Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11451) tlaci72


tlaci72
tag

Lenne egy gyors kérdésem... Ma délutántól nincs csak 23 digitális csatornám (Digi) a száz akárhányból, viszont analógon megtalálja a 62 csatornát aminek lennie kell, hívtam a digit azt mondták, hogy nem jelentett a környékről senki hibát... Szerintetek a tv lehet hibás? Gondolom, hogy nem ha 23-at lát.. :(

(#11452) 73Kacsa válasza tlaci72 (#11451) üzenetére


73Kacsa
csendes tag

Szia!

Nekem is ugyanez a problema jött elő.

Nem tudom mi a gond...A korábban említett Finnország beállítása anyaországnak sem hozza meg a kívánt eredményt. tegnapi nap folyamán volt rendes adás, ma a meccs előtt meg már nem. Analóg adásokat megtalálok 62őt, de digit nem. Vagy csak digitálist talál 23at nekem is (DIGI szolgáltató). Ugyanakkor a TV switcherről elosztott TV adás a Sony Tv-n nem változott.. minden a régi.

http://valid.x86.fr/k5sssm

(#11453) tlaci72 válasza 73Kacsa (#11452) üzenetére


tlaci72
tag

Ez érdekes... na vajon mi lehet a megoldás.. :(

(#11454) 73Kacsa válasza tlaci72 (#11453) üzenetére


73Kacsa
csendes tag

Először azt gondoltam a macska lépett rá valamilyen kombinációval a távirányítóra, de végigcsináltam a teljes TV újrakonfigurálást is, s nem változott a helyzet.

Mondjuk nekem frissítésen a TV nem esett még át, mert csak "félhülye" a készülék, a wifi sticket annó nem vettem meg hozzás, hogy okos legyen.

http://valid.x86.fr/k5sssm

(#11455) tlaci72 válasza 73Kacsa (#11454) üzenetére


tlaci72
tag

Én sem csináltam semmit, teljesen magától mentek el a csatornák de még az üres helyük sincs meg... már többször próbáltam újrahangolni bár én még régiót nem változtattam Magyarországra van lőve, de már gyári beállításokat is visszaállítottam de semmi nem segít.. Tuti a Digi csinált valamit ha nálad is pont ma ugyan ez lett a hiba és szintén 23 digit csatornát látsz, csak az tudjuk majd kideríteni, hogy mi is ez..

(#11456) Pribi válasza tlaci72 (#11455) üzenetére


Pribi
senior tag

Sziasztok!

Nálam is pontosan ugyanez a helyzet. Ha újrahangolom a tv-t akkor megtalál 114 adót, de a közszolgálatiak nincsenek meg. Ezek a 114.5, 121.5, 128.5, 135.5 MHz-en jönnek. Ez is egy Philips tv, bár régebbi, 5405-ös. Már kezdtem azt hinni, hogy beszart a tv, de nem. Csak az az érdekes, hogy a helyére betéve egy ratya Vortex típusú csodát, azon minden megvan. Nem értem. Valami más kódolás miatt lenne?

Pribi

A szerelem tűz, de a húsleves nem fő meg rajta.

(#11457) Luck Dragon válasza syC (#11441) üzenetére

Kérdeztem ez ügyben egy technikust és ő arra gyanakszik hogy minimális de a készüléknek jelentős áram ingadozás esetén léphet fel ez a jelenség, próbáljuk elképzelni a digitális mikróknál ugyan csak áram ingadozás által felépő csipogást. Most az ő szavaival élve írtam le mind ezt. De azt mondta meg próbálják ezt re produkálni csak össze kellene írnom a típusokat aminél előfordul, így kérlek titeket írjátok meg a készülék pontos típusát. Hát ezzel is tudunk segíteni. És lesz legalább egy minta példány.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11458) TIT válasza kedvesgabor (#11450) üzenetére


TIT
veterán

Az más,nekem nem akad és tekerni lehet 32x sebbel.és eddig nem fagyott.
Leguccsó fw?

LuckDragon: Nekem az axn nincs és azt írja,hogy nincs ilyen csatorna.6509

(#11459) Luck Dragon válasza TIT (#11458) üzenetére

Nem erre gondoltam, párdon ha félre érthetően írtam. A magától be és kikapcsolódásra képes készülékekre.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11460) dualcore válasza TIT (#11445) üzenetére


dualcore
őstag

Azt írtam én is hogy jobb az, de én anno a Ciberlink Power DVD re esküdtek fel. De most már van külső MP.

(#11461) berobi78


berobi78
tag

Sziasztok

Arra van tipp, hogy az Aupeo alkalmazás miért nem megy a tv-n? Eddig működött, ma kipróbáltam, rányomok, picit "homokórázik" aztán nem történik semmi. Na, meg a youtube jobb felső sarkában van egy piros jel, hogy már többet nem elérhető.
A tv egy 42PFL7666H. Igazából a gyönyörű képén kívül egy rakás ... az egész. Már évek óta megvan, de szinte sosem használom a smart funkciókat, pont a használhatatlanságuk miatt. Egyet kettőt szoktam néha, na most már azok sem működnek.

(#11462) cyanID válasza syC (#11441) üzenetére


cyanID
tag

Ejh tisztelt fórumtársak, ezek a hibák mindíg eltántorítanak a majdani philips tv vasarlastól ... volt régen egy első szériás thomson lcd m az csinalt ilyeneket...

Olyan ez,mint a stressz, a sok apróbb hosszabb távon megbetegítőbb,mint egy egy nagyobb...:)

(#11463) ANDROID??? válasza cyanID (#11462) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az a helyzet, hogy a kütyüket ki kell fogni, nem okvetlenül csak hibás típusok vannak.
(pl. egy azonos típusú telefonnal én rosszul jártam, de rokonom még mindig olyat használ lassan 4éve)

(#11464) sirály69 válasza TIT (#11458) üzenetére


sirály69
őstag

Manuálisan nem lehet hozzáadni? :B

Szerver Hosting Debrecenben

(#11465) dualcore válasza ANDROID??? (#11463) üzenetére


dualcore
őstag

Az lenne a baj hogy sokat várunk el egy tv-től. Már nem csak tv-t néznénk rajta.

(#11466) ozakila


ozakila
tag

Üdv! Nekem is 23 csatornám lett,egy PFL7486-os tv-m van. Tegnap kb. 2-óra alatt jöttem rá a megoldásra. Az újratelepítésnél a teljes keresést kell kiválasztani,de akkor is csak 114 csatornát fog találni,közszolgálati csatornákat nem. Van egy menüpont valami digitális teszt vagy mi a neve,nem vagyok tv közelbe,ott kell kézzel beírni 121.50Mhz. Elkezd keresni egy rövid ideig megtalálja az M1 csatit,mentés,és a többi hiányzó adást is beállítja. Valahol 135.00Mhz a jó érték.

[ Szerkesztve ]

(#11467) tlaci72 válasza ozakila (#11466) üzenetére


tlaci72
tag

Én is az előbb jöttem rá pont erre :) Bár a 8209-nél ez a teljes keresés eléggé el van rejtve de így megtalálta a többit ,még a közszolgálati csatornákat is!

(#11468) kedvesgabor válasza TIT (#11458) üzenetére


kedvesgabor
tag

lett frissítve azóta nem jött ki újabb rá...legalábbis a tv nem talált újabbat...de ez egy "öreg", sokak által szidott típus :)

(#11469) syC válasza Luck Dragon (#11457) üzenetére


syC
addikt

50pfh6550

Én azon gondolkodtam, hogy nálunk jellemzően akkor produkálja magát, ha huzamosabb ideig (3+ óra) megy a tv ~ bemelegszik. Tegnap éjjel - ma hajnalban én már kidőltem, az asszony nézett még valamit, hajnali 1-kor lőtte le a tv-t és megint produkálta magát a tv.

(#11470) dvogabi válasza Luck Dragon (#11457) üzenetére


dvogabi
tag

Nekem a PFL7404-es csinálta, de ha visszagondolok eléggé helyfüggő volt.Amikor megvettem Zuglóban laktam ott nem volt gond átköltöztem Őrmezőre ott csinálta többször is, átköltöztem budatéténybe, ott nem csinálta ismét Zugló nem volt gond, VII. kerület nem volt gond, újpalota: csinálta.Elvileg ahol bekapcsolt az mind a kettő panelház volt.A májusban vett PFS7109 is kétszer csinálta panelban, de 2 hétre rá beszereztem egy túlfeszültség védő elosztót, azóta nincs gond.Eléggé áramszolgáltatás minőség szaga van a dolognak, érdemes venni villámvédelemmel ellátott elosztót mindenkinek (amilyen viharok mostanában vannak mindenféleképp), na persze ha valakinek azzal együtt bekapcsol az gond.
Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#11471) Luck Dragon

Köszönöm, megirom nekik és majd kiderűl. :) De ezek szerint nem alaptalan amit mondott.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11472) yanc válasza ozakila (#11466) üzenetére


yanc
csendes tag

Sziasztok,

Mára én is 23 csatornát találtam csak a TVn, most a leírtak alapján próbálok futtatni egy keresést,
a frekvencialépcsőt is átállítottam 1-re, hátha úgy mindet megtalálja.

az eredményekről majd beszámolok, ja természetesen a Digi mindent tagad, de 2500 Ftért majd kijön valaki.. hát kössz.

Üdv. J

(#11473) yanc válasza yanc (#11472) üzenetére


yanc
csendes tag

A teljes keresés megoldotta, kivéve a közszolgálaiakat, azokat valóban a digitális tesztnél lehet megtalálni 121,5-ön ahogy előttem is írták, viszont ahhoz át kell állítani a jelsebességet is 6000-re.

Jeleztem nekik, hogy erről talán nem ártana kiadni valami közleményt...

Üdv. J.

(#11474) cigam válasza TIT (#11458) üzenetére


cigam
félisten

Mert átrakták másik frekire?!

yanc
Pedig ez is le van írva.

Sőt! Az itteni digi topic összefoglalóban is írják:
Nem jönnek be a közszolgálati adók/rádiók digitálisan. Mit tegyek?
Digikábelen ezek az adók némileg eltérő paraméterekkel rendelkeznek.
Manuális keresésnél ezeket az adatokat kell megadni.
Frekvencia 114,5 Mhz, 121,5 Mhz, 128,5 Mhz, Symbol Rate 6000, QAM 256
Egyes készülékeknél célra vezető megpróbálni a teljes illetve hálózati keresés opciót is.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11475) sirály69 válasza cigam (#11474) üzenetére


sirály69
őstag

Akkor mégis csak csináltak valamit... :W

Szerver Hosting Debrecenben

(#11476) #94529552 válasza syC (#11469) üzenetére


#94529552
törölt tag

Kémkedik a tévéd? :D Mert más ötletem nincs erre.

(#11477) dualcore válasza #94529552 (#11476) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem még kikapcsolás után,40 percig, aktív az usb, és a lan, és a ruter csak úgy melózik. :O

(#11478) cyanID válasza ANDROID??? (#11463) üzenetére


cyanID
tag

Bíztató lenne ha a tv tulajok becsekkolnának egy típussal -hibalistával.

[ Szerkesztve ]

(#11479) ANDROID??? válasza cyanID (#11478) üzenetére


ANDROID???
addikt

Az benne van, de ott sem 1000 darabból mindegyik lesz ugyanazzal a hibával..
(telefon pl megint a mostani telefonon, eddig köszöni jól van, de több felhasználótól hallottam hibákat)

(#11480) TIT válasza sirály69 (#11464) üzenetére


TIT
veterán

Sajna nem,bezzeg a 7 évvel ezelőttinél,nem sokkal tolták arrébb.

(B)kedvesgabor:(/B) Magától nem mindig talál,nekem végre látja,hogy van újabb,letölti de aztán kiírja,hogy nincs újabb. :W
Az okostv-t a gyártók találták ki,csak éppen használhatatlanok.

cigam: Már tegnap rájöttem mert facen megnéztem,az ászf-et meg nem fogom hetente nézegetni mert állandóan változtatják.

[ Szerkesztve ]

(#11481) 73Kacsa válasza yanc (#11472) üzenetére


73Kacsa
csendes tag

Philips 6000 Series 37PFL6606-es TV-m van, s nekem a Magyarországra beállítva azt mondja, hogy adjam meg a szolgáltató által adott frekvenciát.

Menu-Beállítások-Csatorna keresés-Csatornák újratelepítése-Finnország megadva-Kábel (DVB-C)-Indítás

Megtalálja a DIGI Budapestet, mint szolgáltatót, s utána 23 Digitális csatorna megtalálása után leálla keresés azzal, hogy kész.

Beállítások-Csatornabeállítások-Csatorna beállítása

[ Szerkesztve ]

http://valid.x86.fr/k5sssm

(#11482) 73Kacsa válasza 73Kacsa (#11481) üzenetére


73Kacsa
csendes tag

Philips 6000 Series 37PFL6606-es TV-m van, s nekem a Magyarországra beállítva azt mondja, hogy adjam meg a szolgáltató által adott frekvenciát.

Menu-Beállítások-Csatorna keresés-Csatornák újratelepítése-Finnország megadva-Kábel (DVB-C)-Indítás

Megtalálja a DIGI Budapestet, mint szolgáltatót, s utána 23 Digitális csatorna megtalálása után leálla keresés azzal, hogy kész.

Beállítások-Csatornabeállítások-Csatorna beállítása-Teszt vétel digitális üzemmód (itt az automatikus jelsebeség 6.9 és 6.875 volt) itt a Jelsesességet átállítottam 6.000 és 6.900-re így jött be a 762 Mhzen pár digitális adó ill a 121.5 Mhzen az M1, meg a 135 Mhzen az M4 sport... ennyi..a többi csatornám továbbra sincs meg.

De hogy így megváltoztatják a jelerősséget, s ugrik hirtelen ennyi csatorna.. nem rossz. Olvasom máshoz 2500 Ft-ért meg kimennek megnézni mi van.

http://valid.x86.fr/k5sssm

(#11483) 73Kacsa válasza yanc (#11473) üzenetére


73Kacsa
csendes tag

Mindenesetre gáz, hogy eddig automatikus kereséssel megvolt minden, most meg midnen adót egyesével kell megkeresni.

http://valid.x86.fr/k5sssm

(#11484) berobi78 válasza berobi78 (#11461) üzenetére


berobi78
tag

Lehet látni amit írok? :F
Már másodszor kérdezek valamit a fórumban, de egyikre sem jött semmi reakció.

Na, mégegyszer.
Szóval más is tapasztalt olyat, hogy a youtube illetve az aupeo appok, nem mennek a tv-n? Pedig a philips weboldalán elérhetőnek tűnteti fel őket Magyarországon

(#11485) cigam válasza berobi78 (#11484) üzenetére


cigam
félisten

Mert olyant kérdezel, amire nem tudjuk a választ. Ez nem a hivatalos támogató fórum. Ott megkérdezted?!

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11486) berobi78 válasza cigam (#11485) üzenetére


berobi78
tag

Köszi, ez jó ötlet, el is kezdtem átböngészni. Egy olyat már találtam is, hogy a youtube appot stoppolták a 2011-es és régebbi készülékeken. Mondjuk az enyém 2012-es, de lehet ez az oka.

Vicces, hogy egy ilyen drága tv mellé kell egy média lejátszó (vagy valami hasonló, ehhez nem értek), mert a smart része egy katasztrófa. Mondjuk már 3 éve megvan, és még csak most kezdett el zavarni, szóval olyan sokszor nem használom ;)

[ Szerkesztve ]

(#11487) allein


allein
addikt

Üdv mindenkinek. Digi-nél történt egy kis változás ami a csatornák kiosztását illeti. Finnország vagy Magyarország, mindegy mert csak 23 csatornát találok. Mit javasoltok? Samsung tv-men egyszerűbb mert a csatorna keresés folyamatában nem kell országot kiválasztani.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11488) Gijon válasza allein (#11487) üzenetére


Gijon
senior tag

Én Németországra állítottam és megtalált minden csatornát.

(#11489) allein válasza Gijon (#11488) üzenetére


allein
addikt

Megpróbálom, köszönöm szépen.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11490) allein válasza Gijon (#11488) üzenetére


allein
addikt

DE mint ország, ebben az esetben is csak 23 digitális csatornát találok :U

Látom másnáll is van ilyen jellegű probléma :U (#11482) 73Kacsa

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11491) ozakila válasza allein (#11490) üzenetére


ozakila
tag

http://logout.hu/tema/philips_lcd_led_tv-k/hsz_11466-11466.html

(#11492) allein válasza ozakila (#11491) üzenetére


allein
addikt

Köszi szépen. Pedig teljes keresést nyomok és nem csatornák frissítését. Milyen országot választottál ki? Én TV készülékem egy régebbi típus :DDD

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11493) ozakila válasza allein (#11492) üzenetére


ozakila
tag

Ha jól emlékszem Finnországot. Ha rámész hogy csatornák újratelepítése,az ottani beállításban kell átállítani gyors keresésről teljesre.

[ Szerkesztve ]

(#11494) allein válasza ozakila (#11493) üzenetére


allein
addikt

Éppen most próbálom a teljes keresést :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11495) allein válasza allein (#11494) üzenetére


allein
addikt

Gond az, hogy nem talált hálozat nevet, ìgy hiába várok, bármilyen csatornát találjon. Amikor talál hálózat nevet akkor csak 23 csatornát talál. Valami beállítást nem jól végzek el :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11496) allein válasza allein (#11495) üzenetére


allein
addikt

Jó lesz :C Időközben van hálózat név és 53 csatorna :D

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11497) nababika


nababika
aktív tag

Olvasgattam a fórumot de senki nem irt erről. Felvetél illetve timeshift üzemmódban, a jobb felső sarokban van egy piros kor vagy egy óra számlap. Szerintem nem kéne ott lennie állandóan, de nem tűnik el. A másik kérdés, miért nem lehet felvetél közben pause-t nyomni?

(#11498) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Tudom lerágott csont, eléggé vacillálok az általatok javasolt készülékek közt, még mindig nem jutottam dűlőre. Nappalinkban már van egy "50 televízió, egész pontosan ez. [link] Az igazság az 200 ezer FT feletti összeget nem szívesen adnék egy tévéért legyen akármilyen okos, Kérdésem az, találtam egy ugyanekkora átmérőjű készüléket, ezt ---> [link] Mi a véleményetek? Árban, tudásban, képfrissítésben úgy gondolom megfelelő.

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#11500) roni009


roni009
csendes tag

Sziasztok,

van egy 40pfl8007-es tvm és nemrég észrevettem, hogy a bal felső sarokban fehér háttérnél sárgább a kép, világos zöld vagy pirosnál pedig sötétebb az egész bal felső négyzet.

Mi lehet a gond, lehet-e javítani?

IStván

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.