- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Magga: PLEX: multimédia az egész lakásban
- eBay-es kütyük kis pénzért
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- laskr99: Processzor és videokártya szilícium mag fotók újrakezdés
- Hieronymus: A németországi vasúthálózat
- Viber: ingyen telefonálás a mobilodon
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- btz: Internet fejlesztés országosan!
-
LOGOUT
Új hozzászólás Aktív témák
-
kr:sz
tag
Sziasztok!
Szeretném a segítségeteket kérni. Gondolkodtam, hogy a jelenlegi munkámból idővel kilépve programozás felé kéne venni az irányt. Mivel van egy Macbook Air-em és van egy régi SE-m adta magát, hogy próbálkozzunk a swifttel. Gondoltam Udemy tökéletes kezdésnek. Már az első feladatnál azonban akadt egy kérdésem... Hogyan lehet azt elérni, hogy a main stroy boardban a kép körül és a szövegem körül a kék négyzet ne legyen ott? (A simulátor futtatásakor nincs ott, de jó lenne ha el tudnám tüntetni.) Hogyan lehete kikapcsolni? Előre is köszönöm, ha valaki válaszol rá.
-
kovisoft
őstag
Kis kiegészítés: az Algoritmus egy függvény lesz, a visszatérési értéknek (nem ad vissza semmit, tehát void) és a bemenő paramétereknek is kell típust definiálni, tömböt át tudsz adni pl. pointerként (*):
Algoritmus Osszefesules_2(N, X, M, Y, db, Z) ->
void Osszefesules_2(int N, int *X, int M, int *Y, int db, int *Z)
{
...
}Az Algoritmus ... Algoritmus, Ciklus ... Ciklus, Ha ... Ha típusú konstrukciókban a lezáró elem egy '}' lesz, és persze kell egy nyitó '{' is:
Ciklus feltétel ... Ciklus -> while (feltétel) { ... }
Ha feltétel akkor ... különben ... Ha -> if (feltétel) { ... } else { ... } -
opr
nagyúr
Szep...
Ok, nagyon gyors infora van idom (igyekszem a leheto legegyszerubben fogalmazni, igy az esetleges kivetelekkel nem fogok foglalkozni, csak az altalnossagokkal), aztan lehet extrapolalni, innentol konnyu lesz:
db:=0 -> int db = 0;
Ciklus (i<=N) és (j<=M) -> while (i<=N && j<=M) {ide jon a ciklus torzse}
Egyenloseg csekkolasa: ==
Legyen egyenlo: =
Nem egyenlo: !=
i = i + 1 roviden: ++i;
Minden sor vegere (kiveve olyan dolgok, ami utan scope {} van) kell pontosvesszo.
"Bela" nevu tomb n-edik elemenek az elerese: Bela[n].Sok sikert!
-
opr
nagyúr
Ezen mit kell segiteni? Ha jo az, amit leirtal (nem, nem erdekelt elegge, hogy ellenorizzem, bocs), akkor kb a szavakat kell lecserelni benne...
A hazifeladat arra van, hogy a tanulo csinalja meg, kulonben ertelme semmi.Ha programozo akarsz lenni, raszanod azt a max 2-3 orat guglizassal egyutt, amennyit ra kell, kulonben sose leszel az. Ha meg nem akarsz programozo lenni, akkor meg minek szivatod magad/szivatnak ezzel?
-
csizs
aktív tag
Algoritmus Osszefesules_2(N, X, M, Y, db, Z)
db:=0
i:=1
j:=1
Ciklus (i<=N) és (j<=M)
db:=db + 1
Ha X < Y[j] akkor
Z[db]:= X(i)
i:=i + 1
különben
Ha X(i) = Y[j] akkor
Z[db]:=X(i)
i:=i + 1
j:=j + 1
különben
Z[db]:=Y[j]
j:=j + 1
Ha
Ha
Ciklus
Ciklus i<=N
db:=db + 1
Z[db]:=X(i)
i:=i + 1
Ciklus
Ciklus j<=m
db:=db + 1
Z[db]:=Y[j]
j:=j + 1
Ciklus
AlgoritmusEbben valaki segítene? C-ben kellene leprogramozni.
-
B.Ricsike
őstag
Sziasztok.
Nem tudom, jó helyre irok-e, a kérdésem az lenne, hogy a wold-ből pdf-ként mentett dokumentumaimnak, a fejléce mindig ugyan az, hiába más a fájlnév, de a fejléc, mikor megnyitom, mindegyiknek ugyanaz.
Hogy tudom ezt átállítani, és miért menti mindegyiket így?
Valami a wold-ben rosszul van beállítva?Mindkét fájl Pentele Ablak Kft. pedig nem ennek kellene lennie.
-
smallmer
őstag
Sziasztok!
Szeretném kérni a véleményeteket a JetBrain IntelliJ IDEA nevű fejlesztő eszközéről. Miben jobb mint egy netbeans? Mit kell róla tudni? Érdemes beruházni rá?
köszi
-
VásRló
tag
Sziasztok
Lehet, hogy túl nehéz a kérdésem, de felteszem azért. Javascriptben akarok leprogramozni egy utasítást.
A célom az lenne, hogy a honlap betöltésekor reagáljon úgy a honlap, mintha bizonyos időközönként a space billentyűt nyomkodnám. (Nem scroll parancsot szeretnék, azt tudok, hanem kifejezetten a space billentyűt kellene imitálni).
Ilyesmit sikerült összeollóznom, de nem megy egyelőre.$(window).load(function() {
var e = $.Event('keypress');
e.which = 32; // space billentyű
$('item').trigger(e);
});
setInterval(function() {
$(document.body).trigger(e);
}, 2000);
}); -
smallmer
őstag
Sziasztok!
Szeretnék Netbeans-t telepíteni a gépemre.
Eddig 8.2 volt, viszont most ahogy látom az oldalon felváltotta az Apache Netbeans és ebből már van 11-es verzió is. Miben különbözik ez a régitől? Van belőle telepíthető verzió is vagy csak a portable?melyiket érdemesebb használni?
Köszönöm
-
kovisoft
őstag
Nyilván ízlések és pofonok, és én magam is leginkább rockzenét szeretek hallgatni szabadidőmben, de el nem tudom képzelni, hogy bármi ilyesmit hallgassak programozás közben. Egyszerűen elvonja a figyelmemet, nem tudok a problémára koncentrálni, pláne ha ének is van benne. Ehhez képest a metál és a rock talán a két leggyakrabban hallgatott kategória a felmérés szerint. Érdekes...
-
Ispy
nagyúr
Ha nagyon akarom, akkor az előző témához kapcsolódik a stackoverflow felmérése, érdekes dolgok vannak benne, mindig is sejtettem, hogy a programozók rock rajongók.
-
Ispy
nagyúr
válasz
bambano #12854 üzenetére
- a te megoldásod karbantartható?
Igen.
- lehet tesztelni?
Igen.
- megfelelő input kezelése van?
Igen.
- biztos vagy benne, hogy minden inputra lefut és megáll?
Mivel ez egy OS alatt futó program így nem lehetek biztos semmiben, nem látok tovább annál, amit a rendszer megenged (mondjuk nem is akarok).
Programozni nem otthon fogsz, meg az iskolában, hanem sok év ebben a szakmában eltöltött év alatt, ez a módszer arra jó, hogy elinduljál és ne menjen el a kedved tőle 2 óra után.
Aki azt hiszi, hogy otthon hobbiból is lehet olyan jól megtanulni kódolni, mint egy munkahelyen az végtelenül naív, szvsz.
kódolni könnyű megtanulni, programozni nem.
Lehet én vagyok a peches, de a 20 év alatt látott mások által írt kódok ezt nem támasztják alá.
Egyébként lehet dobálózni nagy akadémikus elméletekkel, ilyenkor szoktak létrejönni a 100 oldalas dokumentációk, soha be nem fejezett projektek és túlbonyolított kódok.
Ráadásul nincs olyan, hogy "A programozó", különböző emberek vannak különböző tudással és képességekkel, mindenkinek megvannak a maga korlátai és ha szerencséje van, akkor a munkáltatója is tisztában van ezzel.
Itt most arról beszélgetünk, hogy otthon ül valaki, aki jó eséllyel már látott közelről számítógépet és kicsit szeretne jobban megismerkedni ezzel a világgal anélkül, hogy egyetemet kéne végeznie. Szerintem lehetséges, az hogy hová jut, csak idő és elszántság kérdése.
És nem azt javasoltam, hogy nehéz feladatot kapjon, hanem azt, hogy találjon egy a maga szintjéhez mért célt, amin keresztül már meg fogja tudni határozni azt is egyáltalán milyen fejlesztőeszközt és nyelvet válasszon magának, ahelyett, hogy rögtön C-t kezd tanulni szerencsétlen.
Amikor én kaptam a PDA-s feladatot már 9 éve dolgoztam a cégnél és több, mint egy tucat bevezetésen voltam túl, amit én csináltam, nem akkor láttam először programozást közelről.
-
bambano
titán
válasz
dabadab #12865 üzenetére
és akkor most az a vélemény a trollkodás, amelyik szerint egy programnál meg kell nézni a megállási problémát, vagy az a vélemény, amelyik kötözködés céljából elkövet egy hibás általánosítást, és azt akarja sugallni, hogy valójában nem is azt mondtam, hogy a konkrét programnál nézze meg a megállást, hanem azt mondtam, hogy általában oldja meg a megállási problémát?
kizártnak tartom, hogy turing bármit is bizonyított volna egy pda-n futó raktárnyilvántartó programmal kapcsolatban.
-
dabadab
titán
válasz
bambano #12864 üzenetére
"és felsoroltam pár gondolatot, hogy mitől lehet, hogy nem jó."
Igen, és a jó program feltételnék soroltad, hogy az írója megoldja a megállási problémát - azt, amiről Turing 1936-ban bebizonyította, hogy nincs általános megoldása.
-
bambano
titán
válasz
dabadab #12863 üzenetére
akkor ezek szerint fel sem tűnt, hogy nem a szerencsétlennek válaszoltam, hanem (#12849) Ispy és (#12850) Ispy-re, ahol azt magyarázta, hogy szerinte a legjobb tanulási módszer az, ha kap egy nehéz feladatot, és megoldja?
kap egy pda-t, arra önképzéses módszerrel csinált egy raktárnyilvántartó programot és az úgy jó. ebből kiindulva akartam felhívni a figyelmét arra, hogy attól, hogy szerinte az jó, még nem az, és felsoroltam pár gondolatot, hogy mitől lehet, hogy nem jó.
hogy is mondta lenin: értelmezni, értelmezni, értelmezni!
továbbra is tartom magam ahhoz a véleményemhez, hogy a legjobb tanulási módszer a tudományegyetemi képzés.
-
Oh, ne essünk egymásnak, nem akartam "hitvitát" nyitni
.
@banbano: Tegyük fel, hogy nekiállok megtanulni C-ben (merazismerőseimisasztonták'). De Olyan problémával küzdök, hogy nem tudom részletekre, elemi lépésekre lebontani a feladatot. Mit kellene tegyek, hogy ez jobban menjen?
-
Wolteri
csendes újonc
Sziasztok srácok!
Tudnátok ajánlani valamilyen könyvet ami nektek nagyon bejött és sokat segített a prog karrieretek során?Köszöntem,
Üdv! -
bambano
titán
ezzel a módszerrel, amit ebben a két hsz-ben leírtál, az a gond, hogy csinálni fogsz egy megoldást, ami működik. a rendesen megírt program ettől kilométerekre van, például:
- a te megoldásod karbantartható?
- lehet tesztelni?
- megfelelő input kezelése van?
- biztos vagy benne, hogy minden inputra lefut és megáll?kódolni könnyű megtanulni, programozni nem.
-
bambano
titán
-
kovisoft
őstag
válasz
Szevam #12848 üzenetére
Én mondanék még egy módszert a gyakorláshoz: vannak oldalak, amik kisebb (de általában egyre nehezedő) feladatokat adnak a választott programnyelven, ezeket megoldva lehet gyakorolni a programozási technikákat. Ilyenek pl. Java vagy Python esetén a CodingBat, vagy tetszés szerinti programnyelven a Project Euler, de nyilván rengeteg egyéb hasonló létezik.
-
opr
nagyúr
válasz
Szevam #12848 üzenetére
En egy kicsit ehhez maskepp allnek hozza, mint amit a kollegak mondtak fentebb, aztan majd eldontod, kire hallgatsz.
Elso kerdes: mit szeretnel csinalni? Konkretan, peldaval. Legyen egy (mindegy mekkora) projektotlet.
Ehhez valasztanek valami technologiat (ebben itt pl tudunk segiteni), aztan ahhoz a technologiahoz keresnek online kurzusokat, name valami szoftvertervezes kurzust, meg mondjuk egy git manualt/kurzust (ismet az udemy-t ajanlom, nekem nagyon bejott), aztan ha ezeket sikerult elvegezni, ES meg is tanultad illetve erted/szereted is, akkor lehet nekiallni a projektnek, szepen lassan, aprankent, sorjaban, aztan ezt a projektet/repot lehet referencianak hasznalni, ha szep es jo (nyilvan junior szinten), akkor nagyon meg tudja konnyiteni az elso allas megszerzeset.Ha esetleg menet kozben arra josz ra, hogy az elso projektotlet tul nagy falat volt, akkor sincs semmi baj, ha van par modulod ami egy jo alap, az mar altalaban eleg, vagy lehet kitalalni egy uj projektet, a tapasztalatok alapjan realisabb cellal.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Szevam #12848 üzenetére
Én személy szerint nem vagyok mérnők, gazdasági informatikus a végzettségem, ami azt jelenti, hogy pont annyit tanultam programozni, mint mikroökonómiát, hálózati ismereteket, adatbázis kezelést vagy gazdasági jogot, szóval tanultam mindent, de igazából semmit sem.
Ebből kifolyólag nem is olyan erős az elméleti alapom, mint mondjuk aki progmatot tanult, igaz ez a napi munkám során nem okoz gondot, mert legalább annyit kell foglalkoznom szakmai elmélettel (raktározás, szállítmányozás, könyvelés stb.), mint adatbázis kezeléssel vagy programozással.
Én sokkal többet tanultam erről a szakmáról a főnökömtől, mint könyvekből, de azt gondolom, hogy a saját tapasztalás (és kudarc) sokkal jobban fejleszti a készségeket, mint bármilyen könyv, ezért én könyvet nem is ajánlanék.
Udemyn vannak font anyagok kezdőknek is, de az ember a saját projektjein keresztül fogja megtapasztalni a saját hiányosságait.
Én is elolvastam jó pár elméleti könyvet, de hazudnék, ha azt mondanám, hogy azok segítettek volna a szakmai fejlődésemben, amikor azt mondják, hogy csinálj PDA scennerrre raktári programot úgy, hogy még a kezedben sem volt ilyen eszköz soha, az sokkal többet segített.
De biztosan van ellenpélda is, majd a többiek jól megmondják.
Kicsit olyan ez, mint amikor az ember megnézi a tévében Jamie Olivert, hogy mekkora fun dolog főzni, de amikor ott állsz a konyhában késsel a kezedben, előtted meg egy darab hús, akkor elfog az érzés, hogy a tévében nézve ez sokkal egyszerűbbnek tűnt. Szóval belevágsz és az első tuti szar lesz, meg a második is és majd az 5 talán olyan, amit szerettél volna. Ezen lehet persze sokat tompítani, ha az ember elmegy egy főzőkurzusra, valakinek ez segít, valakinek nem, csak idő, pénz és eltökéltség kérdése.
Ha csak szimplán programozói alapokra vagy kíváncsi, akkor biztosan sok könyvet el lehet érni online, azokból elolvasol párat, hogy valami halvány elképzelésed legyen a dologról, de én már nem emlékszem rá anno miket olvastam.
-
Ispy
nagyúr
Ez most nem kifejezetten neked szól, de leírom, hogy érthető legyen a (leendő) kezdők számára is.
Szóval vettünk egy házat, most épül, csempét kell választani a fürdőbe, vécébe. Nehéz szülés után egy hexagon csempét választottunk. Azt már előre tudjuk, hogy nem telibe lesz csempézve egyik helyiség sem.
A gond az, hogy a 3 alapszín mellett van 11 féle mintás lap, mindegyiket külön kell megvenni, de így most hogyan tudjuk eldönteni, hogy melyikből vegyünk és mennyit? Valahogy meg kéne ezt tervezni az adott helyiségekre. Néztem a neten kész programot erre, a legtöbb fizetős és lehet nem is tudja azt, amire akarom használni.
Szóval, ha már programozó lennék, gondoltam írok egy programot erre, ahol a mintákat össze lehet rakni és a végén kijön, hogy melyik mintából mennyit kell venni.
Ez egy homemade projekt volt, kb. 4 óra munka, sok guglizás, de a végén lett egy (fapados) program, ahol a képernyőn meg tudtam tervezni, hogy hogyan nézzen ki a mosdó mögötti fal csempézése, ahogy nekünk tetszik. De persze rögtön kijött, hogy melyik lapból használunk túl sokat és melyikből keveset, szóval kellett variálni, hogy a mennyiségek is jól jöjjenek ki.
Ez egy kis projekt volt, el lehet vele szüttyögni, közben az ember meg tégláról téglára építi a kódját, sokat szív, olvas, szív, aztán lesz a végén valami.
Egy ilyen projektnek sokkal több értelmét látom, mint a kezembe fogom a C nyelv kezdőknek könyvet és én majd programozó leszek dolognak.
Ez persze csak azokra értendő, akik homemade akarnak megtanulni szabad időben, kvázi hobbyként csinálva a dolgot.
-
Köszi!
Igen, a cél nagyjából megvan, a rendszer szervezésbe már belekóstoltam, de sok hiányosságom van. Ezért gondoltam, hogy akkor megpróbálok programozni tanulni, hogy jobban belelássak a folyamatokba, jobban tudjam definiálni amit szeretnék, megértetni magam. Első sorban a gondolkodásmód, a logika érdekel, ezt követően kezdenék bele bármilyen programozási nyelvbe. Mivel nem vagyok mérnök, de szükségem volna arra a látásmódra a munkámhoz, ezért érdekel, hogy mi az az alap irodalom, amit mindenképpen figyelembe kell vegyek, vagy a legfontosabb lenne, hogy tudjam és az alapján kezdjek el bármit is csinálni programozás területén.
Kérdésem az, hogy milyen elméletet tanultál, hogy csináltad?
-
Ispy
nagyúr
Nem mondtam, hogy azt kell, azt mondtam, hogy legyen egy cél, amit el akar érni és annak mentén induljon el platform és nyelv irányába. Lehet ez a cél kicsi vagy nagy, ez már egyéni izlés kérdése. Ez mellett persze kell az elmélet is és lehet ezt párhúzamosan is vinni, de én így csinálnám (és csináltam is 20 évvel ezelőtt, amikor kezdtem).
Még mielőtt elkezdődne a kinek a nagyobb verseny, ez csak az én véleményem, másnak lehet más, nincsen nálam a bölcsek köve.
-
Ispy
nagyúr
válasz
Szevam #12841 üzenetére
Szerintem a gondolkodásmod sokkal fontosabb az adott nyelvnél. Javaslom, hogy találj ki magadnak egy projektet, amin tudsz dolgozni, ha már magad vagy. Fontos, hogy meg tudj tervezni egy folyamatot, szét tudd szetni elemeire és alapos munkát végezzél. Pl. csinálhatsz egy weboldalt, mobil alkalmazást vagy irodai alkalmazást, ha alacsony szintű dolgok érdekelnek, akkor mondjuk egy arduino projektet. Ha megvan a cél, akkor lehet hozzá eszközt (nyelvet) keresni, de szerintem fontosabb, hogy olyanon dolgozz, ami érdekel, mint az, hogy ki mit tart jónak egy kezdő számára.
Ha már megvannak ezek, akkor ráfordulhatsz az elméleti részre, hogy legyen egy stabill alapod is, szvsz.
-
-
válasz
Szevam #12841 üzenetére
> ismerősi körökben javarészt a C-t ajánlják, mert az az alap
Ezektol az ismerosoktol tobb tanacsot ne kerj.
> Ti hogyan építenétek fel az ismereteket egy teljesen kezdő embernél, mivel kezdjen, mi az ami esszenciálisan szükséges, hogy jó minőségű programot hozzon létre.
Kezdj valami online kurzussal. Peldak:
https://www.coursera.org/learn/interactive-python-1?
https://www.coursera.org/learn/learn-to-program
etc
-
Sziasztok!
Egy kis segítséget kérnék a következőkkel kapcsolatban:
Sajnos nem találtam "programozás zöldfülűeknek" vagy hasonló topicot. Most kezdenék tanulni programozni, autodidakta módon (tudom, ez nem a legjobb, mert több szükség van info'mérnökre a piacon). De mégis, mi az, amit egy full kezdő embernek oda adnátok, hogy tanuljon meg (nem csak programnyelv, hanem olyan elméleti alapvelő információk, doksik ami alapján biztosan megérti miről van szó, hogy kell azt csinálni, hogy jó legyen). Még nem választottam nyelvet, ismerősi körökben javarészt a C-t ajánlják, mert az az alap. Ti hogyan építenétek fel az ismereteket egy teljesen kezdő embernél, mivel kezdjen, mi az ami esszenciálisan szükséges, hogy jó minőségű programot hozzon létre. Mik az alapelvek?
A válaszokat és segítségeteket előre is köszönöm!
-
Des1gnR
őstag
Amit leírtam, az csak egy általános leírás arról, hogy mit szeretnék. Az tény, hogy most osztott memóriát használok a processek közötti kommunikációra. De az osztott memória önmagában még nem hiszem, hogy a válasz lenne a problémára. A kérdés az, hogy ha a main processből lockolom bármely másik processemet, akkor mindenféle pollozás nélkül hogyan lehetnék abba biztos, hogy a lockolt státuszból nem lépett-e ki?
Értem én, hogy az osztott memóriában ő közölheti a státuszát, de mi van akkor ha épp nem tud a memóriába írni egy hiba miatt, de a hibakezelő se kapja el, mert valami végzetes hiba történt? Persze, jöhetne a válasz, hogy értesülnöm kell arról ha egy processem leáll, de ezt is az osztott memóriából? Vagy ezt már valaki teljesen más kezelje?Szóval sok bennem a kérdés és bíztam benne, hogy hátha tudok egy jó patternt, amit ha nem is tudok erre teljesen ráhúzni, de nem kell nulláról mindent kitalálni és ötleteket tudok meríteni.
-
opr
nagyúr
válasz
Des1gnR #12832 üzenetére
Ha processrol, es nem thread-rol beszelunk, akkor erre en meg csak egy igazan jo megoldast lattam, konkretan ugy hivtak, hogy cdb (constant database), ami arrol szol, hogy van egy valamilyen modul, ami tartalmaz pointereket, es ezeknek a cimet adja oda minden feliratkozo processnek.
Szepen meg van adva, hogy kinek milyen jogosultsaga van az adott pointerhez (iras/olvasas/semmi/minden), es itt lehet allitgatni amit eppen szeretnel, aztan minden process eldonti, hogy mit csinal, ha egy altala figyelt pointer erteke valtozik. Innentol kezdve altalaban valamilyen event rendszer van a processeken belul. -
Des1gnR
őstag
Sziasztok!
Párhuzamos processek kommunikációjára keresek valami bevált patternt.
Van egy "fő" processem aki az összes többi processnek osztogat utasításokat, de közben a többi process is végzi a maga dolgát (kiszolgál egyéb folyamatokat, hibát kezel).
Jelenleg úgy működik, hogy a fő process az utasítás kiosztása előtt 1 bittel requestet küld, majd ha megkapta válaszul a jogot, akkor lefogja a process-t és végrehajtja rajta a feladatot.Minden processnél ez a folyamat játszódik le, de úgy érzem, hogy kell lennie erre egy kifinomultabb módszernek. Ha valaki ismer ilyet, azt szívesen veszem.
-
martonx
veterán
-
1eske
tag
Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni egy probléma általános megoldásában. (C#)
Adott egy osztály amely egy Session property tartalmaz, amely közvetlenül össze van kötve egy Windowsos alkalmazással.(WinAppDriver) Értelemszerűen ha ezt az osztályt újrapéldányosítsuk mindig megnyitja ugyanazt a programot. Ennek elkerülése végett Singletonná alakítottam az osztályt, így csak egyszer példányosodik és a program is csak egyszer indul el. Ez szép és jó, de időközönként újra kéne indítani az alkalmazást.Sajna a Singleton nem igazán erre lett kitalálva, hogy újrainicializálják, így esetleg egy másik pattern/megoldás felé kell nézelődnöm.
Tehát adott a következő scenario:
1. elindítom az alkalmazást az osztály konstruktorának meghívásával, így a Session property is értéket kap.
2. Ezt a Session propertyt használják a különböző osztályok. (Dolgoznak a Windowsos alkalmazásban)
3. Miután már nem kell nekik, be kéne zárni ezt az alkalmazást és újra megnyitni.Van bárkinek bármilyen ötlete?
Köszönettel!
1eske -
bucsupeti
senior tag
válasz
Jim Tonic #12827 üzenetére
ird meg a saját webszerveredet a saját programodba es akkor az is a te felugyeleted alatt lesz. Nem tudom milyen nyelven irfad a programot. ha hardverkozeli a cucc ahogy irod akkor a cpp nem allhat messze toled. itt egy egyszeru webserver megvalositas.
itt meg azt adsz vissza amit akarsz. minden a te kezedben marad es nem kell semmi egyeb fuggoseg.
-
válasz
martonx #12818 üzenetére
A programom eddig full zárt rendszerű volt, a szerveren és a végpontokon is a saját szoftvereim futnak. Mindent ellenőrzés alatt tartottam, még a végpontjaim is többlépcsős azonosítás után tudnak felcsatlakozni, beleértve pl. hardveres kulcsokat is. Innentől kezdve az, hogy valaki feldob egy webszervert valahová, nekem már fázós. Nincs annyi tapasztalatom vele, hogy úgy érezzem, mindenre figyeltem, mások helyett is.
De amúgy sem érdemes elmenni abba az irányba, kinek, mely területen, mekkora a cerkája. Én alapvetően hardver-közeli fejlesztésekhez szoktam, hobbiból összedobtam már webservice-t, működött is, de nincs teljes rálátásom. Ez nekem elég ahhoz, hogy lejjebb toljam a listámon, még akkor is, ha értem, hogy én azt tudom korlátozni, hogy mihez férjen hozzá.
Ezen felül tényleg az is ott van, hogy ehhez kellene egy webszerver, ami nálad valószínűleg hegyekben áll, itt viszont biztosan nincs.Egyébként Bambano vagy Emvy megoldása a legészszerűbb. Megnéztem, a Firebird 4 már kínál beépített table replicationt, de ez a verzió még csak test release állapotban van, így aztán kiesik. Külsős programokat természetesen már előtte megnéztem, de azzal az a bajom, hogy külsős...
Bambano és Emvy ötletei jók, és végeredményben azt hozzák, amit az elején írtam: köztes DB. Hogy az most valódi DB vagy CSV, az majd kiderül.
Még azon agyalok, hogy magam megírok egy replikátort, semeddig sem tart, csak utána kell néznem, hogy lehet-e pl. Firebird alól triggerből meghívni egy külső programot. -
bambano
titán
- adatbázis userrel sql szabványú dump a firebird 1 táblájából
- szeparált firebirdbe vagy postgresql-be csövön betölteni
- odbc kapcsolatot tűzfalon beengedni, forráscímre szűrni.eredetileg odbc kapcsolatot akartak, hát kapják meg. nem kell plusz webszerver, meg mindenféle elektromos csellentyűcske.
-
sztanozs
veterán
válasz
bambano #12821 üzenetére
A kolléga a #12810-ban vagy ötször leírta, hogy biztonsági jellegű aggodalmai vannak. Lehet, hogy egy cronatbbal és exporttal megoldható (mondjuk nem tudom az iptablessel mit csinálna), de szvsz pont azt akarja elkerülni, hogy bárki turkáljon az adatokban - persze lehet, hogy tévedek.
-
bambano
titán
válasz
sztanozs #12820 üzenetére
jézusom, emberek.
egy olyan problémára, amit egy darab crontab bejegyzéssel meg két iptables sorral meg lehet oldani, a web, a message queue, a python, a flask, a webservices, meg az összes többi elborult objektumorientált technológiai elcseszés az nem egyszerű, hanem rohadtul bonyolult, drága és felesleges. -
#95561216
törölt tag
válasz
Jim Tonic #12814 üzenetére
Ha jól értem a problémádat, adatokat akarsz kinyerni, de nem akarod, hogy kívülről elérhető legyen a rendszer?
Attól függően, hogy milyen lekérésekre számítasz, két megoldás jutott eszembe.
1. Valamilyen aggregált adatokra kíváncsiak, nem kell hozzá a tábla minden adata. Pl az érdekes, hogy adott termékre mennyi megrendelés van, de az nem, hogy ki rendelte meg - ami már védendő adat lenne. Ekkor felhúznék egy külön webszervert, és egy message queue-val eventeket küldenék felé, amiből viewkat állít össze magának, amiket le lehet kérdezni.
2. Nem tudsz előre viewkat csinálni. Ekkor vagy replikálod a szükséges táblá(ka)t a webszerverre (pl szintén adatbázisfüggetlen message queue-val), vagy a webszerver egy gateway lesz az alkalmazás felé, ami továbbítja - és előszűri - a lekérdezéseket. Ha nagyon biztosra akarsz menni, csinálhatod úgy, hogy az alkalmazásod polloz requestekért a webszerver felé, így előbbi nem lesz kívülről elérhető.
-
martonx
veterán
válasz
bambano #12816 üzenetére
Ezt írta: "Web service-t kerülném, mert bár van vele tapasztalatom, de úgy érzem, ahhoz kevés, hogy ne aggódjak a biztonság miatt. … Mindkettővel az a bajom, hogy inkább nem engednék mást az adatbázishoz/programomhoz."
Ebből a szempontból kérdeztem, hogy mi a baj a Web Services-el, mert az idézett problémák nem igazán védhetőek (semmi gond nincs se a hozzáférés szabályozással, se a biztonságával, vagy ha igen, akkor az bármilyen megoldásra elmondható
) az persze teljesen nyilvánvaló, hogy azt pluszban el kell készíteni. Ahogy szerintem az is nyilvánvaló, hogy ha egy megrendelő ilyet kér, akkor ki fogja fizetni a plusz munkát.
Na mindegy, nyilván, ha van egyszerűbb megoldás, akkor egyértelmű, hogy kár elkezdeni fejleszteni, ha valamit két kattintással is meg lehet oldani.
-
válasz
bambano #12811 üzenetére
Firebird3. Abban nincs még beépített tábla replikátor. 4-től van, de akkor meg végig kellene szaladnom rajta, mivel jár az upgrade. Persze biztosan vannak korábbi verziókhoz is megoldások.
Emvy: Nem vetettem el, meg alapvetően igazad is van. Illetve azt sem tudom még, ez az ügyfélnek elfogadható-e. ODBC-t kértek, azt én dobom vissza, aztán most szedem össze az infókat, milyen megoldás jöhet szóba.
Martonx: Az meg már legyen az ő bajuk, ha annyira balfaszok, hogy a belső hálójukon átengedik, sőt még a user - pass-t is kiszivárogtatják Pl. pont ez az egyik gondom. Persze lehet azt mondani, hogy ez nem az én hibám, de...
-
martonx
veterán
válasz
Jim Tonic #12810 üzenetére
Mi a baj a web services-el? Komolyan. Teszel egy REST API Endpointot a tábla fölé, aztán hagy exportálgassák, amit jól esik. Garantáltan semmi máshoz nem fognak hozzáférni. Az meg már legyen az ő bajuk, ha annyira balfaszok, hogy a belső hálójukon átengedik, sőt még a user - pass-t is kiszivárogtatják
-
válasz
Jim Tonic #12810 üzenetére
Logical replication a konkrét táblára, aztán onnan mehetsz tovább. Manapság már elég sok minden tudja, Postgres, MSSQL, Oracle, etc.
Nem értem mondjuk a webszervizes problémád, ha a szerviz olyan userrel kapcsolódik, aminek nincs máshoz olvasási joga, csak az adott tablahoz, etc. akkor nincs azzal semmi gond.
-
bambano
titán
válasz
Jim Tonic #12810 üzenetére
sokat segítene, ha tudnánk, hogy melyik adatbáziskezelő
meg hogy mekkorák a méretek.
illetve lehet, sql topicban több szerencséd lenne. [link]
addig azt tudom javasolni, hogy van sql szinten táblát replikáló megoldás. bent van a hálózat mélyén az adatbázis, meg a replikátor, kirakod dmz-be a replikát, és ahhoz adsz hozzáférést a tűzfalon szabályozva.postgresql-hez slony meg ilyesmi jut eszembe. mondjuk postgresql-nél lehet olyan, hogy egy adatbázisba bemountolsz a másikból egy táblát, és akkor azt ugyanúgy látja, mintha a sajátja lenne, és akkor triggerekkel megoldható a replikálás egyéb cucc nélkül is. hogy ez mennyire stabil, nem tudom.
relatíve kevés sornál akár a pg_dump is jó lehet...
-
Hali,
van egy programom, ami egy cégnél fut. Szeretnének ebből információt kinyerni lekérdezéssel, egyetlen tábla lenne fontos igazán. Funkciójából adódóan erősen biztonságkritikus.
Web service-t kerülném, mert bár van vele tapasztalatom, de úgy érzem, ahhoz kevés, hogy ne aggódjak a biztonság miatt. Port talán-talán, de azt is kerülném lehetőleg. Mindkettővel az a bajom, hogy inkább nem engednék mást az adatbázishoz/programomhoz.
Túl oldal ODBC-t szeretne, de akkor az egész DB struktúra látszódna, ugyebár, így azt eleve kizártam.Köztes/közös DB-n gondolkodok, az megnyugtató megoldásnak tűnik. Ipari megoldásoknál eléggé bevett megoldás.
További tippek/tapasztalatok?
-
bandi0000
nagyúr
Külön android programozás fórumot nem találtam, de hátha itt is megfordul 1-2 fejlesztő
Valaki tudna segíteni abban, hogy mi a Room adatbázist használjuk androidon, működik minden frankó, csak azt nem tudjuk, hogy amelyik táblák függnek egymástól, tehát idegen kulcsa van, azt hogy kérdezzük le
Kellene csinálni hozzá egy külön entitást, ami gyakorlatilag a 2 tábla adatait tartalmazza, vagy van egyszerűbb megoldás is?
-
Xmodule
őstag
köszönöm a valaszokat.
-
cattus
addikt
Kis kiegészítéssel élnék: nálunk is van ilyen, én nem voltam (és nem is tervezek), de a kollégáim igen. Leginkább arról szólt, hogy megtanítsák, hogy a cégen belül hogyan használják az adott technológiákat, illetve milyen metodikákat használnak a mindennapokban. A végén meg kiscsapatos projektmunka volt, céges feladatokkal. Azt még érdemes megjegyezni, hogy az ilyenek után x évig (nálunk 2) írsz alá szerződést, és ha az idő lejárta előtt mondanál fel, akkor a fennmaradó idővel arányosan kell visszafizetni a képzés költségét.
-
válasz
Citroware #12800 üzenetére
> Gondolom a program ideje alatt nem igazán jár fizetés
De.
> Mi a véleményetek az egyetemet frissen végzett emberek számára kialakított "Graduation Program"-okról?
Legjobbak.
> az ilyen programokhoz való bekerüléshez inkább a soft skilleket nézik
Nem.
> Valakinek van ilyesmivel tapasztalata?
Van
> tehát a felvételhez a megkövetelt szakmai ismeretek szintje talán alacsonyabb, mint bármilyen más junior pozíciónál, ahol már az elején dolgozni kell, fizetésért
Nem igazan, inkabb kevesbe specifikus. Amikor en interjuztattam ilyen programokra, altalaban az erdekelt, hogy mennyire jo abban, amiben elvarhato, hogy jo legyen. Ergo ha frissen esett ki egy info MSc-rol, akkor azert elvarhato, hogy alapveto elmeleti dolgokra emlekezzen, stb.
Új hozzászólás Aktív témák
● olvasd el a téma összefoglalót!
- PlayStation 5
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Xbox tulajok OFF topicja
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Linux kezdőknek
- iPhone topik
- Google Pixel 8a - kis telefon kis késéssel
- Telekom otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- CURVE - "All your cards in one." Minden bankkártyád egyben.
- Diablo IV
- További aktív témák...
- Honor 200 256GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Lenovo ThinkPad T14 3 Gen 16/256GB SSD, Újszerű, 1 Év Garanciával
- SzoftverPremium.hu
- BESZÁMÍTÁS! Asus B550M R5 5600X 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060 12GB THERMALTAKE Commander G41 700W
- ViewSonic VG700b monitor 17" 1280 1024 DSUB, DVI, beépített hangszórókkal
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest