Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#10051) TIT


TIT
veterán

48PFS6719/12 típusról nem is tudtam,mall.hu csehektől szállít,azokkal vigyáznék.
Amúgy aktív 3d-s.

(#10052) #94529552 válasza zooeyglass (#10048) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ne azt nézd, mert ami 48"-os, az pont samu panelos és aktív.

TIT Mivel cseh, magyar, szlovák, és lengyel cég is, és szerintem a cseh és lengyelországi tévé gyáraktól szerzi be a tévéket elsősorban.

[ Szerkesztve ]

(#10053) csalafinta65


csalafinta65
senior tag

A mall.hu-nál mát többször vásároltam. Volt olyan, hogy egy táblagépet másnap a boltjukba visszavittem, és 2 napon belül visszautalták a gép árát!

[ Szerkesztve ]

(#10054) adam1 válasza zooeyglass (#10048) üzenetére


adam1
aktív tag

És ehhez mit szólnál [link]

Az élet,életveszélyes!Eddig mindenki belehalt!

(#10055) csalafinta65 válasza adam1 (#10054) üzenetére


csalafinta65
senior tag

NAGYON JÓ AJÁNLAT!!!

(#10056) süti5 válasza csalafinta65 (#10055) üzenetére


süti5
őstag

Ja, csak olvasson utána itt a fórumban a tv-nek, jelige nem minden arany ami fénylik:)

(#10057) csalafinta65 válasza süti5 (#10056) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Érdekes, hogy a tesztek mást mondanak.

(#10058) süti5 válasza csalafinta65 (#10057) üzenetére


süti5
őstag

Akkor vegyél:)
Mivel itt a fórumon is leírta már dualcore, és volt szó róla, nem ismétlem.

(#10059) Luck Dragon válasza süti5 (#10058) üzenetére

Ebben igazat kell hogyha adnak, kolléga vett ilyent és nem volt tőle boldog (Dualcore) .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10060) dualcore válasza adam1 (#10054) üzenetére


dualcore
őstag

A linkeden lévő kép is becsapós, mivel csak 2 oldalas Ambi van benne.

És nem ajánlott készülék!!!

(#10061) zooeyglass


zooeyglass
újonc

a fehér még nem is zavarna, az aktiv 3d már kicsit jobban...
a 48colost a clickshopnál láttam 180ért, igazából a 200 a nagyon fájó felső határ lenne, és az is csak inkább 0%-os helyeken...
körbenézek lg fronton is, hátha akad valami, esetleg ajánlásokat 47-48col-tól felfelé szivesen vennék:)
szobaméret miatt ennél nem nagyon szeretnék kisebbet semmiképpen, bár tudom hogy a nagy is jó is és nem nagyon drága is az elég nehezen összehozható...
köszönöm mindenkinek az eddigi segitő válaszokat!

(#10062) TIT válasza zooeyglass (#10061) üzenetére


TIT
veterán

Ha nagy kell vegyél kivetítőt,a koreaiak elég gyengék ha nem hd-t nézel.

(#10063) Luck Dragon

Philips=47PFS7109
LG=47LB730V

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10064) #94529552 válasza zooeyglass (#10061) üzenetére


#94529552
törölt tag

LG 47LB671V
TIT :N Kivetítőt vászont és moziszobát? 500k sem lenne elég egy alapkivitelhez.

(#10065) TIT válasza #94529552 (#10064) üzenetére


TIT
veterán

Kijön a feléből,külön szoba nem kell.

(#10066) csalafinta65 válasza zooeyglass (#10061) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Kár volt itt bohóckodnod...kilóg a sgged, de óriás TV kell. Köszi, hogy itt voltál, és hogy segítséget kértél...kaptál eleget.

(#10067) zooeyglass válasza csalafinta65 (#10066) üzenetére


zooeyglass
újonc

én is néztem az LG=47LB730V és LG 47LB671V-t is tegnap, a kettő közül lesz valamelyik.
köszönöm a segitséget!

csalafinta65, Neked külön köszönöm a szinvonalas hozzászólást, én köszönöm hogy itt lehettem. nem árt mondjuk különbséget tenni a kilóg a segge és a nem hajlandó 200k-nál többet tv-re áldozni között, de azt gondolom hogy még ha ki is lógna a seggem akkor sincs azon szégyellni semmit se azon hogy egy fórumon kérek segitséget olyan témában amihez nem értek, hogy a körülményekhez mérten a legjobb döntést tudjam meghozni.

(#10068) süti5 válasza csalafinta65 (#10066) üzenetére


süti5
őstag

ez most mi?

(#10069) csalafinta65 válasza zooeyglass (#10067) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Elég volt a köszöngetésből. Húzz az LG topikba. 47-es TV....Érdekes, hogy eddig 55-ről szólt a fáma...Abban kutakodtunk számodra.Megjegyzem van ott pénz, csak sz@revőskdsz. Rólad ennyit. Egyébként biztos vagyok benne, hogy LG-t sem veszel, mert túl kicsi lesz, vagy valami mást találsz ki.Választ nem kérek.

(#10070) csalafinta65 válasza süti5 (#10068) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Sütikém! Csak annyi, hogy egy csomó időt rááldoztam erre a fickóra, hogy segítsek neki. Abban a tévedésben voltam, hogy a Philipset favorizálja. Erre itt benyögi a legvégén, hogy a 47-es is jó lesz neki az LG-ből.Korrekt.

(#10071) süti5 válasza csalafinta65 (#10070) üzenetére


süti5
őstag

1. nem Sütikèm, hanem Süti vagy Sùti5.
2. kissé beteges a stílusod, biztos nem mondták még

(#10072) zooeyglass válasza csalafinta65 (#10070) üzenetére


zooeyglass
újonc

nem favorizálom a philips tv-ket, hanem láttam egy tipust 55-ös méretben számomra elfogadható áron és szerettem volna utánakérdezni hogy valakinek van-e vele tapasztalata mert nekem nincs.
mivel többen is irtátok hogy nem túl jó, elkezdtem visszavenni az elvárásokból mert a kommentek alapján azt gondoltam hogy ilyen méretben nem lesz jó tv.
azért váltottam lg-re mert az legalább úgy tűnik tuti passziv, és a tapasztalatok is jobbak vele ahogy olvastam.
a Ti és Te hozzászólásaid alapján jutottam erre a következtetésre, azt hittem ez a fórum arról szól hogy segitséget kaphasson az ember ilyen kérdésekben, és eljusson egy döntésig.
úgy látszik ez csak Neked magas, más érdekes módon nem küld el az anyámba hogy mit képzelek hogy keresgélek a lehetséges megoldások között.

a stilust nem kommentálom, szerintem magáért beszél, a szánalmas személyeskedésedről nem is beszélve, a magaspont az hogy még azt is tudod hol mennyi pénz van mire sajnálom...

bocsánat a hosszú kommentért és az off topic-ért mindenkitől.

[ Szerkesztve ]

(#10073) tkonya válasza csalafinta65 (#10069) üzenetére


tkonya
aktív tag

Most tényleg ne haragudj, de milyen stilus ez? Idejött valaki, érdeklődött. Azért mert nem philips párti még nem kellene így írni senkinek. Engem se hajtottak el az lg topickból, pedig elsőre a régi tv-t arra akartam cserélni. Végül philips lett.
Bárki idejön, elolvassa amit írtál, és biztos hogy nem fog kérdezni. Baromi rossz a felfogásod ezzel kapcsolatban.

Motorola Edge 30 Fusion

(#10074) Luck Dragon

Megkérlek titeket hogy hagyjátok abba!

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10075) dualcore


dualcore
őstag

Ez egy fórum, bárkit szívesen látunk, és meghallgatunk, attól függőben kinek mi jön be. Ha valakinek menet közben változik a véleménye azt pedig elfogadjuk. Ez a dolgok normális menete.

(#10076) Dave567 válasza dualcore (#10075) üzenetére


Dave567
addikt

Pont az Lg topic nem erről híres.... :((
Tudod mit kaptál volna azért mert nem az LG-t ajánlod? Felakasztanának.... Meg ez LG-topic, szerinted mit ajánlunk? De hiába jobb a Samu pl. nàla, ugy is azt mondják, hogy az LG-t, és nem terelik a kérdezőt a helyes útra..

(#10077) tkonya válasza Dave567 (#10076) üzenetére


tkonya
aktív tag

Erről még annyit, oszt részemről befejezve...azért mert más fórumokon úgy viselkednek, az még szerintem nem követendő példa.

Motorola Edge 30 Fusion

(#10078) Luck Dragon

MM-ben a 48PFS8109, tv 260E apadt vissza az ára:)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10079) dualcore válasza Dave567 (#10076) üzenetére


dualcore
őstag

Nem ismerem az LG topikot, bár állítottam már be néhány LG tv-t de keveset. Azt hogy ők hogy viselkednem odaát, az legyen az ő problémájuk. Mi itt legyünk meg normálisan!!!

(#10080) Monya78 válasza Luck Dragon (#10078) üzenetére


Monya78
veterán

Pont ezt a Tv-t néztem ki magamnak.

Úgy tűnik a 7008-as philipsem-re lesz vevő...már úgy is nagyon felmérgelt ez a tv, mostanában azt játsza velem hogy kb. kéthetente lereseteli a kép-hang beállítást.

48PFS8109-nél az androidos rész csak a smarton belül van? A TV menü vajon a szokásos csiga lassúságú?

(#10081) Luck Dragon válasza Monya78 (#10080) üzenetére

Székesfehérváron néztem az árát, Online még nem változtatták meg az árcímkéjét.
Lényegében az OS Android De egy felújított HBB felület ,nem kell tartani a lassú menütől de ellenben meg kell szokni. És nem kap 5.1 lollit arra készülj fel , Hogy miért? a gyenge hardverért.
De önmagában nagyon jó kis tv.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10082) Monya78 válasza Luck Dragon (#10081) üzenetére


Monya78
veterán

Még van egy-két hónapom az eladásig, addig még mehet lefelé az ára

Ahogy látom ez a 2db szélekre kitett lábak Nálam nem lennének jók, a képeken viszont az is látszik hogy középső lábat is lehetne rárakni, ez vajon benne van a csomagban vagy külön tartozék:

(#10083) Luck Dragon válasza Monya78 (#10082) üzenetére

Mellékelt tartozékok a készülékhez a következők.
>2 db aktív 3D szemüveg
>Sarokállvány
>Távvezérlő
>2 db AA akkumulátor
>Hálózati tápkábel
>Gyors üzembe helyezési útmutató
>Jogi és biztonsági brosúra
Opcionális tartozékok
>Aktív PTA509 szemüveg
>Aktív PTA519 szemüveg

Nincs információm hogy lenne más talp a készülékhez , de jogos a talp kialakításának megléte, így arra gondolok hogy más régiókban külön kapható talpazatot is lehet vásárolni hozzá, úgy mint 2013-mas Glória készülék esetében. Az én "személyes" meglátásom jobb a sarokállvány megléte hisz így a kamera bekapcsolása után látványosabban néz ki mikor legördül a kis "zsebből" és ráng mosolyog a kamera lencséje skype hívásakor.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10084) Monya78 válasza Luck Dragon (#10083) üzenetére


Monya78
veterán

Tehát gyárilag nem adják...

Nálam a TV tartó szekrény keskeny (90cm-es) ezért nem jó a sarok állvány, de nem probléma van fali konzolom, legalább az alsó sor ambi fény is jobban fog látszódni, több teret hagynék mint a sarok állvány magassága.

Köszi!

(#10085) deka01


deka01
újonc

Sziasztok!
Nem régen vásároltam egy 7109 es televiziót 47-es méretben. Gyors mozgásoknál kicsit elmosódik a képe. Például ha gyorsan megfordítja egy ember a fejét, akkor a fekete haj körül borzasztóan néz ki... és foci meccs közben is furcsa a kép. Gyors labda és kameramozgásoknál picit mintha sávosodna és halvány függőleges fehér foltok tűnnek fel, de ha lelassul a mozgás megszűnik a hiba.

Valaki találkozott hasonló hibával? Beállításokkal lehet ezt valahogy orvosolni? Vagy érdemes felkeresnem a szervízt. Amúgy szép a képe de így idegesítő nézni...

(#10086) Funky0220


Funky0220
csendes tag

Hello!

Nagyon új vagyok Philips vonalon... Az LG a Samsung és a Sony-t ismerem, viszont most úgy tűnik nagyon bele szerettem egy Philips 42pfh6309/88 TV-be. Előszőr is Én a TV-m monitorként használom másodlagosan TV adás nézésére. Full HD-ban játszom gépről és sokat filmezek. Mivel "okos TV" azért jó lenne 1-2 funkciót használni is belőle. Nekem való ez a TV? Nagyon félek tőle. Ahogy láttam videókon kicsit "röccenős" lassúcska maga a TV, amit még talán el is tudok viselni, de a "ms" időről semmilyen információt nem találok és a játékaimhoz nem hinném, hogy jó lenne egy sok "ms"-es TV. Valóra vállhat ez a szerelem, vagy keressek másik partnert?

Előre is köszi! Üdv! :R

(#10087) #94529552 válasza Dave567 (#10076) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ez a dolgok félremagyarázása csupán. Annyit mondanak, mint minden más rendes márkaspecifikus topikban, hogy mégis mit vár el a kérdező(jogosan), és szólnak neki hogy eltévedt. Ez teljesen rendben van így, mert kb 100-ból 99 ember a saját választottját dicséri. A legtöbben egymárkás fórumozók, kevés a kivétel, mint Steven, vagy dualcore.
deka01 A focimeccs közbeni dologra szerintem nincs megoldás, ez az LCD-k jellegzetessége, egyiken jobban látszik, másikon kevésbé. Nem mindenki érzékeny rá, én például látom ezt a hibát IPS-es és VA paneles tévéknél is, de annyira nem zavar, mint téged.

[ Szerkesztve ]

(#10088) Dave567 válasza tkonya (#10077) üzenetére


Dave567
addikt

És (10079) dualcore:

Egyetértek.. :R
Csupán a kioktatásra írtam ezt, hogy más topicokban sem rózsás a helyzet.

(10087) Pumma: Igen ám, de ha jobb nála mondjuk az adott Samu, akkor nem mondom azt neki hogy vegye az LG-t, hanem udvariasan megkérem fáradjon át a Led/Lcd topicba, de sajnos ilyenre elég kevés példa van.
Nem pedig le hurrogom hogy buta gyerek, szerinted mit fogunk itt ajánlani...

Amúgy meg nem feltétlenül îgy van, hogy csak a saját tévéjét favorizálja valaki.

(#10089) tkonya válasza deka01 (#10085) üzenetére


tkonya
aktív tag

Amennyiben a zajcsökkentést bekacsolom, a foci konkrétan a fű elmosódása miatt élvezhetetlenné válik. Többek között ez a funkció ezért lett kikapcsolva nálam😃

Nálad is erről lehet szó? Mert a fenti funkció teljes kikapcsolása után sem lett tökéletes, de sokkal élvezhetőbb.

Motorola Edge 30 Fusion

(#10090) csalafinta65 válasza deka01 (#10085) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nekem ugyanez a Tv-m van. Zajcsökkentés minimálra van állítva. Semmi olyat nem tapasztalok, mint Te.Megfontolnám a cseréjét, bár úgy láttam, hogy sehol nem lehet már kapni..

(#10091) csalafinta65 válasza #94529552 (#10087) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Foci meccsnél semmi zavaróval nem találkoztam.

(#10092) Luck Dragon válasza Monya78 (#10084) üzenetére

Ha fali konzolt fogsz használni akkor egyszerűen nem csavarozod fel a talpakat és a csomagolásában hagyod, a hátlapon található "gombákat" leveszed hogy hozzá tudj férni a konzol rögzítő menetekhez.Érdemes a kis "gombákat" eltenni későbbiekben ha már nem tartasz tovább igényt a konzolra vagy eladásakor esztétikailag és funkcionálisban több haszonnal kecsegtet. Igaz rendelhetsz hozzá de 4 db megvásárlásakor majdnem 2000Ft-ba fog fájni. :)
Amúgy ha jól rémlik a fórumon van egy kolléga akinek van egy 8109-se aki kettő hónapja írt róla ,szerintem kérdezd meg tőle mi a véleménye vásárlás elött ,és MM próbáld ki, ha nincs ott a távirányitó akkor tessék kiharcolni az osztályáért felelős munkatárstól és tüzetesen végig próbálni a tv belső és külső tartalmát(kamera) ;)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#10093) Monya78 válasza Luck Dragon (#10092) üzenetére


Monya78
veterán

Fali konzolos, gombás rész ismerős a 7008-as pályafutása elején falon lógott, annak is voltak "gombái" :)

Ahogy látom tlaci72 fórumtársnak van ilyen készüléke. Rákérdezek privátban hogy vált be...

(#10094) dualcore válasza deka01 (#10085) üzenetére


dualcore
őstag

Helló.
Nem írtad le hogy milyen szolgáltatással használod a készüléket. Ezek a problémák elsősorban akkor keletkeznek, ha "gyenge" vagy nem jó a bemeneti jel. A 7109 bőven jó készülék ahhoz, hogy ilyen problémák ne legyenek. És a sokszor emlegetett zajcsökkentő eljárás is okozhat ilyet (pont a gyengébb jel miatt). Érdemez megnézned a beállításokban, hogy a különböző digitális zajszűréseket vedd le minimumra, vagy kapcsold ki, akkor javulnia kell elvileg. Én is találkoztam hasonló problémával, és nem a készülék hibája volt a ludas.

Funky0220

Konkrétan nem ismerem ezt a típust, de ha már ott van nálad nagyon egyszerű kipróbálnod, hogy játékkal milyen az input lagg. Legtöbb tv készülékben lehet beállítani "számítógépes" üzemmódot amikor minimumra veszi a válaszidőt. Ilyet kellene keresni, vagy a HDMI bemenethez lehet hozzárendelni. A válaszidőket sajnos egyre kevésbé divat feltüntetni a gyártóknál, nem tudom miért. A menüben tényleg van némi kis "röccenés" de ezzel együtt lehet élni. :B

(#10095) Funky0220 válasza dualcore (#10094) üzenetére


Funky0220
csendes tag

Értem. Akkor megveszem. Köszönöm szépen a segítséget! Örök hálám! :R

(#10096) dualcore válasza Funky0220 (#10095) üzenetére


dualcore
őstag

Én már azt hittem megvetted! Előbb valahogy ki kellene próbálni hogy PC-ről hogyan viselkedik, mint írtam nem ismerem konkrétan. Ezt kérlek vedd figyelembe.

(#10097) Funky0220


Funky0220
csendes tag

Nem még nem vettem meg, csak nagyon jó árban lenne igazi alkalmi vétel lehetne! Valamit kitalálok. Köszönöm mégegyszer! Üdv!

(#10098) dualcore válasza Funky0220 (#10097) üzenetére


dualcore
őstag

Inkább tanács volt mint segítség, de nagyon szívesen. :R

(#10099) süti5


süti5
őstag

[link]

Ez király, de kiemelem ezt a részt:

"A 4K-s kijelzők egyre olcsóbbá válnak, így látszólag az UHD Blu-rayek terjedése elől is elhárulhatnak a legnagyobb akadályok.

Lassíthatja a folyamatot azonban, hogy a friss formátumot támogató lejátszók többsége a HDMI 2.0a kimenetet preferálja majd – egy olyan csatlakozót, ami egyelőre elérhetetlen, sőt, elődje, a HDMI 2.0 is ritkaságnak számít.
"

Ez csak azért király, mert enyémen pl. csak 1.4-es csatlakozó van, ami tudom, hogy elavult, de most már a 2.0 is az lesz??

(#10100) dualcore válasza süti5 (#10099) üzenetére


dualcore
őstag

Ez szívás. De a kérdés az hogy a 2.0 képes lesz e a formátum fogadására, vagy csak a 2.0a tudja ezt majd. Mert akkor én is bajba leszek. :O
Amúgy e miatt (dobtam ki) én is az első UHD t-met, na meg a gyenge képminőség miatt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.