Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1651) Freddy TNT válasza #53246592 (#1650) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Ez biztosépítő jellegű,de mire reagáltál ? :U :F

(#1652) #53246592 válasza Freddy TNT (#1651) üzenetére


#53246592
törölt tag

Irtam - kerdeztem - valamit, aztan rajöttem hogy ha nem is ugyanarrol, de hasonlo dologrol volt szo ebben a topikban nemreg... Ugyhogy inkabb visszaolvasok kicsit többet :)

(#1653) OddMan


OddMan
őstag

RAID 1.5

A RAID 0 és 1 HighPoint által kifejlesztett kombinációja, mindössze két lemezen. A két lemez RAID 0 tömbként dolgozik, de csak a tárterületük fele használható, a fennmaradó felén kap helyet a másik lemez használható részének tükrözése. Ugyan a hasznos terület így csak 50 százalék, de az adatok RAID 1 szintű biztonságban vannak, az olvasás pedig egy RAID 0 tömb sebességével zajlik.


Létezik olyan SATA-II PCI-E RAID-Controller, ami támogatja a fentebb leírt RAID 1.5-öt? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1654) Ottoka válasza OddMan (#1648) üzenetére


Ottoka
őstag

Ezekkel a vezérlőkkel az a baj, hogy nincs rajtuk cache memória. Tapasztalotok szerint nem sokkal gyorsabb mint az alaplapi, viszont biztos hogy a processzort jóval kevésbé terheli. Axico Kft-nél (amit írtam) nem néztél szét?

Mezőhegyes

(#1655) Freddy TNT válasza Ottoka (#1654) üzenetére


Freddy TNT
őstag

De jóval megbízhatóbb és azért gyorsabb is mint az alaplapi....bizonyos határokig.
Valamint új gép esetén az integrált RAID vezérlő szivacs,mert újra kell csinálni a RAID tömböt az új alaplappal....

(#1656) OddMan válasza Ottoka (#1654) üzenetére


OddMan
őstag

A Tweaktown tesztje alapján [link] a RocketRAID 2310, tényleg semmivel sem nyújt jobb teljesítményt, mint az alaplapi Intel vagy nVidia nForce4 RAID vezérlő. :(

A Promise SuperTrak EX4350 kártyáján már van 64MB cache és Intel IO proci is, persze ez már egy másik árkategória. Jó lenne egy tesztet látni erről a kártyáról.


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1657) Ottoka válasza OddMan (#1656) üzenetére


Ottoka
őstag

Ha van rá zsé, mindenképp olyat vegyél ami cache-el van. Egyébként én is a tweaktown tesztet láttam anno. Egyébként az én ex8350-es karimon csak 128kb cache van. Láttam areca 1230-as karival teszteket, igaz 1Gb cache volt a karin (azon bővíthető) de sokszorosan gyorsabb volt mint az én kártyám. Newegg és ebay-t nem nézted? Az Areca kari példul fele ott mint kishazánkban.

Mezőhegyes

(#1658) Ottoka válasza Freddy TNT (#1655) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, ebben teljesen igazad van, hacsak nem nincs olyan szerencséd, hogy az nvraid vezérlő vagy általában sil chipes vezérlők felismerik a raid tombödet. Mert általában ezek vannak a lapokon.
Viszont az olcsóbb karik előnye ezzel be is fejeződött.

Mezőhegyes

(#1659) OddMan


OddMan
őstag

Az alábbi RAID kártyákat forgalmazzák nálunk? :U

- LSI LOGIC MegaRAID SAS 8408E
- Intel SRCSAS18E
- Areca ARC-1230ML

Esetleg ismertek a fentiekhez hasonló PCIe, SAS/SATA csatolós, DDR RAM foglalattal és IO processzorral is felszerelt RAID controller-t? :U


[Szerkesztve]

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#1660) Ottoka válasza OddMan (#1659) üzenetére


Ottoka
őstag

Az areca 342e ft a Pctrade Kft-nél.

[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#1661) dbius válasza lazydog (#1637) üzenetére


dbius
veterán

Ok, thx, megnézem!

:R dbius

(#1662) dbius válasza Freddy TNT (#1640) üzenetére


dbius
veterán

:R a raid 0, 1 közötti különbségekkel tisztában vagyok, mint mondtam valószínű, hogy csak rendszernek lenne a raid0.

Apropó, erről jut eszembe még egy kérdés. Norton Ghost hogyan kezeli a raid tömböket, lehet-e vele tömböt ghostolni és visszaállítani és müxik-e?

:R

dbius

(#1663) Freddy TNT válasza dbius (#1662) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Norton ghost 9-el próbálkoztam.....a mentés tökéletesen ment. Azonban (természetesen mikor a legjobban kellett) mikor arra került a sor, hogy vissza is állítsam már jöttek a gondok....ugyanis a norton cd-ről be kell boot-oolni és utána kell valamit mókerolni...azonban a boot során nem lát vincsit (azaz nem látja a RAID vezérlőt)

Na már most hogy adagolnád be neki a drivert ? :U :F

(#1664) Garf. válasza Freddy TNT (#1663) üzenetére


Garf.
tag

A Norton Ghost 10-es verzióba már belehet adni a sata és raid drivereket. Ugyan úgy mint az XP-nél az elején F6 kell nyomkodni és kérni fogja a driver. Én a 10-es már állítottam vissza a rendszert. :)

(#1665) edeleny


edeleny
őstag

Én az Acronist használom,és mindeféle kiegészitö nélkül tökéletesen müködik RAID alatt is.

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1666) icsor


icsor
csendes tag

Üdv.

Egy kis segítségre lenne szükségem.

Vettem egy ASUS M2N-SLI Delux alaplapot, van hozzá 2 db 160 GB -os WD SATA-s HDD, hogyan tudom RAID 0-ba kötni őket? Előbb telepíteni kell az XP-t, vagy BIOS-ból kell beállítani?
Particionálni lehet őket?

A választ előre is köszönöm.

(#1667) Ottoka válasza icsor (#1666) üzenetére


Ottoka
őstag

1. Tedd a winyókat az nvraid vezérlő 1-es és 2-es sata csatijára.
2. Biosban engedélyezd az nvraid-et.
3. Utánna ha kilépsz a biosból újraindul, majd a post képernyő után be kell lépni az nvraid biosba, ha jól emlkészem F10-el (nem a post képernyőn az igazi biosba a DEL-el, hanem az azt követő képernyőn).
4. Az nvraid biosban létre kell hozni a raid0 tömböt (stripe).
5 Az nvraid biosból kilépés után állítsd be az igazi biosban hogy a cd vagy dvd olvasódról bootoljon, másodlagosan pedig az újonnan létrehozott raid tömböt.
6. Tedd be a winxp telepítő cd-t, meg a laphoz kapott floppyt.
7. Amikor a telepítő elindul, nyomkodd az F6-ot, mikor alul kiírja.
8. Amikor a telepítő megáll, akkor a floppyról tedd föl az nvraid vezérlő drivert (T betű) , és mindkettőt fel kell rakni, először az alsót. Aztán újra T betű és a fölsőt.
9 Ennyi

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#1668) icsor válasza Ottoka (#1667) üzenetére


icsor
csendes tag

Köszi szépen, sikerült.

(#1669) Ottoka válasza icsor (#1668) üzenetére


Ottoka
őstag

Ok, rendben

Mezőhegyes

(#1670) Skica


Skica
őstag

Sziasztok!

Kis segítség kellene.
Adott egy ASUS P5B alaplap (nem Delux!), adott 2db 80GB HDD SataII.
Hogyan kell beállítanom a dolgokat, hogy Raid 0 –ként tudnám használni a winchestereket?
Az alaplapon 1db SATA Raid csatlakozó van, ha az egyik hdd-t rákötöm, a JMicron kontroller jelzi hogy 1db HDD-t lát. Ha a másik HDD-t bárhová csatlakoztatom (SATA 1-2-3-4), nem jelzi, hogy 2db winchester lenne a rendszerben. Ha egymás után rakom (SATA 1-2), a Raid lehetőséget fel sem ajánlja.



.: No Comment Grp:.

(#1671) Ottoka válasza Skica (#1670) üzenetére


Ottoka
őstag

1. Tedd a winyókat az nvraid vezérlő 1-es és 2-es sata csatijára. Ne a Jmicron-ra
2. Biosban engedélyezd az nvraid-et.
3. Utánna ha kilépsz a biosból újraindul, majd a post képernyő után be kell lépni az nvraid biosba, ha jól emlkészem F10-el (nem a post képernyőn az igazi biosba a DEL-el, hanem az azt követő képernyőn).
4. Az nvraid biosban létre kell hozni a raid0 tömböt (stripe).
5 Az nvraid biosból kilépés után állítsd be az igazi biosban hogy a cd vagy dvd olvasódról bootoljon, másodlagosan pedig az újonnan létrehozott raid tömböt.
6. Tedd be a winxp telepítő cd-t, meg a laphoz kapott floppyt.
7. Amikor a telepítő elindul, nyomkodd az F6-ot, mikor alul kiírja.
8. Amikor a telepítő megáll, akkor a floppyról tedd föl az nvraid vezérlő drivert (T betű) , és mindkettőt fel kell rakni, először az alsót. Aztán újra T betű és a fölsőt.
9 Ennyi
:)

[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#1672) dDiego


dDiego
aktív tag

Eladó 2db seagate sata vinyó.
[link]

báránybőr = juhhéj

(#1673) Skica válasza Ottoka (#1671) üzenetére


Skica
őstag

:F Ez szép, de az ASUS P5B egy intel 965-ös alaplap, nem nvidia!

.: No Comment Grp:.

(#1674) lazydog válasza dDiego (#1672) üzenetére


lazydog
addikt

Remélem abbahagyod végre a szemetelést.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1675) Ottoka válasza Skica (#1673) üzenetére


Ottoka
őstag

Igen, ne haragudj, ez elkerülte a figyelmemet. De akkor is aktiválni kellene a bios-ban a sata vezérlőt, azt amire 4 db winyót lehet rakni. Mert a jmicronra csak egy winyót, és egy külső sata egységet lehet rakni.

Mezőhegyes

(#1676) Kloss


Kloss
őstag

Sziasztok!
Most akarok Raid0 tömböt csinálni 2 vinyóból. Visszaolvasgattam itt a fórumban, elég vegyesek a vélemények.
De ami inkább érdekes, hogy mindenki attól fél, hogy megnövekszik a hibalehetőség.
A kérdésem az lenne, hogy ki járt már pórul raid0 tömb miatt? Esetleg vinyó vagy vezérlő hiba miatt vagy akár tuning is okozhatja?
Köszi

(#1677) Dassler


Dassler
őstag

Napot!

Csak kíváncsiságból: ha egy 2 vinyót igénylő megoldást (raiid 0, 1) nem 2, hanem több vinyóból épít ki az ember, akkor az hogyan viselkedik?
Másik, amit akartam, hogy egy vezérlő több tömböt is tud kezelni? Tehát ha van pl egy 8 csatis vezérlő, akkor mondjuk az 2 db raid5 tömböt is kezelni tud? Gondolom a bisoába lehet valamit alkotni, csak még soha nem néztem utánna ennek :)


[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1678) lazydog válasza Dassler (#1677) üzenetére


lazydog
addikt

Nem rakhatsz kettőnél több vinyót sem RAID 0, sem RAID 1-be.
Elvileg egy 6 csatlakozós vezérlő is elég lehetne két darab RAID 5 tömbhöz, de ettől még nem feltétlen valósítható ez meg a gyakorlatban.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1679) Dassler válasza lazydog (#1678) üzenetére


Dassler
őstag

Értem, kösz a választ. Tehát ha jól értem, vezérlő függő, hogy tud-e több tömböt kezelni, vagy sem?
Így visszaolvasgattam a fórumot, ha jól vettem ki, egy új gépnél érdemes úgy összehozni, hogy: 1 raptor rendszervinyónak, egy raid0 tömb lapozónak, és egy raid1 a számomra fontosnak vélt adatokhoz? Csak azért kérdezősködök, mert lassan elkezdem összeoperálni az új konfigomat, aztán a lehetőségekhez képest informálódok.

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1680) lazydog válasza Dassler (#1679) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, az általad tervezett elrendezés tűnik ideálisnak.
A bonyolultabb, RAID 5, RAID 10, stb. tömbök alkalmazása alaplapi vezérlővel még akkor sem célszerű, illetve biztonságos, ha egyébként az képes erre.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1681) Dassler válasza lazydog (#1680) üzenetére


Dassler
őstag

Az egy vezérlő, több tömb esetét azért kérdeztem, mivelhogy akkor mondjuk a mai lapokon min. 4 sata csati van, és arra rátolok mondjuk egy raid 0-át, akkor a másik két csatit már nem tudom raidre kihasználni?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1682) lazydog válasza Dassler (#1681) üzenetére


lazydog
addikt

Tudod használni a másik két csatlakozót is RAID-re.

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1683) Dassler válasza lazydog (#1682) üzenetére


Dassler
őstag

ÉrtM. Kösz a segítséget :)

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1684) Dassler


Dassler
őstag

Még zavarok. Akkor az alaplapi 1-es csatira kötök rendszer vinyót, a 2-3-asra mondjuk raid0-át, a negyedikre mondjuk rack-et/másik vinyót/ODD-t valamit, egy külön vezérlőn meg mehet a raid1. Ez így mehet? vagy 1-2-re raid, 3ra rendszer, 4-re rack...


[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1685) Luighi


Luighi
aktív tag

Hali!

Tudna valaki segíteni?

Szoftveres RAID 0+1-et szeretnék csinálni egy AIC-39160 vezérlőre kötött 2db u320-as SCSI vinyóval.

Ismer valaki erre szoftvert? :R

(#1686) edeleny


edeleny
őstag

Lenne egy kérdésem.
A RAID0 tömb tökéletesen megy.
DE,mi van akkor,ha BIOS-t frissítek?

Az interneten előtt is ugyan ennyi hülye volt mint most, csak a világ nem tudta róluk, hogy azok.

(#1687) Zeratul válasza edeleny (#1686) üzenetére


Zeratul
addikt

Semmi. A raid vezérlő autorebuildeli a köteteket, mert a vinyókon a kötet felépítésekor létrejön a egy rekord ami tartalmazza a kötet feépítését és azt a vezérlő felismeri.

(#1688) dbius


dbius
veterán

Uraim olyan kérdésem lenne, hogy raid 1 tömbből olvasáskor mindkét vinyóról olvas adatokat a rendszer? ~ ergo olvasásban (win load, stb...) ebben az esetben a sebesség raid 0-nak lenne megfelelő, csupán az írási sebesség lassabb, viszont biztonságosabb...

Erősítsetek meg, hogy jól gondolom-e, vagy javítsatok ki ha tévedek.... mert amennyiben így van, inkább a raid 1-et választom, az írási sebesség kevésbé fontos!

:R dbius

(#1689) Dassler válasza dbius (#1688) üzenetére


Dassler
őstag

Amennyire én tudom, az írás picit lasabb, mint 1 szimpla vinyó, és az olvasásban valamivel gyorsabb...

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1690) Luighi válasza Luighi (#1685) üzenetére


Luighi
aktív tag

UP

diskmgmt.msc helyett kellene valami.

(#1691) pitom


pitom
tag

Sziasztok, van arra esély, hogy egy via VT8237 raid vezérlővel épített raid0 tömböt lásson xp-ben egy sil3112 vezérlő? A két vinyó egy msi lapban volt, és ott csináltam raid0-át rájuk, de a lapom beszart és most visszament a két vinyó egy abit lapba, látja is a tömböt, meg a rajta lévő particiókat, de nem lehet rájuk menni, mert azt mondja, hogy nincs ilyen meghajtó. Ha van, akkor módja? KÖSZI



[Szerkesztve]

"Az APT rendszer roppant hatékony, percek alatt romba lehet dönteni vele egy működő számítógépet..." : Pere László

(#1692) Dassler


Dassler
őstag

A RAID 0+1 ill. 10-ről mi a véleményetek sebesség szempontból?

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1693) lazydog válasza Dassler (#1692) üzenetére


lazydog
addikt

Olvass kicsit vissza, ha valóban érdekel a téma.
Nem, mintha én volnék a leginkább illetékes, de akár tőlem is. ;]
[link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1694) Dassler válasza lazydog (#1693) üzenetére


Dassler
őstag

A link sokat segített, kösz. Nem találtam a sok hozzászólás között...szép lassan építgetem az újabb gépemet, aztán filózok, hogy hogysmint legyen. Itt feljebb már kaptam erre-arra választ, pont tőled :)) Pontosan az érdekelne, hogy a raid 10 ill raid 0+1 mi. Utóbbinál egy raid nullás tömböt tükrözök, ha jól veszem ki. 4 vinyóból a kapacitás 2-é lesz. A sebesség írás/olvasás hogy alakul ez esetben? a Raid 10-nél hogy van?



[Szerkesztve]

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1695) lazydog válasza Dassler (#1694) üzenetére


lazydog
addikt

A RAID 0, RAID 1, RAID 5 tömbök jöhetnek számításba.
Gyakorlatilag nincs értelme, jelentősége a többi kombinált RAID tömb használatának.
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1696) Dassler válasza lazydog (#1695) üzenetére


Dassler
őstag

NAh, köszönöm, a 2. link az én szintemen leírja :)) mostmár alles ist klar

Állítólag mindenki utál, de én annyira szeretem magam, hogy tudom ezt kompenzálni

(#1697) Zoli329


Zoli329
addikt

Üdv! Lenne egy kérdésem hozzátok. Nforce 590-es lapom van és az alaplapi Raid-ot használnám (már használtam természetesen).
Fent van az XP az egyik hdd-n (mindkettő 120as). Szeretnék Raid1-et létrehozni a 2 hdd-vel. Az egyiken nincs semmi a másikon vannak az adatok. Szeretném tükrözni de úgy kellene, hogy az XP továbbra is elinduljon újratelepítés nélkül. Ez megoldható?

(#1698) lazydog válasza Zoli329 (#1697) üzenetére


lazydog
addikt

Nem oldható meg, mindent le kell mentened a vinyóról.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1699) Guszti


Guszti
aktív tag

Nem igazan talaltam semmi infot, az agnollal meg hadilabon allok, ugyhogy remelem itt okos emberek emgmondak majd a tutit.... :)
Nah, tegyuk fel, hogy van egy adaptec 29160-as kartyam. Az a baj, hogy mar azt se tudom, h ha sima PCI slotba rakom, akkor is tudja e a 160MB/s-es sebesseget.

Szoval adva vagyon egy ilyen kartya a gepbe, es ha fogok egy SUN StorEdge D1000-et es osszekotom a kartyaval (persze dobalok bele par winyot is), akkor a benne levo winyok-rol tudok-e mondjuk bootolni (winfos), es hogy a koteteket mi modon tudom letrehozni?

Varom a hozzaertok okitasat, es elore is koszi! :)

(#1700) CSorBA válasza lazydog (#1693) üzenetére


CSorBA
őstag

Hi, énis elolvastam :)
Teljesen kezdő vagyok, most veszek (vettem, csakhát a posta) 2db sata2es wd 250es (16mb) winyot.. és szeretném eloszor RAID1ben (tükrözés) hasznalni... Lenne pár láma kérdésem azthiszem:
1, Én elég sokat torrentezek, ami elég szépen össze vissza ugraltat ha jol tudom.. Nem lesz így raid1ben ez tul kellemetlen mindkéét winyonak? Gondolom a nevébol eredően, most tök együtt fognak mozogni, igaz?
2, Ha késobb megakarom bontani ezt a tükrözéses cuccot, mert szét akarom szedni a nagyobb helyért, akkor ugye nem veszik el az adat? hanem lesz 2 meghajtom, mindketton tök ugyanazzal, és utana tom torolni az egyikrol amit akarok, vagynem?

köszönöm a valaszokat..

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.