Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID

Hozzászólások

(#851) champion válasza csapos2 (#30) üzenetére


champion
csendes tag

egy olcsó raid kártya tudaja
2 vinyóval
a tükrözést (biztonság)
és a stripedset (gyorsaság) beállítást

Freddy Krugernak azóta vannak rémálmai, mióta Chuck Norris vele álmodott!

(#852) AMD!4ever válasza champion (#851) üzenetére


AMD!4ever
őstag

Szerinted szegény 1 év alatt nem tudta meg? :))

Hiszek egy Istenben,Hiszek egy Hazában,Hiszek Magyarország feltámadásában!

(#853) Krix válasza champion (#851) üzenetére


Krix
őstag

Mielőtt válaszolsz, nézd meg a hozzászólás dátumát, mert több topikban fél - egyéves hozzászólásokra válaszolsz.

If it is not broken then don't fix it!

(#854) HIJ


HIJ
őstag

Üdv!

Olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy van e olyan szoftver, amivel esetleg ellenőrizni tudnám, hogy jól működik e a tükrözés a két IDE-s vinyóm közt.Mert volt már rá példa, hogy elszállt a cucc és mint utóbb kiderült, nem működött a tükrözés már egy jó ideje.És ezt sehogy nem jelezte. Nemtudom ennek mennyi köze lehet ehez, de az events -be azt irja, hogy UDMA mode is downgraded 6 to 5.És ezt elvileg minden inditás után megcsinálja (legalábbis a logolás szerint).

thx

HIJ

(#855) Freddy TNT válasza Fori23 (#848) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Őszintén szólva nem tudom a technikai részleteket,de keresd meg Liksoft adatmentő totyikját és ő pontosan meg tudja mondani. A totyikjában valaki egy SATA vincsit szeretett volna megmenteni (FSB túl magas volt vagy mi) Ha jól értelmeztem akkor Liksoft szerint a tuning ütötte ki a vincsit.

(#856) Freddy TNT válasza HIJ (#854) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem volt jó a tükrözés?? :U :F Ez elvileg nem lehetséges. Gyakorlatilag talán rossz beállítás vagy rebuild parancs hiánya....stb.

Én nem ismerek ilyen programot,de szerintem kipróbálhatod úgy is, hogy indítás elött lehúzod az elsődleges vincsit és meglátod, hogy bebootol-e a tükrözött vincsiről. (na meg, hogy megvan-e minden)

Utána visszakötöd és egy rebuild parancsal ismét teljesen tükörbe állítod őket. Egyébként minden RAID karihoz van szoftver amiben managel-ni tudod a vincsiket és meg lehet nézni az állapotukat. Silicon image-hez ha jól emlékszem külön driver van RAID-hez és sima ''+4 csatit akarok csak használni'' driver.

szerk: ''UDMA mode is downgraded 6 to 5.'' ez szerintem csak annyit jelent, hogy a vezérlő nem támogatja az UDMA 6-ot (133) hanem csak az 5-öt (UDMA 100) Ezért lejjebb csavarta a sebességet. Ezt beállíthatod kézzel a RAID kari managelő programjában fix 100-ra és többet nem fog erről log-olni. Mellesleg nem volt a log-ban utalás arra, hogy miért nem ment a tükrözés ? :U

[Szerkesztve]

(#857) HIJ válasza Freddy TNT (#856) üzenetére


HIJ
őstag

''Nem volt jó a tükrözés?? Ez elvileg nem lehetséges. Gyakorlatilag talán rossz beállítás vagy rebuild parancs hiánya....stb.''

Hát az utolsó bejegyzés még januárban volt a tükrözött vinyón és igen nemvolt auto rebuild beállítva (ez utóbb derült ki, nem én raktam fel :B ) Csak annyi volt a gép felől a jelzés, hogy kiirta bootolás előtt : incoplete RAID settings

Akkor viszont már megvan a probléma: nem volt auto rebuild.

Köszönöm a segítséget !!

HIJ

(#858) Comanche


Comanche
tag

Sziasztok!

Aminap beszereztem egy raid kártyát, silicon sata-s, de az istennek sem tudom feltelepíteni a win-t. Már két napja görcsölöi vele! A boltban azt mondták, nem is kellene
kislemezes balhé, de gondolom, hogy ez a tanács annyit érhet, mit a többi.... :F

Már alaplapin megvolt egyszer a RAID0, betettem a kártyát, bekapcsoltam a gépet!
A cd-jéről feltelepítette valamit, aztán kikapcsoltam, rádugtam a vett kártyára a winyókat, eztán semi! (azt mondták, így el kellene indulnia újra) Azóta sem sikerül újratelepítenem!
Kimásoltam a kislemezre a cd-ról a drivert, bár kettő van, van egy 3112raid, nevű, meg egy sima 3112 ezt olvastam a leírásában ami hozzá volt, bár nem értem igazából, nem tudok olyan nyelvül! :F letöröltem a winchiket, megformáztam, ilenk, a raid biosában létrehoztam a tömböt, alúlra írta is, , megadtam neki a 128 k-t win- feltelepít, F6 nyomkodás, driwer betöltés , aztán semmi mikor felmásolta a win a cd-ről a dolgait és el kellene kezdenie telepíteni, vagy előről kezdi az egészet, vagy kíír egy két soros üzenetet a fekete képernyőre, hogy nincs bootolhato valami...(bár ez csak tipp...) És semmi, ezt játszom vele egy napja különbőző beállításokkal! Mit kéne csinálnom vele? valamit biztos én rontok el,mert még nem találtam hozzá rendes leírást! (otthon így nincs netem, itt a munkahelyemen meg nem tudok megnézni semmit, mert le van korlátozva, ide is /PH/ szerintem csak valami véletlen folytán lehet bejutni/ Segítsetek kérlek! A betett linkeket sem tudom megnyitni, de gondolom valamelyikötők csinált már ilyet, vagy ért hozzá)
Előre is köszönöm! :R

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#859) Krix válasza Comanche (#858) üzenetére


Krix
őstag

A leírásod alapján nekem úgy tűnik, hogy a gép biosában nics beállítva, hogy a raid kártyáról bootoljon. Állítsd át a boot sorrendben, hogy az új kártyáról induljon.

If it is not broken then don't fix it!

(#860) Comanche válasza Krix (#859) üzenetére


Comanche
tag

De azt is állítottam, hogy a RAID card legyen az első, de semmi, ugyan az az üzenet!

A másik, most nem jut eszembe a neve, a beállítása: RAID és alatta enabled! (ez a RAID Bios...) de ezt is próbáltam SATA-n meg Disableden is, semmi! :(

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#861) Comanche


Comanche
tag

Bevallom, a kezdetek sem tiszták számomra, a kártya leírásából ki tudom venni a kislemezes dolgot, csak kettő fajta van, az egyikre a 3112 win drivert írja, a másikra a 3112RAID-et egy más alatt a, és b, pontként, aztán a következő lépés jön...! Gondolom nem kell hozzá mind a kettő? Többet nem nagyon értek belőle!

És a legalsó slot narancssárga, azt nem is tudom mire való?! Az mindegy melyikbe teszem? Bár a csak az alsó kettőbe fér bele! (persze az AGP-sbe nem próbáltam betenni :DD )


[Szerkesztve]

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#862) code1005 válasza Comanche (#861) üzenetére


code1005
senior tag

Kell neki mindkettő.

plata o plomo

(#863) Comanche válasza code1005 (#862) üzenetére


Comanche
tag

Hurrá, és hogyan, milyen sorrendben? Én 128k-ra tettem, az alaplapira 4 - 64k -ig van írva, de gondolom így kártyával már tudja a 128-at?! Én 2 lemezest is csináltam, de biztos nem jól alkalmaztam, mert sehogy nem akar összejönni!

Az mindegy, hogy melyik slotba teszem?

[Szerkesztve]

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#864) code1005 válasza Comanche (#863) üzenetére


code1005
senior tag

Alapvetően mind1 melyikbe teszed, kivéve az AGP meletti slot, azt ne használd ilyen célra. A sorrend tetszőleges, lényeg h fent legyen mindkettő.

plata o plomo

(#865) Comanche válasza code1005 (#864) üzenetére


Comanche
tag

Köszönöm, de ettől nem igazán lettem okosabb és órás küzdelem után még mindíg nem megy! :O

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#866) Freddy TNT válasza Comanche (#865) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Nem szivesen szivatlak/ugráltatlak,de van egy-két tippem :D (így látatlanba nehéz)

A kártyának olykor nem mindegy, hogy melyik slotban van. A win telepítőnek meg végképp :)) (Nekem pl: ütközik az integrált hálókártyámmal, így le kellett azt tiltanom)

Szóval próbáld csak ki más slotban is. Ha Másik PCI foglalatba teszed, akkor feltétlen építsd újra a tömböt !
Ha jól értem,akkor megvolt gyakorlatileg minden ami szükséges, sőt még a win telepítő is elindult rajta, aztán azt mondta, hogy nincs bootolható vinyó... (valami pontosabbat légyszives)

Nekem lehet választani, hogy SCSI vagy RAID kártyáról bootoljon. A fene se érti, hogy miért,de nekem csak SCSI-re állítva hajlandó bootolni....
Ezt a silicon image-t nem ismerem,de pl: az Nvidia RAID-nél be kell állítani, hogy bootolható legyen-e a tömb vagy sem. Nézz utána ennek is.

szerk:erősen ajánlott legalább integrált SP1-es win,de lehetőleg integrált SP2-es

[Szerkesztve]

(#867) Comanche válasza Freddy TNT (#866) üzenetére


Comanche
tag

Nem ugráltatsz... ;)

Csak az utolsó elöttibe tudom tenni, vagy az utolsóba, ami narancssárga, nem tudom miért!? vagy lefűrészelek a vga hűtőbordájából, és egyel fejebb rakom!

Gyakorlatilag már ''mindent kipróbáltam'' leszámítva, hogy még mindíg nem működik, bár elvileg minen jó! És még mindíg nem egyértelmű, hogy hogyan kellene instalálni a kártyát, vagytelepíteni a driverét, vagy kell e, HIJ- este megpróbálta megfejteni az angol leírást, még nem jutottunk semmire! code1005 viszont azt mondta, kell hozzá mindkettő! De hogyan? Az alaplapi raid biosban volt egy menü, talán arrow xxxxxx azzal lehetett bootolhatóvá tenni, erre vazzz hívta fel a figyelmemet, mert avval is szívtam keveset! :B

Nekem SCSI nincsen, ha egyre gondolok, a biosban valamelyik boot kapcsolo van IDE SATA és RAID itt lehet engedélyezni a RAID biosát is! Erre gondoltál?
Meg a biosban sem igazán tudom,mit kellene állítani!Vagy nem is kell piszkálni?

''erősen ajánlott legalább integrált SP1-es win,de lehetőleg integrált SP2-es''
na ezt nem értem... nekem eredeti win xp cd-m va (pár hónapja vettem) az minek számít ilyen szempontból? Elvileg az SP2 már rajta van!

A HDD led cstlakozó pl el sem ér odáig, pedíg valami ilyesmi is van a leírásban, de gondolom attól még működnie kellene!?

Majd délután, leírom ha hazaértem, hogy mit ír ki olyankor! Vagy keresek egy szabad gépet és reprodukálom a hibát! ha jól emlékszem, pont úgy néz ki a szöveg mint az otthonon!! :DD

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#868) Comanche válasza Freddy TNT (#866) üzenetére


Comanche
tag

Ezt írja pontosan mikor felmásolta a fájlokat a lemezről és újraindítaná a gépet, hogy megkezdje a telepítést:

Reboot and select proper Boot device
or insert Boot Media in selected Boot decice and press key

Sehol nem találtam SCSI ra állítható dolgot...

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#869) Krix válasza Comanche (#868) üzenetére


Krix
őstag

A boot device-nál milyen lehetőségek vannak a bios-ban?

If it is not broken then don't fix it!

(#870) Comanche válasza Krix (#869) üzenetére


Comanche
tag

RAID Card
1st Floppy DRIVE
CD/DVD:SM-SAMSUNG

Ezek vannak ott!

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#871) gepida


gepida
csendes tag

Halihó!

Kérdezek:
van 2db. 160-as SATA Samsung winyóm egy Asus P5GD2 alaplapon és ha veszek még 2db. valamilyet (márka és méret lehet más? tudom, a széria számít de az esélytelen, hogy ugyanolyan legyen) akkor azokat be tudom rakni ugyanabba a RAID0 tömbbe?
vagy felőlem lehet az elsőtől független külön RAID0 is, csak menjen.

Ja, WinXP Prof-ot használok, Intel raid vezérló az alaplapon.

Köszi előre is a segítséget!

(#872) mr_ricsi válasza gepida (#871) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''azokat be tudom rakni ugyanabba a RAID0 tömbbe?''
Ezt ne akard, mert ha a 4 vinyóból csak 1 is megsérül, mind a 4-ről menthetetlenül elveszik minden adat.

''vagy felőlem lehet az elsőtől független külön RAID0 is''
Így működik, és a jelenlegi 2-től eltérő márkájú és méretű lehet az újabb 2 vinyó.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#873) Krix válasza Comanche (#870) üzenetére


Krix
őstag

A ''Boot From Other Devices''-t yes-re állítottad ugye?

If it is not broken then don't fix it!

(#874) Gézengúz


Gézengúz
addikt

Sziasztok.......valaki segítsen légyszíves....abit nf7s-hez és 2db samsung 160g-s satához raid 0-ban milyen clusterméretet állítsak be.....? jelenleg 16 k-n van de lassúnak érzem......ez kevés igaz????64 k megfelelő lenne???????



Előre is köszönöm.......... :)

(#875) szeva000 válasza Gézengúz (#874) üzenetére


szeva000
addikt

Hát nem bizta,hogy azzal van a gond.Szerintem a raid vezérlő ilyen szutyok.Nekem is volt ilyen lapom,de már nem is emlékszem milyen raid vezérlő volt benne.Ha valami SILXXXX,akkor azt felejtsd el.
A mostani Raid0-ban én 64k-t használok

(#876) need válasza Gézengúz (#874) üzenetére


need
addikt

én ezt az értéket max ra raktam...!!

D750+Tami 24-70..Nikon 70-200 f/2.8 vrII....Diablo3 Battletag: norennord#2734 Division 2 noren73

(#877) Comanche válasza Krix (#873) üzenetére


Comanche
tag

Igen, volt azon is, mármint úgy is próbáltam! Már vagy 18x23 (a négyzeten) variációt kipróbáltam! :DD

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#878) Freddy TNT válasza Comanche (#877) üzenetére


Freddy TNT
őstag

Filóztam már párat a problémádon és arra a következtetésre jutottam, hogy vidd vissza a kártyát gariba+a gépet is ( normálisabb boltosok ingyen beszerelik és üzembe helyezik a náluk vásárolt alkatrészeket) Ha valami gond van akkor oldják meg ők :D

Aztán guríts le két sört és Menj a kész gépért :)

u.i: látszólag minden rendben van. nem normális dolog, hogy ennyit szívj vele. Valami nem stimmel ott de naon. :U

(#879) Comanche válasza Freddy TNT (#878) üzenetére


Comanche
tag

Ez már nekem is megfordult a fejemben, csak nem tudtam eldönteni, hogy az alaplap, vagy a kártya üzletébe vigyem vissza, meg kocsi nélkül nem nagyon fogom hurcolászni a gépet, arra meg ki tudja mikor lesz esély!?
Úgyhogy egyenlőre szüneteltetem a projektet, néha ha unatkozom nekiállok, (már beletörődtem) hátha sikerül!?

Sört meg sajna nem iszom, (nem is ihatok) úgyhogy a gépnek annyi!! :DD

A leírást megpróbálom lefordíttatni, valami ''s'' betű is van a saját papírján, de hiába nyomkodom, azt sem tudom mikor kéne!?


Mindegy, azért köszönök mindenkinek mindenféle segítséget, meg a rám fordított (felesleges) időt! :R :B

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#880) code1005 válasza Comanche (#879) üzenetére


code1005
senior tag

Bootolható az a raid0 kötet? Amikor megcsinálod a tömböt a kártya biosában, akkor van egy olyan opció, hogy bootable, ezt kéne bekapcsolni. Több 5letem nekem sincs... :U


hopp, még valami beugrott. Külön kártyáknál létezik olyan opció is, hogy install raid bios (vagy ilyesmi) lehet kéne neki ez is, rontani nem ront rajta.

[Szerkesztve]

plata o plomo

(#881) vedini


vedini
őstag

légyszi segítsetek

vinyó vásárlás előtt állok, és 2 db 80GB-os samsungot akarok

a kérdés raid 0-ba akarom használni, hogy gyorsabb-e a sata II a sata I-nél, vagy nem?

köszi:

vedini

workworkwork...

(#882) mr_ricsi válasza vedini (#881) üzenetére


mr_ricsi
veterán

''gyorsabb-e a sata II a sata I-nél, vagy nem?''
A vinyó mechanikus sebessége számít, nem a rajta lévő elektronika gyorsasága.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#883) code1005 válasza vedini (#881) üzenetére


code1005
senior tag

Esetleg az NCQ miatt éri meg a SATA II.

plata o plomo

(#884) vedini


vedini
őstag

tehát akkor nyugodt szívvel vehetek sata I -eset is, legfeljebb nem lesz ncq,

jól értelmezem?

/mintha olvastam volna valahol, hogy nem dob sokat az ncq, csak bizonyos esetekben

workworkwork...

(#885) Freddy TNT válasza vedini (#884) üzenetére


Freddy TNT
őstag

NCQ/TCQ -t támogat az én karim és annyival jobb, hogy egy időben több programot is futtathatok és kotorászhatok meg minden. persze ezt bármelyik géppel meg lehet tenni, azonban én úgy érzem sokkal dinamikusabb lett mióta tudom használni az NCQ-t

Hogy megéri-e ezért SATA II ? :U :F Hát akkor már SATA II-es vincsi is kell na meg SATA II-es vezérlő.......szóval ha túl sokat kell rá beruházni akkor semmiképp,de ha minimális az összeg akkor én rákölteném.

(#886) vedini válasza Freddy TNT (#885) üzenetére


vedini
őstag

köszi, lehet hogy akkor sata II lesz, mert asszem dfi ultra támogatja, remélem kijavítanak ha nem, meg akkor duálmaghoz pont jó az ncq/tcq.

köszi a segítséget

meg köszönöm code1005-nek meg mr_ricsi-nek

workworkwork...

(#887) code1005 válasza vedini (#886) üzenetére


code1005
senior tag

Csak nyugodtan vedd meg, nekem is 2 Samsung 80 Gb NCQ SATA II van Raid0-ba. Viszont figyelj a motor márkájára, Nidec legyen, ne JVC.

plata o plomo

(#888) vedini válasza code1005 (#887) üzenetére


vedini
őstag

mi a különbség a két motor között?

légyszi írj vmi verzió számot, gondolom abból el lehet dönteni melyik a Nidec

ez melyik: (csak ilyen típust találtam)

HD080HJ

workworkwork...

(#889) code1005 válasza vedini (#888) üzenetére


code1005
senior tag

A wincsi alján a motoron rajta van egy NIDEC vagy JVC felirat, könnyú észre venni. A JVC motoros samsungot szidták elég sokan a samsung wincsi topokban. Azt írják elég hangos. Nekem NIDEC mindkettő és semmi problémám velük, semmi hangjuk.

plata o plomo

(#890) Comanche válasza code1005 (#880) üzenetére


Comanche
tag

Bocsánat, ''ezt'' nem vettem észre!

Nincsen bootable a biosába, ezen keresgettem ilyesfélét én is, az alaplapiban máshogy hívják, valami array, vagy mi, (ezzel lehet bootolhatóvá tenni) de ebben olyan sincsen!

Mi ez az install raid bios? Ezt hol keressem, a menüjében? (ott nem nagyon van, mert észrevettem volna, vagy a cd-n kellene lennie és az is kislemezes okosság?

[Szerkesztve]

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#891) code1005 válasza Comanche (#890) üzenetére


code1005
senior tag

Nem, ez a install raid bios elméletileg a kártya bios menüjében kell, hogy legyen.
Pedig biztosan olyasmi problémád van, hogy nem bootolható a tömböd, ezt pedig csak a biosában lehet beállítani a kártyának. Milyen tipusú is a kártya?

plata o plomo

(#892) Comanche válasza code1005 (#891) üzenetére


Comanche
tag

Silicon 3112 van a dobozán!

majd kiírom, hogy mik vannak a biosában, hátha! De a creat meg a deleten kívűl bármire nyomtam, mindegyik no, meg valami nem lehet volt!!
Az nem lehet, hogy azt a wint telepítése után kellene? (bár szerintem próbáltam...) mert elötte csak beteszem a kártyát és semmiről nem tudok telepíteni pl a kártyához akármit!
(még mindíg senki nem tudta elolvasni, vagy rájönni, pontosan mit kellene tenni vele!

(2 lemez, meg valami kártya installt is ír, meg press ''F6'' és press ''s'' az s-re semmit nem csinál, bármikor nyomkodom!

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#893) code1005 válasza Comanche (#892) üzenetére


code1005
senior tag

Ezt tutira a kártya biosában kell beállítani, semmi köze a winhez, ill annyi hogy nem indul el :) Az jó lenne ha le tudnád írni mik vannak a biosban, tuti ott a problem. A kártya gyártóját nem tudod? Mert az tiszta, hogy milyen chip van rajta, de eltérő lehet gyártónként a bios felépítése.

plata o plomo

(#894) Comanche válasza code1005 (#893) üzenetére


Comanche
tag

Most így nem tudom, de ha hazaértem, kiírok mindent, hátha!
Próbáltam mindent a biosában, de semmit nem enged, csak a tömb létrehozását, a ''méret'' 32-64-128k meg a tömb szétválasztását...

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#895) code1005 válasza Comanche (#894) üzenetére


code1005
senior tag

Ezt a tömb létrehozás után lehetne beállítani.

plata o plomo

(#896) Comanche válasza code1005 (#895) üzenetére


Comanche
tag

Azt gondolom, de se elötte, se utána nem használható egyik funkció sem! :(
Ja de, a formatálás!

Nem tudtam, hogy lehetetlen, ezért megcsináltam.

(#897) code1005 válasza Comanche (#896) üzenetére


code1005
senior tag

A bootable funkció ki/be kapcsolható, legalább is az enyémen.

plata o plomo

(#898) sanyibá


sanyibá
tag

Sziasztok, lassan eljön az idő....

Szükségem lesz két vinyóra, első körben a WD 250G Raid Edition vinyókra gondoltam, ezek is lesznek az alaplapi Raid-re kötve, ezt később szeretném kibővíteni egy hardveresen támogatott Raid kártyával 4db 250G Raid5 tömbre + két vinyóval.

Tudom, hogy a Raid 0 nem életbiztosítás, de nekem most mindenképpen erre van szükségem, másra is, de véges a limit.

A kérdésem, ha videót csinálok miket állítsak be a Raid biosában?
Milyen méret az optimális, stb...

VIVA LA RESISTANCE !!!

(#899) code1005 válasza sanyibá (#898) üzenetére


code1005
senior tag

Olyan sok mindent nem tudsz beállítani. Cluster méretnek célszerű a 128k, vagy ha nincs akkor 64k beállítani. Nagy file-okkal dolgozol, kell neki a 128k.

plata o plomo

(#900) sanyibá válasza code1005 (#899) üzenetére


sanyibá
tag

Aha, írnál nekem ezekről a Cluster méretekről egy kicsit bővebben, hogy jobban képben legyek, mikor mit használnak, miért jó, stb?

Kösz szépen!

VIVA LA RESISTANCE !!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  RAID
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.