Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11201) azigazimoris válasza Luck Dragon (#11200) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Én meg az általa eredteileg is elképzelt 6550-et :D

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11202) sirály69


sirály69
őstag

Most beszéltem a szervizzel. A tv-m ben a "digi" panel ment ki. Ez mi lenne? :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#11203) sirály69 válasza togateam (#11184) üzenetére


sirály69
őstag

:C
Sajnos ezek a kártyák (még a drágábbak is) 1-2 évet bírnak ki... :((

Szerver Hosting Debrecenben

(#11204) Luck Dragon válasza azigazimoris (#11201) üzenetére

Persze, csak egy felvetés volt részemről, ahogy a többi típusú is, nem baj ha az aktuális témát jól át rágja, és mi ebben segítünk :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11205) syC


syC
addikt

50pfh6550 tulaj lettem :)

(#11206) cyanID válasza syC (#11205) üzenetére


cyanID
tag

Hol es mennyiert lehet még ilyet kapni?

Miben marad el a 8109től?
Hogy kezeli a kulso meghajtorol kuldott filmeket?
Input lag .játékok?
Milyen vele netezni?youtube?
Az új tapis táv jár hozzá?
Milyen a sima sd mindigtv s adas rajta?

No sok kerdes ez,de nem ok nelkül teszem....

(#11207) dualcore válasza cyanID (#11206) üzenetére


dualcore
őstag

syC
Gratulálok hozzá.

Sok sör kellesz a válaszokhoz! :B

[ Szerkesztve ]

(#11208) azigazimoris válasza syC (#11205) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ez gyorsan ment :D :C

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11209) Luck Dragon válasza syC (#11205) üzenetére

Gratulálok. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11210) syC válasza cyanID (#11206) üzenetére


syC
addikt

Vehettem volna olcsóbban is, tudom, 295 volt 2+3 év kiterjesztett garral (mm). :U Mindegy, most kellett egy tv, vártam már eleget. :) Igazából az asszony beszélt rá. :D

Miben marad el a 8109től?
- Csak 3 oldalas ambilight (6550-nél nincs alsó)
- picivel nagyobb a 6550
- újabb, frissebb undoroid van rajta (undoroid 5.0 Lollipop), emiatt gyorsabb az egész
- bővíthető belső memória (áp tú 8 GB)
- Smart funkciói jobban (vannak)
- nincs tapis távvezérlő

részletesebben ld. itt

Majdnem 8109 lett, csak az ismerős mondta mm-ban hogy az az utolsó darabuk a 8109-ből (emiatt 270 volt az ára), és ez a készülék majd egy éve megy náluk megállás nélkül, ezért ő nem ajánlja. Ezt a 6550-et meg ma hozták :)

Hogy kezeli a kulso meghajtorol kuldott filmeket?
- Eddig 1 filmet néztünk usb-ről, mpeg 50MB-es streames filmet (amitől apám samsungja összeszarta magát a magas bitráta miatt, ez akadásmentesen lejátszotta - hozzá kell tenni, hogy az egy 5-6 éves tévé, akkor még nem nagyon adtak a smart funkciókra)

Input lag .játékok?
- nem tudok nyilatkozni, ha leírod mit csináljak, mire figyeljek, megnézem

Milyen vele netezni?youtube?
- a beépített Youtube app egész jó, bár 3 percet használtam. A videó minőségének állítását még nem találtam meg.

Az új tapis táv jár hozzá?
- Nem

Milyen a sima sd mindigtv s adas rajta?
- Még nincs tapasztalat.

(#11207) dualcore: Köszi, hoztam is egy ládával haza épp tegnap :)

(#11208) azigazimoris: muszáj volt venni valamit :), nem jöhettem haza üres kézzel

(#11209) Luck Dragon: Köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#11211) syC válasza syC (#11210) üzenetére


syC
addikt

Első nekifutás: kb. semmi nem működik. Se iOS remote, se Miracast, se semmi. Gyanús, hogy a beállításokban nincs olyan konkrétan, hogy BT on/off :(( . Meg néztem a fw-t, júli 13. dátumos, netről épp töltöm az aug 14-es legfrissebbet, feldobom, hátha javul valamit.

[ Szerkesztve ]

(#11212) cyanID válasza syC (#11210) üzenetére


cyanID
tag

Ez is eleg info koszonom.
Az input lag valszeg szamitogepes jatekoknal mutatkozhat meg,de eleg komoly tv ez, valszeg rendben van.

Kicsát már sony árban van.

Hasznald egeszseggel.

(#11213) syC válasza syC (#11211) üzenetére


syC
addikt

Valakinek közületek szarakodott már ez a Philips myRemote app. Sehogy sem látja a tv-t. Más app látja.

(#11214) TIT válasza cyanID (#11212) üzenetére


TIT
veterán

Ne vegyél rá mérget,annyira azért nem komoly,mégiscsak egy 6-os.
Volt már gond az inputlaggal komolyabb tv-nél is,ezek nem moncsik.

syC: Van a telón infra?

[ Szerkesztve ]

(#11215) syC válasza TIT (#11214) üzenetére


syC
addikt

Most megfogtál, iphone 4s, szerintem ezen nincs.

(#11216) TIT válasza syC (#11215) üzenetére


TIT
veterán

Nincs benne,(enyémbe se)nem is tudok használni ezért távvezérlő app-ot.
10 éve meg alap volt az infra :W
Nagy átverés,10%-a a telóknak infrás.
Távvezérlő appot küldtél ugye?

[ Szerkesztve ]

(#11217) syC válasza TIT (#11216) üzenetére


syC
addikt

Igen. Érdekes, hogy sógorom lg42-es tévéjét vígan tudom vezérelni ezzel a telóval, asszem az bt-on kommunikál, ez ha jól gondolom wifin (egy wifi alhálózaton a teló a tv-vel).

Más: youtube app, minőség beállításának lehetősége nincs, vagy csak én nem találom (még mindig :) )?

[ Szerkesztve ]

(#11218) azigazimoris válasza syC (#11217) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Androidos tv iphone-ak nehéz lesz.
Nekünk két lg telefonnal jól mennek a dolgok a 6559-el.
Mindkettőben van infra port is és wifin is ügyesen oldják meg a dolgokat.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11219) syC válasza azigazimoris (#11218) üzenetére


syC
addikt

A kérdés az hogy csak az én tévémmel nem kommunikál az app, vagy globálisan egyikkel sem. Ha így lenne, minek adták volna ki az app iOS verzióját? Azóta is kutatom a megoldást.

(#11220) Trak válasza syC (#11219) üzenetére


Trak
addikt

Nálam a 2013-as 8008-as szériával jól működik az az ios app.

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#11221) jsk válasza syC (#11210) üzenetére


jsk
senior tag

A 24p-t támogatja? Erről nem találtam sehol infót.

(#11222) Luck Dragon válasza Trak (#11220) üzenetére

Imádom a 8008-at, főleg a kép minőséget. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11223) sirály69


sirály69
őstag

Erre valaki ?
"Most beszéltem a szervizzel. A tv-m ben a "digi" panel ment ki. Ez mi lenne? :B"

Szerver Hosting Debrecenben

(#11224) Luck Dragon válasza sirály69 (#11223) üzenetére

Digitális panelra én maga az SSB-re gondolok elsősorban az a tv úgy nevezet agya, Ebben lelhető meg a csatlakozok, a kártya olvasó, bele van integrálva a cpu,/igp páros,

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11225) syC


syC
addikt

Mennyi az esély arra hogy 6550-re lesz valami épkézláb frissítés, ami helyére teszi a dolgokat?

Mellesleg találtam egy másik Philips Remote appot ios-re, ami kézdezés nélkül kommunikált a tv-vel (csak az app volt használhatatlan).

(#11226) sirály69 válasza Luck Dragon (#11224) üzenetére


sirály69
őstag

:R Igazából èn is erre gondoltam.
Kíváncsi vagyok, hogy mennyi idő alatt kapom vissza. Már második hete nélkülözöm.... :O

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11227) Luck Dragon válasza sirály69 (#11226) üzenetére

Szerintem még kettő hét.

ScY
Nos akkora esélye van mint a többi újabb típusnak, még egy, kettő még talán lesz. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11228) syC válasza Luck Dragon (#11227) üzenetére


syC
addikt

Egyel korábbi androidos telefonnal sem kommunikál tökéletesen a tv, nemrég tesztelgettük. :N

(#11229) lorinser válasza syC (#11215) üzenetére


lorinser
senior tag

Nem is kell, hogy a telefonon legyen infra. WiFi-n kommunikál a TV-vel.
A telefonon kapcsolódj ugyan arra a WiFi hálózatra amire a TV is, a TV-n pedig kapcsold be a vezeték nélküli lejátszást (vagy nem tudom, hogy a 6500-án hogy nevezik).
Még az is lehet, hogy a MyRemote app egyenlőre a 2015-ös TV-ket nem támogatja.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11230) Luck Dragon válasza syC (#11228) üzenetére

Ahogy írta a kolléga WiFi keresztül kell kommunikációt létrehozni más néven DLNA. Készülék fel fog ajánlani egy azonosító kódot ami a telefonodba kell bírni majd miután a szinkron létrejött a kapcsolatot meg nyílik és kényelmesen a foteledből irányítható az egész tv. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11231) TIT


TIT
veterán

Ha nincs wifi-s tv-d akkor meg lőheted.

(#11232) dualcore válasza TIT (#11231) üzenetére


dualcore
őstag

Erre ott van a Hdmi android stick.

(#11233) Luck Dragon válasza dualcore (#11232) üzenetére

Csak az a baj hogy egyre drágább, egy androidos 15-20e a Wp pedig 30-40e.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11234) syC válasza lorinser (#11229) üzenetére


syC
addikt

(#11229) lorinser ,(#11230) Luck Dragon ,(#11231) TIT: Köszi a válaszokat. Hajnalban kicsit utána olvastam a dolgoknak és nem véletlenül van 2 féle remote app a tv-khez. A régebbi a myRemote, az újabb a TV remote. Utóbbi a 2014 és azutáni tévékkel kompatibilis, visszafelé nem, előbbi pedig csak a 2014-ig gyártott tévékkel. Ezért nem működik a myRemote a 6550-el.

Ez van.

Lehet egy nas-t be kell tervezni az itthoni hálózatba. Minden médiát azon tárolunk és tv-ről pedig nézzük, vagy valami ilyesmi kontrukció lesz az élhető megoldás.

A tv-n van minden: wifi, bt, lan.

[ Szerkesztve ]

(#11235) TIT válasza dualcore (#11232) üzenetére


TIT
veterán

edigitalba 7 ropi,de nem akarok minden vackot venni(hdmi stick,mediaplayer)mert a gyártók évente kitalálnak valamit,pedig előtte is tudták,hogy létezik.
El se férne a szobába lassan.

syC: Akkor neked a TV remote jó lehet.

[ Szerkesztve ]

(#11236) Luck Dragon válasza syC (#11205) üzenetére

Most nézem a képedet, kicsit az ambilight dinamikáján feljebb állíthatnád, ,igaz ez szubjektív, de szerintem jobb hatást érnél el vele :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11237) vadkörte válasza csabi63 (#11195) üzenetére


vadkörte
addikt

Ha android és SMART, akkor már inkább ez. De amíg erre nem lesz kedvem és igényem, beérem valami egyszerűbbel is. (a mostani 25"-os15 éves SONY CRT-nél tán jobb lesz bármi... :) )

Amúgy érdekes ez az Ambilight, de mire jó? (nem kötekedek, tényleg érdekel)

Üdv. V. Körte

(#11238) cyanID válasza Luck Dragon (#11236) üzenetére


cyanID
tag

Nagyon jo ajanlas volt jobban megnezni eloben tobb verziot,en a 8109 re voltam kivancsi,igaz 55 inch volt kiteve,de nagyon szép volt és a távkapcs üzeneteire

BORZALMASAN lassan reagalt, de kb mindegyik, talan csak az egyij 6os szerias nem annyira.

A nativ magyar adasok majdnem mindegyik gyartonal szornyu, a philips es a sony még turheto.

Pozitív csalodas pár lg, persze lehet azok pont nem ips panelesek voltak.

Volt egy 55lg oled. ERDEMES ra varni.

Szoval nincs mit szegyenkeznie a philipsnek,de biztos nagyon bele lehet nyulni egy fura tipusba konnyen.
PELDAUL itt van egy 7 es szerias amit nem ajanlottatok,amibol mast hoznk ide es mast a nyugatiaknak, hattertudas nelkul abszolut eladja magát ... már nem emlekszem nagyon karcsú középtartója van....

(#11239) syC válasza cyanID (#11238) üzenetére


syC
addikt

Nekem azt mondta ott a mm-ban az alkalmazott, hogy azért olyan lassú (szar) a tv-k reagálása a távirányítóra (@bt) mert egymást zavarják. Amúgy a 8109-es nekem is jobban tetszett, ha nem 1.5 éves lett volna az a tv, már az figyelne itthon.

(#11240) dualcore válasza Luck Dragon (#11233) üzenetére


dualcore
őstag

Igen ez igaz, gondolom megnőtt a kereslet így emelnek az árakon.

(#11241) dualcore válasza TIT (#11235) üzenetére


dualcore
őstag

Ez a cél, fogyasztói társadalmat élünk. Nekik ez a jó.

(#11242) cigam válasza syC (#11239) üzenetére


cigam
félisten

azért olyan lassú (szar) a tv-k reagálása a távirányítóra (@bt) mert egymást zavarják.

Sok minden kitalálnak ezek az eladók. Maradjunk annyiban, hogy nincs így.
- Egyrészt elég hihetetlenül hangzik, hogy mindegyik TV-re rá volt csatlakoztatva 1-1 bt-os távirányító, és azok egyszerre akartak parancsot küldeni a TV-kre.
- Másrészt a bt adatcsatorna másodpercenként 1600-szor változik véletlenszerűen. Mekkora az esélye hogy szinkronban ugrálnak?!

Nekem nem árengedményt akartak adni a kiállított készülékre, hanem még én örüljek neki, hogy listaáron odaadják, hisz ez egy biztosan jól működő "letesztelt" készülék.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11243) TIT válasza syC (#11239) üzenetére


TIT
veterán

Persze és azért reagál lassan az itt lévőknek is mert mindenkinek 50 tv van otthon :C
Csakk MM-es eladónak ne higyj.

dualcore: Tudom csak nem fogadom el és legyen akkor minden 100.-....te is mondtad vagy más.
Régebben tudtak tv-ket 15-20 évre gyártani?

cigam: MM rohadt drága,az én tv-m 100 ropival volt olcsóbb mint a dolgozói kedvezmény :)
Kipróbált és a kedves látogatók által szépen leamortizált tv.
Ott napi 11 órába megy,(olyan mint máshol 5 év)hazaviszed lehet 1 hónap és végleg kifekszik.
Vegye meg Ő.
Biztos cikkcélprémium volt rá :)

[ Szerkesztve ]

(#11244) cigam válasza TIT (#11243) üzenetére


cigam
félisten

Euronics-os volt de 12 egy tucat belőlük.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11245) TIT válasza cigam (#11244) üzenetére


TIT
veterán

Ja még rosszabb...a lényeg,hogy szakértőktől :)

[ Szerkesztve ]

(#11246) vadkörte válasza TIT (#11243) üzenetére


vadkörte
addikt

"Régebben tudtak tv-ket 15-20 évre gyártani?"
Mert akkor még nem a tervezett avulás c. könyv volt a mérnökök Bibliája..

Szüleim 1974-ben vásárolt Srassfurt TV-je 1992-ig bírta. Ezalatt megevett vagy 4 elektronágyút, a jó ég tudja mennyi tápáramkört, de még az utolsó napján is működött. Egyszercsak elment a kép és K.O.

Az 1990-ben vásárolt Hitachi 18 évig működött, majd a tápja megadta magát. Megjavították, de 3 hét múlva megint megadta magát. Most a szobámban díszeleg :((( a további sorsa reménytelen. Vagy elviszi valaki alkatrésznek, vagy passz, de lomiscigó nem kapja meg. Sajnos olyan akciók már nincsenek, hogy régi TV-t beszámítanak új vásárlásakor.

Az én Sony-m is 15 éve megy rendületlenül.

A karácsonyra tervezett TV-k talán kihúznak 5-6 évet... :(

Tényleg.
Ha MM-ben és Euronics-ben ne vásároljak, akkor hol??? A városunkban (megyeszékhely(!)) csak Euronics van meg Tesco...
A legközelebbi MM/Extrem Digital is 60Km.

[ Szerkesztve ]

Üdv. V. Körte

(#11247) cigam válasza vadkörte (#11246) üzenetére


cigam
félisten

Vásárolhatsz náluk, nem a boltokkal van a baj, hanem az eladók szakmai felkészültségével.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11248) dualcore válasza TIT (#11243) üzenetére


dualcore
őstag

Az én 98-as Philips CRT tv-m még mindig működik, igaz a pincében és csak ritkán de megy. A 7404-es 7 év után adta meg magát nem rég. A mostanit meg meglátjuk, 5 év gari van rá.
Régen az volt a cél, hogy a készülékek megbízhatóak legyenek, és nem számoltak szándékos elavulással. Bánná a nyavalya, ha 3 évente meghalna a tv, de akkor vegye vissza régit és normális áron adjon egy újat, nem horror áron.

(#11249) ANDROID???


ANDROID???
addikt

TV csere folyamatban. Kinézett a 32phh4100 (cska tv nézés más nem igen, a filmekre 3D-re ott a 6-os szériás készülékem ;] ), érdemes inkább a 32PHH4309 készüléket kinézni vagy teljesen mindegy?
Gyanítom, élesebb lesz a kép mint egy Sencor vagy egy Gaba tv-nél. :)

Valamiért a 32PHH4100 a szimpi.

Esetleg a konkurenciánál is hasonló készüléket találtam: 32LB561B , TX-32A300E

[ Szerkesztve ]

(#11250) Luck Dragon válasza ANDROID??? (#11249) üzenetére

32PHH4100 ? Akkor meg is érdemled, Én a helyedben a 32PFH4100-at venném, azért nem mindegy. öt ezer forint az eltérés. szerintem bőven megéri, ha csak azt nézem hogy HDReady vagy FullHD. :) A többiről nem is beszélve.

Tessék vigyázni mert a 4100 sorozatból több régiós modell név van és csak pár ezer forint az eltérés még is nagyobb eltérések találhatók!

32PFT4100>>FULLHD>>1920x1080
32PHH4100>>HD READY>>1360x760
32PFH4100 >>FullHD>>1920x1080
32PHT4100>>HDREADY>>1360x760

És még sok egyéb eltérés van belső tartalmilag.
Aki 4100 szeretne venni az ezeket tessék venni> 32PFH4100-40PFH4100-48PFH4100

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.