Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11951) -szabi- válasza azigazimoris (#11943) üzenetére


-szabi-
őstag

Jól tudom, tied és 6589 között csak megjelenésbeli különbség van.
Passziv 3D, natúr 100Hz, stb.
Kicsit megosztanád tapasztalatod?
Előre is köszönöm. :)

üdv
szabi

(#11952) access_denied válasza cigam (#11949) üzenetére


access_denied
senior tag

#11949 cigam

Nem tudom mi volt benne, valami Sony volt a 100 Hz-es alany, nem jegyeztem meg róla semmit. Ennyit számítana a 800 MHz PMR?
Ahogy írtam, nem zavar semmi, pusztán kíváncsi lettem, hogyan lehet mérni egy panel frissítését.

#11950 lorinser

4 részre volt osztva függőlgesen a képernyő. Az elsőben a leglassabban, az utolsóban pedig a leggyorsabban scollozódott egy szöveg. Az 50 Hz-es tv-n csak az első látszódott folyamatosnak, az eladó azt mondta, hogy ha az utolsó is az, akkor az tuti 100 Hz-es panel. Valamennyire logikusnak tűnt a teszt. A szemem érzékelése a lényeg, ha valami gyanúsat látok, láttam volna, akkor dobom a projektet.

Az kicsit fura, hogy tv lista csak lassan görgetős, kicsit lassabb a csatorna megtalálása. Mondjuk kedvencek kezelésével ez áthidalható. A távirányítót nem lehet letenni úgy, hogy a billentyűk között ne porosodjon, mindkét oldalán vannak gombok. Háttérvilágítása nincs.

Ambilight. SZerintem ez kicsit el van tervezve. Kitették a peremhez teljesen a ledsorokat, minek az lett az eredménye, hogy mindenfelé dobja a fényt (3 oldalas Ambilight). Kicsit durva, hogy a mennyezeten is ott a fénye úgy, hogy a tv fölött nekem van egy áthidaló szerű szekrény. Ezt meg fogom maszekolni, mert így nem szép. A TV egy állványon van (valami ilyesmin), mögötte van úgy 20 centi, de ez már sok. A falhoz közelebb vinni nem tudom.

[ Szerkesztve ]

(#11953) lorinser válasza access_denied (#11952) üzenetére


lorinser
senior tag

"Kitették a peremhez teljesen a ledsorokat, minek az lett az eredménye, hogy mindenfelé dobja a fényt" - nézd meg, hogy változik-e valami, ha az Ambi beállításokban módosítod, hogy állványon vagy falon van a TV (most pontosan nem tudom, hogy van elnevezve mert nem vagyok otthon).

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11954) TIT


TIT
veterán

Láttam én '96-ban grundig 100Hz-es tv-t remegni,pedig más gyártóé jó volt,úgyhogy az,hogy nem remeg vagy remeg nem mindig függ a Hz-től.
Nem tesztelni kell hanem a gyártónak leírni konkrétan hány Hz-es.

(#11955) access_denied válasza lorinser (#11953) üzenetére


access_denied
senior tag

#11953 lorinser

A leírásban nem találtam ilyet, hogy fali vagy állványra helyezett opció. A réginél mintha lenne ilyen, de ez nagyon más.Az a durva, hogy ha nem lenne a tévé felett az áthidaló elem, akkor az egész falat beterítené az Ambi fénye. Az meg sok.

#11954 TIT

EMlékszem én is olyan 32"-os 100Hz-es LED tévére, amelyik nagyon szaggatott. Lehetséges, hogy tényleg a PMR számít, illetve a szoftver ami az eszköz mögött van és nem kell foglalkozni azzal, hogy 50 vagy 100 Hz-es a tévé.

Youtube-on találtam olyan videót, ahol játék nagyon jól visszaadta, hogy milyen különbség van 60 és 120 Hz-es monitor között.

(#11956) cigam válasza access_denied (#11955) üzenetére


cigam
félisten

Youtube-on találtam olyan videót, ahol játék nagyon jól visszaadta, hogy milyen különbség van 60 és 120 Hz-es monitor között.

Ez teljesen rossz összehasonlítási alap. Mert a gép képes akár 120 képkockát kiszámolni, kiadni, míg a TV-k setén legjobb esetben is 50 (60) képkockát kapnak másodpercenként (fHD1080p).

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11957) colos@@


colos@@
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kikérni a véleményeteket, hogyha most vásárolnátok Tv-t 150-180e Ft között és 40"- 43" -ig gondolkoznátok, akár 3D szolgáltatás nélkül, melyik Tv-t vennétek? :)

Én pont ilyenbe gondolkozok és leginkább HD filmeket néznék rajta és PS4-et kötnék rá.

Előre is köszi a segítséget.

(#11958) #94529552 válasza access_denied (#11945) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az a táblázat teljesen korrekt, a PUS7150 tényleg 50 Hz-et tud. Ahogy mondják itt is, ha nem veszed észre, akkor nem kell foglalkozni vele. Az eladónak nem kell hinni mert ő csak eladni akar, azért van ott. Nem pedig azért, hogy korrekt tájokoztatást adjon. Az egyik legjobb trükkjük, hogy egy elállítgatott készülékkel hasonlítja össze neked. Vagy tévesen azt hiszi, hogy a 800 Hz PMR itt is valós 100 Hz-et jelent? Pedig az csak FHD-re igaz. UHD-nél ez másképp van.
3,5 m? Ezt különben nem olyan nagy távolságról kellene nézni, mert akkor minek az UHD felbontású tévé.

(#11959) Luck Dragon válasza colos@@ (#11957) üzenetére

40PFH6550

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11960) access_denied válasza cigam (#11956) üzenetére


access_denied
senior tag

#11956 cigam

Az lehet, de nem kellen szakadoznia a 60 Hz-es monitornak sem. Az egyenesek megtörnek, nem pedig arról van szó, hogy szemnek lassú a megjelenítés.

Vannak olyan kamerák, fényképezőgépek, melyek 240 vagy még sokkal több képkockát rögzítenek másodpercenként. Egy 100 Hz-es panel egy ilyen anyagot 100 frame-el kellene megjelenítsen, nem?

#11958 Pumma

Az eladó Sony-s volt, sokat tett azért, hogy elmozduljak. Ugyanakkor reálisan nézte a tévét, azt mondta, hogy a háttérmegvilágítása csillagos ötös, szép egyenletes, és hogy a panel tuti 100as, mert nem úgy jelenítené meg a szöveget ahogy tette. Na de nem ismétlem magam. Tök mindegy 50 vagy 100 Hz, mindig a végeredmény számít.

Nincs 4K videó tartalmam, nem kell belemászni a lelkébe, ezért jó a 3.5m távolság. Fotókhoz kellett a 4K, ott meg akár 10 centiről is sasolhatom a hibákat.

(#11961) dvogabi válasza colos@@ (#11957) üzenetére


dvogabi
tag

Esetleg ez:[link]
Egyébként most nézem jött frissítés a 7109-hez.

[ Szerkesztve ]

(#11962) syC válasza access_denied (#11960) üzenetére


syC
addikt

Nekem csak FHD-s a tv-m, kezdetben még be is szereztem jó pár 1080p-s filmet. Aztán mi is olyan 3m-ről nézzük a tv, rájöttem, hogy egyszerűen nem látom 3m-ről 1080p és 720p közötti különbséget, csak ha kiülök az ágy végére, és akkor leszek kb. 1 m-re a tv-től. Szóval egy ideje csak 720-as filmeket nézünk.

Ahhoz hogy kijöjjön a 4k "ereje", szerintem 60 - 65" -os tv és maximum 2m nézési távolság kell.

(#11963) access_denied válasza syC (#11962) üzenetére


access_denied
senior tag

Tény, hogy vannak kalkulátorok, melyek szépen ki is számolják, hogy milyen távolságból, milyen átlójú tévéhez mekkora felbontást tud kezelni a szem. Úgy is van ahogy írtad, igazából csak a boltban látszódott (és ott talán 2 méterre se voltunk a tévétől) a 720 és az 1080 közötti különbség.

Biztos én sem veszem észre, holnap majd megnézek két ugyanolyan filmet 70-ban és 1080-ban is és kiderítem, honnan lehet észrevenni a különbséget. Vélhetően lesz vagy 2m és így nem kell 1080-ra váltani :).

Sose teszteltem, mindig hittem a tudományos magyarázatban :) (érdekes, itt 9' 9"-nál van a váltás, ami ugye durván 2.7m)

[ Szerkesztve ]

(#11964) mobbo


mobbo
senior tag

philips android smart tv-ről van vélemény/tapasztalat? belassul az androidos tv is, mint sok telefon?
nekem popcorntime és xbmc lenne a lényeg,

3D-t lehet nézni androidon belül ezeken a tv-ken vagy kell hozzá külső mediaplayer?

pl erre gondolok, de bármilyen androidos tv lehet

off
xbox vagy ps4 tud 3D játékot ilyen tv-n?
thx!!!

(#11965) ftc


ftc
nagyúr

Nah az utolsó héten belül vagyok a reklamációban.. Eddig semmi hír...

Lehet kezdhetek új TV után nézni? :)

(#11966) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

Szia! Szerinted a 49 PUS 7150 ára , kb. 1 év múlva mennyi lehet majd?

(#11967) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Múlt héten átjött egy jóbarátom és néztük a tv-t(47pfs7509) 1 kicsit. Na azóta szeretne ő is egy ilyet, de már sehol se kapni. 200K körül melyik most a legjobb 3 oldalas max 47"-ig? A válaszokat előre is köszi!

(#11968) Luck Dragon válasza Zoli1222 (#11967) üzenetére

6550. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11969) Zoli1222 válasza Luck Dragon (#11968) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszi! Akkor ezt ajánlhatom neki?

(#11970) sirály69


sirály69
őstag

Az elmúlt hét szerdán felhívtak a szervizből, hogy megérkezett az újabb kijelző és mikorra küldheti a futárt.
(3 hét alatt kapták meg, előzőekben 1 hét volt)
Hétfőre kértem.
Tegnap 10 körül felhív a kijáró műszerészük, hogy itt van Debrecenben és elvinné a tv-t. :Y
Mondom: Futárt rendeltek, de vigye csak el mert benne jobban bízok. Mindjárt visszahív...
A szervizből azt mondták, hogy a futár vigye el.
16 ó 55 p-kor otthon csengetnek. A futár volt, viszi a tvm... Már azt hittem nem is fog jönni.
Nagyon remélem és ajánlom, hogy legkésőbb csütörtökön hibátlan állapotban kapjam vissza, mert ...

Szerver Hosting Debrecenben

(#11971) access_denied válasza Zoli1222 (#11969) üzenetére


access_denied
senior tag

Nekem a linkelt helyen nagyon segítőkészek voltak. Vigyél 10% kedvezmény kupont!

(#11972) Luck Dragon válasza Zoli1222 (#11967) üzenetére

Syc kollégát kérdezd, hisz ha jól rémlik neki már van egy ilyen példánya, :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11973) proly01


proly01
őstag

Azt szeretném megkérdezni akinek 48 49 55 65 " tv je van falikonzolon hogy nektek is recseg roppog a tv kikapcsolas utan?Nekem (pfs 8109) ugy pattog recseg hogy azt hiszem szet fog szakadni vagy hogy betort a kepernyo.....
A philips azt mondta ugyelni kell hogy a fali allvanyon ne feszuljon a tv....jooooooo.....es megis honnan tudjam hogy feszul e?

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11974) dualcore válasza proly01 (#11973) üzenetére


dualcore
őstag

Elég zavaros hozzászólás!

(#11975) proly01


proly01
őstag

Bocsanat mobilrol vagyok.Az ekezetekert is. 😕

Szoval hogy kikapcsolas utan fel oraval is recseg pattog ropog a tv mintha el akarna torni.Az allvanyom nem mai (7eves kb) de acel es 30kg ig birja.Nem allithato dontheto semmi.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11976) adam1 válasza proly01 (#11975) üzenetére


adam1
aktív tag

65-ös tv-m van konzolon és semmi hang mióta felraktam ez nem normális amit tapasztalsz.

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#11977) access_denied válasza proly01 (#11975) üzenetére


access_denied
senior tag

49" és semmi zaj. Nem lehet, hogy túlmelegszik a tévéd? Másra nem tudok gondolni, hiszen ahogy írtad a kikapcsolás okozza a zajt.

(#11978) proly01 válasza adam1 (#11976) üzenetére


proly01
őstag

Azt mondta a szerviz hogy mivel "razor slim" a tv vagyis vekony nagyon plusz aluminium ugye ezert bizonyos pattogay recseges belefer a kihules es a felmelegedes hatasara mivel a tv nagyon vekony ahhoz kepest amilyen hőt lead es felvesz ez termeszetes.A lenyeg hogy ne feszuljon.
Hat nem tudom.

Acces denied: Igen kikapcsolasnal jellemzőbb mint bekapcsolas utan.Nem tudom elkepzelheto van ilyen hogy tulmelegszik?Ez hiba?
8cm re all el a faltol mellette 27cm felette 10,5 alatta 36cm a szekrenyhez kepest.Marmint a helx ahol levegozhet.

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11979) syC válasza Luck Dragon (#11972) üzenetére


syC
addikt

A tv képére nem lehet panasz, másra annál inkább. :)

(#11980) access_denied válasza proly01 (#11978) üzenetére


access_denied
senior tag

Kicsit hasonló magyarázatot kaptál a szervízestől, szeritem nincs ok az aggodalomra.

Két dolgot próbálnék ki.

1. Levenni az állványról, úgy működtetni és kikapcsolás után figyelni, hogy van-e ez a pattogás. Ha van, akkor nem függ össze az álvánnyal, ilyen a tévé, el kell fogadni, ennyi.

2. Nekem olyan az állványom, amelyik - ha szeretném, akkor - tudna lazább felfogatást, sőt pici szabad mozgást engedni. Megpróbálnék gumigyűrűket tenni a felfogatás, csavar alá, mindenhova, hogy lazább legyen a rögzítés. Hátha.

Illetve megnézném, hogy működés közben mennyire melegszik fel a tévé hátulja.

(#11981) access_denied válasza csalafinta65 (#11966) üzenetére


access_denied
senior tag

Ebből kiindulva úgy 220e Ft-ot saccolnék.

[ Szerkesztve ]

(#11982) Zoli1222 válasza syC (#11979) üzenetére


Zoli1222
őstag

ha szép a képe és jó az ambi is, akkor már olyan nagy gond nem lehet :B Nem tudom, h mennyire használná a többi szolgáltatását a tv-nek a barátom...
Mondjuk 3 dolgot én is nehezményezek a tv-vel kapcsolatban
- lassú és kesze-kusza menü
- volt 1 kis áramszünet és ugrottak a tv csatornák azaz újra kellett keresni
- nincs a távirányítón billentyűzet világítás

(#11983) dualcore válasza proly01 (#11978) üzenetére


dualcore
őstag

Ez mindenképpen a hőtágulás okozza, próbáld meg meleg állapotában kicsit meglazítani a tartó csavarokat, hogy "beálljon" a normál helyzetébe, és hogy ne feszüljön, és utána húzd vissza ismét. Talán ez segít valamennyit.

(#11984) csalafinta65 válasza access_denied (#11981) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Köszi! ( akkor megfontolom :K )

(#11985) #94529552 válasza access_denied (#11980) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem kell elfogadni a hibát, csak akkor, ha vásárláskor felhívták a figyelmét rá, hogy majd így működik. Ha nem így történt, akkor hívni kell a szervizt.(ha még garanciális), és ne legyen újabb lerázás. Csattog-pattog, reccsen-roppan. Ez nem természetes dolog egy drága tévénél, akármit is mondasz.

(#11986) proly01


proly01
őstag

Ja es azt elfelejtettem hogy akkor is pattog de akkor visszafogottabban ugye (4 oldalas ambi van benne) en termeszetes beallitason hasznalom mikor pl vilagos jelenet utan huzamosabb ideig sotet resz van pl egy filmben.

....Pr:)ly....

(#11987) TIT válasza proly01 (#11986) üzenetére


TIT
veterán

Nekem is pattog bekapcs.után és kikpcs.után picivel de nem úgy,hogy infarktust kapjak a 7 éves 9603.
Viszont a 6509 nem,de az nem is akkora mélységű,ergo gagyibb.

(#11988) TIT válasza Zoli1222 (#11969) üzenetére


TIT
veterán

Annak azért nem lesz olyan képe mint a 7-esnek.

(#11989) Zoli1222 válasza TIT (#11988) üzenetére


Zoli1222
őstag

Esetleg van másik opció a 6550 helyett?
- 40"
- 3 oldalas ambi
- 200K HUF
- legyen olyan jó, mint a 7509
- és lehessen is kapni :)

(#11990) busman_ válasza Wikking (#11924) üzenetére


busman_
tag

Sajnos a vezetéknélküli adatátvitel meg sem közelíti a kábeles szinjét. Ha ki akarod maxolni a tv-t tudását akkor be kell ruházni, ami nem mindig éri meg (penge router N-es vagy AC 5GHz ) és még úgy sem biztos a siker. Én sok hónapnyi szarozás után utp kábelnél maradtam (47pfl5008), a második TV-n meg nem is próbálkoztam a wifivel (50pfs7509).

(#11991) TIT válasza busman_ (#11990) üzenetére


TIT
veterán

a tv-be felesleges 5ghz-es router mert úgyse tudja.

Zoli1222: Csakis 7-es sorozat jöhet szóba.

[ Szerkesztve ]

(#11992) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Segítségetekre lenne szükségem, hogy idegen nyelvű magyar feliratozású filmek megtekintésénél a felirat milyen beállításra állítsam be, amit egy pfs 7109 készülék meg tud jeleníteni? Eddig próbáltam a Unicode, és a UTF-8 karakterkészletet egy ehhez megfelelő programmal átkódolni, illetve a tévékészüléken található karakterkészletek közül kiválasztani a megfelelőt, sajnos egyik sem segített.
Bíztam abban a UTF-8 működhet, ahogy a 4000 szériás készüléken. Nem vált be. Köszönöm mindazoknak akik segítenek.

J.M.

(#11993) proly01


proly01
őstag

"Azt mondta a szerviz hogy mivel "razor slim" a tv vagyis vekony nagyon plusz aluminium ugye ezert bizonyos pattogay recseges belefer a kihules es a felmelegedes hatasara mivel a tv nagyon vekony ahhoz kepest amilyen hőt lead es felvesz ez termeszetes.A lenyeg hogy ne feszuljon.
Hat nem tudom.

Acces denied: Igen kikapcsolasnal jellemzőbb mint bekapcsolas utan.Nem tudom elkepzelheto van ilyen hogy tulmelegszik?Ez hiba?
8cm re all el a faltol mellette 27cm felette 10,5 alatta 36cm a szekrenyhez kepest.Marmint a helx ahol levegozhet."

Na.......

Azóta megbizonyosodtam róla,hogy valószínűleg a fali konzolom okozhatja ezeket a problémákat.

kérdésem az lenne,hogy

EZ

a fali konzol jó e az 55" ös tvhez? (mert ilyen vadonatúj pont van itthon elfekvőben plussz ez nem olyan régi moddell) ;)
A hamát felhívtam azt mondták,ha nem döntögetem fixen felteszem egyenesben akkor jó csak a kiló stimmeljen vagyis a tartóállvány teherbírását ne haladja meg a tv súlya.Mert,hogy ugye el,életileg csak 47" ig jó viszont azt mondták ez a forgathatónál számít csak ha a tv súlya nem nagyobb(17kg) az állvány teherbírásánál (30kg) akkor feltehetem vele.
szerintetek?

:R

[ Szerkesztve ]

....Pr:)ly....

(#11994) syC


syC
addikt

Mire számíthatok, ha nem konkrét hw hibával, hanem sw hiba gyanújával vinném vissza a tv-t? (spontán fagyások, gyakori "tv-néző funkció" összeomlás, ami epg-n belül csatornaváltással okozható, és a jó régi magátol ki-be kapcsolgatós téma) Van valakinek tapasztalata ez ügyben?

(#11995) #94529552 válasza syC (#11994) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha 14 napon belül vagy még, akkor nem is kell indok az elálláshoz.(online vételnél)

(#11996) TIT válasza syC (#11994) üzenetére


TIT
veterán

Ez is hiba és ha más fw.-vel is csinálja akkor ugyanúgy ki kell cserélniük,sőt régebbit csak szervíz tud rátenni.

(#11997) syC válasza TIT (#11996) üzenetére


syC
addikt

Eddig 2 FW van hozzá. A korábbi, amivel vettem (azzal is hibás volt a tv, de nem ennyire) és ez az új.

Volt már esetleg olyan, akinek SW-es gondok miatt cseréltek tv-t?

(#11998) csalafinta65 válasza syC (#11997) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Ha tudsz még, állj el a vásárlástól! Ez a legjobb megoldás jelen esetben.

(#11999) TIT válasza syC (#11997) üzenetére


TIT
veterán

Ha mindkettővel rossz akkor csere,mert használhatatlan és a szoftver is a része a tv-nek,sőt az vezérli.
Mivel nincs jobb csere,ha nekik ez jó akkor használják ők.
Ez az új androidos tv?
Mondjuk az androidnak nem sok köze van hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#12000) syC válasza TIT (#11999) üzenetére


syC
addikt

Remélem, hogy abban a boltban dolgozol, ahol vásároltam a tv-t, és pont azt pozíciót töltöd be, akinek a posztja eldönteni azt, hogy melyik tv-t mikor cserélik :)

Pedig már majdnem 1 hónapos a tv .. Nem lenne vele semmi bajom, ha megfelelően működne, befognám a számat, ha írnak hozzá egy bugmentes szoftvert. De ez azért k....ra bosszantó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.