Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10201) azigazimoris válasza tlaci72 (#10199) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ezt eddig is tudtuk, többek közt ezért is van Philips tévénk :D
Amúgy jó képek :)
Mondom ezt kétoldalas ambival sárga fal előtt 40 centivel :R

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#10202) Luck Dragon válasza tlaci72 (#10199) üzenetére

Szép :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10203) tlaci72


tlaci72
tag

Köszi mindenkinek!
azigazimoris Nyilván nem azért tettem fel, hogy akinek van annak mutogassam, inkább azoknak akik Philips tv vásárlás előtt állnak és még nem döntöttek.

Csináltam egy gyors videót a gyorsaságról mert a minap volt erről téma:

[link]

[ Szerkesztve ]

(#10204) azigazimoris válasza tlaci72 (#10203) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Nem kritika volt :)
Abszolút értem a célodat. Egy utat járunk :C

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#10205) Monya78 válasza tlaci72 (#10197) üzenetére


Monya78
veterán

Szia!

Köszönöm a beszámolókat, a #10203-asban lévő videót sajnos nem lehet megnyitni pedig szívesen megnézném.

Középső talp utólag belegondolva nem számít, az alsó ambilight jobban kiadja magát ha magasabban van egy falikonzolon.

Képeket nézve: az ambi fényereje hányason volt? Jól látom hogy az alsó ambilight fényereje egy kicsit gyengébb?

Köszi! :R

(#10206) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem,hogy használ valaki a xxPFS7509 mellé HUE rendszert?Nálam az utolsó frissítéstől inaktív a tv menüjében...

(#10207) tlaci72 válasza Monya78 (#10205) üzenetére


tlaci72
tag

Bocsi véletlenűl privátra állítottam, most már nyilvános a videó!

Hetesen van az ambi fényerő a tízes skálán, a telítettség pedig maxon, és falszínhez belőve az ambi.
Azért gyengébb alul mert ott nincs led, igazából három oldalas csak azért mondják négynek mert az összes led lefelé áll és alulra is vet fényt, egyébként több fény szokott lenni lent ha a kép alsó részén világos részek vannak, vagy ha feljebb veszed az ambi fényerőt. Sőt van vagy 10 ambi beállítás is azokkal is lehet játszani, nekem a természetesre van téve ami nem a legerősebb.

(#10208) TIT válasza tlaci72 (#10199) üzenetére


TIT
veterán

Ennyi pénzért lehet is csodálatos,azért a 6-os nem ilyen,a menü persze,hogy gyors mert androidos,de alatta mind lassú.

(#10209) Monya78 válasza tlaci72 (#10207) üzenetére


Monya78
veterán

Megnéztem a videót.

Az tuti hogy gyorsabb a menüje mint a mostani 7008-as philipsemé, jól láttam hogy egy gombnyomásra bejött a TV setup része? Az enyémen a menü gomb után még át kell lépkedni 7-8 ikonon mire oda érnék.

Külső Hdd, pendrive szoktál használni? Olyankor nem lassul be a rendszer?

Már alig várom hogy elvigyék a TV-met.

Köszi!

(#10210) taktib válasza lorinser (#10189) üzenetére


taktib
csendes tag

Szia!! Üdv mindenkinek!
A hozzászólásból leszürtem :) neked is Philips 6309 es tvd van! Nos én is vásároltam egyet de sajnos több gondom is akadt vele! Az első, hogy a bekapcsolásnál eltelik kb. 15-20 sec amire feléled a rendszer és lehet valami funkciót vezérelni a távval! A 2. ha a műsor újságot választom, ismet 10-15 sec mire bejön és használható. A csatorna váltás is egy örökkévalóságnak tűnik mire megtörténik! a legújabb meglepetés pedig ,hogy készenléti állapotnál 1-2 led bekapcsolva marad korlátlan ideig! Neked ezekből a problémákból nem jelentkezett valamelyik?? Választ előre köszönöm TT

(#10211) tlaci72 válasza Monya78 (#10209) üzenetére


tlaci72
tag

Igen egy gombnyomás és bent vagy a setupban.
Rendszeresen használok, egy 2Tb-os USB3 HDD van rádugva és olyankor sem lassul be. Használom pl a vezeték nélküli hálózatot is, olyankor a számítógépemről még a 3D-s Full HD filmek is szaggatás nélkül mennek. Vagy pl a You Tube alkalmazás szinte napi használatban van és Full HD-ben mennek a zenék néha órákig, és még sosem fagyott vagy lassult be.

(#10212) TIT válasza taktib (#10210) üzenetére


TIT
veterán

Frissíts szoftvert ha régebbi.

(#10213) Luck Dragon válasza Monya78 (#10209) üzenetére

Most MM-ben 249E van a 8109-es. ha egy 10E szánsz garancia bővítésre ami így 5ÉV még így is megéri:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10214) #94529552 válasza TIT (#10208) üzenetére


#94529552
törölt tag

A menü gyorsasága nem az android érdeme, hanem a jobb hardveré: "az Android TV rendszer csak a netes tartalmak elérését, azok kezelését érinti." [link]

(#10215) TIT válasza #94529552 (#10214) üzenetére


TIT
veterán

Azt tudom de a 8109 nem mostani és ott talán máshogy van.
Ha a hw lenne gyenge(ami nagy felelőtlenség lenne)akkor nem gyorsulna frissítéssel a menü.
Amúgy nem tudom milyen hw kéne egy ilyen semmi extra menühöz,ami állítólag elavult,de hol gyors hol nem...ezért se a hw. a gyenge.

[ Szerkesztve ]

(#10216) dualcore válasza TIT (#10215) üzenetére


dualcore
őstag

A menü sebessége attól is függ, hogy a szoftver milyen dolgokat futtat a háttérben. A frissítések többek közt ezeket is befolyásolják.

(#10217) Monya78 válasza tlaci72 (#10211) üzenetére


Monya78
veterán

Na ez jó hír...

Sajnos a mostani TV-nél néha elég változatos hibák előjönnek
- Standby üzemmódból nem kapcsol be
- Fagyás+újraindulás
- Magától lépteti a TV csatornát
- időzítő csak TV üzemmódban működik
- Néhány filmnél nincs hang, pedig régebben már néztem és akkor volt.
- Belassuló menü

Luck Dragon: Figyelgetem az árakat, szép lassan csökken, viszont még várnom kell. Plusz garanciát biztos hogy veszek mellé.

(#10218) taktib válasza TIT (#10212) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv !! Legújabb szoft. rajta ,de szerintem nem lett sokkal gyorsabb!! Nem gondoltam volna,hogy egy viszonylag új modell ilyen lassú lehet!! A nagyanyámnak jó lenne mert mire gombnyomás után ránéz a képre meg felteszi a szemüveget pont bejön a menü! Nekem csalódás ,de megvettem és ez van ! Köszi a segítséget! TT

(#10219) #94529552 válasza taktib (#10218) üzenetére


#94529552
törölt tag

Frissítés után nem árt a tévét visszaállítani alaphelyzetbe és újra programozni is kell. 14 napig indok nélkül is visszaadhatod a tévét, ha online vetted, és választasz gyorsabbat helyette. Ha már túl vagy rajta időben, és elviselhetetlenül lassú, akkor hívd a szervizt, hogy csinálják meg.

(#10220) taktib válasza #94529552 (#10219) üzenetére


taktib
csendes tag

Üdv!! Megpróbálom az alap helyzetbe állítást amit tanácsoltál!! Ha nem javul hívom az ügyfélszolgálatot!! Üdv TT

(#10221) TIT


TIT
veterán

A lassúsággal a szervíz se tud mit kezdeni,mert 95%-nak lassú.Max.ha ír egy új szoftvert :)
Alapbeállítás után is volt,hogy magától bekapcsolt,úgyhogy semmit nem ért.

taktib: Mi is szidjuk a 6509-et mert horror áron volt a 32-es,de már nincs mit tenni+a 3d-t se látom,egyre inkább.De legalább a kép jó,nem felhősödik meg lilul mint az lg.(állítólag)
Asszem neked 6309 van,annak is jónak kell lennie képminőségre.

[ Szerkesztve ]

(#10222) #94529552 válasza TIT (#10221) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez nem biztos, mert lehet hogy az övé 2x olyan lassú mint ami arra a típusra jellemző, és a szerviz javíthat rajta, és felhozza arra a szintre ami már elfogadható. De ez csak feltételezés persze, mert az is lehet, hogy az a standard, amit produkál a tévéje.
Amilyen hibákat Monya78 ír, azokat is általában ki kell javítani a szerviznek. Nem tudom neki mikori a tévéje, de ha még garis, akkor nem lehet annyiban hagyni.
Ilyeneket meg honnan veszel: felhősödik meg lilul mint az lg.(állítólag) ? Most mondhatjuk azt is, hogy zöld az ég, meg kék a fű. (állítólag), de semmi értelme.

[ Szerkesztve ]

(#10223) TIT válasza #94529552 (#10222) üzenetére


TIT
veterán

Szerinted honnan?Innen meg netről,nem én találtam ki,főleg,hogy 730-as is produkálja ami felháborító mert nem belépőszintű.
Azt írtad a hw.gyenge és azért lassú a menű...azon meg nem lehet segíteni csak ha beletesznek komolyabb hardware-t....ami kizárt.
A te lg-d nem foltosodik?

[ Szerkesztve ]

(#10224) süti5 válasza TIT (#10221) üzenetére


süti5
őstag

Fura, én meg egyre jobban belejövök a 3d-be. Minap néztem egy filmet így és nagyon szép volt.
Azt vettem észre, hogy 3d és 3d között is nagy különbség van, lehet ez az aktív 3d miatt van, az esetleg kényesebb a minőségre?

(#10225) TIT válasza süti5 (#10224) üzenetére


TIT
veterán

Lehet,hogy azt jobban látnám de még nem tudtam kipróbálni mert mindenhol rejtegetik vagy nincs rajta 3d.
1 Lg-n láttam csak 3d-t,azóta sehol.
Na majd a moziban :)

(#10226) süti5 válasza TIT (#10225) üzenetére


süti5
őstag

Egyáltalán nem látod, vagy hogy?

(#10227) TIT válasza süti5 (#10226) üzenetére


TIT
veterán

Amikor kijön azt nem látom,egy demonál láttam de több mp.-ig kint volt a kígyó,térben látom a 3d-t ill.eddig láttam mert újabban már azt se :)
Biztos ilyen roncsok a filmek.

(#10228) lorinser válasza taktib (#10210) üzenetére


lorinser
senior tag

Szia!

Ott valami probléma lesz. Az tény, hogy nem villámgyors a menüje de azért olyan dolgokat nem produkál, mint amit írsz.
Ahogy mások is írták, első körben tedd fel a honlapról a legfrissebb SW-t. Valószínűleg ez megoldja, de ha nem akkor szerviz.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#10229) #94529552 válasza TIT (#10223) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem produkál az semmi mást, mint ami pl. arra a panelre jellemző. Foltosodásról nem tudok. Lila színről sem.
Rosszul megírt sw is lehet éppen a lassúság oka, pl. amit lehetne javítani. Úgy mint a mobiloknál is tehetsz fel más fw-t is, ami sokkal gyorsabb, mint a hivatalos.

(#10230) JokerMaffia


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Mostani készülékek közt léteznek olyanok, amik több funkciójuk mellett fel vannak szerelve 5.1 hangkimenettel? Ha igen melyek azok? Mindezt természetesen megfizethető áron. Köszönettel.

J.M.

(#10231) Luck Dragon válasza JokerMaffia (#10230) üzenetére

Szinte 5 szeriatol el van latva audio optikai kimenettel. Nekem is azzal van ossze kotve a hazimozim plusz hdmi.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10232) dualcore válasza Luck Dragon (#10231) üzenetére


dualcore
őstag

Miért használsz optikát + HDMI-t? Nekem valamiért megállt az erősítő és a tv közt az ARC funkció, és nem bírok rájönni miért. De ahogy olvasgattam a témában, mások is küzdenek ilyen jelenséggel, tv és erősítő típustól függetlenül. :O

(#10233) JokerMaffia válasza Luck Dragon (#10231) üzenetére


JokerMaffia
tag

Genius SW-HF 5005 5.1 hangfal rendszerem van, ezt szeretném használni a leendő tévémmel, jól teszi dolgát. Megoldható úgy összekötni, hogy valós 5.1 hatás legyen vele elérhető? Nem szívesen vennék külön hangprojektort csak a tévékészülék miatt.
Így néz ki. [link] hátulja [link]

(#10234) #94529552 válasza JokerMaffia (#10233) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem a tévétől függ, hanem attól, hogy a PC-ről át tudod-e vinni az 5.1-es jelet. Mert gondolom a filmezéshez kellene. A tévével nem sok 5.1-es adást lehet találni, de ha ezt kérdezed, akkor HDMI, vagy optikai csatlakozós erősítő kellene. Ha jól tudom.

(#10235) BerGeri


BerGeri
tag

Sziasztok!

Ezt a TV-t néztem ki: [link]

Tudnátok légyszi tapasztalatokat írni?

Köszi!

(#10236) Luck Dragon válasza BerGeri (#10235) üzenetére

Minimális a szerviz háttere alkatrészileg. Bármi baja lesz sokkal többet kell várni a javítására mire megrendelik és megjavítják a készüléket, de önmagában jó készülék. Természetesen későbbiekben ez változhat.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10237) dualcore válasza JokerMaffia (#10233) üzenetére


dualcore
őstag

Közvetlenül a tv-ről 5.1 hangot nem tudsz levenni analógban, hogy a géniuszod megszólaljon. Mivel a tv digitális a genius pedig analóg. Így marad az a megoldás hogy pc-ről viszed HDMI-n a képet a tv-be, és ha van 5.1 hangkártyád a pc ben, akkor onnan a genius-ba.

(#10238) Luck Dragon válasza dualcore (#10237) üzenetére

Esetleg szoftveresen tudja még átalakítani, pl Mátrix vagy egyéb funkciós elnevezés alatt meglelhető ez a beállítás.:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10239) TIT válasza Luck Dragon (#10236) üzenetére


TIT
veterán

Mi ennek az oka,nem eu modell?

BerGeri: 15-tel többért már 42-es 7109 kapsz amivel jobban jársz.

[ Szerkesztve ]

(#10240) Luck Dragon válasza TIT (#10239) üzenetére

TIT.
Ha a bárkód a készülék hátoldalán 10 vagy 12 akkor de igen.Inkább csak azaz oka hogy kis hazánkban igen kevés helyen forgalmazzák .Attól még meg tudják csinálni, csak lehet hogy egy picivel többet kell várni:)
BerGeri.
Ahogy TIT kolléga is írja minimális ráfizetéssel a 7109 sokkal jobb vétel. Mindenféle szempontból. ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10241) BerGeri


BerGeri
tag

Köszönöm a válaszokat! Amit ajánlottatok az passzív 3D, és sajna kis szobám van, és kb 2 méterről tudok max TV-zni. Azt olvastam, hogy az aktív 3D jobb. De semmi tapasztalatom nincs sajnos e téren.

(#10242) Luck Dragon válasza BerGeri (#10241) üzenetére

Tessék be menni egy mm-be és kipróbálni jó alaposan :) Szerintem a 2m nem akadály de ez emberi szem is közre játszik hogy kinek hogy jön ki a 3D tartalom.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10243) dualcore


dualcore
őstag

Itt egy összefoglaló link a 2015 Európai modellekről. Akit érdekel.

(#10244) Luck Dragon válasza dualcore (#10243) üzenetére

Szuper :C Állítom ha holnap Elefant HZ-val átvizsgálja és összevetésbe kerül az én listámmal amit egy hónapja adtam neki. Mi a manó lesz itt. :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10245) dualcore válasza Luck Dragon (#10244) üzenetére


dualcore
őstag

Ő az aki azokat a jó kis cikkeket írja?

(#10246) Luck Dragon válasza dualcore (#10245) üzenetére

Igen ő

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10247) dualcore válasza Luck Dragon (#10246) üzenetére


dualcore
őstag

Add át neki üdvözletem, nagyon szeretem a cikkeit. :R :R :R

(#10248) TIT válasza BerGeri (#10241) üzenetére


TIT
veterán

Az más,nekem 2 m-ről a 37-es is nagy.
Azért vásárlás előtt próbáld ki az aktívot nehogy ne bírja a szemed egy idő után.Vibrál stb.

(#10249) octavio


octavio
csendes tag

Tanácsot, véleményt szeretnék kérni. TV csre előtt állok, mert a család elkunyerálta a 32pfl5008 tvmet és záros határidőn belül kellene egy utód. A 42pus7809 modellt néztem ki, de elég sok jó mellett elég sok rosszat is olvastam. 80%-ban monitorként használom a tv-t egy Lenovo x230t-vel összekötve.
Ezért gondolkoztam UHD-s modellen, mert ugyan a gép nem tudja az UHD felbontást, de 32 collon is látom a képpontokat, 42-esen meg felskálázva, a panel natív képességeit kihasználva szebb képet kapnék.

Eddig az elméletem :) A HDMI 2.0 hiányával tisztában vagyok, megelégszem a felskálázott FullHD tartalommal is.

Ambilight és a passzív 3d nagyon bejött azokról nem mondanék le.

Szerintetek így érdemes lehet megvenni? Vagy mikor jelenik meg kb. a 43pus7100?

[ Szerkesztve ]

(#10250) BerGeri válasza TIT (#10248) üzenetére


BerGeri
tag

Köszönöm a válaszokat és tanácsokat!

Írtátok, hoyg ez a TV mindenben jobb: [link]

Mire értitek ezt? Nálam a képminőség és a színek a legfontosabb.

Köszönöm mégegyszer!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.