Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11401) süti5 válasza Luck Dragon (#11400) üzenetére


süti5
őstag

Ja, max nem eszem 2 évig:)

(#11402) Luck Dragon válasza süti5 (#11401) üzenetére

Az lehet. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11403) sirály69 válasza Luck Dragon (#11360) üzenetére


sirály69
őstag

Ma este beszéltem újra a szervizzel...
Sajnos még nem érkezett meg minden :O .
Megérkezett:
- LCD panel
- átvezetőkábel
- távirányító

Hiányzik:
- SSB

Nem értem, hogy a tápról nem esett szó..., pedig szervizes tapasztalatom szerint a táp hibája szokott ennyi kárt okozni....
Lényegében majdnem a teljes belső cserélve lesz..., csak már kész lenne.

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11404) Luck Dragon válasza sirály69 (#11403) üzenetére

Lehet táp volt készleten, legnagyobb szervizes munka lesz ilyenkor az a fontos hogy ne bénázanak mert további várakozás, rendelés.... Gondolok itt például szallag kábel fel és le hajtható rögzítő elemeire.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11405) sirály69 válasza Luck Dragon (#11404) üzenetére


sirály69
őstag

Ma volt 3 hete, hogy szervizbekerült...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11406) Luck Dragon válasza sirály69 (#11405) üzenetére

Nem akarom a kedvedet el venni de legalább másfél, két hét és már nálad lesz.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11407) Ra3


Ra3
őstag

Sziasztok, használja itt valaki box nélkül dvb-c-n a tévét (pl digi)? Az érdekelne hogy az infó gombra miket dob fel a tévé, a Samsungoknál megszoktam hogy kiírja az összes infót felül, melyik csatorna, mi megy, mikor kezdődött-meddig tart, és a jobbra nyíllal nézhetem a következő műsorokat is, sőt a fel-le átvisz a következő-előző csatorna infójára, és ott is lehet időben léptetni.
Most gondolkodok Philips tévén, de rájöttem hogy ez nagyon hiányozna, és nem látok rendes videót sehol arról hogy milyen ez a menü. Mondjuk ha jó az EPG az is elég lenne, de ez a Samu-s megoldás nekem nagyon bejött.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11408) lorinser válasza Ra3 (#11407) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Én így használom. Info gombra az alábbiakat jeleníti meg: cím; gyártási év; hol készült; szereplők; tartalom; mettől meddig tart; egy diagramm, hogy hol tart éppen a műsor; csatorna név; aktuális idő. További opciók: emlékeztető, felvétel, átlépés az EPG-re
Jobbra nyíl következő műsorra.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11409) sirály69 válasza Luck Dragon (#11406) üzenetére


sirály69
őstag

:O, valahogy kibírom csak jó legyen...

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11410) Ra3 válasza lorinser (#11408) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, ez jól hangzik, mikori a tévé, mert lehet hogy használtan lövök egy 2-3 évest.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11411) balikabo


balikabo
tag

Sziasztok!
TV vásárlása előtt állok eddig csak Pana,LG jött szóba de megtaláltam ezt: philips

Mennyire jó ez a TV? PC-t kezeli rendesen, van valakinek tapasztalata? Mindenki a Philips-et ajánlja utoljára és nem értem miért(az áraik nagyon barátiak) nem jó TV-k vagy miért hanyagolják? Köszi a válaszokat előre is!

(#11412) ANDROID??? válasza balikabo (#11411) üzenetére


ANDROID???
addikt

Lehet hogy bele vannak melegedve a samsung és lg márkákba, pedig azonos kategóriájú tvknél meg lehet nézni a kép élességet stb...

(#11413) dualcore válasza balikabo (#11411) üzenetére


dualcore
őstag

Itt a fórumon van néhány kollégának, és ajánlott darabnak számít. A PC-t kezeli normálisan, főleg fotós utómunkáknál jön jól a nagy felbontás.

Az hogy miért hanyagolják?

Inkább csak annyi, hogy az említett márkák több reklámot kapnak, de az nem jelenti azt hogy jobbak.

(#11414) balikabo válasza dualcore (#11374) üzenetére


balikabo
tag

Bocsi, de ez baromság, évek óta ki be huzogatom a HDMI kábeleket TV-ből, média lejátszókból stb és soha semmi bajom nem volt. Ellég baj az ha egy sima HDMI kábel ki be huzogatása tönkrevághatja a készülékeket.

(#11415) lorinser válasza Ra3 (#11410) üzenetére


lorinser
senior tag

2014-es, 47PFH6309

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11416) Ra3 válasza lorinser (#11415) üzenetére


Ra3
őstag

Köszi, majd legfeljebb ránézek élőben is az adott típusra, azt hiszem eggyel régebbi.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#11417) dualcore válasza balikabo (#11414) üzenetére


dualcore
őstag

Ha úgy gondolod baromság, folytasd nyugodtan. Ez minden HDMI-vel ellátott készülékre igaz. Az hogy te még nem tapasztaltál hibát, úgy legyen továbbra is szerencséd benne, azt kívánom. De fórumok vannak teli vele, hogy tönkrement a HDMI panel és vagy az egész készülék is egyben emiatt.
Én mindenesetre csak kikapcsolt állapotban csatlakoztatok bármit, és mindenkire rábízom, hogy így tesz vagy sem.
Még annyit, hogy nem olvastad el pontosan miről is van szó. Nem a ki-be huzogatás teszi (teheti) tönkre, hanem ha bekapcsolt állapotban dugsz rá készüléket HDMI kábellel.

[ Szerkesztve ]

(#11418) balikabo válasza dualcore (#11417) üzenetére


balikabo
tag

Évek óta napi szinten csinálom, ahogy ismerőseim is, PC-media lejátszó-TV-Monitor-Projector, szervező vagyk egy országos LAN rendezvényen is(ICL, www.lanseries.hu) 50+ PC(ez csak a saját TUP gépállomány), kivetítők, egyéb eszközök, lassan 10 éves lesz a rendezvény. Soha egyetlen hiba nem adódott még abból hogy ki-be huzogattunk egy HDMI kábelt, márpedig ott elég sokat kell, és nem ezért nem kapcsoljuk ki a gépeket. Ez olyan mint egy jack dugó, vagy egy sima DVI-RCA kábel. Sosem olvastam fórumon hogy bárkinek is ilyen problémája lenne. Nekem ez új:) Szóval akkor ezek szerint én és az ismeretségi köröm a világ legmázlistább emberei vagyunk.:) Ne érts félre nem támadni akarok, szóval bocs ha úgy jött le, csak leírtam hogy az én tapasztalataim alapján bromság az a meglátás hogy a HDMI ki-be huzogatása bekapcsolt állapotban veszélyes. Pl Notebook-om van lassan 5 éve, és minden egyes nap mikor hazamegyek rádugom a TV HDMI kábelét, vagy a Monitorét(attól függ mit csinálok) van hogy cserélgetem mert épp filmezek vagy olyat csinálok amit a nagy TV-n akarok. 5 éve kb minden nap napi többször is, pedig a notim is cseréltem már azóta annak sincs baja, a PS4 is bírja mostmár idestova 2 éve(decben lesz első napos vétel volt), szal én csak azt mondom hogy tapasztalat alapján ami azért nem kevés, hülyeség hogy tönkremegy. 10000 ből 1 lehet de ne általánosítsunk. Szóval nyugodtan lehet ki be huzogatni:)

[ Szerkesztve ]

(#11419) dvogabi válasza balikabo (#11418) üzenetére


dvogabi
tag

Azért nem baromság, mert nem mindenki tudja, hogy földelt-e a hálózati aljzata.Én is csak akkor jöttem rá amikor a földelt süllyesztett konnektor kifordult a falból (persze nem véletlenül), hogy nincs föld kábel.Nekem egy vga-s hdmi csati )ezért gari ugrott), meg a régi philips7404-es tv-n egy hdmi ment tönkre.Szerencsém volt hogy csak ennyi lett a baj, jobb az óvatosság.Lan party-n gondolom erre keményen figyelnek.Ismerpősömnek emiat egy notebook-ja adta meg magát, szétégett az alaplap, meg a vinyó.

(#11420) dualcore válasza dvogabi (#11419) üzenetére


dualcore
őstag

Ezek szerint te nem voltál olyan szerencsés mint kollégánk. Sajnos.

(#11421) sirály69


sirály69
őstag

Kábeltv szolgáltatót váltanék. DIGI HD adásainak minősége milyen? 46" tv-n vagy nagyobb méretű tvn nézve?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11422) cigam válasza sirály69 (#11421) üzenetére


cigam
félisten

Mint amilyen most a másik szolgáltatónál. A digitális stream-be nem piszkál(hat)nak bele. Úgy adják tovább, ahogy a szolgáltatóktól kapják.

Szinte csak a +szolgáltatásokban különböznek. Területfüggő, hogy a rendelkezésre állás mennyire különbözik.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11423) lorinser válasza cigam (#11422) üzenetére


lorinser
senior tag

Azért szolgáltató és szolgáltató között is van minőségben különbség. Hiába nem nyúlhatnak bele a stream-be (pedig megteszik).
Erről korábban valaki vagy itt vagy az LCD topikban írt is, hogy ugyan azok a HD adások egyik szolgáltatónál mennyivel jobbak.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11424) lorinser


lorinser
senior tag

Végre megérkezett az idei Philips csúcs TV. Végül is sajnos nem merték bevállalni az LCD lézer hibrid TV-t és az OLED-et sem.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11425) kedvesgabor


kedvesgabor
tag

Van egy 2012-es Philips 3d-s tv-m.Sajnos a médialejátszója borzalmas. Hdmi-vel össze lehet a géppel kötni úgy hogy ne a tv lejátszója dolgozzon?

(#11426) cigam válasza lorinser (#11423) üzenetére


cigam
félisten

Ja, ha egy fórumba valaki azt írta ... Ahogy én most az ellenkezőjét. ;)
Simán lehet pl. hogy keverte a műholdas elosztással, vagy az IP-TV-vel hasonlította össze.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11427) lorinser válasza cigam (#11426) üzenetére


lorinser
senior tag

Azt nem mondtam, hogy feltétlenül készpénznek kell venni. Már sajnos nem emlékszem, hogy melyik két szolgáltatót említette. De mástól is hallottam már, hogy a szolgáltatók ügyeskednek.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11428) cigam válasza lorinser (#11427) üzenetére


cigam
félisten

Én is olvastam, hogy nem véletlenül nincs 5-ös a lottón. Ugyanakkor azt, hogy belenyúlnának a kábelesek még hitelt érdemlően senki nem bizonyította. + Mi értelme lenne?
A _veszteséges_ oda-vissza tömörítés valós időben nem egyszerű, nem olcsó. Akkor miért csinálnák?
Kábelen nincs sávszélesség korlát, mint a dvb-s, vagy az IP alapú átvitel estén.

"a szolgáltatók ügyeskednek"
Hogyan? A UPC-sek az éjszaka leple alatt betettek egy transcoder-t a Digi fejálomására? Vagy hogyan?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11429) lorinser válasza cigam (#11428) üzenetére


lorinser
senior tag

Gondolom az megvan, hogy a digitális műsorszórás lényege (és egyik előnye is a szolgáltatók szemszögéből), hogy az adók nem külön-külön transzponderen (csatornán) jutnak el hozzád, hanem 1 transzponderen több adás van. A transzponderekből pedig a szolgáltatóknak sincsen végtelen mennyiségben.

Az ügyeskedés abban van, hogy alacsonyabb bitrátával és felbontással egy transzponderen lehet 8-10 adást közvetíteni, magasabbal értelem szerűen csak pl. 4-5-öt. Minél több adást sűrítenek be alacsonyabb bitrátával és felbontással annál rosszabb lesz a minőség. A szolgáltató pedig nem a legtökéletesebb minőségre törekszik első sorban, hanem arra, hogy minél több adást tudjon feléd továbbítani még megfelelő minőségben.

Számszerűleg és megfogalmazásban sem biztos, hogy pontos amit írtam de a lényeget remélem így már érted és azt, hogy mire gondoltam, hogy a "a szolgáltatók ügyeskednek"

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11430) cigam válasza lorinser (#11429) üzenetére


cigam
félisten

Mint említettem dvb-c-ről beszélünk. Kábeles digitális átvitelről. Transponder a műholdas technikában használatos, itt inkább mux-nak hivják azt a csomagot amit belepréselnek egy TV csatornába. TV csatornából pedig ha nem is korlátlan, de sok szabad lehetőség adott. Per pillanat UPC kb 26 frekin küld digitális műsort. Bármikor bővítheti a muxok számosságát, hisz a drót adott a sávszélesség adott.

A műholdas csomagoknál akadnak gondok, hisz ott a bérelnek mondjuk 10 transpondert. Ott nem tud bővíteni, vagy ha igen, az óriási pénzbe kerül, hisz egy új transzpondert kell bérelnie. (Adott esetben lehet nincs is több szabad kapacitása a műholdnak) Ez kb 30-40 adásra elég tömörítés nélkül, és nincs benne HD. Naná hogy újratömöríti a felére harmadára hogy beleférjen, de legyen választék.

A felbontás változtatása nem befolyásolja a sávszélességet, egyedül a bitráta. (A kapott képminőség értelemszerűen változik)

A többit inkább privátba, ne offoljuk szét a topikot.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11431) dualcore válasza kedvesgabor (#11425) üzenetére


dualcore
őstag

Ha HDMI-vel viszed be a jelet a tv készülékbe, akkor soha nem fog dolgozni a médialejátszó.
Pl. a PC kódol----HDMI----és a tv dekódol.

(#11432) dualcore válasza cigam (#11430) üzenetére


dualcore
őstag

Teljesen igaz amit leírtál, csupán annyit egészítenék ki, hogy a két nagy szolgáltató (viszonylag) UPC- és DIGI, az alap jelet mindkettő a Thor műholdról veszi le. Ott pedig iszonyatos nagy tömörítés van, mivel sok ország adót sugározzák le. Itt bukik el a dolog nagy része, utána jön a beépített szűrők majd erősítők stb... Míg a UPC az ASTRA műholdról jött addig sokkal jobb volt, de azt sajnos a Németek kisajátították.

(#11433) cigam válasza dualcore (#11432) üzenetére


cigam
félisten

Nem arról veszik, azon sugározza mindkettő a műholdas csomagját. A helyi fejállomások optikán kapják meg a teljes csomagot.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11434) kedvesgabor válasza dualcore (#11431) üzenetére


kedvesgabor
tag

Köszi. Akkor a 3D-is a gèp intèznè? Az az nvidia kártya kellene?

(#11435) dualcore válasza kedvesgabor (#11434) üzenetére


dualcore
őstag

Így van, megfelelő lejátszó progi, és megfelelő HDMI kábel szükségeltetik hozzá. És persze jó videókari.

(#11436) dualcore válasza cigam (#11433) üzenetére


dualcore
őstag

:R Akkor ezt én nem tudtam jól :R

(#11437) TIT válasza kedvesgabor (#11434) üzenetére


TIT
veterán

Nem kell,jó az amd is.

(#11438) TIT válasza sirály69 (#11421) üzenetére


TIT
veterán

Nekem ugyanolyan jó a digi minősége 32-esen és 37-esen is.
Az másik dolog,hogy nem ájulok el a minőségtől,nem látom hd-nak,fullnak biztos nem,inkább sd.

[ Szerkesztve ]

(#11439) sirály69 válasza TIT (#11438) üzenetére


sirály69
őstag

:R

Szerver Hosting Debrecenben

(#11440) kedvesgabor válasza dualcore (#11435) üzenetére


kedvesgabor
tag

ma összekötöttem a gépet(ati7750) a tv-vel...a 3d-t a tv rakta össze...de nem volt gond...a hang viszont csak a VLC mp-vel volt megoldható ampc meg az mpchc-vel nem ment(nekem), lehet hogy egy hozzáértő meg tudná azzal is.
Lényeg a lényeg végre sikerült kikerülni a tv média lejátszóját...nagy előny ennél a tipusnál:)

(#11441) syC


syC
addikt

Más is tapasztalt olyat hogy a tv kikapcsolása után kb. 1 perc múlva magától bekapcsol? Képet ugyan nem ad, de hangot ill. ambilight-fényt igen, majd kb. 10 sec múlva hang megszűnik, és újabb 10 sec múlva szépen elhalványul az ambilight is és kikapcsol. :F

(#11442) lorinser válasza syC (#11441) üzenetére


lorinser
senior tag

Én még nem tapasztaltam ilyet és mástól sem hallottam. Szerintem előszőr nézd meg, hogy van-e SW frissítés a TV-hez. Ha van, akkor az alábbiak szerint csináld meg a frissítést:

- kapcsold ki a TV-t és várj kb. 2-3 percet
- húzd le az összes USB eszközt
- kapcsold vissza és várj szintén 2-3 percet, hogy a TV rendben felálljon
- utána csatlakoztasd azt a penndrive-ot amin a kicsomagolt SW frissítés van
- menj végig a frissítés folyamatán
- a TV újraindul, várj 2-3 percet aztán kapcsold ki
- húzd ki a TV-t a konnektorból, aztán vedd ki a frissítést tartalmazó pennt, várj még 5 percet
- kapcsold vissza és kész

Ha a problémát a frissítés és ezzel együtt az áramtalanítás nem oldja meg akkor sajnos meg kell néznie egy szerviznek szerintem.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11443) syC válasza lorinser (#11442) üzenetére


syC
addikt

Nincs új fw hozzá.

Így visszagondolva olyan is volt már, hogy miután magától bekapcsolt,nem kapcsolt ki és egész éjjel hangulatvilágítást produkált az ambilight. Ez így most esett le, egyik reggel meg voltam lepődve, amikor ébredéskor bekapcsolt tv fogadott. Akkor azt hittem beájultam.

(#11444) dualcore válasza kedvesgabor (#11440) üzenetére


dualcore
őstag

Igen a vlc-t én is sokáig használtam,eléggé jó kis progi. Az mpchc-t nem használtam, de olvastam róla hogy mindent tud csak megfelelő pipákat kell betenni és kivenni. :K
Most már akkor van öröm bódogság. :D

(#11445) TIT válasza dualcore (#11444) üzenetére


TIT
veterán

Csak bd 3d-t ezek nem tudnak,vlc-nél jobb az mpchc.

syC: Nekem is van,hogy nincs kép,de ez hiba.

(#11446) kedvesgabor válasza dualcore (#11444) üzenetére


kedvesgabor
tag

:DD

(#11443) syC: nekem régi, még ambilight nélküli a tv-m, de egyszer(mikor otthon voltunk) már kapcsolt be magától, úgy hogy előtte órákkal volt kikapcsolva, majd egy negyed-fél perc múlva ki...
...ki tudja mi van mikor épp alszunk v. otthon se vagyunk:)

(#11447) kedvesgabor válasza TIT (#11445) üzenetére


kedvesgabor
tag

és azon hol kell bepipálni, hogy legyen hang? Délelőtt a rááldozott pár perc alatt nem találtam meg :)

(#11448) dvogabi válasza syC (#11441) üzenetére


dvogabi
tag

Nekem az előző Philipsem csinálta egy darabig....de aztán elmúlt.Volt, hogy arra mentem haza, hogy megy a tv (nem kikapcsolás után röviddel, hanem random módon) volt többször hogy éjszaka keltett volt hogy csak a logó jelent meg.Ha most is elkezdené szegény édesanyámra fogja ráhozni a frászt.

(#11449) TIT válasza kedvesgabor (#11447) üzenetére


TIT
veterán

Pár perc nekem se volt elég,hogy rájöjjek :)
Ac3 filter is fent volt nekem.
Valahol a beállításokba volt jobb clickkel és asszem beállítottam szűrőnél az ac3 filtert.
Ezekkel igazi bd 3d-t nem tudsz lejátszani.
A beépítettel nem volt bajom.

(#11450) kedvesgabor válasza TIT (#11449) üzenetére


kedvesgabor
tag

Ebben a tv-ben olyan lejátszó van, hogy néha akadozik a film, léptetni nem tud, tekerni lassan, meg gyakran bele is fagy.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.