Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#1451) Ottoka válasza R.Zoli (#1445) üzenetére


Ottoka
őstag

Mostanában nem sokat foglalkoztam a témával, használom ami van. De ha a google-ban beírod sata raid test, meg sata raid, akkor csomó oldalt kapsz, amik ilyenekkel foglalkoznak emlékezetem szerint. Persze nem az első linkek, de hát ha érdekel kicsit türelmes leszel. Sajna én olyan birka vagyok, ha találok valamit egyből olvasom ahelyett hogy megjelölném, aztán meg általában később hiába keresem...

Mezőhegyes

(#1452) R.Zoli válasza Ottoka (#1451) üzenetére


R.Zoli
őstag

Találtam egy nagyon jót, szerintem tanulságos:

http://tweakers.net/reviews/557

(#1453) lazydog válasza R.Zoli (#1452) üzenetére


lazydog
addikt

Tényleg nagyon jó, köszi!
Kiderült, amit már eddig is sejtettem, hogy milyen sz@r kontroller kártyát vettem. :(((

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1454) mr_ricsi válasza mh197 (#1448) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''kérek egy intel menüt''
Intel inside... :)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#1455) mh197 válasza Barohawk (#25) üzenetére


mh197
senior tag

bakker, elnéztem a topikot. :O :B

[Szerkesztve]

(#1456) Ottoka válasza R.Zoli (#1452) üzenetére


Ottoka
őstag

Nem tudom figyelted -e, volt egy Areca 1160 kártya 1GB cache-el, meg ugyanez 128MB cache-el, és mekkora különbség volt a kettő között. Nagyon fontos a sok cache. Mennyiért láttad a 12 portos areca kártyát?

Mezőhegyes

(#1457) R.Zoli válasza Ottoka (#1456) üzenetére


R.Zoli
őstag

160K a neweggről netto...

(#1458) R.Zoli válasza Ottoka (#1456) üzenetére


R.Zoli
őstag

Viszont az is néztem ,hogy ezekbe notebook memo kell...Mellesleg azért az 1 giga kess szerintem csak nagyon sok drive esetén kell...Nem hiszem ,hogy 4* RAID 0 mellé kellene...Ettől független jó beruházás hosszú távon is ez a kártya!

(#1459) Ottoka válasza R.Zoli (#1458) üzenetére


Ottoka
őstag

És eldöntötted már mit veszel?

Mezőhegyes

(#1460) R.Zoli válasza Ottoka (#1459) üzenetére


R.Zoli
őstag

400K-ra jött ki netto a gép amit összeírtam magamnak...
Na ez az az összeg amit nem akarok kiadni most gépre :D
HA veszek akkor csakis Areca és olyan ami bővíthető kesses...DE most 2 darab 150-es Raptornál többre nincs pénzem...Szal szerintem a legközelebbi gépfejlesztésemkor lesz ilyen kártyám és akkor veszek mellé még egy Raptort...

(#1461) Speed


Speed
őstag

Sziasztok :R Kéne nekem egy kis segítség. Érdemes összekötni 2 db 36GB-s raptor vinyót raidba és úgy futatni rajtuk a redszert meg ezt-azt hoz ez nekem érezhető gyorsulást vagy valami előnyt?? :U

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1462) sszever válasza Speed (#1461) üzenetére


sszever
őstag

Én megtettem. Nekem hozott gyorsulást, a rendszernél is érezhető, illetve ami számmal kimutatható:

kb. 90 darab 50 MB-os RAR fájl tömörítése egy 4 gigás ISO-ba: 300-as SATA-s vinyón több mint 3 perc volt. A 2 rapotoros RAID-en pedig épp valamivel 1 perc feletti idő.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1463) Speed válasza sszever (#1462) üzenetére


Speed
őstag

És az ilyen tömörítésen kívüli dolgokban hoz gyorsulást mint pl. gép be-ki kapcsolás,progik indítása kiléápés ilyenek :U

[Szerkesztve]

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1464) sszever válasza Speed (#1463) üzenetére


sszever
őstag

Szerintem hozott...
De azért nem biztos, hogy megéri.

Videószerkesztésben viszont bődületes a különbség.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1465) Speed válasza sszever (#1464) üzenetére


Speed
őstag

Hát én nemigen szerkesztek egyenlőre videót asszem nem tom mgéri e azt a +20k-t van aki azt mondja neki többet hozott mint a dual-core cpu :U

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1466) sszever válasza Speed (#1465) üzenetére


sszever
őstag

Dual Core is csak akkor hoz többet, ha a szoftver képes több szálon futni.
De ettől az olvasási / írási sebességed még nem fog nőni

[Szerkesztve]

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1467) Speed válasza sszever (#1466) üzenetére


Speed
őstag

no igen így van de azt má úgy alap tartozéknak tekinti az ember nem úgy mint a raid-et :R de lehet megpróbálkozom vele :D :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1468) Ottoka válasza Speed (#1467) üzenetére


Ottoka
őstag

Raid+dual core proci együtt. Tudod: tripper, kankó együtt frankó :DDD



[Szerkesztve]

Mezőhegyes

(#1469) Speed válasza Ottoka (#1468) üzenetére


Speed
őstag

Hát hallod lehet jól menne :D

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1470) sszever válasza Speed (#1469) üzenetére


sszever
őstag

Ha komolyabb raid vezérlő kártyát használsz, akkor oly mindegy, mert saját processzora végzi a számolást.

Ha alaplapi, akkor sem lesz különbség, mert nem igazán terheli meg a procit. (tesztekben volt olvasható anno, hogy a sima P4.eseknél 1-2%-al terhelgette, s ez bizony nem sok...) Legalábbis észre nem fogod venni!

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1471) Speed válasza sszever (#1470) üzenetére


Speed
őstag

Nem sima alaplapi lenne munkábaállítva egykis terhelés nemárt a cpu-nak sem legalább nem unatkozik :D :R

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#1472) Lazsa Boy


Lazsa Boy
aktív tag

Üdv Mindenkinek!

Elgondolkoztam, hogy Raid-be kötök két vinyó. Csak fel merült bennem egy kérdés!
Miszerint van most egy Samsung 160GB-os SATA1-es winyóm. Ha veszek hozzá egy SATA2-es ugyan olyan Samsung 160GB-os winyót akkor menni fognak Raid-be? Vagy inkább vegyek SATA1-es Samsung-ot?

Előre is köszönöm a válaszokat!

A térerő legyen veletek!!!

(#1473) sszever válasza Lazsa Boy (#1472) üzenetére


sszever
őstag

elvileg, de felsleges, mert a lassabb vinyó adja meg a max sebességet.

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1474) Lazsa Boy válasza sszever (#1473) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Okés, csak nem fog sírni azért mert az egyik SATA-s a másik SATA2-es?

A térerő legyen veletek!!!

(#1475) sszever válasza Lazsa Boy (#1474) üzenetére


sszever
őstag

SATA 2 lefele kompatibilis. Mennie kellene, de nem próbáltam ki.
Ha ezeket kifejezetten csak RAID-re akarod használni (s nem akarsz 2 vinyót venni), vegyél inkább SATA-t, biztos, ami biztos

Csak egy ember hiányzik, és máris üres a világ!

(#1476) Lazsa Boy válasza sszever (#1475) üzenetére


Lazsa Boy
aktív tag

Rendicsek. Köszönöm segítségedet :R
Majd ha meglesz a vinyó és megy a raid, akkor írok a fejleményekről.

A térerő legyen veletek!!!

(#1477) Dilikutya


Dilikutya
félisten

SIL0680-as vezérlőről meséljen nekem valaki, legyen szíves!

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#1478) SzlobiG


SzlobiG
félisten

Kis Help nem vágom a raidet.:) Na szóval ha veszek kettő 250Gb Maxtor MAxline III-as vinyót azt Raid 0-ba, vagy 1-be lenne érdemes használni? Jah meg ha raidbe megy a két vinyó akkor simán tudok másolni rájuk ugye az nem befolyásolja?

(#1479) lazydog válasza SzlobiG (#1478) üzenetére


lazydog
addikt

A két vinyót egynek fogod látni, és ugyanúgy kezelheted, mint eddig. [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1480) SzlobiG válasza lazydog (#1479) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ahamm, értem, kössz az infót!

(#1481) matyee


matyee
őstag

sziasztok! megörököltem egy ugyanolyan winyót mint a jelenlegi (120-as maxtor) illetve még régről van egy stlab raid kártyám, és elgondolkodtam, hogy raid1-be tenném a két ugyanolyan hdd-t. nekem a legfontosabb a biztonság, illetve a maxtor winyókkal amúgy is sok baj van, ezért jó biztonsági dolog lenne adataimnak. vki tudvmi leírást hogy is kell nekifogni? gondolom adatokat le kell menteni, mert azok elszállnak. particionálás sem tudom hogy meg így stb :) nem csináltam még ilyet... mielőtt ajánljátok hogy olvassa végig leírásokat, jelzem, hogy kb 2 órája fejeztem be melót, kb 5 oldalnyi leírást forumot elolvastam, de már nem bírom :) thnx előre is! :R

[Szerkesztve]

(#1482) Criton


Criton
veterán

Hi, mivel a mostani kérdésemet egy másik totyikban is feltettem, szeretném itt is megkérdezni - de inkább csak a linket rakom be.

[link]
[link]

Criton

(#1483) lazydog válasza Criton (#1482) üzenetére


lazydog
addikt

C: nek gondoltam 40 gb -ot mint rendszer. A maradék meg lenne letöltés. És a másik 250gb meg maradna annyi.

Először el kell döntened, hogy sebességet akarsz (RAID0), vagy biztonságot (RAID1).
Nem lehet particionálni (felosztani) tetszőleges méretű területekre. A RAID vezérlő teljes HDD-ket kezel.
nVidia RAID: [link]

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1484) Criton válasza lazydog (#1483) üzenetére


Criton
veterán

szval a 2x250gb samu, ha raid0ba rakom pl, akkor 500gb nak fogja használni az egészet , és nem lehet particionálni ?

Vagy inkább használjam a 2 vinyót raid nélkül ?

A raid1 nél olvastam, hogy lassú - persze ha nem lasabb a teljesítmény mondjuk mint most simán, akkor természetesen a biztonság.

Ki mit javasol ? 2db 250GB Samsung SATA2 vinyót érdemes raidben használni ?
( game,movie,mp3,photoshop,Dreamweaver, letöltés stb... )

(#1485) lazydog válasza Criton (#1484) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, a RAID0-nál 500 GB-ot fogsz látni, RAID1-nél 250 GB-ot.
A RAID1 írásnál lesz kicsit lassúbb, mint önmagában.
Én inkább egy harmadik, kis méretű gyors vinyót használnék a rendszernek (Raptor).
Ha csak a két vinyó van inkább külön használnám azokat.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1486) Criton válasza lazydog (#1485) üzenetére


Criton
veterán

csak ez a 2ő van. Akkor te raid nélkül használnád ? Vagyis mondjuk ha beszerzek egy kisebb sata2-es vinyót, az lenne a rendszer és akkor a raid is jobb lenne gondolom a másik 250gb -al

(#1487) lazydog válasza Criton (#1486) üzenetére


lazydog
addikt

Igen, a kis vinyó a rendszernek és RAID1- ben a két 250 GB-os. Így nagy biztonságban lennének az adataid, és a rendszer is gyors lenne.
Ennek a biztonságnak az az ára, hogy a két nagy HDD együtt lesz 250 GB-os.

Quick brown fox jumps over the lazy dog - but can't the Gigabyte!

(#1488) K9


K9
tag

Ehh több órát olvastam a topikot, hogy ne azzal a kérdéssel indítsak hogy mi a raid 0 és mi a raid1....
Azért kelett több órát olvasni kb.5óra megvolt... mert félelmetes hogy az ember hogy elbizonytalanodik bizonyos hozzászólásknál. Főleg a topik elején hatalmas nagy csapongások hogy nem éri meg...k*rva gyors...nem is olyan gyors, meg hasonló...
Meg ilyen megoldás fajta hogy inkább több vinyó és egyik rendszer másikra a swap átirányítás és már majdnem ugyanott vagy...
Na minek is mesélem akik itt voltak elejétől a végéig pontosan tudják mekkora a ''káosz''.
Arra jutottam hogy a legjobb ha vesz az ember egy raptort, legjobb a (36gb vagy a 150gb) ezt berakja rendszernek (win, linux).Számomra fontos hogy a rendszer menthető legyen ghostal, így a raid 0-ról lemondtam ITT.
(persze olvastam hogy valaki copy paste winnel megoldja ezt ha raid 0-ás a rendszer elmentését, ez is szimpi azért, de olyan fapados:)
Na akkor a raptor melett egy raid 0 páros ami jó, majd még egy winyó ami a raid 0 páros backupja lenne.
Összegezve otthoni célra videós,játékos,stb...-re ez a legjobb(fél hardwares raid kari):
-1 vinyó raptor
-2 vinyó raid 0 (ha valaki gazdag persze itt is raptor)
-1 vinyó raid0-nak backup (de ez nem is olyan fontos, mert azért a veszély nem akkora mint egyesek felnagyították, de azért jobb félni mint megilyedni).

Felvetődött bennem ezzel a rendszerrel egy-két kérdés.Mivan ha van 4gb memóriám? Jobb lenne ha ott tárolnám a swapot a winnek (tehát letíltani). Az még gyorsabb lehet mintha a raid 0 párosra irányítanám a swapot? De ha a swap a raid 0-ra van irányítva akkor a ghost menni fog?
Azt hiszem ennyi most, még kb 2-3 óra kiválasztani hogy raid 0 párosba melyik márka és mekkora vinyó kelljen. Ez sem lesz egyszerű, mert van itt már raid editiontól kezdve minden szar:D
Jah még az tegnap késő este valami olyanba bonyoldtam bele hogy déli meg északi híd meg ilyen leterheltség, lehet megkeresem a témát megint, de ott már nagyon :Y
Ha tudjátok mire gondolok mert én nem:D a raidel kapcsolatban, akkor szivesen várom a válaszokat.

[Szerkesztve]

(#1489) K9 válasza K9 (#1488) üzenetére


K9
tag

Na megnéztem jó pár tesztet és árakat és arra jutottam hogy 36gb raptor ahoz képest mit tud és mennyivel gyorsabb ahoz képest sokat kérnek érte br.35 körül.
Ami nagyon fain az a raptor 150gb, de ez meg br.85 körül:D
Figyelve az ár és teljesítmény viszonyt meg azt hogy a lényeg a swap meg a win saját ideiglenes fájlai másik meghajtóra vagy memóriára van átirányítva, így egy nem csoda winyóval is akkora gyorsulást tudunk elérni hogy szügségetelen sok +10k beleölése csak azért hogy a winbe 0,1 sec alatt hamarabb nyíljon meg a vezérlőpult, vagy a win 1-2 secel hamarabb indúljon.Mert a fő teher itt a swappolásnál van.Ha ez megoldódik a rendszernél akkor már sokat nem lehet nyerni olcsón.
Inkább ezt a pénzt az amit raptorra kéne fordítani beleöli az ember prociba vagy videókariba.
Ahol meg félelmetes sebbességet akarunk azt meg a raid 0 párosra tesszük.
Persze az elöző kommentembe még mindig élnek a kérdések.

(#1490) Criton


Criton
veterán

Ha RAID, akkor melyik jobb viszont ? Nvidia RAID vagy Silicon Image RAID ?

(#1491) Criton válasza lazydog (#1487) üzenetére


Criton
veterán

Itt a Silicon Image RAID -nél azt vettem észre, hogy a SATA2 es vinyóm csak 1500MB/s -en megy, ez normális ? Valamint RAID0 tényleg 1 vinyót csinált a 2ből, de win telepítés elején lehetett particiónálni. Valamint azt vettem észre, hogy pl a 200gb -ot sokkal gyorsabban formázta mint eddig.

A kérdésem akkor az, NVIDIA Raid a jobb vagy a Silicon ?


Ez a RAID0-as gyorsaság + nem bíztonság szerintem inkább a szerver tulajoknak fontos. Úgyis szerintem az otthoni felhasználók többsége kiír mindent dvd-re

(#1492) K9 válasza Criton (#1491) üzenetére


K9
tag

nvidia

(#1493) K9 válasza K9 (#1488) üzenetére


K9
tag

Na gondolkoztam és a memóriás swap megoldás az gyorsabb lenne, de kérdés mennyivel, mert ha nem sokkal akkor nem pazarolna az ember kb 800mb memóriát erre.
De ha elindítok öt progit a raid 0-ás páron akkor már nem is olyan egyszerű lesz a winyónak swapolást is oda írni. hmmm.

(#1494) Cyberslider válasza K9 (#1493) üzenetére


Cyberslider
őstag

Ha veszel egy rakat ramot,akkor miért érdekes a swap,alig fogja használni :)

Szerintem feleslegesen bonyolítod túl a dolgokat,ez egy home rendszer lesz,hidd el,nem fogsz sokat fogni rajta,akárhogy csinálod.
Tedd raid0-ra,ha úgy akarod,a swap-et meg állítsd be fixre,oszt kész,winyó elég gyors lesz,attól gyorsabb már jóval drágább megoldás lenne,és neked nem érné meg,a sok RAM meg gondoskodik a rendszer gyorsaságáról.

Szerintem :P

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#1495) K9 válasza Cyberslider (#1494) üzenetére


K9
tag

Lehet tényleg feleslegesen bonyolítom :F
:DDD

(#1496) ploteus


ploteus
aktív tag

Van egy ITE8212-es UATA-s Raid 133-as vezérlő ha érdekel valakit :R
Nekem amúgy annyira nem vált be a raid dolog, mindig féltem a sérüléstől, ha kéttéválasztom a hdd-t, nincs hova menteni, ha meg megsérül...

˘˘°°UP°°˘˘Szeresd az embereket...Hisz ők sem szeretnek téged...Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!!

(#1497) fluiid


fluiid
csendes tag

Hali, következő a problémám, nem találtam eddig sehol megoldást:
Konfig
ASUS M2N-E
AMD X2 4200+
2x1GB 677 Geil ram
2x250GB WD 16mb RE hdd

- Szóval raid1-elném a két vinyót, bios belőve, raid bios belőve, xp install...
- F6, floppy bekér, 2 driver megmutat, vinyó felismer, quickformat...
- Ezután másolná a file-okat, de a floppyról nem tudja kopizni a (már egyszer megtalált) driver fileokat :F
- ha skippelek, nem látja a vinyót, így nem is tud települni :(((

láttam másoknál is Nforce-nál hasonló problémát, de megoldást azt nem.. grrr

valakinek tippje esetleg? köszi

Que?

(#1498) fluiid válasza fluiid (#1497) üzenetére


fluiid
csendes tag

Azt hiszem megvan a megoldás, hátha más is beleütközik a problémába:

http://www.msfn.org/board/index.php?showtopic=51140

Que?

(#1499) fluiid


fluiid
csendes tag

Szerintetek ez milyen teljesitmeny a konfighoz kepest?

[link]

koszi ;)

Que?

(#1500) Criton válasza fluiid (#1499) üzenetére


Criton
veterán

hát jó kérdés, én is lefutattam ezt a tesztet, és az alábbit kaptam :

[link]

2x250GB Samsung SATAII - RAID0 / NVIDIARaid

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.