Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#351) lazydog válasza Barohawk (#350) üzenetére


lazydog
addikt

Ugyanezt a típust, illetve a kistesóját. Nézz szét itt. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#352) Zeratul válasza Lacika_ (#131) üzenetére


Zeratul
addikt

Nekem sima paralel csatin lóg két 80-as vinyó, de érezhető gyorsulás. Főleg azt venni észre hogy gammák amikor kifogynak a textura memóriából és töltenek a vinyóról nem lassúl be olyan vészesen. Ha sikerül még olcsón szerzni 2 80-as vinyót akkor megcsinálom a RAID0ba a négyet. kiváncsi leszek rá.

(#353) Barohawk


Barohawk
aktív tag

Ha van egy ata raid vezérlő két csatival ami ugye 4 eszköz kezel. Akkor nem lesz lassab a raid 0+1 tömb amiatt hogy két vinyó van 1 kábelen?

''Stressz nélkül az élet unalmas lenne''

(#354) lazydog válasza Barohawk (#353) üzenetére


lazydog
addikt

Bizony lassabb lesz, mert ugyanúgy elsődleges/másodlagos drive-ok lesznek a közös kábelen.
Sőt ami engem is meglepett ugyanez a jelenség fennáll a gagyi SATA-vezérlőknél is, mert a csatlakozók után, a kártyán ezek is osztoznak a sávszélességen.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#355) Krix válasza lazydog (#354) üzenetére


Krix
őstag

Egy sima tükörnél azért nem lassabb ugye? Vagy rosszul gondolom?

If it is not broken then don't fix it!

(#356) lazydog válasza Krix (#355) üzenetére


lazydog
addikt

Ha RAID 1+0-ra gondolsz, az mindenképp gyorsabb, mint ha csak RAID 1 lenne, azonos minőségű kártyát feltételezve.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#357) Krix válasza lazydog (#356) üzenetére


Krix
őstag

Igen, erre gondoltam

If it is not broken then don't fix it!

(#358) YODA mester


YODA mester
senior tag

Hi all... Azt kérdezném, hogya SATA II. vinyóknak 3Gb/s-es a sebessége, ami olyan mintha két SATA I. -est tolnék Raid0-ba..? És nem tudja véletlen valaki, hogy az ASUS A8N Sli-Deluxe-om tudja-e kezelni a SATA II.-t...? Szerintem igen.

(#359) sanyibá válasza lazydog (#356) üzenetére


sanyibá
tag

Hello!

Azóta, mik a tapasztalataid a kártyával?

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#360) mh197


mh197
senior tag

Ez mennyire jó 2db maxtor 80-as ide (sata átalakítóval mind2) raid 0 -tól ? :

[link]

(#361) lazydog válasza sanyibá (#359) üzenetére


lazydog
addikt

Megy megbízhatóan és sebesen.
Te hol tartasz a megrendeléssel ? Gianni válaszolt már ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#362) Krix válasza YODA mester (#358) üzenetére


Krix
őstag

A Sata II-es vinyó sebessége kb. annyi mint a Sata I-es vinyóké. Az egy másik dolog, hogy a csatoló elméleti sebessége az kétszer akkora, de ezt a vinyó nem használja ki. Tehát 2 Sata I-es Raid 0-ban biztos gyorsabb mint egy Sata II-es. Csatolók sebességét nincs értelme így összehasonlítani, mert úgyis a vinyó sebessége számít.

Nézd meg a lapod kézikönyvét.

If it is not broken then don't fix it!

(#363) lazydog


lazydog
addikt

Íme az eredményeim:
A rendszer drive: [kép]

A RAID 5: [kép]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#364) lazydog válasza lazydog (#363) üzenetére


lazydog
addikt

Megpróbálom mégegyszer.

Íme az eredményeim:

A rendszer drive: [link]

A RAID 5 tömb: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#365) sanyibá válasza lazydog (#364) üzenetére


sanyibá
tag

Ejha!

Kérdeztem Gianni-t, de csak érdeklődtem.

Nekem még nem a napokban lesz, pláne így, autócsere közben :( :)

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#366) lazydog válasza sanyibá (#365) üzenetére


lazydog
addikt

Mennyibe fáj nála 256 MB ECC-SDRAM ?

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#367) YODA mester válasza Krix (#362) üzenetére


YODA mester
senior tag

Ok. Köszi.

(#368) sanyibá válasza lazydog (#366) üzenetére


sanyibá
tag

Nem válaszolt :(( így megkérdeztem újra, de csak hétfőn lesz :(

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#369) mh197 válasza mh197 (#360) üzenetére


mh197
senior tag

:F

(#370) lazydog válasza mh197 (#369) üzenetére


lazydog
addikt

Click-elj a HD Tach ''Compare Another Drive'' fülén, és megtudod.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#371) mh197 válasza lazydog (#370) üzenetére


mh197
senior tag

Ezt még nem is vettem észre :)
Kár, hogy nincs benne pont 2x80-as raid 0 eredménye is!

(#372) lazydog válasza mh197 (#371) üzenetére


lazydog
addikt

Van benne 1 db 2x80-as RAID 0 eredmény, a 2x WDC 7200rpm.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#373) mh197 válasza lazydog (#372) üzenetére


mh197
senior tag

Igen, van benne 2 db wd 80-as, de mint ahogy a sima winyók közt is van különbség, gondolom ez raid0 esetén is kijön! Tehát a WD 2x80-as raid-je is más eredményeket produkálhat.
Amúgy azt vettem észre, hogy ha 128kb-s helyett 64kb -s raid-et állítok be, akkor a vonal eleje sokkal cikk-cakkosabb lesz. 128 k esetén egyenesebb, mint 64k esetén. Ez vajon mitől lehet?
Te milyet használnál raid0-hoz? Melyik lehet jobb választás, ha csak átlagos dolgokhoz használja az ember : kevés játék, netezés, másolgatás, film ilyesmik.?

(#374) lazydog válasza mh197 (#373) üzenetére


lazydog
addikt

Az előbb még nem volt benne teszt, most már van, de nem fökéletesen pont ugyanaz a konfig, mint a tied. Mégis, mit vártál ? :F
Én a helyedben elégedett lennék, mivel gyakorlatilag csak a Raptor-ok előznek meg, a tesztben.
A kisebb (64 KB) blokkméret előnyösebb a viszonylag kisebb méretű fájlok esetében, míg például video.editáláshoz a nagyobb kedvezőbb.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#375) viharhozo


viharhozo
addikt

Erdeklodnek, van-e itt vki, aki Raptorokat hasznal? Van-e erezheto gyorsulas a rendszermuveletek eseteben? Az egy Raptor sajnos nem gyozott meg, talan ketto jobb lehet.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#376) lazydog válasza viharhozo (#375) üzenetére


lazydog
addikt

Egy Raptor is elég jó tud lenni, feltéve, hogy 74 GB-os. (Lásd a HD-Tach tesztem). RAID 0-ban pedig igencsak meggyőzőek.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#377) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Hi !

Épp windows-t akarok telepíteni egy RAID 0-ás SATA partícióra. Mivel nem mindegyik raid-et ismeri az xp telepítő ezért gondolom ehez is dos driver kell. De hiába nézem az asus oldalát, ott nincs dos-os. (még nem álltam neki telepíteni,csak előre gondolkodok)

Most akkor kell vagy nem dos driver ? (Sil 3112 integrált)

A másik kérdés pedig:
Miért van az, hogy a Silconfigban egy nagy büdös ERROR felirat díszeleg ? (ott ahol a merevelezek, valamint a raid információk vannak)

Előre is kössz a válaszokat ! :R

(#378) Krix válasza Freddy TNT (#377) üzenetére


Krix
őstag

Ha windows-t akarsz telepíteni akkor inkább windows driverrel próbálkozz szerintem. :U

If it is not broken then don't fix it!

(#379) Freddy TNT válasza Krix (#378) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Úgy gondoltam, hogy bebootolok a cd-ről és majd F6-ot nyomok és beadom a driver lemezt(mint a SIL 0680-nál)
Dos alatt win driver ? Mondjuk dos drivert nem is találok..... mindenesetre ez még mind csak feltevés. Lehet, hogy alapból megismeri,csak nem szeretnék a telepítés legelején szívni, hogy esetleg kell driver.

(#380) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Erre az ERROR feliratra nem tud senki semmit mondani ? Az új RAID 0 tömböm siralmasan teljesít. Külön-külön megvernék a vinyók a RAID-et :F (az SATA raid tömb maximális sebessége 50MB/s !!) A ''régi'' 2*80GB RAID 0 ettől 30 MB/s-el jobb volt.

(#381) Krix válasza Freddy TNT (#379) üzenetére


Krix
őstag

Milyen Dos-ról beszélsz? Ez most nekem nem világos. Ha win cd-ről bootolsz be akkor az windows, és oda a win driver kell. :F

If it is not broken then don't fix it!

(#382) viharhozo válasza lazydog (#376) üzenetére


viharhozo
addikt

Ez most tapasztalat vagy elmelet? :)

Nem hiszek az ilyen HD-Tachoknak. A legegyszerubb 120-as pata Samsungot agyonveri benne egy sata DMax10, viszont a gyakorlatban a vilagon semmi kulonbseg nincs kozottuk.

Egyebkent a 74-esek lenyegesen jobbak, mint a 36-osok?

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#383) lazydog válasza viharhozo (#382) üzenetére


lazydog
addikt

Nekem csak egy darab Raptor 74 GB van, tehát ami a RAID 0-t illeti, az nem személyes tapasztalat.
A SATA Dmax10 pedig valóban ver mindent sebességben, a Raptorokon kívül.
A 74 GB Raptor valamivel gyorsabb, csendesebb, hűvösebb, mint a 36 gigás.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#384) Freddy TNT válasza Krix (#381) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Van egy Sil 0680-as kártyám is és annak dos driver kellett. A win-est nem fogadta el,mert nem windóz fut címszóval.......így DOS driver-lemezt tettem be neki telepítéskor és azzal ment.

De mind1 is hamarosan élesben is kipróbálom.HA nem jó hozzá a WIN-es driver,akkor nem tudom mi lesz.....

(#385) lapa válasza Freddy TNT (#384) üzenetére


lapa
veterán

valszeg kelleni fog az F6, legalábbis nálam a 3112-höz kell. az ERROR-ról meg vmi részletesebbet is írhatnál. ez a raid biosában van?

ja és nekem is kábé 80-at nyom raid0-ban, szal ott valami nem stimmel.

ja és az nem dos, csak textmode ha jól sejtem. a 10050 vagy 10051 verziók fent vannak, azokat told ki floppyra, kábé 150kb.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#386) Freddy TNT válasza lapa (#385) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Há ! Te vagy az én emberem ! Ugyan olyan deszkánk van :D

Van ugye a silcfg.exe file amit a Win-es drivehez adnak. ( ha a telepítéskor telepítetted csak fel,akkor gondolom nincs,de ha frissíted,akkor az 10050-es a legfrissebb. (de az messze nem 150k nálam hanem olyan 32MB) ha elindítod(vagy már fut) akkor ott a jobb alsó sarokban az óra mellett megjelenik egy olyan kék ikonos fószer. Arra duplán rákattintva előjön a progi.

A bal oldali ablakban szerepelnie kéne egy kis számítógépnek( a számítógéped nevével) alatta egy kis bővítőkártya ikon, a RAID vezérlő típusával.
Ezt kinyitva primary,alatta secondary és végül sets(raid beállítások)-nak kellene lenniük.
Ez van most legalábbis elöttem,mert most a 0680-as vezérlőt használom átmenetileg, míg meg nem oldom ezt a ''kis'' kellemetlen ERROR feliratot a ''kis számítógép'' ikon helyén az SATA kártyán.

A jobb oldali fülön elérem a computer és az events fület,de hát azokkal semmire sem megyek

Van ugye log-olás,de abban semmi más nincs csak az, hogy ''writer starting up, logger started''

Na erre van valami ötleted ? :F

[Szerkesztve]

(#387) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Érdekességképpen a régi ATA 2*80 Gb (samsung és maxtor)
avr acces time: 16.7ms
read burst speed 107,1mbps
max speed 81246kbytes/s
min speed 56227kbytes/s
avr:78802kbytes/s


Ehhez képest az SATA raid 0-nak a MAX sebessége 50000kbytes/s körül van..... jah és két 160-as samsung (zsír új)

(#388) lapa válasza Freddy TNT (#386) üzenetére


lapa
veterán

én nemtom mivel bűvészkedsz, én csak a drivert szoktam felrakni. talán egyszer megnéztem amiről beszélsz, de ami ekkora nagy abban biztos sok a hiba :)

szóval mivel nincs rá szükségem nem erőltettem. ha gondolod megdoblak mailen a sima driverrel, azzal is műx hiba nélkül, nem kell feltelepíteni a fél univerzumot.

meg gondolom a memóriát is eszi a kis ikon, mert ha ikon van, akkor fut valami. szóval ha rám hallgatsz nem telepgeted fel. akkor megszűnik az ERROR is :). meg hátha utána jobban is hasít...

csak a tisztánlátás kedvéért: a 3112-es vezérlőkártya 10050-es drivere kicsomagolva összesen 8 fájl és 278240 bájt szóval kevesebb mint 300kb. ez nem ''DOS''-os driver, hanem windows alá(-)való. azért kell a floppy, mert amíg a windows telepítő nem kapja meg ezt a pár fájlt, nem tud beszélgetni a vinyókkal és nem is tud telepíteni rájuk. a telepítő eleje (a kék hátteres, F6-os, partícionálós) az ún. textmode vagy szöveges mód.

van lehetőség arra, hogy megszabadulj a floppyzástól és belerakd a windows cd-be ezt a pár fájlt. ezügyben javallom tanulmányozásra moonman konyhakész cuccait a http://winportal.net archívumban (sata driver integrálása vagymi).

(#389) mh197 válasza Freddy TNT (#377) üzenetére


mh197
senior tag

Ha silicon 3112-es karid van, próbáld meg ezzel, talán műxeni fog :
[link]

Elvileg ezzel mennie kell! Kicsomagolod egy kis floppy-ra, és f6 win telepítő elején, aztán meg amikor kéri, kiválasztod!

(#390) mh197 válasza mh197 (#389) üzenetére


mh197
senior tag

[link]
Ja, ezt a fájl-t meg a könyvtár mellé tedd ki a floppyn!
Tehát könyvtár kicsomagol a floppyra, és mellá felmásol ezt a fájl-t!
Sok sikert, szerintem így mennie kell!

(#391) lapa válasza mh197 (#390) üzenetére


lapa
veterán

a linkek nem jók avalmiért. [link]

ja, ezek közül a középső. letölt, kicsomiz, floppyra rátol. ahogy mh197 írta vagyon.

[Szerkesztve]

(#392) mh197 válasza Freddy TNT (#386) üzenetére


mh197
senior tag

Vagy van egy olyan módszer, amikor nem is kell a floppy :
[link]

(#393) mh197 válasza lapa (#391) üzenetére


mh197
senior tag

Jók azok a linkek, nézd csak meg még egyszer! :)

(#394) lapa válasza mh197 (#393) üzenetére


lapa
veterán

bocs már látom :)

(#395) lazydog válasza mh197 (#392) üzenetére


lazydog
addikt

Jó a módszer, de ehhez is kell floppy (minimum az első alkalommal, mikor bemásolod a driver-eket). :)
Nem értem, miért a sz@ros 1500 Ft-os floppy meghajtón spórol minden lamer.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#396) mh197 válasza lazydog (#395) üzenetére


mh197
senior tag

Nálam van floppy, de talán így elegánsabb.:)
Sajna nálam a lapon intel 82801Fr van, és még nem néztem át, de azt hiszem ezzel nem menne. Mind1, floppy van.

(#397) lapa válasza lazydog (#395) üzenetére


lapa
veterán

már miért kéne? [link]

egyébként a lamert kire érted? ugye nem rám? előbb majdnem sírtam emiatt...

(#398) lazydog válasza lapa (#397) üzenetére


lazydog
addikt

Neked sem bírta a költségvetésed ezt a kiemelt beruházást ?
Miért egyszerűbb minden config váltáshoz új Win telepítőt írni ?

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#399) lapa válasza lazydog (#398) üzenetére


lapa
veterán

nemtom kinek mi az egyszerűbb, de vannak akik tényleg adnak az eleganciára. floppym nekem is van annak ellenére, hogy a nagyátlagnál többet kellett küzdenem a beépítéssel.

egyébként magyarországi megjelenésekor vettem a jelenlegi lapomat, azóta nem nagyon volt konfigváltásom. de ha lett is volna:

1. a linken nem csak a 3112 van integrálva, hanem a ''leggyakrabban használt'' dolgok.
2. ha mégse olyan vezérlő lenne az új konfigon, az nem zavarja a meglévő integráltakat, legfeljebb akkor floppy.

de azt hiszem ez elvi vita, és hogy megnyugtassalak eddig én is floppiztam. mondjuk eddig nem tolták a seggem alá az egész pakkot úgyhogy mostantól biztosan nem fogok kislemezzel küzdeni.

(#400) lazydog válasza lapa (#399) üzenetére


lazydog
addikt

1. Közös örömünkre kiderült, hogy te nem lehetsz lamer, így nem is veheted magadra, amit írtam.
2. BIOS-t, firmware-t is floppyról biztonságosabb, illetve esetleg csak arról lehet frissíteni.
3. Nem muszáj állandóra beépíteni a gépbe a meghajtót, (nem foglalja a helyet, gyorsabban boot-ol a rendszer).
Ha kell kiveszed a fiókból (már ha van mit). :)

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.