- Gurulunk, WAZE?!
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- M0ng00se: Hardvert áruhitelre?
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Parci: Milyen mosógépet vegyek?
- sziku69: Szólánc.
- MasterDeeJay: Noname 1TB-os SATA SSD teszt
- erkxt: A Roidmi becsődölt – és senki nem szól egy szót sem?
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
Ispy
nagyúr
válasz
HussarF #13598 üzenetére
Nem kell bevonni, a programozó felelőssége, hogy bevállalja, amit elé tesznek. Megmondja az időtartamot, az óradíjat és kész. Mindegy a management mennyit kap ezért.
Mondjuk az a management is érdekesen működik, akik először elvállalnak egy munkát, majd utána próbálnak hozzá vadászni egy programozót, aki megcsinálja.
-
Ispy
nagyúr
válasz
thiclyoon #13593 üzenetére
Haha, persze a management tudja. A programozó meg majd cumizik a lehetetlen határidők miatt. Nem, ez nem így megy. A programozó megnézi a specifikációt és megmondja mennyi idő és pénz lesz megcsinálni. Azt vagy találkoznak az igények és a lehetőségek vagy nem. Persze, ha a tapasztalatszerzés a cél nem a pénzszerzés, akkor más a helyzet.
-
martonx
veterán
válasz
thiclyoon #13593 üzenetére
"Adott egy projekt, tegyük fel 10000$-ért tudja a menedzsment megszerezni, elvállalni (tapasztalat ott is van, tudják, mit mennyi idő, pénz lefejleszteni)." - ez így hülyeség, a saját menedzsmenteteknek tökéletesen tisztában kell lennie azzal, hogy mennyiért dolgoznak a saját programozói, és hogy kb. mennyi munkaóra lesz lefejleszteni valamit.
Ekkor jön be a második lépés, hogy akkor erre adunk egy árajánlatot, vagy ha a projektnek fix ára van, megnézzük, hogy az mennyire találkozik össze az általunk kalkuláltakkal.
Az egészben egy dolog biztos, és fix: a programozók óradíja.
Szerintem ezzel meg is válaszoltam a kérdésedet.
-
thiclyoon
aktív tag
válasz
instantwater #13594 üzenetére
Fordítva, én lennék, aki dolgozik
Jelenleg nem létszükséglet a pénz, viszont nincs is papírom a tudásomról (egyetemre járok egy rövid ideig még). Egyetem mellett tetszene egy ilyen dolog, de nem akarom, hogy lehúzzanak. (Vagy legalább ne nagyon)
-
-
thiclyoon
aktív tag
válasz
martonx #13592 üzenetére
Adott egy projekt, tegyük fel 10000$-ért tudja a menedzsment megszerezni, elvállalni (tapasztalat ott is van, tudják, mit mennyi idő, pénz lefejleszteni). Óradíj alapján, ha 100 óra alatt van meg a dolog, akkor 100 * 10$-t kap a programozó (egyszerűség kedvéért legyen 10$/ óra az órabér), de ha az előbb említett arányos rendszerben pl 50-50-ben egyeznek meg, akkor meg hiába van kész a projekt 20 óra vagy 200 óra alatt, akkor is 5000$-t kap.
Sajnálom, ha idétlen a feltevés, valahol el kellett kezdeni. Majd egyszer talán belejövök -
thiclyoon
aktív tag
Sziasztok!
Azt hiszem, nem egy tipikus ideillő kérdésem lesz, de mint kezdő programozó - vállalkozó - freelancer - stb. szeretném megkérdezni a tapasztaltabbaktól, hogy nem óra alapú elszámolás esetén egy adott projekt költségét milyen arányban érdemes / szokás elosztani a programozók és a "menedzsment" között? Utóbbiak szerzik a munkát, előbbiek csinálják meg, nyilván egyik se menne a másik nélkül. 50-50? 30-70 valamelyik irányba? Gondolom gyakoribb az óradíjas megoldás (kvázi alkalmazotti státusz), de hátha erre is tud valaki valamit mondani.
Köszi előre is!
-
Silεncε
őstag
válasz
I02S3F #13587 üzenetére
Ha nálad kifér, nyilván fölösleges tördelni. Nálunk ha jól emlékszem 140 karakter sorhossz a maximum, ami megengedett közmegegyezés alapján.
Én a munkahelyen VSCode+Prettier-t használok, csak egy .prettierrc fájl kell neki, és gyönyörűen működik (be van állítva, hogy autosave ha fokusz valamelyik más ablakra kerül + autoformat mentéskor)
-
I02S3F
addikt
Sziasztok! Újabbb kérdésem van. A word wrap-et támogatja a legtöbb IDE és/vagy szerkesztő? Javascriptben írják, hogy úgy is bonthatok több sorra egy kódot, ha a hosszú string-eket "+"-al összekapcsolom és a második részét már új sorba rakom. De ez nem felesleges? (lásd példa kód)
<script>
document.getElementById("demo").innerHTML = "Hello " +
"Dolly!";
</script> -
#95561216
törölt tag
Nem is a leadott matek mennyisége a fő gond (BME-ből kiindulva), hanem a számonkérése és a tanítás módszere. Sokkal inkább a bizonyításokat, elméleti tudást várják el, semmint a gyakorlati alkalmazását. A matematika eleve a természettudományokkal karöltve fejlődött sokáig, az csak egy 100 éves találmány, hogy absztrakt módon vezessük le a halmazelméletből az egészet. BME-n szenvedtem vele, ELTE asztrofizikán meg pikk-pakk ment, mert ott gyakorlatközeli módon oktatták, és csak az elméleti fizika szakirányon mennek bele jobban az elméleti háttérbe.
Mindezekkel együtt 10 év java programozás alatt 0 felsőbb matematikát kellett használnom.
Én személy szerint a kettő közül a gazdinfót javasolnám, a domain tudással többet fogsz érni, mint amivel több infot és matekot kapnál a másikon. -
Rimuru
veterán
válasz
instantwater #13584 üzenetére
Es pont ezert erdemes hasznalat elott deklaralni, emiatt ne legyen meglepetes. (Pl function expression mar nem hoistingolt)
-
-
-
I02S3F
addikt
Sziasztok! Kezdő kérdés!
Javascriptet tanulok és ott láttam, hogy előbb hívja a függvényt a tutorial (w3c), mint deklarálja. Na most ez ízléses? Szerintem nem. Előbb definiálás, aztán hívás. Szerintem így szép. Szerintetek? -
samujózsi
senior tag
válasz
instantwater #13578 üzenetére
Nem egy konkrét, hanem sok apró dolog miatt.
De például gráfelmélet, statisztikai dolgok (lásd még adatbányászat témakör), fizikai számítások (jó, ez inkább fizika, mint matek) és sok hasonló apróság.
Mert ahhoz, hogy leprogramozz valamit, értened is kell az adott témához, ha nincs aki megtervezze a programodat.
Halmazelméleti dolgok jutnak még eszembe, meg még volt sok egyéb, ami most nem ugrik be. Nekem a hobbiprogramozás pont nem a webes alkalmazásokat jelenti. Inkább GUI, android stb. Olyasmi, ami valóban csinál is valamit.
Webre egy dolgot szerettem volna: logfájlokból kinyerni a hasonló mintájú sorokat és abból készíteni egy regex listát, hogy a log nézegetésekor ezeket ne is mutassa. No ehhez sem ártott volna elmélyülni a statisztika tudományában. De az alapok hiányoznak és ez sem olyan téma, amit tanár nélkül meg tudnék tanulni. -
válasz
samujózsi #13552 üzenetére
Melyik matektétel ismeretének hiánya miatt nem lettél hobbiprogramozó?
Nekem hobbiprogramozó=php+mysql nem 3D engine fejlesztő. Az matek nélkül tényleg nem megy.Ezt nem állítottam én sem, hogy a kutyának sem kell a diploma.
Azt írtam, hogy kezdőként jó belépő a munka világába, de nem attól lesz jó programozó valaki, hogy papírja van. -
-
zsolti_20
senior tag
válasz
samujózsi #13570 üzenetére
Ezen az oldalon van pár kisebb példakód, de nem akarnak működni valamiért.
[link]
Hihetetlen, mindig ez történik. Napokig próbálkozok, aztán beírok ide majd rá pár perce sikerül megoldani.VAR1 = 2
VAR2 = 3
i = [ expr $VAR1 + $VAR2 ]
De ha valaki ért ezen a nyelven lenne még pár kérdésem. -
zsolti_20
senior tag
Sajnos kifutottam a szerkesztési időből, a változók is furcsák nekem, nem olyan mint amihez hozzá szoktam C#-ban.
VAR1 = "kecske"
és úgy hívom meg hogy $VAR1. Még ; sem kell a sorok végére. -
zsolti_20
senior tag
Üdv emberek! Nem találtam konkrét topikot ennek a nyelvnek, de hátha tud valaki segíteni, aki jobban érti az angolt + tud pár programozási nyelvet. Egy script nyelvben próbálgatok dolgokat de nem tudok rájönni hogyan adhatok össze két értéket. Kezdésnek annyi is elég lenne számomra, hogy van egy változó aminek az értéke 2 és van egy másik aminek 3 majd össze adom ezeket és eltárolom egy harmadik változóban. Akárhogy próbálgatom a leírtak alapján, mindig van valami gond a kóddal.
Ezen az oldalon megtalálható az összes parancs a nyelvhez [link] , így elsőre arra tippelnék, hogy amit szeretnék azt az expr-el tudom megoldani.
Akinek van pár szabad perce rám áldozná hogy segítsen ezzel kapcsolatban? -
-
Ispy
nagyúr
válasz
samujózsi #13565 üzenetére
Nem felesleges, csak nem ad annyi pluszt, mint ahogyan azt sokan gondolják. De persze, ha lehet tolni kell, amíg van rá lehetőség.
Én például az angollal vagyok úgy, hogy egyszerűen nem használom, ezért nem is erőltetem, annyit tudok, hogy nem sóznak rám krumpli helyett egy zsíráfot, többet nem. De fenntartom a jogot, hogy lusta is vagyok többet tanulni.
-
biker
nagyúr
válasz
HussarF #13559 üzenetére
HussarF: igen! jó lenne
kovisoft: megfogtad a mondandót... Pont semmi bajom nem volt a stattal, nem is írtam ilyet. De ha statból be lehett vinni az 5 oldalas (teleírt) képletgyűjteményt, amit megnéztek, nincs-e beleírva valami, akkor matekre miért nem? Attól nem leszel jobb matekból, hogy fejből megy a képlet. Hanem attól, le tudod vezetni onnan az egyenletet, ki tudod számolni. azt kellene megtanítani jól.
-
Silεncε
őstag
-
samujózsi
senior tag
Hát nem tudom. Biztosan másképp vagyok programozva, de ilyen git, új programnyelv stb megtanulása többnyire megy még most, túl az ötvenen is.(*) Hát matekból, fizikából újat tanulni... kb a kizárt kategória.
A matematika közel sem változik annyit pár év alatt, mint bármi, aminek informatikához köze van. Ezeket így is, úgy is tanulni kell, ha életben akarsz maradni. Amikor az utolsó, élesbe menő sorokat írtam, még híre sem volt verziókezelőknek.* persze ehhez szükséges komoly motiváció, mert ha az nincs, akkor a tanulási képességeim is zuhanórepülesbe kezdenek
-
samujózsi
senior tag
Ott a gond, hogy a szakmai dolgokat a kezdő, ha érdekli is a munka, felszívja. Ami nem tűnik annyira szakmainak (lásd matek vagy egyes helyeken fizika/kémia/stb) azt vagy megtanulja az iskolában vagy a soha. Munka mellett már csak az lesz, hogy amit épp kiadnak, elkészüljön, a többi le van ... Aztán eltelik tíz év és még mindig egy coder, nem tud feljebb lépni, kert hiányoznak a szükséges ismeretek.
-
biker
nagyúr
Én is matek ellenes vagyok, megútáltatták mára.
Munka mellett, család mellett vágtam bele 40éves fejjel a BGE gazdinfó képzésbe. mára megvan egyetlen matek híján minden tárgyam, szakdoga elfogadva, 5-ösre jelölve, és úgy néz ki, nem lesz meg a diploma, mert még egy lehetőségem van. Viszont képtelenség egy tárgyban lenyomni ezt a matek2-t.
Mikor megkérdeztem a tanártól, hogy ha az utolsó esti vizsgafelkészítőn 5 feladatot tudunk megoldani 4 óra alatt, akkor vizsgán 90perc alatt 6 feladatot miért várnak el, azon belül is még abc részek, valójában 10 feladat.
És ha a statra lehetett vinni a képletgyűjteményt, akkor itt miért kell fejből tudni 50 képletet? a képlet nem puska, ha hülye vagy, képlettel se megy. De ha fejből a képletet elbaszod, akkor elment az elején az egész.
Rajtam kívűl is többen feladták, volt aki ugyanígy járt, de ő már elhasználta a 6 lehetőségét, megszűnt a tanulói jogviszonya.Kérdem én, már az iskola megkezdésekor programoztam 20 éve, most is, a szakdogámat körbemutogattk a karon, hogy valaki egy komplett rendszerről ír, amit ő írt, és közel 100 eladott példányban használják, és nem valami kitalált baromságról ír, vagy az "sap bevezetése gipszjakab kft-nél" megy.
De ez van, ha nem tudok fejből kettősintegrált, akkor alkalmatlan vagyok. (egy tárgyban a másodfokú diffegyenletek, a kettős integrál, és a teljes valszám)Nem arról van szó, hogy mindenkiből legyen diplomás, aki segghülye az is, de el tudok képzelni olyan eseteket, ahol némi kedvezménnyel megfelelhet(ne) valaki a végén.
420ponttal felvételiztem, állami ösztöndíjas képzésen voltam, azt hittem könnyebb lesz.Majd átjelentkezek valami más intézménybe, ahol beszámítanak legtöbb kreditet, és meglátjuk. Dunaújvárosba járt egy ismerősöm, szintén gazdinfó, összesen 5 matekjuk volt, nekünk 8 a stattal együtt.
Logikát kellene tanítani, tervezést, hibakeresést, git/svn alapokat, de azokat hiába keresed egyetemen. Olyan felszínesen karcolták meg az informatikát, hogy csak na. -
Miért, egy nem-diplomás kezdőre rábíznál bármit? Ez természetes, hogy ha valaki frissen kerül ki egy egyetemről, még a tapasztalat hiánya miatt nem tud olyan önálló lenni, mint pár év múlva. De ha elvégez egy egyetemet, szerintem már eleve egy indikátor, hogy van benne kitartás és végig tud csinálni egy kemény projektet.
-
Ispy
nagyúr
válasz
samujózsi #13552 üzenetére
Pedig szerintem ritka az a kivétel, ahol az egyetem a papíron kívül add némi pluszt és ez sajnos az egyetemek módszereit minősíti. Lehet ez jól is csinálni, van rá sok példa szerte a világban, nálunk egy frissen végzett egyetemistára a kutyámat sem bíznám rá, nemhogy egy komoly felelőséggel járó feladatot. Mondjuk lehet rossz egyetemistákkal találkoztam, nem reprezentatív a mintám.
Mondjuk egy játék motorján nem tudom hányan dolgozhatnak érdemben, de nem hiszem, hogy túl sok embernek van joga ott kódokat írni/módosítani és azok sem most jöttek az egyetemről. Ha meg az ember végigmássza a ranglétrát, akkor az a tudás megerősődik, amire tényleg szükség van, amire meg nincs az elvész, persze előre nehéz megmondani kinek mi fog kelleni. De nem is az a baj, hogy mit tanítanak meg, hanem az, hogy mit nem.
-
Én fizikusként végeztem, azon belül tanították a programozást (C, C++, aztán Matlab, hasonlók), így nyilván el sem tudom képzelni matek nélkül az egészet. Nálunk pont arról szólt, hogy algoritmusokat programozzunk le.
Weblapfejlesztés meg segédprogramok meg hasonlókhoz biztos nem kell matek, de szerintem egy programozónak nem lehet hasznosabb tudása a programozáson kívül a mateknél. Gazdaságin is. Mondjuk írni akarsz egy kereskedő progit devizára (HFT), modellezni akarsz valami folyamatot stb, ez mind-mind matek. A mi szakunkról rengetegen mennek olyan cégekhez, mnit pl. a Morgan Stanley, ahol programoznak és pont a matematikai-fizikai ismereteik miatt tudják a modellalkotási feladatokat megcsinálni. -
samujózsi
senior tag
Nézd, két dolgot tudok:
1. K..vára hanyagoltam a matekot és abból is rengeteget felejtettem
2. Nagyon sokszor adtam már fel, hogy hobbiprogramozó legyek és szinte mindig a hiányzó matek ismeretek miatt.
3 (). Azért van halvány emlékem arról, hogy mennyi helyen lenne szükség matekra ott, ahol az ember nem is gondolná elsőre (logisztikai rendszerek, adatbázisok, kriptográfia stb stb stb)
Persze, sokan elvannak a maguk szűk területén ezek nélkül, csak ha valamiért váltani akar később, mondjuk php+web-ről c/c++ játékprogramok témára, akkor kb semmi esélye nem lesz. Mert ugye a játékok motorja is matematikai alapokon nyugszik.Hogy ehhez képest milyen szintű matek oktatás vaj főiskolán, egyetemen manapság, azt nem tudom. De úgy hozzáálni, hogy az egyetem csak egy papír, ami a kutyának se kell, az súlyos felelőtlenség. És nem elsősorban a papír, hanem az ott megszerezhető tudás hiánya miatt...
-
Ispy
nagyúr
válasz
samujózsi #13549 üzenetére
Az igazság megint valahol félúton lesz, az sem igaz, hogy egyáltalán nem kell, meg az se, hogy az ami most megy szükséges minimum lenne. A logikus gondolkodást meg nem csak a matematikán kersztül lehet tanítani, legalább is nem úgy, ahogy azt a magyar oktatás csinálja.
Btw nagyon sok függ attól is ki miben mit akar programozni, én az elmúlt 20 évben nem találkoztam olyannal a munkám során, ahol egy középiskolai matematikánál komolyabb dologra lett volna szükség. Mondjuk én az egyetemet is elkumantottam, szóval lehet nem releváns a véleményem.
Amiben én a felsőfokú képzés lényegét látnám (ha ilyen lenne), hogy megtanít az önnállóságra, problémamegoldásra, önfejlesztésre. Mert ezek manapság nem csak az informatikában szükséges skillek. Így aki alapból ilyen, annak mindegy, hogy járt-e egyetemre, aki meg nem, annak mindegy hány diplomát seggelt be.
-
kovisoft
őstag
válasz
instantwater #13547 üzenetére
Amikor a matematikai alapokról van szó, akkor fölösleges kiragadni olyanokat, hogy "a képzeletbeli (sic!) számokat hogyan tudnánk felhasználni profittermelésre", mert ezeket azért oktatják, hogy meglegyen egy (jobb esetben) kerek matematikai rendszer, amire alapozva lehet majd specializáltan tovább fejlődni, kinek milyen irányban szükséges. Azon persze megy az örök vita, hogy ez mennyire sok-kevés, de talán abban a legtöbben egyetértenek, hogy valamilyen legalább minimális matematikai alapokra szükség van, pl. mindjárt ahhoz is, hogy "hogyan lehet gyorsabbá tenni a kódot".
-
samujózsi
senior tag
válasz
instantwater #13547 üzenetére
Oh... bocs, de ez az a színvonal, ami csak ignorálásra érdemes.
Ha valaki azt sem tudja, mit jelent a "példa" kifejezés...
Egyébként megsúgom: ez nem csak térképen tervezett, fizikai útvonalak tervezéséről szóló dolog. De én nem vagyok programozó ugye. -
válasz
instantwater #13547 üzenetére
+1
-
válasz
samujózsi #13544 üzenetére
Áruld már el, hogy hány útvonaltervező program van a piacon, hány gráfelméletben jártas programozóra van szükségük az algoritmus fejlesztéséhez, és mely országokban vannak ezek a cégek?
Szerintem ez választ ad a kérdésedre.
Még a Google Maps vagy Waze, stb csapatokban sem mindenki az útvonaltervező algoritmuson dolgozik.
Amúgy persze, kell a matek, és a logika, de a mai napig nem kérdezte senki, hogy a képzeletbeli számokat hogyan tudnánk felhasználni profittermelésre. Azt viszont igen, hogy hogyan lehet gyorsabbá tenni a kódot, vagy gyorsabban, könnyebben fejleszthetővé.
Több olyan csapatban is dolgoztam ahol diplomás programozó juniorok voltak, a kód pedig egy őskáosz volt.
Tudod hol kell az orrvéreztetős matek? A 3D játék motor tervezésnél, titkosításnál, hibajavításnál, tömörítésnél, bizonyos tipusú kereséseknél, útvonaltervezésnél.
Az egyetem dolga ezeket az alapokat megadni, de kicsit túl nagy hangsúlyt fektetnek a matekra, és nem eleget a karbantartható kód írási skillekre.
-
válasz
fabri07 #13543 üzenetére
Nézd, amikor én jártam az ELTEre, akkor "olvassunk be egy szekvenciális inputfájlból" feladat ment C++ ban orrvérzésig. Szerintem azóta nem sok minden változott.
Egyszer nem mondták, hogy mi az a Git és mire jó. Nyomták a C++-t orrvérzésig, amivel kb egy junior pozíciót meg lehett volna pályázni. Volt még JAVAis, de abból sem lett doktor senki, csak az alapokat tanították. Egy nyamvadt REST api tervezés nem volt.
Ahogy előttem leírták, ha érdekel a közgazdaságtan akkor menj gazdinfóra, ha nem, akkor proginfóra, matek lesz mindnenhol orrvérzésig, de a való életben használható tudást azt magadnak kell megszerezned szabadidődben vagy diákként dolgozva a szakmában (ez erősen ajánlott), mert a valóság teljesen más, mint az iskola.
-
SybenX
őstag
válasz
fabri07 #13543 üzenetére
Pedig meglepően kevés matek van a debreceni proginfón. Összesen 3-4 matekos tárgy van, amit meg lehet csinálni gond nélkül, hogy ha esetleg jártál emelt matekra közép suliban, de anélkül is egy kis szorgalommal. Ha érdekel az informatika, akkor proginfóra érdemes menni, mert a gazdinfón elég kemény gazdasági tárgyak vannak, ott is van programozás, de kevés szerepet kap.
Az első évben egyébként én is úgy gondoltam hogy ennek semmi értelme, többet érek ha magamtól tanulok, de vannak olyan tárgyak és mellé olyan igazán jó szakemberek, amik/akik miatt érdemes egyetemre járni, mert olyan finom kis részleteket lehet megtanulni, amit az udemy-ről nem lehet összeszedni és itt van értelme az egyetemnek, nem feltétlen arról szól, hogy profi szinten segít egy programnyelvet elsajátítani. Voltak olyan témák amiket már önszorgalomból elkezdtem tanulni és utána rá jött egy olyan tárgy ami ezzel foglalkozott és rengeteg kis részletet tanultam pluszba amivel még inkább sikerült tisztábban látni az adott technológiákat. Tehát az a pár plusz az, amit ad az egyetem, ami nem feltétlen szükséges a való életben és lehet soha többet nem jön elő, de precízebb tudásod lesz.
További részleteket privátban tudok mondani, ha ide jösz tanulni, akkor akár segíthetek is a beilleszkedésben. -
fabri07
aktív tag
válasz
instantwater #13542 üzenetére
Nem divatból szeretnék menni, mert aki nem szereti azt amit csinál, az ki is fog égni hamar, így is van. Már általános iskolás koromban megfogalmazódott bennem, hogy ebbe az irányba szeretnék menni, attól, hogy megkérdeztem melyik szakirányba érdemes menni, attól még nem kell egyből leszűrni ezt a feltételezést
Sajnos tudom, hogy egyetemen nagyrészt matek megy, ami mutatja a rendszer elavultságát valamilyen szinten. -
válasz
fabri07 #13540 üzenetére
Én sosem értettem az olyan embereket akik divatból mennek programozóképzésre.
Ezt vagy akarod csinálni, és akkor mész előre, vagy nem akarod csinálni, csak hallottad, hogy menő és jól fizet, de mivel nem akarod csinálni igazán, neked szenvedés lesz, és annyira nagyon jól sem fog fizetni.
Én már gyerekkoromban tudtam, hogy programozó leszek és pont. Középsulis koromban minden programot meg akartam bütykölni, érteni akartam, hogy működik, és mit lehet benne megváltoztatni, átírni, aztán később, hogy hogyan lehet hasonlót, vagy jobbat, sajátot írni, hogyan lehet szervereket csinálni, IP címek, portok, PHP, adatbázis, kilogikázni dolgokat.
Aztán elmentem ELTE proginfóra, de nem végeztem el, mert engem a programozás érdekelt, nem a matek és egyéb dolgok.
Azóta köszönöm jól vagyok, jelenleg még nem értem el azt a határt ahol a diploma hiánya korlátoz, és nem panaszkodom a fizetésre sem, és ahogy egyre több év tapasztalatom lesz, egyre kevésbé fog számítani a papír hiánya.
Persze, most nem azt akarom javasolni, hogy senki ne menjen egyetemre, de ehez a pályához kell egy elhivatottság, ezt nem lehet éveken keresztül érdektelenül gyűrni, mert kiégsz.
Nulla tapasztalattal fontos a papír, az egy belépő az első munkahelyedre, de nem igazán az a papír fogja meghatározni, hogy hová jutsz el a szakmában, hanem az érdeklődés, és a szorgalmas tanulás.
-
fabri07
aktív tag
Sziasztok,
Szerintetek egyetemen melyik szakra érdemesebb menni(Debrecen)? Gazdasági Infó vagy Programtervező?
-
Kingcold
aktív tag
Sziasztok!
0 tudással, de bele szeretnék vágni a programozás világába. Elhatározás, akarat megvan.
Melyik programnyelvet ajánlátok egy magamfajta zöldfülünek?
Előre is köszönöm a válaszokat! -
válasz
Kingcold #13527 üzenetére
Ha megszűnnek a nyelvi akadályok, nem lesz szükséged a magyar kóderképzőkre, mert az internet roskadásig van tananyaggal. Olcsón vagy akár ingyen.
Persze van akinek az kell, hogy bejárjon valahova ahol magyaráznak neki, de ahhoz képest pedig elég drága buli egy ilyen.Ha ezeken a helyeken nem elvárás a nyelvtudás akkor hogyan fog a frissen végzett programozónk megoldást keresni a problémáira, amikor a dokumentáció az esetek túlnyomó többségében angol, ha valami nagyon népszerű projektről van szó, akkor talán le van fordítva kínaira, franciára, oroszra, plusz a stackoverflow is angol.
-
> Milyen olyan vegzettseg/alkalmazas letezik, ahol megduplazodik a fizetesed, ha megtanulsz angolul, de
> a) eddig is el tudtad latni angol nyelv ismerete nelkulA feltetelezesem az, hogy eddig nem tudtad olyan minosegben ellatni nyelvtudas nelkul. Sokkal nagyobb piacon versenyzel angoltudassal, mint anelkul. Konkretan ha _semmihez nem ertesz_, akkor angoltudassal mar brutto 400k korul el lehet helyezkedni ufsz-oskent.
Egyebkent nem tudok peldat mondani, mert szerintem ez annyira altalanosan igaz, hogy felesleges lenne konkretan kiszurni egy szakmat. Talan ahol nem igaz ez, az a jogi terulet.
-
zsolti_20
senior tag
Sziasztok! Remélem jó helyre írok ezzel kapcsolatban, nem nagyon találtam topikot a problémámhoz. TN5250 kliensről van szó, egész pontosan powerterm. Egy egyszerű scriptet szeretnék írni, ami képes kiolvasni egy karaktert az adott oldalról, tárolni egy változóban és ezt később felhasználni egy if-ben. Meg is írtam, szépen lefut , sőt még ki is tudom íratni, de az if nem akarja elfogadni.
Nem tudom melyik nyelvhez hasonlít legjobban, de beszúrom a jelenlegi kódot hátha valaki felismeri.
Összesen 24*80 kurzor pont van, olyasmi mint egy CMD ablak.
Ennél a kódrésznél tárolom el a kimásolt karaktert "data = [screen-rect 3 57 57]"
A 3-ik sor 57-ik karakterét.
Teljes kód ---> [link]
Kép a kiolvasásról:
[link] -
opr
nagyúr
Milyen olyan vegzettseg/alkalmazas letezik, ahol megduplazodik a fizetesed, ha megtanulsz angolul, de
a) eddig is el tudtad latni angol nyelv ismerete nelkul
b) eddig csak az angol nyelv ismeretenek a hianya volt az akadaly, amugy el tudod vegezni extra kepzettseg nelkul, es fel is vesznek?Nem kotozkodni probalok, komolyan erdekel.
-
válasz
Kingcold #13520 üzenetére
Csomoan nem ertik, hogy angolul tanulni a legolcsobb/leggyorsabb modja annak, hogy tobbet keressenek.
Angolul nagyon kezdobol kb. 1 ev alatt fel lehet jonni olyan szintre, hogy minimum megduplazd, de inkabb megtriplazd a fizetesed. Szakmai oldalon ennyire hatekonyan szinte semmilyen tudast nem lehet felszedni.
-
Kingcold
aktív tag
válasz
instantwater #13518 üzenetére
Köszönöm, de az angol egyelőre (szigorúan egyenlőre) az egyik gyenge pontom.
Milyen szint lenne elvárás? -
Mr.Mercury
aktív tag
Sziasztok!
Tudom, hogy elég off a kérdésem, de nem találtam hirtelen jobb topikot hozzá: szóval a kérdésem az lenne, hogy erről az oldalról szeretnék egy pdf-et letölteni, de nincs letöltési lehetőség és az oldal forrását böngészve sem találtam direkt elérést hozzá. Esetleg tudnátok benne segíteni, hogy milyen alternatívám van rá?
-
-
Kingcold
aktív tag
Sziasztok!
Elnézés kérek, ha valamennyire OFF:
Szeretnék programozást tanulni. Gyakorlatilag a 0 rólkezdeném. Milyen sulit vagy képzést ajánlanátok ez ügyben?
Előre is köszönöm szépen a válaszokat! -
válasz
Bigmasterl #13514 üzenetére
Kifutottam a szeresztési időből.
Még annyi, hogy az is hatalmas piros pont, ha Docker imageként tudod prezentálni az elkészült alkalmazást.
És mondanom sem kell, a GIT kötelező, bármerre is indulj el.
-
válasz
Bigmasterl #13514 üzenetére
Szivesen
Backendre szóba jöhet még a JAVA/Groovy is erősen (vagy C#/.net), de akkor is kell JavaScript frontendre.
Ott van backendre még a PHPis, de a Node.js jobban fizet, habár PHPs meló van minden bokorban.
Tiéd a választás.
JavaScripttel nem lősz mellé, és erősen ajánlom mellé a TypeScriptet, nagyon sokat segít, és eléggé növekszik a népszerűsége.
-
Bigmasterl
tag
válasz
instantwater #13506 üzenetére
Köszönöm a tanácsot !!
-
sztanozs
veterán
Nem lehet, hogy maga a memory manager tart ott valamit és azért enged oda allokálni.
Én kis foglalásokkal kitesztelném, hogy melyik az a tartomány, amit nem lehet foglalni (biztos van valahol egy tiltott rész) és utána próbálnék rájönni, hogy mi foglalja (vagy miért nem sikerül felszabadítani.
Ha valami realtime cuccot csináltok, akkor simán lehet, hogy valami memória-allokátor
bugfeature lesz. -
opr
nagyúr
válasz
instantwater #13499 üzenetére
Sajnos azt se oszthatok meg, mert a nagyresze SDK hivasokbol all, azok meg NDA-sok... Roppant idegesito, de konkretan ha addig csavarnam, hogy meg tudnam osztani, akkor mar annyira mas lenne a kod, hogy nem lenne ertelme megosztani.
-
válasz
Domonkos #13508 üzenetére
Kezdheted:
Node.js Drón
Mikrovezérlő Node.js-selEgyre inkább közeledünk afelé, hogy annyira olcsó a hardver, hogy elmozdulnak ezek a dolgok a könnyű programozhatóság felé.
Már sok tévén Android fut, arra pedig Kotlin/JAVAban lehet fejleszteni, nem kell a C++ mindenáron.
Vagy akár csak a fenti Node.js drón.
Lehet, hogy a.bekerülési költség 5 dollárral több így, viszont 100x annyit el tudnak adni mintha csak C++ bannlenne programozható, és a vásárló úgyis kifizeti.Illetve nézd azt is, hogy a kérdező totál kezdő.
Egy JavaScriptet könnyebb megtanulni mint rázúdítani a C++ alacsony szintű dolgait. -
Domonkos
addikt
válasz
instantwater #13506 üzenetére
>Ha robotok, beágyazott rendszerek akkor inkább C++ al keresnek embereket, de lassan betör oda is a JS
Na az lesz az a nap, amikor en palyat valtok
-
válasz
Bigmasterl #13505 üzenetére
A legelső nyelv amiben fejlesztőként otthon kell lenned, az az angol.
-
válasz
Bigmasterl #13505 üzenetére
Javascript.
Egyszerű, és mindenhol megy.Megtanulsz egy kis Node.js-t, adatbázisok, APIk, miegymás, meg mellé egy Reactot, hogy frontenden is boldogulj.
HTML, CSS alap.
De persze tudni kéne, hogy mit akarsz dolgozni, mert az jelentősen befolyásolja a nyelvvlasztást.
Ha webfejlesztő akkor a fenti ajánlás.
Ha mobilfejlesztő, akkor arra is van már React Native, de jobban szeretik a Kotlint/JAVAt, és iOSen a Swiftet.
Ha az adatfeldolgozás érdekel, adatbányászat, machine learning és társai akkor mindenképpen Pythonnal kezdj.
Ha robotok, beágyazott rendszerek akkor inkább C++ al keresnek embereket, de lassan betör oda is a JS
-
Bigmasterl
tag
Sziasztok!
Abszolút kezdőként melyik nyelvet lenne érdemes megtanulnom ahhoz hogy a későbbiekben munkát tudjak vállalni vele? HTML CSS JAVA Python ? Melyik a legkelendőbb és legszélesebb körben igényelt nyelv? Előre is köszönöm a tanácsot !
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- Xbox Game Pass Ultimate kedvező áron, egyenesen a Microsoft-tól! - AUTOMATA BOLT
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad T15 G1 - i5-10GEN I 16GB I 256GB SSD I 15,6" FHD Touch I Cam I W11 I Gari!
- Dell és HP szerver HDD caddy keretek, adapterek. Több száz darab készleten, szállítás akár másnapra
- Eredeti Lenovo 230W töltők - 4X20Z83995
- Samsung Galaxy A41 64GB Kártyafüggetlen, 1Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Promenade Publishing House Kft.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest