Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10651) Luck Dragon válasza Monya78 (#10649) üzenetére

Van kettő tunetes készülékek, de szemmel láthatóan fel is van tüntetve mint a dobozán és a kütyün is:) Le is írnám a típusait de szét van rakodva festés miatt és még ma a modemet sem láttam nem hogy a notimat. :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10652) Monya78 válasza Luck Dragon (#10651) üzenetére


Monya78
veterán

Múltkor emlegettem, hogy a mostani 7008-ast és Philips 48PFS8109-re váltanám le, tegnap egy ilyen TV-t körbe tanulmányoztam, sokkal gyorsabb a menü része, tetszik :K Remélem mielőtt kifut még alámegy a 200eFt-nak.

Új Tv-k közül a 43PUS7150 tetszene, de már a külföldi ára brutál, megjelenne MO.-n bele sem merek gondolni mit tapasztalnék ár szempontjából... :DDD

(#10653) nababika válasza süti5 (#10648) üzenetére


nababika
aktív tag

EPG-Electronic program guide, bocsánat rossz berögződés. Most latom, hogy a Philips nem így hívja.
Koszi a válaszokat, akkor hangolok még egyszer. :W
Azert a vegere csak megertettem. :DD

(#10654) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Sziasztok
37PFL9606 TV m van. Még most kezdtem volna el foglalkozni a NET TV használatával. Bedugtam hátul a NET kábelt, fel is ismerte a hálózati beállításoknál, de a NET TV re kattintva a menüben, folyamatosan csak keres, de nem jön be semmi. Kihúztam a kábelt, akkor érzékelte is, hogy nincs NET. Visszadugva újra csak keresett...
Valakinek van valamilyen ötlete? Javaslata??
Köszönöm. Viktor

(#10655) Bizo28


Bizo28
csendes tag

sziasztok
van egy philips smrat led 32phk4509 típusú tv-m. Az a gondom vele hogy szoftverfrissítés kellene rá de nem akar elindulni. A szervizben azt mondják 10-15 ezer lenne mert valami kütyükkel dolgoznak stb plusz ugye ez Pesten lenne és vagy postázni vagy elvinni az is plusz pénz. Tudnátok nekem segíteni hogy volt e már veletek ilyen esetleg, van-e valami olcsóbb megoldás?

(#10656) lorinser válasza Bizo28 (#10655) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Mit jelent, hogy nem akar elindulni? Nem ismeri fel az usb-re másolt fájlt? Vagy felismeri de még sem indul vagy leáll hibaüzenettel?

Esetleg próbáld meg ezzel a módszerrel feltenni, hátha.
Valaki írta korábban, hogy tett már fel így SW-t, hát ha olvassa ezt most és tud neked segíteni.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10657) Bizo28 válasza lorinser (#10656) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Az a baj hogy bedugom a pen-t kiírja hogy a tv épp a fájlokat olvassa a penröl aztán semmi sem történik. Sajnos nem birom elindítani a beállítás menüböl sem mer nem engedi. max set-boxrol tudok tv-t nézni meg hangeröt állitani és szinte ennyi. még csak ki-be kapcsolni se tudom a tv-t ezért kiszoktam huzni ha nem használom aztán bedugom ha igen. szóval ezt nem tudom hogy tudnám megkerülni vagy esetleg olcsobban megoldani.

(#10658) hacsa válasza JokerMaffia (#10607) üzenetére


hacsa
tag

Szia. Megkérdezhetem, hogy te mennyire vagy elégedett ezzel a típussal (50PFH4009_88). TV-t szeretnék vásárolni 50" körül, de a 3D és a Smart nem izgatnak annyira.

(#10659) lorinser válasza Bizo28 (#10657) üzenetére


lorinser
senior tag

Hülye kérdés, de a letöltött fájlt kicsomagoltad? Mert zip-ben jön le de azt a TV értelem szerűen nem tudja értelmezni. Illetve pendrive máshol egyébként működik? Ha mind a kettőre igen a válasz, akkor nekem nincs ötletem, mi a gond nálad.

Esetleg próbáld meg a korábban linkelt módszerrel feltenni az új SW-t.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10660) Bizo28 válasza lorinser (#10659) üzenetére


Bizo28
csendes tag

Próbáltam már mindent és kicsomagolva, müködő pen-ekkel.Sajna nem sikerül.úgy tűnik szervíz lesz belőlle.

(#10661) Mrqz


Mrqz
csendes tag

Sziasztok!

A hálószobai LG m2780d hároméves 3d tévémet sikerült kinyírnom egy fw update-tel... újrandulás után kómába esett (burn-in üzemmód)... Szóval úgy néz ki, pótolnom kell és a 40PUS6809-cel szemezgetek, ezzel kapcsolatban szeretnék segítséget kérni Tőletek... Két dolog, ami közül a fontosabb, milyen panel van benne? Innolux uhd, az oké, de ez TN, vagy MVA....? Remélem nem TN, de a lényeg hogy szép-e a képe? Emellett azt nézem, dual-core-os, míg a Samu FHD modelljei is mind 4 magosak, szóval mennyire lassúak a 6809-ek? Olvastam, hogy az 50-esekkel volt gond, amit ha jól vettem ki idővel az update megoldott. Nekem 40-es kellene, de gondolom a kezelési sebességben hasonlóak, szóval jelenleg mik a tapasztalatok?

Jut eszembe, a panel vékonysága is érdekelne, mert falra lesz. (A spec csak lábbal adja meg a vastagságot.)

Ha van bármi más észrevétel még, azt is köszi.

Előre is hála!

(#10662) Gabir válasza Mrqz (#10661) üzenetére


Gabir
aktív tag

Szia!

Méretek
Doboz mélysége: 133 mm
Doboz magassága 616 mm
Doboz szélessége 1048 mm
Készülék mélysége 38 mm
Készülék magassága 528 mm
Készülék szélessége 901 mm
Készülék mélysége (állvánnyal együtt) 213 mm
Készülék magassága (állvánnyal együtt) 588 mm
Készülék szélessége (állvánnyal együtt) 901 mm
Termék tömege 10,4 kg
Termék tömege (+állvány) 11,6 kg
Tömeg, a csomagolással együtt 13,5 kg
A VESA szabvánnyal kompatibilis 200 x 100 mm

Forrás: philips.hu

Egy szubjektív kérdés: az Ambilight nem fogott meg?

[ Szerkesztve ]

(#10663) Mrqz válasza Gabir (#10662) üzenetére


Mrqz
csendes tag

Szia Gabir! Nagyon köszi az adatokat!! Ezzel méginkább efelé a modell felé billen a mérleg. 38mm, wow! Olvastam, hogy vékony, de ez így elég pöpec.. Már csak a panel és esetleges kezelési válaszidő lehet dealbreaker, de nagyon bizakodom. Az Ambilight-ot nem igazán ismerem, mert sosem volt még Philips-em :-) Illetve de, a garázsban van egy 55cm-es CRT :-)

A lényeg, hogy kipróbálnám, de ez olyan mint az automata váltó - akinek még sosem volt, általában nem vágyik rá. (Akinek meg volt, annak meg kötelező elem.)

(#10664) Luck Dragon válasza Mrqz (#10661) üzenetére

Szia :)
PUS6809/12 készülék panelja a következő. Remélem tudtam ezzel segíteni.
Pontos neve: V500DK2-KS1 CMI,
Rész száma V500DK2-KS1
Gyártó INNOLUX
Panel mérete 50 hüvelyk
Panel felbontás 3840 (RGB) × 2160 (QFHD)
Panel típusa a-Si TFT-LCD, Panel
Üzemi hőmérséklet 0 ~ 50 ° C-on
Tárolási hőmérséklet -20 ~ 60 ° C-on
3D-s kijelző 3D (Shutter): Need redőny üveg 3DP 3D (Polarizátor): Need polarizáló üveg 3DN 3D (szabad szemmel): Nem kell üvegből
RoHS RoHS megfelelőség
Sajátossága Nagy színskála
tükröződésmentes Sureface
10 bit
120Hz Scan
széles megtekintési szögű
3D kijelző
fehér LED háttérvilágítással
A LED Driver
Wide képarány
Panel méretek:
Panel Dimension 1.115,04 × 638,41 mm (Sz × H)
Súly grammnyi 11.7 / 12.3Kgs (Typ. / Max.)
Aktív terület 1.095,84 × 616,41 mm (Sz × H)
Aspect Ratio 16: 9 (W: H)
Képpontköz 0.285375 × 0.285375 mm (Sz × H)
Érintőképernyő Nélkül
Előlap nyitvatartási 1.103,04 × 622,41 mm (Sz × H)
Pixel konfiguráció RGB függőleges sáv
Panel Dimension_Depth 16.2 / 28.6 (Typ. / Max.) Mm
Felületkezelés Tükröződésmentes (Haze 1%), Kemény bevonattal (3H)
Optikai információ a INNOLUX V500DK2-KS1
Világosság be karakterlánc 400 cd / m² (Typ.)
Luminancia Type Super MVA, Általában fekete, Transmissive
Contrast Ratio 4000: 1 (Typ.) (Transmissive)
Színek 1.07B (10-bit)
Chromaticity White X: 0.280; Y: 0.290
Színskálát 72%
CIE1931 NTSC
Látószög 88/88/88/88 (Typ.) (CR = 20) (L / R / U / D)
Preferrential nézetirány Szimmetria
Válasz idő 9.5 (Typ.) (G G)
Fehér Változás 1.30 (Max.) (5 pont)
Világosság Változás = Maximum / Minimum
Optikai információ a INNOLUX V500DK2-KS1
Megjelenítéséhez Reverse Scan Nincs
Függőleges frekvencia 120Hz
Háttérvilágítás (Lamp) információ a INNOLUX V500DK2-KS1
A háttérvilágítás típusa WLED
Backlight Inverter illesztőprogram Beágyazott (LED Driver)
Háttérvilágítás Forma 8 húrok × 2CN
Háttérvilágítás élet 30K (Min.) (Óra)
Fényforrás helyzete Él fény típus
Jel Információ a INNOLUX V500DK2-KS1
nterfész típusa Csatlakozó
Supply Voltage 12.0V (Typ.)
IO Pin Count 14 csapok
IO Pin Emelkedés 2,0 mm-es
Bemeneti áramerősség Panel 1.44 / 1.73A (Typ. / Max.)
Interface Brand Cvilux
Interface Connection Menny. 1 db
Interface Model CI0114M1HR0-LA
Panel Fogyasztás 12.24 / 14.88W (Typ. / Max.)
Signal Type Kategória V-by-One
Jelosztály V-egy 8 sávos
Megjegyzés Center fényessége White 3D: 60 cd / m²

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10665) Luck Dragon válasza Monya78 (#10652) üzenetére

A 8109-es nem hiszem hogy 200E fogyasztói árat elfogja érni kifutó termékként. Számításom szerint 250E be fog megállni és kifutásáig ezt tartani fogja. Az bizony lehetséges hogy lesz akció ,csak az a kérdés hogy benne lesz pont ez a típus és azt is tudjuk hogy Philips akció elég ritkán van és vajnyi kevés az esélye hogy amíg kifut addig lesz megint. Nem akartam ünnep rontó lenni:)

UI:
Dupla Tunerek:
Az idei év dupla tuneres tv modelszámai a következők:
9xx0
8700
8600
7600
7170
Sajnos a 7150-es nem esik bele.)

Ha van igény rá a 7150-írok pár infót:)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10666) Gabir válasza Mrqz (#10663) üzenetére


Gabir
aktív tag

Nagyon szívesen!

Kb.
De azért kérdeztem, mert Ambinál kb 20-25cm kell a faltól az optimális hatás elérése érdekében, ez esetben pedig lényegtelen a vastagsága.
Végleges döntés előtt szerintem megér egy próbát a letesztelése, de a nagy boltok gyk. alkalmatlanok rá. esetleg egy Philips szalon..Vagy ismerős, akinek ilyen van.
Plusz EZ, mint kötelező olvasmány. :)

(#10667) lorinser válasza Mrqz (#10661) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Azon kívül amit mások már leírtak, ha jól tévedek akkor ebben a TV-ben VA panel van.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10668) Mrqz válasza Luck Dragon (#10664) üzenetére


Mrqz
csendes tag

Szia! Köszönöm! :) Akkor ezek szerint:

Luminancia Type Super MVA, Általában fekete, Transmissive

akkor ez Super MVA? :K
(Ugyanitt az "Általában feketé"-t nem tom mire vélni egyelőre)

az S-MVA jobb mint a TN az biztos, szóval engem meggyőzött! Akkor kinézem a boltot...

(#10669) #94529552 válasza Mrqz (#10661) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért pont egy belépő szintű UHD-t vennél, van hozzá megjelenítendő tartalmad, és megfelelők az eszközeid is? Ez nem tudja a HDMI 2.0-át sem. 4 magoshoz képest persze hogy nagyon lassú, és az fw támogatás nem a legjobb, a H265 támogatást se teszik bele.[link]Ha jó Philips-et keresel, akkor a Philips 42PFS7109-et nézd meg inkább.
TIT Samu tévéről inkább a topikjában kellene beszélni, hogy tudjanak reagálni is rá.

[ Szerkesztve ]

(#10670) Luck Dragon válasza Mrqz (#10668) üzenetére

Megpróbálom kiszűrni mindig a fordítással járó kellemetlenségeket és utána járni hogy pontosan mit is takar, de mivel a leírások kínai szakik írják össze, néha nagy a gubanc. Ilyenkor jönnek a levélváltások sorozata. :) :DDD

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10671) TIT válasza Mrqz (#10668) üzenetére


TIT
veterán

Csak a sebességét is nézd meg előtte,nehogy utána őrjöngj :)
Nem a proci gyenge,hanem a szoftver szar vagy talán a memória kevés.
Samuba hiába van 4 mag ha a képe nem olyan(főleg tv adásnál)
Az lg-nek meg kötelessége lenne gariba megcsinálni ha az ő szoftvere szarta el,még ha a gari le is járt.
Fw támogatással semmi gond...havonta 2 havonta jön és még használ is általában.

[ Szerkesztve ]

(#10672) Mrqz válasza TIT (#10671) üzenetére


Mrqz
csendes tag

Köszi mindenkinek a válaszokat!

@TIT: Igen igazad van, bár olasz LG oldalról töltöttem le a legutóbbi fw-t, mert fórumon ezt javasolták - ebbe nem tom mennyire, de tán beleköthetnének. Köszi amúgy a megerősítést mert egy próbát meg fog érni, csak nem igazán ismerek (lg) szervizt sem, és most gyorsan szeretnék megoldást és egy uprade-dal egybekötve, nem is lenne olyan fájdalmas :)

@Pumma: Nem terveztem TV vásárlást, szóval itt és most nagyon pénzbe vágó a dolog... Azért belépő szintű, mert én általában a funkciók vs. ár elv szerint nézem és e tekintetben ez egy nagyon jó vétel/nek tűnik :) /. A HDMI 2.0-ában igazad van, de valami kompromisszum csak kell :P De ez számomra élhető, mert sokára fog 4k jönni a settop boxomból, de még a PC-mről is. Viszont 1Gbit otthoni hálózat van - remélem arról lejátszik, képet, filmet...? Nem stream-re gondolok hanem mint hálózati storage-ra. (Sose próbáltam még korábbi tv-mmel, mindig usb winyóztam v. pendrive-oztam)

Még 1 dolog, a kollégám 8000-es szériás samuja 2013-ból fél milláért, tele volt magokkal és lassú volt, szóval elsősorban ez sw kérdés szerintem is... De igyekszem majd kipróbálni előre hogy mit tud, ahogy TIT is lelkemre kötötte...! Olvastam még a betekintési szögről mint problémáról - ezt is igyekszem élőben csekkolni, de háló szobai cucc lévén azt hiszem ezzel nem lesz nagy gond, fixen szemből nézzük. Ja és az aktív 3D is kell, mert a passzívot próbáltam szeretni, de most kipróbálnám ezt is. Anno a samu aktív 3D-i mindig is jobban tetszettek, csak a macera miatt én maradtam a passzívnál. Ebben a tv csomagban van még két aktív szemüveg is, így aztán végképp bulis...

@Gabir: Elolvstam a kötelezőt, meggyőző... lehet a nappaliba majd... mert tetszik. Csak az a gond, hogy esztétikailag /TV OFF/ nekem a falba simuló kellemesebb látványt nyújt, lakberendezési szempontból :)

(#10673) süti5 válasza Mrqz (#10672) üzenetére


süti5
őstag

Én nem beszéllek le a 6809-ről, nekem a nagyobb van (50"-os) és bejött:)
A kulcs abban, amit leírtál, a jó ár/érték arány, most már szerintem jó áron hozzá lehet jutni, tavaly mikor akciósan vettem pl, 178-ért megkaptam, a többi philips ilyen méretben simán 250-300 között volt, még a 6809 normál ára is minimum 240-nél járt akkoriban, mostanában esett be 200 alá.
A 40-es most 125-130 között van már, így abszolút megfontolandó. Nyilván nincs benne ambilight, ha ez fontos, akkor szóba se jöhet, de ha nem kell, akkor szerintem ennyiért újonnan nemigen van jobb vétel.
Próbáld megnézni boltban, ha biztosabbra szeretnél menni.

(#10674) Mrqz válasza süti5 (#10673) üzenetére


Mrqz
csendes tag

köszi, örülök, hogy jók a tapasztalataid! Igazából én is azt néztem, h 125e, én meg ennyiért vettem 2-3 éve a 28" lg-met, mondjuk akkor új volt a 3D (legalábbis abban a méretben), de akkor is! Ha beválik akkor simán lehet, hogy az 50es lesz a következő a napiba... (170ért tényleg ultragazdaságos) Úgyis egy ideje gondolkozom, mi legyen.. de ne szaladjunk ennyire előre.. Amúgy Te megnézted mielőtt megrendelted, vagy csak berendelted és bevált? Ezt azért is kérdezem, hogy előre megnézéskor is bejött a képe, más tv-kkel is összehasonlítva, stb?

(#10675) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Sziasztok
37PFL9606 TV m van. Még most kezdtem volna el foglalkozni a NET TV használatával. Bedugtam hátul a NET kábelt, fel is ismerte a hálózati beállításoknál, de a NET TV re kattintva a menüben, folyamatosan csak keres, de nem jön be semmi. Kihúztam a kábelt, akkor érzékelte is, hogy nincs NET. Visszadugva újra csak keresett...
Valakinek van valamilyen ötlete? Javaslata??
Köszönöm. Viktor

(#10676) Luck Dragon válasza Hannibal78 (#10675) üzenetére

Próbáld meg az újabb sw frissítést mert lehet hogy az újabb Hbb tartalmat nem ismeri fel a régebbi sw. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10677) süti5 válasza Mrqz (#10674) üzenetére


süti5
őstag

Fogtam és berendeltem:) Nem néztem meg előtte a képét, de hozzá kell tennem, nem vagyok egy tv gourmand mint itt sokan, amit viszont 4k-ban nyújt (persze még marha kevés a tartalom) az besz@rás:)
3d is tetszik rajta nagyon, tv-k is szépek, pendriveról is vígan megy, mi kell még :DDD
Van másik philipsem, az 32-es és bevált, pedig fhd alapmodell, nekem az is szép.

(#10678) Luck Dragon válasza süti5 (#10677) üzenetére

Én se vagyok egy gourmand , csak egy picit ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10679) Hannibal78


Hannibal78
csendes tag

Tud itt valaki érdemben segíteni- válaszolni?? vagy feleslegesen írok ide??????

(#10680) Luck Dragon válasza Hannibal78 (#10679) üzenetére

Nemrég írtam .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10681) TIT válasza Mrqz (#10672) üzenetére


TIT
veterán

Akartam írni a samut,hogy 4 mag ide-oda mégis akad és a tv adás rosszabb koreánál mint a philipsnél.
Lehet a 4 magból 2 cseresznyemag :)
Lg szervíz ugyanaz mint a philips a Katinthyba.

(#10682) süti5 válasza Luck Dragon (#10678) üzenetére


süti5
őstag

Ja persze ami a zenében az audiofilek, azok vagytok a tévézésben ;]

(#10683) #94529552 válasza TIT (#10681) üzenetére


#94529552
törölt tag

Melyik típus akad, a 3-es alap vagy 7-es prémiumkategória? Olvasom a samu topikot pár hónapja, de nem emlékszem ilyen panaszokra.

(#10684) TIT válasza #94529552 (#10683) üzenetére


TIT
veterán

Nem tudom melyikre írták de nem is itt olvastam.
Alapba is 4 mag van?

(#10685) Luck Dragon válasza süti5 (#10682) üzenetére

Szóval ezzel azt szeretnéd mondani hogy"kép"ben vagyunk? ;] :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10686) Hannibal78 válasza Luck Dragon (#10676) üzenetére


Hannibal78
csendes tag

Szia
Lefodítanád nekem magyarra??? merrt, én nem értek ezekhez a rövidítésekhez, meg magyarul, mert azt is csak töröm, nem hogy az angolt!! köszönöm.
Nem igazán értem, hogy ha feltennék egy frissítést a TV re, akkor mitől lenne jó a NET TV???
Egyébként meg nem enged új frissítést feltenni, mert nem is találtam csak régebbit.. lehet ebben is segítségre van szükségem.

(#10687) Mrqz válasza TIT (#10681) üzenetére


Mrqz
csendes tag

Köszi a szerviz címet! :) Kipróbálom majd. Ha közös is a szerviz, azért remélem elég lesz csak az LG-t magammal vinni a Philipset nem kell :D... Asszem este berendelem magam is... Nem volt kedvem megállni a Médiánál egy fárasztó nap után... :D Még1 kérdés: Win hálózati megosztott meghajtóról le tud játszani, vagy valami külön cucc kell ahhoz (DLNA, célhardver NAS stb?)... Úgy nem kéne pendriveozni. Bocs ha amatőr kérdés, de sose próbáltam még tv-ről.

(#10688) #94529552 válasza TIT (#10684) üzenetére


#94529552
törölt tag

A Samu smart tévék a négymagosak, de annál valahogy másként működik a szoftver, mert van egy 5 éves tévém, ami egyáltalán nem akad, és soha semmire nem kell várni, ezért is kérdeztem rá. A smart nélküli alap tévékre meg nem kell 4 mag, mert a Philips 6-os is csak a Smart rendszer miatt lassú szerintem.

(#10689) süti5 válasza Luck Dragon (#10685) üzenetére


süti5
őstag

Így is lehet mondani :DDD
Filipsztvbuz1k :P

(#10690) Mrqz válasza #94529552 (#10688) üzenetére


Mrqz
csendes tag

A kollégám asszem ezt vette 2012-ben: UE46D8000YU. Jó 500e ft környékén, vmivel alatta.
Quad-core-os de sok volt a panasz akkoriban a lassúságára. Nekem más tapasztalatom nincs ezzel kapcs.-ban, a maiak biztos már gyorsabbak...

(#10691) #94529552 válasza Mrqz (#10690) üzenetére


#94529552
törölt tag

Az enyém kicsivel több volt mint a fele, de még mindig jó. Azt a típust nem ismerem, de a topikban vissza lehet keresni, hogy mit írtak róla akkoriban. Már akit érdekel. De ez már eléggé offtopik.

(#10692) lorinho válasza Mrqz (#10674) üzenetére


lorinho
tag

Nem ajánlom hogy megvedd a 6809-est. Elcseszett egy széria. Én rettentően megbántam! Sok baj van vele.
:(((
-gyenge képminőség (SD adás szinte nézhetetlen). A HD-től sem vagyok nagyon elájulva.
-rettentő lassú
-DLNA-ből sokszor kidob
-állandóan csatlakozhatok újra hálózatra
-beltéri egységet is lassan kezeli. csatornaváltáskor ha HD adás akkor 3-4 mp-re meg áll a kép
-ha hálóról nézek filmet és megállítom a filmet, akkor ha újra elindítom előröl kezdi, majd visszaugrik ahonnan folytatni kell, de ilyenkor elcsúszik a hang.
-Mindig tv adásnál mikor csatornát váltatnék, van hogy több csatornát ugrik.
Számomra ezek bosszantó hibák. Nagyot csalódtam a philips-ben.

(#10693) 32PFL9604H


32PFL9604H
újonc

Sziasztok!
Jó régen nem jártam erre felé.Szuperál a tv rendesen mióta megfrissítettem.Lehet valamit csinálni a smart tv-vel hogy működjön a youtube? Azon néztem régebben a filmeket meg mindent.Google no longer support the YouTube app on this device.Most csak ennyit látok.Nézegettem külföldi oldalakat de nem sokat értelmeztem belőle,csak azt hogy régi a tv-m :) Lehet ezen frissíteni valamit,vagy letölteni?

(#10694) #94529552 válasza 32PFL9604H (#10693) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem lehet tenni semmit, sajnos az idősebb tévéknek ez a sorsuk. Lehet esetleg venni hozzá android stick-et, [link] [link] (ezek sokkal okosabbak mint a tévék smart rendszerei) vagy PC-ről HDMI-n keresztül nézed ezután.

[ Szerkesztve ]

(#10695) TIT válasza 32PFL9604H (#10693) üzenetére


TIT
veterán

Szia!

Nekem a facebookra írta ugyanezt,pedig 1 éves a tv.
Ahelyett,hogy fejlődne az okostv visszafele fejlődik.

(#10696) Mrqz válasza lorinho (#10692) üzenetére


Mrqz
csendes tag

Szia! Köszi az észerevételeket... Elég kijózanítóak - nem tudom nem valami kezdetleges FW-vel volt ez? Persze nyilván azzal is szuperül kellene működnie, de ez nem egy ideális világ. Mind1. Lehet megvárom az utódját a 6809-nek, talán erősebb procit, kiforrottabb sw-t hoz... De lassú bugos tv-t biztosan nem akarok venni másfél havi minimálbérért. Az is érdekes, hogy rossznak mondod a képminőséget, eddig inkább dícséretet hallottam róla, azzal a kikötéssel hogy maceráskodva be kell állítgatni, és a betekintési szögre is érzékeny.

(#10697) süti5 válasza lorinho (#10692) üzenetére


süti5
őstag

-gyenge képminőség (SD adás szinte nézhetetlen). A HD-től sem vagyok nagyon elájulva. - az sd adás képe is szép, szebb ezen sokkal, mint a régebbi fhd philipsemen
-rettentő lassú - ezt csatornaváltáskor érzékelni igazán, ott valóban idegesítő
-DLNA-ből sokszor kidob - néha használom, eddig nem dobált ki
-állandóan csatlakozhatok újra hálózatra - ilyen még sosem volt nekem, pedig nézek youtube-ról elég sok klipet, filmeket, de soha nem volt gond vele
-beltéri egységet is lassan kezeli. csatornaváltáskor ha HD adás akkor 3-4 mp-re meg áll a kép - hd kártyával használom upc-nél, a csaornaváltás 2-3mp, ez tény
-ha hálóról nézek filmet és megállítom a filmet, akkor ha újra elindítom előröl kezdi, majd visszaugrik ahonnan folytatni kell, de ilyenkor elcsúszik a hang. - nem igazán használom hálóról, inkább netről vagy pendrive
-Mindig tv adásnál mikor csatornát váltatnék, van hogy több csatornát ugrik. - csatornaváltás lassú, ezen kívül nincs nálam egyéb hiba a váltásnál

(#10698) Mrqz válasza süti5 (#10697) üzenetére


Mrqz
csendes tag

beltéri egységet is lassan kezeli. csatornaváltáskor ha HD adás akkor 3-4 mp-re meg áll a kép - hd kártyával
hd kártyával használom upc-nél, a csaornaváltás 2-3mp, ez tény

Bocs ha lámaság, én a beltérit mindig a beltéri távkapccsal kezeltem, ma már a tv programváltója kezeli? Csak mert a csat.váltás sebessége inkább a settopbox-on múlik, hacsak nem conax és dvb-c/s van a tv-ben (és a szolg- engedi így nézni)

Belső DVB-T tunerén keresztül is vajon ugyanilyen lassú a váltás? Úgyis lehet h mindigtv extrám lesz.

(#10699) süti5 válasza Mrqz (#10698) üzenetére


süti5
őstag

Szerintem tutira lassú úgy is, nekem ugye a kártya bent van a tv-ben, a CI+ foglalatban, és kizárólag a tv saját távirányítójával váltok csatornát.
Szerintem egyébként sokat beszélünk a problémáról, de nekem pl. nem okkoz ekkora gondot, hiszen bekapcsolom amit nézni szeretnék aztán ennyi, nem egész este kapcsolgatom balról jobbra az összes csatornát:)

(#10700) #94529552 válasza süti5 (#10699) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez így jó, de milyen gyors a tévéd, amikor wifin nézel filmet rajta, vagy éppen böngészés közben.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.