Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#551) Alvinka válasza whisky75 (#550) üzenetére


Alvinka
tag

én még az alaplaphoz kaptam egy kisfloppyt azzal tettem fel, nvidia driverből 6.70es van fent. A dvd irónak meg nem sok köze van a satához azt bárhova dughatod.
Ha megcsináltad a tömböt nv raidben, utána bootlosz cdről aztán mehet a móka. Kicsit hamarabb fel fog menni a win... :))

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#552) whisky75 válasza Alvinka (#551) üzenetére


whisky75
tag

akkor már csak egy probléma lehet. Ugyanis nem kaptam kislemezt, hanem az alaplapi lemezen levő fileokat másoltam ki a kislemezre. Az a baj hogy nem tudom milyen vezérlő van az alaplapon. a lap chaintech VNF4 Ultra .Lehetséges hoy Promise vagy Silicon raid chip van a lapon? Mert azok is ott vannak a laphoz adott cd-n. :F

(#553) Alvinka válasza whisky75 (#552) üzenetére


Alvinka
tag

hát megnézed milyen chip van rajta de google is hasznos szokott lenni... Ha a tömböt fellállitja a raid vezérlő sok gond már nem lehet...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#554) Krix válasza whisky75 (#550) üzenetére


Krix
őstag

Sata1 és Sata3 jobb lehet, mert akkor külön csatornán vannak master módban.

Sata1 és Sata2 valószínűleg u.az a csatorna master-slave módban.

If it is not broken then don't fix it!

(#555) Alvinka válasza Krix (#554) üzenetére


Alvinka
tag

nemtom lehetséges... bár szrtem satanal nincs olyan hogy master vagy slave,csak master van, de lehet én tom rosszul meg az alaplapi könyv...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#556) whisky75 válasza Alvinka (#549) üzenetére


whisky75
tag

Kipróbáltam az uj vinyót, és nem akar simán egymagában sem felmenni a windows. A másik samsungra simán felmegy. Kiírja hogy nem találja a windows-t, meg a dll fileokat. Itt lép életbe a GARI. Holnap viszem vissza a boltba. Ezért nem akart a raid működni. Hogy van a gari eljárás egyébként? 7 napja vettem és csak 2 napja volt a gépben, de csak tegnap próbáltem meg felinstallálni. Egyből cserélik? :O

(#557) Alvinka válasza whisky75 (#556) üzenetére


Alvinka
tag

3 nap az egybőli csere... de ha van saját tesztelő cuccuk akkor helyben is ki szokták cserélni, eladó válogatja. Amugy meg nincs probléma kapsz egy ujat azt kész, ha nem elektronika ujat kell hogy adjanak elviekben.

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#558) whisky75 válasza Alvinka (#557) üzenetére


whisky75
tag

Ok rendicsek, majd DU írok hogy mit sikerült intézni. :D

(#559) Krix válasza Alvinka (#555) üzenetére


Krix
őstag

Igazából ki kellene próbálni. Nem biztos, hogy érezhető a sebesség különbség.

If it is not broken then don't fix it!

(#560) tyshka


tyshka
tag

Üdv a teljes fórumgárának!

Segítségeteket szeretném kérni. A RAID kártyára ha egy idekábelra két nem egyforma Samsunot rakok akkor egyiket sem akarja felismerni, pedig jól vannak jumperolva. Ez Samu vagy kártya hiba? Találkozott már valaki ilyennel?

(#561) Alvinka válasza tyshka (#560) üzenetére


Alvinka
tag

lehet raid kártya hiba is, bár a raid 100%os alapvető feltétele az azonos winchik megléte, tipusra meg méretre. Probálj haveroktol szerezni egy azonos szamát azt azzal letesztelni...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#562) whisky75


whisky75
tag

Megvan az ujvinyó. Kicserélték egyből. Felment a windows is de csak sata1 és sata3 ra rakva. Mükszik, és tuti. :C

(#563) Alvinka válasza whisky75 (#562) üzenetére


Alvinka
tag

akkor lükjél majd be egy hd tachos redményt mondjuk 32est...

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#564) Nighter


Nighter
tag

Sziasztok tudom hogy ez nem ide tartozik de hátha tudnátok segíteni.
Mi a külömbség a Sata és a Patás vinyók között a válaszokat előre is köszönöm.

(#565) Alvinka válasza Nighter (#564) üzenetére


Alvinka
tag

pata max elméleti sebbesége 133 sata 150 sata2 300, és van benne már ncq is kivéve némelyik wdben. A sata gyorsabb mint pata, főleg raidben, sata1 és 2 között nem sok különbség van. Egyébként meg a pata kihaló félben van szrtem. Másik jó cucc hogy sata hot plugos, tehát menet közben is le lehet húzni... Lényegében ennyi :))

MSI K8n SLI Platinum 3000+@2500 160Sata2 raid0 Maxtor ,MSI 8800 gts 320,2x512hc@500 2,5-3-3-6 1t Enermax liberty 500w

(#566) donw3ga


donw3ga
senior tag

Intel Matrix Raid 2x80gb hitachi sata II hdatch eredmény:
[kép]
nagyban [link]

(#567) Nighter válasza Alvinka (#565) üzenetére


Nighter
tag

Köszönöm szépen.
Lenne még 1 kérdésem mi az a ncq és wdben

(#568) Nighter


Nighter
tag

?

(#569) donw3ga válasza Nighter (#567) üzenetére


donw3ga
senior tag

rengeteg kereső létezik a neten. pl google
[link]
a wdben valószínű western digital-ban :D

(#571) donw3ga válasza #68686080 (#570) üzenetére


donw3ga
senior tag

Ha nem raidben van akkor is azt írja ki a bootvis. ne foglalkozz vele :P

(#573) Locutus


Locutus
veterán

Van egy kis gondom...
Este 8 körül egyszercsak dobott egy kéket az XP-m, IRQL NOT LESS OR EQUAL.
Ujrainditás után a raid elkezdett ugye verifyzni, majd fél perc után megint behalt kékkel, ugyanígy.
Ezután már bootkor is kiirta, hogy a raidnek verify-re van szüksége. Indul az XP, elkezdtem nézni az event logot, amibe másodpercenként nyomta az adaptec a verifytől, hogy hol talált miscomparet, és fixálta. Kb 5%-nál és 150 hibánál tartott (eddig 7 volt a rekord), amikor megint kéket dobott az XP, de mostmár valami HDD-s hibaüzenettel, hogy kapcsoljam ki a futó töredezettségmentesítőket, lemezkezelőket stb... marha vicces, kapcsoljam ki a raidet mi...
Szóval bármit tettem, a gép fél percen belül boot után kéket nyomott.
Előtte amúgy hónapokig atom stabil volt, tegnap is 4 órán át ment előtte a gép. Nem installtam semmit, egy firefox, egy messenger, meg egy thunderbird futott csak. Levélirás közben dobta az első kéket...

Lényeg a lényeg, hogy az adaptec biosból ráküldtem a media checket mindkét winyóra, no error.
Utána, a régi 80-as winyot visszaállítottam bootnak, amiről a régi xp némi driver tökölődés után fel is állt. Vártam kb fél órát, nem dobott kéket. Felraktam a raid drivert, hogy lássam a raid tömböt. Láttam is mindent rajta, elkezdtem adatot menteni ezerrel. A 3 partícióból kettővel végeztem is, amikoris ez az XP is dobott egy kéket: Ezúttal Page fault in non paged area - scsiport.sys. Ekkor kicsit ideg lettem, és csak lekapcsoltam a gépet, azóta nem próbálkoztam semmivel.... A fontosabb adataim végülis meg vannak mentve, bár azért még lenne mit...

Ti ebből mire következtettek, mi a péniszt csináljak?

PS: Egy Adaptec 1210SA kártyán lóg 2db 120-as samsung sata winyo.. + egy 80-as seagate külön...

Komplett hangrendszerem eladó - https://hardverapro.hu/apro/mackie_studio_monitorok_mr5mk3_mr10s_mk3_sub_asus/hsz_1-50.html

(#574) G@ben


G@ben
addikt

Az azonnali kérdésekben is kérdeztem, de ide is beteszem, mert elég sürgős lenne a dolog.
Adott egy gép, amibe be akarok rakni 2 vinyót mirrorba. Az egyik egy vadiúj formázatlan vinyó, a másik egy használt, de Win újratelepítésre megérett vinyó C és D partícióval. A D-n levő adatok fontosak és nem tudom máshová elmenteni.
Kérdéseim:
1: Hogy kössem be a 2 vinyót? Egy kábelre vagy kettőre, ha egy kábel, akkor master, slave? És egyáltalán melyik csatlakozóra? A Promise Ide1-re?
2: Az új vinyót partícionáljam ugyanúgy, mint a másik van és utána tegyem raid-be?
3: A D-n levő adatok alapból tükröződnek, vagy azokat át kell másolnom? Másolás esetén fog működni a további tükrözés vagy teljesen szűz vinyókkal kell ezt csinálni?

Tudom, biztos leírtátok már, de most egy másik gépet telepítek közben és nagyon nincs időm olvasni.

[Szerkesztve]

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#575) lazydog válasza G@ben (#574) üzenetére


lazydog
addikt

1. Gyorsabb lesz, ha két kábelre kötöd, de ha egy kábelen lesz, akkor nyilván egyik master, másik slave kell legyen.
2. Mikor létrehozod a RAID tömböt, akkor mindkét vinyón megtörténik a formázás.
3. A D-ről előtte el kell menteni minden adatot egy harmadik vinyóra, miután meg lesz a RAID 1 -ed, vissza másolod, ezután már működik a tükrözés..

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#576) G@ben válasza lazydog (#575) üzenetére


G@ben
addikt

Köszi! Asszem akkor most már tiszta minden. :) Már csak egy harmadik vinyó kell, amire le lehet menteni a cuccokat.

Amit ma letölthetsz, ne halaszd holnapra!

(#577) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szasztok !

Azon filózok, hogy mi a különbség a 2 és a 4 portos RAID kártyák között. Annyit tudok, hogy mindkettő tudja a következőket: 0,1 0+1, JBOD

1, mit jelent és mit tud a JBOD ?
2, a 4 portos kártya tud 0+0 vagy 1+1 variációt ? Mert ha nem akkor már nem is érdekes.

A válaszokat előre is köszi !

(#578) Krix válasza Freddy TNT (#577) üzenetére


Krix
őstag

A 2 portoson általában egy csatorna van master - slave móddal, a 4 portoson meg két csatorna master - slave móddal. (Mint az IDE1 és IDE2)

A JBOD összefűzi a vinyókat és így egyként kezelheted az egész területet. Nem kell egyformának lenni a lemezeknek, cserébe viszont a sebesség sem nő. Pl.: egy 20-as és egy 40-es vinyóból lesz egy 60-as, de a sebesség az a lassabb sebessége lesz. Ha valamelyik elromlik, akkor kampec az egésznek.

4 portos kártyán tudsz csinálni 0+0-t vagy 1+1-et ha így érted pl.: 4 db 80-as vinyó 0+0-ban 2 db 160-as lesz. A 160-as pedig 2 db 80-as raid 0-ban. De csinálhatsz belőle 1 db 320-ast is raid 0-ban.

If it is not broken then don't fix it!

(#579) Freddy TNT válasza Krix (#578) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Hi !

Kössz az infót. Ezek szerint a Jbod egy szívás. Gyakorlatilag nincs értelme :D

Ezzel, hogy lehet, hogy egy csatornás egy kissé hasba akasztottál. Erre nem is gondoltam. Bár kifelejtettem, hogy SATA vezérlőröl van szó. Itt elvileg nincs master/slave egy ''szálon''

ha a 4 portos tud 0+0 -t akkor az nekem már elég izgalmas :) Csak az a baj, hogy elég drága. én konkrétan ezt néztem ki:
http://www.promise.com/product/product_detail_eng.asp?segment=RAID%200/1%20HBAs&product_id=136#

Van egy 4 portos nagytesója is,de az már túl drága nekem. :O Viszont ha a 2 portos egy csatornára teszi a két vincsit az nem lesz valami gyors :U 22.000-et kifizetni egy ilyen kártyáért elég húzós és nem volna valami jó befektetés. szóval honnan lehet megtudni, hogy 1 vagy 2 csatornás a kicsike ? :U mondjuk akkor már talán jobb befektetés lenne gyűjteni egy 4 portosra :F


NA meg aztán mennyivel és miben lehet ez jobb egy alaplapi RAID vezérlőnél ? Jelenleg alaplapit használok. Kicsit sokallom a CPU használatot. Korábban egy silicon 0680-as volt és azzal nem volt ekkora CPU igény.

[Szerkesztve]

(#580) Freddy TNT válasza Freddy TNT (#579) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jah, meg valamivel lassabb is a mostani SATA alaplapi raid vezérlőm a régi 0680-as karinál....pedig azon fele ekkora vincsik voltak :F :U :((

(#581) Krix válasza Freddy TNT (#579) üzenetére


Krix
őstag

Itt vannak ezek pl: [link]
Ezen a kártyán minden hdd külön csatornán van. A kártya leírásában nézz szét.

Itt lehet is kapni: [link]
a vezérlők kategóriában.

A proci terhelés valószínűleg csökkenne. Olyat kellene megkérdezni aki már használta ezt a kártyát.

If it is not broken then don't fix it!

(#582) Freddy TNT válasza Krix (#581) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Jáh, de ezek hardveresek és egy ''picit'' drágák :B azért 40.000 kicsit sok nekem egy RAID vezérlőre :(

Na meg talán kéne alá egy szerver alaplap vagy ilyesmi :U elvégre 66Mhz-s

[Szerkesztve]

(#583) Freddy TNT válasza Krix (#581) üzenetére


Freddy TNT
őstag

De azért kössz az infót ! :R

(#584) liksoft válasza Freddy TNT (#579) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

''Bár kifelejtettem, hogy SATA vezérlőröl van szó. Itt elvileg nincs master/slave egy ''szálon''''

Sajna el kell, hogy szomorítsalak. A PATA és SATA között adatátviteli sebesség és típus a különbség. Viszont mindkettő alapja az ATA (ami a nevükben is megvan). Így a vezérlő chip-ben történik a master / slave szétválasztás, és utána vezetik ki a két sorosított ATA csatornát. Vagyis célszerű megnézni, milyen kialakítású az amit használsz. Az SARock P4I65GV alaplapon 3 ATA vezérlő van, két PATA és két SATA csatival. A sorrendjük: PATA, PATA, SATA. Ez a bios-ban az extended mód. A compatibiliti módban a SATA-t bármelyik PATA helyére be lehet konfigurálni. Így XP alatt 6 eszköz, 98 alatt 4 tehető rá, de a SATA még 98 alatt sincs kitiltva. Ráadásul, lehet róla boot-olni is!

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#585) Freddy TNT válasza liksoft (#584) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szia Liksoft ! Rég láttalak :)

Most van egy kis keret, úgyhogy úgy gondoltam valami luxusra költöm. Így jött képbe a RAID kártya.
Az egyik amit még te mutattál anno :
[link]

A másikat meg egy picivel feljebb linkelték be:
[link]

Mindkét esetben 2 portosra gondoltam. De ha már veszek akkor talán nem lenne rossz egy 4 portos hátha majd veszek egy olyan alaplapot,amin van 66MHz-s PCI.
Mert ha ilyen lapok nem lesznek (nem szerver alaplap) akkor felesleges 4 port a PCI korlátja miatt.
4 portosra ezért skót vagyok költeni,de még filózok rajta :B :U

A kérdés az az lenne, hogy a két típus között (azon kívül, hogy az egyik hardveres) van-e olyan lényeges teljesítmény különbség,ami miatt megéri a plussz pénzt ? Mondjuk nem találtam utalást sem, hogy van-e ram a hardveresen. (de a hardveresen van S.M.A.R.T támogatás)
Valamint a szoftveres (promise) megéri-e a maga 22.000 forintját mondjuk egy silicon image helyett ami 5.000 ? elvégre mindkettő csak szoftveres.
Most alaplapi silicon image van és nagyon nem vagyok megelégedve vele. :(
A választ előre is köszönöm :R

[Szerkesztve]

(#586) liksoft válasza Freddy TNT (#585) üzenetére


liksoft
nagyúr

Szia!

Sajna egyiket sem használom, így gyakorlati tapasztalatom nincs. Disznóság, de a honlapokon kevés az info. Több adatra lenne szükség. Azt sem írják, hogy a PCI-pro (2.) csatlakozós kártya üzemeltethető-e normál PCI csatiban. (Elméletileg igen, de láttam már karón varjút.) Így nehéz dönteni, és sokszor lutri. (Már megint fr@ncb@ a fogyasztói társadalommal. :((( )

Murphy él és dolgozik (Ami el tud romlani, az el is romlik). hdd-mentes.hu

(#587) M.T.


M.T.
senior tag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni egy döntésben.
Tehát azon filózom, hogy a már meglévő 10 hónapos 160Gb-os maxtor(SATA) vinyómat eladjam és vegyek 1 nagyobb 250-300 Gb körülit, vagy a meglévő vinyó mellé vegyek még 1 ugyan olyat és Raid 0-ban müködtessem.
A lényeg, hogy pár Gb-nyi fontos adatom szokott egyszerre lenni a vinyón.
Abit is7-es alaplapom van + 1gb ram + dvd író.
Az alaplapi raid vezérlőt használnám mert a drága HW-es vezérlőre nincs pénzem.

(#588) lazydog válasza M.T. (#587) üzenetére


lazydog
addikt

Ha valóban fontos adatokat tárolsz, szóba sem jöhet a RAID 0. Attól az egyetlen szóló vinyó használata is biztonságosabb.
Neked inkább RAID 1-re van szükséged.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#589) Freddy TNT válasza lazydog (#588) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Szerintem meg nyugodtan csináljon egy RAID 0-s tömböt. Van DVD írója és ami fontos azt mindig kiírja pl: egy újraírhatóra ami változik és sima írhatóra ami végleges adat (persze rendszeresen)

A RAID 1 úgy tűnik pont nem jó az emberünknek. Nekem úgy jön le, hogy kicsi neki a 160-as és azért venne nagyobbat. Ha így van akkor a RAID 1 kiesett.

RAID 0 + DVD-re mentés több előnnyel is jár. Költséghatékonyabb (olcsóbb egy kissebb vinyó mint egy nagy új) gyorsabb és ha rendszeresen ment akkor nem lehet probléma (persze ha 1 vinyó mellett dönt és akkor is ment DVD-re még biztonságosabb :) )

(#590) lazydog válasza Freddy TNT (#589) üzenetére


lazydog
addikt

A te megközelítésed is megfontolandó, emberünk majd dönt kettőnk válasza alapján.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#591) M.T. válasza Freddy TNT (#589) üzenetére


M.T.
senior tag

Elöszőr is nagyon szépen köszönöm, a segítséget.:R
Freddy válasza talán a nekemvaló megoldás mert tényleg csak bővülgetni szokott a fontos állományom Pl.: családi képek amik ha elérik a lemezre optimálisan kiírható méretet akkor mentem lemezre(persze a lemezek se 100%-os megbízhatóságúak).
Akkor már csak a vásárlás maradt.
A kérdésem még az, ha megvan a vinyó akkor a RAID 0-ás tömböt a windows telepítéskor kell létrehoznom és partícionálnom?
A tervem az, hogy 1 db 30Gb-os particíót hozok létre a rendszernek, és a maradékot egyben hagynám, de azt hallottam, hogy 128Gb-nál nagyobb partícíót nem kezel a windows, igaz ez?:F
Nekem SP1-es windows xp-m van amit telepítés után szoktam frissíteni a neten akkor már sp2-es.


[Szerkesztve]

(#592) Freddy TNT válasza M.T. (#591) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Mielött nekikezdenél : A RAID vezérlőkhöz külön driver kell egy kislemezre. Enélkül nem tudsz windows-t telepíteni. Valamint a meglévő dolgaidal át kell cuccolni egy másik vincsire (vagy sok DVD-re) ,mert két üres vincsi kell.

Nos, a RAID 0-hoz két teljesen egyforma vincsi szükséges. (méret, gyártó, cahce rpm)
Bár nekem volt már samsung-maxtor RAID-elve,de azért úgy ''illik'', hogy mégis csak egyformák legyenek.

Ha van alaplapon RAID funkció,akkor azt bekapcsolod. (bios vagy alaplapon jumperrel) ha nincs akkor veszel egy RAID vezérlő kártyát.
NA, ha ez megvan, akkor a boot elött bejön egy menű ahol taposni kell a setuphoz az F6-ot. (vagy amit kiír) ekkor választhatsz mirrored (RAID1) és striped RAID 0) vagy komolyabb kártyánál még több funkcióbol.

Neked ugye RAID 0 kell. Kiválasztod, majd felteszi a kérdést, hogy mekkora legyen a blokkméret. ha sok kicsi file-od van akkor a kissebb felé tekintgess, ha sok nagy akkor a nagyobb felé. Talán inkább jobb az arany középúttól a nagyobb felé választani valamelyiket :F ezen vannak viták, hogy melyik a jobb.

Ha ez megvan, akkor megkérdezi melyik legyen az 1-es és melyik a 2-es drive. Kijelölöd őket és már kész is. RAID 0 esetén a két vincsit egynek látja az összes szoftver.

Beteszed a win telepítő cd-t és amikor kiírja, hogy ''más gyártótol származó lemezhez nyomja meg az F6-ot'' akkor taposod, mint állat és megvárod míg nem kéri a lemezt.

Ha megvagy a telepítéssel,akkor mondjuk Partition Magic-el utólag átméretezheted a partíciót.

[Szerkesztve]

(#593) PapaMaci válasza Freddy TNT (#592) üzenetére


PapaMaci
őstag

De természetesen mindent le kell menteni elötte, mert az összes adat el fog veszni rola!!!

...mint az közismert...

(#594) Freddy TNT válasza PapaMaci (#593) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Igen,de ez az első bekezdésben benne is van :U ''át kell cuccolni.....mert két üres vincsi kell''

(#595) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

Szerintetek le lehet másolni egy RAID 0-ás rendszer egyik vinyóját RAID 1-el ? Úgy értem, hogy kivenni RAID0-ból, átteni RAID1-re egy üres vincsivel, majd rebuild... pontos másolatok lesznek ? :U :F

(#596) Freddy TNT


Freddy TNT
őstag

UP ! :)

(#597) lazydog válasza Freddy TNT (#595) üzenetére


lazydog
addikt

Nem lehet! Ha lehetne nem vesztenéd el a RAID 0-án lévő összes adatot az egyik vinyó elhalálozásakor.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#598) sanyibá


sanyibá
tag

Mit szóltok a WD 250G-s 16MB cache-s Raid Edition vinyókhoz?

A teszt alapján a hangszint és az öt év gar. elég meggyőző. Na meg a hibatűrése szintén.

1. A 2. generációban már van NCQ támogatás is, szerintetek akkor ez már SATA-II-s?

Valamelyikőtök régebben linkelt be egy kb. 60rongy körüli hardveres Raid 5 képes SATA-s kártyát, az négy darab ilyen vinyóval már egész jól muzsikálhat, nem?

Közben megtaláltam ez a kártya: Promise FastTrak S150 SX4-M és a linkelő: Lazydog!

2. Még mindig ez a kártyád van?

3. Kibővítetted azóta már a RAM-ot?

4. Elégedett vagy vele?

5. Tapasztalatok?

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#599) lazydog válasza sanyibá (#598) üzenetére


lazydog
addikt

Ami a WD Raid Edition-t illeti, az áruk riasztó egy kicsit.
1. Találva érzem magam. :)
Biztosan jól muzsikálnának ezek a vinyók a kártyámmal, azzal együtt is, hogy ez a controller csak SATA 1-es, NCQ nélkül.
2. Igen.
3. Nem.
4. Igen. Bővebben: rendszeresen használom, ez a ''raktár'' vinyóm, 4 db 7K250 Hitachi 160 GB-vel.
5. HD Tach 3.0.10 eredmények
Random Access: 12,7 ms
CPU Utilization: 27 % :((
Average Read: 106,3 MB/s
Burst Speed: 113,4 MB/s

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#600) sanyibá válasza lazydog (#599) üzenetére


sanyibá
tag

Kösz a válaszokat! :R

Szerinted csökkene a 'CPU Utilization' a bővített memóriával?

Most láttam az egyik magazinban az Asus P5WDG2-WS ''munkaállomás'' alaplapot, amin már volt PCI-X csatlakozó.

Gondolom húzósabb az ára mint egy sima lapnak, de a PCI-X csati csak jól jön, némi spórolással meg a következő konfigba be is lehet építeni.

Ezen az áron vajon vannak már ugyanilyen tulajdonságokkal bíró, de már SATA-II-t és NCQ-t is támogató PCI-X-s kártyák?

VIVA LA RESISTANCE !!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.