Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2015-08-12 16:10:56

LOGOUT.hu

Philips LCD és LED TV-k téma összefoglalója

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#11301) Zoli1222 válasza Luck Dragon (#11300) üzenetére


Zoli1222
őstag

pfs/pfh stb...

Egyébként 2 tv között vacillálok : 42PFS7509 vagy 48PFS6719/12
A dilemma: kisebb képátló 3 oldalas ambilighttal vagy nagyobb képátló 2 oldalassal!
Tudom! Ezt nekem kell eldönteni. :B

[ Szerkesztve ]

(#11302) Luck Dragon válasza Zoli1222 (#11301) üzenetére

Lényegében az első szám sor a 32-40-48-50-55-65-84 stb az a készülék képátlójára gondol colban.

Az első kettő betű A panel felbontására
PH - Philips HD Ready LCD (1366x768)
PF - Philips Full HD LCD (1920x1080)
PU - Philips Ultra HD LCD (3840x2160)

A harmadik betű Tunerekre és a régiós hová tartozására.
Ѕ - Тunеr (аnаlоg, DVВ-Т/Т2/С/Ѕ/Ѕ2)
К - Тunеr (аnаlоg, DVВ-Т/С/Ѕ/Ѕ2 )
Т - Тunеr (аnаlоg, DVВ-Т/Т2/С )
Н - Тunеr (аnаlоg, DVВ-Т/С)
G - Тunеr (Ѕоuth-Аmеrіkа)

-Majd a betük utáni első szám 1-9 ig azaz osztály pl a 4-es az alsó kategória -9 pedig a Felső kategória.
-A harmadik szám, kisebb technikai és funkcionális különbségek a háttérvilágításos kijelzők, Ambilight- és más eltéréseket mutatják.
-Harmadik szám a típusnál található felhasználói különbségek. A stúktúrák (keret, a keret színek, a távirányítók). Ezek gyakran olyan egyedi verziók és különbözők ami a kisebb -nagyobb kereskedelmi láncoknál fontos megrendelések szempontok, Mivel a magyar ember a fekete, szürke színekkel ellátott tv-ket szeretik megvásárolni, ellenben Kínai felhasználok a színes tv-ket. stb,stb.
-Negyedik szám. a modell kidolgozása ,felszerelések biztosítása, szoftveres eltérések. Néha kivitelt képeznek az Aurea.

A végén a per jelzéssel ellátott jelek és számok a régiós/ országos hová tartozását és annak megfelelő mükődésének leírását tartalmazza. Példaként a /12 - Оrѕzág lіѕtа - régіó értékеѕítéѕі, rеgіónálіѕ а tеrmék hаѕználаtа, јеlzі а сѕороrt éѕ аz оrѕzágоt, de tudni kell (nіnсѕ hаtáѕа а funkсіоnаlіtáѕnak) Еzеk főlеg különbѕégеk а bеállítáѕоkon belül , pl nyelvi beállítások, földfelszíni beállítások stb.
De nem csak a /12 végzödés van hanem a kővetkezök:02 - Ѕváјс, Némеtоrѕzág, Аuѕztrіа, а Сѕеh Кöztárѕаѕág, Éѕztоrѕzág, Lеttоrѕzág, Тörökоrѕzág03 - Кínа05 - Еgуеѕült Кіrálуѕág éѕ Írоrѕzág08 - Оlаѕzоrѕzág10 - а kоntіnеntálіѕ Еuróра12 - а kоntіnеntálіѕ Еuróра (Јár. UК & ІRL)58 - Кеlеt-Еuróра - сѕаk 5éѕ 4 ѕоrоzаt60 - Оrоѕzоrѕzág, Кеlеt-Еuróра (еgуkоrі Ѕzоvјеtunіó оrѕzágоkbаn).78 - Вrаѕіl88 - Frаnсіаоrѕzág, Görögоrѕzág, Írоrѕzág ..98 - Аuѕztrálіа,00 -еgуеtеmеѕ

Hát röviden ennyi lenne :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11303) csalafinta65 válasza Zoli1222 (#11301) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Nagyobb képátló! Ha a kisebbiket veszed , később megbánod.

(#11304) Zoli1222 válasza Luck Dragon (#11302) üzenetére


Zoli1222
őstag

Köszönöm!

(#11303) csalafinta65: én is attól tartok! Amúgy 2-2,5m-ről néznénk...

(#11305) Luck Dragon válasza Zoli1222 (#11304) üzenetére

Ez szubjektív, én 2,5-3m nézem a 42" és nem érzem azt hogy kellene nagyobb, számomra ez ideális méret. Főleg ha hozzáveszem az ambilightott.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11306) dualcore válasza Luck Dragon (#11305) üzenetére


dualcore
őstag

Akkor ezen a kalkulátoron el fogsz szörnyülködni, hozzáteszem én sem szeretném így használni a méreteket. És nem is fogom.

(#11307) Jiier0 válasza Luck Dragon (#11298) üzenetére


Jiier0
csendes tag

Akkor marad a 7199. Sajnos a 230 nem fér bele a keretbe.

Erről esetleg tudnál (vagy bárki más) mondani valamit? Teszteket nem igazán találok
erre a modellre, a gyári specifikáció alapján pedig nem feltétlen tudnám eldönteni, hogy mi
merre, hány méter. :)

(#11308) csalafinta65 válasza dualcore (#11306) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Én a táblázat szerint nézem. 47" : HD és Full HD is kb.2.5 méter.

Luck Dragon nekem bizony 2,5 méterről a 42" kicsi volt. Igaz, a másik szobában ott volt a 47-es...Így lett aztán 2db 47PFS7109-em.

[ Szerkesztve ]

(#11309) Luck Dragon válasza Jiier0 (#11307) üzenetére

dualcore

Bármelyik oldal készíthet hasonló kalkulátort :U , de mindenkinek magának dönti el úgy is hogy neki mekkora távolságból mekkora átmérőben és felbontásban gazdag készüléket tekint. ;)

Jiier0

PFS7199/12

TP Vision Belgium gyárában készül.
Maga a készülék kijelzője a 47PFS7199/12 esetében LC470EUF-PGF1 kijelző van ami IPS. De 40-47-55 méretben is kapható.

A belső értékei MT5591 chipset található ami egy QN141E SSb-be van integrálva.
A többi specifikáció pedig itt meglelheted. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11310) Jiier0 válasza Luck Dragon (#11309) üzenetére


Jiier0
csendes tag

Nos, időközben megrendeltem, mert reggel még pont 3-szor annyi helyen volt kapható, mint az előbb.
Nem szívesen jártam volna ezzel is úgy, mint a 6400-as samuval. :)

Amúgy a linkelt specifikációt átolvastam, és minden van benne, amire szükségem van, illetve
nagyon jól hangzanak így leírva. Inkább a képminőségre lettem volna kíváncsi, de most már úgyis
kiderül. :)

(#11311) Luck Dragon válasza Jiier0 (#11310) üzenetére

Sok szerencsét, és várom(juk) a beszámolót :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11312) TIT válasza Jiier0 (#11297) üzenetére


TIT
veterán

15 a difi nem 20 és a 7-es 800hz,a másik csak 400 és jobb a 7-es képe.
Teszt csak külföldi oldalon lesz (rossz)szokás szerint.
Látatlanba a 7-esnek jobb képe lesz mint a samunak(teljesen középmezőny)haver vett olyat de még nem néztem meg.Az meg,hogy drágul egy kifutó vicc....majd rájukrohad.

Az a táblázat nagy kamu,3m-ről nézem a 94cm-t és néha kifolyik a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#11313) Jiier0 válasza TIT (#11312) üzenetére


Jiier0
csendes tag

Luck Dragon: köszönöm, és a segítséget is. Mindenképp beszámolok majd róla.

TIT: nem a linkelt oldalról lett volna az olcsóbbik darab. Más helyről még 5 ezerrel olcsóbb lenne. A samsung képét rengeteg helyen dicsérték, ezért is gondoltam, hogy azt veszem. Ez alapján nem hiszem, hogy jelentős lenne a különbség, de legyen úgy. :D A baj a tesztekkel pedig nem az volt, hogy külföldi oldalakon találtam őket, hanem inkább a hiányuk okozott problémát. :) Vagy nem kerestem elég jól, ami szintén előfordulhat.

(#11314) TIT válasza Jiier0 (#11313) üzenetére


TIT
veterán

Én se találtam sehol teszteket,nézd meg a samu képét(tv adással is)aztán a philipsét.
A samu 6-os egy középkategória,a philips 7-es nem.
Ismi samut váltott 7-es philips-re és seggreült a difitől,na nem a samu javára+a samu tv adásban nem a legjobb.
Samu is csak 400Hz.

(#11315) Jiier0 válasza TIT (#11314) üzenetére


Jiier0
csendes tag

Szerencsére a tv adás része kevésbé érdekel, mert 90%-ban filmezés miatt van tv itthon. Illetve új tv csomagot is veszünk majd elvileg, amiben elég sok hd adás lesz. Emiatt valószínűleg többször ragadunk majd a képernyő elé. :) Mindenesetre legyen igazad, csak örülök a dolognak ez esetben.

(#11316) TIT válasza Jiier0 (#11315) üzenetére


TIT
veterán

Én is :)
Ha láttad a samut majd összeveted.
Akkor mégiscsak lesz tv is nézve :) főleg ha hd.

(#11317) csalafinta65 válasza Zoli1222 (#11295) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Bolt megbízható. De a Németországból behozott Philipsre is él a 2 év gari.

(#11318) nababika


nababika
aktív tag

Hahóó! http://prohardver.hu/tema/philips_lcd_led_tv-k/hsz_11292-11292.html

[ Szerkesztve ]

(#11319) cigam válasza nababika (#11318) üzenetére


cigam
félisten

Addig vidd szervízbe, míg garis.

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#11320) sirály69 válasza cigam (#11319) üzenetére


sirály69
őstag

+1 :K

Szerver Hosting Debrecenben

(#11321) utgyuru


utgyuru
aktív tag

Tudtok valami helyet Bp.-n, ahol meg tudom nézni élőben a 47pfs7199-t?

(#11322) csalafinta65 válasza utgyuru (#11321) üzenetére


csalafinta65
senior tag

nem hiszem, hogy lenne. Edigitaltól megrendeled, nem tettszik , visszaviszed ,árát visszaadják. Ennyi.

(#11323) meduzatomi


meduzatomi
csendes tag

Hello!
42pfh5609/88-ban van wifi, vagy csak előkészítés?
Kerestem hálózatot, de nem talál.
Nem találtam a tv-ről semmilyen részletes leírást.
Minden érdekel a tipussal kapcsolatban.
Köszi

[ Szerkesztve ]

(#11324) syC válasza meduzatomi (#11323) üzenetére


syC
addikt

Szia. Van. Bekapcsoltad a beállításokban?

leírás

felhasználói útmutató

[ Szerkesztve ]

(#11325) ftc


ftc
nagyúr

Hello,

TV 42pfl7108k - piros led 2x egymás után villan kb 1 sec s 5 sec van a dupla villanások között.

Úgy kezdődött, hogy felkapcsoltam volna a TV-t erre se kép se hang nem megy tovább... legalább már villog...

Szerviz megint vagy állítsak bele fejszét?

vagy egyéb ötletek?

(#11326) csalafinta65 válasza ftc (#11325) üzenetére


csalafinta65
senior tag

Fejszét.

(#11327) Luck Dragon válasza ftc (#11325) üzenetére

Az hibakód jelzés, ismét szervizes a készülék,sajnos .. ha még él a garancia, szervízelés helyet kérj készülék cserét amit meg kell tenniük.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11328) ftc válasza Luck Dragon (#11327) üzenetére


ftc
nagyúr

Köszönöm.

Megírtam nekik, hogy szerviz látni se akarom illetve cserét vagy pénzt kérem vissza

(#11329) dualcore válasza ftc (#11325) üzenetére


dualcore
őstag

Nekem is ua. a hibakód van, csak nekem azon már nincs gari sajnos. Kíváncsi leszek neked mit írnak vissza. Persze ha megosztod velünk. :B

[ Szerkesztve ]

(#11330) Luck Dragon válasza ftc (#11328) üzenetére

Jól tetted, és ragaszkodj is hozzá hogy készülék csere vagy pénz vissza fizetést tartasz számon, ha nem akkor említened kell a fogyasztó védelmet és már is intézkednek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11331) cyanID


cyanID
tag

Kicsit sokasodnak a meghibásodások.

(#11332) syC


syC
addikt

Input lag: mi számít jónak? tv-re kötve a laptopot, egérrel hadonászva érzékelhető a késés. Mondjuk egy normális fps játék élvezhetőségét biztosan nagyban rontja.

(#11333) BÜDÖSLÁB


BÜDÖSLÁB
tag

Sziasztok. Tv vásárlás előtt állok ( Philips 47PFH6309/88),de most jól olvastam, hogy az a 200 hz (pmr) az 50 hz-nek felel meg? Az ambilight nagyon tetszik. Kiváncsi vagyok milyen lehet a 2d-ről-3d-re konvertálása, mert ha van egy kis időm akkor az xbox-al is csapatnám ezt a funkciót. Azt is olvastam, hogy a menürendszere lassú, de nem igazán érdekel, mert a filmezés lenne a cél.

A kevesebb több- Ludwig Mies Van Der Rohe

(#11334) lorinho


lorinho
tag

Sziasztok! 2 napja kijött egy új firmware frissítés. Tapasztalatok vannak már? :)
Sikerült valamin javítani?

(#11335) dualcore válasza syC (#11332) üzenetére


dualcore
őstag

30 alatt mondható jónak, minél kisebb annál jobb. A te esetedben állítsd át a tv-t pc üzemmódba, és megszűnik a késés az egérnél.

(#11336) syC válasza dualcore (#11335) üzenetére


syC
addikt

Létezik erre valami egzakt teszt?

(#11334) lorinho: verzió alapján ugyan az, mint az előző. Annyi különbséget látok, hogy az előző zipben egy .pkg volt, ebben meg .upg .

Amúgy meg ezt írja ki rá: "A TV-szoftver, amelyet telepíteni szeretne, régebbi vagy azonos a jelenlegivel. A TV nem tudja telepíteni a szoftvert."

[ Szerkesztve ]

(#11337) lorinho válasza syC (#11336) üzenetére


lorinho
tag

Nekem frissített usb-ről. Meg eddig mindig upg volt. Eddig annyit vettem észre hogy kevésbé szaggat HD-s csatorna váltáskor. Meg mintha gyorsabban kapcsolna be. De lehet hogy csak épp jó időszaka van és visszalassul...meglátjuk :D

(#11338) TIT


TIT
veterán

Ez 50-es a régebbi 46-os volt de sokmindent nem javítottak ami lényeges.

(#11339) dualcore válasza syC (#11336) üzenetére


dualcore
őstag

Konkrétan nem ismerek ilyet, de ez a oldal ad némi támpontot.

(#11340) Luck Dragon válasza BÜDÖSLÁB (#11333) üzenetére

Szia, igen 50/60Hz-es.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11341) Skyfish


Skyfish
tag

Sziasztok!

Le kell írnom a storymat mert felrobbanok.Ma visszahozta a szervíz a villámkáros 55pfs7509-et amiben ssb-t cseréltek.Ezt majdnem három hét alatt sikerült megoldani.A kiszállítás alatt keresztbe repedt a képernyõ...Ilyenkor mi van?Ismét három hét pihenõ vagy mondhatom,hogy akkor egy új készüléket kérek a 9 hónapos készülék helyett?

(#11342) azigazimoris válasza Skyfish (#11341) üzenetére


azigazimoris
aktív tag

Ugye nem vetted át törötten, hanem azzal a lendülettel vitték is vissza ?
Mondjuk szerintem gazdaságosabb nekik a csere, mint panelt cserélni ...

[ Szerkesztve ]

Nokia1611, Siemens C25, Nokia 3110, Nokia 5110, Nokia 3210, Sony Ericsson K501, Nokia E52, Motorola Defy, Lumia 920, LG Flex2, Samsung S7 Edge, Samsung S10+, S23 Ultra

(#11343) Skyfish válasza azigazimoris (#11342) üzenetére


Skyfish
tag

Igen vitték vissza azonnal.

(#11344) sirály69


sirály69
őstag

Neked csináltak valamit legalább. Nekem már több mint 3 hete náluk van a tv-m és még mindig semmi hír...
Garanciális javítás max. időtartamára nincs valami szabály/törvény?

Szerver Hosting Debrecenben

(#11345) Luck Dragon válasza Skyfish (#11343) üzenetére

Nem semmi :(

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#11346) lorinser válasza sirály69 (#11344) üzenetére


lorinser
senior tag

"Garanciális javítás max. időtartamára nincs valami szabály/törvény?" - a javítás időtartama max 15 nap lehet. Ez rajta van a garanciajegyen is.

Poco F5, Philips 55PUS8303, Philips 58PUS8535

(#11347) Skyfish


Skyfish
tag

Hívtak a szervízbõl,megrendelték a kijelzõt.A javítás idejére kapok egy 42-es cserekészüléket még a mai nap.Végülis korrektül kezelték a dolgot.

(#11348) ANDROID??? válasza Skyfish (#11347) üzenetére


ANDROID???
addikt

:K

(#11349) sirály69 válasza lorinser (#11346) üzenetére


sirály69
őstag

Sajnos a csomagba be kellett rakni a garijegyet is..., így nem tudom megnézni. :W
" A kijavítást vagy kicserélést -az áru tulajdonságaira és a fogyasztó által elvárható rendeltetésére figyelemmel –megfelelő határidőn belül, a fogyasztónak okozott jelentős kényelmetlenség nélkül kell elvégezni. A kötelezettnek törekednie kell arra, hogy a kijavítást vagy kicserélést legfeljebb tizenöt napon belül elvégezze. A kijavítás során a fogyasztási cikkbe csak új alkatrész kerülhet beépítésre."

Ezt találtam a philips oldalán, ebben nincs benne, hogy kötelesek 15 napon belül javítani, csak törekedniük kell rá... :O

[ Szerkesztve ]

Szerver Hosting Debrecenben

(#11350) ftc válasza ftc (#11325) üzenetére


ftc
nagyúr

Létezik, hogy 2 nap kihúzás után újra megy a készülék?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.