azzal a felkiáltással, hogy azon lesz az op.rendszer.
A lap szépen fel is ismerte a raid konfigot telepítés el is indult, de akármit teszek, az újraindítás nem sikerül .Azt írja ki az install, hogy számítógép újraindítása>de nem történik semmi, csak áll ezen a képernyőn. Manuálisan (reset gombbal)az újraindítás megy, folytatódik a telepítés rendesen, de minden újraindítást manuálisan kell elvégezni.

Ha sima IDE winchesterre telepítek, ez a probléma nincs, minden működik.
Ez volt az első rész.

Miután feltelepítettem az oprendszert (csak SATA a gépben, az újraindítási probléma áll), bekötök egy IDE winyót nem hajlandó SATA RAID-ről Bootolni.

Raid konfigban be van állítva, hogy bootolhat a raidről a gép.
Boot sorrendben SATA RAID az első!
Gyári NVIDIA RAID vezérlőt használom.

Ilyenkor mi van!!!!?????
Ez valami alaplap probléma, vagy beállításbeli (BIOS?)
Segítsen valaki PLEASE!!!!!!!!





Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1741) Anulu76


Anulu76
csendes tag

Hi

Feldobok 2 képet, a múlt és a jelen találkozásai:)

Jó öreg vas :O
[link]

Mostani config, 4 db 80gb-s samsung RAID0-ban.
[link]

Kicsit off volt, de jön egy ontopic kérdés is:

Hogyan lehet Samsung SP080HJ hdd-n, ICH7 sb-n kikapcsolni az NCQ-t?
Meg egyáltalán hogy lehet NCQ-t kikapcsolni Inteles SBn?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

(#1742) Garf. válasza Dudu67 (#1740) üzenetére


Garf.
tag

Szia!
Itt már leírtam, hogy ha nem indul újra a rendszer, akkor frissíteni kell a Nvidia drivert.[link]

(#1743) Dudu67 válasza Garf. (#1742) üzenetére


Dudu67
tag

Elnézést , hogy nem olvastam vissza, de már ez a sokadik topic ahol feltettem a kérdést és mindenhonnan küldtek tovább úgyhogy kicsit összefolytak már a betűk a szemem előtt a kb 5000.-ik hozzászólás környékén.

Egyébként naonszépen köszönöm a segítséget letöltöttem a legfrissebb drivert és láss csodát telepítés full felment hibátlanul. Már csak a második probléma maradt meg, ha rádugok egy hagyományos (PATA) vinyót nem bootol, hanem azt írja ki hogy ''valamilyen hardverhiba miatt nem olvasható a megadott rendszerlemez''.

A Pata vinyón nincs rendszerpartíció, meg semmi, csak úgy le van formázva NTFS-be.

Ha ebben is tudol segíteni hálám örökké üldözni fog (csak vigyázz, utol ne érjen :DD )

előre is köszi

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1744) lazydog válasza Dudu67 (#1743) üzenetére


lazydog
addikt

A BIOS-ban úgy kell beállítani a boot sorrendet, hogy a SATA vinyó megelőzze a PATA-t.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1745) Dudu67 válasza lazydog (#1744) üzenetére


Dudu67
tag

Úgy van beállítva, többször is ellenőriztem nem azt írja, hogy nem talál valamit, nem bootol, hanem azt írja ki hogy ''valamilyen hardverhiba miatt nem olvasható a megadott rendszerlemez''.

Azért köszönöm a segítő szándékot

(Egyre inkább arra hajlok, hogy valami bibi lehet az alaplappal)

Az optimisták angolul tanulnak, a pesszimisták héberül. A realisták pedig lőni ! http://phmegbizhatosag.atw.hu/

(#1746) brd válasza lazydog (#1725) üzenetére


brd
nagyúr

De támogatja. Alapesetben csak kezeli, ám 3 db rendszerfile pár karakteres szöveges részének a módosításával létre is hozható ilyen (ill. 0 és 5 is). Persze ez utóbbi nem egészen jogtiszta megoldás, lévén az EULA kifejezetten tiltja a rendszer részét képező file-ok módosítását.

The only real valuable thing is intuition.

(#1747) robekri válasza Anulu76 (#1741) üzenetére


robekri
addikt

Gratula a a 4x80hoz!

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#1748) lazydog válasza brd (#1746) üzenetére


lazydog
addikt

Kösz a megerősítését az általam leírtaknak. :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1749) RBK


RBK
csendes tag

helló! most szeretnék egy raid 0-s tömböt épiteni, és segitség kéne.
alaplap:abit is7-e2, hdd:160gb samsung, és egy wd 80gb érdekelne hogyan fogjak hozzá, és ezekkel a hardverekkel lehet-e? köszönöm. :F

(#1750) Anulu76 válasza Anulu76 (#1741) üzenetére


Anulu76
csendes tag

Hi

NCQ vonali kérdésre senkinek nincs 5lete?

"Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot"

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.