Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#51) Flashy válasza Winner_hun (#50) üzenetére


Flashy
veterán

amúgy ilyen kérdéseket simán beírod google-ba, minden nyelven kapsz leírást...

raid0: stripe: a 1 winchester tároló területe összeadódik, nem igazi raid, mert nem lesz tőle biztonságosabb, a területet clusterekre osztja, aztán felváltva a 2 winchesterről újraszámozza, hogy ha pl egy 4k-s filet rámásolsz akkor abból 2k az egyik, 2k a másik vinyóra kerül, közel ugyanannyi ideig tart a másolás mintha egy 2k-s filet másolnál.

raid1: mirror: 2 winchesterre ugyanazt írja, bármelyik meghibásodik minden adat sértetlen a másik példányon

raid0+1: 4 winchester mirrorolva és stripeolva, 2 winchesternyi a hasznos terület.

raidet partícionálni és partíciót raidelni is lehet, attól függ hardveres vagy szoftveres raid.

(#52) Winner_hun válasza Flashy (#51) üzenetére


Winner_hun
félisten

áhh, köszi. Szal akkor ha két sata-s vinyát akarok összekötni, akkor raid0. Az hardveres, vagy szoftveres, hogy alaplapi raid?:F Mondtam, hogy láma kérdés:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#53) Flashy válasza Winner_hun (#52) üzenetére


Flashy
veterán

az alaplap nagyon hardvernek hangzik úgyhogy hardveres :)

(#54) L3zl13 válasza Flashy (#53) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Csak félhardveres sajnos.
Mivel nincs külön processzor a RAID-hez, mint a komolyabb vezérlőkön, ezért a PC normál erőforrásait használja.

Aki hülye, haljon meg!

(#55) Winner_hun válasza L3zl13 (#54) üzenetére


Winner_hun
félisten

Naakor most lehet alaplapi RAID-ra kötött vinyókat particionálni vagy sem?:F Ha jól szűrtem le, akkor igen:U

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#56) Flashy válasza L3zl13 (#54) üzenetére


Flashy
veterán

tehát egy sima alaplapi raid igazából nem teljesen átlátszó, nem látja minden oprendszer 1 meghajtónak mint egy igazi hardveres raidet?

(#57) Winner_hun válasza Flashy (#56) üzenetére


Winner_hun
félisten

Na nekem ez már kezd magas lenni:U Én arra lennék kíváncsi, hogy ha 2 sata vinyót raid0-ba kötöm alaplapi réddel, akkor azt lehet-e partícionálni, vagy sem

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58) lapa válasza Winner_hun (#57) üzenetére


lapa
veterán

igen, lehet majd. arra figyelj, hogy valószínűleg kelleni fog egy floppy, azon pedig az alaplapodon lévő raid-vezérlő meghajtóprogramja.

0. előveszed az alaplap használati utasítását és pontosan betartod, amit ott írnak, függetlenül attól, amit itt összeírkálok. vannak ugyanis olyan vezérlők, amiknél a procedúra nem így néz ki.

1. újra telepíted a windowst (nemtom az van-e). minden adat elveszik a raid-be kötött lemezeken.
2. még a telepítés elején (kék háttér, alul szürke csík, kb. fél perccel a cd-ről indítást követően) aszongya, hogy ''nyomj F6-ot, ha raidet szeretnél'' (ujj az F6-on, mert csak pár másodpercig mutatja).
3. floppy a raid meghajtóval berak.
4. kiírja a windows telepítő a, hogy összehozta xy vezérlő telepítését.
5. a következő képernyőn már egy lemezként látszik a két lemez területe. tetszőlegesen partícionálod (mittomén 8-10 gb a rendszernek, maradékot a többi adatnak).
6. formázod a telepítésre kiválasztott partíciót (teljes formázás, szvsz ntfs).
7. innentől minden ugyanúgy megy, mintha 1 lemezed lenne csak.

a fentiekkel egy vezérfonalat próbáltam összeírni (sokadikként sokadszzorra), ha gond van a nyelvtudással vagy bizonytalan vagy fordulj szakértőhöz, aki helyben tud segíteni.

(#59) Skica


Skica
őstag

Nagy a baj?

Inteles masinámban Raid-on volt 2db vicsim, most raknám át az AMD-be S-ATA Raid Stripe0 ként mint eddig, és az OP rendszer kér engem hogy formázzam meg!

HELP!!!!

.: No Comment Grp:.

(#60) karib válasza Skica (#59) üzenetére


karib
addikt

Csak úgy nem tudod átpakolni a RAID-et, a tömbök vezérlőfüggőek. Az egyetlen megoldás, hogy visszapakolod az eredeti konfigba, lementesz mindent, majd át az új gépbe és csinálsz egy friss telepítést és visszapakolod az adataid.

Department of Redundancy Department

(#61) Skica válasza karib (#60) üzenetére


Skica
őstag

Köszi a választ, sajna a régi lap már elkelt, így recovery progival visszahoztam az adatokat :D

.: No Comment Grp:.

(#62) OddMan


OddMan
őstag

Van egy STLab PCI A-142 sil 0680 ATA/133 Raid kártyám.Bővebben: link Huh ez hosszú volt. :DDD
No a lényeg, hogy én a windowsban szoftveresen hoztam létre egy raid1 tömböt, amiben 2db 200GB-os WD vinyo van. A kérdésem, hogy szerintetek érdemesebb lenne inkább a kártya hardvere raid1 funkcióját használni? Ha igen, akkor lementem az adataimat és a kártya biosában beállítanám a raid1 tömböt, majd visszamenteném az adatokat az újonan készült hw. raid1 kötetre. :U
Előre is köszi a segítséget. :R

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#63) Sunzi válasza OddMan (#62) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Szvsz nem erdemes. Gyorsabb nem igazan lesz, vagy csak alig merhetoen.
Viszont cserebe buknad azt a lehetoseget - amit valaki mar emlitett az egyik raid topic-ban, miszerint a windows-os dynamic disk-es raid barmilyen mas vezerlo/gep eseten is mukodokepes marad.
Szoval, amennyiben nincs dedikalt IO processzor, sok cache, es akksi a vezerlon, nem atom ertelmet...

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#64) OddMan válasza Sunzi (#63) üzenetére


OddMan
őstag

Még egy kérdés. Mivel ez egy PCI-os raid vezérlő, így ha átrakom később egy másik gépbe ezt a vezérlőt, akkor gondolom ott is jól működne vagy nem? :U

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#65) Sunzi válasza OddMan (#64) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Igen, mukodne, akar a kartya kezeli a Raid-et, akar a Windows. Sot, ha a kartya kezeli, valoszinu, csak ez a megoldas mukodik, esetleg egy ugyanolyan kartya.

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#66) OddMan


OddMan
őstag

Kíváncsiságból kipróbáltam a hw raid1-et, de valamiért a slave-re tett vinyom csak RAID3-ban hajlandó működni. Ezt az infot a SilCfg for Medley progi írta ki. Mindlét vinyo tök egyforma ugyanazon a kábelen vannak, szal nem értem, hogyha a master vinyo megy udma5-ön, akkor a slave miért csak udma3-on hajlandó? :U
Itt a log is:

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.
11-June-2005 15:40.14 SiICfg Event Logger Started
11-June-2005 15:40.14 SiICfg Event writer starting up.
11-June-2005 15:39.41 Warning - Ultra DMA mode downgraded.
The secondary slave on adapter 0 Ultra DMA mode changed from 5 to 4.
11-June-2005 15:40.20 Event Email Error -

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.
11-June-2005 15:39.55 Warning - Ultra DMA mode downgraded.
The secondary slave on adapter 0 Ultra DMA mode changed from 4 to 3.
11-June-2005 15:40.21 Event Email Error -

Socket Connect Error
Error code 0x00000000.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#67) OddMan válasza OddMan (#66) üzenetére


OddMan
őstag

A RAID3=UDMA3
Bocs elírtam!

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#68) Freddy TNT válasza Sunzi (#63) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia !

''Szoval, amennyiben nincs dedikalt IO processzor, sok cache, es akksi a vezerlon, nem atom ertelmet...''

Micsodák nincsenek és miért nem éri meg ?

Csak azért kérdem, mert nekem meg 2*80GB van RAID 0-ba kötve. Ugyanilyen silicon kártyával.

(#69) OddMan válasza Freddy TNT (#68) üzenetére


OddMan
őstag

Úgy vettem észre, hogy mindegy hogy a kártyával vagy a windows segítségével csinálod meg a raid kötetet, mert úgyis szoftveresen fog működni, mivel ezen a kártyán sem memória sem io processzor nincsen. Vannak olyan adaptec kártyák 100000 huf körül, amik tényleg teljesen hardveresen kezelik a raid kötetet, mivel van saját io processzoruk és legalább 64MB ram is van a kártyán.
A sil. kártyára visszatérve annyit vettem csak észre, hogyha a kártyát is használod, akkor a kártya elrejti a vinyókat a windos elől meg használhatod a kártyához adott SilCfg for Medley szoftvert, ami szerintem egy jó program. Szal én is a kártyával csináltam most meg a raid1-et, mert az előbb említett szoftver csak akkor használható, ha a vezérlőkártya csinálja a raidet. Arra viszont oda kell figyelni, hogyha új gépet veszel, akkor a raid kötetben lévő vinyoidat kártyával együtt át kell rakni az új gépbe, különben nem fogod látni a raid kötetedet.

Freddy TNT: te használod a SliCfg for Medley programot? Ha igen, légyszi nézd meg, hogy neked hányas UDMA-n mennek a vinyoid, amik a vezérlőkártyán vannak. :U
Köszke! :R


[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#70) Freddy TNT válasza OddMan (#69) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem ismerem a progit és nem is találom a cd-n. Mi a pontos neve ? Sil config ? Egyébként nem igazán ''szabványos'' a RAID-konfigom, hiszen az egyik vinyó samsung, a másik maxtor.... A 7200 és a 2 MB cache stimmel.

(#71) Freddy TNT válasza OddMan (#69) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Megvan. Megtaláltam a silicon oldalán. A bios update-k javítottak valamit ? Elég ha csak az utolsó (legfrissebb bios-t) teszem fel hozzá ?

(#72) Freddy TNT válasza OddMan (#66) üzenetére


Freddy TNT
őstag

csak most nézem, hogy itt miket írtál. Az a hiba (ami a kártyához mellékelt papíron is szerepel) hogy 1 kábelre tetted a két vincsit.

Mivel RAID-be kötöd őket ezért (gondolom én) kevés az 1 kábel keresztmetszete. (ezért is ajánlják (szerintem) a papíron is azt, hogy tedd két külön IDE kábelre. Na meg persze mást ne köss a madzagokra.

És kérdésedre válaszolva a merevlemezeim teljes sávszéllel kapcsolódnak a kártyához. (csak az a baj, hogy az egyik 100-as a másik meg 133-as)

(#73) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#72) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Még valami : szerintem butaságot csináltál ha raid 1-et állítottál be. Az ugyanis a ''mirrored'' azaz tükrözött,nem pedig sávokra osztott.

A RAID 0-a sávokra bontott vincsi. (és ezáltal megnövelt írás-olvasási sebességű)

Persze csak akkor bakiztál, ha a sebességre utazol nem pedig a biztonságra

[Szerkesztve]

(#74) OddMan válasza Freddy TNT (#73) üzenetére


OddMan
őstag

A cd-n a progi itt található: ''CD:\PCI_IO\Cmd0680\Medley\InstallSiICfg.exe ''
Igen én Raid1-et akartam, mert nekem a biztonság sokkal de sokkal fontosabb, mint a sebesség vagy a teljes lemezterület.

Tényleg egy 80 eres gömbkábelen van a 2 vinyo, szal valszeg vennem kell még egy 80 eres gömbkábelt, ha UDMA5-öt akarok mindkét vinyon. :DDD
Mindegy végül is az nem olyan drága, de most már legalább megvan a hiba oka. :)


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#75) kemiklos


kemiklos
csendes tag

Hali!

Komolyabb felhasználásra szánt RAID tárolórendszert (biztonság és sebesség karöltve kéne) építe(né)k és eléggé a RAID5-höz húz a szívem. Van lényegi sebességkülönbség egy RAID0+1-hez képest? Ha van, melyik javára? Mert mindenesetre elég jól kihasználja a rendelkezésre álló vinyókat... amikből mondjuk 5 db lenne a legmegfelelőbb, nemde? Ez mondjuk szépen le is zúzza a procit, vagy a vezérlőchipet ... ez utóbbi kategóriájába tartozik az Adaptec 2810SA-ja (Bővebben: link). Mit szóltok hozzá? Ja és mi az a RAID 10 és RAID 50? Ezt nem vágom annyira...
Ja és négy HDD-vel nem lehet a RAID5-öt (normálisan) eljátszani? Mert erre is lenne egy finomabb megoldás: Bővebben: link

Mindkét cucc hasonló áron kapható kis hazánkban 150e pénzhez közel ... esetleg nem tudtok valakit, aki mérsékeltebb áron be tudná szerezni (:DDD)?

Köszee előre is!

(#76) lesaux válasza kemiklos (#75) üzenetére


lesaux
veterán

(#77) OddMan válasza kemiklos (#75) üzenetére


OddMan
őstag

Bővebben: link
Olvasd el ezt a cikket a raid5-ről. Én azért nem használom, mert ahhoz minimum 3 vinyo kell, nekem meg egyelőre csak 2 db 200GB-os vinyom van csak, meg a 200GB hely is elég egyelőre a fontos adataimnak. Viszont ha később veszek még egy 200GB-os vinyot, akkor valszeg én is raid5-öt fogok használni.
Az adaptec tényleg jó, de ennyit én nem adnék egy raid kártyáért.
Tényleg, tudtok valamilyen más márkájú kártyát, ami hasonló kategóriájú, de olcsóbb, mint az adaptec? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#78) Freddy TNT válasza OddMan (#74) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ha a biztonság a fontos akkor nem ajánlom a RAID-et. A hardverhiba ellen valóban jó, de mi a helyzet a villámmal, áramingadozással, áramlökésekkel...stb ?

Ha a biztonság a fontos neked, akkor szerintem a legtutibb dolog az az, ha egyszerre csak egy vinyót használsz. Az új file-okat írd ki cd-re (így az új adatok sem vesznek el)

Ha megtelt a cd akkor kösd rá a másik vincsit és told át az anyagot, majd kösd le megint.

Én azért használom a két 80-ast vincsit ilyen nyugodtan, mert van egy 200-as tartalékban amit a fent leírt módszerrel használok biztonsági vincsinek.

(#79) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Valaki nem tudja, hogy mekkora a különbség egy ilyen silicon image RAID kártya és egy ilyen hardveres kártya között ?

Azt tudom, hogy a RAID 0-al nem használom ki a két vincsit teljesen,de hogy mennyire nem azt nem tudom. :U

(#80) OddMan válasza Freddy TNT (#78) üzenetére


OddMan
őstag

Az biztos, hogy DVD-re is muszáj menteni, vagy valamilyen más drive-ra, amit el lehet zárni biztonságos helyre, ha tényleg fontosak az adatok. Azt csípem a raid1-be, hogy amikor tönkremegy az egyik vinyo, ami valljuk be a legtöbbször előforduló hiba a természeti katasztrófákkal ellentétben, akkor csak veszek egy másik vinyot és kész (rebuild). A természeti katasztrófák eléggé ritkák szerintem, de ha fontosak az adatok, akkor azzal is számolni kell. Szal nekem már több vinyom is tönkrement, de hála istennek nem kellett összevadászni az adatokat a DVD meg CD lemezekről, mert a RAID1 kötetem még eddig sohasem esett szét teljesen. : DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#81) Freddy TNT válasza OddMan (#80) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nekem van egy Blazer 600 UPS-em. Na ez néha igen szép feszültség értékeket mutat nekem. Olykor át is vált akksira, mert annyira magas egy-egy pillanatig (olykor percekig) az áramfesz. (236V-tól 260V-ig van minden)

Nemrég kiküldött a szolgáltató véletlenül 300 V körüli értéket. Na akkor nézelődött mindenki akinek be volt dugva valami a konnektorba, ugyanis minden elszállt.
(nekem hál'Istennek épp ki volt húzva minden mert előző este vihar volt.)

Na ilyen esetek ellen semmilyen RAID konfig nem segít :( És gyakoribb,mint a természeti katasztrófák...

(#82) OddMan válasza Freddy TNT (#81) üzenetére


OddMan
őstag

Ez igaz, de nekem is van szünetmentesem, ami véd a túlfeszültség ellen.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#83) Freddy TNT válasza OddMan (#82) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ahogy gondolod...én éppen azért vettem egy 200-ast mentésre,mert nem bízok meg sem a szünetmentesben, sem a szolgáltatóban, sem az időjárásban...

Mivel nem vagyok biztos az infó hitelességében, ezért nem állítom 100%-ra de állítólag volt egy tag a körzetben (ahol kiküldték azt a 300 V-ot) akinek ugyan ilyen Blazer 600-asa volt és az bizony a géppel együtt megsült. (Ismétlem: állítólag) Én elméletileg benne voltam,mert pont itt van a sarkon a trafó,de mint mondtam pont ki volt húzva minden a vihar miadt. Ámbátor az én utcámban senki sem panaszkodott.(nem úgy, mint mellettünk.)

Mindenesetre én nem bízok semmit a véletlenre :) Csak gondoltam szólok, hogy ilyesmi (talán) előfordulhat. :U

(#84) OddMan válasza Freddy TNT (#83) üzenetére


OddMan
őstag

Persze én is mentek külön vinyora meg néha DVD-re is, de ha van ez mellett még egy RAID1 köteted is, akkor sokszor megmenekülsz a CD,DVD vagy vinyorol való visszatöltés meg keresgélés kínjaitól.

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#85) OddMan


OddMan
őstag

Bővebben: link Ismeritek ezt a márkát?
Tudtok valamilyen magyar online boltot ahol ilyen termékeket, lehet venni? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#86) kraftxld válasza OddMan (#85) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Van egy eladó promise fasttack TX4-es IDE vezérlőm :D
4 csatorna, 8 eszköz, pci foglalat.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#87) OddMan válasza kraftxld (#86) üzenetére


OddMan
őstag

Engem ennek a típusnak az ára érdekelne: FastTrak SX4000 lite :DDD

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#88) kraftxld válasza OddMan (#87) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ilyenem nincs, csak a fent említett Fasttrak TX4, esetleg Mylex eXtremeRAID 2000 is van, de az SCSI raid vezérlő.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#89) OddMan válasza Freddy TNT (#78) üzenetére


OddMan
őstag

Freddy TNT: Te hogyan mented az adatokat a tartalék vincsidre? :U :F
Azt szeretném megcsinálni, hogy csak azokat a fájlokat keljen átmásolni a tartalék vincsire, amik ténylegesen meg is változtak. Mivel ezt nemtom hogyan kell, ezért én mindig letörlök mindent a tartalék vincsimről és újra rámásolok mindent. Csak sajnos ez rohadt hosszú ideig tart egy 200GB-os vincsinél. Ha ezt a dolgot én is meg tudnám oldani normálisan, akkor lehet, hogy én is inkább raid0-át használnék. Azt tudom, hogy cégeknél vannak erre frankó és jó drága mentőszoftverek, de egy csóró otthoni usernak milyen lehetőségei vannak? :U :F


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#90) kemiklos válasza lesaux (#76) üzenetére


kemiklos
csendes tag

Köszi a linkeket! ;)

Freddy TNT: á, én nem aggódnék, van ugyanis egy APC Smart-UPS RT 3000VA-m, abban én feltétel nélkül megbízok (inkább a PC-tápegységet cserélném le valami redundánsra), vagy esetleg egy NAS-rendszer jelenthetne függetlenedést a PC-től... de az is hasonlóan hálózatról (itt duplán :) ) üzemel, ami elvileg ugyanúgy ki van téve a fent vázolt veszélyeknek...

Ja és valszeg 4 (vagy esetleg még több, ki tudja...) SATA-s HDD-vel küldeném az ipart, csak azt nem tudom, hogy van-e értelme a SATA2-re várni? RAID esetében, pláne, hogy az Adaptec HotSwap-es, van lényegi különbség a kettő technológia között? Mert SATA-ból van 10000rpm-es cucc is, és az elegendő teljesítménytöbbletet nyújt, szeritem... Ti hogy cselekednétek a helyemben? SATA RAID vs. SATA2 RAID...

Üdv

[Szerkesztve]

(#91) Sunzi válasza OddMan (#89) üzenetére


Sunzi
aktív tag

NTBACKUP, amennyiben 2k, vagy XP-t hasznalsz. Siman megadhato, hogy csak az uj/valtozott file-okat mentse.

[Szerkesztve]

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#92) OddMan válasza Sunzi (#91) üzenetére


OddMan
őstag

Hogyan lehet azt beállítani az NTBACKUP programnál, hogy ne egy ''bkf'' fájlba akarjon mindent belepakolni? :U :F

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#93) HSNet válasza kraftxld (#88) üzenetére


HSNet
aktív tag

A Mylex milyen SCSI-t tud?
Árai a cuccoknak?
(ha lehet akkor mail-t is dobj, mert szétszórt vagyok.)

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#94) Freddy TNT válasza OddMan (#89) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Van egy ideiglenes könyvtár itt a RAID-konfigon. Ha már szűkös a hely, akkor rádugom a 200-ast és áthelyezem a cuccokat. Ha valamit ki akarok törölni a régi dolgok közül akkor én is teljes könyvtár törlés és újramásolás a RAID-ről. :R

(#95) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Volna nekem is egy kis gondom. Az a nagy helyzet, hogy én RAID 0-ás kötetet használok és minden azon van. A gond akkor merül fel, ha valaki hoz mobile rack-ben vincsit ugyanis akkor nem az én windows-om bootol be hanem az ami a rackben van

Hogy lehet ezt orvolosni ?

(#96) HSNet válasza Freddy TNT (#95) üzenetére


HSNet
aktív tag

Ha van lehetőséged a bios-ban boot sorrendet állítani, akkor próbáld meg a ''SCSI'' opciót a ''HDD'' elé sorolni (az idézőjelek azért vannak, mert láttam már Mass-Storage, E:, IDE 3 és még egy rakásnyi néven, de a lényeg az, hogy ne az alaplapi IDE-n lógó HDD legyen előbb). Ha konkrét alaplap típust írsz, akkor megnézem a BIOS-át.

In God We Trust. Everyone else must have an X.509 certificate.

(#97) Freddy TNT válasza HSNet (#96) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Kössz a segítséget !

A bios-ban lehet egyrészt RAID és SCSI között választani.
Alatta pedig a következőket: IDE 0,1,2,3 (4?)

Az alaplap típusa meg van adva a konfigomnál is ( ASUS A7n8x-e deluxe)

Most RAID-re van állítva meg arra, hogy az IDE1-ről bootloljon.
De miért kéne SCSI-ra ? RAID 0-konfigról van szó.

[Szerkesztve]

(#98) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

UP ! :(

(#99) Sunzi válasza OddMan (#92) üzenetére


Sunzi
aktív tag

Hat, ha jol tudom, csak bkf file-ba tudsz backupolni (hdd eseten)... Igy miert nem jo?

Ízirájder öcsém, ízirájder...

(#100) Freddy TNT válasza HSNet (#96) üzenetére


Freddy TNT
őstag

? :U :(

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.