Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11151) lorinser válasza csabi63 (#11148) üzenetére


lorinser
senior tag

Ez a mizéria szerintem megoldódott (legalább is a 6309 esetében de valószínűleg a teljes 2014-es sorozatnál). Korábban én is trükköztem mert Magyarországgal nem találta meg az összes DIGI digitális csatornát. Én is végig mentem azokon amin Te: más területi beállításokkal vagy a betűkkel volt gond, vagy az EPG-ben az idő nem stimmelt. De végül megoldottam, hogy minden jó legyen.

Aztán a TV-t újra telepítettem a napokban és minden trükközés nélkül sikerült az összes csatornát beállítani. Ezen én lepődtem meg a legjobban. Rendszeresen felraktam az SW frissítéseket, gondolom, hogy valamelyikben benne lehetett a megoldás a problémára.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11152) Norbeez


Norbeez
csendes tag

Hali.

Veszítem a garanciát, ha gyári filipsz Firmware-t teszek fel / frissítem?

Köszi.

(#11153) dvogabi válasza Norbeez (#11152) üzenetére


dvogabi
tag

Csúnya lenne.A gyári frissítés arra való, hogy a megjelent készülék esetleges hibáit javítsa...illetve kompatibilitást is kiküszöbölnek.Szóval nem.

(#11154) csabi63 válasza lorinser (#11151) üzenetére


csabi63
senior tag

A teljes sorozatnál nem hinném. Bár úgy lenne. A 32pfh4309 ugyanezeket a szimptómákat mutatja. 2014-es kiadás.
Magyarra állítva nem találta meg az összes UPC digitális csatornát. Az EPG Észtországra állítva jó, eltekintve az ékezetektől. Bár ez egy belépő szintű tévé, általános következtetéseket nem vonnék le belőle. De tekintve ezt, és a korábbi évek hasonló problémáit, nem hinném, hogy a Philips hirtelen megtalálta a gyógyszert.
Firmware meg nincs hozzá. Illetve volt, és talán újra lesz.

Ha igen, majd újra nekifutok. De a tévé anyué, nem buherálhatom 25 km-ről. Ha az enyém, addig le nem szálltam volna róla, amíg végig nem próbálok mindent. De ennek nem így kellene működnie. Egyik low end Sencor, Orion vacak sem problémázik, 2 perc alatt kész a hangolás, hiba nélkül. Ez meg visszapofázik.

(#11155) vadkörte


vadkörte
addikt

Helló topiklalók!

Tervbe vette a család a TV-k lecserélését.
Szüleimé valami noname 36cm-es vacak. Már a végét járja, kora ismeretlen. (úgy kaptuk amikor a 20 éves frissen javított Hitachi-nk táphibával ismét, immáron végleg kimúlt)
A másik - az enyém - egy 15-16 éves 63cm-es Sony. Igazából ez még tökéletesen működik, elég jó állapotban is van, de szeretnék haladni a korral és Váncza mosóporral sütni.
Szóval valami "laposabbat" szeretnék magamnak is, azüleimnek meg lassan muszáj lépni. Így egyszerre lenne csere. :)
A vásárlás annyira nem égetően sürgős. Majd valamikor az év vége felé lesz aktuális.

És itt vagyok meglőve. Hogy mit vegyünk helyettük. Samsung-ot nem szeretnék, LG-t, vagy teszkógazdaságost szintén. Az fHD-hoz azért ragaszkodnék. :U
Valami memagyarázhatatlan okból a Philips-ek szimpatikusak.
Szüleimnek a 22PFT4000/12 típust, magamnak a 32PFT4100/12 néztem ki.
Tudom, ezek belépő kategóriás vackok, de sajnos többre/jobbra nem futja.
A SMART funkciók mellékesek, Digi műholdas beltérire lesz kötve mindegyik.
Tapasztalataitok szerint milyen a két megadott típus. (ha frissek, akkor a közvetlen elődök)

Előre is köszönöm a válaszokat.

Üdv. V. Körte

(#11156) TIT válasza csabi63 (#11154) üzenetére


TIT
veterán

Nekem jó volt a upc magyarra állítva.

(#11157) csabi63 válasza TIT (#11156) üzenetére


csabi63
senior tag

Mázlista. :)
Nekem a 2. keresés után is hiányzott a 100+ csatornából vagy 15. Ha lesz rá firmware teszek még egy próbát, de különösebben már nem érdekel. Ha nem jó, marad Észtországon, nem görcsölök.

(#11158) Norbeez válasza csabi63 (#11154) üzenetére


Norbeez
csendes tag

Pfúúúh! Nem tudjátok meddig nem lesz Firmware a Philips oldalon?
Mi ez hogy nem lehet letölteni semmi firmwaret, hanem csak egy JPG jön le helyette?
Gyakran csinálják ezt? Miért törlik le a régieket? Nincs esetleg egy Firmware archívum? :)

... amugy: 24phh4109_88_fus_hun.zip kellene :S

[ Szerkesztve ]

(#11159) csabi63 válasza Norbeez (#11158) üzenetére


csabi63
senior tag

Ki tudja? Annyit írnak, hogy bocsi, amint lehet elérhetővé teszik. Ez sajnos elég egyértelmű. Várni kell.
További infókért meg hétköznap: 06 1 700 8151

(#11160) cigam válasza csabi63 (#11154) üzenetére


cigam
félisten

Magyarra állítva nem találta meg az összes UPC digitális csatornát.
Hogyan kerestél?
Azóta meglett a maradék?

Az EPG Észtországra állítva jó, eltekintve az ékezetektől.

Mitől "jó", ha nem jók az ékezetek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11161) csabi63 válasza cigam (#11160) üzenetére


csabi63
senior tag

Újra nekifutottam. Magyarország kiválasztva. Felajánl két keresési opciót. UPC vagy "Egyéb". UPC keresésnél csak a 28 analógot találta meg, digitális zéró. Az egyéb opcióval 47 perc alatt talált 219 digitális és 28 analóg csatornát. Kevés, néhány adó hiányzik. Ékezetek:
1.
2.
Következő keresés, Észtország. Keresési idő a fele, de így megvan minden. 228 digitális+28 analóg. Ékezetek:
1.
2.
Viszont van előttem egy nagy kérdőjel. Ha egyszer automatikusan felajánlja keresésnél a UPC-t mint szolgáltatót, akkor miért csak az analóg csatornákat találja meg? Ennek még utánanézek, de már nem volt időm tovább tökölni. Ha valaki tudja a megoldást, megoszthatná.

[ Szerkesztve ]

(#11162) cigam válasza csabi63 (#11161) üzenetére


cigam
félisten

Csak azért kérdeztem, mert nálam akkor lesz ékezthelyes EPG, ha
- magyar varázslót választom

A következő lépésben:
Ország: Hungary (Minden más országnevet magyarul ír :N )
Keresés típusa: Csak digitális
Teletext Nyelv: Nyugat
A titkosítottak keresése: Igen

Aztán:
Szeretne automatikus csatorna keresést indítani? Igen

Kérjük válassza ki a digitális keresés típusát: Antenna vagy Kábel? Kábel

Végül:
Hálózat: UPC
Frekcencia: 346000kHz
Hálózat azonosító: Ezt a számot a UPC oldalán megtalálod.

Ezután pik-pak megtalálja mind a 228 adót.

Esetleg itt megnézheted melyik freki adóit nem találja a készülék. Ezt utólag kézzel is hozzáadhatod.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11163) TIT válasza csabi63 (#11161) üzenetére


TIT
veterán

Rakd hollandra.
Nekem lejön az fw.6509-hez.

[ Szerkesztve ]

(#11164) csabi63 válasza cigam (#11162) üzenetére


csabi63
senior tag

Kösz, majd így is kipróbálom. Bár a hálózat azonosítót megadtam neki. Az analógokat viszont kizárom, úgyis feleslegesek. Külön Teletext nyelv beállítással meg nem is találkoztam.

@TIT - A holland is kap egy esélyt.

Bár se anyu, sem a húgom nem érti, miért nem hagyom a fenébe. Anyu meg is mondta, hogy nem olvasni akar, hanem tévét nézni. :D

(#11165) TIT válasza csabi63 (#11164) üzenetére


TIT
veterán

Én se hagynám,maximalista vagy ill.működjön jól mert úgy kéne és elég idegesítő.

(#11166) z.z válasza vadkörte (#11155) üzenetére


z.z
csendes tag

Hát, a 4000-es szériától ne várjál sokat, nagyon belépő szint... :-( Bár ezekben a méretekben sajnos nem nagyon van feljebb.

Én két dolgot javasolnék. Egyrészt menjél be nagyobb áruházakba, ahol találsz ilyet kiállítva. Nézd meg a képét, hasonlítsd össze más gyártókéval, nehogy utólag az olcsósága miatt bosszankodjatok a képminősége miatt. (szaggatás, elmosódás gyors jeleneteknél, gagyi SD felkonvertálás, stb...) Vigyél magaddal pendrive-on 1-2 filmet is, aztán ha jófej az eladó, talán azzal is kipróbáhatod.
Másrészt, ha tényleg nem sürgős, akkor várd ki a karácsonyi vagy november végén a fekete péntek akciókat. Egészen biztosan még jobb ajánlatok lesznek, mint most az uborka szezonban és ugyanazért az összegért lesznek magasabb kategóriások is.

(#11168) TIT válasza z.z (#11166) üzenetére


TIT
veterán

Ősztől amúgy is csökkenhet az ára.
A 9603-nál is van elmosódás,úgyhogy a fene megette,de még a 6509-nél is ritkán.

(#11169) gaben88


gaben88
őstag

Sziasztok,

Ismerősömnek van egy Philips 5008K-s TV-je. Kb 1 hete frissítette a FW-t rajta és azóta nem játssza le a TV azokat az mkv-kat, amiket eddig igen. 5lete van valakinek? :R

iPhone 13 Mini, PS5, PC, iPad Pro 10.5, Switch OLED, Steam Deck, Quest 2

(#11170) togateam


togateam
senior tag

Szép napot a polgártársaknak,A Napokban vásároltam egy 47pfh6309/88-as Philips tv-t a gondom az hogy a régi conax kártyám galibát okoz!! videó: [link] Mi lehet a megoldás? Vigyem vissza? Vagy van olyan conax amit nem szeret és nekem pont az van? A legújabb szoftvert megkapta.Tanácsokat kérek. Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#11171) sirály69 válasza togateam (#11170) üzenetére


sirály69
őstag

Én a kártyára tippelnék.... Hasonló problémával találkoztam tv fejállomásnál. Próbálj kártyát cserélni.

Szerver Hosting Debrecenben

(#11172) togateam válasza sirály69 (#11171) üzenetére


togateam
senior tag

Tehát azt mondod hogy vegyek másik conax kártyát?Jó de milyet? Mert a mostani gond nélkül megy a 4 éves tv-ben..Akkor ezzel miért nem? Vagy más az áram leadása? Ezek a conaxok 5v-al mennek esetleg van 3,3 v conax olvasó? De erről sehol sem találok információt.De az a baj hogy senkinek nincs a környéken hogy letudjam tesztelni :(

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#11173) sirály69 válasza togateam (#11172) üzenetére


sirály69
őstag

Minigtv-hez használod?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11174) togateam válasza sirály69 (#11173) üzenetére


togateam
senior tag

Igen.Mindig tv.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#11175) TIT


TIT
veterán

Végre kiírta wifiről,hogy van új fw.elkezdi leszedni és 1 mp.után kiírja,hogy nincs újabb :W

(#11176) sirály69 válasza togateam (#11174) üzenetére


sirály69
őstag

Bemegyek a melóhelyre és megnézem, hogy milyen kártyákat használunk.
Próbára tudnék adni kártyákat, de ez a távolság.....

Szerver Hosting Debrecenben

(#11177) syC


syC
addikt

Üdv!

Tévé vásárlás előtt állok. Az általam kiszemelt típus a 50" -os PFH6550/88. Az egyetlen visszatartó erő az ára, mivel jelenleg 280 körül árazzák mindenhol. A ráérő / hozzáértő forumtársaktól kérdezném, hogy van-e más alternatíva számomra, ha a 3 oldalas ambilightból nem szeretnék engedni? [képátló: 47"-55"]

Előre is köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#11178) Luck Dragon válasza syC (#11177) üzenetére

PFS7509 de az árára most nem emlékszem :)

Talán a 47" az 230E

55" pedig 280-300 között.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11179) syC válasza Luck Dragon (#11178) üzenetére


syC
addikt

Épp most rágtam át a 48PFS8109-es PH-s tesztet. Valamivel olcsóbb mint a 50"-os 6550-es, és 4oldalas ambis, viszont nagyon lehúzták az androidos rendszerét. Van benne pár fícsör, amit mi nem használnánk ( hangvezérlés, kamera), viszont a képe meg szép. :F

#11180:

Ma voltam mm-ban, de sajnos nem ilyen célratörően. Kb. egy hónapja is voltam, akkor a srác nagyon ajánlotta az előd 6-os szériás kifutó tv-ket, asszem' 160körül a 47-eset, 55-öset meg 199ért ha jól emlékszem. Akkor majdnem elcsábultam, de végül ellenálltam. Holnap megint megyek, és informálódok, köszi a tanácsot :R

[ Szerkesztve ]

(#11180) Luck Dragon válasza syC (#11179) üzenetére

8109 egy remek készülék, de vásárlás előtt tessék egy mm-ben kipróbálni :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11181) EmThor válasza syC (#11179) üzenetére


EmThor
addikt

Aktív 3d és a játék miatti input lag miatt nem ezt választottam.
3 oldalaa ambit akartam de 2től is gyönyörűségérzés van :)

Gaming is staying up until 3am to earn a trophy that isn't real....but is!

(#11182) syC válasza EmThor (#11181) üzenetére


syC
addikt

3d és játék nem lesz használva a tv-n, csak a tv funkció (F1 + néha Maunika só), illetve film (online stream [tényleg, ez működik?] + letöltött usb-n)

#11183:

mennyi helyet érdemes / kell hagyni az ambinak? 20cm oldalanként elég?

[ Szerkesztve ]

(#11183) Gabir válasza Luck Dragon (#11180) üzenetére


Gabir
aktív tag

Én a 4 oldalas Ambit helyezném a fontossági sorrendbe előre...TV-t falra, helyet neki, kábeleket pedig falban elvezetni.. :) Csodás látvány lenne :)

mint anno pl. ez:

[ Szerkesztve ]

(#11184) togateam válasza sirály69 (#11176) üzenetére


togateam
senior tag

Köszi szépen,vettem ma egy új conaxot és tökéletes.

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#11185) togateam válasza Gabir (#11183) üzenetére


togateam
senior tag

Ez az amit tök felesleges most meg venni,most még egy rakás pénzt kérnek érte,de ennél több oldalt már nem tudnak kitalálni,tehát 3-4 generáció múlva már nem lesz feláras.És még a világon nem készült olyan tv ami 150ezer-nél többet érne.És még így is messze vagyunk az 1000ft/cm határtól.Pedig a tvben már csak egy 50€-os tablet van meg 50 olcsó led...

A leggyorsabb lehetőség : togateam@gmail.com ez mindig csipog.

(#11186) csabi63 válasza Gabir (#11183) üzenetére


csabi63
senior tag

Lehet, hogy én vagyok az egyetlen, aki nem használja az Ambi-t? Másfél éve tuti be sem kapcsoltam. Bár nem is volt szempont a megléte vásárláskor. A bővebb családban meg mindenki oda meg vissza van tőle. Akiknek megmutattam már többen is Ambi-s Philips-et vettek azóta.

(#11187) Zoli1222


Zoli1222
őstag

Sziasztok!

Van itt olyan, aki az ambilight-ot nem fehér hanem narancs fal előtt használja?

(#11188) sirály69 válasza csabi63 (#11186) üzenetére


sirály69
őstag

Én sem használom az ambit..., a kép minőség miatt vettem meg a tv-t. :)

Szerver Hosting Debrecenben

(#11189) azigazimoris válasza Zoli1222 (#11187) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Van :) Igaz világos narancs de narancs...
El vagyok vele, bár nemsokára átalakul majd a szoba.
Világos szürke a terv a tv mögé.

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11190) syC válasza csabi63 (#11186) üzenetére


syC
addikt

Parasztvakításnak gondolod? Személy szerint én sem szeretem a csicsomát, meg a fölösleges dolgokat, de ez az ambilight mégis nagyon tetszik. Egy kis plusz hangulatot ad a tévézéshez.

#11187: hát eméletileg az ambilight intelligens (, mint as mosópor, ) analizálja a környezeti színeket és az alapján szorja ki fényt

[ Szerkesztve ]

(#11191) Gijon válasza togateam (#11185) üzenetére


Gijon
senior tag

Mindig tudnak újat kitalálni...30. mp-től, érdemes nézni.

(#11192) syC válasza Gijon (#11191) üzenetére


syC
addikt

Letakarod a tv elejét, kicsit előbbre hozod a faltól és kaptál egy gagyi projektort.

(#11193) Zoli1222 válasza azigazimoris (#11189) üzenetére


Zoli1222
őstag

Ezek szerint nem gáz, ha nem fehér a fal. Mennyire ütnek el a színek?

(#11190) syC: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#11194) azigazimoris válasza syC (#11190) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Annyir azért nem intelligens, mert meg kell neki mondani vagyis be kell állítani a fal színét :) Utána már ügyes :D

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11195) csabi63 válasza syC (#11190) üzenetére


csabi63
senior tag

Nem állítom, hogy parasztvakítás lenne. Rengeteg embernek tetszik, valami mégis csak lehet benne. De nekem hiába van, nem kell. Néhány hétig használtam, aztán leszoktam róla. Nincs nekem szükségem glóriára a tévézéshez.

Tudja a tévé, ez van. Tud még egy rakás más dolgot is amit nem használok. De ha minőségi képet akarok, akkor jár hozzá a sok okosság. Nem lehet kikerülni. A negyedmilliós tévém médialejátszó része is olyan, hogy egy 20 dolláros dzsunka vacak kenterbe veri. A smart része az internettel, jutúbbal, meg minden egyébbel a PC-hez szokott embernek olyan nehezen kezelhető, hogy fájdalom. De azt sem használom. Tévét nézek a tévén, pont. Esetleg monitornak használom, ha játszom.
Bár ezeket az új androidos smart-okat nem ismerem. El tudom képzelni, hogy azokban már sokkal fejlettebb a médialejátszó, smart rész. Egy jó androidból sokat ki lehet(ne) hozni. De akkor is ott tartok, hogy ezek nekem nem kellenek. Spotify a tévében, meg hasonlók. Inkább azt nevezném parasztvakításnak. Ki hallgat zenét tévén? Zenét már a vasalón is lehet hallgatni, ahhoz nem kell 50 hüvelyk meg Ambilight. :D

(#11196) TIT válasza csabi63 (#11195) üzenetére


TIT
veterán

Nem glóriának van az ambi,hanem szemkimélőbb+a tv kisebbnek látszik.
Az android átverés mert csak az appok használják,a tv szoftver maradt a gagyerák,ami régen jó volt.
Leszedi wifin a frissítést erre kiÍrja,hogy nincs újabb.

(#11197) csabi63 válasza TIT (#11196) üzenetére


csabi63
senior tag

Hát az valószínű, hogy nem a kellékek miatt szeretjük a Philips-et. A jó kép miatt elviselem a hülyeségeit.

(#11198) syC válasza Luck Dragon (#11180) üzenetére


syC
addikt

Voltam a MM-ban nem rég, lesegettem alaposan a pfs8109-et, igen-igen tetszik. Volt mellette egy 63xx-es is, hát sokkal szebb a képe a 8-asnak, csak hát az ára :O . Kicsit gáz hogy a 8-as nem dönthető a fix állvány miatt, illetve az az androidos menü nagyon gáz. Így igazából a használható pro-k mellett marad a képminőség, a 4-es ambilight, és a design, de ezek egyelőre nem érnek nekem +100at, úgy gondolom. Szóval úgy fest a dolog, hogy egy (két) kategóriával lejjebbi mellett teszem le a voksom.

(#11199) TIT válasza csabi63 (#11197) üzenetére


TIT
veterán

A többi márka is így variálja az androidot.

Syc:Hát igen 7 éve még 285-ért vettem egy 9-est mamár nem.
De 8-as is van 250 körül max.nem olyan nagy.

[ Szerkesztve ]

(#11200) Luck Dragon válasza syC (#11198) üzenetére

Nos figyelmedbe ajánlom még az új 6300-as szériát :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.