Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11501) allein válasza #46372352 (#11499) üzenetére


allein
addikt

Teljes kereséssel próbálkozz, nekem is így sikerült. #11466 -ozakila - Közszolgálati csatornákat még nem sikerült beállítanom, pedig úgy csináltam ahogy fentebb a linkben szerepel.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11502) Luck Dragon válasza JokerMaffia (#11498) üzenetére

Vannak itt 6809 gazdik fent a gyors keresőbe be írod akkor megleled a hozzá tartozó hozzászólásokat, ön magában akiknek van szeretik. :K

roni009

Nem érte valami behatás? Gondolok itt valami pici ütésre vagy valami akár véletlenül is.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11503) #94529552 válasza JokerMaffia (#11498) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem az okos része a drága a tévéknek, hanem a jó képminőség. Az csak tartozéka a jobb tévéknek. Már olvastad ezeket a hsz-eket: [link]?
Attól függ, hogy mire használnád, mert ez 4K-s de ahhoz pár dolog hiányzik belőle, mint a HDMI2.0, HEVC...: [link] , de az ára tényleg nem rossz. Én inkább tavalyi 7-es FHD-t, vagy 2015-ös 6-os FHD-t, vagy idei 4K-s tévét néznék a minőség érdekében.

(#11504) roni009 válasza Luck Dragon (#11502) üzenetére


roni009
csendes tag

Nem emlékszek rá, hogy érte volna. Nemrég inviteles ci kártyát raktak arra az oldalra. Javítható ez a hiba?

(#11505) Luck Dragon válasza roni009 (#11504) üzenetére

Kijelző elszíneződés sok mindentől lehet,típusfüggő is.
-Ragasztó engedés
-Ütés,sérülés
-Háttér Led egység meghibásodása
-Anyagfáradás
-STB

De minden esetben kijelző csere lesz a vége, és az jó nagy "műtét" .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11506) Shenkick


Shenkick
csendes tag

Sziasztok!

Májusban vásároltam egy Philips(42PFS7109/12) televíziót, ami holnap megy fel Budapestre a Szervíz KFT-hez javításra, mert iszonyatosan szellem képes, gyorsabb kamera mozgásnál be égnek a körvonalak(arcok, autok,stb.) valakinek vannak szerviz tapasztalatai vagy hasonló problémával találkoztatok már?

(#11507) roni009 válasza Luck Dragon (#11505) üzenetére


roni009
csendes tag

Köszönöm.

Akkor annyira nem fog zavarni, azon a területen inkább csak sötétebbek a ledek. Olyan mintha oda nem érne el elég lednek a fénye a világosabb színeknek a kirajzolásához.

(#11508) sirály69 válasza Shenkick (#11506) üzenetére


sirály69
őstag

Nekem 4. hete lesz holnap, hogy náluk van a tv-m...., bár nem ilyen hibával. :O

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11509) Luck Dragon válasza sirály69 (#11508) üzenetére

Sajnos igazam lesz, :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11510) Shenkick válasza sirály69 (#11508) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Hát ez fantasztikus, beszéltem az egyik szervizes emberrel és kérdeztem tőle, hogy legrosszabb esetben meddig lesz ott a tv-m és azt mondta, hogy 4-5 nap!
Nagyon tartok ettől a javítástól így, hogy házhoz sem jöttek, hogy legalább elismerjék a hibát, és, hogy sértetlenül veszik át a készüléket javításra.
Csak szimplán futárt küldenek érte.

(#11511) ANDROID??? válasza Shenkick (#11510) üzenetére


ANDROID???
addikt

Javaslat, jól fotózd körbe, mielőtt elküldöd :K

[ Szerkesztve ]

(#11512) JokerMaffia válasza #94529552 (#11503) üzenetére


JokerMaffia
tag

Sziasztok!

Ismételten köszönöm Luck Dragon, Pumma . Igen a hozzászólásokat olvastam. A készüléket általános műsorok megtekintésére használnám, néhány 3D-s film megnézésére, adathordozókról. Képátló és az ára, ami megnyerő volt számomra. Az okos funkciói nem érdekelnek. Valószínűleg nem fogom őket használni, megelégednék csak a 3D - vel :)

J.M.

[ Szerkesztve ]

(#11513) Asrach


Asrach
tag

Sziasztok!!

Szeretnék egy kis segítséget kérni: egy tesztet tud küldeni nekem erről a tvről valaki : Philips 50PFH6550/88

Nekem ami számít az a jó kontraszt színhűség és egy viszonylag jó input lag.

Ezen kívül érdekelnének tapasztalatok.

ÜDV!

(#11514) dvogabi válasza Shenkick (#11506) üzenetére


dvogabi
tag

Ne idegelj!
Ugyanilyen tv-m van szintén májusi vétellel.
Szoftvert frissítettél?Ha igen melyikre, júniusi vagy augusztusi?
...Csak hogy tudjam mire számítsak.
THX!

(#11515) sirály69 válasza Luck Dragon (#11509) üzenetére


sirály69
őstag

Amennyiben holnap sem tudnak jobb hírekkel szolgálni, kérni fogom a készülék cseréjét....

Szerver Hosting Debrecenben

(#11516) Shenkick válasza dvogabi (#11514) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Nem szeretnélek! :)
Frissítettem a legújabb van rajta, tegnap ellenőriztem.
Olyan szinten szellemképes, hogy valami hihetetlen, gyorsabb kamera váltásnál beég a kép egy-két másodpercre....szörnyű..... :(
Remélem Neked nem lesz ilyen problémád, na meg, hogy az enyémet is gyorsan és szakszerűen javítják/cserélik!

(#11517) Luck Dragon válasza Asrach (#11513) üzenetére

Syc nevű tagunknak van ilyen készüléke ha jól rémlik, szerintem érdemes öt is megkerdezni. :) Tesztet nem tudok mondani mert telefonról vagyok.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11518) dvogabi válasza Shenkick (#11516) üzenetére


dvogabi
tag

És frissítés után jöttek a gondok?
Amúgy köszi.....:)

(#11519) allein válasza Shenkick (#11506) üzenetére


allein
addikt

Kettő évvel ezelőtt vásároltam egy Philips készüléket, nem tudom a pontos típust, akkoriban 220.000 ft. volt. Egy hónap után szoftver frissítés után jöttek a gondok. Ugyanabba a szervízbe vitték be, előtte próbálkozott a Philips kolléga, házhoz jött és régebbi rendszert próbált visszavarázsolni, nem járt sikerrel. Ezután bevitték és másfél hónap után még mindig nem kaptam vissza :N Ekkor úgy döntöttem, hogy nem kérem vissza. Kaptam kuponokat, dobtam egy kis pénzt és vettem egy másik nem Philips készüléket :K Első tv-m az egy Philips, dual ambi light, amit a mai napig is imádom :D Szóval, kitartás és remélem a te esetedben gyorsabb lesz a javítás :C

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11520) Shenkick válasza dvogabi (#11518) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Nem, mindig is gyanús volt a kép, csak nem nagyon néztem tv adást, külső forrásról néztem filmeket ott nem volt ilyen gond, most, hogy el kezdődöttek a bajnokságok kezdtem többet tv-t nézni, de alapból a digire gyanakodtam, de kijöttek ki cseréltek minden csatlakozót és kábelt sőt még dobtak egy keveset a bejövő jelen is de hiba sajnos még mindig fent áll.

Igazán nincs mit, jó készülék ez, minden gyártásnál lehetnek hibás darabok én kifogtam egyet sajnos.

(#11521) syC


syC
addikt

Üdv!

Eszembe jutott még egy hibajelenség. A tv-t cl kártyával használjuk (upc), mert utálom ha sok kapcsoló van. A jelenség az hogy a 'tv guide' gombot megnyomva belépek a "műsorújságba", kiválasztok egy csatornát, rányomok, behozza. Viszont: ha ezek után megint megnyomom a guide gombot, néha függetlenül attól, hogy éppen hanyadik csatornát néztem, vissza ugrik a műsorújságban az első csatonára, ami eléggé bosszantó tud lenni.

Egyedi a jelenség, vagy más is találkozott már ezzel?

Jó éjt :)

(#11522) access_denied


access_denied
senior tag

Valakinek van tapasztalata 49PUS7150-el kapcsolatban? Akár személyes, akár neten olvasott...

(#11523) Shenkick válasza allein (#11519) üzenetére


Shenkick
csendes tag

Hát ez nagyon jó, ha most én is meg szívom ezt akkor tényleg soha többé philips-et!
Nekem legrosszabb esetre is 4-5 munkanapot mondtak....
Köszönőm, majd ha történés van jelezni fogom, remélem csak pozitív dologról fogok tudni beszámolni.

(#11524) allein válasza Shenkick (#11523) üzenetére


allein
addikt

Nem a készülékkel van a gond, hanem a szoftverrel, régebbi típusoknál a menü lassú. Meg lehet szokni. Annó azt mondták, hogy azért volt lassú a folyamat mert a szoftver fejlesztők ázsiaiak :D Qurvára nem nyugtatott meg :N Amikor lecseréltem a Philipset akkor egy Samut vettem helyette. Mai napig úgy vagyok vele, hogy a régebbi Philipsnek sokkal szebb a képminősége mint a jóval drágább Samunak :K

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11525) sirály69 válasza sirály69 (#11515) üzenetére


sirály69
őstag

Most kaptam facebookon:
"Kedves Imre!

Utánajártunk, és azt a választ kaptuk, hogy hamarosan visszakapják a készüléket. Több alkatrészt is kellett cserélni, aminek érkezésére várt a szerviz, de a készülék már elkészült, szállításra vár, úgyhogy reményeink szerint mihamarabb újra otthon lehet! smile hangulatjel

Üdvözlettel:
Philips TV Admin"
Lehet hogy napokon belül megkapom... :Y

Szerver Hosting Debrecenben

(#11526) szabop18064 válasza tlaci72 (#11451) üzenetére


szabop18064
csendes tag

Nekem is ugyanez a problémám.

(#11527) szabop18064


szabop18064
csendes tag

Sikerült megoldanom. Újra programoztam a csatornákat. csatorna keresésnél Én a Diginél a Svédországot jelőltem be. Majd ott a beálításnál a jel sebbességnél kézire álítottam. Mivel alapba nem tudja a 6000-es sebességet. Majd beállítottam a 6000-est és a 6900-ast. Majd a gyors keresés helyet a teljes keresésre mentem. Itt már megtalált majdnem mindent. Egyedül 1 frekvenciát nem. De azt kézzel hozzáadtam. A frekvencia kiosztás megtalálható a digi honlapján a csatorna kiosztásnál.

(#11528) JNSK


JNSK
aktív tag

Sziasztok. Adott egy 42PFH6309/88 készülék. Egyszer csak azt vettem észre, hogy a jobb oldali hangszoró nem "szór" mély hangokat.. nagyon gyéren szól.. youtube-n néztem mindenféle stereo tesztet, és nagyon egyértelműen rosszul szól a bal oldalihoz képest. Hardveres hiba, vagy előfordulhat hogy valami rossz beállítás? Ha hardveres, akkor (garanciális javítás) milyen a philips szervíz? Mennyire kínszenvedés? (Euronicsban vásároltam, kb 3-4 hete.)

[ Szerkesztve ]

(#11529) #94529552 válasza sirály69 (#11525) üzenetére


#94529552
törölt tag

Akkor lehet örülni. Úgy tudom, hogy csak a 3. hasonló hibánál lehet a készülék cserét kérni.

(#11530) sirály69 válasza sirály69 (#11525) üzenetére


sirály69
őstag

Most beszéltem a szervizzel és elméletileg szerdán hozza a futár..., már mint a tv-et. ;]

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11531) allein válasza szabop18064 (#11527) üzenetére


allein
addikt

Hiába keresem kézzel frekvencia szerint az M1-et, nem találok semmit :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11532) sebgutkopf válasza allein (#11531) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Srácok, most komolyan! Ki néz ma M1-et? Tényleg annyira hiányzik az új m1 tartalma, hogy megéri ezen görcsölni?

[ Szerkesztve ]

(#11533) #94529552 válasza sebgutkopf (#11532) üzenetére


#94529552
törölt tag

Miért ne nézhetné, vagy tilos? Sportot szabad nézni?

(#11534) azigazimoris válasza sebgutkopf (#11532) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Nem nyilvánítalak semminek, de bazdmeg tv-ről szól a fórum. A tv-n meg jöjjön a tv csatorna könyörgöm ! ...

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11535) allein válasza sebgutkopf (#11532) üzenetére


allein
addikt

Nem az a gond, hogy ki nézi :D Maga a tény, hogy nem tudom beállítani. Kiderült, hogy a Samu tv-n sem tudom beállítani, valamit qurvára nem jól csinálok :U

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#11536) zorromoto


zorromoto
senior tag

Sziasztok !

Én is bele estem ebbe a csatorna újratelepítés mizériába.Én megtaláltam színte mindent.Finnországra állítottam a régiót viszont most jön a bibi.A műsorúság felülete viszont megváltozott és hol rendes karakterek vannak hol nem olvasható karakterek.Létezik hogy ez a felület annak az eredménye hogy nem Magyarországra van állítva?

[ Szerkesztve ]

(#11537) TIT válasza zorromoto (#11536) üzenetére


TIT
veterán

Magyarországon se mindig jó,valakinek Finnen jó vagy belgiumon.
Én nyomtam egy frissítést és meglett az axn,amit máshova tettek.

(#11538) cigam válasza allein (#11535) üzenetére


cigam
félisten

#11474

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11539) Yani_


Yani_
csendes tag

Sziasztok!

Ezzel, a napokban történt (nálam DIGI Kábel TV) újrahangolással én is megszenvedtem. Vagy nagyon keveset talált (23 db csatornát), vagy a közszolgálatiak - és érdekes módon a 770 MHz-en lévők - kivétel mindet. (modell: Philips 40PFL5537H/12)

Szóval akkor a telepítés teljes menete röviden...

1) csatornák újratelepítése (teljes telepítés)
MENÜ (HOME) gomb
- Beállítás / Csatornák keresése / Csatornák újratelepítése / Németország / Kábel (DBV-C)
- [Beállítás] gomb / Jelsebesség üzemmód: Automatikus / Frekvenciakeresés: Teljes keresés / Frekvencialépcső mérete: 8 MHz / [Kész] gomb

Én az analóg beállítást kikapcsoltam (csak digitálisakat szoktam telepíteni), illetve a szabad+kódoltakat állítom igenre.

- [Indítás] gomb

Pár percig el fog szöszölni. Nálam 104 csatornát talált. A hiányzó, maradék csatornákat az alább leírt módon vettem fel, a régieket, korábban telepítetteket meghagyta.

2) csatornák frissítése (kimaradtak telepítése)
MENÜ / Beállítás / Csatornabeállítások / Csatorna beállítása / Teszt-vétel dig. üzemm.
- Jelsebesség üzemmód: Kézi
- Jelsebesség 1: 6.000
- Keresés gomb / MHz megadása / Keresés gomb
- és... amint megvan, Tárolás

Remélem, tudtam segíteni...

Üdv: Attila

(#11540) TiposTibi


TiposTibi
csendes tag

Tiszteletem!

Van egy Philips 50PFH4009 127cm tv-m.
Emagos már visszavittem volna.

Hibája:
Néha spontán kikapcsol. Idegesítő

De az új baja hogy mosódik a kép néha.

[link]

Ötlet?
Kábel Tvm van Tarr kft.. Koaxkábelt cserélték.
Jelerősség 100

(#11541) zorromoto


zorromoto
senior tag

Tudna valaki egy képet beilleszteni ,hogy hogy néz ki neki a műsorújság ?

kíváncsi lennék nagyon hogy nekem mitől válltozott meg .

[ Szerkesztve ]

(#11542) ozakila válasza TiposTibi (#11540) üzenetére


ozakila
tag

Üdv! Ez nem Tv hiba,vagy a szolgáltató eleve így küldi,vagy kábelezés,csatlakozás. A kikapcsolás milyen jellegű,pár másodperc és magától visszakapcsol?

(#11543) dvogabi válasza zorromoto (#11541) üzenetére


dvogabi
tag

Nekem ilyen, bár nekem még nem volt csatornarendezés a diginél.

(#11544) cigam válasza TiposTibi (#11540) üzenetére


cigam
félisten

No és a minőség? Mert az fontosabb a digitális adás esetén. Előtte is volt digitális vétel?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11545) zorromoto válasza dvogabi (#11543) üzenetére


zorromoto
senior tag

Köszi.
Na pont így nézett ki az enyém is,de helyette lett ilyen

[ Szerkesztve ]

(#11546) dewil666


dewil666
őstag

Sziasztok!

Tv vásárlás előtt állok és az a kérdésem hogy milyenek a Philips tv-k? Itt a megbízhatóságra dondolok!
Esetleg erről vélemény: Philips 40PFH5300H/88 Full HD 200Hz LED

Köszönöm a segítséget!

KLÍMA szerelés, telepítés, karbantartás! dewil666 felhasználónak 270, 940 (régi) pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Motoros üdvözlettel ! ! ! Ne vezess olyan gyorsan hogy az őrangyalod lemaradjon!

(#11547) cigam válasza zorromoto (#11545) üzenetére


cigam
félisten

Hja kérem, aki az internetes műsorújságot használja és nem a szolgáltató által sugárzott EPG-t ;-)
Nincs okos TV-m, de olvasd el a manuel-t, hátha ki/átkapcsolható.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11548) zorromoto válasza cigam (#11547) üzenetére


zorromoto
senior tag

Nem kapcsoltam semmit át. Egyébként újratelepitettem Magyarországi regioval és visszaállt az eredeti állapot.

(#11549) cigam válasza zorromoto (#11548) üzenetére


cigam
félisten

Pedig jó dolog a gracenote-ot használni. Legalábbis nekem tetszik, hogy pl. nem csak a következő 1-2 nap műsorát látja, hanem 1-2 hétre előre. Mondjuk az ékezetes bötük kezelése siralmas. Nem hiszem el, hogy 2015-ben ez akkora kihívást okoz.

[ Szerkesztve ]

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11550) sebgutkopf válasza #94529552 (#11533) üzenetére


sebgutkopf
őstag

Tilosnak nem tilos, de tartalom fogyasztás szempontjából tényleg annyira releváns kérdés?

A csatorna témája, propagandája (az erre elköltött pénztömeg) önmagát minősíti. Ez most komolyan hiányzik? Vagy te benyeled azt ami ott megy? :(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.